Sniega vētra pārklājusi vairākus štatus ASV austrumos. Līdz ar sniegu uznāca pēkšņs aukstums. Vairāk nekā 20 pilsētās tika fiksēti aukstuma rekordi - līdz mīnus 35 grādiem. Sniega vētras dēļ dzīve bija paralizēta pat lielpilsētās. Mediji ziņo par 30 bojāgājušajiem laika apstākļu dēļ.
Aukstums un sniegs ASV radīja daudzas problēmas, ieskaitot elektrības atslēgšanu un uzņēmumu darbības apturēšanu. Pēc pēdējiem datiem, bez elektrības paliek vairāk nekā 3,1 miljons patērētāju. ASV Nacionālais meteoroloģijas dienests izplatīja īpašus brīdinājumus vairāk nekā 100 miljoniem cilvēku. Kā Amerika dzīvo sala un sniega varā skatieties Sputnik fotolentē.
Cilvēki ar lukturīšiem lielveikalā Dalasā, Teksasā
Teksasas iedzīvotājus pārvadā uz pagaidu patvērumiem
Cilvēki Čikāgas sniegotās ielās, Ilinoisas štatā
Vīrietis silda kājas Ostinā, Teksasā
Sniega klātā zāle Scissortail parkā Oklahomasitijā, Oklahomas štatā
Strādnieks lauz ledu sasalušā strūklakā Ričardsonā, Teksasā, ASV
Autovadītājus brīdina par sniega puteni un atkalu Misisipi štatā
Čikāgas iedzīvotājs tīra ielu pēc spēcīgas snigšanas
Automobilis pie sniega klātās klints Lūivilā, Kentuki
Kājāmgājējs Flūgervilā, Teksasā
Kopš februāra vidus Lielbritānija pieņēmusi stingrākus noteikumus iebraucējiem valstī. Cilvēkiem, kuri ierodas Apvienotās Karalistes teritorijā no "melnajā sarakstā" iekļautajām valstīm, varasiestādes liek pavadīt desmit dienas ilgu karantīnu īpašās viennīcās.
Lielbritānijas melnajā sarakstā ir Dienvidamerikas, Dienvidāfrikas valstis un Portugāle.
Cilvēkiem, kuri ierodas no šiem reģioniem, jāapmaksā izdevumi par nogādāšanu viesnīcā, pati uzturēšanās viesnīcā un obligātie PĶR testi – 1750 sterliņu mārciņas. Sods par atteikšanos no karantīnas viesnīcā – 10 tūkstoši māciņu. Visiem, kuri mēģinās slēpt uzturēšanos melnajā sarakstā iekļautajās valstīs pirms ierašanās Lielbritānijā, varasiestādes draud ar sodu – brīvības atņemšanu uz desmit gadiem.
Cilvēki, kas spiesti izciest karantīnu viesnīcās, ir neapmierināti. Vieniem ir pašiem savs mājoklis, kurā viņi varētu pavadīt pašizolāciju. Citi zaudējuši darbu un nesaprot, kā apmaksāt viesnīcu. Karantīnas viesnīcu iedzīvotāji saziņai ar pasauli izmanto zīmītes. Par to stāsta mūsu fotolente.
Sieviete ar zīmīti viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā. Sieviete apliecina, ka viņai ir mājoklis pašizolācijai un koronavīrusa tests bijis negatīvs
Pasažierus Birmingemas lidostā, kas ieradušies no melnajā sarakstā iekļautām valstīm, pavada uz karantīnas viesnīcu
Pasažieris ar bērnu autobusā nogādāts viesnīcā Holiday Inn netālu no Hītrovas lidostas, kur viņiem jāpavada obligātā karantīna
Cilvēks ar zīmīti viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā. Viņš stāsta, ka zaudējis darbu. "Boris, kas apmaksās šo rēķinu?" viņš jautā Lielbritānijas premjerministram
Neapmierināti cilvēki viesnīcas Radisson Blu logos Hītrovas lidostā
Zīmējumi, ko logos demonstrē viesnīcas Renaissance London Heathrow iemītnieki
Sieviete viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā
Žurnālisti cenšas sazināties ar viesnīcas Radisson Blu iemītniekiem Hītrovas lidostā
Drošības dienests pavada iemītniekus uz viesnīcu Novotel Hītrovas lidostā
Sieviete ar bērnu viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā
Informācijas plakāts Birmingemas lidostā aicina ievērtot distanci
27. februārī pasaule svinēja Starptautisko baltā lāča dienu. To savulaik iniciēja sabiedriskā organizācija, kuras mērķis ir saglabāt dzīvniekus, Polar Bear International (PBI). Šī diena iekļauta kalendārā, pateicoties vēlmei izplatīt informāciju par polārlāci un piesaistīt sabiedrības uzmanību centieniem nosargāt lielāko plēsēju pasaulē.
Saskaņā ar 2016. gada datiem, pasaulē dzīvo aptuveni 20-25 tūkstoši balto lāču.
Balto lāču saime
Balto lāču saime
Polārlācis
Baltie lāči
Balto lāču saime
Baltie lāči spēlējas Čukču jūrā
Polārlācis
Baltā lāča mazulis
Baltie lāči Maskavas zoodārzā
Baltā lācene Nika Maskavas zoodārzā
Baltie lāči Čukču pussalā
Baltā lāča mazuļi Gelendžikas safari parkā
Polārlācis
Baltā lāča mazuļi Gelendžikas safari parkā
Baltā lāča mazuļi Gelendžikas safari parkā
RĪGA, 2. marts — Sputnik. No 1. marta Latvijas iedzīvotāji var iesniegt ienākumu deklarāciju par 2020. gadu. Šo iespēju jau ir izmantojuši 62 414 cilvēki, pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme intervijā TV3.
Šajā gadā pandēmijas dēļ iesniegt informāciju par ienākumiem var tikai tiešsaistē, izmantojot EDS elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Tā kā VID tāpat izmaksā bezdarbnieka pabalstu, dienests brīdina, ka EDS darbā ir iespējamas nelielas tehniskās pauzes, kas saistītas ar šo datu iegūšanu no šīs datu sistēmas pabalstu aprēķināšanai.
Pirmajās deklarāciju iesniegšanas dienās parasti rodas ažiotāža, kuras dēļ pastāv EDS pārslodzes risks, tāpēc VID aicina nemēģināt iesniegt ziņas par ienākumiem marta pirmajās dienās. Tiem, kuriem tas ir jādara, ir trīs mēneši līdz pirmajam jūnijam, bet tie, kuri noformē deklarāciju par 2020. gadu, lai saņemtu nodokļa atmaksu par pamatotiem ienākumiem, var iesniegt to triju gadu laikā.
VID mājaslapā sadalē Gada ienākumu deklarācija ir pieejamas ziņas un izglītojošs video latviešu valodā par to, kā pareizi aizpildīt ienākumu deklarāciju. Tāpat 9. martā VID rīkos bezmaksas tiešsaistes semināru, kur parādīs, kā pieslēgties EDS un aizpildīt deklarāciju.
Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka nodokļu atmaksas noformēšanai Latvijas iedzīvotāji var iekļaut savu vecāku, vecvecāku, kā arī laulāto attaisnotos izdevumus par ārstniecību un izglītību. No 2020. gada deklarācijā var iekļaut izglītības un ārstniecības izdevumus arī par savām māsām un brāļiem, kuriem ir noteikta pirmās vai otrās grupas invaliditāte.
VID atgādina, ka ir arī speciālā aplikācija "Attaisnotie izdevumi", kurā vēl pirms gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas var savadīt visus maksājuma dokumentus un informāciju par tiem.