Nils Ušakovs

Ušakovs: mēs vēlamies pārliecināt Rīgas domi uzsākt ārstēšanos

23
(atjaunots 08:13 15.11.2019)
Nils Ušakovs redz divas izejas Rīgas domes krīzei: pašvaldības darba stabilizācija vai ārkārtas vēlēšanas

RĪGA, 15. novembris – Sputnik. Pieņemot lēmumu par darba apturēšanu Rīgas domes koalīcijā, "Saskaņa" necenšas šantažēt partiju "Gods kalpot Rīgai", paziņoja eirodeputāts, bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs radio Baltkom ēterā.

Aizvakar Rīgas domes "Saskaņas" frakcija izvirzīja ultimātu GKR, pieprasot izbeigt sadarbību ar "Neatkarīgo deputātu frakcijas" (NDF) pārstāvjiem un atsaukt viņus no amatiem. Par šāda lēmuma iemeslu partijā nosauca to, ka iestādēs, kuras ir NDF atbildības zonā, valda haoss: PNB Bankā pazudušie 6 miljoni eiro RNP līdzekļu, tā arī neuzsāktais audits pašvaldības uzņēmumos un daudzi citi piemēri. Vienlaikus tiek radīti traucēkļi visas domes darbam.

Aizvakar gandrīz visi "Saskaņas" deputāti pameta Finanšu un administratīvās komitejas sēdi, savukārt vakar frakcija nolēma apturēt darbu koalīcijā, kamēr GKR nepieņems savu lēmumu par sadarbības izbeigšanu ar NDF.

Pēc Ušakova sacītā, galvaspilsētas pašvaldība pārdzīvo krīzi, no kuras ir jāiziet.

"Situācija ir ļoti saspringta, visi ir dzīvi cilvēki, visiem ir emocijas. Taču vārds "šantāža", manuprāt, vismazākajā mērā piestāv tam, ko "Saskaņa" šobrīd dara Rīgas domē. Es izmantotu citu analoģiju – akūta slimība, ar kuru ir jātiek galā. Ja tu centies pārliecināt kolēģi, ka ir jāsāk ārstēšanās, tad to nav pareizi dēvēt par šantāžu. Un es runāju par situāciju kopumā, mēs nepārmetam partneriem no "Gods kalpot Rīgai", ka tā ir viņu vaina," pateica Ušakovs.

Tāpat viņš prognozēja divus scenārijus, kuri var attīstīties Rīgas domē tuvākajā laikā.

"Mēs gaidām apņēmīgas darbības no mūsu partneriem "Gods kalpot Rīgai", ar kuriem mēs esam nostrādājuši 10 gadus. Vienlaikus, kamēr šo lēmumu nav, mani kolēģi pieņēma lēmumu apturēt dalību koalīcijā. Es redzu divus notikumu attīstības ceļus: izdosies stabilizēt pašvaldības darbu vai arī visām frakcijām būs jāvienojas un jāpiedāvā rīdziniekiem ārkārtas vēlēšanas," pateica Ušakovs.

23
Tagi:
Ušakovs
Pēc temata
Paspēt viena gada laikā: Latvijā atļāva vākt parakstus par Saeimas atlaišanu
Vladovai ir kauns, Baraņņiks ir pārsteigts: kas notiek Rīgas domē
"Saskaņa" uzstādījusi ultimātu partijai "Gods kalpot Rīgai"
Svetlana Tihanovska

Tihanovska oficiāli apliecinājusi, ka ir gatava vadīt Baltkrieviju

5
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska savā YouTube kanālā informējusi visus, ko tas interesē, – viņa ir gatava kļūt par valsts vadītāju.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. "Es zinu, ka neesmu viena," teica bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska, kura patlaban uzturas Lietuvā. Savā YouTube kanālā viņa paziņoja, ka ir gatava ieņemt prezidenta posteni.

Atgādināsim, ka 9. augustā Baltkrievijā aizritēja prezidenta vēlēšanas. Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli informēja, ka uzvaru tajās ar lielu pārvaru, saņemot 80,1% balsu, izcīnījis pašreizējais prezidents Aleksandrs Lukašenko. 

Valstī sākās protesti. Svetlana Tihanovska, ko atbalstīja 10,1% vēlētāju, pēkšņi kļuva par pašpasludināto opozīcijas līderi un pameta valsti.

Minska jau vairākkārt norādījusi, ka Baltkrievijas opozīcijas akcijas tiek koordinētas no Lietuvas un Polijas. Maskava konstatēja, ka Lietuva atmetusi pie malas jebkādu pieklājību, iejaucoties Baltkrievijas lietās, un aicināja Viļņu nepalielināt spriedzi.

Tagad Tihanovskas kanālā YouTube publicēts video ieraksts, kurā viņa pauž gatavību ieņemt valsts vadītāja vietu pārejas periodā.

 

"Daudzi vaicā, vai esmu gatava kļūt par tautas līderi šajā brīdī. Jā, es oficiāli paziņoju, ka esmu gatava stāties valsts priekšgalā pārejas periodā. Uzņemos šo atbildību, jo zinu, ka neesmu viena," teica Tihanovska un atzīmēja, ka opozīcijas koordinācijas padome jau izstrādājusi jaunu vēlēšanu projektu un konstitucionālo reformu, kas, pēc viņas vārdiem, notikšot "pēc Lukašenko aiziešanas".

Pats Lukašenko jau vairākkārt norādījis, kad pametīs prezidenta posteni. Viņš paziņoja, ka var atkāpties pēc konstitucionālās reformas vai pēc tam, kad tauta paudīs konsolidētu vēlmi. Baltkrievijas prezidents uzsvēra, ka atkāpsies no amata "kad vajadzēs", taču ne "pēkšņi".

Pie tam viņš informēja, ka Baltkrievijā nebūs nekāda varas tranzīta – būs tā, kā nobalsos, nolems tauta.

5
Tagi:
Svetlana Tihanovska, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Tikšanās Viļņā: ko Makrons noklusēja pārrunās ar Tihanovsku
Ekonomists paskaidroja, kādu interesi Lietuva slēpj aiz rūpēm par baltkrievu tautu
Eksperts: Baltija vēlas pārvērst Baltkrieviju par savu provinci
Politologs pastāstīja, kas jāgaida pēc Baltkrievijas opozīcijas izgāšanās
Džo Baidens

Baidens sola daudzpusīgu pieeju attiecībās ar Krieviju

4
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Iepriekš Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs informēja, ka Maskava var paplašināt sadarbību ar jauno administrāciju Vašingtonā vairākos jautājumos.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. ASV jaunievēlētais prezidents Džo Baidens informējis par "daudzpusīgas pieejas" plāniem attiecībā pret Krieviju, Irānu, Ķīnu un citām valstīm, vēsta RIA Novosti.

"Mums jābūt lielas grupas daļai, lai strādātu ne tikai ar Irānu, bet arī ar Krieviju, Ķīnu un citiem," politiķis apgalvoja intervijā CNN.

Vienlaikus Baidens paziņoja, ka pirms stāšanās prezidenta postenī nevar formulēt ASV politiku. "Tomēr es gribu atjaunot ciešas sabiedroto attiecības gan Eiropā, gan Indijas un Klusā okeāna reģionos," viņš piebilda.

Pie tam politiķis atzina, ka viņam sagaidāmas "sarežģītas pārrunas" ar Eiropas Savienību un piebilda, ka viņš šajā jautājumā nelolo nekādas ilūzijas.

Iepriekš Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs informēja, ka Maskava var paplašināt sadarbību ar jauno administrāciju Vašingtonā vismaz piecās jomās: jautājumos par stratēģisko stabilitāti, kodolieroču neizplatīšanu, sadarbību kosmosā, cīņu ar terorismu un pandēmiju. Vienlaikus diplomāts pauda šaubas  par to, vai Maskavai izdosies vienoties ar Vašingtonu bruņojuma kontroles jomā.

Runājot par vēlēšanu rezultātiem Savienotajās Valstīs, vēstnieks konstatēja, ka Krievija atzīs jebkādu valsts iedzīvotāju izvēli, tomēr gaida rezultātu oficiālu izsludināšanu, pirms reaģēt diplomātiskā protokola ietvaros.

ASV prezidenta vēlēšanas notika 3. novembrī. Provizoriskie dati liecina, ka demokrātu kandidāts Džo Baidens saņēmis līdz 306 elektoru balsis (nepieciešamas – 270). Pašreizējais valsts prezidents Donalds Tramps neatzīst sakāvi un apstrīd to tiesās.

4
Tagi:
Džo Baidens, Krievija, ASV
Pēc temata
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa
"Būs sekas". Ko Baidena komanda gatavo Krievijai
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos