Jānis Iesalnieks, foto no arhīva

"Esmu liberālāks par "liberāļiem": Iesalnieks pasūdzējies par Twitter bloķēšanu

29
(atjaunots 19:37 06.11.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks pasūdzējās par "stukačiem", kuru sūdzību dēļ Twitter iesaldēja vienlaikus vairāku zināmu Nacionālās apvienības pārstāvju profilus.

RĪGA, 7. novembris – Sputnik. Iemesls, kura dēļ ceturtdien Twitter iesaldēja vienlaikus vairāku Nacionālās apvienības locekļu profilus, izskatās, līdz galam nav skaidrs pat pašiem sūdzību iesniedzējiem.

Taču Twitter tomēr paziņoja par Nacionālās apvienības oficiālā profila iesaldēšanu (jāsaka, ka jau ne pirmo reizi), Rīgas domes Nacionālā bloka frakcijas deputāta Ģirta Lapiņa, paša Jāņa Iesalnieka profila iesaldēšanu, kā arī par to, ka uzsākta pārbaude attiecība pret Jāņa Dombravas profilu.

Notikušais ļoti nomāca, taču nesalauza Iesalnieku – viņš uzrakstīja dusmu pilnu publikāciju Facebook, apsūdzot visās nelaimēs totalitāro domāšanu un padomju pagātni.

"Dzīvojam laikā, kad sevi par "liberāļiem" dēvē cilvēki, kas lepojas, ka barā beidzot izdevies kādam aizbāzt muti. Tā ir ņirgāšanās par klasisko liberālismu. Patiesībā tie ir žultaini cilvēciņi ar totalitāru domāšanu, kas padomju okupācijas gados nosūdzētu čekai savus kaimiņus. Konservatīvo viedokļu izslēgšana no lielākajiem sociālajiem tīkliem mūs novedīs tur, kur šobrīd nonākusi ASV sabiedrība - noslēgtās kopienās, kas savstarpēji ne tikai nesarunājas, bet patiesi ienīst viena otru. Latvijai to nenovēlu.

P.S. Ir, piemēram, Twiterī tāda Selma Levrence, izteikta marksiste. Taču es nekad neesmu ziņojis par viņas vai viņas domubiedru ierakstiem, jo uzskatu, ka jebkuram viedoklim ir tiesības uz eksistenci. Acīmredzot esmu liberālāks par "liberāļiem". Cancel the #CancelCulture."

Jāsaka, ka Jāņa Iesalnieka profila iesaldēšanas autors Jānis Polis atzinās, ka nespēj atcerēties, par ko tieši pasūdzējies uz politiķi.

​Atcerēties, kā tas bija, pēc Poļa sacītā, ir sarežģīti, jo Twitter šīs sūdzības izskata veselu mūžību.

​"​Oficiāli esmu kļuvis par "Cancel kultūras" trieciennieku. Tieši gribēju rakstīt, ka pilnīgi nekādā jēgā tie report, jo Twitter atzīst par vainīgu un neko nedara. Izrādās, dažkārt tomēr dara. Un nē, es tiešām neatceros, par ko tas bija, jo tos report izskata bezgalīgi ilgi," centās attaisnot sevi Polis.

​Tomēr sociālo tīklu lietotāji atšķirīgi novērtēja viņa rīcību un lielīšanos ar šo faktu.

"Un jūs esat tie "vārda brīvības" nesēji? Smieklīgi! Klauns, nekas vairāk," paziņoja Edgars Kristaps Rupeiks.

​"Sīkas stukača dvēselītes lielie prieki!" atzīmēja Dace Puriņa.

​Atgādināsim, ka šī gada aprīlī Nacionālās apvienības profils Twitter vietnē bija uz laiku iesaldēts ar atsauci uz sabiedrības noteikumu pārkāpumu.

"Latvijas Twittertelpa jau gadiem veidojas par liberāļu pīļu dīķi. Sāku domāt, vai turpmāk maz vērts šeit vēl uzturēties un ieguldīt enerģiju. Lai jau "diskutē" savā sulā," komentēja toreiz šo notikumu Jānis Iesalnieks.

Deputāts atzīmēja, ka Nacionālās apvienības profilā pārsvarā bija informācija par partijas publikācijām mājaslapā, paziņojumi, informācija par pasākumiem, atbildes uz jautājumiem un tamlīdzīgas lietas.

29
Tagi:
Twitter, Iesalnieks, sociālie tīkli
Pēc temata
NA deputāts ieteica iedzīvotājiem nēsāt maskas un neaizmirsa iedzelt krieviem
"Rietumu civilizācijas beigas": nosodīti Iesalnieka izteikumi par Londonas mēru
Tik latviska Latvija: pirmo reizi pēc 9. maija Nacionālā apvienība var atvilkt elpu
Pavļuts iesniedza sūdzību pret Iesalnieku publikācijas pret LGBT dēļ
ES

Briselē noraizējās par iekļūšanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā

49
(atjaunots 09:10 08.05.2021)
Briselē vēl nav izlēmuši, kā reaģēt uz Eiropas valstu iekļaušanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā, taču katram gadījumam ir paziņoja, ka sagraut ES neizdosies.

RĪGA, 8. maijs - Sputnik. Pat vienas Eiropas Savienības valsts iekļaušana Krievijai "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks novērtēta kā solis attiecībā uz visu ES, citē RIA Novosti informācijas avota vārdus.

"Mēs joprojām gaidām detaļas (lai noteiktu reakciju), taču es to uztvertu kā situācijas pasliktināšanos Krievijas iekšienē, no vienas puses, un Krievijas rīcību attiecībās ar ES - no otras," paziņoja avots, komentējot žurnālistu jautājumu par iespējamu Eiropas reakciju uz iekļaušanu šādā sarakstā.

Pēc avota sniegtās informācijas sagraut ES neizdosies: pat vienas ES dalībvalsts iekļaušana "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks uztverta kā solis attiecībā uz visu Eiropas Savienību.

"Ja viņi izvēlēsies vienu valsti, pasludinās to par "nedraudzīgu", tādējādi viņi pasludinās par nedraudzīgu visu Eiropas Savienību. Tas ir acīmredzams," paudis Eiropas avots.

Pēc avota domām šāds "nedraudzīgo valstu" saraksts ir pretrunā ar starptautiskajām tiesībām, konvenciju par diplomātiskajiem sakariem. Viņš uzskata, ka nedrīkst negatīvi attiekties pret konkrētu valsti tikai politisku domstarpību dēļ.

Iepriekš Krievijas Ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam pastāstīja, ka valdība jau nodarbojas ar Krievijai nedraudzīgo valstu saraksta veidošanu prezidenta uzdevumā. Pēc viņa teiktā, šajā posmā šāda saraksta mērķis ir aizliegt tajā iekļautajām valstīm algot vietējo personālu Krievijas teritorijā.

Valstu iekļaušana sarakstā tiek balstīta uz dziļas situācijas analīzes un vērtējuma par iespējām strādāt ar šo valsti citādi, noradīja ministrs. "Ja secināsim, ka citādi neizdodas, saraksts, protams, tiks periodiski papildināts. Taču tas nav "beigts" papīrs, tas tiks pārskatīts atbilstoši mūsu attiecību attīstībai ar atbilstošo valsti nākotnē" uzsvēra Lavrovs. Pēc viņa vārdiem Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida.

49
Tagi:
starptautiskās attiecības, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Krievijas televīzija parādīja nedraudzīgo valstu sarakstu
Marija Zaharova par "Medūzu"* un attiecībām ar Eiropu
Brisele izsaukusi KF pastāvīgo pārstāvi ES: jums ir "nepareizas" sankcijas
Eiropas Savienība uzskata, ka tai ir tiesības atbildēt uz Krievijas sankcijām
Vitenbergs

KPV LV prasa ministra Vitenberga demisiju un draud pamest koalīciju

32
(atjaunots 08:00 07.05.2021)
KPV LV pieprasa atcelt no ekonomikas ministra amata Jāni Vitenbergu un neizslēdz izstāšanos no koalīcijas.

RĪGA, 7. maijs — Sputnik. 5. maijā partijas KPV LV vadība atkal nosūtīja premjeram Krišjānim Kariņam lūgumu atcelt no amata bijušo partijas biedru, ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, kurš pievienojies Nacionālai apvienībai. KPV LV uzsver, ka šāda ministra rīcība ir koalīcijas līguma pārkāpums, ziņo Latvijas Televīzija.

Pievienojoties Nacionālai apvienībai, Vitenbergs ne vien saglabāja premjerministra Kariņa uzticību, kurš paziņojis, ka neprasīs viņa atkāpšanos no amata, bet arī panāca savas jau bijušās frakcijas atbalstu. Par spīti partijas KPV LV valdes pieprasījumam atsaukt Vitenbergu no ministra amata, vairākums šīs parlamentārās frakcijas locekļu ministru atbalstīja.

KPV LV valde turpina aicināt mainīt ekonomikas ministru. Ja prasība netiks izpildīta, partija neizslēdz izstāšanos no koalīcijas. "Šādas iespējas nav izslēgtas. Vēlme ir rast viskorektāko veidu attiecībā pret valsti. Ir jāsaprot, ka ir kaut kāda kārtība, kādā mēs sadarbojamies vai nesadarbojamies," norāda KPV LV valdes loceklis Jurģis Miezainis.

Iepriekš Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans, kurš protokolēja JKP pārstāvju tikšanos ar premjerministru Kariņu, atzīmēja, ka sarunas laikā netika skarts jautājums par konkrētu amatu pārdali. JKP cer, ka koalīcijas līgumā noteiktais par ministra piederību konkrētajai partijai tiks atcelts vai arī radušos situācija jāatzīt par leģitīmu.

"Krīzes laikā intrigas ņem virsroku, un premjera ieskatā visas lietas jārisina visiem, ne viņam. Uzņēmumā tāpēc ir vadītājs, kurš palīdz, nevis šķeļ kolektīvu. Kariņam vajadzētu saprast, vai ir gatavs piedalīties problēmu risināšanā, vai izlikties, ka ir Baltais tēvs, kurš nav nekur iesaistījies," paudis Feldmans.

6. maijā intervijā raidījumam "Rīta Panorāma" Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars paziņoja, ka koalīcijai jārespektē ekonomikas ministra Vitenberga lēmums mainīt partiju. "Vitenbergs pats izdarīja savu izvēli, neviens viņu nepiespieda. Mūsu ieskatā koalīcijas partneriem vajadzētu respektēt viņa izvēli," paziņoja Dzintars, uzsverot, ka KPV LV frakcijā dažādas izmaiņas un tiek pārstāvēti ļoti dažādi viedokļi.

Viņš tāpat atzīmēja, ka šobrīd ir pārāk daudz nezināmo, lai atbildētu uz jautājumu, vai ir iespējamas izmaiņas valdībā, taču ir tādi koalīcijas partneri, kuri būtu ieinteresēti šajā jautājumā. "Šis nav labākais laiks, lai atvērtu koalīcijas līgumu un pārdalītu amatus, jo šādā procesā var iestrēgt, bet svarīgi ir pildīt uzdevumus, nevis mainīt politiskās ietekmes," sacīja Dzintars.

Premjerministrs Kariņš 5. maijā paziņojis, ka viņš sagaida, ka Nacionālā apvienība un KPV LV ieviesīs skaidrību savās attiecībās. Pēc sadarbības memoranda noslēgšanas šīs partijas praktiski ir saplūdušas, bet, šķiet, ne visi KPV LV politiķi to saprot, norāda viņš.

Kariņš neatbildēja uz jautājumu par to, ko viņš darīs, ja KPV LV turpinās uzstāt uz Vitenberga atkāpšanos.

Taujāts, vai tikšanās laikā ar Jauno konservatīvo partiju ir runāts par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) nomaiņu, premjers atbildēja, ka aicina sadarbības partnerus nepārsteigties un rūpīgi pārdomāt, vai savu šauro politisko interešu dēļ destabilizēt valdību un visu valsti.

Kariņš aicināja koalīcijas partijas sarunāties, lai pārvarētu problēmas, kas rodas noguruma dēļ no pandēmijas un vēlēšanu tuvuma.

Pēc premjera teiktā, partijas pandēmijas laikā ir stresā, jo to reitingi nav labi, tāpēc, ka nākas pieņemt daudz nepopulārus lēmumus.

"Galvenais ir valstī noturēt stabilitāti," izteicās Kariņš par esošo situāciju.

32
Tagi:
koalīcija, KPV LV, ministru kabinets
Pēc temata
Efektivitāte nokritīs: Pūce par Covid-19 jautājumu izskatīšanu atklātajās sēdēs
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Ministru kabinets vēlas likvidēt Liepājas SEZ. Dome publicē atklātu vēstuli prezidentam

"Trūkumu nav": veterāns-tankists pārbaudīja leģendārā T-34 gatavību

0
(atjaunots 10:16 09.05.2021)
Kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ņefjodovs apstiprināja: tanks, ko Sarkanā armija visvairāk izmantoja Lielā Tēvijas kara gados, ir pilnībā gatavs cīņām.

Pirms Uzvaras dienas Novokuzņeckā uz tehnisko apskati tika nosūtīts tanks T-34. Iepriekš to noņēma no metalurgu aizmugures varoņdarbam veltītā pieminekļa postamenta. Mašīnas stāvokli pārbaudīja Lielā Tēvijas kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ivanovičs Ņefjodovs.

"Trūkumus neredzu. Tātad viss ir pilnā kaujas kārtībā," teica 95 gadus vecais tankists.

Ņefjodovs atzina, ka T-34 viņam ir pati mīļākā tehlnika. "Piecus gadus nodienēju uz T-34. Tas man ir kā dzimtās mājas."

Pēc apskates frontinieks apstiprināja – 1942. gadā no Kuzņeckas metalurģiskā kombināta bruņām izgatavotā leģendārā mašīna ir cīņas gatavībā.

Šis tanks piedalījās jaujās līdz pašām Lielā Tēvijas kara beigām, divas reizes pārcietis trāpījumus. 70. gados to novietoja uz postamenta kā atzinības zīmi par Kuzbasa metalurgu darba varoņdarbu. Pērn T-34 atjaunoja dalībai parādē par godu Uzvaras 75. gadadienai. Tas piedalīsies parādē arī šogad.  

0