ASV prezidents Donalds Tramps

Lēmumu slēgt KF konsulātu Sanfrancisko Tramps pieņēmis pats

18
(atjaunots 15:58 02.09.2017)
Izvēloties, kurš no Krievijas konsulātiem tiks slēgts, Vašingtona pieņēma lēmumu par vislabāk pazīstamo diplomātisko misiju.

RĪGA, 1. septembris — Sputnik. Lēmumu par Krievijas konsulāta Sanfrancisko, kā arī diplomātisko ēku Vašingtonā un Ņujorkā slēgšanu ASV prezidents Donalds Tramps pieņēmis personīgi, izvēloties vienu no piedāvātajiem variantiem, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja ASV administrācijā.

Iepriekš ASV pieprasīja Krievijai līdz 2. septembrim slēgt ģenerālo konsulātu Sanfrancisko un divas tirdzniecības pārstāvniecības Vašingtonā un Ņujorkā. Patlaban Krievijai ir četri ģenerālkonsultāti ASV, bet ASV ir atklājusi trīs konsulātus Kreivijā. Rezultātā abas puses saglabās trīs konsulātus.

Tramps tika iepazīstināts ar viņa nacionālās drošības komandas izstrādātajiem variantiem, un viņš personīgi pieņēma šo lēmumu," – paziņoja administrācijas pārstāvis.

Viņš uzsvēra, ka par diplomātu izsūtīšanu nav ne runas: Krievijai ir tiesības pārdalīt slēdzamo objektu darbiniekus. Pieņemot lēmumu par viena KF ģenerālkonsulāta slēgšanu, ASV izvēlējās "vecāko un vislabāk pazīstamo", skaidroja administrācijas pārstāvis.

Bez histēriskiem izlēcieniem

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pa tālruni apsprieda konsulāta slēgšanu ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu. Maskava izvērtēs Vašingtonas ierobežojošos pasākumus un informēs par atbildi, norādīja Lavrovs.

Jaunais Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs informēja, ka Maskava vēlas rīkoties profesionāli un mierīgi". Diplomāts ieradās ASV aptuveni stundu pēc Vašingtonas paziņojuma par jaunajiem ierobežojumiem.

"Runājot Ļeņina stilā, histēriski izlēcieni mums nav vajadzīgi," – paziņoja Antonovs.

Krievijas politiķi aicināja Ārlietu ministriju reaģēt uz ASV lēmumu, pieprasot simetrisku un adekvātu reakciju.

Dialogs uz naža asmens

Pērnā gada nogalē Baraka Obamas administrācija ieviesa sankcijas pret Krieviju sakarā ar tās "iejaukšanos vēlēšanās" un spiedienu pret amerikāņu diplomātiem. Soļi tika sperti pret Galvenās Izlūkošanas pārvaldes un Federālā Drošības dienesta amatpersonām un vairākiem uzņēmumiem, pie tam ASV varasiestādes ziņoja par 35 diplomātu izsūtīšanu kopā ar ģimenēm 72 stundu laikā un slēdza divus dzīvojamos kompleksus – Krievijas diplomātisko īpašumu. Pie tam ASV nenorādīja nekādus KF vainas pierādījumus.

Krievijas Ārlietu ministrija ieteica ASV līdz 1. septembrim samazināt diplomātiskās misijas darbinieku skaitu līdz 455 cilvēkiem. Pie tam no 1. augusta Krievija ir apturējusi ASV vēstniecības Krievijā noliktavas telpu un vēstniecības vasarnīcas ekspluatāciju. ĀM paskaidroja, ka šie pasākumi izstrādāti kā atbilde uz Krievijai naidīgo politiku un jaunajām pret Krieviju vērstajām sankcijām, ko apstiprināja ASV Kongress.

Augusta sākumā mediji informēja, ka ASV, atbildot uz minētajiem soļiem, varētu pieprasīt viena Krievijas ģenerālkonsulāta slēgšanu. ĀM pārstāve Marija Zaharova norādīja, ka Krievija jau vairākus gadus piedāvājusi ASV iespēju atklāt vēl vienu ģenerālkonsulātu Krievijā, lai saglabātu paritāti, taču Vašingtona neuzskatīja to par vajadzīgu, teica Zaharova.

18
Pēc temata
Financial Times: Krievijas diplomāti iekaro sociālos tīklus
Putins pastāstīja, cik daudziem amerikāņu diplomātiem nāksies pamest Krieviju
Baltais nams izvērtē iespējas atdot Krievijas diplomātiskos īpašumus
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, foto no arhīva

Pompeo piedraudējis ar sankcijām visiem, kas piegādās ieročus Irānai

7
(atjaunots 17:45 19.10.2020)
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo norādīja, ka noteikta konvencionālā bruņojuma piegāde Irānai pārkāpj ANO Drošības padomes rezolūcijas.

RĪGA, 19. oktobris – Sputnik. ASV ir gatavas vērst sankcijas pret jebkuru personu vai organizāciju, kas veicinās ieroču piegādes, pārdošanu vai nodošanu Irānai vai izvešanu no tās, paziņoja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Iepriekš Irānas Ārlietu ministrija paziņoja, ka pret valsti ieviestais ieroču embargo vairs nav spēkā un Irāna var pārdot un pirkt bruņojumu.

Irānas karogs. Foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Биятов

"Noteikta veida konvencionālā bruņojuma eksports Irānai pārkāpj ANO Drošības padomes rezolūciju Nr. 1929, jebkāda bruņojuma vai ar to saistīto materiālo līdzekļu iepirkumi no Irānas pārkāpj rezolūciju Nr. 1747. ASV ir gatavas izmantot savas pilnvaras, lai ieviestu sankcijas pret jebkuru personu vai organizāciju, kas materiāli veicinās konvencionālā bruņojuma piegādes, pārdošanu vai nodošanu Irānai vai no Irānas, kā arī pret tiem, kas sniedz ar bruņojumu saistītu tehnisko bāzi, finansiālo atbalstu, pakalpojumus un citu palīdzību," teikts paziņojumā, ko publicēja ASV Valsts departaments.

2015. gada jūlijā Irāna un seši starptautiskie pārrunu dalībnieki panāca vēsturisku vienošanos par Irānas atomenerģētikas ilggadējās problēmas noregulēšanu. Vairākus mēnešus ilgās diskusijas rezultātā tika pieņemts Kopīgais visaptverošais rīcības plāns, kura izpilde pilnībā atceļ pret Irānu iepriekš vērstās ANO DP, ASV un ES ekonomiskās un finansiālās sankcijas.

Cita starpā vienošanās paredzēja, ka ieroču embargo tiks atcelts piecu gadu laikā. Militārās tehnikas piegādes bija iespējamas arī pirms šī termiņa, taču vienīgi ar ANO DP atļauju.

Darījums tā sākotnējā izskatā nepastāvēja ne trīs gadus – 2018. gada maijā ASV paziņoja, ka vienpusējā kārtībā izstājas no tā un atjauno stingras sankcijas pret Teherānu.

7
Tagi:
Irāna, sankcijas, Maiks Pompeo, ASV
Pēc temata
ASV specdienesti: ja Baidenam atkal misēsies, vainīgs Putins
ASV draud sakāve. Kāpēc Vašingtona atjaunojusi sankcijas pret Teherānu
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Tramps pastāstījis par ASV "visspēcīgāko" ieroci, ko apskauž Krievija

30
(atjaunots 22:31 18.10.2020)
"Mums ir visspēcīgākais ierocis, ko jebkad izstrādājusi viena valsts", ASV prezidents Donalds Tramps palepojās ar amerikāņu ieročiem savā priekšvēlēšanu runā Viskonsinas štatā.

RĪGA, 19. oktobris - Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps palepojās ar amerikāņu ieročiem savā priekšvēlēšanu runā Viskonsinas štatā. Runas ieraksts publicēts YouTube kanālā Real America's Voice News.

"Mums ir visspēcīgākais ierocis, ko jebkad izstrādājusi viena valsts. (..) Krievija, Ķīna, Ziemeļkoreja un visas pārējās pasaules valstis mūs apskauž. Mēs ceram, ka nekad neliksim to lietā, tomēr mēs liksim pamatus mieram no spēka pozīcijas," Trampa teikto citēja RIA Novosti.

Viņš gan neprecizēja, par kāda veida bruņojumu ir runa.

Iepriekš ASV prezidents intervijā žurnālistam Bobam Vudvordam pieminēja "spēcīgu slepenu ieroci", kas ir ASV rīcībā, turklāt nosauca par "slimiem" tos, kuri uzskata, ka ar šādiem izteikumiem viņš izpauž noslēpumus.

30
Tagi:
ieroči, Tramps, ASV
Pēc temata
Tramps un Putins sagatavojuši "oktobra pārsteigumu"
"Taliban" cer uz Trampa uzvaru vēlēšanās
ASV atslepenoti ieraksti par Obamas iespējamo plānu saistīt Trampu ar Krieviju
Trampa un Baidena debates: kurš tajās patiesībā uzvarējis
Saeimas neatkarīgais deputāts, Budžeta komisijas loceklis Vjačeslavs Dombrovskis, foto no arhīva

Dombrovskis: budžeta sastādītāji nespēj pārvaldīt valsti

0
(atjaunots 18:08 19.10.2020)
Valdībai izdevies atrast naudu mediķu algu celšanai tikai uz pašvaldību izdevumu apšņāpšanas rēķina.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. 2021. gada budžets liecina par izmisumu un valdības nespēju vadīt valsti, uzskata Saeimas neatkarīgais deputāts, Budžeta komisijas loceklis Vjačeslavs Dombrovskis. Savas domas viņš atklāja radio Baltkom ēterā.

Aizvadītajā nedēļā, kad Saeima nobalsoja par budžeta paketes nodošanu komisijām, Dombrovskis savā lapā Facebook pastāstīja:

"Es cenšos katram budžetam atrast kādu ietilpīgu apzīmējumu. Tādējādi 2020. gada budžeta projekts bija (vēlētāju) "uzmešanas budžets". 2021.gada budžeta projektu es sauktu par "izmisuma budžetu".

Kāpēc? Paskaidrošu nākamnedēļ".

Radio ēterā viņš paskaidroja, ka budžeta projekts nepārprotami liecina – Latvijas valdība nekontrolē situāciju valstī.

"Jātniekam ir jāsēž zirgā, jākontrolē situācija. Citādi viņš ir zem zirga vēdera. Šis budžets skaidri liecina, ka jātnieks ir zem zirga. Zirgs viņu nes nezināmā virzienā," teica deputāts.

Pēc viņa vārdiem, mediķu algu palielināšanai 2021. gadā valdošie atraduši naudu, vienkārši pārvelkot deķi no pašvaldībām.

"Ilgus gadus bija ienākumu nodokļa sadales proporcija: 80% - pašvaldībām, 20% - valstij. Tā nemainījās pat 2008.-2009. gg. smagajā krīzē. Šodien mēs redzam, ka valdība palielinājusi savu daļu līdz 25% un tā sameklējusi naudu mediķu algām," piezīmēja Dombrovskis.

Politiķis atzīmēja, ka visi lēmumi par pabalstu celšanu, pēc būtības, ir piespiedu kārtā pieņemti, jo šogad Satversmes tiesa pēc tiesībsarga Jura Jansona prasībām novērtēja, cik adekvāta ir sociālās aizsardzības sistēma valstī un atzina, ka Satversmei tā neatbilst.

"Otrs svarīgais "izmisuma budžeta" aspekts: visas piemaksas sociālajā sfērā ir saistītas ar Satversmes tiesas lēmumiem. Tātad valdība nav gatava palīdzēt bez piespiešanas. Trešais – mikrouzņēmumu nodokļu sistēmas iznīcināšana, ko es prognozēju jau pirms pusgada," teica deputāts.

No 1. janvāra mikrouzņēmums saglabās savu statusu, ja tajā būs nodarbināts tikai 1 cilvēks (īpašnieks), nevis līdz 5 darbinieki, kā agrāk. No 15% līdz 25% pieaugs nodoklis, ko nāksies maksāt no gada apgrozījuma līdz 20 tūkstošu eiro apmērā. No apgrozījuma 20-40 tūkstošu eiro apmērā gadā nāksies maksāt 40%. Pārsniedzot šo robežu, mikrouzņēmums zaudē savu statusu un pāriet pie darba parastajā nodokļu režīmā.

0
Tagi:
Latvija, budžets, Vjačeslavs Dombrovskis
Pēc temata
Nabadzība saglabāsies, nevienlīdzība pieaugs: deputāts vērtē 2021. gada budžeta projektu
Jurists: Latvija 30 gados iedzinusi postā ekonomiku un var palikt ar pusmiljonu cilvēku
Pacienti ietaupīja 5 miljonus eiro, bet budžeta naudas zālēm atkal nepietiek
"Lieciet mierā kultūru": pie Saeimas norisinājās protesta akcija