Telekanāls Russia Today

Krievijas politiķis: mediju aizliegšana ir vājuma pazīme

24
(atjaunots 12:58 28.10.2017)
Amerikāņu sociālā tīkla Twitter lēmums bloķēt RT un Sputnik reklāmu ir cenzūra un vājuma pazīme, uzskata Krievijas Federācijas padomes loceklis Igors Černišenko.

RĪGA, 28. oktobris — Sputnik. Aizliegumi parasti nenoved pie pozitīviem rezultātiem, atgādināja Krievijas Federācijas padomes Federatīvās iekārtas, reģionālās politikas, vietējo pašvaldību un Ziemeļu lietu komitejas loceklis Igors Černišenko, vēsta Sputnik Igaunija.

"Vienmēr labāks ir atklāts dialogs ar komentāriem un viedokļiem, nevis vienkāršs publikācijas aizliegums. Tā ir cenzūra, ar ko cīnās visas sabiedrības, kas uzskata sevi par demokrātiskām," – politiķa teikto citē RIA Novosti.

Viņš uzskata, ka aizliegumi plašsaziņas līdzekļos ir vājuma pazīme. "Ja nevari pareizi komentēt situāciju, dod pretsparu, kā viņi uzskata, nepareizām darbībām, man šķiet, tā ir vājības pazīme – atteikties no sadarbības ar diviem medijiem, kuri neapšaubāmi pārstāv Krieviju," – atzīmēja Černišenko.

"Ietekmēja" ar ziņu starpniecību

Ceturtdien amerikāņu sociālā tīkla Twitter vadība paziņoja, ka nolēmusi bloķēt reklāmu no Krievijas medijiem – RT un Sputnik – piederošajiem kanāliem sakarā ar to, ka tie it kā esot iejaukušies ASV prezidenta vēlēšanās 2016. gadā.

Twitter ziņojumā minēti kontrakti par telekanāla reklāmu šajā sociālajā tīklā, taču noskaidrojās, ka Twitter pats piedāvājis RT izvietot lielu reklāmas apjomu savā platformā 2016. gada priekšvēlēšanu kampaņa laikā, bet telekanāls atteicies. RT galvenā redaktore Margarita Simoņana paskaidroja, ka nekādu "tumšu" shēmu tur nebija, taču kanāla partneris piespiests izpaust komercnoslēpumu.

Septembrī Twitter pārstāvji piedalījās slēgtā sēdē Senāta Izlūkošanas komitejā un pastāstīja par "Krievijas iejaukšanos" valsts politikā, kā arī par RT darbību sociālā tīkla amerikāņu segmentā. Sak, 2016. gadā kanāls iztērējis vairāk nekā 274 tūkstošus dolāru reklāmai ASV ar kontu @RT_com, @RT_America un @ActualidadRT starpniecību. Pie tam pats Twitter atzina, ka runa bijusi par ikdienišķām ziņām. Savukārt Sputnik preses dienests informēja, ka maksas pakalpojumi par popularizāciju Twitter nekad nav izmantoti – Sputnik kanālam seko cilvēki, kuri meklē alternatīvu viedokli.

24
Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
Pēc temata
Putins par RT un Sputnik darbu: noņemu cepuri
Atkal iebrukums: RT, reklāma, pokemoni un citas šausmenes Klintonei
Simoņana atbildējusi uz ASV Valsts departamenta joku par RT "neērtajiem" žurnālistiem
Amerikāņu uzņēmums sāk izsekot Sputnik, RT un ĀM Twitter mikroblogus
Ventspils mērs Aivars Lembergs, foto no arhīva

kārtīgi oktobrēni: Lembergs par valdību un ES dubultajiem standartiem krīzes laikā

63
(atjaunots 14:03 30.10.2020)
Pašreizējā situācijā Ministru kabinets rīkojas ar pašnodarbinātajiem tā, kā rīkojās ar visu Latvijas tautu iepriekšējās krīzes laikā, uzskata Lembergs; viņš paskaidroja, kādēļ mainījusies ekonomiskās lejupslīdes apkarošanas taktika, un nepiemirsa "paslavēt" Kariņu.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. ASV sankcijas, kas tika uzliktas Ventspils ostai pēc Latvijas valdības pasūtījuma, nodarīja Ventspilij daudz lielāku kaitējumu, nekā koronavīrusa krīze, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs. Par to viņš pastāstīja intervijā avīzei Neatkarīgā.

Visa lieta vēlēšanās

Situāciju tikai un vienīgi apgrūtina jaunie valdības lēmumi par iedzīvotāju ienākumu nodokļa daļu pārdalīšanu par labu valsts budžetam. Šī iemesla dēļ Ventspils budžets pazaudēs vairāk nekā 90 miljonus eiro, kamēr pabalstu un, piemēram, bērnudārzu pedagogu algu, palielināšanas nepieciešamības dēļ pašvaldības budžeta izdevumi pieaugs par pusmiljonu eiro.

"Caurums 2021. gada budžetā pret šo gadu ir divarpus miljoni. Protams, līdz ar to mēs ierobežosim investīcijas un iepirkumus, tas būs pirmais, kā to kompensēsim," paskaidroja Lembergs.

Situāciju Ventspilī atvieglo tas, ka pilsētai ir atlikti līdzekļi, kas palīdzēs segt deficītu nākamajā gadā.

Lembergs uzskata, ka valdība vienkārši vēlas atņemt naudu visām pašvaldībām, lai pēc tam pa dažādiem kanāliem novirzītu līdzekļus uz pietuvinātajām.

"Mērķis ir, lai viņi varētu nākamajās Saeimas vēlēšanās šajās pašvaldībās uzvarēt," uzskata Lembergs.

Piemēra kārtā viņš minēja Rīgas pašvaldību, kuru nesenajās vēlēšanās kontrolē pārņēma valdības partijas. Ienākumu nodokļa pārdalīšanas dēļ Rīga pazaudēs 40 miljonus eiro, taču valdība sola piešķirt galvaspilsētai 900 miljonus.

"Līdz šim tik dāsni neviens nekad nav aplaimojis nevienu pašvaldību," atzīmēja Lembergs.

Unikāls gadījums

Gada laikā Ventspilī par pusotru reizi palielinājies bezdarbs, un Lembergs uzskata, ka visā vainojama ne tikai pandēmija.

"Bezdarba pieaugumu radīja amerikāņu sankcijas pret valstij piederošo Ventspils brīvostu, kuras tika noteiktas pēc Latvijas valdības pasūtījuma. Pēc Latvijas valdības lūguma amerikāņi ieviesa ekonomiskās sankcijas, un tieši tas izraisīja negatīvus procesus Ventspils tautsaimniecībā un Latvijas tranzīta biznesā kopumā," uzsvēra Lembergs.

Viņš atgādināja, ka šādos apstākļos komercbankas atteicās ne tikai izsniegt kredītus ostai, bet arī pagarināt esošos kredītus, savukārt investoru uzticība tika iedragāta. Sekas būs jūtamas ilgu laiku.

"Tas, ka viena NATO valsts ievieš sankcijas pret citai NATO valstij piederošu ostu, tas, protams, ir unikāls gadījums civilizācijas vēsturē, tā nekad nav bijis. Iedomājieties, ka Tramps lūgtu Putinu noteikt ekonomiskās sankcijas pret Ņujorkas ostu! Notika kaut kas līdzīgs," paziņoja Lembergs.

Viņš uzskata, ka valdība pat neapzinās, cik dziļas sekas būs šīm sankcijām.

Pēc visiem šiem satricinājumiem Ventspils ostas kravu apgrozījums šogad samazinājies par 42%, kamēr Klaipēdas ostā – tikai par 1%, Rīgā – par 26%, Liepājas ostā – par 14%. "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums noslīdējis par 46%.

"Kopš transporta, tranzīta nozares vadību ir pārņēmuši Bordāns ar Linkaitu, viņu darbības sekas ir vienkārši graujošas," uzskata Lembergs.

Pielika roku pie cepures

Tāpat Ventspils mērs izkritizēja valdības pieeju koronavīrusa savaldīšanā. Viņš uzskata, ka pandēmijas pirmajā vilnī daudzi pasākumi bija neadekvāti, savukārt līdzekļi, kas tika piešķirti biznesa atbalstīšanai, tiek sadalīti neefektīvi.

Pēc Lemberga domām, esošā krīzes politika kārtējo reizi pierāda, ka Latvijas valdība neprot domāt ar savu galvu. Iepriekšējās smagās ekonomiskās krīzes periodā 2009. gadā politiķi rosināja tieši pretēju politiku, savelkot ciešāk jostas, samazinot izdevumus un paaugstinot nodokļus. Tādas bija Pasaules Bankas, SVF un Eiropas Komisijas rekomendācijas.

"Vilks kopā ar Dombrovski pielika roku pie cepures un visu precīzi pildīja, ieskaitot to, ka pensionāriem samazināja pensijas.

Tagad otrādi! Tagad ir papildu nauda, lai palīdzētu uzņēmējiem, darba ņēmējiem. Tolaik "Jaunais laiks" bija pie varas, un tagad atkal "Jaunais laiks" ir pie varas, bet rīcība ir pilnīgi pretēja," paziņoja Lembergs, ar to domājot, ka "Jaunais laiks" 2011. gadā ieplūda "Vienotībā", kurai šobrīd ir premjera amats.

Ventspils mērs nepieļauj, ka politiķi vienkārši ir apzinājušies savas kļūdas.

"Nē! Viņi neko nav sapratuši. Kad Eiropas Komisija, Valūtas fonds un Pasaules Banka teica: "Savilkt jostas! Samazināt algas, pabalstus un pensijas! Palielināt nodokļus!" ‒ tad viņi to izpildīja. Primitīvi izpildīja. Pavēlēts palielināt nodokļus? Viņi, kā jau kārtīgi oktobrēni, precīzi izpildīja komandu.

Taču tagad Eiropas Savienība saka: "Ko jūs! Nodokļus nevajag celt. Sildiet ekonomiku!" Tagad ir dota cita komanda. Tas ir tāpēc, ka tagad krīze ir arī vecajā Eiropā. Tagad Vācijā, Francijā, Itālijā, Spānijā un citviet ir krīze, bet viņi to recepti, kuru viņi 2009. gadā pielietoja pret mums, pret sevi nepielieto. Tāpēc viņi mums tagad saka, ka šādu recepti nevajag pielietot," uzskata Lembergs.

Viņaprāt, tas pierāda, ka valdība nespēj domāt ar savu galvu un grasās atņemt ienākkumus tiem, kam pandēmijas dēļ jau tā ir samazinājušies ienākumi.

"Neskatoties uz krīzi, vēlas paņemt no tām pašnodarbinātajām personām, kuras tieši tagad ir daļēji zaudējušas savus ienākumus. Tagad pret pašnodarbinātajiem dara tieši to, ko 2008. un 2009. gada krīzē darīja pret visu Latvijas tautu," uzsvēra Ventspils mērs.

Taču pabeigt interviju viņš vēlējies savādāk.

"Tā kā dažas personas, kas uzdodas par pētnieciskajiem žurnālistiem, piemēram, Re:Baltica, visus, kuri kritizē pašreizējo Latvijas valdību, sauc par viltus ziņu (fake news) izplatītājiem, tad es vēlos paziņot, ka Latvijas valsti vada pasaulē visgudrākā, talantīgākā un izglītotākā profesionālā valdošā koalīcija ar Krišjāni Kariņu priekšgalā!" paziņoja Aivars Lembergs.

63
Tagi:
Aivars Lembergs
Pēc temata
Mikrouzņēmumu režīma reorganizācija atstās bez darba desmitiem tūkstošiem iedzīvotāju
Pietiek to paciest! Iedzīvotāji sadumpojušies pret ierēdņiem reprezentācijas izdevumu dēļ
"Valdība nerēķinās ar cilvēku interesēm": ZZS aicina uz protesta akciju "Atdod karoti"
Dombrovskis: budžeta sastādītāji nespēj pārvaldīt valsti
Mediķu protesta akcija pie Saeimas

"Valdība nerēķinās ar cilvēku interesēm": ZZS aicina uz protesta akciju "Atdod karoti"

71
Koronavīrusa aizsegā politiķi ceļ nodokļus un apstiprina budžetu attālinātās sēdēs, kas nepieļauj rūpīgas diskusijas; ar varasvīru voluntārismu neapmierinātie fermeri rīt pulcēsies piketā pie Saeimas un aicina pievienoties visus, kam nav vienaldzīgas viņu problēmas.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Rīt, pl. 10:00 Latvijas fermeri pie Saeimas organizēs protesta akciju "Atdod karoti" pret mikrouzņēmumu nodokļu režīma ierobežojumiem un citām pārmaiņām nodokļu sistēmā. Mītiņa organizators, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķis Gundars Jankovs intervijā Neatkarīgā atzīmēja, ka savā nodokļu reformā valdība nerēķinās ar cilvēkiem.

Cita starpā viņš iebilst pret mikrouzņēmumu režīma pakāpenisko likvidāciju. Finanšu ministrija plāno, ka desmitiem tūkstošu cilvēku, kuri patlaban strādā šajā režīmā, nākamgad tādu iespēju zaudēs un meklēs darba vietas parastajā nodokļu režīmā. Tomēr vēl nav zināms, vai tādas darba vietas būs.

Jankovs uzskata, ka mikrouzņēmumi ir ļoti svarīgs mazā biznesa elements.

"Var diskutēt par formām un summām, no kurām cik vajadzētu maksāt nodoklī, bet ir daudz piemēru, kad mazie uzņēmēji, kas sāka strādāt mikrouzņēmuma režīmā, ar laiku nostiprinājās, paplašināja biznesu un pārgāja strādāt vispārējā nodokļu režīmā.

Nedomāju, ka vajag iznīcināt mikrouzņēmumus - vajadzēja, lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Uzņēmumu reģistrs (UR) neļauj darboties viltus mikrouzņēmumiem, kur redzamas shēmas apakšā," uzsvēra Jankovs.

Runa ir par gadījumiem, kad darba devējs, piemēram, piespieda darbiniekus aiziet no darba un reģistrēt mikrouzņēmumu, lai ietaupītu uz nodokļu rēķina. Jankovs iesaka pielikt punktu šādai praksei reģistrācijas posmā – Uzņēmumu reģistram ir rūpīgāk jāpārbauda viņu darbs.

"Tur taču bija jāredz, jārīkojas, ja uzreiz vienlaikus desmiti un simti iet projām no darba un visi dibina mikrouzņēmumus.

Piekrītu, ka ir nepieciešams šo mikrobiznesu sakārtot, taču ne tagad kovida laikā un kovida aizsegā.

Tagad attālinātā režīmā bez pietiekami nopietnām diskusijām budžets tiek tempā triekts uz pieņemšanu," konstatēja Jankovs.

Viņš atgādināja, ka 28. oktobrī nodokļu izmaiņu pretiniekus aicina pievienoties protesta akcijai pie Saeimas. Mītiņus organizē arī Pašvaldību savienība un kultūras darbinieki.

"Šīs akcijas rīkos dažādas organizācijas un par dažādām tēmām, bet ir viens vienojošais motīvs - neapmierinātība ar valdības paviršo un voluntāro darbu pie budžeta un nodokļu izmaiņām," norādīja Jankovs.

Viņš uzsvēra, ka ZZS valdības rīcībā saskata absolūtu nerēķināšanos ar reģionu cilvēku interesēm: Ministru kabinets atbalsta tikai lielos uzņēmumus, taču par to, kas notiks ar cilvēkiem laukos, nedomā nemaz.

71
Tagi:
MUN, Rīga, protesti, ZZS
Pēc temata
Rūpniecība valstī ir nogalināta, tagad nojauciet reaktoru: Rīgā protestēja ekoaktīvisti
Citādi gaidiet protestus: jaunie ārsti uzstāj uz 30% algas pielikuma
Vairāk nekā tūkstotis mediķu piedalījās protesta akcijā Rīgā
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

0
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas