Rīgas domes deputāts Juris Jurašs

KNAB uzklausījis Juraša apsūdzības pret Nacionālās apvienības līderiem

45
(atjaunots 15:39 18.07.2018)
Jauns pavērsiens lietā par Nacionālās apvienības saikni ar maksātnespējas administratoriem: Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēta aizdomīgus naudas pārskaitījumus.

RĪGA, 18. jūlijs — Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sākusi pārbaudi par nelikumīgiem naudas pārskaitījumiem Nacionālās apvienības politiķiem, vēsta TVNet.

Iesniegumu KNAB iesniedzis Rīgas domes deputāts Juris Jurašs ("Jaunā konservatīvā partija"). Jūnija beigās Jurašs, KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas bijušais priekšnieks, pastāstīja aģentūrai LETA, ka viņa rīcībā ir bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša bankas konta izdrukas fragmenti.

Jurašs apgalvoja, ka šie dokumenti liecina: Lūzis, bijušais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs un bijušais Nacionālās apvienības ģenerālsekretārs, pārskaitījis naudu Nacionālā bloka priekšsēdētājam Raivim Dzintaram un partijas valdes loceklim Imantam Parādniekam un viņa sievai. Ņemot vērā šo informāciju, Jurašs pieļāva, ka Dzintars dažu gadu laikā, iespējams, saņēmis vairāk nekā 100 tūkst. eiro, Parādnieks – vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Pārskaitījumi bija noformēti kā aizņēmumi, taču Jurašs uzskata, ka notikusi kukuļošana. Pēc viņa domām, naudas pārskaitījumu organizēšanā piedalījies bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, kurš līdz ar Lūsi figurēja krimināllietās. Jurašs atgādināja, ka Dzintars un Parādnieks regulāri aizstāvējuši Sprūda un Lūša intereses, piemēram, uzņēmuma "Peltes īpašumi" maksātnespējas lietā.

Lūsis pameta savu posteni partijā aizvadītā gada vasarā, kad viņu kopā ar Sprūdu atzina par vainīgiem lietā par kompānijai "Peltes īpašumi" piederoša nekustamā īpašuma piesavināšanos Ķīšezera krastā. Tāpat Sprūds piedalījās Trasta komercbankas likvidācijā un tika aizturēts aizdomas par naudas izspiešanu no bankas kreditoriem.

45
Pēc temata
Nacionālais bloks uzstājas pret studentiem no Indijas: viņi te kebabus taisa, nevis mācās
"Bunkus lietā" atklājas arvien jaunākas detaļas
Ministrs: kamēr Nacionālais bloks būs pie varas, Latvijā nebūs viesstrādnieku
"Tas nav saistīts ar vēlēšanām": Nacionālais bloks vēlas aizliegt Krievijas telekanālus
Nogalinātā administratora ienākumi 2017. gadā būtiski pieauguši