Džo, Hanters un Bo Badeni, foto no arhīva.

ASV politika nopelna prezidenta Baidena dēla kārtējai narkotiku devai

93
(atjaunots 10:54 25.04.2021)
Hanters nav tikai prezidenta personiskā nelaime vien. Viņš ir svarīgs ASV ārpolitikas faktors. Tā top par līdzekli narkotiku un meiteņu iegādei amerikāņu prezidenta dēlam.

Mediji sāka atklāt sabiedrībai Hantera Baidena klēpjdatora saturu. Nesen pēc britu laikraksta Daily Mail pasūtījuma eksperti-kriminālisti apstiprināja: fotogrāfijas, video ieraksti un dokumenti ir autentiski.

Pirmoreiz klēpjdators "uzpeldēja" jau pagājušā gada rudenī. Trampa atbalstītāji cerēja, ka tāda kompromitējoša informācija ļaus viņiem noslīcināt Baidenu. Taču demokrātiem izdevās likvidēt informācijas bumbu. Izdevumam New York Post, kurš pirmais publicēja stāstu par klēpjdatoru, sarīkoja īstu boikotu. Interneta platformas visus materiālus pasludināja par meliem un "apglabāja" meklējumprogrammās. Demokrātiskie mediji vienā balsī spiedza: "Jūs melojat!"

Pēc Džo Baidena ievēlēšanas par prezidentu, viņš un viņa dēls saņēma drosmi tiktāl, ka metās pretuzbrukumā. Pagājušajā nedēļā Hanters publicēja autobiogrāfiju ar aizkustinošu nosaukumu "Smukas lietas" ("Beautiful Things"). Tajā amerikāņu līdera atvase prasmīgi tēlo upuri. Šo un to atzina, jo noliegt tādu trakulīgu dzīvesveidu vienkārši nav iespējams, bet vairumā gadījumu vienkārši melo.

Īpaši interesants ir stāsts par "Burisma". Hanters atzīst, ka ukraiņi viņu iekļāvuši direktoru padomē un maksāja piecdesmit tūkstošus dolāru mēnesī vienīgi tēta uzvārda dēļ, tomēr apgalvo, ka uzvārds palīdzēja "aizsargāt Ukrainu no Krievijas agresijas".

Tūlīt pēc grāmatas izdošanas "Daily Mail" sāka publicēt klēpjdatora verificēto saturu. Neviena amerikāņu avīze, ieskaitot "Washington Post", to neuzdrošinājās. Žurnālistus var saprast. Publikācijas atklāj par Hanteru tādas "smukas lietas", par kurām vienkāršs amerikānis jau sen būtu iesēdināts cietumā.

"Baidos, ka mani iesēdinās," viņš paškritiski rakstīja saviem līdzstrādniekiem. Tie bija amerikāņu titulētākie mažori – spīkeres Nensijas Pelosi dēls un politiskā smagsvara Džona Kerija audžudēls. Kopā ar viņiem Hanters izveidojis naudas mazgātuvi, kas ļāva sūknēt naudu no ārzemju biznesmeņiem, kuri centās iemantot viņa tēva Džo uzticību. 2017. gadā Hanters rakstīja draugam, ka kāds ķīniešu miljardieris viņam maksā desmit miljonus dolāru gadā — "un tas tikai par nepieciešamajiem sakariem".

Šī trakā nauda tik tērēta gaismas ātrumā. Hanters tērēja visai demonstratīvi - porše, audi, jahta par 80 tūkstošiem dolāru, pāris apvidnieku, elitāri klubi. Tērēja trakām ballītēm ar kautiņiem un grautiņiem. Tērēja narkotikām — ir fotogrāfijas, kurās var redzēt tūkstošiem dolāru vērtas kreka kaudzes. Viņš pats atzinās, ka "smēķēja visu, kas kaut mazliet atgādināja kreku": "Es nosmēķēju vairāk parmezāna, nekā jebkurš cits..."

Atsevišķs stāsts – vieglas uzvedības meitenes. Braucot uz Ukrainu "cīnīties ar krievu agresiju", Baidens jaunākais tērēja tūkstošiem dolāru vietējām prostitūtām. Nakti ar viņu pavadīja Kristīne Matvejeva un Rima Jeļmejeva, piesedzoties ar pseidonīmiem Merilina un Greta. No sarakstes redzams, kā 2018. gada rudenī Hanters palīdzēja meitenēm saņemt honorāru viņa bankas nodaļā.

"Krievu Oksanai" — tā viņš "kontaktos" ierakstīja meiteni —Baidens jaunākais pārskaitījis divus tūkstošus dolāru. Meitenei vārdā "Vikija" apsolīja apmaksāt lidmašīnas biļeti un dzīvokļa īri viņas mātei Ukrainā. Tiešām pacēla Ukrainas ekonomiku. Ukraiņi beidzot sagaidījuši amerikāņu investīcijas.

Dzimtenē viņš dzīroja vēl plašāk. Fotogrāfijās Daily Mail mēs redzam Hanteru kailu, Hanteru nopīpējušos līdz baltajām pelītēm, Hanteru piedzērušos, Hanteru ar prostitūtu, Hanteru ar kreka pīpi, Hanteru ar divām prostitūtām un sunīti. Īpaši priecē Baidena jaunākā tuvplāns ar vaļēju muti. Nomelnējušas zobu atliekas — tā izskatās narkomāna mute, kas gadiem ilgi lieto kreku.

Rodas dabisks jautājums, kāpēc vispār vajadzēja šo visu fotografēt, kāpēc glabāt bildes klēpjdatorā? Jāatzīmē, ka ar fotogrāfijām mūsu varonis neaprobežojās. Viņš visu laiku filmēja video ar sevi daždažādās... hm-m-m-m... situācijās.

Vēlāk ASV prezidenta dēls augšupielādēja savus pornogrāfiskos video ierakstus populārākajās atbilstoša profila platformās. Līdz nesenam laikam tas viss bija brīvi pieejams. Hanters Baidens nofilmēja un augšupielādēja apmēram piecsimt videoierakstus. Kāds profila resurss apbalvoja viņu par aktīvu piedalīšanos ar sešdesmit sešām balvām.

Jau sen pagājuši tie patriarhālie laiki, kad viens vienīgs "Ovālā seksa" gadījums teju noveda Bilu Klintona pie impīčmenta. Par velti amerikāņi pauž sašutumu sociālajos tīklos: "Un tā ir Amerikas pirmā ģimene! Kas par netiklību!"

Amerikāņu demokrātiskie mediji ar ledainu vienaldzību atsit kaudzes kompromāta uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta dēlu. "Varbūt fotogrāfijās vispār nav viņš." "Pierādiet to!" "Par ko tāda jezga?"

Nesen Hanters sniedza interviju slavenajam komiķim Džimijam Kimelam. Puiši atklāti izklaidējās: narkotikas, prostitūtas, politika — tas viss viņiem šķita ļoti smieklīgi. "Interesanti, cik daudz parmezāna viņi nopīpēja pirms ētera?" painteresējās Donalda Trampa dēls, Dons jaunākais.

Ja tētis Džo kaut būtu cīnījies ar savu dēlu, to varētu uzskatīt par viņa personīgo traģēdiju. Kas pārējiem par daļu? Taču ASV prezidents dievina savu vienīgo dēlu un pilnībā atkarīgs no viņa. Viņš pat prezidenta vēlēšanās balotējās, jo Hanters palūdzis.

2019. gadā Baidens jaunākais galīgi bankrotējis. Viņa bankas kontā bija 44 centi. Lai samaksātu parādus, viņš pat mēģināja ielīst savas meitas uzkrājumos koledžai — galīga samaitātība pēc amerikāņu mērauklām.

"Ja tu nebalotēsies prezidenta amatam — tolaik viņš rakstīja tēvam, — es nekad neatmazgāšos." "Es balotēšos, — Baidens atbildēja, — taču tu man esi vajadzīgs... Vienīgais, ko gribu, lai tu izārstētos..."

Sarakste no klēpjdatora pierāda, ka ASV prezidents visu zināja par savu dēlu. Viņš regulāri piesedza viņu tiesu priekšā, meloja žurnālistiem.
Piemēram, kādreiz Hanters uzsāka romānu ar sava vecākā, no vēža mirušā brāļa sievu. Baidens vecākais atbalstīja Hantera melus par to, ka šīs attiecības sākušās tikai pēc viņa brāļa nāves.

Būdams viceprezidents, kurš uzraudzīja Ukrainu, Džo Baidens labi zināja par Hantera iecelšanu siltā vietiņā "Burismā". Bet, kad par korumpēto kompāniju sāka interesēties Ukrainas ģenerālprokurors, viņš ieradās Kijevā un lika Ukrainas varas iestādēm atlaist ģenerālprokuroru.
Proti, Hanters nav vien prezidenta personiskā nelaime. Viņš ir svarīgs ASV ārpolitikas faktors. Tā kļūst par instrumentu narkotiku un meiteņu iegādei amerikāņu prezidenta dēlam.

Es nezinu, vai ir iespējams aizsniegt ukraiņu prātiņus, vai viņi tur nospēlējušies līdz vājprātam. Taču ukraiņiem būtu jāpievērš uzmanība šim stāstam. Amerikāņu saimnieki atklāti viņus uzrīda Krievijai. Uz robežas pusi dodas tanki, trenējas bezpilota lidaparātu operatori, izsludināts rezervistu iesaukums. Ukraiņu puišiem būs jāmirst, lai tikai Hanters Baidens varētu nopirkt sev vēl vienu narkotiku devu vai kādu Oksanu. Vai tiešām tas ir to vērts?

93
Tagi:
korupcija, Džo Baidens, ASV, Ukraina
Amerikāņu karavīri Afganistānā, foto no arhīva

Amerikāņi piespēlē "afgāņu bumbu" Krievijai?

21
(atjaunots 11:53 12.05.2021)
Kopš aprīlī izskanējušā Džo Baidena lēmuma atlikt kontingenta izvešanu no Afganistānas līdz 11. septembrim valstī aizvien vairāk līst asinis – vērojams krass vardarbības pieaugums, upuru skaits mērojams simtos.

Tikai 8. maijā vien sprādzienā Kabulā gāja bojā gandrīz sešdesmit cilvēki, pārsvarā – 11-15 gadus vecas skolnieces. Kas notiek? Kādam ļoti negribas izvest karavīrus vai, gluži otrādi, kāds steidzina amerikāņus, mudina aiziet ātrāk? Kas notiks pēc viņu aiziešanas? Uz šiem jautājumiem portālā RIA Novosti atbildes meklē Pjotrs Akopovs.

Krievijai šie jautājumi ir visnotaļ aktuāli: neskatoties uz PSRS sabrukumu, pēc būtības, valstij joprojām ir robeža ar Afganistānu. Tadžikistāna ir KDLO locekle, tātad – Krievijas militārā sabiedrotā, un tās robeža ar Afganistānu PSRS laikā bija visgarākā. Uzbekistāna un Turkmenistāna, kas robežojas ar Afganistānu, tāpat ir Krievijas nacionālo interešu un atbildības zonā. Ja Afganistānā iedegsies īsts pilsoņu karš, tā liesmu radītie dūmi klās visu Vidusāziju, sliktākajā gadījumā pat pārmetīsies uz to, jo Afganistānā dzīvo tās pašas tautas, kas apdzīvo minētās bijušās padomju republikas. Krievijā pat skan viedoklis, ka amerikāņu spēku izvešana nav nekāda sakāve, tā ir gandrīz diversija – sak, Vašingtona tādējādi novērš Kremļa uzmanību uz austrumiem, kur nupat viss aizdegsies, un krievi būs spiesti visus spēkus veltīt Vidusāzijas šausmu likvidācijai. Varbūt vajadzētu palūgt amerikāņus palikt?

Tāda pseidokonspiroloģija ir pat amizanta: amerikāņi Afganistānā nav panākuši neko no gribētā (cita lieta, ka visi viņu sapņi bija nereālistiski vai absurdi). Likvidēja "Al Kaidu" ar tās pulkiem un divīzijām, vai tā joprojām ir tīkla organizācija, kas saista dažādas struktūras un grupējumus dažādās islāma pasaules malās? Jā, radikāli noskaņoti grupējumi, taču amerikāņu okupācija Afganistānā tikai audzēja naidu pret jeņķiem islāma pasaulē, tātad faktiski sekmēja džihādistu ietekmes pieaugumu.

Uzvarēja Taliban? Taču tas nāks pie varas Kabulā īsi pēc amerikāņu aiziešanas: mierīgā ceļā, kā koalīcijas daļa, vai ar varu, vienpersoniski.

Amerikāņi gribēja no Afganistānas piespiest pie sienas Krieviju un Ķīnu (kā arī Irānu), iekārtot placdarmu pastāvīgai klātbūtnei svarīgā Eirāzijas reģionā? Gribēja, taču šiem nolūkiem vajadzētu patiešām pakļaut Afganistānu un saņemt savās rokās kontroli. Sliktākajā gadījumā viņiem būs jāizved līdzi arī desmitiem tūkstošu afgāņu, kuri strādāja viņu labā. Tos pašus kolaboracionistus, okupantu līdzskrējējus, jo tāda attieksme pret viņiem ir ne tikai talibu rindās. Tātad ASV pozīcijas Afganistānā ne tikai sašūposies – tās sabruks.

Bet ASV pēc aiziešanas taču vēlas nostiprināties kaimiņvalstīs? Re, arī The Wall Street Journal stāstīja, ka Vašingtona meklē reģionālos placdarmus kontingenta dislokācijai un talibu kontrolei pēc spēku izvešanas no Afganistānas. Tiek izskatītas gan kaimiņvalstis, gan tālāki reģioni, piemēram, AAE un analizēta iespēja izvietot Persijas līcī JKS kuģus.

Baidens jau apsolīja: ja "Al Kaida" vai ISIS apdraudēs Ameriku vai tās intereses Afganistānā, ASV sāks aviācijas uzlidojumus. Taču amerikāņi vēlas iespēju reaģēt ātri, jo pēc 11. septembra (runā pat, ka jau jūlija vidus) Afganistānā nepaliks ne amerikāņu, ne jebkādu citu ārvalstu karavīru. Un ko darīt, sākoties uzbrukumam ASV vēstniecībai (kurā vēlas atstāt līdz 1000 cilvēkus)? Sūtīt palīdzību no Pakistānas? Tālu, arī attiecības ar viņiem ir aizvien sliktākas, tāpēc "optimālākais variants armijas bāzu izveidei būtu Uzbekistāna un Tadžikistāna, kas robežojas ar Afganistānu, un nepieciešamības gadījumā nodrošinātu spēku ātru pārvietošanu".

Ir tikai viena nelaime – amerikāņu plānus var izjaukt Krievija un Ķīna, atzīmēja The Wall Street Journal. Protams, tā ir – neviens neļaus amerikāņiem nostiprināties Centrālāzijā. Pēc 2001. gada 11. septembra Krievija ļāva ASV radīt bāzes Kirgīzijā un Uzbekistānā, tomēr toreiz Krievija bija vāja, un attiecības ar ASV nebija aktīvas konfrontācijas līmenī. Tagad ne par kādu, pat pagaidu ASV nostiprināšanos Vidusāzijā nevar būt ne runas: pēc 20 gadus ilgās Afganistānas okupācijas viņiem būs jāpamet reģions. Par tā drošību atbildēs Krievijas un Ķīnas radītā ŠSO, ko tagad veido ne tikai visas Centrālās Āzijas republikas, bet arī Indija un Pakistāna, drīz vien iestāsies arī Irāna.

Tātad Afganistānu pilnībā ieskaus ŠSO locekles, bet pašai tai organizācijā ir tikai novērotāja statuss. Kabula netika uzņemta ŠSO objektīvu iemeslu dēļ: aliansē nevar iestāties okupēta valsts bez pilnvērtīgas suverenitātes. ŠSO mērķis ir miers Āzijā, it īpaši – Centrālāzijā. ŠSO vēl nav savu miernešu, nav vajadzības arī ievest karaspēku Afganistānā, mainīt vienus okupantus pret citiem.

Jau vairāk nekā četrdesmit gadus afgāņi karo savā starpā, 28 gadus – arī ar ārvalstu spēkiem. Vajadzīgi politiski apstākļi pilnvērtīgam iekšējam dialogam un vismaz mierīgai, lai arī bruņotai dažādu tautu, politisko, reliģisko, cilšu un klanu struktūru līdzāspastāvēšanai. Bez ārējas, kur nu vēl atlantiskās iejaukšanās, toties ar visu kaimiņu un tuvu valstu aktīvu dalību (un ietekmi).

Taču arī ASV ir jāpiedalās afgāņu savstarpējā samierināšanā, tikai attieksme pret viņu piekritējiem Afganistānā pēc bruņoto spēku izvešanas var radīt šķēršļus jebkādam dialogam. Lai nu būtu, kā būdams, galvenais atbildības slogs par Afganistānu pēc amerikāņu aiziešanas gulsies uz ŠSO, it īpaši uz Krievijas, Ķīnas un Pakistānas pleciem, lai cik sarežģītas būtu Afganistānas un Pakistānas attiecības "Durana līnijas" sašķelto puštunu dēļ). Tas ir gan viņu, gan Afganistānas tautas interesēs.

Sarežģītās daudzveidīgās iekšējās domstarpības Afganistānā nav pietiekams iemesls, lai atmestu tai ar roku vai norobežotos no tās ar militāru sienu. Otrs variants pat nav iespējams, bet pirmais neatbilst Afganistānas kaimiņu un Āzijas lielvalstu, arī Krievijas interesēm.

ŠSO minimālais uzdevums – nepieļaut Afganistānas problēmas šļākšanos pāri valsts robežām, lai pie tās nāktos ķerties KDLO. Maksimālais uzdevums – pamudināt visas puses panākt reālu samierināšanos un jaunās federatīvās Afganistānas celšanu. Vīrišķīgā un tik daudz cietusī tauta ir pelnījusi mierīgu un patstāvīgu dzīvi savā kalnainajā valstī. Protams, ne tā kā Šveicē, lai arī Šveices kantoni savā starpā karoja, pat vēl XIX gadsimta vidū.

Afganistāna nekļūs par Šveici, un visi mēģinājumi piespiest to dzīvot pēc Rietumu normām valstij tikai kaitējuši, taču tai ir tiesības pārvērsties par mierīgu kaimiņu Centrālāzijā. Vajag tikai palīdzēt afgāņiem atgriezties pie patstāvīgas mierīgas dzīves – sev pašiem, nevis svešu stratēģu ģeopolitisko interešu un eksperimentu vārdā.

21
Tagi:
Krievija, karaspēks, ASV, Afganistāna
Pēc temata
WSJ: ASV var pārvest spēkus no Afganistānas uz Uzbekistānu un Tadžikistānu
"Jauna problēma": kāpēc ASV spēku izvešana no Afganistānas ir bīstama Krievijai
ASV neatskaitījās par 1,5 miljardu dolāru izdevumiem Afganistānā
Jauniešu organizācijas Protests piķēts par LGBT pārstāvju tiesībām

Par TO. Krievu vecākus kaitina seksuālā audzināšana Vācijā

49
(atjaunots 17:35 11.05.2021)
Vācijas izglītības sistēma bieži tiek kritizēta. It īpaši negatīvi to vērtē emigranti no pēcpadomju valstīm. Lielākās raizes sagādā seksuālās izglītības mācības, obligātas sākumskolā.

Ar videoprogrammu, spilgtu ilustrāciju un uzskates materiālu palīdzību skolotāji stāsta "par to". Vecāki piekrīt tam, ka tamlīdzīgas zināšanas ir noderīgas pusaudžiem, taču pārdzīvo par jaunākiem bērniem. Pie tam par nodarbību kavēšanu var dabūt naudas sodu un visnotaļ lielu. Par mūsdienu audzināšanu portālā RIA Novosti pastāstīja Ksenija Meļņikova.

Mulsinoši un smieklīgi

"Meita atgriezās mājās ar veselu maisu brošūru, tur bildes ir spilgtākas un detalizētākas nekā bioloģijas mācību grāmatās. Viņa tajās vairs neieskatījās, viņai bija neveikli. Pēc nodarbības viņa bija šokēta. Līdz šim viņa nezināja, no kurienes rodas bērni. Savas domas viņai bija, izrādījās, ka viņa kļūdījās," stāsta Irina, Ziemeļreinas-Vestfālenes iedzīvotāja. Otrajā pusgadā viņas meitai – 1. klases skolniecei sākās seksuālās attīstības obligātās nodarbības.

"Bērni smējās, it īpaši puikas. Viņiem bija gan interesanti, gan kauns. Mūsu klases audzinātāja nosūtīja dokumentu, kurā informēja par mācību programmas startu," turpināja Irina. Viņa piebilda, ka daudzi vecāki bijuši neapmierināti, jo uzskata: tas ir pārlieku agri sākumskolā. Turklāt viņiem nepatīk pati metode: "Viņi noskatījās nodarbībā video ierakstu, kurā tuvplānā demonstrētas ģenitālijas, bija arī dzimumakts. Meita negribēja stāstīt sīkāk, viņa kautrējās."

Par seksuālās audzināšanas nodarbībām vācu skolās turpinās asi strīdi. Vieni uzskata, ka bērniem kopš pašas bērnības māca kaut ko nepieklājīgu vai pat mudina uz netradicionālu seksuālo orientāciju. Citi ir pārliecināti, ka tādas nodarbības ir vajadzīgas.

"Dēlam stāstīja, ka ir dažādi LGBT pārstāvji: homoseksuālisti, lesbietes, transpersonas. Pie tam uzsvēra, ka tas ir normāli. Es neiebilstu, tomēr man šķiet, ir pārāk agri dot bērniem tādu informāciju. Tas jādara mazliet vēlāk, kad viņiem izveidosies pašiem savs viedoklis. Sākumskolā ir risks, ka skolotāji uzspiež idejas. Mums paveicies: es uzticos mūsu klases audzinātājai un nešaubos, ka viņa vada stundas ļoti profesionāli," stāsta Hamburgas iedzīvotājs Nikolajs.

Pie tam visi lūdza neminēt uzvārdus – bīstas no problēmām ar skolu.

Vecāki ir noraizējušies

Pirmās seksuālās audzināšanas stundas vecāko klašu skolēniem VDR sākās jau 1959. gadā. 9 gadus vēlāk par to izšķīrās arī VFR. Izstrādāja "Dzimumaudzināšanas atlasu". Bērniem pārsvarā stāstīja par pubertāti un izmaiņām zēnu un meiteņu organismos. Jaunāko klašu apgaismošana sākusies tikai pēdējo 10 gadu laikā. Daudzi pieaugušie ar to bija neapmierināti.

Džonijs Deps
© Sputnik / Сергей Венявский

Visaktīvākā ir organizācija "Satrauktie vecāki" (Besorgte Eltern). Viņi noraizējušies par to, ka izglītības programma ir pārslogota ar lieku informāciju, turklāt paver iespējas manipulācijām. Grupā ir emigranti no pēcpadomju valstīm, taču ir arī liels skaits vāciešu.

"Es vēlos, lai tiktu nospraustas robežas, tāpat kā citās nodarbībās: šajā vecumā skolēnam jāzina konkrēts materiāls vēsturē, bioloģijā, matemātikā, ne vairāk. Citādi iznāk pilnīga izvēles brīvība – skolotāji var stāstīt, ko vien vēlas," sarunā sprieda divu bērnu tēvs Tobiass no Minhenes.

Visās federālajās zemēs ir pašām savas izglītības programmas, skolas pašas nosaka nodarbību skaitu. Vienās kurss aizņem tikai pāris nedēļas, citās – ilgst pat pusgadu.

"Satrauktie vecāki" periodiski organizē protesta akcijas lielās pilsētās ar tādiem plakātiem kā "Lai bērni paliek bērni", "Viņiem vajadzīga mīlestība, nevis sekss", "Rokas nost no mūsu bērniem". Barikāžu otrā pusē – demonstranti no zaļajiem un sociāldemokrātiem. Pārsvarā – seksuālo minoritāšu pārstāvji: viņi uzskata, ka "Satrauktie vecāki" esot viņu ideoloģiskie pretinieki.

"Mani dēli mācās sākumskolā. Es iebilstu pret seksuālās audzināšanas mācību. Taču es neesmu ne ultralabējais, ne homofobs, ne kristīgais fundamentālists, es vispār esmu ateists! Mēs esam absolūti neitrāla vecāku grupa, taču negribam, lai šīs nodarbības sāktos tik agri," uzsvēra Tobiass.

Bez kavējumiem

Dzimumaudzināšanas kurss turpinās 7.-8. klasē. Stāsta par kontracepcijas paņēmieniem. Skolotāji organizē ar skolēnu dzimuma un seksuālo identitāti saistītus testus. Vācu žurnāls Der Spiegel stāsta par vienu no jautājumiem, par ko vecāki bija sašutuši: "Cik liela ir iespēja, ka jūsu heteroseksualitāte ir pagaidu parādība un ar laiku mainīsies?"

Neapmierinātās mātes un tēvus mierināja Aņa Heningsena, dzimumaudzināšanas profesora Ķīles universitātē. Viņa stāstīja, ka daudzi vecāki nepareizi izprot nodarbību būtību: "Mēs izskatām jautājumus, kam ir liela loma bērnu un pusaudžu ikdienas dzīvē. Nevajag domāt, ka šīs nodarbības aģitē par pornogrāfiju un homoseksuālismu."

Daudzus tāds skaidrojums nevar nomierināt. Taču neizdosies arī mācības kavēt – par to draud naudas sods. Likums par skolu obligāto apmeklējumu (Schulpflicht) neatkarīgi no bērna un viņa vecāku pilsonības, ieviesa jau 1919. gadā. Tas ir spēkā arī šobaltdien. Katram bērnam vecumā no sešiem gadiem ir jāapmeklē nodarbības. Kavējums bez objektīva iemesla pielīdzināms administratīvam pārkāpumam. Piemēram, Diseldorfā par katru kavējumu nāksies maksāt 80 eiro, Ķelnē – 188 eiro.

Pirms dažiem gadiem Vāciju satrieca stāsts par daudzbērnu tēvu Oigenu: viņš izcieta cietumsodu par to, ka viņa meita Melita izlaida vairākas dzimumaudzināšanas nodarbības. Ģimenei piesprieda sodu, viņi atteicās to maksāt. Lieta nonāca apgabaltiesā. Oigenam piesprieda vienu dienu cietumā.

Daudziem tā bija mācība, atzīmēja 4. klases skolotāja Lara no Hamburgas. Viņa saprot vecāku raizes. Piemēram, skolas likumā noteikta nepieciešamība veidot audzēkņiem pozitīvu attieksmi pret seksualitāti: "Tas daudzus biesē. Es cienu vecāku tiesības pastāvīgi informēt bērnus par šiem jautājumiem. Lieta tāda, ka bieži vien viņi paši to nedara un arī mums neuzticas."

Viņa piezīmēja, ka zināšanas par savu ķermeni un jūtām "dāvā komforta sajūtu, palīdz uzturēt labas attiecības, bet nākotnē palīdzēs izvairīties no veneriskām saslimšanām un nevēlamas grūtniecības".

Lielākajā daļā federālo zemju mācību plānu teikts, ka seksuālā audzināšana ir skolotāju un ģimenes kopīgs uzdevums. Visiem pieaugušajiem ir jāzina, kādi jautājumi un mācību materiāli ir jāapspriež. Taču pie tam vecāki nevar lemt par izglītības programmu, ir pārliecināti vācu pedagogi. Tāda ir sistēma, un pagaidām tā nedāvā izvēles iespējas.

49
Tagi:
bērni, skola, izglītība, Vācija
Pēc temata
"Māciet ķīmiju, nevis homoseksuālismu!" Bērnu vecāki Eiropā ir sašutuši
Emigrācija padara Latviju latviskāku: kas patīk un kas nepatīk emigrantiem ārzemēs
Politkorektuma rezultāti: sarunas virtuvē un lokomotīvītes-transpersonas
Bet pie viņiem baltos linčo...
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

0
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

0
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību