Telekanāla RT birojs Maskavā. Foto no arhīva

Dženija neļauj: Londona nelaiž RT un Sputnik piedalīties mediju brīvības konferencē

31
(atjaunots 13:57 07.07.2019)
Starptautiskā mediju brīvības konference, ko rīko Lielbritānija un Kanāda, var notikt bez Krievijas mediju pārstāvju dalības – RT un Sputnik žurnālistus tur vienkārši neielaidīs.

RĪGA, 7. jūlijs – Sputnik. Globālajā mediju brīvības konferencē (Global Conference for Media Freedom) nezināma iemesla dēļ vietas pietrūka vietas tieši Sputnik korespondentam, vēsta RIA Novosti.

Konference, kuras nosaukums runā pats par sevi, notiks Londonā no 10. līdz 11. jūlijam. Varētu likties, ka tajā ar izplestām rokām jāgaida visi žurnālisti, taču tā nav. Nepietiek ar to, ka Aģentūras Sputnik korespondentam tika atteikta akreditācija, netika paskaidrots arī iemesls.

Starptautiskā informācijas aģentūra Sputnik
© Sputnik / Konstantin Chalabov

"Paldies par jūsu kā mediju pārstāvja interesi Global Conference for Media Freedom notikumu izgaismošanā. Diemžēl jūsu pieteikums akreditācijas saņemšanai netika apmierināts sakarā ar zemāk norādīto iemeslu: Dženijas rekomendācija," teikts akreditēšanas komandas vēstulē.

Žurnālists palūdza izskaidrot, kas ir mīklainā "Dženijas rekomendācija", kura kļuvusi par iemeslu akreditācijas noraidīšanai. Taču, kā noskaidrojās, organizatori paši neko tajā nesaprot vai arī vismaz centās radīt iespaidu, ka nesaprot. Lai noskaidrotu, kas notika, viņi, pēc pašu atzītā, pāradresēja Sputnik korespondenta jautājumu vadībai.

Tiesa, jānorāda, ka Globālās mediju brīvības konferences rīkotāji ieteica žurnālistam atjaunot un atkārtoti iesniegt pieteikumu. Viņi apsolīja, ka kolīdz vadība sniegs atbildi par "Dženiju", ar Sputnik korespondentu sazināsies maksimāli īsā laika posmā.

Viss šis dialogs attīstījās epistolārā žanrā, jeb sarakstē. Sputnik žurnālists nolēma spert citu soli un piezvanīja komandai, kura nodarbojas ar akreditēšanu dalībai pasākumā, pa telefonu.

Taču viss atkārtojās. Telefonsarunā atbildi uz to, ko nozīmē "Dženijas rekomendācija", kurš vai kas tas ir, viņš atkal nebija saņēmis, kā arī neuzzināja nekādu citu iemeslu, kāpēc viņa pieteikumu dalībai mediju brīvības konferencē noraidīja.

Beigās viņam pa pastu tika atsūtīta īsa vēstule ar paziņojumu "pieteikums noraidīts". Šoreiz iemesls vispār netika norādīts. Tad žurnālists nosūtīja pieteikumu oficiāla skaidrojuma sniegšanai, taču atbildes pagaidām nav.

Interesanti, ka iepriekš Starptautiskās informatīvās aģentūras "Rossija segodņa" un RT galvenā redaktore Margarita Simonjana savā Twitter mikroblogā uzrakstīja, ka Sputnik un telekanālam RT atteikt akreditācijas piešķiršanā dalībai Globālajā mediju brīvības konferencē. Taču, pamatojot akreditācijas atteikumu, pasākuma rīkotāji paziņoja, ka mediju brīvības pasākumā medijiem neatlika brīvu vietu.

Starptautiskā mediju brīvības jautājumu konference notiks Lielbritānijā 10. un 11. jūlijā ar Kanādas valdības atbalstu. Tiek gaidīts, ka konferencē piedalīsies mediju nozares vadošie eksperti un tiesībsargi.

Krievijas vēstniecība Londonā nosaukuši šo atteikumu akreditācijas piešķiršanā par politiski motivētu rīcību.

31
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
Vārda brīvība un tās neesamība
Vārda brīvība grozās zārkā: Simoņana par FIB rīcību pret Sputnik
Re:Baltica atmasko. Vārda brīvību Latvijā kontrolē specdienesti
Vārda brīvības gals un Eiropas pārvērtības: Kiseļovs par "Rossija RTR" aizliegumu Latvijā
Protesta akcija pret novadu reformas apstiprināšanas pie Saeimas

Novadu reforma ir sašķēlusi Latviju: kur ar Pūces projektu ir neapmierināti visvairāk

17
(atjaunots 09:54 30.05.2020)
Vien katrs trešais Latvijas iedzīvotājs atbalsta administratīvi teritoriālo reformu, kuru jau gadu pastiprināti virza valdošā koalīcija, turklāt tās pretinieku skaits nav īpaši mazāks; Kurzemē ar Pūces projektu ir neapmierināts katrs otrais.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāji neviennozīmīgi vērtē administratīvi teritoriālās reformas projektu, kurš paredz pašvaldību skaita samazināšanu no 119 līdz 42. Attiecīgas aptaujas rezultātus Facebook publicēja sabiedriskā viedokļa pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

"Izskatās, ka kopumā sabiedrībā patlaban ir diezgan neviennozīmīga attieksme pret administratīvi teritoriālo reformu. Tikai 36% to pašreizējā izpildījumā atbalsta. Savukārt 33% to neatbalsta. Ļoti daudziem (31%) par to nav viedokļa. Vismazākais atbalsts varētu būt Kurzemē – tur to 50% neatbalsta," uzrakstīja Kaktiņš.

Saskaņā ar publicēto statistiku, situācija Latvijas reģionos stipri atšķiras. Visvairāk reformas piekritēju ir Vidzemē, lai gan arī tur to ir mazāk nekā puse – 47%. Pret ir 33% vidzemnieku. Latgalē reformu atbalsta nedaudz mazāk – 45% respondentu, taču arī tās pretinieku ir mazāk – 29%.

Vismazāk to, kam nav konkrēta viedokļa par Pūces projektu, ir Zemgalē – vien 21%. par reformu šajā reģionā uzstājas 42%, pret – 37%.

Visvairāk vienaldzīgo šajā jautājumā Latvijā ir Rīgā – 45%, un tas nav nekāds brīnums, jo likumprojekts galvaspilsētu neskar. Kopumā 31% rīdzinieku ir par reformu, 24% - pret, kas ir vismazāk Latvijā.

Divos citos reģionos Pūces projekta pretinieku ir vairāk, nekā piekritēju – tā ir Pierīga un Kurzeme. Pierīgā pret reformu ir 39%, savukārt par 36%. Kurzemē pret reformu ir katrs otrais (50%), par ir vien katrs ceturtais (25%).

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrdien, 26. maijā, ārkārtas sēdē Saeima ķērās klāt administratīvi teritoriālās reformas apspriešanai trešajā lasījumā. Šoreiz projekts tiek virzīts paātrinātā tempā – ne tikai dēļ tā, ka koalīcija kontrolē parlamenta vairākumu, bet arī pateicoties jaunajai attālināto sēžu sistēmai "e-Saeima", kura ir ne vien neierasta, bet arī satur sevī virkni trūkumu, kas liek šķēršļus pilnvērtīgai diskusijai.

Tajā pašā dienā pie Saeimas sapulcējās divi piketi – pret pašu reformu un tās apstiprināšanu attālinātā režīmā.

17
Tagi:
Latvija, novadu reforma
Pēc temata
Diskusijas ir liekas: kāpēc Pūce nevēlas atlikt novadu reformu
"Fokusēties nav iespējams": koronavīruss paātrinājis novadu reformas pieņemšanu
Lauksaimnieki izveda traktorus Strenču ielās: tuvojas novadu reforma
Angela Merkele un Donalds Tramps, foto no arhīva

Vācijas kanclere sūdzas par grūtībām sadarbībā ar ASV

15
(atjaunots 12:17 29.05.2020)
Vācijas kanclere Angela Merkele atzina, ka transatlantiskās attiecības, sadarbība un savienība ar ASV un NATO ir valsts ārpolitikas un drošības politikas centrālais un nesošais balsts.

RĪGA, 29. maijs – Sputnik. Eiropas Savienības sadarbība ar ASV veidojas sarežģītāk, nekā to vēlētos ES, taču transatlantiskās partnerattiecības ir Eiropas ārpolitikas pamats, paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele, vēsta RIA Novosti.

"Eiropas svarīgākais partneris ir ASV. Es saprotu, ka sadarbība ar ASV veidojas sarežģītāk, nekā mēs vēlētos. Tas attiecas uz klimatisko un tirdzniecības politiku, kā arī jautājumu par starptautisko organizāciju lomu cīņā ar koronavīrusa pandēmiju," norādīja Merkele, uzstājoties Konrāda Adenauera fonda pasākumā, iepazīstinot ar Vācijas mērķiem gaidāmajā prezidentūrā ES.

Tomēr, viņa atzīmēja, ka transatlantiskās attiecības, sadarbība un savienība ar ASV un NATO ir valsts ārpolitikas un drošības politikas centrālais un nesošais balsts. Kanclere piebilda, ka "ne tikai šo attiecību saglabāšana, bet arī nostiprināšana ir mūsu nacionālajās un Eiropas interesēs".

Pēc viņas vārdiem, starptautiskās kārtības, miera un stabilitātes aspektā, kā arī svarīgāko izaicinājumu pārvarēšanā Eiropa un ASV ir atkarīgas viena no otras.

"Mēs nedrīkstam aizmirst, ka Eiropa nav neitrāla. Eiropa ir politisko Rietumu daļa. Ja Eiropa vēlas saglabāt sevi un savas vērtības šajā pasaulē – mēs to vēlamies, un tas ir jāpaveic, - mums tas izdosies, kad mēs saņemsim savu likteni savās rokās, taču rīkosimies arī kā uzticami Rietumu interešu un vērtību apvienības partneri. Tā ir vienota veseluma daļa, vienas medaļas divas puses," piebilda Merkele.

15
Tagi:
ASV, Vācija, Merkele, NATO
Pēc temata
Eksperts paskaidroja, kāpēc ASV vajadzīgas jaunas sankcijas pret "krievu cauruli"
Pati tumšākā stunda: pasaules līderi parādījuši savu nekompetenci
Eiropa izmetīs no prāta: eksperts komentē skandālu ap CIP totālo spiegošanu
Politologs: Merkeles vizīte Maskavā parādīja Krievijas patieso nozīmi pasaulē
Rokasspiedieni, "Megxit" un mazliet krieviski: Berlīnē tikušies līderi

Zem kupola: Francijā izdomāja, apmeklēt restorānu un neinficēties ar Covid-19

0
(atjaunots 14:54 30.05.2020)
Franču dizaineris visai radoši piegāja Covid-19 ierobežojumiem un izdomāja pakārt virs restorāna apmeklētājiem īpašus kupolus.

Dizaineris Kristofs Gērions izgatavoja no organiskā stikla kupolus, lai aizsargātu restorānu apmeklētājus.

Jūs varat apmeklēt restorānu, nebaidoties no riska inficēties ar koronavīrusu, jo jūs nosēdinās pie galda ar speciālu kupolu.

Vai vēlaties uzzināt, kā tas izskatās? Skatieties video!

0
Tagi:
koronavīruss, sabiedriskā ēdināšana, Francija