Vienās pilsētās par anomāli aukstu tiek uzskatīta temperatūra -30, citās kolapsu izraisa pat temperatūras pazemināšanos zem nulles.
Jakutskai anomāls aukstums sākas ar -50C, un tas pašlaik iestājās pilsētā.
Republikas Saha Ārkārtas situācijas ministrijas Galvenā pārvalde tādos apstākļos iesaka izvēlēties nepiegulošu apģērbu, kas veicina normālu asins cirkulāciju. Tāpat jāierobežo alkohola lietošana. Dodoties ceļā, labāk informēt ģimeni un tuviniekus, uz kurieni jūs braucat un kad plānojat ierasties galamērķī.
Sasilšana līdz -43C gaidāma Jakutskā darba nedēļas beigās.
Paskatieties, kā izskatās anomāls sals, Sputnik fotolentē.
Apsniguši koki Jakutskā
Vīrietis demonstrē viedtālruni ar informāciju par laikapstākļiem Jakutskā
Vietējais iedzīvotājs Jakutskas tirgū
Elektropārvades līnijas Jakutskā
Zivju tirgotājs Jakutskas tirgū
Vietējie iedzīvotāji Jakutskas tirgū
Apsniguši koki Jakutskā
Sieviete izved suni pastaigā Jakutskā
Apsniguši velosipēdi Jakutskas ielās
Saulriets Jakutskā
Kopš februāra vidus Lielbritānija pieņēmusi stingrākus noteikumus iebraucējiem valstī. Cilvēkiem, kuri ierodas Apvienotās Karalistes teritorijā no "melnajā sarakstā" iekļautajām valstīm, varasiestādes liek pavadīt desmit dienas ilgu karantīnu īpašās viennīcās.
Lielbritānijas melnajā sarakstā ir Dienvidamerikas, Dienvidāfrikas valstis un Portugāle.
Cilvēkiem, kuri ierodas no šiem reģioniem, jāapmaksā izdevumi par nogādāšanu viesnīcā, pati uzturēšanās viesnīcā un obligātie PĶR testi – 1750 sterliņu mārciņas. Sods par atteikšanos no karantīnas viesnīcā – 10 tūkstoši māciņu. Visiem, kuri mēģinās slēpt uzturēšanos melnajā sarakstā iekļautajās valstīs pirms ierašanās Lielbritānijā, varasiestādes draud ar sodu – brīvības atņemšanu uz desmit gadiem.
Cilvēki, kas spiesti izciest karantīnu viesnīcās, ir neapmierināti. Vieniem ir pašiem savs mājoklis, kurā viņi varētu pavadīt pašizolāciju. Citi zaudējuši darbu un nesaprot, kā apmaksāt viesnīcu. Karantīnas viesnīcu iedzīvotāji saziņai ar pasauli izmanto zīmītes. Par to stāsta mūsu fotolente.
Sieviete ar zīmīti viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā. Sieviete apliecina, ka viņai ir mājoklis pašizolācijai un koronavīrusa tests bijis negatīvs
Pasažierus Birmingemas lidostā, kas ieradušies no melnajā sarakstā iekļautām valstīm, pavada uz karantīnas viesnīcu
Pasažieris ar bērnu autobusā nogādāts viesnīcā Holiday Inn netālu no Hītrovas lidostas, kur viņiem jāpavada obligātā karantīna
Cilvēks ar zīmīti viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā. Viņš stāsta, ka zaudējis darbu. "Boris, kas apmaksās šo rēķinu?" viņš jautā Lielbritānijas premjerministram
Neapmierināti cilvēki viesnīcas Radisson Blu logos Hītrovas lidostā
Zīmējumi, ko logos demonstrē viesnīcas Renaissance London Heathrow iemītnieki
Sieviete viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā
Žurnālisti cenšas sazināties ar viesnīcas Radisson Blu iemītniekiem Hītrovas lidostā
Drošības dienests pavada iemītniekus uz viesnīcu Novotel Hītrovas lidostā
Sieviete ar bērnu viesnīcas Radisson Blu logā Hītrovas lidostā
Informācijas plakāts Birmingemas lidostā aicina ievērtot distanci
27. februārī pasaule svinēja Starptautisko baltā lāča dienu. To savulaik iniciēja sabiedriskā organizācija, kuras mērķis ir saglabāt dzīvniekus, Polar Bear International (PBI). Šī diena iekļauta kalendārā, pateicoties vēlmei izplatīt informāciju par polārlāci un piesaistīt sabiedrības uzmanību centieniem nosargāt lielāko plēsēju pasaulē.
Saskaņā ar 2016. gada datiem, pasaulē dzīvo aptuveni 20-25 tūkstoši balto lāču.
Balto lāču saime
Balto lāču saime
Polārlācis
Baltie lāči
Balto lāču saime
Baltie lāči spēlējas Čukču jūrā
Polārlācis
Baltā lāča mazulis
Baltie lāči Maskavas zoodārzā
Baltā lācene Nika Maskavas zoodārzā
Baltie lāči Čukču pussalā
Baltā lāča mazuļi Gelendžikas safari parkā
Polārlācis
Baltā lāča mazuļi Gelendžikas safari parkā
Baltā lāča mazuļi Gelendžikas safari parkā
RĪGA, 2. marts — Sputnik. 23. februārī Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Tika nozagts lielgabals, kas rotāja memoriālu. Policijas izmeklēšana pagaidām panākumiem nevainagojās - nolaupīto lielgabalu atrast neizdevies. Tāpat nav ziņu par iespējamo vandāļu aizturēšanu, raksta nra.lv.
Taču baumas par to, ka sakarā ar lielgabala zādzību policijas redzeslokā nonākušais vietējais nacionālpatriots izrādījās patiesas. Neskatoties uz policijas izmeklēšanu, "varonis" uzdrošinājās pat sniegt nelielu interviju slavenajai latviešu publicistei Elitai Veidemanei, kura iepriekš neslēpa savu sajūsmu par lielgabala zādzību un cerēja, ka tas jau guļ Daugavas dibenā.
Gundars Kalve, Jēkabpils Latviešu biedrības valdes loceklis, savulaik – Jēkabpils domes priekšsēdētājs no Nacionālās apvienības (2013.–2014.), viens no partijas "Visu Latvijai!" dibinātājiem, lauksaimnieks un patriots, uzskaita sava sarunbiedra regālijas Elita Veidemane. Savas lauksaimniecības zemes viņš nostalģiski nosauca "Abrene". "Lai Abrene man katrā mirklī ir sasniedzama," skaidro nacionālpatriots.
Savu tiešu iesaisti notikušajā publikācijas varonis neatzīst, taču Elita Veidemane atsaucas uz kādām puspatiesībām, ko viņa atradusi " krieviskajos portālos". Tāpēc kļūst skaidrs, ka Gundars Kalve nav gluži pēdējais cilvēks, kurš kaut ko zina par pazudušā pieminekļa likteni.
" Vai tā ir taisnība, ko krievu portāli raksta?" jautā Kalvi Veidemane, un stāsta nacionālpatriotam par to, ka "lielgabals tika atrasts pie latviešu nacionālista". "Vai šis latviešu nacionālists esot jūs. Ar savu traktoru norāvāt to krāmu no pjedestāla?"
"Tas mēsls ir aizvests, un tas vairs nekad neatradīsies mūsu pilsētā. Bet vai tas bija mans traktors - to es tā neapgalvotu," izvairīgi atbild Kalve.
Taču Elita Veidemane cenšas panākt skaidrību un jautā tieši, vai Kalve to izdarījis pats. Publikācijas varonis noliedz savu tiešo līdzdalību šajā vandālisma aktā, bet saka, "es visu zinu, viss ir zem kontroles". Tāpat viņš apliecina, ka viņu nopratināja policijas darbinieki.
Latviešu publiciste painteresējas par nozagtā lielgabala likteni, precīzāk viņu interesē nianse, vai tā ir patiesība, ka lielgabals jau esot Latvijas policijas rīcībā
"Nē, protams. Tie ir meli," atbild Gundars Kalve.
"Ceru, ka jūs izmetāt to lūzni Daugavā?", precizē Veidemane.
"To "pieminekli" neviens un nekad vairs neieraudzīs. Tas gan varētu būt Daugavas piesārņojums, bet jādomā, ka Daugaviņa - māmuliņa piedos. Tas ir tāpat kā Melnais bruņinieks savulaik tika iemests Daugavā" atkal izvairīgi paziņo nacionālpatriots.
Uz turpmākajiem precizējošajiem žurnālistes jautājumiem telefona intervijas varonis izvairās sniegt atbildes, skaidrojot, ka tālrunim ir ausis un acis, bet sola daudz ko izstāstīt personīgi, piebilstot, ka atbrauks uz Rīgu jau 16. martā.
Intervijas beigās Elita Veidemane atkal nevar noslēpt savu satraukumu par nolaupītā lielgabala atgriešanos Jēkabpilī. Taču sarunbiedrs mierina viņu, ka tie ir meli un lielgabals vairs nekad tur neparādīsies.
"Nē, nekā tamlīdzīga. Tas tur neatradīsies vairs nekad. Tā ir melīga informācija. Pat ja hipotētiski kāds varētu pieņemt tādu variantu... Mēs tomēr dzīvojam neatkarīgā valstī, un saskaņošanai jābūt, lai arī kādu pieminekli kāds vēlētos likt. Vēlreiz tur novietot kaut ko ar okupantiem saistītu - nu, tur jābūt plānprātīgiem, lai kaut ko tādu akceptētu. Ja vajadzēs, tad arī nākamais "piemineklis" tiks novākts," sola Gundars Kalve.
Atgādinām, ka 23. februārī Jēkabpilī pazudis lielgabals no pieminekļa karavīru brāļu kapos. Kāds to naktī demontēja un aizveda nezināmā virzienā.
Jēkabpils policija meklē incidenta lieciniekus, taču nav skaidrs, vai ierosināta krimināllieta. Gadījums ir skandalozs, jo pieminekli aizsargā 1994. gadā parakstītais Krievijas un Latvijas valdību līgums. Tā 13. pants uzdod Latvijai nodrošināt šādu memoriālo būvju un apbedījumu kopšanu un labiekārtošanu, kā arī saglabāšanu.
Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas Ārlietu ministrijai protesta notu sakarā ar vandālisma aktu attiecībā uz padomju pieminekli Jēkabpilī, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.