Rīgas dome. Foto no arhīva

Rīgas domes "četrinieks" atstādināja mēru un dibina jaunu partiju

37
(atjaunots 11:02 21.06.2019)
"Neatkarīgo deputātu frakcija" palīdzēja opozīcijai nocelt no posteņa Rīgas mēru Daini Turlo un vēlas nodibināt partiju jauniešiem.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. "Neatkarīgo deputātu frakcija" Rīgas domē grasās izveidot savu partiju, pastāstīja frakcijas loceklis Vitālijs Dubovs portālam Baltnews.

Pirms mēneša no Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas tika izslēgti četri deputāti, kuri atteicās atbalstīt partijas saskaņotās kandidatūras – Sandri Bergmani Rīgas vicemēra amatā un Oļegu Burovu Rīgas Brīvostas valdē. Vēlāk Vadims Baraņņiks, Aleksejs Rosļikovs, Valērijs Petrovs un Vitālijs Dubovs izveidoja savu frakciju ar nosaukumu "Neatkarīgo deputātu frakcija". Rezultātā "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" koalīcija pazaudēja balsu vairākumu Rīgas domē.

Vakar "Neatkarīgo deputātu frakcija" nobalsoja par Rīgas mēra Daiņa Turlā atstādināšanu, ļaujot opozīcijai Rīgas domē iegūt balsu vairākumu.

"Šodien mēs speram ļoti nopietnu soli pie pārmaiņām – mēs dibinām politisko spēku – domubiedru komandu, kurā ienāks jauni ambiciozi cilvēki ar vēlmi padarīt mūsu valsti plaukstošu, un nāciju – veselu un sportisku!" paziņoja Dubovs.

"Katru reizi, stāvot kārtējā dzīves ceļa krustojumā, es izdarīju izvēli, pirmām kārtām ņemot vērā to cilvēku intereses, kuru labā mūsu komanda strādā jau daudzus gadus – tie ir mūsu jaunieši!" vērsās Dubovs pie vēlētājiem.

"Esmu pārliecināts, ka jaunā paaudze ir pelnījusi labāku dzīvi, labākā pilsētā un labākā valstī. Vietā, kur ir iespējas īstenot sevi visās dzīves jomām, vai tas būs sports, zinātne, māksla, bizness vai valsts pārvalde," piebilda viņš.

Pēc viņa sacītā, īpašu aktualitāti šobrīd gūst valodas jautājums.

"Un, mans personīgais viedoklis, latviešu valodai ir jābūt nācijas saliedēšanas vienojošam faktoram, un nevis pretēji. Līdzīgi karogam, himnai – tas ir sava veida mūsu valsts simbols, un ir svarīgi pieradināt mīlestību un cieņu pret to. Un to savukārt var panākt tikai ar tolerantu attieksmi pret citām valodām.

Atzīmēšu, ka mēs vienmēr esam strādājuši pie jauniešu integrācijas sabiedrībā projektiem, kur dažādu tautību, reliģiskās piederības un valodu bērni varēja sarunāties viens ar otru par viņus vienojošiem tematiem," pateica Dubovs.

Rīgas domes deputāti nostādīja savas intereses augstāk par pilsētas interesēm, noceļot no amata Daini Turlo, paziņoja bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs radio Baltkom ēterā.

"Mēs redzam, ka pirmām kārtām pateicoties tam, ka daļa kaut kādu politiķu, vai nu pieredzes trūkuma, vai arī citu iemeslu dēļ, nostādīja savas interese augstāk par vēlētāju un pilsētnieku interesēm. Tas noveda pie tā, ka šobrīd koalīcija ir zaudējusi mēru Daini Turlo… Es uzskatu cienīgu mēru. Tālāk būs divi mēneši, un vai nu mēs spēsim vienoties un nodrošināt pilsētai stabilitāti, vai arī to, ar ko bija slavena Rīgas dome, tās ir sociālās programmas, piemēram, to visu varēs pazaudēt," paziņoja Ušakovs.

37
Pēc temata
Turlais atbrīvots no amata
Krīze Rīgas domē: jaunais mērs neizslēdz ārkārtas vēlēšanas
Burovs: Rīgā iestājusies politiskā un ekonomiskā krīze
Nevar rimties: ministrija atkal domā par Rīgas domes atlaišanu
Latvijas prezidents Egils Levits, foto no arhīva

Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus

8
(atjaunots 14:28 10.08.2020)
Latvijā aicināja Baltkrievijas valdību cienīt valsts iedzīvotāju pilsoniskās brīvības un nepielietot spēku pret protestētājiem.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Latvijas prezidents Egils Levits komentēja Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas un tām sekojošās kārtības sargu un protestētāju sadursmes, tiek ziņots Prezidenta kancelejas mājaslapā.

Aizritējušajā svētdienā Baltkrievijā notika valsts prezidenta vēlēšanas. Baltkrievijas CVK paziņoja provizoriskos prezidenta vēlēšanu rezultātus. Valsts Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja Lidija Jermošina paziņoja, ka, saskaņā ar datiem, kas tika apkopoti līdz plkst. 9:00, 10. augustā, esošais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguva 80,23% balsu, Svetlana Tihanovska – 9,90%. KF prezidents Vladimirs Putins nosūtīja Lukašenko apsveikuma telegrammu sakarā ar viņa uzvaru vēlēšanās.

Pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas Baltkrievijas galvaspilsētā un reģionos notika nesankcionētas protesta akcijas, pret kuru dalībniekiem likumsargi pielietoja gaismas un trokšņa granātas, ūdensmetējus un citus speclīdzekļus. Saskaņā ar likumsargu sniegtajām ziņām, aizturēti aptuveni 120 cilvēki, oficiāli par aizturēšanām pagaidām netika ziņots.

Levits atzīmēja, ka gan Latvija, gan Baltkrievija ir Eiropas drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) dalībvalstis. Tādēļ viņš aicināja EDSO izmeklēt notikušo, "uzklausot visas ieinteresētās puses".

"Es aicinu Baltkrievijas varas iestādes atbrīvot šo vēlēšanu gaitā apcietinātos un respektēt visas cilvēka un pilsoņa tiesības un brīvības, tostarp vārda, preses, pulcēšanās un biedrošanās brīvības," uzrakstīja Levits.

Arī Latvijas ĀM izplatīja paziņojumu par to, ka Baltkrievijas Republikas prezidenta vēlēšanas notikušas neatbilstoši EDSO standartiem, un pauda nožēlu, ka starptautiskajiem novērotājiem no EDSO un Eiropas Padomes nebija iespējas piedalīties vēlēšanu novērošanā. (Iepriekš EDSO DICB paziņoja, ka neplāno piedalīties vēlēšanu kampaņas monitoringā republikā epidemioloģiskās situācijas un par vēlu nosūtītā uzaicinājuma izveidot misiju dēļ.)

"Aicinām Baltkrievijas valdību un tiesībsargājošās iestādes respektēt Baltkrievijas iedzīvotāju pilsoniskās brīvības un tiesības brīvi paust politisko viedokli. Spēka pielietošana pret miermīlīgiem protestētājiem nav pieņemama. Latvijas Ārlietu ministrija aicina nekavējoties atbrīvot apcietinātos protesta akciju dalībniekus," teikts ĀM paziņojumā.

8
Tagi:
Baltkrievija, Egils Levits
Pēc temata
Naktī Minskā notika protesta akcijas
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Automobilis ielūzis bruģī Ģertrūdes ielā, foto no arhīva

Ceļi un korupcija: kas pirms vēlēšanām rūp rīdziniekiem

9
(atjaunots 12:30 10.08.2020)
Pirmām kārtām jaunajam domes sasaukumam būs jāķeras klāt galvaspilsētas labiekārtošanai, uzskata gandrīz puse respondentu.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu gaidās Sabiedriskā viedokļa pētījumu centrs SKDS pēc portāla LSM.lv un Latvijas Televīzijas pasūtījuma veica rīdzinieku aptauju par to, ko viņi gaida no galvaspilsētas pašvaldības deputātu kandidātiem.

SKDS aptauja tika rīkota 24.-28. jūlija izlasē no 1008 respondentiem rīdzinieku, Latvijas pilsoņu vidū, kuri sasnieguši pilngadību. Izlase tika stratificēta pēc dzimuma, vecuma, ģimenes valodas un tā tālāk. Rezultātu statistiskā kļūda sastāda +/-1,9%.

Pēc 45,8% respondentu domām, pirmām kārtām jaunajam domes sasaukumam būs jānodarbojas ar galvaspilsētas labiekārtošanu. Aptuveni trešdaļai aptaujāto – 30,7% – rūp ielu un ceļu stāvoklis. Pie tam vien 0,3% gaida steidzamu bērnu laukumu uzlabošanu.

Ja skatās uz citām problēmām, vismazāk rīdziniekus – 0,4% – uztrauc sporta jautājumi. Tālāk seko veselības aprūpe, tostarp rindas – 3,3%, ekonomika – 8,3%, sociālie jautājumi – 10,1%, bērnudārzi un izglītība – 11,2%, mājokļu fonds – 12,3%, sabiedriskais transports – 17,3%, domes darbs, tai skaitā korupcija – 21%.

Saskaņā ar citas SKDS aptaujas datiem, vairāk nekā ceturtā daļa balsstiesīgo rīdzinieku joprojām nav izlēmuši, par kuru partiju sarakstu viņi nobalsos, lai gan absolūtais vairums no tiem grasās iet uz vēlēšanām.

9
Tagi:
Latvija, vēlēšanas, Rīgas dome
Pēc temata
Latviešu politologs salīdzināja Rīgas vēlēšanas ar skaistuma konkursu
"Sātanisti": krievu partijas priekšvēlēšanu plakāts pārbiedējis latviešus
Rozenvalds: Rīgas domes vēlēšanas interesē tikai pašus kandidātus
Rīgas domes vēlēšanu iecirkņi atradīsies skolās
Jūrmalas pludmale, foto no arhīva

nenoslīkt līdz peldsezonas beigām: stāsta glābēji

0
(atjaunots 16:11 10.08.2020)
Noslīkušo skaits Latvijā turpina pieaugt, savukārt glābēji brīdina – ar glābšanu uz ūdens nevar nodarboties kurš katrs.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki kopš šī gada janvāra no ūdenstilpēm izvilkuši 80 noslīkušos; kā lai nepapildina šo statistiku, stāsta portāls LSM.lv.

Speciālisti aicina iedzīvotājus izvēlēties atpūtai oficiālās pludmales. Ja tuvumā tādu nav, visdrošāk ir peldēt gar krastu, turklāt vēlams, lai krastā būtu cilvēki, kuri ārkārtas situācijas gadījumā var nākt palīgā.

Nedrīkst peldēties pēc pārkaršanas saulē. Un, protams, atpūta pie ūdens nav savienojama ar alkohola vai jebkādu citu reibinošo vielu lietošanu.

"Reibumā nāk galvā dažādās pārdrošas idejas, piemēram, pārpeldēt ūdenstilpi vai ielekt uz galvas ūdenī. Kakla daļas skriemeļu laušana var rezultēties ar invaliditāti uz mūžu vai nāvi," saka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Maija Pauniņa, Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja.

VUGD pārstāve Agrita Vītola atzīmē, ka, ja kāds slīkst, pirmām kārtām ir jāizsauc glābēji, nevis jāmetas ūdenī un jācenšas palīdzēt. Ja cilvēks nolēmis glābt slīkstošo, tad ir rūpīgi un objektīvi jānovērtē savas prasmes, jo slīkstoši cilvēki parasti krīt panikā, ķeras aiz saviem glābējiem un velk viņus zem ūdens.

"Steigšanās palīgā, ja neesat apmācīts glābšanas darbu veikšanā uz ūdens, var beigties ar to, ka būs divi glābšanas darbi vai divi izceltie no ūdenstilpes. Ir arī šogad bijis gadījums, kur cilvēks, pamanot slīkstošu cilvēku, dodas palīgā, bet diemžēl pats neizpeld. Jebkurā gadījumā ir jāizvērtē savas spējas," sacīja Vītola.

Sākumā ir jānomierina cietušais, jāizskaidro, kas notiks tālāk. Ja cilvēks prot peldēt, viņam var padot trosi (piemēram, automobiļa), jānostiprina tā pie sava pleca un jāvelk krastā. Vēl viens veids ir iedot slīkstošajām plastmasas pudeli un vilkt uz krastu.

Tāpat glābēji lūdz neaizmirst vecākus, ka atpūta pie ūdens ar bērniem ir darbs. Atslābināties nedrīkst, visu laiku jāseko līdzi notiekošajam, turklāt tas skar pat piepūšamos baseinus mājas pagalmā.

"Dīķiem, kas ir pie mājām, noteikti jābūt norobežotiem. Bērnam nevajag lielu daudzumu ūdens, kurā noslīkt. Tas tiešām var būt zems, piepūšams baseiniņš, kurā viņš iekrīt," norādīja Pauniņa.

Saskaņā ar Eurostat datiem, Baltijas valstis ieņem pirmās trīs vietas pēc noslīkušo skaita uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju visu ES dalībvalstu vidū. Pirmajā vietā ir Latvija. Par vienu no iemesliem, kādēļ Latvijā ir šāds noslīkušo skaits, tiek saukta Latvijas iedzīvotāju nemācēšana peldēt. Latvijas Peldēšanas federācija sarīkoja aptauju valsts vispārizglītojošās skolās un atklāja, ka pilnvērtīgi peldēt mācās ceturtā daļa skolēnu.

0
Tagi:
VUGD, SPKC
Pēc temata
Glābējiem Latvijā atkal nācies vilkt ārā noslīkušo līķus no ūdenstilpēm
Sirds apstājās uz divām stundām: Rīgas ārsti brīnumainā kārtā izglāba noslīkušu bērnu
Rundāles novadā noslīkušais kļuva par septiņdesmit sesto Latvijā 2019. gadā
Latvijā jau noslīkuši 39 cilvēki. Laikapstākļi liek aizmirst drošību