Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzrunāja Federālo sapulci, foto no arhīva

Krievija pati lems par savām nacionālajām interesēm un sarkanajām līnijām

53
(atjaunots 00:39 23.04.2021)
Putins paziņoja, ka egoistisks un augstprātīgs tonis sarunā ar Krieviju ir bezjēdzīgs – tā vienmēr atradis iespēju aizstāvēt savas pozīcijas un intereses, un atklāti ieteica neprovocēt, nekaitināt Krieviju.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmo reizi nāca klajā ar vēstījumu Federālajai sapulcei jaunajā, pēcpandēmijas pasaulē – lai arī cīņa ar Covid-19 vēl turpinās, nu jau var pārliecinoši runāt pat ne tikai par gaismu tuneļa galā, bet gan par neredzētā pārbaudījuma pārliecinošu pārvarēšanu. Ar to prezidents sāka savu uzrunu, turklāt atzīmēja, ka jau pašā koronavīrusa pandēmijas sākumā, kad daudzi situāciju valstī un pasaulē vērtēja kā absolūti nenoteiktu, viņam līdz ar satraukumu bija arī cieša pārliecība – valsts pārvarēs visus pārbaudījumus. Par Krievijas prezidenta vēstījumu RIA Novosti stāsta Pjotrs Akopovs.

Šajās atmiņās nebija jūtama nekāda pašpārliecība vai pašslavināšana – gluži pretēji, Putins vēlējās uzsvērt, ka tic cilvēku spēkiem jebkādās, pat smagākajās un nesaprotamākajās situācijās. Kad esam vienoti, mēs esam neuzvarami – tā tas patiešām ir. Visā savā vēsturē krievu tauta ir uzvarējusi, pārvarējusi pārbaudījumus, pateicoties savai vienotībai, atgādināja Putins un atzīmēja, ka arī tagad "pilsoņi, sabiedrība, valsts rīkojās atbildīgi un solidāri, saliedējušies, mēs spējām iet soli priekšā notikumiem". Priekšplānā iznāca ģimene, draudzība, savstarpējs atbalsts, žēlsirdība, saliedētība – saiknes, par kurām dažkārt labprāt paņirgājas "progresīvie" individuālisti. Šīs garīgās un tikumiskās vērtības, ko daudzās valstīs jau piemirst, paziņoja Putins, Krievijas tautu padarījušas stiprāku, "un šīs vērtības mēs vienmēr aizstāvēsim".

Aizstāvēsim ne vārdos, bet darbos, proti, ar jauniem sociālā atbalsta paņēmieniem ģimenēm un bērniem, par ko savā vēstījumā pastāstīja valsts vadītājs. Atbalsts vajadzīgs ne tikai tāpēc, ka krīze sāpīgi skārusi pašus nabadzīgākos, - nē, tas ir stratēģiskais kurss ar mērķi saglabāt un vairot tautu. Tā, uzsvēra Putins, ir valsts augstākā nacionālā prioritāte. Koronakrīze tikai padziļinājusi galveno Krievijas problēmu – demogrāfiju. Prezidents atklāti konstatēja, ka šajā jomā situācija ir ārkārtēja. Viņš nāca klajā ar virkni pasākumu, kam vajadzētu valstij ļaut no jauna panākt iedzīvotāju skaita stabilu pieaugumu. Turklāt sarežģītā uzdevuma atrisināšanai valdībai vajadzēs jau līdz 1. jūlijam sagatavot vienotu sistēmu ģimeņu ar bērniem atbalsta pasākumiem. Galvenais uzdevums – minimizēt nabadzības risku tādām ģimenēm, jo citādi nelīdzēs nekādi dzimstības celšanas stimulēšanas pasākumi.

Ko Putins ierosināja veikt vispirms? Pirmkārt, palielināt atbalstu ģimenēm ar bērniem, kas nonākušas sarežģītā situācijā, proti, viņu ienākumi nesasniedz divus iztikas minimumus, jau esošās izmaksas bērniem vecumā līdz 7 gadiem papildināt ar izmaksām bērniem 8-16 gadu vecumā nepilnās ģimenēs. Tas attieksies uz miljoniem tādu ģimeņu, kurās bērnu audzina viens no vecākiem vai vecāki ir šķīrušies.

Otrkārt, būs strādājošo jauno māmiņu pozitīva diskriminācija: tagad slimības labu līdz 7 gadus veca bērna kopšanai apmaksās 100% apmērā no algas neatkarīgi no darba stāža.

Treškārt, pirmo reizi iesviests ikmēneša pabalsts grūtniecēm smagā materiālā situācijā. Topošajām māmiņām ir jājūt gan morālais un medicīniskais, gan arī materiālais valsts pabalsts.

Turpināsies arī pērn uzsāktās vispārējās izmaksas bērniem, neatkarīgi no ienākumu līmeņa, piemēram, augustā pabalsts ietvers desmit tūkstošus rubļu katram skolēnam.

Šie pasākumi ir svarīgi ne tikai paši par sevi – principiāla ir tendence. Putins konsekventi īsteno ģimenes un bērna atbalsta politiku, ko tagad vēl stiprina pērnie Konstitūcijas grozījumi. Var droši teikt, ka nākotnē parādījies jaunas sociālā atbalsta formas bērniem un ģimenēm, jo Krievijas galvenais nacionālais mērķis tagad ir panākt, lai valstī par normu kļūtu ģimene ar trim bērniem, lai tā būtu visplašāk izplatīta valstī. Citādi neizdosies pārvarēt smago demogrāfisko stāvokli. Tas ir galvenais izaicinājums Krievijai, nevis starptautiskā situācija. Var jau arī to nosaukt par ārkārtēju, taču nekādi pavērsieni tajā neapdraud Krievijas pastāvēšanu. Valsts saprot, ar ko tai ir darīšana, tā spēj parūpēties par savu drošību un garantēt mierīgu attīstību. Ārpolitikai veltītā daļa prezidenta vēstījumā bija pavisam neliela, toties emocionāla un atklāta.

Putins paziņoja, ka egoistisks un augstprātīgs tonis sarunā ar Krieviju ir bezjēdzīgs – tā vienmēr atradis iespēju aizstāvēt savas pozīcijas un intereses, un atklāti ieteica neprovocēt, nekaitināt Krieviju:

"Dažās valstīs ieviesta ļoti nepatīkama paraža – katrā gadījumā, bet visbiežāk – pat bez jebkāda iemesla aizskart Krieviju. kaut kāds sports, jauns sporta veids – kurš kaut ko skaļāk izsauks.

Mēs izturamies lielākajā mērā savaldīgi, bez ironijas teikšu – pieticīgi. Bieži vien vispār neatbildam ne tikai uz nedraudzīgām akcijām, bet arī uz atklātu nekaunību. Mēs gribam labas attiecības ar visiem starptautiskās saziņas dalībniekiem. Taču mēs redzam, kas notiek reālajā dzīvē. Kā jau teicu, aizskar Krieviju te un tur, bez jebkādiem iemesliem. Protams, ap viņiem uzreiz, gluži kā ap Širhānu, grozās visādi sīki Tabakiji. Gluži kā Kiplingam. Gaudo, lai iztaptu savam suverēnam. Kiplings bija izcils rakstnieks.

Mēs patiešām vēlamies labas attiecības ar visiem starptautiskās saziņas dalībniekiem, starp citu, arī ar tiem, ar ko attiecības mums pēdējā laikā, maigi sakot, neveidojas, - norādīja Putins. – Mēs nevēlamies dedzināt tiltus, taču, ja kāds mūsu labos nodomus uztver kā vienaldzību vai vājību, bet pats plāno uzspridzināt šos tiltus, (viņiem) jāzina, ka Krievijas atbilde būs asimetriska, ātra un stingra."

Šis formulējums šķietami ir izsmeļošs, tomēr Puitns nolēma pat to pastiprināt. Iznāca vēl saprotamāk un stingrāk:

"Jebkuru provokāciju organizatori, kas apdraud mūsu drošības pamata intereses, nodarīto nožēlos tā, kā jau sen neko nav nožēlojuši."

Pie tam Putins taču nevienam nedraud – tikai atbild uz uzbrukumiem, kuros pastāvīgi tiek iezīmētas sarkanās līnijas. Un tās vienmēr ir turpat, kur ir Krievijas nacionālās intereses. Arī par sarkanajām līnijām Putins noteica skaidri un gaiši:

"Tomēr ceru, ka nevienam ne prātā nenāks attiecībās ar Krieviju pārkāpt tā saucamo sarkano līniju, un to, kur tā būs iezīmēta, to mēs katrā konkrētā gadījumā noteiksim paši."

Jā, Krievija pati noteiks savas nacionālās intereses, krievu pasaules intereses – gan valstī, gan starptautiskajā arēnā. Tas var patikt, tas var nepatikt, tomēr ar to vajadzēs rēķināties. Visiem un vienmēr.

53
Tagi:
politika, Krievija, Vladimirs Putins
Jauniešu organizācijas Protests piķēts par LGBT pārstāvju tiesībām

Par TO. Krievu vecākus kaitina seksuālā audzināšana Vācijā

40
(atjaunots 17:35 11.05.2021)
Vācijas izglītības sistēma bieži tiek kritizēta. It īpaši negatīvi to vērtē emigranti no pēcpadomju valstīm. Lielākās raizes sagādā seksuālās izglītības mācības, obligātas sākumskolā.

Ar videoprogrammu, spilgtu ilustrāciju un uzskates materiālu palīdzību skolotāji stāsta "par to". Vecāki piekrīt tam, ka tamlīdzīgas zināšanas ir noderīgas pusaudžiem, taču pārdzīvo par jaunākiem bērniem. Pie tam par nodarbību kavēšanu var dabūt naudas sodu un visnotaļ lielu. Par mūsdienu audzināšanu portālā RIA Novosti pastāstīja Ksenija Meļņikova.

Mulsinoši un smieklīgi

"Meita atgriezās mājās ar veselu maisu brošūru, tur bildes ir spilgtākas un detalizētākas nekā bioloģijas mācību grāmatās. Viņa tajās vairs neieskatījās, viņai bija neveikli. Pēc nodarbības viņa bija šokēta. Līdz šim viņa nezināja, no kurienes rodas bērni. Savas domas viņai bija, izrādījās, ka viņa kļūdījās," stāsta Irina, Ziemeļreinas-Vestfālenes iedzīvotāja. Otrajā pusgadā viņas meitai – 1. klases skolniecei sākās seksuālās attīstības obligātās nodarbības.

"Bērni smējās, it īpaši puikas. Viņiem bija gan interesanti, gan kauns. Mūsu klases audzinātāja nosūtīja dokumentu, kurā informēja par mācību programmas startu," turpināja Irina. Viņa piebilda, ka daudzi vecāki bijuši neapmierināti, jo uzskata: tas ir pārlieku agri sākumskolā. Turklāt viņiem nepatīk pati metode: "Viņi noskatījās nodarbībā video ierakstu, kurā tuvplānā demonstrētas ģenitālijas, bija arī dzimumakts. Meita negribēja stāstīt sīkāk, viņa kautrējās."

Par seksuālās audzināšanas nodarbībām vācu skolās turpinās asi strīdi. Vieni uzskata, ka bērniem kopš pašas bērnības māca kaut ko nepieklājīgu vai pat mudina uz netradicionālu seksuālo orientāciju. Citi ir pārliecināti, ka tādas nodarbības ir vajadzīgas.

"Dēlam stāstīja, ka ir dažādi LGBT pārstāvji: homoseksuālisti, lesbietes, transpersonas. Pie tam uzsvēra, ka tas ir normāli. Es neiebilstu, tomēr man šķiet, ir pārāk agri dot bērniem tādu informāciju. Tas jādara mazliet vēlāk, kad viņiem izveidosies pašiem savs viedoklis. Sākumskolā ir risks, ka skolotāji uzspiež idejas. Mums paveicies: es uzticos mūsu klases audzinātājai un nešaubos, ka viņa vada stundas ļoti profesionāli," stāsta Hamburgas iedzīvotājs Nikolajs.

Pie tam visi lūdza neminēt uzvārdus – bīstas no problēmām ar skolu.

Vecāki ir noraizējušies

Pirmās seksuālās audzināšanas stundas vecāko klašu skolēniem VDR sākās jau 1959. gadā. 9 gadus vēlāk par to izšķīrās arī VFR. Izstrādāja "Dzimumaudzināšanas atlasu". Bērniem pārsvarā stāstīja par pubertāti un izmaiņām zēnu un meiteņu organismos. Jaunāko klašu apgaismošana sākusies tikai pēdējo 10 gadu laikā. Daudzi pieaugušie ar to bija neapmierināti.

Džonijs Deps
© Sputnik / Сергей Венявский

Visaktīvākā ir organizācija "Satrauktie vecāki" (Besorgte Eltern). Viņi noraizējušies par to, ka izglītības programma ir pārslogota ar lieku informāciju, turklāt paver iespējas manipulācijām. Grupā ir emigranti no pēcpadomju valstīm, taču ir arī liels skaits vāciešu.

"Es vēlos, lai tiktu nospraustas robežas, tāpat kā citās nodarbībās: šajā vecumā skolēnam jāzina konkrēts materiāls vēsturē, bioloģijā, matemātikā, ne vairāk. Citādi iznāk pilnīga izvēles brīvība – skolotāji var stāstīt, ko vien vēlas," sarunā sprieda divu bērnu tēvs Tobiass no Minhenes.

Visās federālajās zemēs ir pašām savas izglītības programmas, skolas pašas nosaka nodarbību skaitu. Vienās kurss aizņem tikai pāris nedēļas, citās – ilgst pat pusgadu.

"Satrauktie vecāki" periodiski organizē protesta akcijas lielās pilsētās ar tādiem plakātiem kā "Lai bērni paliek bērni", "Viņiem vajadzīga mīlestība, nevis sekss", "Rokas nost no mūsu bērniem". Barikāžu otrā pusē – demonstranti no zaļajiem un sociāldemokrātiem. Pārsvarā – seksuālo minoritāšu pārstāvji: viņi uzskata, ka "Satrauktie vecāki" esot viņu ideoloģiskie pretinieki.

"Mani dēli mācās sākumskolā. Es iebilstu pret seksuālās audzināšanas mācību. Taču es neesmu ne ultralabējais, ne homofobs, ne kristīgais fundamentālists, es vispār esmu ateists! Mēs esam absolūti neitrāla vecāku grupa, taču negribam, lai šīs nodarbības sāktos tik agri," uzsvēra Tobiass.

Bez kavējumiem

Dzimumaudzināšanas kurss turpinās 7.-8. klasē. Stāsta par kontracepcijas paņēmieniem. Skolotāji organizē ar skolēnu dzimuma un seksuālo identitāti saistītus testus. Vācu žurnāls Der Spiegel stāsta par vienu no jautājumiem, par ko vecāki bija sašutuši: "Cik liela ir iespēja, ka jūsu heteroseksualitāte ir pagaidu parādība un ar laiku mainīsies?"

Neapmierinātās mātes un tēvus mierināja Aņa Heningsena, dzimumaudzināšanas profesora Ķīles universitātē. Viņa stāstīja, ka daudzi vecāki nepareizi izprot nodarbību būtību: "Mēs izskatām jautājumus, kam ir liela loma bērnu un pusaudžu ikdienas dzīvē. Nevajag domāt, ka šīs nodarbības aģitē par pornogrāfiju un homoseksuālismu."

Daudzus tāds skaidrojums nevar nomierināt. Taču neizdosies arī mācības kavēt – par to draud naudas sods. Likums par skolu obligāto apmeklējumu (Schulpflicht) neatkarīgi no bērna un viņa vecāku pilsonības, ieviesa jau 1919. gadā. Tas ir spēkā arī šobaltdien. Katram bērnam vecumā no sešiem gadiem ir jāapmeklē nodarbības. Kavējums bez objektīva iemesla pielīdzināms administratīvam pārkāpumam. Piemēram, Diseldorfā par katru kavējumu nāksies maksāt 80 eiro, Ķelnē – 188 eiro.

Pirms dažiem gadiem Vāciju satrieca stāsts par daudzbērnu tēvu Oigenu: viņš izcieta cietumsodu par to, ka viņa meita Melita izlaida vairākas dzimumaudzināšanas nodarbības. Ģimenei piesprieda sodu, viņi atteicās to maksāt. Lieta nonāca apgabaltiesā. Oigenam piesprieda vienu dienu cietumā.

Daudziem tā bija mācība, atzīmēja 4. klases skolotāja Lara no Hamburgas. Viņa saprot vecāku raizes. Piemēram, skolas likumā noteikta nepieciešamība veidot audzēkņiem pozitīvu attieksmi pret seksualitāti: "Tas daudzus biesē. Es cienu vecāku tiesības pastāvīgi informēt bērnus par šiem jautājumiem. Lieta tāda, ka bieži vien viņi paši to nedara un arī mums neuzticas."

Viņa piezīmēja, ka zināšanas par savu ķermeni un jūtām "dāvā komforta sajūtu, palīdz uzturēt labas attiecības, bet nākotnē palīdzēs izvairīties no veneriskām saslimšanām un nevēlamas grūtniecības".

Lielākajā daļā federālo zemju mācību plānu teikts, ka seksuālā audzināšana ir skolotāju un ģimenes kopīgs uzdevums. Visiem pieaugušajiem ir jāzina, kādi jautājumi un mācību materiāli ir jāapspriež. Taču pie tam vecāki nevar lemt par izglītības programmu, ir pārliecināti vācu pedagogi. Tāda ir sistēma, un pagaidām tā nedāvā izvēles iespējas.

40
Tagi:
bērni, skola, izglītība, Vācija
Pēc temata
"Māciet ķīmiju, nevis homoseksuālismu!" Bērnu vecāki Eiropā ir sašutuši
Emigrācija padara Latviju latviskāku: kas patīk un kas nepatīk emigrantiem ārzemēs
Politkorektuma rezultāti: sarunas virtuvē un lokomotīvītes-transpersonas
Bet pie viņiem baltos linčo...
ASV armijas karavīri Ukrainā, foto no arhīva

"Nevar ne sagaidīt": ko NATO armijas darīs ar Ukrainu

34
(atjaunots 10:22 11.05.2021)
Rodas iespaids, ka Ukrainā drīz sāksies militāro būvdarbu bums. Prezidents Vladimirs Zeļenskis patētiski informēja par plāniem būvēt veselas divas jūras kara bāzes valsts dienvidos – "Melnās jūras reģiona aizsardzībai".

Iepriekš valsts ārlietu ministrs Dmitrijs Kuļeba pūlējās uzvelt šo godpilno pienākumu rietumu sabiedrotajiem. Intervijā BBC viņš atzinās, ka Kijeva ir gatava piešķirt Lielbritānijas karaliskajiem JKS zemes gabalu bāzei Nikolajevskas apgabalā. Par to, vai Krievijas kaimiņos parādīsies jauna militārā infrastruktūra, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Iekšpagalms

Pēc militārajām mācībām "Apvienotās pūles 2020" Nikolajevskas apgabalā, kurās piedalījās 450 britu desantnieki, Kuļeba paziņoja, ka labprāt gribētu, lai viņi tur arī paliktu. politiķis uzsvēra, ka Lielbritānija vienmēr esot atbalstījusi Ukrainas cīņu par neatkarību un palīdzējusi pretoties "Krievijas agresijai". Ko par Ukrainas neatkarību patiesībā domā britu karavīri, daiļrunīgi demonstrē ieraksts Karalisko Bruņoto spēku lapā Twitter: "Mēs esam piezemējušies Krievijas iekšpagalmā".

Pagaidām Londona nav atbildējusi uz Kijevas aicinājumu, tomēr turpina aktīvu darbu šajā jomā. Karalisko JKS kuģi pastāvīgi apciemo Melno jūru. Oktobra vidū Odesas ostā ieradās pretgaisa aizsardzības eskadras kuģis HMS Dragon. Savukārt augusta beigās Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless informēja, ka Londona vadīs starptautisko programmu Ukrainas kara jūrnieku apmācībām.

Abu valstu militāri tehniskā sadarbība paplašinās. Iepriekš Vladimirs Zeļenskis parakstīja vienošanos ar Lielbritānijas kredītu aģentūru. Saskaņā ar tās noteikumiem briti uzbūvēs NATO standartiem atbilstošus raķešu kuterus Ukrainas Jūras kara spēku vajadzībām.

Tomēr pagaidām neviens pirms Kuļebas nav ne pušplēstu vārdu bildis par pilnvērtīgu britu bāzi Nikolajevskas apgabalā. Ārvalstu militārās infrastruktūras dislokāciju aizliedz Ukrainas Konstitūcijas 17. pants. Tiesa, ka Krima bija Kijevas varā, Sevastopolē bija Krievijas Melnās jūras bāze, taču par to bija noslēgts īpašs līgums. Teorētiski ukraiņi var pieļaut "izņēmumu" arī britiem.

Vietējos neielaist

Scenārijs nemaz nav tik fantastisks, jo britu tuvākie sabiedrotie – amerikāņi – jau sen met kāru aci uz Ukrainas krastiem. Piemēram, 2017. gada 25. jūlijā Očakovā, tikai 150 kilometru attālumā no Krimas svinīgā ceremonijā tika likti Jūras kara operatīvā centra pamati. Objektu būvē tikai amerikāņu speciālisti, ukraiņus bāzē neielaida. Pērnvasar valdība ziņoja, ka būvdarbi pabeigti. Tomēr visa informācija ir aizslepenota.

ASV JKS jūras kara operatīvie centri ir štābi operatīvā līmeņa pārvaldes organizācijai, kas paredzēti flotes spēku elastīgai pielietošanai dažādās operācijās. Objekts atrodas Ukrainas JKS Očakovas jūras kara bāzes teritorijā, netālu no 73. speciālo operāciju jūras centra, kura uzdevums cita starpā ir diversijas. Skaidrs, ka viena no amerikāņu bāzes galvenajām funkcijām ir Krievijas Melnās jūras flotes izspiegošana. Formāli centrs būvēts Ukrainas JKS vajadzībām, tomēr saimnieko tajā amerikāņi.
Vienlaikus ASV JKS modernizē piestātnes Očakovā un Nikolajevā, lai ostas varētu uzņemt vairākus NATO kara kuģus uzreiz. Tātad Ziemeļatlantijas ekspansija Melnajā jūrā ir acīm redzama. Un šajā reģionā Rietumiem ir tikai viens potenciālais pretinieks – Krievija.

Skolas un laboratorijas

Piekļuve Melnajai jūrai ir trim NATO valstīm – Turcijai, Bulgārijai un Rumānaijai. Tomēr amerikāņi nekad nav slēpuši vēlmi pavirzīties tālāk uz austrumiem. Par galveno balvu viņi uzskatīja Krimu. Pirmais zvans izskanēja 2006. gada vasarā, kad ASV un Ukrainas manevri "Sea Breeze" notika pussalas akvatorijā. Desmitiem tūkstošu krimiešu izgāja ielās, sašutuši par ASV "zaglīgo intervenci". Pa pussalu NATO karavīrus vadāja ar bruņotu apsardzi, un mācības ātri vien izbeidza. Tomēr amerikāņi pat nedomāja padoties. 2013. gada 5. septembrī ASV valsts iepirkumu portāls publicēja konkursu par Sevastopoles 5. skolas rekonstrukciju JKS inženieru bāzes vajadzībām. Darbi tika novērtēti 250-500 tūkstošu dolāru vērtībā. Pasūtītājs – JKS

Inženieru štābs. Tā speciālisti nodarbojas ar krasta objektu projektēšanu, būvdarbiem un apkalpošanu, kā arī infrastruktūras nodrošināšanu ASV flotes vajadzībām. Eksperti ir pārliecināti, ka Pentagons plānoja paklusām izveidot Krimā izlūkošanas centru, kas ļautu noklausīties telefona sarunas un militārās radiofrekvences. Taču drīz vien pēc pussalas iekļaušanās Krievijas sastāvā iepirkums tika atcelts.

Daudz lielākus panākumus amerikāņi ir guvuši ar bioloģiskajām bāzēm-laboratorijām. Aprīlī ASV vēstniecība oficiāli atzina, ka Ukrainā strādā vismaz 15 tādi objekti, ko uzrauga Pentagons. Ziņots, ka pirmās laboratorijas sāka darbu jau 2005. gadā, Viktora Juščenko prezidentūras laikā. Vašingtona apgalvo, ka tie ir miermīlīgi zinātniskie objekti, tomēr nekādas detaļas neatklāj. Analītiķi ir pārliecināti, ka laboratorijās tiek izstrādāti bioloģiskie ieroči.

Valsts-poligons

Jāpiebilst gan, ka NATO karavīri pastāvīgi uzturas Ukrainā pat bez jaunām bāzēm. Javorovas poligonā Ļvovas apgabalā NATO instruktori apmāca UBS karavīrus un virsniekus jau no 2014. gada.

Rietumvalstu kontingenti strādā pēc rotācijas principa un ik gadus nomainās. Poligonā uzbūvētas kazarmas un visa nepieciešamā infrastruktūra. Pieticīgākās aplēses liecina, ka alianses instruktori apmācījuši jau aptuveni desmit tūkstošus karotāju. Ukrainā ierodas militārie speciālisti no Lielbritānijas, Izraēlas, Kanādas, Lietuvas, Polijas, ASV, Horvātijas, Zviedrijas un Igaunijas.

Pēdējā laikā NATO regulāri organizē mācības arī Ukrainas gaisa telpā. Septembrī ASV GKS stratēģiskie bumbvedēji ne vienu reizi vien tuvojušies Krievijas robežām no Krimas puses. Aizsardzības ministrijas dati liecina, ka amerikāņi izspēlēja kodoluzbrukumu pussalai. Bumbvedējus piesedza Ukrainas Gaisa spēku iznīcinātāji.

34
Tagi:
aizsardzība, Krievija, armija, flote, Ukraina, NATO
Pēc temata
Tas jau ir nopietnāk par "Javelin": ASV nodos Ukrainai jaunus ieročus
"Ķersies klāt nopietni": vai briti augšāmcels Ukrainas kara floti
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
No kurienes nākdami, puiši? Ukraiņu karavīri Donbasā pacēluši ASV karogu
Ričarda Lugara vārdā nosauktā laboratorija Gruzijā, foto no arhīva

Krievijas DP tur aizdomās ASV par citu valstu iesaistīšanu bioloģisko ieroču radīšanā

0
(atjaunots 22:58 11.05.2021)
Krievijas Drošības padome norāda, ka ASV un to sabiedrotie būtiski aktivizējuši bioloģiskos pētījumus vairākās pasaules valstīs.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. ASV izstrādā daudzām valstīm individuālos bioloģisko pētījumu plānus, intervijā RIA Novosti paziņoja Krievijas Drošības padomes sekretāra vietnieks Jurijs Averjanovs.

"Pēdējos gados ASV un to sabiedrotie NATO lielā mērā aktivizējuši bioloģiskos pētījumus daudzās pasaules valstīs. Katrai valstij ASV izstrādā individuālos darbu plānus, ņemot vērā nacionālo bioloģisko programmu vajadzības, pārsvarā – militārās nozīmes," teica Averjanovs.

Pie tam Jurijs Averjanovs atklāja, ka DP ir noraizējusies par ASV un NATO bioloģisko laboratoriju izvietošanu pie Krievijas robežām,

"Nāvīgi bīstami mikroorganismi (..) var būt it kā kļūdaini izlaisti apkārtējā vidē, novedot pie pierobežas valstu un Krievijas civiliedzīvotāju masveida inficēšanās," konstatēja Averjanovs.

Pēc viņa vārdiem, bioloģisko pētījumu darbība tiek īstenota, stingri uzspiežot programmas "Globālā partnerība masveida iznīcības bruņojuma neizplatīšanas jautājumā"¸ divpusējās programmas "Kopīgās bioloģiskās saistības" un "Kopīga draudu samazināšana".

Aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs intervijā avīzei "Kommersant" pastāstīja, ka pasaulē, it īpaši pie Krievijas un Ķīnas robežām kā sēnes pēc lietus aug aizvien jaunas bioloģiskās laboratorijas, ko kontrolē ASV. Viņš vērtēja, ka ir pamats uzskatīt – tur izstrādā bioloģiskos ieročus.

0
Tagi:
ieroči, ASV, Krievija
Pēc temata
Eksperimenti ar cūkām: Baltijā Pentagons pēta bioloģiskā kara stratēģiju
Vai ASV ražo bakterioloģiskos ieročus Gruzijā?
ASV apmācībās kļūdaini izmantots nāvējošs bioloģisks toksīns
Rietumos apstiprina ASV gatavošanos bakterioloģiskajam karam
"Esam atraduši iespēju apspēlēt Krieviju". Pie kā ķēries Pentagons