Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš

"Karstums" Briselē un Baltijas vienotība: Kariņš cīnās par Latvijas interesēm

37
(atjaunots 21:14 22.07.2020)
Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš pirms atvaļinājuma devās uz Brisele aizstāvēt Latvijas intereses: diskusijas izdevās karstas

RĪGA, 19. jūlijs – Sputnik. Latvijas premjerministram Krišjānim Kariņam, 20. jūlijā, jādodas divu nedēļu atvaļinājumā, taču pirms tam viņš devās uz Briseli un pastāstīja savā Twitter mikroblogā, ar ko viņš tur nodarbojās.

Kariņš piedalījās Eiropas Savienības Padomes ārkārtas samitā. Kopā ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu valdību vadītājiem viņš piedalījās plāna apspriešanā, kuram jāpalīdz atjaunot ekonomiku un iziet no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes.

Latvijas premjers nosauca pārrunas par "karstām" un atzīmēja, ka diskusijās par Eiropas Savienības ilgtermiņa budžetu un atjaunošanās fondiem aizstāvēja Latvijas intereses un līniju, kura tiek virzīta uz ES stiprināšanu.

​Turklāt Kariņš paziņoja, ka vēl pirms "karstajām" diskusijām tikās un apsprieda dažus jautājumus ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Igaunijas valdības vadītāju Jiri Ratasu. Puses izstrādāja Baltijas valstu kopējo viedokli.

"Daudzos jautājumos esam līdzīgi domājoši, Baltijas vienotība strādā!" konstatēja Kariņš.

​Fotogrāfijās, kuras publicēja premjers, visi klātesošie politiķi ir sejas aizsargmaskās.

Savukārt intervijas videoierakstā, kuru viņš sniedza Eiropas Savienības Padomes ziņu kanālam pirms sēdes, viņš stāsta par "pašu svarīgāko priekš Eiropas" bez sejas aizsargmaskas.

"Manas valsts vārdā es paziņoju, ka mēs vēlamies panākt rezultātu un turpināsim strādāt, kamēr nesasniegsim mērķi," parakstīja savu uzstāšanos Latvijas premjerministrs.

37
Tagi:
Brisele, Krišjānis Kariņš
Pēc temata
Merkele kļuvusi par nodevības upuri: Vācijai atņem triljonus
ES nevienojās par ekonomikas glābšanu: Latvija cer, ka bagātās valstis piekāpsies
Uztraukumi Austrumos: kāpēc Latvija nav apmierināta ar ES budžetu
Mediji: pandēmijas laikā tika aplaupīti Eiropas Parlamenta biroji Briselē

"Bez mums jūs runātu vāciski": briti pauž viedokli par Uzvaras parādi

11
(atjaunots 12:18 16.05.2021)
Daily Mail vietnes lasītāji dažādi novērtēja PSRS, ASV un Lielbritānijas ieguldījumu hitleriskās Vācijas sagrāvē.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Britu avīzes Daily Mail lasītāji nāca klajā ar komentāriem rakstam, kas bija veltīs Uzvaras parādei Maskavā 9. maijā, vēsta RIA Novosti.

Publikācijā sniegti citāti no Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzrunas par to, ka padomju tauta "pašā grūtākajā Lielā Tēvijas kara laikā bija viena pati smagā, varonīgā un upuriem pilnā ceļā pretī Uzvarai".

Vietnes lasītāji dažādi novērtēja PSRS, ASV un Lielbritānijas ieguldījumu hitleriskās Vācijas sagrāvē: daži atzīmēja, ka sabiedrotie snieguši padomju spēkiem nopietnu palīdzību, citiem šķiet, ka Padomju Savienības loma tomēr bija izšķirošā.

"No 1941. gada augusta līdz 1945. gada maijam angļi palīdzēja Krievijai ar pārtiku, degvielu, ieročiem, tankiem un lidmašīnām. Daudzi briti gāja bojā. Bez mums jūs runātu vāciski. Paturiet to prātā," ir pārliecināts Hunkydory999.

"Uzvara bija kopīga. Tomēr velti PSRS atļāva sakaut Vāciju," uzskata Steel River.

"Mums, britiem, pastāvīgi apgalvo, ka tie esam mēs, kas uzvarēja Otrajā pasaules karā – viena pati. Bet amerikāņi, kanādieši, austrālieši un daudzi citi vispār netiek pieminēti. Krievijas milzīgais ieguldījums nav novērtēts pēc nopelniem. Ja viņi paši par to nestāstīs, neviens viņu vietā to nedarīs. Lieta tāda, ka bez tāda sabiedrotā kā Krievija mēs nebūtu varējuši uzvarēt vāciešus," ir pārliecināts say-what-you-see.

"Atklāti sakot, krievi joprojām nav atzīti pēc nopelniem, it īpaši no Holivudas puses. Bet viņi taču likvidēja 85% vācu karavīru Otrās pasaules kara laikā," atgādināja jezza.

"Putins teica, ka dažas svarīgākās kaujas krievi izcīnījuši vieni paši, un tā ir patiesība. Patiesi ir arī tas, ka krievi zaudēja 20 reizes vairāk cilvēku nekā jebkurš cits sabiedrotais. Es nešaubos, ka bez Krievijas ieguldījuma kara iznākums būtu citāds. Brīvā pasaule ir parādā Krievijai par tās upuriem, un tās izšķirošais ieguldījums uzvarā ir jāatzīst.

Mūsdienu jaunatne ir izaugusi ar filmām par britu un amerikāņu varonību, un tā patiešām ir. Tomēr lielākās kaujas Austrumu frontē izcīnīja krievi, turklāt nereti – bez sabiedroto atbalsta. Galu galā viņi zaudēja desmit miljonus karavīru un vēl 15 miljonus civilo. Rietumiem viņi jāgodā," komentēja Pitrick.

"Patiesību sakot, pēdējos 75 gadus ASV rūpīgi izsvītro Krieviju no uzvaras karā," ir pārliecināts komentētājs ar lietotājvārdu Doge To The Moon.

"Es pateicos krievu tautai par tās lomu Otrajā pasaules karā. Uzskatu, ka bez viņiem mēs nebūtu tikuši galā," uzsvēra Civilian14.

11
Pēc temata
Ko par Otro pasaules karu raksta dažādu valstu mācību grāmatās
Minhenes sazvērestība: kāpēc Eiropa "aizmirst" savas vēstures kaunpilnās lappuses
Kāpēc ASV pūlas atdzīvināt komunisma draudu spoku?
Patiesību izkropļot neizdosies: Putins par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanu
Rostislavs Iščenko

Poliologs pauda viedokli, kāpēc Baidenam ļoti vajadzīga tikšanās ar Putinu

15
(atjaunots 07:59 16.05.2021)
Diezin vai Krievijas un ASV prezidentu pārrunas nesīs pusēm kaut ko līdztekus apbusējam morālam gandarījumam, tomēr ASV vadītājs uzstājīgi deklarē nopietnu nodomu tikties ar Vladimiru Putinu.

Rīga, 16. maijs – Sputnik. ASV prezidenta izteikumi par Krieviju pēc incidenta ar cauruļvadu "Colonial Pipeline" bija mērena – Baltā nama saimnieks izturējās savaldīgi cerībā uz tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, sarunā ar Sputnik atzīmēja starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" politiskais komentētājs Rostislavs Iščenko.

Pēc viņa vārdiem, Baidens atsaucās uz izlūkdienestu informāciju, bet valsts specdienesti ne vienu vien reizi no tīra gaisa izgudroja pašus neticamākos notikumus, lai apsūdzētu Krieviju.

"Taču Baidenam ir deklarēts nodoms tikties ar Putinu, un, spriežot pēc visam tas ir nopietns. ASV prezidents vēlas ne tikai apsveicināties, bet arī izspiest noteiktas amerikaņu intereses. Tāpēc viņš neteica, ka tie bijuši krievu hakeri, Putina personīgi noalgoti un nosūtīti iznīcināt amerikāņu produkcijas cauruļvadu," paskaidroja Iščenko.

Analītiķis norādīja, ka, izvairoties no negatīva fona, Baidens uzsver: hakeri atrodas Krievijas teritorijā un nav saistīti ar KF valdību, - viņš atstāj sev vietu manevream, vēl aizvien cerībā uz tikšanos ar Putinu.

"Amerikāņiem patiešām vajadzīga tikšanās. ASV ir cietušas katastrofālu sakāvi bruņošanās sacensībās. Viņi ir pārliecināti, ka Krievija viņus var iznīcināt, un nav pārliecināti, vai varēs nodarīt tai nelabojamu kaitējumu. Baidenam pašlaik ir svarīgi panākt vienošanos bruņojuma kontroles jomā, kas ļaus ASV stabilizēt situāciju un atjaunot paritātes stāvokli," spriež Iščenko.

Tāpēc Baidens vēlas tikties ar Putinu un izturas visai savaldīgi, secināja eksperts.

Iepriekš vēstīts, ka lielākais cauruļvadu operators ASV – kompānija "Colonial Pipeline" saskārās ar "DarkSide" programmas-šantāžista uzbrukumu. Kompānija atslēdza vairākas ar degvielas piegādēm saistītas sistēmas. Cauruļvada dīkstāves dēļ auga degvielas vairumtirdzniecības cenas ASV un tika traucēts degvielas uzpildes staciju darbs. Amerikaņu mediji saistīja uzbrukumu ar Krieviju, taču Baltais nams to neapstiprināja.

Ищенко объяснил, почему Байдену так нужна встреча с Путиным
15
Tagi:
starptautiskās attiecības, Vladimirs Putins, Džo Baidens, Krievija, ASV
Pēc temata
Putina preses sekretārs novērtēja aukstā kara varbūtību starp ASV un Krieviju
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kāpēc jātiekas ar Baidenu?
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu

Google "prokrieviskā" attieksme pret boršču radījusi sašutumu Ukrainā

0
(atjaunots 15:06 16.05.2021)
Sašutumu Kijevā izraisījusi informācija Google Arts & Culture projekta ietvaros – borščs ir starp krievu ēdieniem.

RĪGA, 16. maijs – Sputnik. Fakts, ka amerikaņu kompānija Google pieminējusi boršču kā krievu virtuves ēdienu, nav pieļaujams. To apgalvo Ukrainas kultūras ministrs Aleksandrs Tkačenko pēc iepazīšanās ar tīmekļa giganta un Krievijas organizācijas "Rosturizm" kopīgo projektu.

"Borščs ir etnisks ukraiņu ēdiens. Piesavināties teritorijas, pagātni, etnosus – tas ir kremlinieku stilā jau vairāk nekā simt gadus," ukraiņu politiķis uzrakstīja Telegram kanālā.

Pēc Tkačenko domām, Google ir jāatsakās no tamlīdzīgas boršča pozicionēšanas, jo UNESCO jau iesniegts Kijevas lūgums iekļaut "ukraiņu boršča pagatavošanas kultūru" starptautiskās organizācijas nemateriālā mantojuma sarakstā.

"Esmu pārliecināts, pasaule atzīs mūsu nacionālo ēdienu. Var radīt tik daudzas interneta lappuses ar boršča reklāmu, cik gribi, tik un tā tas nebūs krievu!" pasludināja Ukrainas ministrs.

Iepriekš Google projekts Arts & Culture iekļāva boršču krievu ēdienu sarakstā, kļuvuši vēsturiski. Ukraiņu borščs norādīts kā viens no daudziem krievu ēdiena variantiem, kas tiek gatavots ar sasmalcinātu speķi un ķiplokiem.

Nesen Ukrainā jau klīda runas par to, ka nav pieņēmams saukt par krievu spēkavīriem pazīstamās Viktora Vasņecova gleznas varoņus. Kijevas eksperti, kuri sevi uzskata par speciālistiem vēsturē un filoloģijā, apgalvoja, ka Iļja Muromietis, Aļoša Popovičs un Dobriņa Ņikitičs esot ukraiņi.

Pēc tā saucamo "zinātnieku" domām, Iļjas Muromieša īstais vārds esot Iļja Čobitjko, jeb Iļja Murovietis. Kijevā skaidro, ka spēkavīrs esot dzimis nevis netālu no Muromas pilsētas Krievijā, bet gan Morovskas ciemā pie Čerņigovas.

Skolnieki Ļvivā
© Sputnik / Павел Паламарчук

Aļošu Popoviču, klāsta ukraiņu "pētnieki", saukuši par Oļeško: viņš bijis bruņinieks, nevis bajāts. Pēc viņu domām, Aļoša dzimis Pirjatinas pilsētā Poltavas apgabalā, nevis Rostovā

Savukārt Dobriņa Ņikitičs, apgalvo "eksperti", jāuzskata par "kņaza Vladimira Lielā vojevodu". Šis personāžs dzīvojis Kijevas Krievzemes teritorijā tagadējā etniskajā Ukrainā, kas turklāt esot pletusies uz ziemeļiem – līdz pat Novgorodai.

0
Tagi:
Krievija, Ukraina
Pēc temata
Ukrainā būs sava Ņujorka: ciems atgūs savu vēsturisko nosaukumu
"Uz mājām, kurvas!" Kā ukraiņu strādniekus sagaida Eiropā
"Ķersies pie mietiem": Ukrainas ģenerālis piedraudējis Polijai ar strādnieku sacelšanos