Šoreiz Jauno gadu gaisa visās malās gaida īpaši nepacietīgi – atklāti sakot, 2020. gads visur ir atstājis pamatīgas pēdas.
Tātad nenāks par ļaunu mazliet priekšlaicīgi apkopot notikumus.
2020. gada galvenie notikumi – Sputnik fotolentē.
Meitene Ņujorkā pēc ziņām par Demokrātiskās partijas kandidāta Džo Baidena uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās
Glābēji Turcijā izvilkuši bērnu no gruvešiem pēc zemestrīces Izmirā, 3. novembrī
Protesta akcijas dalībnieki Luisvilā, ASV
Minskas 28. pilsētas poliklīnikas darbinieks vakcinē brīvprātīgos no Kovid-19 ar Krievijā izstrādāto preparātu "Sputnik V". Baltkrievija bija pirmā, kas sāka vakcīnas klīniskos izmēģinājumus pēc tās reģistrācijas Krievijā
Ilons Masks svin raķetes SpaceX Falcon 9 sekmīgo startu ar kosmosa kuģi Crew Dragon Kenedija kosmiskajā centrā 30. maijā
Jaunlaulāto reakcija pēc sprādziena Beirutā 4. augustā
Protesta akcijas dalībnieki un karavīrs Minskā pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā
Mežu ugunsgrēkos izglābts ķengurēns Austrālijā, 5. janvāris
Ņujorkas fondu biržas speciālists reaģēja uz ziņu par tirgu sabrukumu 9. martā. pandēmijas fonā kotējumi biržā pārdzīvoja spēcīgāko lejupslīdi kopš finanšu krīzes 2008. gadā
Mūziķis un dziedātāja apsveic Lielā Tēvijas kara veterāni Tatjanu Beļesovu ar Lielās Uzvaras 75. gadadienu sabiedriskā fonda "Sociālais atbalsts" ikgadējās akcijas ietvaros Novosibirskā
Daudzu valstu valdības nolēma neatcelt šogad ieplānotās vēlēšanas un organizēt tās saskaņā ar epidemioloģiskajiem ierobežojumiem. Piemēram, tā notika Rīgas domes vēlēšanas 29. augustā. Galu galā Latvijas galvaspilsēta saņēma jaunu valdošo koalīciju ar mēru Mārtiņu Staķi priekšgalā
Ķīnas valsts karogs uz Mēness 4. decembrī
Tomēr gada galvenais notikums ir pandēmija – ja tā var nosaukt kaut ko, kas turpinās mēnešiem, iespējams, pat gadiem. Fotogrāfijā – bloķēts ceļš no Uhaņas, kur sākās koronavīrusa uzliesmojums
Žurnāla Time vāks
Pēdējā gadā daudzi, kādreiz masveida pasākumi, vairs nav iespējami un cilvēkiem nācās ievērot tradīcijas individuālajā kārtībā.
Tā sanāca arī ar Kunga kristīšanas svētkiem, parasti 19. janvārī Pareizticīgā baznīca organizē masveida pasākumu ar ūdens iesvētīšanu un pareizticīgie iegremdējas āliņģī, bet šogad oficiālā ceremonija tika atcelta.
Taču daži cilvēki Kunga Kristīšanas svētku naktī tomēr piedalījās iegremdēšanos āliņģī Zaķusalā. Kā tas notika, skatieties mūsu fotolentē.
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā
Oļegs Sisoļatins no Rīgas Krievu kopienas organizācijas "Ziemeļu straume"
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā
Oļegs Sisoļatins no Rīgas Krievu kopienas organizācijas "Ziemeļu straume"
Igors Petrovs, Jūrnieku klubs "Gangut"
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā. Vladimirs Moisejenkovs
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā. Vladimirs Moisejenkovs
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā
Igors Petrovs, Jūrnieku klubs "Gangut"
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā. Vladimirs Moisejenkovs
Iegremdēšanās Kunga Kristīšanas svētku naktī Rīgā
Pēc prezidenta zvēresta un runas notiek svinīgā parāde un balle. Līdz 1933. gadam inaugurācija notika 4. martā, taču pēc Konstitūcijas 20. grozījuma pieņemšanas ceremonija pārcelta uz 20. janvāri.
Sputnik Armēnija piedāvā fotogrāfiju izlasi no dažādu ASV prezidentu inaugurācijas svinībām pēdējo 40 gadu laikā.
Neviens ASV valsts vadītājs nav palicis bez inaugurācijas ceremonijas, tomēr katra ceremonija bijusi īpaša, un vairāk nekā 200 gadus ilgās tradīcijas laikā mainījies gandrīz viss, izņemot zvērestu. Vieni prezidenti teikuši īsas runas, citi – garas, tikai no tā visa maz kas iespiedies atmiņā tikpat dziļi kā Džona Kenedija teiktie vārdi: "Nevaicājiet, ko jūsu valsts var darīt jūsu labā, pavaicājiet, ko jūs varat izdarīt savas valsts labā."
ASV prezidents Donalds Tramps, gatavojoties inaugurācijas runai pirms 4 gadiem, teica, ka savā runā, ko raksta pats, balstīsies uz Ronalda Reigana "neticamo stilu" un Džona Kenedija "lielo nacionālo ambīciju artikulāciju".
ASV prezidents Ronalds Reigans ar dzīvesbiedri Nensiju Capital Center Landoverā, 1985. gads
ASV prezidents Ronalds Reigans ar dzīvesbiedri Nensiju svinībās par godu Reigana atkārtotai ievēlēšanai, Vašingtona, 1985. gads
ASV prezidents Džordžs Bušs un viņa sieva Barbara, Vašingtona, 1989. gads
ASV prezidents Džordžs Bušs un viņa dzīvesbiedre Barbara apsveic klātesošos Vašingtonā, 1989. gads
Jaunievēlētais prezidents Bils Klintons un dziedātājs Čaks Berijs galā vakarā Capital Center Landoverā, 1993. gads
Prezidents Bils Klintons un pirmā lēdija Hilarija Klintone inaugurācijas parādes laikā Vašingtonā, 1993. gads
ASV prezidents Džordžs Bušs un viņa dzīvesbiedre Lora inaugurācijas ballē Marriott Wardman Vašingtona, 2001. gads
Jaunievēlētais prezidents Džordžs Bušs ar dziedātāju Rikiju Mārtinu inaugurācijas ceremonijā, Vašingtona, 2001. gads
ASV prezidents Baraks Obama sarunājas ar dziedātāju Beijonse inaugurācijas ceremonijā, Vašingtona, 2013. gads
Pirmā lēdija Mišela Obama inaugurācijas parādes laikā Vašingtonā, 2013. gads
ASV prezidents Donalds Tramps inaugurācijas ceremonijā, Vašingtona, 2017. gads
ASV prezidents Donalds Tramps, pirmā lēdija Melānija un viceprezidents Maiks Penss ar dzīvesbiedri inaugurācijas ceremonijā, Vašingtona, 2017. gads
RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Nauda no ES fondiem, kas tika piešķirta draudzīgas vides attīstībai, tiks atvēlēta jaunu autobusu un tramvaju iepirkšanai Daugavpilī, raksta Lsm.lv. Kopumā plānots tērēt aptuveni 33 miljonus eiro. Iepirkumu paredzēts īstenot līdz 2023. gada beigām.
Pašvaldības uzņēmumā "Daugavpils satiksme" pastāstīja, ka plānots iepirkt 35 autobusus, 12 tramvajus, kā arī izbūvēt jaunu tramvaja līniju. Uzņēmuma vadītājs Sergejs Blagoveščenskis paziņoja, ka no 33 miljoniem eiro 10 miljoni tiks atvēlēti videi draudzīgu autobusu iegādei.
"Tika izsludināts konkurss, kur ir divas lotes. Pirmā ir 15 mazākas ietilpības autobusu iegāde. Un 20 lielākas ietilpības autobusu iegāde. Mazos autobusos ir aptuveni 20 sēdvietas. Liels autobuss ir lielāks par 12 metriem, trīsdurvju, obligāti ar zemo grīdu, bet tā ietilpība ir lielāka par 80 vietām," sacīja Blagoveščenskis.
Viņš atzīmēja, ka Daugavpils autobusu parks ir morāli un tehniski novecojis, daži autobusi ir ekspluatācijā jau vairāk nekā 30 gadus. Autoparka pamatdaļa ir Solaris markas autobusi, tie tika iepirkti 2000. gadā, otra daļa – Volvo markas autobusi, to vidu ir 1989. gadā un 1998. gadā un daži 2006. gadā iepirktie eksemplāri.
"Bija nopietnas avārijas, un šobrīd mums ļoti pietrūkst mašīnu," piebilda Daugavpils satiksmes direktors.
Papildus autobusiem tiks atjaunots arī tramvaju parks. Pašlaik pilsētā kursē 36 vagoni, no kuriem 12 tiek uzskatīti par veciem, tie tika iegādāti vēl 80. gados.
"Pie mums bieži vēršas no invalīdu biedrībām ar lūgumiem palaist zemās grīdas tramvajus, bet diemžēl mēs nevaram tos apmierināt, jo pietrūkst transporta. Ja mēs īstenosim šo projektu, tad ceru, ka visi vecie tramvaji ar augstu grīdu tiks nomainīti pret zemās grīdas tramvajiem," stāsta Blagoveščenskis.
Kopumā tramvaja projektiem Rīgā, Liepājā un Daugavpilī ir piešķirti gandrīz 75 miljoni eiro.