Latvijas Krievu savienības (LKS) priekšsēdētāja Tatjana Ždanoka

"Latvijas varasiestādes izskatīsies pēc idiotiem": LKS spēlēs uz visu banku

125
(atjaunots 18:09 06.08.2018)
Par spīti Satversmes tiesas lēmumam Latvijas Krievu savienība iekļāvusi partijas līderi Tatjanu Ždanoku 13. Saeimas deputātu kandidātu sarakstā.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Latvijas Krievu savienības (LKS) priekšsēdētāju Tatjanu Ždanoku iekļāva 13. Saeimas deputātu kandidātu sarakstā. Ždanoka pieteikta ar pirmo numuru LKS Vidzemes sarakstā.

"Likums un tiesas lēmums sniedz mums tiesības iekļaut kandidātu sarakstā mūsu līderi – Tatjanu Ždanoku. To mēs arī izdarījām. CVK var izsvītrot viņas vārdu. Tādā gadījumā mēs šo izsvītrošanu apstrīdēsim gan Latvijā, gan Eiropā. Latvijas varasiestādes izskatīsies pēc idiotiem, neļaujot eirodeputātei ar 15 gadu pieredzi atgriezties nacionālajā parlamentā. Taču, lai kāds nebūtu šīs lietas iznākums, LKS piedalīsies vēlēšanās. Tā uzvarēsim!" – teikts LKS lapā Facebook publicētā paziņojumā.

Saskaņā ar likumu par Saeimas deputāta kandidātiem parlamenta vēlēšanās nevar tikt pieteiktas vai ievēlētas personas, kuras pēc 1991. gada 13. janvāra bijuši PSRS Komunistiskajā partijas, Latvijas PSR Interfrontes, Darba kolektīvu apvienotās padomes, Kara un darba veterānu organizācijas, Vislatvijas Sabiedrības glābšanas komitejas un to reģionālo komiteju sastāvā. Taču, saskaņā ar Satversmi, Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, un Saeimā var tikt ievēlēts jebkurš pilntiesīgs Latvijas pilsonis, kurš vēlēšanu pirmajā dienā sasniedzis 21 gadu, visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā, cilvēktiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.

Iepriekš tika ziņots, ka Ždanoka, kas bija Komunistiskās partijas locekle pēc 1991. gada 13. janvāra, iesniedza prasību ST ar lūgumu pārbaudīt Saeimas vēlēšanu likuma 5. panta 6. punkta atbilstību Latvijas Satversmes 1., 9. un 91. pantam. Ždanoka pievērsa uzmanību tieši tai Konstitūcijas daļai, kurā teikts par jebkura Latvijas pilsoņa tiesībām, kurš sasniedzis 21 gada vecumu, tikt ievēlētam Saeimā.

Taču beigās Satversmes tiesā nolēma, ka vēlēšanu likuma norma, kas traucē Ždanokai kļūt par kandidātu, tomēr atbilst Satversmei. LKS priekšsēdētāja tobrīd nosauca ST lēmumu par "kārtējo Latvijas valdošās elites noziegumu" un atzīmēja, ka bijušos komunistus valstī sadalījuši divās šķirnēs – tie, kas aizbēga no partijas līdz 1991. gada 13. janvārim, kad vairs nebija nekāda personīgā labuma būt par tās locekļiem, un tie, kas palika uzticīgs idejai.

Izņemot Ždanoku LKS sarakstos ir vēl 83 deputātu kandidāti. Vidzemē kopā ar LKS priekšsēdētāju balotējas Andris Tolmačovs, Elīna Čujanova, Aleksandrs Klapins un Ludmila Rodionova.

Rīgas saraksta priekšgalā ir Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kurš turklāt ir LKS Latvijas premjerministra amata kandidāts. Viņam seko Irina Bobkova, Aleksandrs Kuzmins, Aleksandrs Filejs, bijušais Saeimas un Rīgas domes deputāts Jakovs Pliners un bijušais Saeimas deputāts Vladimirs Buzajevs.

LKS Zemgales saraksta līdere ir Aizkraukles domes deputāte Ludmila Ušakova. Tāpat Zemgales sarakstā ir iekļauts Latvijas Sabiedrisko organizāciju padomes izpilddirektors Viktors Guščins, Sergejs Volkovs, Jelgavas Krievu kultūras biedrības "Veče" izpilddirektore Valentīna Kudrjašova un Deniss Ignatjevs.

Latgales sarakstā pirmais numurs ir LKS valdes loceklei Jevgēnijai Krjukovai, tai seko Aleksandrs Livčaks, Aleksandrs Vasiļjevs, Anita Daukšte un Andrejs Smirnovs.

Kurzemes saraksta līdere ir Elita Kosaka. Tāpat tajā ir Žanna Muzikantova, Tamāra Šustova, Nellija Kujavska, Ilona Titarenko, Valentīna Lišena un citi kandidāti.

125
Pēc temata
Rokas nost no krievu skolām: LKS sarīkoja mītiņu pie Eiroparlamenta ēkas
"Esmu gatavs nomelnošanas kampaņai": Mamikins iesaistījies priekšvēlešanu sacīkstēs
Drošības policija ierosinājusi lietu pret Tatjanu Ždanoku
Mamikins: kas zina, varbūt tālāk aizliegs sarunāties krieviski tramvajā
Tatjanas Ždanokas nopratināšana Drošības policijā: jautājumi un atbildes
Mamikins atklāja patieso konflikta iemeslu ar Ušakovu
Portfelis ar dokumentiem, foto no arhīva

Novada domes deputātei atņēma mandātu par sēžu neapmeklēšanu ārkārtējās situācijas laikā

12
(atjaunots 11:16 01.06.2020)
Ogres domes deputātei Ilgai Vecziediņai anulēja mandātu par astoņu sēžu pēc kārtas neapmeklēšanu; pati Vecziediņa uzstāj, ka palūdza organizēt viņai attālinātu darba režīmu uz ārkārtējās situācijas laiku, jo viņa atrodas riska zonā veselības stāvokļa dēļ.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Ogres novada pašvaldība atņēmusi deputātes mandātu Ilgai Vecziediņai dēļ tā, ka viņa nepiedalījās astoņās sēdēs pēc kārtas, raksta Lsm.lv.

Vecziediņa paziņoja, ka izlaida sēdes, jo atrodas riska grupā un valstī izsludinātajā ārkārtējā situācijā palūdza sniegt viņai iespēju piedalīties sēdēs attālināti.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā atzīmēja, ka novadiem ir tiesības rīkot sēdes attālināti, taču Ogres novads nemainīja savu reglamentu, tādēļ visiem deputātiem bija jāapmeklē sēdes klātienē.

"Šajā gadījumā attaisnojošs iemesls varētu būt veselības stāvoklis, bet būtu nepieciešams kādas kompetentas institūcijas vai kompetenta speciālista izdota izziņa vai slimības lapa, ka situācija ir tāda, ka persona nevar apmeklēt klātienē sēdes. Ja tas nav noticis un šis attaisnojošais iemesls nav apliecināts ar speciālista vērtējumu, tad mūsu ieskatā no likumības viedokļa mēs šeit neredzam pamatu iejaukties konkrētajā lēmumā," atzīmēja ministrijas pārstāve Ilze Oša.

Vecziediņa speciāli sasauktā ārkārtas sēdē paskaidroja, ka pirms ārkārtējās situācijas režīma viņai bijusi gripa un elpceļu saslimšana. Taču slimības lapu viņa neesot varējusi paņemt, jo 3 gadu laikā noteiktais limits ārstēšanās pabalsta saņemšanai ticis izsmelts.

"Ģimenes ārsts to zina, es nemitīgi sazinājos arī ar domes kancelejas darbiniekiem, līdz ar neuzskatu, ka es būtu rīkojusies nepareizi. Bet esmu gaidījusi un lūgusi atbalstu no domes puses nodrošināt man balsojumu par katru no šiem lēmumprojektiem, kas šeit notiek," atzīmēja viņa.

Tiek ziņots, ka no 13 deputātiem, kuri piedalījās balsojumā par mandāta atņemšanu Vecziediņai, 11 izteicās par šāda lēmuma pieņemšanu.

Iepriekš Sputnik Latvija sniedza Saeimas sēžu neapmeklēšanas statistiku par 2019. gadu. Izrādījies, ka tikai četri Saeimas deputāti apmeklēja visas parlamenta sēdes. Deputātiem, kuri sistemātiski neapmeklē Saeimas sēdes bez attaisnojoša iemesla, samazina algas. Tā, piemēram, 2018. gadā, apkopojot ziemas sesijas statistisku, par 20% tika samazinātas deputātu Ilmāra Latkovska un Arvīda Platpera algas.

Par attaisnojošu neierašanās iemeslu sēdē Saeima uzskata komandējumus, atvaļinājumus, kā arī neierašanos slimības dēļ ar attiecīgu ārsta izziņu. Pārējie gadījumi tiek uzskatīti par nepamatotiem.

12
Tagi:
politika, Latvija
Pēc temata
Rīgā atgriež bezmaksas braucienus: atvieglojumu kategorijas ir būtiski samazinātas
Nosauktas profesijas ar gaidāmu algu pieaugumu pēc pandēmijas
Novadu reforma ir sašķēlusi Latviju: kur ar Pūces projektu ir neapmierināti visvairāk
ASV prezidents Donalds Tramp, foto no arhīva

Tramps paziņoja, ka atliks G7 samitu līdz septembrim un uzaicinās tajā Krieviju

23
(atjaunots 12:42 31.05.2020)
ASV prezidents paziņoja, ka esošais "lielā septītnieka" sastāvs nepārstāv visu pasauli, un nosauca šo valstu grupu par "novecojušu".

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja par nolūku atlikt G7 samita rīkošanu līdz septembrim, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Tāpat Baltā nama vadītājs paziņoja, ka esošais "lielā septītnieka" sastāvs nepārstāv visu pasauli, un nosauca šo valstu grupu par "novecojušu". Sakarā ar ko viņš grasās uzaicināt septembrī uz tikšanos vēl četras valstis – Austrāliju, Indiju, Krieviju un Dienvidkoreju.

Iepriekš Donalds Tramps uzrakstīja savā Twitter, ka neraugoties uz koronavīrusa pandēmiju, vēlas sarīkot "lielā septītnieka" līderu tikšanos klātienē. Sākotnēji tai bija jānotiek 10.-12. jūnijā, pēcāk tika domāts, ka samits notiks līdz mēneša beigām.

Pirms dažām dienām Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka nevarēs ierasties samitā, ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju. Francijas prezidents Emanuels Makrons ir gatavs atbraukt, ja atbrauks pārējie dalībnieki.

23
Tagi:
Krievija, G7 samits, Tramps
Pēc temata
Tramps nosauca iespējamo Krievijas pievienošanos G7 par "lietderīgu"
Tramps: Putinu "iespējams, noteikti" uzaicinās uz nākamo G7 tikšanos
Mediji uzzinājuši, kā Tramps kritizējis kolēģus G7 samitā
Jauns skandāls G7 samitā: Tramps atteicies parakstīt gala komunikē
KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs

Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām

0
(atjaunots 17:07 01.06.2020)
Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Apsūdzību izteikšana Krievijai protesta akciju rīkošanā ASV var būt daļa no kārtējās pret Krieviju vērstās kampaņas, kura, kā jau vienmēr, balstās uz viltus ziņām, paziņoja KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs, vēsta RIA Novosti.

Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija. Taču nekādus pierādījumus vai konkrētus faktus Raisa nesniedza.

"Tas ir noticis. Amerikāņu viltus ziņu mašīna, čerkstoši krakšķot un klepojot, beidzot ieskandēja sen prognozēto darbību," uzrakstīja Facebook Kosačovs.

"Un tas būtu bijis smieklīgi. Taču būs skumji, jo šī var būt pirmā bezdelīga, aiz kuras atlidos vārnu bari," paziņoja senators, uzsverot, ka "slikti ož nebūt ne Krievijā".

Pēc parlamentārieša sacītā, ļoti gribētos ticēt, ka oficiālajā Vašingtonā "šoreiz pietiks arī apziņas par visām Amerikas pilsētās notiekošajām šausmām – patiesi līdzjūtības vārdi visiem, kas ir cietis, un tiem, kas vēl cietīs – un elementāra izdzīvošanas instinkta, kas nepieļauj politiskās spēles nacionālās traģēdijas laikā".

Tāpat Kosačovs atzīmēja, ka Raisas paziņojums ir "tiešs aizvainojums – turklāt ne tik daudz Krievijai, kuras šajā situācijā vienkārši nav un nevar būt, cik pašai tautai un ASV pilsoņa Džordža Floida piemiņai".

Nekārtības izcēlās Mineapolisā un vairākās citās pilsētās pēc afroamerikāņa Džordža Floida policistu izraisītās nāves. Internetā parādījās video, kuros redzams, ka policisti uzlika Floidam roku dzelžus, nogāza viņu uz zemes un trijatā uzgāzās viņam virsū. Turklāt viens no viņiem uzkāpa ar celi viņam uz kakla. Floids videoierakstā vairākas reizes saka, ka nevar paelpot, pēc kā apklust. Viņš nomira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma tika atlaisti četri policisti, savukārt vienu no viņiem apsūdzēja nonāvēšanā aiz neuzmanības.

0
Tagi:
viltus ziņas, protesti, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV miljardieri steigšus maina dolārus pret zeltu
Jaunā "ļaunuma impērija": profesors pastāstīja, ar ko Ķīna aizkaitinājusi ASV
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
Kas noticis gaisā? Kāpēc ASV GS krita histērijā pēc tikšanās ar KF lidmašīnām