Britu karogs pie EK ēkas Briselē

Eiropas Komisija: progress pārrunās par Brexit nav panākts

14
(atjaunots 14:13 04.10.2017)
Pārrunas iestrēgušas jau pirmajā posmā, kura laikā cita starpā plānots apspriest arī Lielbritānijas finansiālās saistības.

RĪGA, 3. oktobris — Sputnik. Vērā ņemams progress pārrunās par Lielbritānijas izstāšanos no ES joprojām nav panākts, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti. Aģentūra citē Eiropas Savienības pārstāvi pārrunās par Brexit noteikumiem, Eiropas Komisijas locekli Mišelu Barnjē.

Uzstājoties Eiropas Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā, viņš paziņoja: "Trijos jautājumos mēs vēl neesam panākuši būtisku progresu, lai pārietu pie nākamā pārrunu posma, pirmkārt, par iespējamo pārejas periodu (attiecībās – red.), kā arī par nākotnes attiecību struktūru."

Runa ir par trim galvenajiem pārrunu jautājumiem: abu reģionu pilsoņu tiesības, Īrijas robeža un Apvienotās Karalistes finansiālās saistības.

No 2019. gada marta Eiropas Savienību veidos 27 valstis – ņemot vērā nacionālā referenduma rezultātus, Lielbritānija izstāsies no ES. 2016. gada 23. jūnijā referendumā izstāšanos no Eiropas Savienības atbalstīja 51,9% britu, bet par valsts palikšanu savienībā balsoja 48,1%.

14
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Meja varētu piekrist Brexit rēķina summas paaugstināšanai līdz 55,5 miljardiem eiro
Britu politiķis sašutis par ES izturēšanos pārrunās par Brexit
Lielbritānija netiks uzskatīta par ES vienošanās pusi Brexit pārejas perioda laikā
Lielbritānija nevēlas pieņemt vecāka gadagājuma migrantus no ES pēc Brexit