Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis

Sandris Bergmanis: es uzstājos par pirmstermiņa vēlēšanām

45
(atjaunots 14:32 26.08.2019)
Par Rīgas vicemēru nekļuvušais Sandris Bergmanis uzstājās par pirmstermiņa vēlēšanām un "Saskaņas" partijas "tīrīšanu".

RĪGA, 26. augusts – Sputnik. Ārkārtas vēlēšanas būtu palīdzējušas izveidot stiprāku komandu, taču "Saskaņas" frakcija nolēma darīt savādāk, paziņoja Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis ("Saskaņa") radio Baltkom intervijā.

"Saskaņas" tieksme iecelt Bergmani Rīgas vicemēra amatā teju noveda pie tām pašām pirmstermiņa vēlēšanām: deputāti Vadims Baraņņiks, Aleksejs Rosļikovs, Valērijs Petrovs un Vitālijs Dubovs tika izslēgti no "Saskaņas" frakcijas sakarā ar atteikšanos atbalstīt Bergmaņa kandidatūru, un pēc tam "Saskaņa" paziņoja, ka ir gatava mēra vēlēšanās atbalstīt Oļegu Burovu ("Gods kalpot Rīgai", GKR), ja partijas pārstāvjiem – Bergmanim un Annai Vladovai – tiks abi vicemēru krēsli.

Beigās Burovs tomēr kļuva par mēru, savukārt Bergmanim vicemēra postenis tiks tikai pēc Jaunā gada, ja viņš spēs pārliecināt kolēģus balsot par viņu. Mierinājuma balvas kārtā viņš saņems amatu Rīgas ostas valdē (iepriekš neatkarīgo deputātu četrinieks uzstājās pret to).

Bergmanis pastāstīja, ka pats esot uzstājies par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu, kuras būtu jānozīmē, ja 19. augustā dome neizvēlētos jaunu mēru.

"Es biju viens no lielākajiem ārkārtas vēlēšanu idejas aizstāvjiem. Es biju tādā noskaņojumā, ka mums tomēr vajag "attīrīt" partijas biedru rindas. Taču mani pārliecināja mana frakcija un viņu argumenti. Esmu tomēr komandas cilvēks," paziņoja Bergmanis.

Pēc viņa sacītā, galvenais arguments pret ārkārtas vēlēšanām bija rūpes par pilsētnieku interesēm.

"Mums tomēr ir jādomā par mūsu vēlētājiem, kuri nevēlas, lai pārmaiņas pilsētā būtu uz slikto pusi. Neviens nevēlas, lai slēdz sociālās programmas: transporta atvieglojumus un tamlīdzīgi," pateica Bergmanis.

Taču deputāts norādīja, ka zaudējums ārkārtas vēlēšanās vienīgi kļūtu par iemeslu strādāt cītīgāk.

"Bija risks, ka ārkārtas vēlēšanu gadījumā, mēs varētu palikt opozīcijā. Taču runa nav par to, es, piemēram, no tā nebaidos. Ja mēs paliktu opozīcijā, mums nāktos spēcīgi strādāt, lai nepaliktu opozīcijā 2021. gadā, nākamajās vēlēšanās. Esmu gatavs darbam, esmu vienmēr bijis gatavs darbam, mani tas nebiedē. Taču frakcijas vairākums nolēma tā, kā nolēma, un es piekritu," paziņoja Bergmanis.

45
Pēc temata
Vilks ar kazu mieru slēgs: Ameriks par Burova izredzēm un Rīgas domes pārvēlēšanu
Rīgas mēra vēlēšanas: GKR un "Saskaņa" tomēr nonāca pie kompromisa
"Daudz kas var mainīties": intriga pirms Rīgas mēra vēlēšanām