Lietuva aiziet mežos: kāpēc Krievijai vajadzīga jauna divīzija Kaļiņingradas apgabalā

146
(atjaunots 16:47 11.03.2021)
ASV un NATO ilggadējā aktivitāte Baltijas reģionā novedusi pie likumsakarīga rezultāta – atbildei Maskava pastiprina militāro grupējumu reģionā pie Krievijas rietumu robežām.

2020. gada decembrī Kaļiņingradas apgabalā no jauna saformētā 18. gvardes motorizēto strēlnieku divīzija 2. martā saņēmusi vēsturisku karogu. Jaunā vienība (vismaz 12 tūkstoši karavīru un aptuveni 200 tanki) radusies pēc tam, kad kaimiņos Polijā izvērsās ASV 5. armijas korpuss. Uz Krievijas bruņoto spēku grupējuma adekvātu (atbildes) pastiprināšanos Lietuva reaģē ar jaunām rusofobijas lēkmēm un aktivizē militārās mācības ar sabiedrotajiem Krievijas robežu tuvumā, konstatēja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Lietuviešu kājnieki kopā ar amerikāņu "reindžeriem" aiziet mežos, lai apgūtu cīņas paņēmienus no paslēptuvēm. Pie tam smagā tehnika gandrīz nemaz netiek izmantota, uzmanību pievērš partizānu cīņām nelielās grupās, piemēram, spridzekļu uzstādīšanu pretinieka domājamajā maršrutā. ASV 8. kavalērijas pulka speciālisti palīdz lietuviešu vienībām apgūt taktiskos paņēmienus un organizāciju negaidītām cīņām mežos (tiesa, 8. pulka kauju pieredze pārsvarā uzkrāta Irākas tuksnešos 2004.-2009.gg.). Mācību organizatori uzskata, ka neliels pulks kareivju patiešām spēj apturēt pretinieka tankus mežu masīvā.

3. martā pāri Viļņai lidoja ASV stratēģiskais bumbvedējs B-1B divu itāļu iznīcinātāju Eurofighter Typhoon pavadībā, kuri piedalās NATO misijā – patrulē gaisa telpu Baltijas reģionā. lidojumu koordinēja Lietuvas BS un ASV Speciālo operāciju spēku speciālisti. Tāda pati NATO stratēģiskā spēka demonstrācija tajā pašā dienā notika arī Latvijas un Igaunijas debesīs līdz ar dāņu un zviedru iznīcinātājiem. Pēdējo trīs gadu laikā Lietuvas debesīs organizēti vairāk nekā 200 amerikāņu stratēģisko bumbvedēju treniņi.

Ilūzijas un realitāte

Katrs stratēģiskā bumbvedēja B-1B lidojums rada militāra konflikta risku un notiek Krievijas PGA līdzekļu tēmēkļos. Jāpiebilst, ka Krievija nevar ignorēt atklātus militāros draudus, tāpēc demonstrācijas-provokācijas Lietuvas debesīs ir destruktīvas un ļoti bīstamas civiliedzīvotājiem. Zināms, ka amerikāņu bumbvedēji regulāri iziet no ierindas, deg, zaudē raķetes, pat kodolbumbas lidojuma laikā. Metāla nogurumu un cilvēcisko faktoru neviens vēl nav atcēlis. Kopīgās mācības, Lietuvas aktīvā līdzdarbošanās Krievijas "savaldīšanā" – tas ir darbs pašiem pret savu tautu un centieni tuvināt atklātu militāro konfrontāciju.

Šajā fonā ASV Valsts departaments atbalsta militāro sadarbību ar Baltijas valstīm. ASV vēstnieks Lietuvā Roberts Gilkrists un ASV GKS Eiropā un Āfrikā komandieris ģenerālis Džefs Harrigians apliecināja īpašo atbalstu republikas drošībai. Rotas komandieris no amerikāņu vienības Lietuvā, kapteinis Evans Ringels atzīmē: "Lai arī lietuviešiem, iespējams, ir mazāki bruņotie spēki, viņi zina, kā strādāt ar to, kas viņiem ir." Un mērķis ir vienkāršs kā tupele: celt (rokas granātmetēja un bumbvedēja B-1B) operatīvo savietojamību un stāties pretī "iespējamai Krievijas agresijai".

Neapšaubāmi, amerikāņu atbalsts drošībai ir vienīgais reālais faktors, kas apdraud Baltijas valstis, kuras pēdējo piecu gadu laikā nopirkušas ASV militāro produkciju aptuveni 504 miljonu dolāru vērtībā, pacēlušas savu militāro budžetu līdz 2% no IKP. Pie tam Baltijai nav neviena tanka, kara lidmašīnas vai kuģa (paradoksāla naudas izšķiešana). Globālajā perspektīvā Lietuva plāno nopirkt 88 kājnieku kaujas mašīnas Vilkas no Vācijas konsorcija ARTEC, taču pagaidām militārās attīstības rezultāti nav viennozīmīgi. Mēs redzam tikai armijas poligonus, bāzes un ārvalstu spēku mācības. Piedevām Lietuvas divīzija pakļauta Bundesvēram. Strupceļš.

Viļņa cenšas par katru cenu nodemonstrēt politisko patstāvību, tikai piemirst izmirstošās lietuviešu tautas intereses.

Gvardes spēks

Jaunā motorizēto strēlnieku divīzija Krievijas Kaļiņingradas apgabalā ir adekvāta atbilde uz ASV un NATO augošo militāro aktivitāti Baltijas reģionā. Armijas grupējums apgabalā iegūst jaunu struktūru, paplašina iespējas. Iepriekš šeit saformēta 132. jauktā aviācijas divīzija, ko veido 689. iznīcinātāju. 4. jūras trieciena aviācijas un armijas aviācijas pulki. Operatīvos taktiskos raķešu kompleksus "Iskander M" saņēmusi 152. raķešu brigāde. Baltijas flotes krasta spēki saņēmušo mūsdienīgās tālās PGA sistēmas S-400 "Triumf", pretkuģu raķešu kompleksus "Bal" un "Bastion".

Atbilstoši Krievijas Bruņoto spēku štatu sarakstiem, motorizēto strēlnieku divīzijā jābūt trim motorizēto strēlnieku pulkiem un vienam tanku pulkam. Kopā: desmit motorizēto strēlnieku un seši tanku bataljoni. Pie tam 18. divīzija pastiprināta ar artilērijas un zenītartilērijas pulkiem, radioelektroniskās cīņas, izlūkošanas, inženieru-sapieru, remonta, medicīnisko bataljonu, raķešu divizionu, helikopteru eskadriļu un vairākām citām vienībām. Galvenās taktiskās vienības skaits svārstās no 12 līdz 24 tūkstošiem karavīru. Divīzija dislocēta lielā platībā un spēj izpildīt plaša spektra uzdevumus aizsardzībā un uzbrukumā – mijiedarbībā ar citiem Rietumu kara apgabala spēkiem.

Kā bruņas ir arī vēsturiskās tradīcijas. Pirmo reizi divīzija bija saformēta 1939. gada rudenī un ar godu karoja visus Lielā Tēvijas kara gadus. Par karavīru varonību viena no pirmajām saņēma gvardes divīzijas statusu 1942. gada martā. Kara noslēguma posmā 18. divīzija uzbruka Kēnigsbergai un Pillavai.

Ne velti Polijas tanku spēku ģenerālis Valdemārs Skšipčaks ceļ trauksmi: "NATO militārā vadība ar spītīgu apņēmību popularizē koncepciju par Baltijas valstu nostiprināšanu, dislocē to teritorijā vērā ņemamus spēkus. Nedomāju, ka tā ir pārdomāta stratēģija... Krievijas 6. armijai sadarbībā ar Baltijas floti, būs vajadzīgas 2-4 dienas, lai ieņemtu Baltiju. Šajā relatīvi šaurajā rajonā (operatīvais dziļums 180-230 km) ievestie spēki ātri paliks bez atbalsta un salūzīs... Suvalku koridoram nav operatīvās nozīmes, jo krievi neskatīsies uz politisko karti un robežām starp Poliju un Lietuvu. Viņi vienkārši dosies uz priekšu pa apvido, ko izvēlēsies, tas ir, - kur viņiem gribēsies."

Patiešām, hipotētiska militārā konflikta situācijā (tikai pēc NATO iniciatīvas) Krievijas bruņotie spēki nesaskaņos ar pretinieku robežas, koridorus, taktiku un bruņojuma spektru. Tā nu "Lietuvas drošības atbalstītājs", ASV vēstnieks Viļņā Roberts Gilkrists nesenajā preses konferencē izvairījās no atbildes uz jautājumu par amerikāņu spēku pastāvīgas klātbūtnes iespējām Lietuvā – no militārā viedokļa tāda dislokācija ir atklāti bezjēdzīga un ļoti riskanta. Amerikāņi labprātāk naidojas ar Krieviju drošā attālumā. Lietuviešiem un citām Baltijas tautām vajadzētu padomāt par atkāpšanos no "slēpņa".

Autora domas var neatbilst redakcijas viedoklim.

146
Tagi:
bruņotie spēki, aizsardzība, Kaļiņingrada, Lietuva, Baltija, NATO
Pēc temata
Lietuvas aizsardzības ministrs lielos izdevumus aizbildina ar "situāciju reģionā"
Varēs uzņemt trīs vilcienus ar 300 tankiem: Rail Baltica aprīkos laukumus NATO
Lietuva apmāca ukraiņu karavīrus – kādi ir ģeopolitiskie riski
Poseidon

Krievijas "Pastardienas torpēdu" nesējs iziet Klusajā okeānā

14
(atjaunots 16:42 10.04.2021)
NATO valstu mēģinājumi sarunāties ar Krievijas Federāciju no spēka pozīcijas, pats par sevi saprotams, saskaras ar stingru pretestību.

ASV armijas provokatīvā klātbūtne pe Krievijas rietumu robežām "atbalsojas" pie Savienoto Valstu rietumu – Klusā okeāna robežam. Par to "partneriem atgādina" eksperimentālā zemūdene "Belkgorod" un kodoltermiskais "Poseidon", konstatēja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

5. aprīlī informācijas avots militārās rūpniecības kompleksā pastāstīja, ka jūras bezpilota aparātu "Poseidon" nesējs – eksperimentālā atomzemūdene "Belgorod" jau "dūmo", tas ir, palaists tās reaktors. Līdz septembrim tā noslēgs izmēģinājumus un sāks darbu okeānā. Norit izmēģinājumi piestātnē, proti, tiek pārbaudīta kuģa būve, iekārtu montāža un regulējums, galvenā energoiekārta ar slodzi, dzīvības saglabāšanas un drošības sistēmas.

"Poseidon" nesēja pastāvīgā dislokācijas vieta būs viena no bāzēm Klusajā okeānā, pie tam eksperimentālā zemūdene varēs atrisināt uzdevumus jebkurā Pasaules okeāna punktā. Saskaņā ar pašreizējo valsts bruņojuma programmu Krievija uzbūvēs trīs šāda veida zemūdenes.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins par darbu pie sistēmas "Poseidon" pirmo reizi pastāstīja 2018. gadā ("Belgorod" tika nolaista ūdenī 2019. gada 23. aprīlī) un pievērsa uzmanību tās plašajam mērķu spektram – pretinieka aviācijas bāzes grupējumi, krasta nocietinājumi un infrastruktūra. Tolaik ASV amatpersonas atklāti noniecināja jauno ieroci, to uzskatīja par "tehniski sadomātu un neticamu". Tagad Valsts departaments pauž īpašas bažas par starpkontinentālās kodoltorpēdas 2M39 parādīšanos. "Partnerus" satrauc augošā Krievijas Jūras kara flote, kuras sastāvā (saskaņā ar Business Insider informāciju) tā ir aptuveni 360 kuģi, ieskaitot 59 zemūdenes (12 zemūdens kreiseri – ar ballistiskajām raķetēm).

Unikālas īpašības

Daudzfunkcionālā kodolzemūdene "Belgorod" ir 3. paaudzes projekta "Antey" eksperimentāla "reinkarnācija", īpaši pielāgota sistēmas "Poseidon" vajadzībām (agrāk "Antey" saņēma pretkuģu raķetes "Granit").

© Photo Министерство обороны РФ

"Poseidon" ir ļoti nopietns savaldīšanas instruments. Stratēģiskais starpkontinentālais dziļūdes aparāts ar atomenerģētisko iekārtu, spēj pārvietoties 1000 metru dziļumā līdz 10 tūkstošu kilometru attālumā, ātrums – 100 mezgli (vairāk nekā 185 km/h). Izmēģinājumi apstiprināja "neticamās" īpašības un darbības rādiusu. Autonomais "Poseidon" spēj pārvietoties visām domājamā pretinieka esošajām un perspektīvajām zemūdenēm, torpēdām un raķetēm nepieejamā dziļumā un ātrumā. Nav viegli sameklēt tādu "torpēdu" okeānā. Nelielā ātrumā tā pārvietojas gandrīz bez trokšņa (un pat hidroakustiskā kontakta apstākļos pretiniekam nav līdzekļu, ar ko "tikt klāt" bezpilota aparātām). Autonomā vadības sistēma ļauj reģistrēt un pārvarēt pretzemūdeņu robežas, citas aizsardzības sistēmas, garantē neievainojamību, precizitāti, neticamu trieciena efektu. Aparāts ir 24 metrus garš un aptuveni 1,6 m diametrā. To var aprīkot ar parasto vai megatonnas šāviņu. Tāds ierocis ir vienīgi Krievijai, un nevienai pasaules valstij nav aizsardzības no "Poseidon".

 Burevestnik
© Photo Министерство обороны РФ

Iepriekš kolektīvie Rietumi ar ASV priekšgalā mēģināja "nivelēt" Krievijas stratēģisko kodolspēku potenciālu ar NATO paplašināšanos uz austrumiem un globālās PRA sistēmas izveidi Austrumeiropā ar iespēju vēlāk izvietot uzbrukuma "Tomahawk"un citas vidēja darbības rādiusa raķetes netālu no Krievijas robežām (ar mērķi saīsināt lidojuma laiku). Starpkontinentālā sistēma "Poseidon" dāvā "partneriem" iespēju atgriezties daudzpolārās pasaules skarbajā realitātē, kur sods agresoram ir nenovēršams. Nav nekāds brīnums, ka "Pastardienas torpēda" satraukusi ASV stratēģisko vadību (STRATCOM) jau agrīnā izmēģinājumu stadijā, 2019. gada februārī. Debatēs Kongresā STRATCOM vadītājs Džons Haitens atzīmēja, ka "Poseidon" – principiāli jauna bruņojuma sistēma – neiekļaujas līguma NEW START ierobežojumos, un analogi ASV netiek izstrādāti. "Belgorod" ir pirmatklājēja. Starpkontinentālo bezpilota aparātu nesēju līniju atklās atomzemūdene "Habarovsk". Tās pamata īpašības ir aizslepenotas. Atklātos avotos pieejamie dati liecina, ka zemūdenei ir principiāli jauna atomenerģētiskā iekārta, tā var uzņemt līdz sešas bezpilota "Pastardienas torpēdas". Tonnāža – apmēram 10 tūkst. t., ātrums zem ūdens – līdz 32 mezgli, ieniršanas dziļums – 500 metri, autonoms darbs – 120 diennaktis, ekipāža – vismaz 100 cilvēki. Zemūdenes [korpuss atgādina jauno stratēģisko raķešnesēju "Borey".

Te jāpatur prārā, ka bezpilota aparāts spēj sasniegt ASV krasta līniju no jebkuras vietas ziemeļu puslodē, taču tiks izmantots vienīgi gadījumā, ja pret Krieviju vērsta agresija.

Atgādināšu: nevis Krievija, bet gan Savienotās Valstis ar sadomātu ieganstu izstājās no Līguma par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, 2020. gadā palielināja militāro budžetu līdz 750 miljardiem dolāru (summa salīdzināma ar visu pārējo pasaules valstu aizsardzības izdevumiem). Krievijas daudzfunkcionālā okeāna sistēma ir brīdinājums "partneriem", asimetriska atbilde uz Pentagona un NATO trieciena potenciāla bīstamo koncentrāciju Austrumeiropā.

14
Tagi:
militārā tehnika, Krievija
Pēc temata
Krievija garantē: agresoram atmaksās dzelmes SBR "Skif"
Valsts departaments bīstas, ka Krievijas "Poseidon" spēs radīt kodolcunami
Krievu ieroči: 2020. gada provizoriskie rezultāti
Krievijas atbilde uz agresīvu politiku – ziņas par "Poseidonu" nesēju

Laidiet pie stūres: ES līderi grib tikt vispasaules valdībā

21
(atjaunots 16:37 10.04.2021)
Kopīgais paziņojums, ar ko nesen nāca klajā Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons, kancleres kundze Angela Merkele, "Rotšildu prezidents" Emanuels Makrons, PVO ģenerāldirektors un desmits dažādu, pārsvarā – Eiropas valstu vadītāju, ir pelnījis īpašu vērību.

Viņi konstatēja, ka nacionālās valdības nav spējušas pārvadēt pandēmijas sekas, un pieprasīja, lai cilvēce pēc iespējas ātrāk pārietu vispasaules valdības pakļautībā. Un šķiet, ka viņi jau laikus rezervē sev siltas vietiņas. Par līderu plāniem portālā RIA Novosti stāsta Viktorija Ņikiforova.

Jā, formāli runa ir vienīgi par "vispasaules līgumu par pandēmijas apturēšanu", tomēr piezīmes, kas pavada kolektīvo vēstuli, demonstrē: autoru ambīcijas ir plašākas. Piemēram, pašu koronavīrusa pandēmiju viņi dēvē par "lielāko izaicinājumu pasaulei kopš 40. gadiem", piedāvāto līgumu atklāti salīdzina ar "1945. gada līgumu" (proti, Jaltas līgumu).

Tīri cilvēcīgi viņus var saprast. Džonsons, Merkele un, iespējams, arī Makrons ir tipiskas "klibās pīles". Frau Kanzlerin nogrims politiskajā Lētā jau decembrī. Makrona perspektīvas tuvākajās prezidenta vēlēšanās ir skābas. Lielākā daļa britu nevēlas redzēt premjerministra krēslā Džonsonu. Bet viņiem tak gribas vēl pastūrēt.

Nav tikai skaidrs, ko visi šie grimstošie kuģi var piedāvāt pasaulei? Savu pārvaldes pieredzi. Tomēr savu valstu līmenī viņi tikuši galā ļoti slikti. Bezjēdzīgie lokdauni noveduši līdz bankrotam lielu skaitu vidējo un mazo uzņēmumu, gandrīz nobeiguši tūrismu. Atmiņā ataust Obamas nemirstīgā frāze: Eiropas ekonomika ir "saplosīta gabalos".

Vakcinācijas process ir pārvērties par bezgalīgu skandālu virkni. Līdz baltkvēlei novestie iedzīvotāji regulāri iziet ielās, rīko grautiņus un kaujas ar likumsargiem. Valdības vēl vairāk piegriež skrūves, piespriež drakoniskus sodus, organizē atklātu segregāciju ar savām kovidpasēm un, riskējot ar iedzīvotāju dzīvībām, vēl aizvien atsakās no Krievijā izstrādātās vakcīnas.

Vienlaikus valstis, ko nicinoši dēvēja par "jaunattīstības valstīm", sekmīgi cīnās ar koronavīrusu, iepērk Krievijas vakcīnu un, izmantojot lejupslīdi Eiropā, aktivizē savu ekonomiku.

Viss aizvadītais gads Eiropas līderiem ir izvērties par vienu vienīgu episku izgāšanos. Taču viņi nelūdz piedošanu, nedodas pensijā, viņi pēkšņi nolēmuši sevi iecelt vispasaules valdībā. Jā, protams, konspirologi jau brīdināja, ka tā būs, tikai nepateica, cik vājprātīgi tas viss izskatīsies.

Vispasaules valdības kandidāti lepni ziņo: viņiem padotās valstis cietušas krahu, kāds nav redzēts kopš Otrā pasaules kara gadiem. Ir tikai viena nianse: krahu organizējuši viņu pašu – nekāds koronavīruss nebūtu ticis galā viens pats. Rezultātā iedzīvotāji palikuši bez darba un bez perspektīvām, cer tikai uz kaut kādu valdības atbalstu.

Šie lieliskie vadītāji aizvadītajā gadā faktiski sākuši īstu karu pret savām tautām. Miljoniem cilvēku nonākuši uz nabadzības sliekšņa. Tagad Eiropas līderi nolēmuši, ka situācija dāvā viņiem izredzes uz "jaunu Jaltu". Sak, mēs te sarīkojām tādu melu karu, bet tagad pēc tā rezultātiem pārdalīsim pasauli sev par labu. ANO vairs nekam neder – tā mēs uzskatām. Valdības, kas sekmīgi pārvarējušas pandēmiju, jau anglosakšu presē apzieģelētas kā šausmīgi represīvas. Skaidrs taču: Eiropas polilitkajiem lūzeriem radusies neatkārtojama iespēja.

Piedāvātās vispasaules valdības galvenā "odziņa" – nevienu tur neievēlēs. Britu un amerikāņu mediji jau izskaidroja, kā to visu noformēs. Piemēram, žurnāls The Week piedāvā sēdināt pasaules galvas krēslā vienu cilvēku un piešķirt viņam vienkāršu "imperatora" titulu.

Iespējams, imperatora vietā organizēs veselu "politbiroju". Tomēr Briseles birokrātijas pieredze rāda, ka neviens par mūsu viedokli neinteresēsies. Vienkārši sanāks kopā godājami ļautiņi un iecels posteņos, ko vajag. Un viņi sēdēs savos krēslos līdz pastardienai. Demokrātija? Vēlēšanas? Nē, tādas lietas nav dzirdētas.

Pasaules valdības potenciālie locekļi savu darbību programmu cenšas turēt noslēpumā. Stāsta, ka tagad pandēmijas nāks viena pēc otras, tāpēc vakcinācijas režīms un kovidpases paliks uz mūžīgiem laikiem.

"Lielās atiestatīšanas" programma, ko lobē tie paši godājamie ļautiņi, kas plāno iecelt vispasaules valdību, liecina: karš Eiropā pret pašu tautu vēl nav galā. Valdības plānos ir piebeigt rūpniecību. Tas nesīs Eiropas tautām masveida bezdarbu un trūkumu. Garīgo barību dāvās transpersonas un LGBT. Kristīgās baznīcas aiznaglos – tās tak ir vīrusu un idejisku slimību perēklis.

Neskaidrs ir jautājums, kā patiesībā plānots organizēt astoņu miljardu cilvēku pāreju vispasaules vadības paspārnē. Kāds būs spaidu komplekss, kas ar spēku atbalstīs gubernatorus, iznīdēs partizānus mežos, spīdzinās dumpiniekus speciālos cietumos? Bijušie ANO mierneši, atšķaidīti ar NATO kareivjiem? Vācijas un Francijas apvienotā armija, par kuras izveidi tik ilgi spriež Makrons un Merkele? Nav zināms.

Īpašu baudu dāvā iespēja palasīt, kas parakstījis traģikomisko deklarāciju. Vispirms – kā tur nav? Tur nav ne ASV, ne Ķīnas. Ne Krievijas, ne Indijas. Ne Brazīlijas, ne Meksikas, ne Kanādas, ne Japānas. Atklāti sakot, tur nav apmēram simt septiņdesmit valstu no ANO locekļu saraksta. Toties dokumentu parakstījis PVO ģenerāldirektors, doktors Tedross Adhanoms Gebreiesuss. Protams, viņa organizācija jau kopš pašiem pirmsākumiem bija slīpēta tādam darbam. PVO dibinātājs Broks Čisholms bija atklāts, fanātisks vispasaules valdības idejas piekritējs. Nav pagājis ne gadsimts, un viņa idejai parādījušās izredzes.

Starp vispasaules valdības nākajiem locekļiem ir tādi ģeopolitiskie titāni kā Fidži, Albānija, pat Trinidade un Tobago. Tuvāk saraksta beigām pēkšņi ieraugām Ukrainu. Goda vārds, viņi tur ir ar "Volodimira Zelenska" parakstu.

Neviļus rodas doma, ka visa šī fantasmagorija ar vispasaules valdību iecerēta Ukrainas dēļ. Galu galā, Eiropai, kas sevi iedzinusi trūkumā, pat tik pieticīga teritorija būtu ļoti kārdinoša kolonija. Tur ir melnzeme, āboli, speķis, lēts un pieticīgs darba spēks. Cits jautājums – kā viņiem teritoriju turēt paklausībā. Pirms septiņiem gadiem vientiesīgos ukraiņus vilināja ar "dalību ES". Šīs himēras labad (vai atceraties "es gribu mežģīņu biksītes un ES?") slāvu tauta sagrāva savu valsti un noripoja līdz absolūti afrikāniskam dzīves līmenim.

Aleksandrs Frolovs
© Foto : фото из личного архива Александра Фролова

Ukraiņiem pamazām radās šaubas – vai tāds "burkāns" maz sasniedzams. Meitene, kas skandēja par mēžģīņu biksītēm, sāka meklēt darbu Krievijā. Līdz ar  "Ziemeļu straumes 2" virzību uz rietumiem šaubas tikai pieauga.

Bet te pēkšņi ukraiņus aicina vispasaules valdībā. Krievus neaicina, ukraiņus – aicina. Tas tik ir burkāns – jauns, varens! Var droši pavadīt vēl kādus gadus desmit, dzenoties tam pakaļ. Pēc tam godājamie ļautiņi no Eiropas izdomās vēl kaut ko.

21
Tagi:
valdība, pasaule
Pēc temata
Ukraina, bēgļi, Brexit, pandēmija: eksperts par Eiropas integrācijas krahu
Kas vakcinēs Eiropu no vājinātas neatkarības vīrusa