ASV prezidents Donalds Tramps

Vācijas ĀM: Trampa vēlme atgriezt Krieviju G8 sašķels Eiropu

28
(atjaunots 19:07 11.06.2018)
VFR ĀM paziņoja, ka nebūt ne visas Eiropas valstis atbalstīs Trampa piedāvājumu padarīt G8 efektīvāku, pieņemt atpakaļ Krieviju.

RĪGA, 11. jūnijs – Sputnik. Vācijas ĀM valsts sekretārs Nils Anens pateica, ka ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojums G7 samitā par Krievijas atgriešanu "Lielajā astotniekā" draud Eiropas Savienībai ar jaunu sašķelšanos, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz vācu telekanālu ZDF.

Pēc valsts sekretāra domām, ne visas Eiropas valstis sapratīs šādu lēmumu.

"Ja Krievija nenodemonstrēs nekādu virzību, un mēs to uzaicināsim, to neviens nesapratīs. Tā ir grupa, kura aizsargā kopējas vērtības. <…> Šajā situācijā mēs nedrīkstam pieļaut vēl vienu sašķelšanos Eiropā, jo ne visi Eiropā piekritīs šādam lēmumam," — paziņoja Anens.

Iepriekš Amerikas līderis paziņoja, ka "Lielais astotnieks" ar Krievijas dalību būtu efektīvāks, nekā "septītnieks".

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, atbildot uz jautājumu, vai Krievija piekritīs atgriezties G8, ja tai to piedāvās, pateica, ka "hipotētiski spriedelējumi šeit diez vai ir iespējami".

Kopš 1998. gada Ekonomiski attīstīto lielvalstu forumā piedalījās astoņas valstis, taču 2014. gadā Krimas notikumu fonā "astotnieks" atteicās braukt uz samitu Sočos un savācās bez Krievijas Briselē. G7 dalībnieki paziņoja, ka nerīkos forumus ar Krieviju, kamēr Maskavas politika attiecībā uz Krimas jautājumu netiks izmainīta.

28
Pēc temata
SCO valstu samits ar Krievijas un Ķīnas piedalīšanos noslēdzas pozitīvi
G7 līderi sastrīdējušies samita priekšvakarā
Dmitrijs Kosirevs: trīs samiti — rezultāts 3:0 par labu Krievijai