Bijušais Katalonijas ženeralitāta vadītājs Karless Pudždemons

Pudždemons turpinās Katalonijas atbalstīšanas darbību no Beļģijas

20
(atjaunots 18:07 29.07.2018)
Pēc Pudždemona sacītā, viņa darbībai būs demokrātisks un nevardarbīgs raksturs.

RĪGA, 28. jūlijs – Sputnik. Bijušais Katalonijas ženeralitāta vadītājs Karless Pudždemons sestdien paziņoja, ka turpinās nodarboties ar politikas lietām Katalonijas "brīvības un neatkarības vārdā", atrodoties Beļģijā, vēsta RIA Novosti.

"Mana politiskā darbība bāzēsies Beļģijā Katalonijas un tās tautas brīvības un neatkarības, tās taisnīgo prasību nodrošināšanas vārdā," — pateica Pudždemons preses konferencē pēc atgriešanās Briselē no Vācijas.

Pēc Pudždemona sacītā, kurš piespiedu kārtā pavadīja Vācijā četrus mēnešus, viņa darbībai būs demokrātisks un nevardarbīgs raksturs.

Viņš apsolīja panākt visu politiski ieslodzīto atbrīvošanu Spānijā, liekot lietā visus nepieciešamos spēkus Eiropas līmenī. "Es aiziešu līdz mūsu kontinenta tālākajam stūrim, lai aizsargātu Katalonijas tautas likumīgo lietu," — pateica Pudždemons.

Savukārt spēkā esošais Katalonijas valdības vadītājs Kims Torra nosauca Katalonijas politiķu kriminālvajāšanu par "farsu un lielāko kaunu", savukārt Pudždemona atgriešanos Briselē – par "Spānijas valsts zaudējuma dienu".

Vācijas federālās zemes Šlēsvigas-Holšteinas tiesa iepriekš izdeva rīkojumu izbeigt procesu par Katalonijas ženeralitāta bijušā vadītāja Pudždemona izdošanu Spānijai. Iepriekš ar šādu prasību tiesā vērsās landtāga ģenerālprokuratūra. Kā tika teikts tās preses paziņojumā, pēc Pudždemona aresta rīkojuma atcelšanas sekojošai izsūtīšanai no valsts šis process tiks izbeigts.

Spānijas Augstākās tiesas tiesnesis Pablo Ljarena nepiekrita Pudždemona deportācijai no Vācijas tikai uz valsts līdzekļu izšķērdēšanas pamata, jo galvenā apsūdzība, kas tika izvirzīta bijušajam Katalonijas valdības vadītājam Spānijā, ir sacelšanās organizēšana.

Sacelšanās organizēšana gadījumā, ja netika izmantoti ieroči, saskaņā ar Spānijas likumdošanu, tiek sodīta ar cietumsodu no 15 līdz 25 gadiem, valsts līdzekļu izšķērdēšana zādzību gadījumā, kuri pārsniedz 250 tūkstošus eiro — līdz 12 gadiem.

AT tiesnesis Pablo Ljarena, kurš nodarbojas ar lietām, kas saistītas ar nelikumīga referenduma rīkošanu par Katalonijas neatkarību 2017. gada 1. oktobrī, arī pieņēma lēmumu anulēt Eiropas un starptautiskos aresta orderus citiem ārpus Spānijas esošajiem politiķiem – Antoni Kominam, Luisam Pučam, Marijai Meričelai Seretai, Klārai Ponsanti un Martai Rovirai, tika teikts tiesas rīkojumā.

20
Temats:
Katalonijas referendums (52)
Pēc temata
Katalonijas bijušais vadītājs Karless Pudždemons aizturēts Vācijā
Spānijas Augstākā tiesa atsaukusi Pudždemona starptautisko aresta orderi
Pudždemons aicina izlaist no cietuma bijušos Katalonijas ministrus
Beļģijas tiesa atbrīvoja Karlesu Pudždemonu un viņa kolēģus
Māris Možvillo

Jaunais deputāts izkritizēja valdības pieeju nodokļu jautājumiem un pastāstīja par plāniem

4
(atjaunots 10:37 24.10.2020)
Linda Liepiņa dēvē Māri Možvillo, kurš atnāca Saeimā viņas vietā, par savu domubiedru; vai jaunais deputāts pametīs KPV LV frakciju, sekojot savas priekšgājējas lēmumam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Ar Saeimas darbu neapmierinātā Linda Liepiņa nolika mandātu. 2018. gada oktobrī viņa tika ievēlēta pēc KPV LV saraksta, taču pēc pusgada Liepiņa pameta frakciju un partiju. Tagad, kad viņa nolikusi savu mandātu, viņa vietu ieņēmis Māris Možvillo, kurš trīs gadus nostrādāja par deputātu Alojas domē. Možvillo, pēc Liepiņas sacītā, ir viņas domubiedrs.

Možvillo ir arī KPV LV valdes loceklis. Frakcijai viņš ir liels ieguvums, jo pēc Saeimas vēlēšanām tajā bija 16 deputāti, taču pretrunu dēļ divu gadu laikā to pametuši seši parlamentārieši. Tagad KPV LV būs jau 11 mandāti, ja vien, protams, Možvillo nesekos Lindas Liepiņas piemēram un neizstāsies no frakcijas, raksta Neatkarīgā.

"Tad, kad es tev piezvanīju (es tev piezvanīju tikai vienu reizi, lai pateiktu, ka mans lēmums ir galīgs, ka es nolikšu deputāta mandātu) un jautāju, vai tu esi, vai tu būtu gatavs uzņemties, tu neminstinoties atbildēji: "Jā!"

Es neteikšu šobrīd no Saeimas tribīnes tos dažus solījumus, ko tu man teici, bet es vēlos tev pateikt, ka es tev uzticos. Tad, kad es nācu iekšā šeit pa Saeimas sēžu zāles durvīm, tu jautāji, kāpēc es tevi pametot zem tanka? Iespējams, Māri, tāpēc, ka zem tanka būtu jāguļas vīriešiem, nevis sievietēm," pateica savā pēdējā runā Saeimas tribīnē Linda Liepiņa, vēršoties pie Možvillo.

Lai gan Liepiņa dēvē Možvillo par savu domubiedru, viņš pagaidām negrasās pamest KPV LV.

"Tas, ka mums ir līdzīgi uzskati dažos jautājumos, tas nenozīmē, ka es stājos viņas vietā. Es stājos pats savā vietā, lēmumus es pieņemšu pēc fakta. Šobrīd man ir mandāts un esmu ievēlēts no partijas, un pašreiz man nav iemeslu pamest frakciju," paskaidroja Možvillo.

Viņš atzīmēja, ka KPV LV darbā, protams, ir kļūdas, un, neskatoties uz diviem gadiem Saeimā, ir jūtams zināms pieredzes trūkums, kura dažkārt tiek manīta.

"Tāpēc esmu šeit, lai ar savu pieredzi un darbu palīdzētu darīt to, ko pirms Saeimas vēlēšanām solījām saviem vēlētājiem," atzīmēja jaunais deputāts.

Iepriekš viņš jau teica, ka ne viss valdības darbā viņu apmierina.

"Šobrīd nenosaukšu kaut kādus valdības lēmumus, kurus es īsti neatbalstu, bet ir valdības lēmumi, kas atstāj negatīvu iespaidu uz cilvēkiem, kaut vai tās pašas nodokļu režīmu neskaidrības. Tas ir ļoti būtisks faktors, kas šobrīd atstāj ievērojamu iespaidu uz iedzīvotāju dzīvi," atzīmēja Možvillo.

Pagaidām viņš nav izlēmis, kādās komisijās viņš strādās – šo jautājumu viņš izlems pēc apspriešanas ar kolēģiem. Viņam negribētos steigties, pagaidām viņš "pēta teritoriju".

Attiecībā uz Liepiņas paziņojumu par tanku, Možvillo nosauca to par joku.

"Es nebiju domājis, ka viņa patiešām noliks deputāta mandātu, jo viņa nesolīja to darīt. Viņas lēmums nolikt mandātu vismaz man bija pārsteidzošs," atzīmēja Māris Možvillo.

4
Tagi:
Saeima, deputāti
Pēc temata
Paaudžu maiņa, jeb Vai "Saskaņa" pārtaps mikropartijā
Itālijas scenārijs: vai nav pienācis laiks samazināt Saeimas deputātu skaitu
Oļegs Burovs

Atriebības kāre ir slikta īpašība: Burovs pažēloja Rīgas vicemēru

2
(atjaunots 10:30 24.10.2020)
Žēl, ka Rīgas vicemēram Vilnim Ķirsim nav nekā vairāk, ko darīt zināmu opozīcijai, izņemot savu atriebības kāri, gribētos dzirdēt kaut ko pēc būtības, paziņoja Rīgas domes deputāts no partijas "Gods kalpot Rīgai" Oļegs Burovs.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Rīgas vicemērs, "Jaunās Vienotības" deputāts Vilnis Ķirsis paziņoja, ka nav gatavs atdot opozīcijas pārstāvjiem vadītāju vietnieku amatus Rīgas domes pilsētas komitejās. Pēc viņa sacītā, koalīcija agrāk uzvedās bez kompromisiem attiecībā pret opozīciju, un tagad tās pārstāvjiem derētu pašiem pasēdēt opozīcijā.

Ļoti žēl, ka cilvēkam, kurš ieņem vienu no vadošajiem amatiem Rīgas domē, vairs nav ko pateikt, atzīmēja Rīgas domes deputāts no partijas "Gods kalpot Rīgai" Oļegs Burovs.

"Gribētos no viņa dzirdēt kaut ko saistībā ar darbu, kamēr viņš turpina runāt par to, ka vēlas atriebties, un neieceļ opozīcijas pārstāvjus komitejas vadītāju vietnieku amatos," sacīja Burovs Sputnik Latvija.

Politiķus uzsvēra, ka atriebības kāre – tā vispār nav ļoti labi īpašība.

"Ķirsis visu laiku saka, ka grasās atriebties par to, ka agrāk sēdējis opozīcijā. Jaunais domes sastāvs ir uzsācis darbu, un, cik es varu spriests, gan "Gods kalpot Rīgai", gan "Saskaņa", gan Latvijas Krievu savienība uzvedas ļoti inteliģenti. Pašreizējo opozīciju pēc uzvedības līmeņa nevar salīdzināt ar to, kuru pārstāvēja Ķirsis. Mēs strādājam konstruktīvi, nav nekādu odiozu un emocionālu uzstāšanos," paziņoja Burovs.

Mārtiņš Staķis, būdams vēl kandidāts uz Rīga mēra amatu, paziņoja, ka grasās aicināt sadarboties visas domes opozīcijas partijas. Toreiz viņš apsolīja, ka opozīcijai piedāvās izvirzīt kandidātus komiteju vadītāju vietnieku amatiem, taču koalīcijas partneri neatbalstīja Staķa ideju.

Мстительность - плохое качество: Буров пожалел вице-мэра Риги
2
Tagi:
Oļegs Burovs
Pēc temata
Staķis kļūs par mēru: Rīgā izveidota jauna valdošā koalīcija
Burovs pastāstīja, no kā ir atkarīgs Rīgas nākamā gada budžeta apmērs
LKS pie pārrunu galda ar Nacionālo apvienību: kā strādās jaunā Rīgas dome

Vladimirs Putins par Rietumu apsūdzībām: mani tas neuztrauc

0
(atjaunots 11:16 24.10.2020)
KF prezidents Vladimirs Putins īpaši uzsvēra, ka nepievērš uzmanību Rietumu agresīvajiem izlēcieniem pret viņu.

Uzstāšanās laikā diskusiju kluba "Valdai" sēdē KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka ne pirmo reizi saskaras ar agresīviem izlēcieniem pret viņiem no Rietumu puses, tādēļ jau sen nepievērš tiem uzmanību. Krievijas līderis atzīmēja, ka uzbrukumi pret viņu sākās jau 2000. gadu sākumā, kad norisinājās karš pret terorismu un bandītismu Kaukāzā, un tieši tad viņš iemācījās izturēties pret tiem mierīgi.

Tāpat Putins izteicās par izmaiņu Konstitūcijā tematu un atzīmēja, ka visi grozījumi ir vērsti nevis uz to, lai dotu iespēju tikt pārvēlētam esošajam valsts vadītājam jaunos termiņos, bet lai nostiprinātu Krievijas suverenitāti ilgtermiņa perspektīvā.

0
Tagi:
Vladimirs Putins