Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars

Bondars: es balsoju par mediķu algu palielinājumu, bija muļķība

89
(atjaunots 12:57 12.11.2019)
Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars aicināja atcelt Veselības aprūpes finansējuma likuma grozījumus.

RĪGA, 12. novembris – Sputnik. Ir jāmaina visi likumi, kuri paredz finansējuma palielinājumu, bet neparedz tā avotus, pateica Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars Latvijas Radio.

Viņš atzina, ka pērnā gada nogalē arī pats balsoja par Veselības aprūpes finansējuma likuma grozījumiem, kuri paredz tā palielinājumu bez konkrēta avota norādes. Tāpat par šiem grozījumiem Bondars nobalsoja arī gada sākumā, kad tika apstiprināts 2019. gada budžets.

Uz jautājumu, kādēļ viņš atbalstīja grozījumus, Bordāns atbildēja, ka, acīmredzot, pieredzējuši deputāti nespēja pārliecināt jaunos parlamentāriešus.

Pēc viņa sacītā, ir ļoti grūti balsot pret populārām lietām.

"Politikā vienmēr būs situācija, kad ieceres ir lielākas par iespējām. Tā ir normāla situācija, ka tautas priekšstāvji grib vairāk nekā var," pateica viņš.

Bondars atzina, ka pieņemt šādus lēmumus ir nepareizi, tiem visiem ir jābūt mainītiem.

Tāpat viņš apsolīja, ka soli pa solim veselības aprūpes finansējums palielināsies, jo šī nozare bija viena no tām, kas ir "turēta badā".

Iepriekš raidījuma TV3 Ziņas intervijā Bondars paziņoja, ka Saeimas lēmums par mediķu algām nav bijis pareizs.

"Es nobalsoju par, un acīmredzot ir muļķīgi nobalsot par izdevumu pozīcijām, nenobalsojot par ienākumu pozīcijām. Acīmredzot tajā laikā tā bija kļūda," atzina viņš.

Iepriekš Saeimas spīkere Ināra Mūrniece savā un visa parlamenta vārdā atvainojās mediķiem par neapdomātu Saeimas balsojumu par Veselības aprūpes finansējuma likumu. Mūrniece norādīja, ka balsojums notika brīdī, kad iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozes bija optimistiskākas.

Vakar Saeimas Budžeta un finanšu komisija pabeidza darbu pie nākamā gada budžeta likumprojekta, atbalstot to izskatīšanai Saeimas galīgajā lasījumā. Visi opozīcijas piedāvājumi par atteikšanos no dažādām prioritātēm mediķu algu palielinājuma labā tika noraidīti. Plānots, ka Saeima pieņems galīgo lēmumu par nākamā gada budžetu 13. un 14. novembra sēdēs.

Šāda politiķu rīcība izraisījusi sašutumu mediķu vidū. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris paziņoja, ka, ja 2020. gada valsts budžeta projektā netiks veiktas izmaiņas, kuras pieprasa medicīnas darbinieki, viņi sarīkos streiku, pieprasīs veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju un sāks parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu.

Keris norādīja, ka interese attiecībā uz parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu ir "ļoti lieta", taču pagaidām nekādas darbības šajā virzienā netiek veiktas, jo mediķi gaida Saeimas beidzamo balsojumu par budžetu, kurš ir ieplānots 14. novembrī.

89
Pēc temata
Latvijas ārsti atraduši naudu budžetā savu algu palielinājumam
Keris: mediķiem nav jāstāv ar izstieptu roku
Protestu akcijas dalībniece: Krievija ir mūsu vienīgā cerība
Cik pelna ārsti Latvijā
Daniels Pavļuts

Sociologs: Pavļuts ir izcils manipulators

8
(atjaunots 09:14 14.04.2021)
Veselības ministrs psiholoģiskā līmenī manipulē ar ministru prezidentu, kurš nevēlas iedziļināties situācijā, uzskata sociologs.

RĪGA, 14. aprīlis - Sputnik. Rodas sajūta, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts manipulē ar premjerministru Krišjāni Kariņu un panāk sev izdevīgo lēmumu pieņemšanu, paudis sociologs Aigars Freimanis kanāla RīgaTV 24 raidījumā "Ziņu TOP 5".

Pagājušajā nedēļā Pavļuts pastāstīja par otrās dienesta pārbaudes rezultātiem saistībā ar Covid-19 vakcīnu iepirkumiem. Pēc pārbaudes pabeigšanas Veselības ministrijas valsts sekretārei Dainai Mūrmane-Umbraško tika izteikts rājiens par pārkāpumiem, bet attiecībā pret Valsts zāļu aģentūras direktoru (ZVA) Svenu Henkuzenu tika ierosināta disciplinārlieta, jo pārbaudes gaitā tika konstatēts, ka viņš kļūdaini informējis valdības pārstāvjus par pieejamo vakcīnu apjomu.

Freimanim šī situācija izraisīja aizdomas.

"Šobrīd šī situācija ir dīvaina ar to, ka Veselības ministrija Pavļuta kunga vadībā mēģina kaut ko izmeklēt, un vakar sanāca tāda divbalsība, kas Saeimā tiek dibināta komisija, Pavļuta kungs ķeras sodīt ierēdņus Bet joprojām man ir tā sajūta, ka sistēma ir absolūti necaurspīdīga, tā sistēma ir ļoti korporatīva!" viņš teica.

Pēc viņa domām, Kariņš nevēlas iedziļināties vakcinācijas tēmā, un Pavļuts to izmanto.

"Skatoties valdības sēdes diezgan regulāri tiešraidē, man ir sajūta, ka Pavļuta kungs vienkārši manipulē ar Kariņa kungu, kurš neprot iedziļināties vai negrib iedziļināties. Manipulē psiholoģiskā veidolā. Viņš ir izcils manipulators, kā PR speciālists. Bija situācijas, kad pabeidzot sēdi, Kariņa kungs "uzvārās", un otrajā dienā les redzu virsrakstus, ka viņš pilnībā uzticas Pavļuta darbam," viņš saka.

Kā spilgtu manipulācijas piemēru Freimanis nosaucis līdzekļu piešķiršanu Vakcinācijas biroja darbam laikā, kad valstī nebija vakcīnu.

Lai gan vēl 15. martā Pavļuts ziņoja par vakcinācijas biroja reorganizāciju un to iekļaušanu Nacionālajā veselības dienestā, birojs joprojām ir Veselības ministrijas pakļautībā, un tā darbinieki turpina saņemt augstākas algas, nekā tas pieņemts valsts pārvaldē.

Pagājušajā nedēļā Latvijā tika plānots vakcinēt aptuveni 8 000 cilvēku dienā, bet patiesībā ikdienu tika izmantotas aptuveni 3 800 vakcīnas devu.

8
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Latvijas VDD ķersies pie "koviddisidentiem"
Pavļuts sola priekšrocības pret Covid-19 vakcinētām personām
Pat jūsu piedāvāto C vitamīna dražeju neņems: Ušakovs salīdzināja MK ar "Naša Raša"
Dzīvās rindas eksperimenta rezultāti masveida vakcinācijas centros Rīgā
Saeimas deputāts Aldis Gobzems, foto no arhīva

Nacionālās drošības jautājums? Deputāts aicina kolēģus atklāt seksuālo orientāciju

90
(atjaunots 00:40 11.04.2021)
Strīdi par bērnu sporta aizlieguma atcelšanu Saeimā beigušies ar to, ka deputāts Aldis Gobzems aicināja netradicionālas orientācijas kolēģus "kāpt ārā no skapja", lai ar saviem noslēpumiem nekaitētu Latvijas nacionālajai drošībai.

RĪGA, 11. aprīlis — Sputnik. Psihologi jau sen pierādījuši: virtuālajā telpā cilvēki kļūst drosmīgāki, viņiem atraisās mēles. Ar monitora starpniecību viņi viens otram sarunā tādas lietas, ko personiskas tikšanās brīdī noteikti neuzdrīkstētos teikt. Tāda metamorfoze gadījusies arī deputātiem Latvijā, stāsta BВ.lv.

Ētikas komisija ir pārslogota

Vārdu sakot, Saeima Mandātu un ētikas komisijai darba apjoms ir pieaudzis, jo tagad pārbauda gandrīz katra verbāla izlēciena atbilstību deputātu ētikas kodeksam.

Komisija sākusi pārbaudi jautājumā par vairāku politiķu iesniegumu – par iespējamiem ētikas kodeksa pārkāpumiem no neatkarīgās deputātes Jūlijas Stepaņenko puses. Vienā no pēdējām plenārsēdēm opozīcija pauda neapmierinātību ar to, ka jau gandrīz piecus mēnešus bērniem nav iespēju nodarboties ar aktīvajiem sporta veidiem un tas negatīvi ietekmē viņu fizisko un pat psiholoģisko stāvokli.

Valdošie uzstāja un apgalvoja, ka ierobežojumi ir jāsaglabā. Šo viedokli aizstāvēja Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis. Galu galā viņam tika pa mici no Jūlijas Stepaņenko.

"Jūs neesat vecāks, un, acīmredzot, nekad arī nebūsiet. Vai jums ir bērni? Es to nezinu, tomēr man šķiet, ka nav. Tāda ir atbilde uz jautājumu, kāpēc jūs tā rīkojaties," viņa teica.

Parlamentāriešiem radās iespaids, ka Stepaņenko pārkāpusi ētikas kodeksu, kas liedz deputātiem strīdā atsaukties uz citu cilvēku personisko dzīvi, apspriest viņu ģimenes stāvokli un tā tālāk.

Pati Stepaņenko ir pārliecināta, ka nekādi nav apvainojusi kolēģi Dūrīti, turklāt viņai nebija ne mazākā nodoma viņu aizvainot. Runa bija tikai par deputāta Dūrīša nevēlēšanos atbalstīt bērnu sporta aizlieguma atcelšanu.

Geji, kāpiet ārā no skapja!

Stepaņenko nolēma aizstāvēt cits neatkarīgais deputāts – Aldis Gobzems. Viņš negaidot ieteica kolēģim Dūrītim "kāpt ārā no skapja" un atzīt, ka "patiesībā viņš pieder pie seksuālajām minoritātēm".

"No skapja jākapā ārā arī deputātam Andrim Skridem," piebilda Gobzems.

Pagaidām lieta par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu ierosināta tikai pret Stepaņenko. Savukārt Gobzems vēlāk sociālajos tīklos paziņoja, ka publiskām amatpersonām nevajag slēpt savas personīgās dzīves īpatnības, jo tais kaitē nacionālajai drošībai.

Ja cilvēks slēpj savu seksuālo orientāciju, uzskata deputāts, viņš var kļūt par šantāžas un manipulāciju upuri.

90
Tagi:
Latvija, Saeima, Jūlija Stepaņenko, Aldis Gobzems
Pēc temata
Latvijā rada telekanālu "koviddisidentiem"
Krievijas tauta pati atrisinās savas problēmas: Gobzems kritizē rezolūciju par Navaļniju
"Bēdziet no valsts!" Gobzems vērsies pie uzņēmējiem
"Patiesi idioti vai arī viņiem par to maksā?" Gobzems kritizē valdību un iedzīvotājus
Deputāts Gobzems atzīts par vainīgu deputāta ētikas pārkāpumā