Balsu skaitīšana Rīgas Kongresu nama iecirknī

"Saskaņa" un KPV LV pastāstīja par draudiem palikt ārpus koalīcijas

103
(atjaunots 19:13 09.10.2018)
Latvijas premjerministra amata kandidāti no "Saskaņas" un KPV LV partijām Vjačeslavs Dombrovskis un Aldis Gobzems komentēja gaidāmās koalīcijas veidošanas pārrunas pēc Saeimas vēlēšanām.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Jauno Latvijas valdību nedrīkst veidot bez partijas "Saskaņa", uzskata šī politiskā spēka premjerministra amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis. Ja valdībā neiekļūs KPV LV, tad Saeimā parādīsies "tāda koalīcija, kādu Latvijas parlaments vēl nav pieredzējis", paziņoja šīs partijas premjera kandidāts Aldis Gobzems Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Jaunajā Saeimā ievēlētās partijas šodien, 8. oktobrī, sāks konsultēties par sadarbību pēc vēlēšanām. Sākumā partijās notiks sanāksmes, kurās tiks apspriesti vēlēšanu rezultāti, pēc tam viņi sāks pārrunas par valdības veidošanu ar citiem politiskiem spēkiem. Par gatavību uzņemties pārrunu iniciatīvu valdības veidošanā paziņoja KPV LV un Jaunā konservatīvā partija (JKP), kuras ieguva vislielāko balsu skaitu labēji centrisko partiju vidū.

Saskaņā ar provizoriskajiem CVK datiem, pirmo vietu 13. Saeimas vēlēšanās ieņem partija "Saskaņa" ar 19,8% vēlētāju balsu, otrā vieta ir KPV LV partijai (14,25%), trešā – Jaunajai konservatīvajai partijai (13,59%). Ceturtajā pozīcijā "Attīstībai/Par!" (12,04%), tālāk seko nacionālais bloks "Visu Latvijai" (11,01%), Zaļo un zemnieku savienība (9,91%) un partija "Jaunā Vienotība" (6,69%). Pārējās partijas nepārvarēja 5% barjeru. Tādējādi, pēc vēlēšanu rezultātiem, "Saskaņa" saņem 23 deputātu vietas Saeimā, KPV LV un JKP – 16, "Attīstībai/Par!" un VL-TB/LNNK – 13, ZZS – 11, "Jaunā Vienotība" – 8.

Dombrovskis: "sarkanās līnijas" ir nepieņemamas

Partijas "Saskaņa" premjerministrs amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis ir gatavs stāties rīcībspējīgas mazākuma valdības vadībā. Pēc viņa sacītā, būtu likumsakarīgi, ja valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticētu valdības veidošanu partijai, kura uzvarējusi vēlēšanās.

"Man morāli ir nepieņemama "sarkano līniju" novilkšana attiecībā pret cilvēkiem, kuri nobalsojuši par citu partiju, jo Latvijas simtgadē ir jādomā par cilvēku apvienošanu, nevis par sašķelšanu," — uzsvēra Dombrovskis.

Viņš uzskata, ka jauno valdību nedrīkst veidot bez "Saskaņas", un "sarkanās līnijas" valdības veidošanas procesā – tas ir strupceļš.

Viņa viedoklim piekrīt arī partijas "Saskaņa" līderis Nils Ušakovs. Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" viņš pateica, ka šaubās, ka tuvākajā laikā izdosies izveidot jaunu valdību bez "Saskaņas".

"Es pieļauju, ka bez "Saskaņas" jaunā valdība netiks izveidota līdz jaunā gada sākumam," pateica viņš.

Saeimai varētu parādīt īstu opozīciju

Ja jaunās valdības veidošanā tajā neiekļūs KPV LV, tad Saeimā parādīsies "tāda opozīcija, kādu Latvijas parlaments vēl nav pieredzējis", paziņoja KPV LV premjera kandidāts Aldis Gobzems.

Viņš sola, ka opozīcija tādā gadījumā darbosies ļoti aktīvi.

Gobzems atgādināja, ka šajās vēlēšanās vēlētājs devis skaidru signālu par to, ka vēlas redzēt Latvijas politikā jaunas sejas un pieprasa pārmaiņas. "Tāpēc ir grūti iedomāties, ka savulaik pie varas esošās partijas šādu signālu valdības veidošanas procesā ignorētu," pārliecināts viņš.

Gobzems uzskata par iespējamiem ne mazāk kā sešus jaunās valdības modeļus – ar un bez KPV LV dalības.

"Saskaņas" parlamenta frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs paziņoja LETA, ka kuluāros pēc vēlēšanām tiek izteiktas dažādas versijas, taču, visticamāk, jaunajā Saeimā sadarbosies "Jaunā Vienotība", "Attīstībai/Par!" un JKP, piedāvājot pievienoties VL-TB/LNNK. Tādējādi, KPV LV varētu palikt opozīcijā.

Saskaņā ar aptauju, šobrīd valdības veidošanas pārrunās netiek plānots iesaistīt vēlēšanās uzvarējušo "Saskaņu". Tādējādi pārrunās var piedalīties JKP, KPV LV, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai" — "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), "Attīstībai/Par!", Zaļo un zemnieku savienība un "Jaunā Vienotība".

103
Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)
Pēc temata
Nacionālā apvienība: esot dažas partijas, kuras gatavas koalīcijai ar "Saskaņu"
Kučinska kritēriji: premjers plāno atsijāt koalīcijai nevēlamās partijas
Domstarpības ZZS: Kurzemes saraksta līderis neiebilst pret koalīciju ar "Saskaņu"
"Pārmaiņu nebūs": sociālie tīkli par vēlēšanu rezultātiem Latvijā
Vēlēšanu rezultāti: kāda būs Latvijas jaunā valdība

Berlīnē aicināja nesaistīt "Ziemeļu straumi 2" ar Navaļniju

30
(atjaunots 10:32 25.01.2021)
Ceturtdien Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, kurā pieprasīja no Eiropas Savienības valstu valdībām "nekavējoties apturēt projekta "Ziemeļu straume 2" būvdarbus un ievest jaunās sankcijas pret Krievijas Federāciju saistībā ar Navaļnija aizturēšanu.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Vācijas valdības koordinators ar Krieviju saistītos jautājumos Johans Zāthofs, Sociāldemokrātiskās partijas pārstāvis, neatbalstīja priekšlikumu ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju un aicināja nesaistīt "Ziemeļu straumes 2" likteni ar Alekseja Navaļnija arestu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Saarbrücker Zeitung.

Jautājums par jaunu sankciju ieviešanu tiek apspriests Eiropas Savienībā saistībā ar Navaļnija apcietināšanu. Ceturtdien Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, kurā pieprasīja no Eiropas Savienības valstu valdībām "nekavējoties apturēt projekta "Ziemeļu straume 2" būvdarbus un ievest jaunās sankcijas pret Krievijas Federāciju saistībā ar Navaļnija aizturēšanu.

Svētdien tika publicēti Zāthofa intervijas fragmenti, kur viņš komentēja attiecības ar Krievijas Federāciju. Koordinators uzskata, ka pret Krieviju nav jāievieš jaunas sankcijas, jo "tas neatrisina problēmas". Turklāt viņš aicināja nesaistīt "Ziemeļu straumi 2" ar Navaļnija arestu: "Šīs divas tēmas nav saistītas savā starpā".

Turklāt Zāthofs paziņoja RND mediju grupai, ka aicina atbrīvot visus cilvēkus, kas tika aizturēti sestdien Krievijā nesaskaņoto akciju laikā.

"Kad cilvēki demonstrācijās vēlas izteikt savu viedokli, viņiem tas jādara, nebaidoties no valsts vardarbības, aresta vai citām represijām. Miermīlīgu demonstrantu un Alekseja Navaļnija tūlītēja atbrīvošana būtu pirmais solis, lai atgūtu zaudēto uzticību (Krievijas Federācijas varas iestādēm)," uzsver Zāthofs.

Eiropas Tautas partiju frakcijas vadītājs Manfreds Vēbers, kurš pārstāv Vācijas kristīgos demokrātus, savukārt paziņoja RND par nepieciešamību ES pieņemt sankcijas pret Krievijas Federāciju.

"ES Ārlietu ministriju vadītāji nedrīkst izlikties, ka nekas nenotiek, un aprobežoties ar vispārējiem aicinājumiem. Krievijas vadības cerībām nav jābūt īstenotiem. ES jāspiež uz vietām, kas ir vissāpīgākās Putina sistēmai – uz naudu," viņš piebilda.

Vēbers, kurš bija atbildīgs par Eiropas Parlamenta rezolūcijas pieņemšanu ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Krievijas Federāciju, norādīja, ka jāpārtrauc ar Putinu saistīto personu naudas plūsmas Eiropā, bet jautājumam par projekta "Ziemeļu straume 2" apturēšanu jāpaliek dienas kārtībā. "Tas, kā pašlaik rīkojas ar Krievijas opozīciju, ir ES un Krievijas tālāko attiecību mērs," skaidroja Vēbers.

Krievijas Federācijas Ārlietu ministrija iepriekš ieteica ārvalstu politiķiem, kuri komentēja situāciju ar Navaļniju, cienīt starptautiskas tiesības un nodarboties ar savu valstu problēmām. Savukārt Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka Kremlī nevēlas ieklausīties ārzemju paziņojumos par Navaļniju.

30
Tagi:
Navaļnijs, Ziemeļu straume 2, Eiropas Savienība, Eiropas Parlaments, vacija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Lavrovs paskaidroja, kā vainas dēļ pasliktinās Krievijas un ES attiecības
Pat poļi jau ir samierinājušies. "Ziemeļu straumi 2" vairs neizdosies apturēt
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Nesankcionēta akcija Maskavā: policija apmētāta ar pudelēm un sniega pikām
Marija Zaharova

Zaharova paziņoja par Rietumu ideoloģijas dziļāko krīzi

47
(atjaunots 08:10 25.01.2021)
Iepriekš ASV vēstniecībā ziņoja, ka "atbalsta visu cilvēku tiesības uz mierīgiem protestiem, viedokļu izpausmes brīvību", bet Krievijas varas iestāžu pasākumi esot "vērsti uz šo tiesību apspiešanu".

RĪGA, 25. janvāris – Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosaukusi par visdziļāko ideoloģijas krīzi to, kā Rietumos vērtē protestus, kuri notiek ASV un Krievijā, vēsta RIA Novosti.

"Tā ir krīze, visdziļākā rietumu domāšanas veida, rietumu pseidodemokrātijas un pseidoliberālisma krīze... Krāsa atlupusi, un mēs redzam, kas tur patiesībā ir. Attiecībā uz sevi, uz to, kas notika Vašingtonā, par Kapitoliju — viņi to visu sauca par uzbrukumu demokrātijai. Bet attiecībā uz nelikumīgiem protesta mītiņiem Krievijā viņi rakstīja iedvesmojošus aicinājumus," teica Zaharova televīzijas kanāla "Rossija 1" ēterā.

"Tā nav liekulība, tā ir viņu ideoloģijas krīze. Turklāt tā ir bīstama krīze, jo tā apdraud daudzu valstu suverenitāti," viņa piebilda.

Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve uzsvēra, ka ASV iepriekš apgalvoja, ka ir nolēmušas cīnīties ar viltus ziņām informācijas telpā. Turklāt pēc Zaharovas teiktā, ja par viltus ziņām ziņo Krievijas puse, amerikāņu sociālie tīkli nekad neinformēs savus lietotājus par nepatiesas informācijas atspēkošanu.

"Tas notiek apzināti... Lai mēs varētu panākt viltus informācijas izņemšanu, bloķēšanu ir nepieciešams iziet cauri septiņiem elles lokiem, nepieciešami tiesu lēmumi, ilga sarakste," sacīja Zaharova.

Iepriekš amerikāņu diplomātiskā misija saistībā ar nelikumīgām protesta akcijām Krievijā paziņoja, ka seko "paziņojumiem par protesta akcijām 38 Krievijas pilsētās". ASV vēstniecībā piebilda, ka "atbalsta visu cilvēku tiesības uz mierīgiem protestiem, viedokļu izpausmes brīvību", bet Krievijas varas iestāžu pasākumi esot "vērsti uz šo tiesību apspiešanu". KF Ārlietu ministrija sestdien paziņoja, ka mēģinājumi kūdīt radikālus elementus negatīvi ietekmēs valstu attiecības.

6. janvāri Donalds Tramps mītiņā uzrunāja savus piekritējus un aicināja "iet uz Kapitoliju". Pēc tam sākās nekārtības laikā, kad Kongress lēma par prezidenta vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu. Četri protestu dalībnieki gājuši bojā: vienu sievieti nošāvis policists, triju cilvēku nāve nav saistīta ar vardarbību. Bez tam viens policists guvis smagu ievainojumu un miris slimnīcā.

Tagad Demokrātiskās partijas pārstāvji apsūdz Trampu par musināšanu un aicināja atstādināt viņu no varas.

47
Tagi:
Zaharova, demokrātija, Ārlietu ministrija, ASV, Rietumi
Pēc temata
Kam kalpo vara: Baltijas iedzīvotāji ir neapmierināti ar demokrātijas kvalitāti
Baidens pasludināja sevi par uzvarētāju ASV vēlēšanās, Tramps ieķēries krēslā
Draudi demokrātijai: ES apsūdz Krieviju par nepatiesām ziņām Covid-19 jautājumā
Eiropa veido "Nepatiesības ministriju" cīņai pret Krieviju
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

0
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

0
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās