Francijas prezidents Emanuels Makrons

Makrons: ES saskaņos viedokli Brexit jautājumā līdz nedēļas beigām

27
(atjaunots 21:01 08.10.2019)
Francijas prezidents informēja, ka pārrunas turpināsies tuvākajā laikā, lai novērtētu, vai iespējama vienošanās par Brexit, ņemot vērā ES normatīvos aktus.

RĪGA, 7. oktobris – Sputnik. Francijas prezidents Emanuels Makrons telefona sarunā ar Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu informēja, ka Eiropas Savienība novērtēs iespēju panākt ar Londonu vienošanos par Brexit līdz nedēļas beigām, pavēstīja aģentūra France Press, atsaucoties uz Elizejas pils sniegto informāciju.

Makrons paziņojis, ka "pārrunas noteikti jāturpina tuvākajās dienās ar (ES galvenā pārrunu vadītāja Brexit jautājumā Mišela Barnjē – red.) komandas dalību, lai līdz nākamās nedēļas beigām (šonedēļ – red,) novērtētu, vai iespējama vienošanās, pie tam ņemot vērā ES normatīvos aktus".

Patlaban jautājums par Brexit ir nonācis strupceļā: Lielbritānijas parlaments iebilst pret vienošanos ar ES tās pašreizējā redakcijā un vienlaikus kategoriski nepieņem bezvienošanās Brexit. ES atteikusies atsākt pārrunas un pārskatīt vienošanos. Vienlaikus premjers Boriss Džonsons uzstāj, ka valsts izstāsies no ES 31.oktobrī – ar vienošanos vai bez tās, vēsta Sputnik Batkrievija.

Parlamenta locekļi, bīstoties, ka Džonsons bez jebkādām pārrunām vienkārši izstāsies no ES bez vienošanās, steidzami apstiprināja likumprojektu, kas uzdod premjeram lūgt Brexit atlikšanu uz trim mēnešiem, ja līdz 19.oktobrim netiks panākta jauna vienošanās ar ES.

Piektdien advokāts Džo Moems publicēja valdības dokumentu, kurā teikts: ja noteikumi netiks ievēroti, premjers līdz 19.oktobrim nosūtīs vēstuli ES, kurā lūgs atlikt izstāšanos.

27
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Politologs novērtēja Džonsona izredzes uzspiest ES savus Brexit noteikumus
Boriss Džonsons piedāvājis ES alternatīvu lēmumu darbībai pēc Brexit
Džonsons satrakojies: britu premjers slēdzis parlamentu līdz oktobra vidum
Brexit dēļ Latvijas budžetā var tikt veikti grozījumi