Krievijas Federācijas Padomes Aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Francis Klincevičs

Klincevičs: pēc 5-10 gadiem Latvija Eiropas kartē nebūs atrodama

116
(atjaunots 18:42 22.12.2017)
Latvijas parlamenta pieņemtais likums, kas pielīdzina Sarkanās armijas karavīrus vērmahta zaldātiem, iznīcinās Maskavas un Rīgas attiecības, norādīja Krievijas Federācijas Padomes Aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Francis Klincevičs.

RĪGA, 22. decembris — Sputnik. Krievijas Federācijas Padomes Aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Francis Klincevičs uzskata, ka lēmumu apstiprināt likumu par Otrā pasaules kara veterānu statusu Saeima pieņēmusi ASV spiediena rezultātā, kas uzspiež rietumvalstīm savu rusofobo politiku.

Sarunā radio Sputnik ēterā politiķis uzsvēra, ka Krievija nekad nepametīs Lielā Tēvijas kara veterānus un nepiekrītīs tam, ka viņu statuss pielīdzināts SS divīziju kareivjiem.

Senators norādīja, ka, pēc viņa domām, šī likuma pieņemšana demonstrē, cik miglainas ir Latvijas perspektīvas.

"Nedomāju, ka pēc 5-10 gadiem Eiropas kartē vēl būs tāda valsts kā Latvija. To gaida pašiznīcināšanās. Tāda ir graujošās politikas — ne viņu pašu, bet gan viņiem uzspiestās graujošās politikas — būtība," — piebilda Francis Klincevičs.

116
Pēc temata
Vladimirs Žirinovskis: Mēs vienkārši brīdinām par iespējamām sekām
Vēsturnieks: latvieši aizmirsuši vēsturi un tā var atkārtoties
Zaharova par "mežabrāļiem" veltīto filmu: vēstures izkropļošana
Otrā pasaules kara dalībnieka statusu ierosināts piešķirt tikai pilsoņiem
Špakovskis

Eksperts noliedza informāciju par nelegālo migrantu nometņu izveidi Baltkrievijā

16
(atjaunots 11:08 18.01.2017)
Plašu rezonansi Eiropas presē radījusi informācija par to, ka Eiropas Savienība nolēmusi piešķirt 7 miljonus eiro migrantu centru celtniecībai Baltkrievijā, kuros tikšot izmitināti migranti no Sīrijas, Ukrainas un Krievijas, kam Eiropas valstis atteikušās piešķirt patvērumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Nelegālo migrantu centru tīkla gaidāmo celtniecību Baltkrievijas teritorijā par Eiropas Savienības līdzekļiem radio Sputnik Baltkrievija programmas vadītājs Vjčeslavs Šarapovs apsprieda ar politisko ekspertu, informatīvi izglītojošās organizācijas "Aktuaļnaja koncepcija" direktoru Aleksandru Špakovski.

"Šīs pārrunas rit labu laiku, vismaz vairākus gadus. Tās iniciējusi nevis ES, bet gan Baltkrievija, jo cauri mūsu teritorijai dažādi nelegālie migranti no Krievijas Federācijas teritorijas tranzītā cenšas nokļūt Eiropas Savienībā," — pastāstīja politiskais eksperts.

Sputnik sarunbiedra rīcībā esošā informācija liecina: nereti vienā robežsardzes dienesta darba maiņā Baltkrievijā tiek aizturēti līdz 50 cilvēki. Bieži vien tie ir Dienvidaustrumāzijas un Āfrikas valstu pārstāvji, kuru pavalstniecību identificēt nav viegli, Visbiežāk cauri Baltkrievijas teritorijai Eiropā cenšas nokļūt Vjetnamas, Irākas un Bangladešas pilsoņi.

"Laikā, kad pienāca atbilde uz pieprasījumu, šo cilvēku uzturēšanās termiņš mūsu valsts teritorijā sasniedza līdz 30 dienas, un visus izdevumus viņu izmitināšanai sedza Baltkrievija. Vienlaikus mēs neesam šo nelegālo ceļotāju galamērķis," — precizēja Špakovskis.

Politologs apliecināja, ka Baltkrievija vairākkārt ierosinājusi partneriem Eiropā uzņemties daļu izdevumu minēto personu uzturēšanai.

"Tie nav bēgļi. Un veidojamie centri nav nometnes. Runa ir par dažiem pagaidu uzturēšanās centriem, kas paredzēti 30-50 cilvēkiem. Tajos cilvēki, kuri centušies pārkāpt Baltkrievijas valsts robežu, tiks izmitināti līdz brīdim, kad tiks ekstradēti uz dzimteni," — konstatēja radio Sputnik Baltkrievija sarunbiedrs.

16
Tagi:
Baltkrievija, migranti
Pēc temata
Balkānu maršruta valstīs bieži vērojama migrantu nelikumīga izraidīšana
Balkānu samita dalībnieki meklē iespējas slēgt nelegāļiem ceļu uz Eiropu
Par Latvijas robežas nelegālu šķērsošanu aizturēti vjetnamieši un viens Krievijas pilsonis

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

0
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

0
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē