Latvijas Saeimas ēka

Demokrātija latviešu gaumē: "Saskaņu" neuzaicināja uz TV raidījumu par topošo valdību

53
(atjaunots 16:51 25.10.2018)
Partijas "Saskaņa" pārstāvji apvainojās uz raidījumu "Tiešā runa", kurš bija veltīts valdības koalīcijas veidošanas jautājumam, jo viņi netika uzaicināti.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Trešdienas vakarā Latvijas Televīzijā tika demonstrēts kārtējais raidījums "Tiešā runa", kurā tika apspriesti topošās Latvijas valdības veidošanas jautājumi.

Viesu vidū bija Artuss Kaimiņš (KPV LV), Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"), Edgars Tavars (Zaļo un zemnieku savienība), Krišjānis Feldmanis (Jaunā konservatīvā partija), Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) un Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība").

Atgādināsim, ka par 13. Latvijas Saeimas vēlēšanu līderi kļuva partija "Saskaņa", kas atrodas esošās Saeimas opozīcijā. Tā saņēma 19,8% balsu un ieguva 23 Saeimas krēslus. Taču "Saskaņas" pārstāvjus uz raidījumu pat neuzaicināja, kas, acīmredzami, aizvainoja Vjačeslavu Dombrovski, šī partijas premjerministra amata kandidātu.

 "Vēlēšanās uzvarējusi partija uz raidījumu nav pat aicināta. Vai pareizi saprotu, ka "sarkanas līnijas" ir arī LTV ziņu dienestam un Guntim Bojaram? Vai tad Saskaņas vēlētājs ar saviem nodokļiem neuztur Latvijas sabiedrisko mediju?" - uzdeva jautājumu savā Twitter Vjačeslavs Dombrovskis.

Saeimas deputāts Ivars Zariņš ("Saskaņa") piedāvāja par šo jautājumu painteresēties Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP). Pēc kā diskusijā iesaistījās LTV raidījuma De facto žurnālists Ivo Leitāns, kurš sāka aizstāvēt kolēģus.

"Jautājiet uz priekšu. Tēma šovakar nav vēlēšanu rezultāti, bet gan valdības/koalīcijas veidošana. Jūs tajā šobrīd nepiedalāties," - norādīja Ivo Leitāns.

Uz ko viņam iebilda, ka tas, iespējams, ir ļoti nedemokrātiski, jo žurnālisti skrien pa priekšu prezidenta lēmumam.

"Valdību veidos tas, kuru nosauks prezidents. Jau iepriekš pateikt, ka tā nedrīkst būt tā politiskā partija, kura ir uzvarējusi vēlēšanās, maigi sakot, nav atbilstoši rietumu demokrātijai, uz kuru tik ļoti visi savos solījumos vēlās orientēties..." - norādīja Ivars Zariņš.

Neiztika arī bez radikāliem viedokļiem par to, ka tādas partijas kā "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība – ir pienācīgas deokupācijas trūkums.

"Manuprāt, jūsu partijai un LKS nevajadzētu būt vispār, jo tā ir pārprasta demokrātija, ja atļauj piedalīties politiskajā procesā spēkiem, kas idejiski iestājas pret valsti, kura devusi tiem patvērumu, nevis veikusi pienācīgu deokupācijas procesu," - padalījās savā viedoklī Nodus Gordius.

Bez asa komentāra nevarēja paiet garām arī latviešu publiciste Elita Veidemane.

""Saskaņa" uzvar vēlēšanās vienmēr. Un nekad neuzvar. Nerodas kaut kādi secinājumi, biedri partiju pārskrējēj Dombrovski?" - vaicā Veidemane.

Taču atradās arī tie, kas atbalstīja Vjačeslavu Dombrovski.

"80. līmeņa ksenofobija," - norādīja žurnāliste Natālija Žogole.

Atzīmēsim, ka, saskaņā ar CVK datiem, pirmo vietu 13. Saeimas vēlēšanās ieņem partija "Saskaņa" ar 19,8% vēlētāju balsu, otrā vieta ir KPV LV partijai (14,25%), trešā – Jaunajai konservatīvajai partijai (13,59%). Ceturtajā pozīcijā "Attīstībai/Par!" (12,04%), tālāk seko nacionālais bloks "Visu Latvijai" (11,01%), Zaļo un zemnieku savienība (9,91%) un partija "Jaunā Vienotība" (6,69%). Pārējās partijas nepārvarēja 5% barjeru. Tādējādi, pēc vēlēšanu rezultātiem, "Saskaņa" saņem 23 deputātu vietas Saeimā, KPV LV un JKP – 16, "Attīstībai/Par!" un VL-TB/LNNK – 13, ZZS – 11, "Jaunā Vienotība" – 8.

53
Tagi:
koalīcija, vēlēšanas, Saskaņa, Vjačeslavs Dombrovskis
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Partijas nosaukušas prioritātes koalīcijas veidošanas pārrunās
Sarunas par koalīciju: neērts JKP, jauns premjera kandidāts un deklarācija
Līdz simtgadei nepaspēs: iedzīvotāji netic koalīcijas ātrai izveidošanai
Saeimas vēlēšanas: politologi sola pusgadu topošajai "briesmīgajai" koalīcijai
Angela Merkele un Donalds Tramps, foto no arhīva

Vācijas kanclere sūdzas par grūtībām sadarbībā ar ASV

10
(atjaunots 12:17 29.05.2020)
Vācijas kanclere Angela Merkele atzina, ka transatlantiskās attiecības, sadarbība un savienība ar ASV un NATO ir valsts ārpolitikas un drošības politikas centrālais un nesošais balsts.

RĪGA, 29. maijs – Sputnik. Eiropas Savienības sadarbība ar ASV veidojas sarežģītāk, nekā to vēlētos ES, taču transatlantiskās partnerattiecības ir Eiropas ārpolitikas pamats, paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele, vēsta RIA Novosti.

"Eiropas svarīgākais partneris ir ASV. Es saprotu, ka sadarbība ar ASV veidojas sarežģītāk, nekā mēs vēlētos. Tas attiecas uz klimatisko un tirdzniecības politiku, kā arī jautājumu par starptautisko organizāciju lomu cīņā ar koronavīrusa pandēmiju," norādīja Merkele, uzstājoties Konrāda Adenauera fonda pasākumā, iepazīstinot ar Vācijas mērķiem gaidāmajā prezidentūrā ES.

Tomēr, viņa atzīmēja, ka transatlantiskās attiecības, sadarbība un savienība ar ASV un NATO ir valsts ārpolitikas un drošības politikas centrālais un nesošais balsts. Kanclere piebilda, ka "ne tikai šo attiecību saglabāšana, bet arī nostiprināšana ir mūsu nacionālajās un Eiropas interesēs".

Pēc viņas vārdiem, starptautiskās kārtības, miera un stabilitātes aspektā, kā arī svarīgāko izaicinājumu pārvarēšanā Eiropa un ASV ir atkarīgas viena no otras.

"Mēs nedrīkstam aizmirst, ka Eiropa nav neitrāla. Eiropa ir politisko Rietumu daļa. Ja Eiropa vēlas saglabāt sevi un savas vērtības šajā pasaulē – mēs to vēlamies, un tas ir jāpaveic, - mums tas izdosies, kad mēs saņemsim savu likteni savās rokās, taču rīkosimies arī kā uzticami Rietumu interešu un vērtību apvienības partneri. Tā ir vienota veseluma daļa, vienas medaļas divas puses," piebilda Merkele.

10
Tagi:
ASV, Vācija, Merkele, NATO
Pēc temata
Eksperts paskaidroja, kāpēc ASV vajadzīgas jaunas sankcijas pret "krievu cauruli"
Pati tumšākā stunda: pasaules līderi parādījuši savu nekompetenci
Eiropa izmetīs no prāta: eksperts komentē skandālu ap CIP totālo spiegošanu
Politologs: Merkeles vizīte Maskavā parādīja Krievijas patieso nozīmi pasaulē
Rokasspiedieni, "Megxit" un mazliet krieviski: Berlīnē tikušies līderi
Maskavas valsts starptautisko attiecību institūta un Ekonomikas augstskolas profesors, vēstures zinātņu doktors Sergejs Luzjaņins, foto no arhīva

Jaunā "ļaunuma impērija": profesors pastāstīja, ar ko Ķīna aizkaitinājusi ASV

29
(atjaunots 14:42 28.05.2020)
Tāpat kā savulaik Reigans nosauca Padomju Savienību par "ļaunuma impēriju", tāpat arī šodien Tramps cenšas aprakstīt Ķīnu kā valsti, kur viss ir šausmīgs – gan politika, gan ekonomika, gan vērtības.

RĪGA, 28. maijs – Sputnik. ĶTR un ASV attiecību krasā saasināšanās notikusi koronavīrusa pandēmijas fonā, abu valstu valdības nākušas klajā ar skarbiem paziņojumiem. Vašingtona apsūdz Ķīnu par nespēju apturēt koronavīrusa izplatīšanos, faktu slēpšanu un aizkavētu reakciju. Savukārt Ķīna uzskata, ka ASV tīšām cenšas nepieļaut abu valstu tirdzniecības darījuma izpildi.

Ķīnas un ASV attiecību saasināšanās iemesli ir dziļi, kompleksi un sistemātiski, paziņoja Maskavas valsts starptautisko attiecību institūta un Ekonomikas augstskolas profesors, vēstures zinātņu doktors Sergejs Luzjaņins videokonferences laikā ziņu aģentūrā "Rossija segodņa".

"Viens no redzamajiem iemesliem ir ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu cerības, mēģinājums izmantot Ķīnu iekšējā elektorālajā cīņā. Pamata iemesli saistīti ar Vašingtonas un Pekinas ģeopolitisko sāncensību. Ķīna pirmā atbrīvojās no koronavīrusa pandēmijas un pirmā atjauno ekonomiku. Tas kļuvis par vēl vienu aizkaitinājuma faktoru ASV," atzīmēja Luzjaņins.

Eksperts uzskata, ka pandēmija saasinājusi vecās abpusējās pretrunas, kas iezīmējās jau valstu tirdznieciski ekonomiskās sadursmes ietvaros.

ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Toreiz vija tehnoloģiskās pretrunas, kas saistītas ar tirdzniecības darījumu un savstarpējiem kompromisiem. Šodien Vašingtona paceļ tās augstākā un bīstamākā līmenī, papildina ar vērtību un civilizācijas idejām, apsūdzot visā Pekinu un Ķīnas Komunistisko partiju. Tāpat kā savulaik Reigans nosauca Padomju Savienību par "ļaunuma impēriju", tāpat arī šodien Tramps cenšas aprakstīt Ķīnu kā valsti, kur viss ir šausmīgs – gan politika, gan ekonomika, gan vērtības. Tās ir kompleksais amerikāņu vēstījums, absolūti nepamatots, taču ļoti bīstams," uzsvēra Luzjaņins.

Profesors atzīmēja, ka Trampa vēstījums rada milzu draudus pasaulei.

"Vašingtonas un Pekinas konfrontācija nav izdevīga ne pasaulei, ne Krievijai – kā Ķīnas stratēģiskajam partnerim. Protams, KF un ĶTR izmantos visus iespējamos instrumentus, lai stabilizētu situāciju, taču jāpatur prātā, ka ASV un Ķīnas konflikts attīstās... Pie tam Tramps cenšas norādīt, ka pastāv kaut kāda vienota pret Ķīnu vērsta fronte, kuras patiesībā nav un nebūs. Bloku sistēma atkāpjas pagātnē un pat ASV tuvas valstis nevēlas, lai tās ievilktu šajās pretrunās," paskaidroja Luzjaņins.

Marta beigās Ķīnas valdība informēja, ka koronavīrusa epidēmija valstī ir beigusies, fiksēti 84 102 infekcijas gadījumi, no kuriem 4638 beigušies letāli. ASV ieņem pirmo vietu pasaulē saslimušo (1 662 768 cilvēki) un mirušo (98 223) skaita ziņā. Koronavīrusa epidēmija, kas gada sākumā izplatījās no Ķīnas, aptvērusi gandrīz visu pasauli, fiksēti vairāk nekā 5,5 miljoni inficēto, no kuriem gandrīz 347 tūkstoši ir miruši, vairāk nekā 2,2 miljoni – izveseļojušies.

29
Tagi:
ekonomika, pandēmija, koronavīruss, ASV, Ķīna
Pēc temata
Mediji: Rietumu specdienesti apsūdz Ķīnu par svarīgu faktu iznīcināšanu
AP: Ķīna slēpusi datus par koronavīrusu, lai palielinātu medikamentu krājumus
Le Monde žurnālisti pareģo: ASV zaudēs līdera pozīcijas pandēmijas rezultātā
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO

Kas noticis gaisā? Kāpēc ASV GS krita histērijā pēc tikšanās ar KF lidmašīnām

0
(atjaunots 14:43 29.05.2020)
ASV un Krievijas lidmašīnu sadursmes Vidusjūras austrumu daļas gaisa telpā. Kāds ir to iemesls?

ASV Jūras spēku 6. flotes preses dienests informēja, ka divi Krievijas iznīcinātāji Su-35 "bīstami" pārtvēruši amerikāņu izlūklidmašīnu Poseidon P-8A Vidusjūras gaisa telpā. Kāpēc Krievijas lidmašīnas tā reaģēja uz "nevainīgā" amerikāņa parādīšanos?

Lieta tāda, ka ASV izlūklidmašīnas sākušas pārāk pietuvoties Krievijas militārajiem objektiem Sīrijā. Krievijas Su-35 norāja izlūku, bet ASV GS vadība sarīkoja histēriju.

Pie tam nav pirmā reize, kad amerikāņu lidmašīnas sarīko tādas provokācijas Krievijas karavīriem.

Vai gribat uzzināt vairāk? Paskatieties video!

0
Pēc temata
Amerikāņu izlūkošanas lidmašīna tikusies ar Krievijas Su-35
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas Su-35 pārtvēris ASV izlūklidmašīnu pie Sīrijas krastiem: ko meklē amerikāņi?