Эскиз перспективного авиационного комплекса дальней авиации (ПАК ДА)

Tālās aviācijas perspektīvais komplekss: kad pacelsies gaisā jaunais Krievijas "stratēģis"

40
(atjaunots 12:51 09.04.2021)
Krievijas mūsdienīgās kara aviācijas attīstība ir saistīta ar objektīviem faktoriem – nedraudzīgiem kaimiņiem uz planētas. Jaunās paaudzes stratēģiskais bumbvedējs atbilst izaicinājumiem un domājamā pretinieka draudiem.

Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprinājusi stratēģiskā bumbvedēja-raķešnesēja veidolu, ko izstrādā KB "Tupolev". Speciālisti devuši priekšroku lidmašīnas pamanāmības mazināšanai un spēcīgam raķešu bruņojumam. Perspektīvais tālās aviācijas komplekss (PTAK) pārvietosies zemskaņas ātrumā, tam būs ievērojams darbības rādiuss un bruņojums izvietots fizelāžas iekšienē, arī perspektīvās lielā darbības rādiusa hiperskaņas un spārnotās raķetes. Jaunās paaudzes "stratēģi" plānots pieņemt bruņojumā līdz 2027. gadam, pirms pašreizējās valsts bruņojuma programmas beigām. PTAK nomainīs tālās aviācijas "veterānus" Tu-160, Tu-95MS un Tu-22M3, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Informācijas avots aizsardzības rūpniecības kompleksā pastāstīja, ka bumbvedējs-raķešnesējs izstrādāts pēc "lidojošā spārna" aerodinamiskās shēmas, iekārtas ir maksimāli automatizētas (līdz pat bezpilota režīmam). Lidmašīna varēs izmantot plaša spektra "gaiss-gaiss" tipa raķetes un vadīt bezpilota lidaparātu grupas. Turpinās vairāku PTAK izmēģinājumu paraugu būve Kazaņas aviācijas rūpnīcā.

© Photo Министерство обороны РФ

Jaunā "stratēģa" speciālie maketi un pilna mēroga elementi sekmīgi izgājuši radiolokācijas pamanāmības stenda izmēģinājumu sēriju un apstiprināja lidmašīnas tehnoloģisko iespēju nemanāmi pārvarēt NATO valstu pretgaisa aizsardzības avangarda robežas.

2019. gadā "Tupolev" vadītājs Aleksandrs Koņuhovs paziņoja, ka PTAK pirmo izmēģinājumu paraugu plānots izstrādāt 2021.-2022. gg. Vienlaikus Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Jurijs Borisovs (tagadējais vicepremjers) paziņoja, ka pirmais lidojums notiks 2025.-2026. gg., bet PTAK sērijveida ražošanas sākums ieplānots 2028.-2029.gg. Tā kā šodien runā par uzņemšanu bruņojumā 2026. gadā, projekts tiek īstenots, būtiski apsteidzot sākotnējo grafiku. Darbi rit ātrāk, ņemot vērā militāri politiskās situācijas stingrās prasības.

Tehnoloģiskā izturība

Krievijas Tālā aviācija sekmīgi apguvusi konvencionālā bruņojuma un precīzo ieroču pielietošanu Sīrijā. Tomēr stratēģisko bumbvedēju galvenais uzdevums ir celt kodoltriādes efektivitāti, drošību un izturības rezervi. Patiesībā šiem nolūkiem atsākta arī raķešnesēju Tu-160M2 (gandrīz jauna lidmašīna) ražošana. Domājamais pretinieks nekad nespēs ar pirmo triecienu likvidēt triādes sauszemes, jūras un gaisa komponentes. Ko kodolsavaldīšanas sistēmā un aviācijas militārajā taktikā mainīs PTAK?

Krievijas AM ir vajadzīga kvalitatīvi jauna lidmašīna, kas pildītu visu pašreizējo raķešnesēju - Tu-160 (tiek ražota no 1984. gada), Tu-95MS (sērijā no 1958. gada), Tu-22M3 (tiek ražota no 1969. gada) – funkcijas, un pie tam neizmaksātu vairāk kā Tu-160. Iepriekš parādījās informācija, ka "lidojošā spārna" konstrukcija ļaus būtiski palielināt bumbvedēja darbības rādiusu un kravas nestspēju. Lidojuma maksimālais ilgums pārsniegs 30 stundas, attālums bez degvielas uzpildes – 15 tūkstoši. Paši pieticīgākie aprēķini rāda, ka PTAK pacels gaisā aptuveni 35 tonnas lietderīgās kravas. Salīdzinājumam: amerikāņu neredzamais stratēģis B-2 Spirit nes līdz 27 tonnas lietderīgās kravas, Krievijas Tu-160 "Baltais gulbis" – līdz 45 tonnas. Būtu loģiski, ja jaunā "stratēģa" arsenāls nepiekāptos Tu-160.

Īpaši PTAK vajadzībām tiek izstrādāts jauns turboreaktīvais dzinējs. No 2018. gada pie tā strādā Apvienotā dzinējbūves korporācija. Mediji vēsta, ka, ņemot vērā lielo pacelšanās masu – virs 125 tonnām, bumbvedējs saņems četrus dzinējus. Drīz notiks izmēģinājumi stendā un uz lidojošās laboratorijas Il-76 bāzes.

PTAK konstrukcija principiāli atšķiras no esošajiem tālajiem bumbvedējiem. Tiek izmantoti mūsdienīgi un perspektīvi materiāli, jaunākās tehnoloģijas. Īpaša uzmanība pievērsa tā pamanāmības mazināšanai: radioabsorbējošs segums, konstrukcijas elementi, planiera ģeometriskā forma, iekšējās tilpnes bruņojumam. Mašīna saņems jaunāko avioniku ar atvērtu arhitektūru, kas nodrošinās teicamas īpašības, bet perspektīvā – vienkāršos modernizāciju. Borta kompleksā tiks iekļautas raķešu bruņojuma vadības, satelīta navigācijas GLONASS, reljefa automātiskas apliekšanas, daudzkanālu sakaru, kā arī bombardēšanas RLS un optiski elektroniskā tēmēkļa sistēmas. Iespējama vairāku sistēmu integrācija vienotā automātiskā apkārtējās telpas pārskata kompleksā. PTAK "intelekts" ieraudzīs un klasificēs jebkuras pretinieka RLS, termiskos mērķus, un nodrošinās aktīvo REC līdzekļu un pasīvi infrasarkano lamatu efektīvu pielietošanu.

No zinātniski pētniecisko darbu sākuma līdz izmēģinājumu PTAK būvdarbu sākumam pagājuši vairāk nekā 10 gadi – tas ir normāls termiņš sarežģītam projektam. Būve ilgs apmēram divus gadus, pēc tam sāksies izmēģinājumi uz zemes un gaisā. Ja projekts nesaskarsies ar neparedzētām grūtībām, sērijveida ražošana sāksies saskaņā ar plānu – 2027. gadā. Domājams, steigties nevajag, PTAK tiek radīts vairākiem gadu desmitiem uz priekšu. Galvenais ir kvalitāte.

Vācu iknedēļas izdevums Stern prognozē: "Jaunie bumbvedēji tiks ražoti nelielās partijās un pakāpeniski. Tā varēs pakāpeniski pilnveidot jaunu modeli. Tāpat Kremlis strādā ar tanku T-14 "Armata". Tad izdodas izvairīties no problēmām, kas ASV radās ar neredzamajām lidmašīnām F-35, jo viņi uzbūvēja pārāk lielu partiju uzreiz, lai arī jaunajam modelim tika novērota virkne nepilnību."

Kosmiskais pārtvērējs

Jaunajam "stratēģim" nodrošināts plašs darbības lauks. PTAK varēs ilgu laiku uzturēties kaujas patruļā vienā reģionā un pielietot bruņojumu citā – desmitiem tūkstošu kilometru attālumā (ar degvielas uzpildi). Daži eksperti uzskata, ka liela nozīme ir spējai izdarīt triecienu no zonas ārpus pretinieka PGA – virs Ziemeļu Ledus, Klusā un Atlantijas okeāna. PTAK pielietošanas taktika ir atkarīga no tā pamanāmības domājamā pretinieka radaros un raķešu darbības rādiusa. Ja runa ir par pašreizējiem spārnoto raķešu standartiem (gaisa bāzes X-101/102 darbības rādiuss – līdz 5500 km), kā arī perspektīvo raķešu hiperskaņas īpatnības, "stealth" tehnoloģijai īpašas lomas nav. Jaunais "stratēģis" var izpildīt lielāko daļu militāro uzdevumu aiz pretgaisa aizsardzības zonas robežām, tātad "tikt klāt" pretiniekam ar "neapturamām" raķetēm pat no Krievijas gaisa telpas.

Šodien tikai Krievijas un ASV rīcībā ir īpašs Gaisa spēku veids – stratēģiskā aviācija (Ķīna tuvojas mērķim). No 2017. gada amerikāņu kompānija "Northrop Grumman" strādā pie līdzīgas lidmašīnas – B-21 "Raider". Pentagons cer, ka mašīna pametīs virszemes izmēģinājumu angāru 2021. gada beigās. Pirmajam lidojumam vajadzētu notiks 2022. gadā. Vienas lidmašīnas cena sasniegs apmēram 600 miljonus dolāru.

ASV Aizsardzības ministrija prognozē, ka ķīniešu "lidojošais spārns" H-20 ar lietderīgās kravas celtspēju līdz 10 t apmērā un darbības rādiusu līdz 8500 km virszemes izmēģinājumus sāks 2021. gadā. Nesen ražotājs "Aviation Industry Corporation" pastāstīja, ka izmēģinājumi sāksies "drīz".

Tālās aviācijas "stratēģu" cīņa turpinās konstruktoru birojos, uz zemes un debesīs. Šajās konceptuālajās un tehnoloģiskajās sacensībās iespējama Krievijas jaunā bumbvedēja munīcijas nomenklatūras paplašināšana uz pašaizsardzības līdzekļu – "gaiss-gaiss" tipa raķešu – rēķina. Iespējams PTAK saņems elektromagnētisko, lāzera un citu bruņojumu, kas izmanto jaunus principus. No ārvalstu analogiem Krievijas perspektīvais "stratēģis" atšķirsies ar iespēju izpildīt kosmiskā pārtvērēja funkcijas – hiperskaņas raķetes var likvidēt pretinieka objektus uz sauszemes, jūrā un tuvajā kosmosā (militārie satelīti, stratēģisko raķešu lādiņi). Jaunā bumbvedēja militārais spēks tiks uzticēts četru cilvēku ekipāžai, tāpat kā Tu-160.

40
Tagi:
aizsardzība, aviācija, gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
Aizraujoši kadri: raķešnesēja Tu-160 degvielas uzpilde gaisā
"Ņemti vērā visi riski": kāds būs Krievijas GKS jaunais bruņojums
Ziemeļu straume 2

Apglabāt miljardiem eiro. Vai "Ziemeļu straumi 2" pabeigs līdz oktobrim?

33
(atjaunots 11:52 14.05.2021)
Nav iespējams izjaukt efektīvu ekonomisku ilgtermiņa sadarbību tūlītēju politisku pretenziju dēļ, kā to vēlētos ASV. Nekā personīga, tikai bizness.

Kaislības ap "Ziemeļu straumi 2" nerimst, Valsts departaments turpina draudēt Eiropai ar sankcijām. Lai gan Vecajā pasaulē apzinās Krievijas gāzes nepieciešamību, gaidāmās vēlēšanas Vācijā var būtiski ietekmēt projekta perspektīvas. Un tas nozīmē, ka ir būvdarbi jāpabeidz pēc iespējas ātrāk. Par to, kad pārgriezīs sarkano lenti, lasiet Irīnas Badamajevas materiālā RIA Novosti vietnē.

Paspēt līdz bundestāga vēlēšanām

Gāzesvadu pabeigs līdz 26. septembrim, paziņojis Krievijas vēstnieks Vācijā Sergejs Ņečajevs. "Ja laikapstākļi uzlabosies, mēs virzīsimies ātrāk," viņš piebilda. Palikuši vien simts kilometri cauruļu.

Pēc vēlēšanām spēcīgas pozīcijas Bundestāgā var ieņemt "zaļie", bet viņi šo projektu, maigi sakot, neatbalsta. Piemēram, 3. maijā vācu dabas aizsardzības nevalstiskā organizācija (NABU) iesniedza prasību Hamburgas administratīvajā tiesā. Ekologi uzskata, ka "Ziemeļu straume 2" radīs kaitējumu Baltijas jūrai.

Turklāt drīz vien Krievijas projektam lojālā Angela Merkele atstās kanclera amatu. Kas nāks pie varas, pagaidām nav skaidrs. Bet uz spēles likta ļoti liela nauda.

"Jautājums ir tāds, vai mēs gribam apglabāt jūras dibenā desmit miljardus eiro. Lēmums jāpieņem Eiropai," uzsver Sergejs Ņečajevs.

ES viedokļi jau sen ir sadalījušies. Gāzesvads šķērso Vācijas, Somijas, Zviedrijas un Dānijas teritoriālos ūdeņus. Pirmās trīs valstis diezgan ātri piekrita celtniecībai. Pretojās tikai Kopenhāgena, taču beigās piekāpās. Toties Čehija, Polija, Ungārija, Slovākija, Rumānija, Horvātija kategoriski iebilda. Nemaz nerunājot par Ukrainu. Neviena no tām nevēlas zaudēt tranzītvalsts statusu.

Vārdu sakot, Varšava pauda gatavību iztikt bez Krievijas degvielas no 2022. gada, kad beidzas līgums ar "Gazprom". Poļi rēķinās ar Ziemeļjūrā būvēto gāzesvadu "Baltic Pipe". Pārējais ir aizokeāna sašķidrinātā dabasgāze (SDG), ko amerikāņi ir gatavi piegādāt eiropiešiem.

Par spīti sankcijām

Divu cauruļvadu kopējā jauda ir 55 miljardi kubikmetru gadā. Maršruta garums ir 1234 kilometri.

Būvniecība tika apturēta 2019. gada decembrī – Šveices darbu veicējs Allseas ASV sankciju draudu varā izveda savus cauruļvada izbūves kuģus no Baltijas jūras. Pēc gada darbs atsākās. Taču Vašingtona joprojām cenšas kavēt projektu.

ASV aizsardzības budžetā 2021. gadam atkal paplašināti ierobežojumus. Valsts departaments iebiedē Eiropas uzņēmumus. Līdz 2021. gada februārim "Ziemeļu straumi 2" pametuši 18 dalībnieki no ES.

Tomēr Eiropā apzinās projekta nozīmi enerģētisās drošības kontekstā. Arī Kremlī uzsver, ka partneri grasās pabeigt "Ziemeļu straumes 2" izbūvi.

Vācijas valdība vairākkārt to apstiprinājusi, it īpaši 4. maijā Vācijas ārlietu ministrs Haiko Māss "G7" ārlietu ministru sanāksmē Londonā. Lieta ir tāda, ka Vācija atsakās no ogļu un atomenerģētikas. Lai pēc iespējas vieglāk pārietu uz atjaunojamiem avotiem, valstij nepieciešams vairāk gāzes.

Vēlāk, 11. maijā, partijas "Alternatīva Vācijai" līdzpriekšsēdētājs Tino Krupalla atgādināja: "Kā suverēnai valstij mums ir jāatbalsta biznesa attiecības ar daudzām valstīm." Un atzīmēja, ka gāzesvada izbūves pabeigšana ir izdevīga gan Vācijai, gan Krievijai.

"Nav iespējams izjaukt efektīvu ekonomisku ilgtermiņa sadarbību tūlītēju politisku pretenziju dēļ, kā to vēlētos ASV. Nekā personīga, tikai bizness," uzskata Maksims Čerņajevs, Krievijas Tautu daudzības universitātes Ekonomikas fakultātes docents.

Tomēr ir nopietns iemesls šaubīties, ka sarkano lentīti pārgriezīs jau septembra beigās.

"Šķērsļi nav tikai juridiski un politiski — darbi virzas lēni. No 19. aprīļa līdz 10. maijam izbūvēti 3,1 kilometri. No 1. līdz 19. aprīlim — 8,6. Tātad 40 dienās – 11,7 kilometri jeb vidēji 300 metri dienā. Tas nozīmē, ka būs nepieciešami 11 mēneši," stāsta informatīvi analītiskā centra TeleTrade galvenais ekonomists Marks Goihmans.

Tomēr to, ka projektu neizdosies apturēt, šķiet, apzinājušies pat tā sīvi pretinieki (kaut arī nav ar to samierinājušies). Ļaunākajā gadījumā, lai apietu jaunās sankcijas, var strādāt caur meitasuzņēmumiem. Protams, tas prasīs vairāk laika, bet, kā mēdz teikt "lēnāk brauksi, tālāk tiksi".

33
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Krievija un ASV sadala Eiropas tirgu: kas uzpilda gāzes krātuves
Skatīsies uz "Maskavas uzvedību". Vai vācieši apturēs "Ziemeļu straumi 2"
Divas paketes un šitais. ASV sūta pret "Ziemeļu straumi 2" Amosu-iznīcinātāju
Atlikuši 120 km: "Akademik Cherskiy" izbūvē "Ziemeļu straumi 2" Dānijas ūdeņos

Amerikāņiem pietrūkst naudas degvielai: vainīgi krievi

63
(atjaunots 10:05 13.05.2021)
Laikam tas izklausās kā slikts joks, bet Amerikā atkal atrasti krievu hakeri. Šoreiz viņi esot apturējuši naftas vadu "Colonial Pipeline", kas stiepjas no Teksasas līdz Ņujorkai un piegādā vairāk nekā 2,5 miljonus barelu dienā.

Saskaņā ar datiem, ko nenosauktie FIB avoti nopludinājuši Associated Press, kāda ļaunprātīga datorprogramma piespiedusi "Colonial Pipeline" īpašniekus apturēt naftas piegādi. Stāsta, ka patlaban hakeri tirgojas par izpirkuma naudu ar uzņēmuma vadību. Pēdējās trīs dienas naftas vads faktiski nedarbojas, tāpēc benzīns kļūst arvien dārgāks. Situāciju skaidro Viktorija Ņikiforova RIA Novosti portālā.

Demokrātiskās partijas televīzijas kanāls "CNN" izplatīja versiju, saskaņā ar kuru kiberuzbrukumu īstenoja hakeri no "Darkside" grupējuma, un šis grupējums ir saistīts - jā, protams, jūs uzminējāt – ar krieviem.

Vai ir pierādījumi? Kā nu ne! "Darkside" tulkojumā nozīmē "tumšā puse", un kas dzīvo demokrātiskās pasaules tumšajā pusē? Protams, krievi. "Darkside" ir sava oficiālā vietne un kontakti, ko izmanto amerikāņu žurnālisti, cenšoties ar to sazināties. Kas tie tādi par hakeriem, kam ir sava vietne un kontaktu dati? Laikam tāda ir tā noslēpumainā krievu dvēsele.

© Sputnik / Владимир Трефилов

Galvenais "pierādījums" ir tas, ka "tumšie hakeri" nestrādāja postpadomju telpā. Saskaņā ar šādu loģiku, ja kāds hakeris neuzlauž, piemēram, Luksemburgas kompāniju, tad viņš noteikti dzīvo Luksemburgā. Diemžēl amerikāņu partneri jau sen necenšas pamatot savus argumentus.

Patiesībā pasaciņas par hakeriem ir domātas Baidena ēras nepatīkamās ekonomiskās realitātes attaisnošanai. Lieta tāda, ka Trampa prezidentūras laikā benzīns valstī vidēji maksāja divus dolārus par galonu (aptuveni pusdolārs litrā). Šodien galona cenas pieaugušas līdz trīsarpus - četriem dolāriem. Kalifornijas štatā galona cena pārliecinoši tuvojas pieciem dolāriem. Tas nozīmē, ka ierindas kalifornietim benzīns izmaksā nedaudz vairāk par vienu eiro.

Nesaprašanas ar "Colonial Pipeline" (vispār nav svarīgi, kas tur tiešām noticis) kļūs par lielisku attaisnojumu turpmākajam degvielas cenu pieaugumam. Nav grūti paredzēt, pie kā tas novedīs. Braucienu, pārvadājumu sadārdzināšanas, cenu kāpums praktiski visās jomās - no aviobiļetēm līdz pārtikai. Īsāk sakot, nāks gaismā inflācija, ko amerikāņi agrāk centušies iedzīt akcijās un nekustamajos īpašumos.

Īpaši pikanti ir tas, ka krīze ir pašu rokām taisīta. Knapi iebraucis Baltajā namā, Baidens ierobežoja slānekļa naftas ieguvi, slēdza naftas vada "Keystone XL" projektu, apsolīja ieguldīt zaļajā enerģētikā. Tā ieguvei neizdevies atgriezties pirmskrīzes līmenī.

Plāni iznīcināt krievu naftas ieguvējus, krasi samazinot melnā zelta cenas, panākumiem nav vainagojušies. Par spīti plānam, 2020. gadā pašiznīcinājās vien amerikāņu slānekļa naftas ražotāji. Tagad, pandēmijai rimstoties, pieprasījums pēc degvielas pieaug, valstī sākas atvaļinājumu sezona, bet nodrošināt pieprasījumu nav iespējams. Nav brīnums, ka degvielas cenas uzlido līdz debesīm.

Civilizētajās valstīs pastāv dažādi finanšu instrumenti degvielas cenu bremzēšanai. Krievija, piemēram, daudzus gadus veiksmīgi izmanto bremzēšanas mehānismu un var lepoties ar zemākajām degvielas cenām pasaulē.

Bet progresīvajās Savienotajās Valstīs izvēlas īstenot Grētas Tūnbergas sapņus: amerikāņi sēž mājās, jo viņiem nav naudas degvielai, nelido atvaļinājumā, jo biļete izmaksās pārāk dārgi, un audzē zaļumus uz palodzes, jo ēdiens maksā traku naudu.

Tādu zaļo dienas kārtību visiem spēkiem lobē Demokrātu partija. Pirms gada, kad naftas ieguve nokrita līdz vēsturiskajam minimumam, Aleksandrija Okasio-Kortesa savā tviterī uzrakstīja: "Šis jums noteikti patiks. Fosilās naftas ieguvē iestājies strukturālais kritums..."

Tolaik ieguves rūpniecībā cilvēki zaudēja darbu, bankrotēja lieli un mazi uzņēmumi, un drīz kongresmene bija spiesta šo tvītu izdzēst. Taču internets visu atceras: amerikāņu naftas rūpniecības iznīcināšana ir Demokrātu partijas sponsoru-oligarhu mērķis.

Uzreiz pēc kiberuzbrukuma "Colonial Pipeline" biržas analītiķi ieteica klientiem iegādāties interneta gigantu akcijas, kas specializējas kiberdrošības jomā. Viena šāda milža CEO — Ēriks Šmits no Google — šodien ir īsts Baltā nama pelēkais kardināls, kas virza savus cilvēkus uz vairāk vai mazāk ievērojamiem amatiem.

Amerikāņu oligarhiem, kuriem pieder digitālās korporācijas, ir izdevīgi izpostīt amerikāņu naftas ražotājus. Tas, ka tiem līdzi bez iztikas paliek miljoniem ierindas pilsoņu, ir korporatīvā ekonomiskā kara "blakuszaudējumi". "Ciparnieki" pret ieguves rūpniecību, elektromobiļi pret benzīna dzinējiem, sojas gaļas ražotāji pret lopkopību. Par karadarbības teātri kļuvusi Amerikas Savienoto Valstu teritorija, bet visās pasaules katastrofās Vašingtona vainos krievus.

Protams, klaji meli nav labākais prologs Krievijas prezidenta un Baltā nama saimnieka sarunām. Taču to var mēģināt izmantot spiedienam. "Mums būs saruna, es plānoju tikties ar prezidentu Putinu, - nesen paziņoja Džo Baidens. - Pagaidām mūsu specdienesti nav atraduši pierādījumu Krievijas saistībai (ar kiberuzbrukumu "Colonial Pipeline"), tomēr ir pierādījumi, ka izspiedējprogramma atrodas Krievijā. Viņiem (krieviem) nāksies atbildēt..."

"Krievu hakeri" sen jau ir kļuvuši par memu, ko amerikāņu varas iestādes velk dienas gaismā ikreiz, kad viņiem kaut kas iet greizi. Par ko tik neapsūdzēja viltīgos krievu programmētājus! Gan par Demokrātiskās partijas datoru uzlaušanu, gan par bezgalīgu iejaukšanos vēlēšanās, gan par kļūmēm amerikāņu valsts iestāžu datortīklos pagājušā gada decembrī, un tagad - par dārgu benzīnu. Pa šo laiku tā arī nav bijis uzradīts neviens reāls hakeris, neviens pierādījums.

Tikmēr tieši šajos gados ASV kļuva par absolūtu pasaules līderi datornoziedzībā. Amerikāņi ir pazīstamāko kiberuzbrukumu autori pēdējo desmitgažu laikā. Daži no šiem uzbrukumiem izskatījās kā pilnvērtīga militārā diversija. Piemēram, datorvīruss "Stuxnet", kas kritiski apdraudēja Irānas infrastruktūru.

Krievija pastāvīgi piedāvā Savienotajām Valstīm uzsākt darbu starptautiskās kiberdrošības nodrošināšanā. Taču katru reizi amerikāņi atsakās, jo viņiem arī būs jāspēlē pēc noteikumiem. Daudz vieglāk uzlikt vainu par valsts sabrukumu un pilsoņu nabadzību uz visuresošajām krievu hakeriem.

63
Tagi:
degviela, kiberuzbrukums, Krievija, ASV
Pēc temata
Te karsts, te auksts: kā amerikāņi ar klimata kārti groza pasauli
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne
"Krievu hakeri", Saakašvili un Tramps: Rietumu paranojai nav ne gala, ne malas
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

0
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

0
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām