Nacionālās apvienības ģenerālsekretāra Raivja Zeltīta grāmata

Rusifikācija un oligarhi: NA ģenerālsekretārs taisnojas par neonacistu forumu

67
(atjaunots 16:55 13.11.2019)
Nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts, protams, nožēlo, ka jaunībā piereģistrējies neonacistu Interneta forumā, taču zvēr, ka no radikāliem uzskatiem sen ir atteicies, un atgādina, ka Latvijai ir arī "nopietnākas" problēmas.

RĪGA, 13. novembris – Sputnik. Valsts drošības dienests pārbauda ziņas par lietotājiem no Latvijas starptautiskā neonacistu Interneta foruma Iron March, kurš jau ir izbeidzis savu darbību. Detalizētu informāciju VDD pagaidām nesniedz, raksta Tvnet.lv.

Par pārbaudes iemeslu kļuva foruma lietotāju datubāzes noplūde ar personīgu informāciju un saraksti.

Foruma moderators bija Bendžamins Reimonds, britu teroristiskās grupas National Action dibinātājs, no kuras atdalījās neonacistu grupējums Atomwaffen Division, kas savukārt ir atbildīgs par vairākiem rasistiska un antisemītiska rakstura teroraktiem Eiropā un ASV.

Jābūt masām draudzīgākiem

No tūkstotis Iron March lietotājiem vismaz trīs bijuši no Latvijas. Viņu vidū bija arī Raivis Zeltīts, Nacionālās apvienības, vienas no Latvijas valdības partijām ģenerālsekretārs. Viņš piereģistrējās ar lietotājvārdu Latvian_Integralist un izmantoja savu e-pastu.

Iepazīšanās ierakstā Zeltīts pastāstīja, ka vēlētos iepazīties ar citiem Eiropas nacionālistiem, taču nevēlas sarunāties ar "baltajiem nacionālistiem".

Vienā no vēstulēm, kuras skar 2012.-2014. gada periodu, Zeltīts lūdz foruma administratorus pielabot vienu no viņa iepriekšējām publikācijā, jo tā satur "fragmentus, kam nevajadzētu būt publiskiem, jo mums (Nacionālajai apvienībai) ir jākļūst "draudzīgākiem" masām".

Krāsas sabiezinātas

Savā Facebook lapā Zeltīts uzrakstīja veselu taisnošanās tirādi par dalību forumā. Viņš norādīja, ka toreiz viņam bijis 20 gadu un viņš tikai sāka nodarboties ar politiku.

"Nekad neesmu slēpis, ka savā jaunības maksimālismā esmu bijis radikālāks. Tā laika izteikumi un komunikācija ar atsevišķiem cilvēkiem man nedara godu - to es apzinos. Apzinos, ka tas met ēnu uz mani un partiju, ka dažādas asociācijas tiks vairotas un krāsas sabiezinātas," uzrakstīja Zeltīts, piebilstot, ka apzinās, ka "ka aizstāvības runas vienmēr tiek uzklausītas mazāk nekā apsūdzības".

Politiķis palūdza piedošanu saviem tuviniekiem, atbalstītājiem un partijai un norādīja, ka jautājumu par viņa dalības turpināšanu partijā lems partijas iestādes.

"Respektēšu to (šo lēmumu), lai kāds tas arī būtu – kopējās intereses ir pāri manām personiskajām," turpināja Zeltīts.

Neesmu tāds

Viņš apgalvo, ka pa šiem gadiem viņa uzskati ir būtiski mainījušies.

"Esmu pievērsies ticībai, kas veido manu ētisko darbības pamatu. To, ka man nav pieņemamas totalitārās ideoloģijas - ne komunisms, ne nacisms, ne arī ultraliberālisms -, esmu paudis daudzas reizes.

Pēdējos gados esmu rīkojis daudzus patriotiskus pasākumus, sarakstījis desmitiem rakstu (un divas grāmatas), virzījis dažādas iniciatīvas. Tajā visā atspoguļojas mani uzskati par nacionālu, drošu un demokrātisku Latviju. Un tā nav tikai retorika. Kā zemessargs esmu devis zvērestu atdot savu dzīvību par demokrātisku Latviju, ja radīsies šāda nepieciešamība," teikts paziņojumā.

Zeltīts piedāvā lasītājiem pašiem izlemt, vai viņa politisko un pilsonisko darbību var adekvāti novērtēt "pēc dažiem izteikumiem jaunības maksimālismā", un gaidīs komentārus.

Vai tad tā ir problēma?

Taču Nacionālās apvienības loceklis neatturējās no tā, lai beigās neizietu cauri iemīļotākajām tēmām un nenovērstu uzmanību uz citām lietām.

"Varbūt, ja jūs iedziļināsieties šī jautājuma būtībā, tad aizdomāsieties - vai šie mani jaunības izteikumi vispār ir reāla problēma? Kam ar to ir kaitēts? Vai nav tā, ka no komunistiskās partijas un čekas nākušie cilvēki, kas ar savu darbību ir kaitējuši valsts attīstībai un tautai, tiek vairāk saudzēti?

Kā ar rusifikācijas politikas turpinātājiem gandrīz 30 gadus pēc neatkarības atjaunošanas? Kā ar dažādiem vietējiem un starptautiskajiem oligarhiem?" vaicā Zeltīts.

Atgādināsim vien dažus pēdējā laika Zeltīta kunga piedāvājumus, kuri, protams, ilustrē viņa "atteikšanos no radikāliem uzskatiem".

Viņš uzstājās kategoriski pret ideju automātiski piešķirt pilsonību nepilsoņu bērniem, nosaucot to par "Trojas zirgu", kurš pavērs iespēju "pilsonības dāvināšanai pārējiem nepilsoņiem, bet nākotnē – ārvalstu "studentiem", jeb imigrantiem".

Zeltīts uzskata, ka ir "jāiztīra" Brāļu kapi no nevēlamo cilvēku, piemēram, komunistu, kapiem (taču kara noziedznieka, SS-grupenfīrera Rūdolfa Bangerska kaps, protams, ir jāatstāj).

Un vēl viņš piedāvā izsūtīt "uz dzimteni" krūzes pircējus ar Putina attēlu, kuras ir brīvi nopērkamas Rīgas suvenīru bodītēs.

67
Pēc temata
Vēsturnieks: pret Baltijas valstīm iespējamas prasības par nacistu noziegumiem
"Vēsturiskā patiesība": uz kara pieminekļa parādījies paskaidrojošs raksts
Naudu pelna Krievijā, bet Latvijā godina SS: latviešu liekuļi tiks ņemti uzskaitē
Uzturēt savējos tonusā un krievus – stresā: Simindejs par nacisma glorifikāciju Latvijā
Plāksne pie Rīgas domes ēkas, foto no arhīva

Priekšvēlēšanu aģitācijai atvēlēts jau miljons: kādas partijas iztērējušas lielākas summas

8
(atjaunots 12:51 09.08.2020)
Kādas summas partijām ļauts iztērēt savai reklāmai pirms vēlēšanām un kur paziņot, ja esat ieraudzījis slēpto aģitāciju.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Priekšvēlēšanu aģitācijai visaktīvāk naudu tērē "Gods kalpot Rīgai", Jaunā konservatīvā partija un KPV LV, vēsta lsm.lv. Par to liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) dati.

Šobrīd iztērēti 1 116 637,19 eiro: par tādu summu uz 5. augustu partijas noslēgušas līgumus par aģitācijas materiālu izvietošanu telpās un sabiedriskajās vietās, televīzijā, radio, presē, internetā un sociālajos tīklos, kā arī līdzekļu nodošanai labdarībai.

KNAB vēsta, ka neviena no partijām vēl nav izsmēlusi atļauto izdevumu limitu pirms ārkārtas vēlēšanām, kas sastāda 171 706,89 eiro. Ar partijām nesaistītās personas var iztērēt aģitācijai ne vairāk kā 6450 eiro.

KNAB aicina iedzīvotājus ziņot par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu iespējamiem pārkāpumiem, tostarp – arī par slēptās aģitācijas gadījumiem. Ziņas iespējams nosūtīt ar mobilās lietotnes "Ziņo KNAB!" starpniecību, pa diennakts bezmaksas uzticības telefonu 80002070 vai elektronisko pastu knab@knab.gov.lv.

Iepriekš vēstīts, ka sarakstus dalībai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās iesnieguši 15 politiskie spēki.

Balsošana vairākkārt atlikta koronavīrusa pandēmijas dēļ. Tagad vēlēšanas ieplānotas 29. augustā.

8
Tagi:
Rīgas dome, vēlēšanas, KNAB
Pēc temata
Rozenvalds: Rīgas domes vēlēšanas interesē tikai pašus kandidātus
Rīgas domes vēlēšanu iecirkņi atradīsies skolās
Rīgas domes pagaidu administrācija var kļūt par pastāvīgo
Koronavīruss nav pie vainas: Rīgas domes vēlēšanas pārcēla par 30 eiro
ASV Valsts departaments

ASV Valsts departaments publicējis pārskatu par "Krievijas propagandas" pamatiem

17
(atjaunots 17:00 06.08.2020)
Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēma ir oficiālo, nejaušo un nesaistīto komunikācijas kanālu un platformu komplekss, ko Krievija izmanto nepatiesu stāstu radīšanai un pastiprināšanai, klāsta ASV politiķi.

RĪGA, 6. augusts – Sputnik. ASV Valsts departaments publicējis pārskatu "Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēmas pamati", kurā sistematizē savu "Krievijas propagandas" koncepciju. Cita starpā "propagandas" definīcija pielāgota Krievijas medijiem ar valsts finansējumu, vēsta RIA Novosti.

"Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēma ir oficiālo, nejaušo un nesaistīto komunikācijas kanālu un platformu komplekss, ko Krievija izmanto nepatiesu stāstu radīšanai un pastiprināšanai. Šī ekosistēma balstās uz pieciem elementiem: valdības oficiālā saziņa, valsts finansētā globālā apraide, piemērotu resursu kultivācija, sociālo tīklu izmantošana kā ierocis un dezinformācija ar darbības palīdzību kibertelpā. Kremlis ir atbildīgs par šīs taktikas un platformu kultivēšanu – tā ir daļa no Kremļa programmas informācijas izmantošanai ieroča līmenī," teikts pārskatā.

Cita starpā minēti tādi "piemēri", kā rakstu virsraksti, ko publicē Sputnik, RIA Novosti, RT, Pirmais kanāls, "Rossija 24" un citi. Par dezinformāciju, piemēram, nosaukta RIA Novosti publikācija "(Lielbritānijas premjerministram) Džonsonam tiks veikta plaušu mākslīga ventilācija". Nekādi pierādījumi tam, ka tā būtu dezinformācija, nav sniegti.

Valsts departaments apgalvo, ka "Krievijas dezinformācijai" pretī likts organizēts darbs, ko ASV plāno atbalstīt tieši.

"Dezinformācijas un propagandas ekosistēmai, ko Krievija turpina kultivēt, ir oponenti. Tai stājas pretī plaukstoša dezinformācijas apkarošanas sabiedrība, ko veido valdības, pilsoniskās organizācijas, zinātnieki, prese, privātais sektors un pilsoņi visā pasaulē, kuri atsakās paciest šo taktiku. Valsts departaments piedāvā šo pārskatu kā ieguldījumu kopīgajā darbā," stāsta dokumenta autori.

ASV Valsts departaments pieprasījis 138 miljonus dolāru no budžeta 2021. gadā "pretdarbībai Krievijas dezinformācijai un propagandai". Krievijas Ārlietu ministrija un Kremlis jau vairākkārt atspēkojuši pārmetumus par dezinformāciju.

ASV izveidota valsts aģentūra ārvalstu retranslācijas lietās – "Amerikas balss" un radio "Brīvība/Brīvā Eiropa" mātes struktūra, ko Krievijas Tieslietu ministrija iekļāva ārvalstu aģentu sarakstā līdz ar citiem medijiem. Organizācija, kas 1994. gadā ieguva nosaukumu "Translācijas lietu pārvaldnieku padome" (BBG), 2018. gadā tika pārdēvēta par ASV Globālo mediju aģentūru (USAGM). Tās ietvaros top teleprogrammas, tomēr gandrīz vienīgi translācijai internetā. Aģentūra finansējumu saņem no ASV budžeta, 2017. gadā tās izdevumi sasniedza 748 miljonus dolāru.

17
Tagi:
propaganda, ASV Valsts departaments, Krievija, ASV
Pēc temata
NATO pateica "vajag"! Latvijā plāno pastiprināt sociālo tīklu cenzūru
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
KF piedāvāja uz RT un Sputnik aizliegšanu Baltijas valstīs atbildēt ar sankcijām
Latvijas karogs, foto no arhīva

Latvija iet pa iznīcības ceļu, raksta latviešu mediji

0
(atjaunots 14:24 09.08.2020)
Izlauzuši, pārdevuši, nojaukuši, sagrāvuši, uzbūvējuši bankas un supermārketus. Kur tā noticis? Kāpēc Latvijai nekāds karš nebūs vajadzīgs?

Portāla Pietiek.com autors stāsta par kādu valsti. Tās nosaukums gan nekur nav pieminēts. Tomēr, šķiet, vērīgs lasītājs pats novilks dažas paralēles un uzminēs, par kādu valsti ir runa (publicēts saīsinājums).

Lauzt ir vieglāk nekā celt

Ar "Pasaules valdības" un pašmāju kangaru palīdzību tika ievazāta "demokrātijas" sērga – pie varas "likumīgi" nokļuva mazskaitlīgi (pilnīgi pietiek ar 200 indivīdiem) bandītiski mafiozi grupējumi – "partijas", kuras pašu izdoto "likumu" aizsegā uzurpēja varu, nesodīti izlaupīja valsts īpašumus un dabas bagātības, nežēlīgi izmantoja un radīja neciešamus eksistences apstākļus vienkāršajiem iedzīvotājiem.

Jau "demokrātijas" ieviešanas pirmajos mēnešos mākslīgi radīja masveidīgu bezdarbu – apturēja ražošanas objektu darbu, izlaupīja un izdemolēja faktiski visus smagās un vieglās rūpniecības uzņēmumus (izņemot vienu metalurģisko rūpnīcu, kurai bija ieplānots atbildīgs uzdevums – pārkausējot, neatgriezeniski iznīcināt visu likvidēto ražotņu tehnoloģiskās iekārtas un aprīkojumu).

Tāds pats liktenis piemeklēja praktiski visas fabrikas, lauksaimniecības un zivsaimniecības uzņēmumus. Iznīcināja arī vairums gaļas un lauksaimniecības produkcijas pārstrādes uzņēmumu, piena kombinātus, lauku pienotavas.

Pēc tam likvidēja vairumu pārtikas un pirmās nepieciešamības preču ražotņu – maizes kombinātus, olu ražošanas fermas, visas sērkociņu un visas cukura fabrikas. Izzāģēja milzīgas mežu platības un koksni par grašiem pārdeva ārzemniekiem. Sagrieza lūžņos kuģus. Izlaupīja un iztirgoja visu kaut cik pieejamo krāsaino un melno metālu krājumus – līdz pat elektrolīniju vadiem un lietus ūdens kolektoru restēm.

Nekavējoties iznīcināja aizsardzības sistēmas rūpnīcas, likvidēja karaklausību un izformēja kaut cik kaujas spējīgu armiju. Sāka pārdot ārzemniekiem katrai tautai pašu dārgāko – zemi.

Mafijas pārziņā

Faktiski visa valsts iedzīvotāju apgāde ar pārtikas un rūpniecības precēm kļuva atkarīga no importa piegādēm, kuras kontrolēja tie paši mafiozie grupējumi. Masveidā tika uzslieti saliekamie karkasa tipa "lielveikali", kuros par dempinga cenām tirgoja importētos, ar veselībai kaitīgām vielām piesātinātos un ģenētiski modificētos pārtikas produktus un pirmās nepieciešamības, faktiski "vienreizējās lietošanai" paredzētās (pārsvarā plastmasas) rūpniecības preces.

Nabadzība, foto no arhīva
© Sputnik / Валерий Мельников

Degvielu, smērvielu un kurināmā piegādi, kā arī to tirdzniecību, nosakot spekulatīvas cenas, kontrolēja mafija.

Sagrāva izglītības sistēmu un devalvēja skolotāja profesiju. Sagrāva veselības aizsardzības sistēmu, ārstu darba apmaksu nostādīja "ārpus likuma".

Vecākās paaudzes cilvēki, saņemot pensiju zem "iztikas minimuma", palika bez medicīniskās palīdzības – nesamaksājot speciālistu konsultācijām astronomiskas summas. Uz daļēji valsts kompensētām ārstnieciskām manipulācijām bija jāgaida daudzi mēneši, bet uz operācijām – pat vairāki gadi. Tāds pats liktenis piemeklēja arī pārējos iedzīvotājus.

Laukos iznīcināja visas algotās darbavietas, likvidēja daudzas skolas, feldšeru punktus, bibliotēkas, veikalus, banku un pasta nodaļas, tautas namus un citu iedzīvotājiem vitāli nepieciešamo infrastruktūru.

Vairākkārtīgi paaugstinot braukšanas maksu, vienlaicīgi daudzkārt samazināja sabiedriskā transporta reisu skaitu starp rajonu pilsētām un lauku apdzīvotajām vietām.

Daži saglabājušies lauksaimniecības produkcijas un piena pārstrādes uzņēmumi, kuri arī atradās mafijas rokās, noteica tik zemas produktu iepirkuma cenas, ka praktiski visas zemnieku saimniecības pārtrauca ražošanu un izputēja.

Laucinieki masveidā meklēja darbu pilsētās, jaunākie un uzņēmīgākie darba meklējumos devās uz ārzemēm, bet vecākie un nespējīgākie, palikuši praktiski bez eksistences līdzekļiem un medicīniskās aprūpes, apmira turpat uz vietas.

Zēla un plauka "prihvatizācija", kuru visai veikli izmantoja bijušā režīma funkcionāri, tā radot pamatu savam legālajam (un ne tikai) "biznesam". Līdzīgā veidā radās arī "baņķieri" un "miljonāri", kuru izvirtušo dzīvesveidu sīki jo sīki "apgaismoja" un slavēja neskaitāmie "glancētie" žurnāli un televīzija.

Praktiski visi masu informācijas līdzekļi  atradās vai nu pašmāju, vai ārzemju mafijas klanu rīcībā, kas tos izmantoja savu savtīgo mērķu īstenošanai un "demokrātisko" vērtību sludināšanai. Paaudžu paaudzēs glabātās un laika pārbaudi izturējušās nacionālās vērtības – tauta, ģimene, cieņa pret sievieti, bērnu audzināšana, uzvedības normas ģimenē, skolā un sabiedriskās vietās tika izsmietas un nozākātas. Visā informatīvajā sfērā valdīja visatļautības, vardarbības, narkomānijas, izvirtības un nesodāmas noziedzības gaisotne.

"Neatkarīga" valsts

Tātad tika izdarīts viss, lai likvidētu gan tautiskumu, gan "valsts" politisko neatkarību, gan ekonomisko patstāvību. Lai šī "valsts" (pagaidām) varētu pastāvēt tikai no lielvalstīm atvēlētajās robežās.

Tātad šis mākslīgais veidojums (saukts par "neatkarīgu valsti") faktiski bija tikai nolietotu automašīnu, lētas un veselībai bīstamas sintētiskās pārtikas noieta tirgus.

Protams, ka aiz jebkuru ievesto plaša patēriņa preču spilgti krāsainā iepakojuma slēpās štancēts, neremontējams plastmasas daikts ar maksimāli īsu kalpošanas laiku, lai pēc iespējas ātrāk tas atkal būtu jāpērk jauns. Un pats galvenais – šīs „valsts” iedzīvotāji kļuva par ārkārtīgi lēta un bezpalīdzīga darbaspēka avotu (faktiski – balto vergu tirgu).

Sākās masveidīga emigrācija – simtiem tūkstoši jaunākie, stiprākie un uzņēmīgākie, sevis un savas ģimenes iztikas meklējumos, devās svešumā.

Autors raksta, ka visi šie notikumi ir atsevišķas grāmatas vērti. Taču tiks darīts viss iespējamais, lai neviens ne tikai tādu grāmatu neizdotu, bet pat neuzrakstītu! Tie, kuri mēģinās tādu grāmatu uzrakstīt, tiks izsmieti un noķengāti. Kas notiks ar sevišķi ietiepīgajiem? Viņi var neuzmanīgi izkrist pa logu, vai nokļūs zem auto riteņiem… Kam tad patiktu lasīt savu nekrologu?

0
Tagi:
nabadzība, ekonomika, Latvija
Pēc temata
Eksperts: Bordāns karantīnā noteikti negarlaikojas - jau Latviju padarījis par PSRS donoru
Iznīcinot PSRS pēdas, Latvija aizskārusi biznesu: Lindermans par latvisko
Kur bijušajā PSRS ir laba dzīve: Latvija izceļas pēcpadomju republikās
KF atsvaidzināja Kariņa atmiņu, kurš apsūdzēja PSRS latviešu diskriminēšanā