ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām

51
(atjaunots 21:14 22.07.2020)
Džo Baidens un Hilarija Klintone kopīgi iepazīstināja amerikāņu auditoriju ar piemērotu skaidrojumu Demokrātiskās partijas kandidāta iespējamai sakāvei gaidāmajās ASV vēlēšanās.

Ja Donalds Tramps uzvarēs vēlēšanās, domājams, tieši tas tiks izmantots kā iegansts impīčmentam vai (tas ir daudz ticamām) atteikumam atzīt vēlēšanu rezultātus un mēģinājumam sagrābt varu ar spēku. Džo Baidens, atsaucoties uz amerikaņu specdienestu datiem, paziņoja, ka "krievi mēģina atņemt leģitimitāti mūsu elektorālajam procesam", portālā RIA Novosti stāsta Ivans Daņilovs.

Tiesa, par noziegumiem, kuri it kā tikšot pastrādāti pret amerikāņu demokrātiju, apsūdzēta ne tikai Krievija. Džo Baidens, atkal atsaucoties uz amerikāņu specdienestiem, precizēja, ka "Ķīna un arī citi piedalās darbībās, kuru mērķis ir panākt, lai mēs zaudētu pārliecību par (vēlēšanu – red.) rezultātiem."

Jāpiebilst, ka šī informācija iemesta ne tikai un ne tikdaudz Trampa uzvaras gadījumam, bet arī ar mērķi sagatavot masveida bezprecedenta vēlēšanu falsifikāciju par labu pašam Baidenam. Ja Tramps neatzīs oficiālos rezultātus, ja viņa komanda pieķers viltotājus, parādīs, ka biļeteni ir iemesti, pa pastu atsūtītās balsis ir plaši viltotas, Baidena štābam būs gatava atbilde uz visām apsūdzībām. Viņš varēs apgalvot, ka visas pierādītās falsifikācijas ir vienīgi "krievu" (tāpat kā Ķīnas un kaut kādu "citu" spēku") provokācijas, lai diskreditētu vēlēšanu rezultātus un panāktu pilsoņu kara izcelšanos ASV vai pašreizējā prezidenta varas saglabāšanu.

Pazemojoši valstij, kas sevi uzskata par pasaules hegemonu, tomēr izskatās, ka vēlēšanu rezultāti tiks izlemti cīņas laukā – vārda tiešā nozīmē, vai administratīvajā cīņā pār ASV federālā pasta dienestu. Lieta tāda, ka Baidena štābs, aizbildinoties ar epidēmiju, pieprasa, lai vēlēšanas notiktu "attālināti", tas ir, pa pastu. Tramps norāda, ka balsojums pa pastu tiks izmantots, lai viltotu rezultātus.

Izklausās neticami, taču pašlaik pat kandidātu oficiālo paziņojumu un mediju, piemēram, Associated Press ekspertu analītikas līmenī kā galvenā priekšvēlēšanu tēma tiek izskatīts jautājums par to, kas kontrolēs pastu vēlēšanu dienā, vai Trampam izdosies atņemt pasta dienestam budžeta finansējumu, lai izjauktu "attālināto balsošanu". Bet kandidāts no Demokrātiskās partijas atklāti klāsta, ka viņam neliek mieru doma par to, ka balsojums pa pastu tiks izjaukts. Iespējams, ja Baltajam namam patiešām izdosies izjaukt "pasta biļetenu" masveida izmantošanu (vai iemešanu) vainīgi atkal būs noslēpumainie "krievi", par ko Baidens it kā lasījis CIP vai FIB atskaitēs.

Rodas jautājums: no kurienes ASV eksviceprezidents saņēmis piekļuvi amerikāņu specdienestu superslepenajiem datiem? Slepenās informācijas sadales sistēma Vašingtonā notiek pēc ļoti dīvainas shēmas – abu sistēmveidojošo partiju kandidāti sāk saņemt tāda veida ziņas vēlēšanu priekšvakarā. Lieta tāda, ka Baidens (to atzīmē arī amerikāņu mediji) vēl nav oficiālais Demokrātiskās partijas kandidāts, tātad, ja specdienesti patiešām nodod viņam kaut kādu informāciju, iespējams, viņš pārkāpj likumu. Vispārēja haosa un visu iespējamo pieklājības normu pārkāpumu fonā diezin vai tas kādu satrauks. Tomēr būs interesanti pavērot CIP un FIB oficiālo reakciju – dienesti noteikti būs spiesti skaidroties ar presi un sabiedrību, nerunājot jau par Trampa vēlēšanu štābu. Būs vēl interesantāk paskatīties, kas notiks, ja amerikāņu izlūkdienestu pārstāvji (Baltā nama spiediena dēļ) paziņos, ka Baidens vienkārši melo. Protams, tas ir maz ticams, tomēr iespējams scenārijs.

Jau pirms Baidena informācijas "noplūdes" par kārtējo "Krievijas sazvērestību", Hilarija Klintone televīzijā paziņoja, ka Tramps var atteikties atzīt vēlēšanu rezultātus un brīvprātīgi pamest Balto namu. Viņa aicināja jau savlaicīgi gatavoties tādam scenārijam, lai arī neprecizēja, kā tieši, viņasprāt, vajadzētu gatavoties.

Neapšaubāmi, ņemot vērā plašo pieredzi, kāda gūta, gatavojot asiņainos valsts apvērsumus, kas nomaskēti aiz "tautas gribas izpausmēm ielās", var droši pieļaut, ka runa ir par to, lai ar varu atstumtu pie malas politiskos oponentus, viņu ģimenes locekļu un republikāņu atbalstītājus, kuri negribēs samierināties ar Klintones komandas varas uzurpāciju. Var likties, ka tāds vērtējums ir ekstremāls, tomēr Demokrātiskā partija ir izmantojusi visus savas mediju mašīnas spēkus, lai savus piekritējus maksimāli pamudinātu ienīst ne tikai krievus, bet arī Donalda Trampa piekritējus, ko pati Klintone publiski pazemoja vēlēšanu kampaņas laikā, tāpēc "Ukrainas scenārijs" var īstenoties arī Vašingtonā.

"Nezināmu snaiperu" komandu "demokrātiskā debesu simta" sapulcēšanai krāsaino revolūciju režisori sameklēs bez grūtībām, diskurss par "tautas nozagto izvēli" tiek gatavots iepriekš. Iepriekš izvēlēts arī ārtējā ienaidnieka tēls, turklāt – katram gadījumam – tas iezīmēts maksimāli plaši: tagad jau apsūdzēti "krievi" un Ķīna. Politiskajā aspektā var teikt, ka pie amerikāņu politikas teātra skatuves sienas karājas ne viena vien šautene, tur ir vesels arsenāls, un, domājams, tas ir gatavs izšaut vēlēšanu drāmas fināla cēlienā. Tā patiešām var pārvērsties par īstu asiņainu traģēdiju.

51
Tagi:
prezidenta vēlēšanas, vēlēšanas, ASV
Pēc temata
Eksperts prognozēja augošu sabiedrības šķelšanos ASV pēc prezidenta vēlēšanām
Merkele aicina Eiropu padomāt par pasauli bez ASV līdera vietā
"Tas jādara tūlīt pat": par ko ASV sodīs Krieviju
Gapoņenko: rasu nekārtības ASV pamatīgi samulsinājušas Latvijas valdošo eliti
Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs

Lavrovs uzstājās ANO Ģenerālās Asamblejas sesijā

14
(atjaunots 15:06 22.09.2020)
Pēc viņa sacītā, reaģēt uz globālajām problēma katru gadu kļūst arvien grūtāk, sevišķi pieaugošās attālināšanās apstākļos.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Pasaule ir nogurusi no vienotības trūkuma, paziņoja Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs videouzrunā KDLO valstu vārdā ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļā, vēsta RIA Novosti.

"Šodien, diemžēl, dažādos pasaules reģionos turpina plosīties bruņoti konflikti. Tiem pievienojas asi mūsdienu draudi: starptautiskais terorisma, narkotiku noziegumi un kibernoziegumi, klimata izmaiņas. Šogad šo sarakstu papildinājis vēl viens bargs izaicinājums – koronavīrusa pandēmija, kura izprovocējusi nopietnas krīzes parādības sociālekonomiskajā un citās jomās," sacīja diplomāts.

Pēc viņa sacītā, reaģēt uz globālajām problēma katru gadu kļūst arvien grūtāk, sevišķi pieaugošās attālināšanās apstākļos. Šāda situācija lielā mērā ir saistīta ar atsevišķu valstu nevēlēšanos rēķināties ar citu valstu likumīgajām interesēm, uzsvēra Lavrovs.

Viņš norādīja, ka lietā tiek likta koncepciju un standartu uzspiešana līdzīgi "pasaules kārtībai, kura balstās uz noteikumiem". To papildina mēģinājumi iejaukties valstu iekšlietās, pielietojot vienpusējas sankcijas, pārkāpjot ANO Drošības Padomes prerogatīvas, ar neiecietības un naida izrādīšanu.

"Taču vēstures dabisko gaitu nevar salauzt. Šodien starptautiskajā arēnā nostiprinās jauni ekonomiskās izaugsmes centri, pastiprinās nepieciešamība bruņotu konfliktu noregulēšanā tikai un vienīgi ar miera līdzekļiem, pieaug savstarpējā atkarība. Pasaule ir nogurusi no atsvešināšanās līnijām, valstu iedalīšanas "savējās" un "svešajās", pasaule pieprasa palielināt vispusīgu savstarpēju palīdzību un sadarbību. Citiem vārdiem sakot, mērķi, kas tika noformulēti pirms 75 gadiem ANO izveidošanas laikā, kļūst arvien aktuālāki," uzskata ministrs.

Tāpat Lavrovs nosauca par absurdiem mēģinājumus pārskatīt vēsturi, samazināt tautu lomu, kuras veica izšķirošu pienesumu uzvarā pār fašismu. Viņš aicināja atcerēties pagātnes mācību, godāt karavīru-atbrīvotāju varoņdarbu, nodrošināt viņiem par godu uzcelto pieminekļu saglabāšanu.

Pēc Krievijas ĀM vadītāja sacītā, mūsdienu apstākļos ANO ir jāpaliek efektīvai struktūrai, kura veic sakārtotu darbu stingrā atbilstībā ar savu kārtības rulli. Nedrīkst pieļaut ANO sistēmas pamata iestāžu mandātu izskalošanu un to pilnvaru dublēšanu.

Par vienu no galvenajiem pasaules sabiedrības uzdevumiem, kā atzīmēja Lavrovs, ir jāpaliek konfliktu noregulēšanai tikai un vienīgi ar miera, diplomātiskajiem līdzekļiem pārrunu ietvaros, balstoties uz starptautisko tiesību normām. Savukārt neapšaubāma prioritāte ir sadarbības paplašināšana terorisma un tā apvienošanās ar organizēto noziedzību apkarošanā.

Tāpat ministrs aicināja nolikt barjeru centieniem vājināt ieroču, atbruņošanās un neizplatīšanas kontroles sistēmu globālās stabilitātes uzturēšanas nolūkos.

14
Tagi:
Lavrovs, ANO
Pēc temata
Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem
Lavrovs: KF ĀM uzstāj uz nepilsoņu problēmas atrisināšanas Baltijas valstīs
Krievija neplāno izdabāt ASV: KF ārlietu ministrs vēsta par situāciju ar līgumu START
"Absolūti nepieņemami": Lavrovs bargi aizrādīja Berlīnei saistībā ar Navaļnija lietu
Svetlana Tihanovska

ES nevienojās par sankcijām pret Baltkrieviju

16
(atjaunots 14:53 22.09.2020)
Kipra atkal neļāva ES ārlietu ministriem vienoties par sankciju ieviešanu pret Baltkrievijas ierēdņiem.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. ES valstu ārlietu ministri pagaidām nav vienojušies par sankcijām pret Baltkrieviju, raksta Sputnik Baltkrievija.

ES ārlietu ministru un Eiropas Parlamenta locekļu tikšanās laikā pirmdien Briselē tika apspriestas papildu personālās sankcijas pret Baltkrievijas ierēdņiem par pārkāpumiem, kuri, kā uzskata ES, tika pieļauti 9. augusta prezidenta vēlēšanu gaitā, kā arī par spēka pielietošanu pret protesta akcijas dalībniekiem Baltkrievijā.

Eiropas Komisijas viceprezidents, ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žozeps Borels pirms tikšanās sākuma paziņoja, ka saruna skars arī atbalstu pilsoņu sabiedrībai republikā un attiecību pārskatīšanu ar spēkā esošo varu.

Taču tikšanās beigās saraksts netika apstiprināts, savukārt jautājums nodots ES līderiem. Lēmuma pieņemšana tika atlikta vismaz līdz tuvākajai ES Padomes sēdei. Saskaņā ar aģentūras Reuters datiem, lēmumu joprojām bloķē Kipra, kura tādējādi cenšas panākt ES sankcijas pret Turcijas kompānijām, kuras veic gāzes izstrādi Vidusjūras austrumos.

​Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs nosauca šo aizkavējumu par "apbēdinošu" un paziņoja, ka viena no ES valstīm "paņēmusi ķīlniekus", un ka tas viss sūta nepareizu signālu Baltkrievijai un visai pasaulei.

Tāpat viņš aicināja ES sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoņu sabiedrībai, nosūtot finanšu līdzekļus cietušo ārstēšanai un reabilitācijai.

Lietuvas ĀM vadītājs Lins Linkēvičs arī nosodīja kolēģus par nespēju vienoties par sankcijām un paziņoja, ka tas iedragā ES demokrātiskās vērtības. Pēc viņa sacītā, dažiem viņa kolēģiem "nevajadzētu sasaistīt lietas, kurām nav jābūt saistītām" (acīmredzot, runa ir par Kipras centieniem sasaistīt sankcijas pret Baltkrieviju un Turciju).

Tihanovska: atgriezīšos Baltkrievijā, ja sāksies pārrunas

Baltkrievu opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska, kura atlidoja uz Briseli no Lietuvas, nepiedalījās ES diplomātijas vadītāju tikšanās reizē, taču pabrokastoja ar viņiem pirms tās sākuma. Tāpat viņa aprunājās ar saviem piekritējiem, kuri sapulcējās Luksemburgas laukumā blakus Eiropas Parlamenta ēkai.

​Tihanovska aicināja ES līderus nefinansēt Baltkrievijas varasiestādes un neatzīt Aleksandru Lukašenko par leģitīmu prezidentu, kā to jau izdarījis Eiropas Parlaments.

"Neatbalsties režīmu ar finansēm, neatzīstiet Lukašenko par leģitīmu līderi un izskatiet Koordinācijas padomi kā leģitīmu Baltkrievijas tautas iestādi dialoga veikšanai ar varu," uzsvēra viņa.

Tāpat viņa paziņoja, ka gaida iespēju nokļūt dzimtenē, taču ir gatava atgriezties tikai ar nosacījumu, ka varasiestādes un opozīcija uzsāks pārrunas.

"Es nespēju sagaidīt to brīdi, kad es varēšu iebraukt Baltkrievijā ar cerību, ka mums tūlīt, tūlīt viss izdosies. Es obligāti atbraukšu, kad sāksies pārrunas, kad izlaidīs visus politieslodzītos un es varēšu justies drošībā kopā ar saviem bērniem," pateica viņa.

Koordinācijas padomes loceklis Pāvels Latuško paziņoja, ka Baltkrievijas opozīcija atbalsta Polijas ierosinātā "Māršala plāna" izstrādi republikas ekonomikas atjaunošanai, un pavēstīja, ka pašlaik Koordinācijas padome izstrādā antikrīzes programmu.

"Padome prezentēs antikrīzes programmu mūsu valstij, kura tiks īstenota vienlaikus ar valsts pārvaldes un vietējo pašvaldību reformu," sacīja Latuško, piebilstos, ka Baltkrievija, viņaprāt, "atrodas uz ekonomiska bezdibeņa malas".

Borels: vienbalsīgumu panākt neizdevās

Pēcāk Borels apstiprināja, ka vienbalsīgumu  Baltkrievijas sankciju saraksta jautājumā panākt neizdevās.

​Pēc Borela sacītā, nav vienbalsīguma arī personālajās sankcijās pret Aleksandru Lukašenko. Sarakstu atkal izskatīs Eiropas Savienības valstu vadītāji gaidāmajā samitā.

Tāpat viņš atzīmēja, ka ES ārlietu ministri atbalstīja aicinājumu par jaunām vēlēšanām Baltkrievijā EDSO uzraudzībā, taču vēlēšanu leģitimitātes neatzīšana, pēc viņa sekām, vedīs pie sekām Balktrievijai "Austrumu partnerības" programmā.

Tāpat Borels precizēja, ka ES negrasās atsaukt no Baltkrievijas savu vēstnieku Dirku Šibelu.

16
Tagi:
sankcijas, Svetlana Tihanovska, Baltkrievija, ES
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Tihanovska aicinājusi ES līderus neatzīt vēlēšanu rezultātus Baltkrievijā
Tihanovska plāno uzstāties ANO Drošības padomē un EPPA
Lietuvā Tihanovsku atzinuši par Baltkrievijas prezidenti
Baltkrievijas opozīcijas koordinācijas padome ir gatava komunikācijai ar Krieviju
Lidosta Rīga

Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem

0
(atjaunots 18:27 22.09.2020)
Sākumā Eiropas Komisija, pēc tam Eiropas Parlaments aicināja ES valstis paaugstināt pieļaujamo saslimstības rādītāju, lai noteiktu epidemioloģiskā nozīmē "bīstamas" valstis; kāpēc Latvija neatbalsta nedz šo, nedz citus ierosinājumus ceļojumu atvieglošanai ES robežās.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Latvija neatbalsta Eiropas Savienības vadošo iestāžu piedāvājumu paaugstināt saslimstības ar jauno koronavīrusu kritēriju robežas, nepārsniedzot kuras pēc iebraukšanas no citas valsts nav jāievēro pašizolācija. Pēc veselības aprūpes nozares pārstāvju domām, šāds solis radītu lielus draudus Latvijai, vēsta TV3

Iepriekš vairāk nekā 5000 tūrisma, pasažieru pārvadājumu un citu nozaru uzņēmumi, kuri ir cietušu zaudējumus koronavīrusa pandēmijas dēļ, vērsās pie Eiropas Komisijas vadītājas Urzulas fon der Leienas ar aicinājumu atcelt pašizolācijas prasību pēc ierašanās no citām valstīm, aizstājot to ar vienotu Covid-19 testēšanas protokolu. Septembra sākumā Eiropas Komisija, un pagājušajā nedēļā arī Eiropas Parlaments aicināja ES dalībvalstis pacelt kumulatīvo saslimstības ar jauno koronavīrusu rādītāju no 16 uz 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Latvija uz šo aicinājumu negrasās atbildēt. Valsts Veselības ministrijas pozīcija paliek nemainīga: ja paaugstina slieksni tik strauji, ievesto gadījumu skaits pieaugs. Slimību profilakses un kontroles centram nāksies vairāk strādāt, lai atklātu visas kontaktpersonas, savukārt stacionēto cilvēku skaita kāpums radīs papildu slodzi veselības aprūpei. Bagātajās valstīs medicīna spēj tikt galā ar šādu izaicinājumu, taču Latvijas slimnīcās var sākties krīze.

Latvijas Veselības ministrijas pozīciju atbalsta arī Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.

"Mums paaugstinājums uz 25 vai pat augstāku skaitli – tas ir milzīgs lēciens uz augšu, un Latvijas situācijā tā nu nebūtu adekvāta rīcība. Galvenais infekcijas avots ir ieceļotāji. Ja mēs šo skaitli paaugstinām, tas nozīmē, ka mums vairs nav šādas uzmanības pret valstīm, kas šobrīd skaitās ļoti bīstamas," paskaidroja Briģis.

Cits Eiropas Parlamenta ierosinājums – skatīt saslimstību nevis valstīs kopumā, bet gan atsevišķos reģionos – arī netika atbalstīts Latvijas Veselības ministrijā. Ja to apstiprinātu, parādītos iespēja ceļot uz dažām Vācijas federālajām zemēm un, piemēram, uz Spānijas un Grieķijas salām, kur saslimstība ir zemāka. Taču Latvijas Veselības ministrijā norāda, ka šeit parādās datu kvalitātes un objektīvu vērtējumu jautājums, jo atdalīt cilvēku plūsmu no viena reģiona uz citu nebūs viegli.

0
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Covid-19 sasniedzis arī Rīgas "Dinamo"
Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka