Krievijas bezpilota lidaparāts Okhotnik

Krievijas "Okhotnik" salīdzinājums ar ASV, Turcijas un Izraēlas droniem

55
(atjaunots 23:26 16.02.2021)
2025. gadā, kad sērijveida "Okhotnik" ieņems savu vietu Gaisa spēku rindās, miers kļūs stabilāks. Ar ko Krievijā ražotais bezpilota lidaparāts atšķiras no ārvalstu droniem.

Visā pasaulē pieejamo smago izlūkošanas un trieciena bezpilota lidaparātu nosacītajā Olimpā Krievijas "Okhotnik" pārspēj konkurentus no lidojuma un cīņas īpatnību viedokļa, slīpē intelektu un tuvākajos gados tiks uzņemts bruņojumā, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Čkalova vārdā nosauktā Novosibirskas aviācijas rūpnīca (NAR) būvē vēl trijus smagā trieciena drona S-70 "Okhotnik" izmēģinājumu paraugus. Mašīnas tiek pakāpeniski pilnveidotas un sāks lidojuma izmēģinājumus 2022.-2023. gg.

Būtiskas izmaiņas skārušas jau otro "Okhotnik", ņemot vērā pirmā parauga izmēģinājumu rezultātus (tie sākās 2019. gada augustā). Tiek pilnveidota planiera konstrukcija, radioelektronisko iekārtu sistēmas un dzinējs (turboreaktīvais AL-41F bez forsāžas kameras – lai mazinātu siltuma izstarojumu un manāmību radiolokatoros). Informācijas avots Krievijas aizsardzības rūpniecības kompleksā aģentūrai RIA Novosti pastāstīja, ka trešais un ceturtais drons faktiski atbildīs sērijveida versijai.

Izmēģinājumu gaitā Ašuluka poligonā janvāra sākumā pirmais "Okhotnik" sekmīgi likvidēja mērķus uz zemes ar 500 kg bumbām. Speciālisti uzskata, ka jaunais tēmēšanas un navigācijas komplekss ļauj izmantot brīvi krītošos (no tilpnes fizelāžā) lādiņus ar precīzo vadāmo ieroču efektivitāti. "Okhotnik" spēj patstāvīgi likvidēt stacionārus un ierobežoti mobilus mērķus uz zemes ar iepriekš zināmām koordinātēm, bet ārējā korekcija (mērķa norāde gaisā) ļauj izdarīt triecienus vēl precīzāk. Speciāli Krievijas smagā drona vajadzībām tiek izstrādātas fizelāžā ievietojamas vadāmas "gaiss-gaiss" un "gaiss-virsma" tipa raķetes.

Grūti pamanāmais "Okhotnik" ar lielo arsenālu tilpnēs cīņā paredzēts tāliem izlūkošanas lidojumiem un precīziem triecieniem pretinieka (teritorijas) aizsardzības dziļumos. Tam nav analogu visā pasaulē.

Iepriekš amerikāņu žurnāls Forbes stāstīja: atšķirībā no ASV Gaisa spēku "darba zirdziņa" MQ-9 Reaper, Krievijas izlūkošanas un uzbrukuma drons nav paredzēts cīņām ar dumpiniekiem (bez pretgaisa aizsardzības līdzekļiem), bet gan pilnvērtīgiem militārajiem konfliktiem. Tas var uzņemt izlūkošanas līdzekļus un nogādāt aptuveni 5000 kilometru attālumā vairāk nekā 6 tonnas bumbu vai "gaiss-virsma" un "gaiss-gaiss" tipa raķetes. "Okhotnik" ir "bezprecendenta iespējas" no darbības attāluma un bruņojuma dažādības viedokļa.

Nāvīgs salīdzinājums

Par gaisa kara bezpilota "modes" un tehnoloģiju likumdevējiem XXI gs. sākumā tika uzskatīta Izraēla un ASV. Nesen viņus mēģināja panākt un apsteigt Turcija – par to liecina trieciena Bayraktar ТВ2 efektīvās darbības konfliktā Kalnu Karabahā. Krievija sāka darbu bezpilota aparātu jomā Gaisa kosmisko spēku interesēs salīdzinoši nesen un ļoti pārliecinoši. Pirmais sekmīgais projekts bija izlūkošanas un trieciena drons "Orion 3", kas pieņemts bruņojumā 2020. gadā (spārna vēziens – 8 m, pacelšanās masa – 1 t, lietderīgā krava – līdz 250 km, kreiserātrums – 120 km/h, laiks gaisā – 24 stundas).

Tomēr par īstu tehnoloģisko izrāvienu kļuva S-70 "Okhotnik" – tas nopietni liecina par valsts iespējām izvirzīties starp līderiem. To iespējams salīdzināt ar mūsdienīgajām ārvalstu mašīnām pašu smagāko izlūkošanas un trieciena dronu klasē: Izraēlas IAI Eitan, Turcijas Bayraktar Akinci, ASV MQ-9А Reaper. No pamata īpašību viedokļa – attālums, ātrums un trieciena iespējas – salīdzinājums konkurentiem ir nāvīgs.

"Okhotnik" ir mazākais spārna vēziens (19 m), taču drons tilpnēs var uzņemt līdz 6 tonnas smagu arsenālu. IAI Eitan, tuvākais kravas celtspējas ziņā, spēj uzņemt tikai 2 tonnas munīcijas (uz piekares, tāpēc tas vieglāk saskatāms pretinieka radaros). Tātad viens Krievijas "Okhotnik" kaujas apstākļos aizvietot vismaz trīs tādas pašas klases mašīnas, ražotas Izraēlā, ASV vai Turcijā.

Zināms, ka "Okhotnik" kreiserātrums (zemskaņas) ir 1000 km/h. Tas vairāk nekā divkārt pārsniedz tuvākā konkurenta - MQ-9А Reaper maksimālās iespējas (480 km/h). Pie tam dronu plānots izmantot kā vadāmo kopā ar piektās paaudzes iznīcinātāju Su-57, kura virsskaņas kreiserātrums (2100 km/h) liek noprast – tūkstotis kilometru stundā dronam nav maksimālais rādītājs. Pie tam, domājams, drona lidojuma griesti sasniedz 20 km.

Augstāk par augstāko

Zināms, ka Krievijas bezpilota lidaparāts ir krietni vien smagāks par ārvalstu analogiem, tam ir turboreaktīvais, nevis turbopropelleru dzinējs, mākslīgais intelekts un "lidojošā spārna" forma. Drons mazliet atgādina citplanētu kosmisko kuģi no fantastiskas filmas, un tikai apliecina Krievijas fenomenālo tehnoloģisko izrāvienu.

Tikai dažas valstis spēj izstrādāt smagos izlūkošanas un trieciena neredzamos bezpilota lidaparātus. Katru "Okhotnik" pamanīto kustību uzmanīgi analizē aiz okeāna, tomēr kaut kas neļauj Rietumu "partneriem" panākt līdzīgas tehniskās īpašības.

Piemēram, analoģiska ASV smagā bezpilota lidaparāta X-47B (Northrop Grumman) projekts buksē, lai arī pirmais lidojums notika 2011. gadā, kad korporācija "Sukhoi" sāka darbu pie "Okhotnik". Milzum dārgo programmu perspektīvā drona adaptācijai jūras kara spēku vajadzībām UCLASS Pentagons iniciēja 2013. gadā. Mašīnas operatīvo gatavību bija plānots sasniegt līdz 2020. gadam, tomēr ASV JKS speciālisti nez kāpēc apšaubīja klāja drona efektivitāti un drošību. Tāpēc programmas UCLASS ietvaros trieciena BPLA statuss pamazām kritās līdz izlūkošanas aparātam, pēc tam – degvielas uzpildes dronam. No otras puses, ASV GKS centās adaptēt pakļautā trieciena drona lomai salīdzinoši nelielo XQ-28 Valkyrie (450 kg lietderīgās kravas, stealth tehnoloģijas tam nav paredzētas), tomēr tas jau ir pavisam cits stāsts.

Bezpilota "Okhotnik" spēj mainīt trieciena aviācijas stratēģiju un taktiku. Tiesa, Eirāzijas kontinentā Krievijas Gaisa kosmiskie spēki pārsvarā risina aizsardzības uzdevumus. Trieciena aviācijas iespējas papildina PGA un PRA līdzekļi un sistēmas Krievijas robežu perimetrā. Kad sērijveida "Okhotnik" ieņems savu vietu bruņoto spēku ierindā 2025. gadā, miers kļūs stabilāks.

55
Tagi:
drons, Krievijas GKS, Krievija

Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. atbildēs Krievija?

15
(atjaunots 07:17 27.02.2021)
Krievija varētu ierosināt krimināllietu par padomju pieminekļa sagraušanu Jēkabpilī saskaņā ar KF Kriminālkodeksa grozījumiem, ko pērn apstiprināja prezidents Vladimirs Putins.

Jēkabpilī barbariski sagrauts padomju karavīru memoriāls. 23. februārī iedzīvotāji nolika ziedus pie memoriāla, bet nākamās dienas rītā kontatēja, ka no postamenta pazudis lielgabals. Ziedi izmētāti, redzamas traktora pēdas.

Piemineklis – lielgabals Rīgas ielā Jēkabpilī – bija uzstādīts brāļu kapos, kur apglabāti artilērijas gvardes ģenerālmajors Sergejs Petrovičs Kuprijanovs, gvardes pulkvedis Gavriils Kuprijanovičs Šarikalovs un Sahabutdins Galautdinovičs Gazejevs. Visi trīs gājuši bojā cīņās par pilsētas atbrīvošanu no hitleriešiem 1944. gada augustā.

Aizdomas par vandālismu krīt uz Nacionālās apvienības piekritējiem. Iepriekš ultralabējo vadība publiski nosodīja Jēkabpils pašvaldības nodomu atvēlēt 20 tūkstošus eiro memoriāla labiekārtošanai. Toreiz Nacionālās apvienības pārstāvji apgalvoja, ka tas esot nepieņemami, jo atbalstot padomju režīmu un ideoloģiju.

Jau pēc incidenta Jēkabpilī Saeimas deputāts no NA Jānis Dombrava sociālajos tīklos gavilēja par to, ka lielgabala vairs neesot un vēlējās pateikties tiem, kuri darbojušies "apņēmīgi". Tātad valdības koalīcijā strādājošā partija uzņēmusies politisko atbildību par vandālisma aktu.

Krievija var ierosināt krimināllietu

Jēkabpils policija meklē incidenta lieciniekus, taču nav skaidrs, vai ierosināta krimināllieta. Gadījums ir skandalozs, jo pieminekli aizsargā 1994. gadā parakstītais Krievijas un Latvijas valdību līgums. Tā 13. pants uzdod Latvijai nodrošināt šādu memoriālo būvju un apbedījumu kopšanu un labiekārtošanu, kā arī saglabāšanu.

Ja Latvija ignorē savas starptautiskās saistības, Krievijai ir tiesības ierosināt krimināllietu uz savu likumu pamata. 2020. gada 7. aprīlī Krievijas prezidents parakstīja Kriminālkodeksa grozījumus, saskaņā ar kuriem kriminālvajāšana paredzēta par Krievijas Federācijas teritorijā vai aiz tās robežām esošo Tēvijas aizsardzībā boja gājušo piemiņas iemūžināšanai veltīto karavīru apbedījumu, pieminekļu, stellu, obelisku, citu memoriālo būvju vai objektu iznīcināšana vai sabojāšana ar mērķi kaitēt tādu objektu vēsturiskajai un kultūras nozīmei.

Teksts liecina, ka runa ir par memoriālu un apbedījumu aizsardzību ne tikai Krievijā, bet arī aiz tās robežām. Formulējumi "kuri gājuši bojā, aizsargājot Tēviju vai tās intereses", "aizsargājuši Tēviju vai tās intereses" norāda, ka Krievija uzņemas rūpes par memoriālajām būvēm, kas veltītas tiem, kuri karojuši aiz Krievijas robežām.

Meklē "traktoristu"

Skeptiķi iebildīs: kā Krievijas tiesībsargājošās iestādes var veikt izmeklēšanu, maigi sakot, nedraudzīgas valsts teritorijā? Atbildēšu: šim nolūkam pastāv Eiropas konvencija par savstarpēju tiesisko palīdzību krimināllietās, ko parakstījusi arī Krievija un Latvija.

Turklāt vēl joprojām darbojas Krievijas un Latvijas līgums par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civilajās, ģimenes un krimināllietās. Cita starpā tas paredz, piemēram, liecinieku un ekspertu izsaukšanu no otras valsts. Ir jāizmanto šī līguma noteikumi.

Jēkabpils nav liela pilsēta, tikai 22 tūkstoši cilvēku. Nu, bet tādu, kam ir traktors, ir vēl mazāk. Nav jau jābūt Šerlokam Holmsam, lai veiktu kvalitatīvu izmeklēšanu un atrastu vainīgos. Vandāļi ir jāsoda. Citādi tie agri vai vēlu nonāks arī līdz Rīgas Atbrīvotājiem veltītajam piemineklim.

15
Tagi:
piemineklis, Otrais pasaules karš
Pēc temata
Padomju lidotāju kapi līdzās NATO aerodromam
Polijā pieprasa pārtraukt padomju pieminekļu nojaukšanu
Viļņas mērija pieprasa nojaukt pieminekli Sarkanās armijas karavīriem
 F-35

Gausa aviokatastrofa: pār iznīcinātājiem F-35 atkal sabiezē mākoņi

24
(atjaunots 16:25 26.02.2021)
"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens: amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

Daudzfunkcionālajam iznīcinātājam-bumbvedējam F-35 Lightning II bija jākļūst par augsti tehnoloģisku simbolu amerikāņu izcilībai un militārajam spēkam, taču patiesībā "Zibens" iezīmēja ASV militārās rūpniecības kompleksa galējās iespējas, un tagad mēs vērojam "piektās paaudzes" neredzamās lidmašīnas gauso katastrofu.

Divas trešdaļas amerikāņu F-35 parka nespēj izpildīt lidojumus dzinēja problēmu dēļ. Lidmašīnai ir virkne nopietnu konstruktīvo trūkumu, tā nav pārvarējusi Pentagona noteiktos izmēģinājumus un vēl līdz šim nav apstiprināta tā masveida ražošana. Patlaban ASV GKS ir gatavi atteikties no F-35 par labu vienkāršākajam 4+ paaudzes iznīcinātājam F-16.

Lockheed Martin F-35 Lightning II
© Sputnik / Сергей Мамонтов

Sākumā Pentagonā ierosināja samazināt F-35A pasūtījumu vairāk nekā par 40% - no 1763 līdz 1050 lidaparātiem. Vienlaikus ASV GKS izvērtē iespējas iepirkt novecojošo, toties uzticamo F-16 Fighting Falcon. Piespiedu manevrs.  

ASV Gaisa kara spēki ekspluatē iznīcinātāju-bumbvedēju F-35 vairāk nekā piecus gadus, tomēr hroniski cieš tā zemās gatavības pakāpes un daudzi atdeves problēmu dēļ. Iepriekš aizsardzības ministra vietniece Elena Lorda paziņoja, ka lidojumiem gatavi 36% iznīcinātāju F-35 Lightning, pārējās mašīnas "funkcionē tikai daļēji".

Kaujas gatavību pārsvarā nosaka "nelabojamie" konstruktīvie trūkumi, kas ved pie stealth pārseguma, korpusa, dzinēja, navigācijas un pilota dzīvības nodrošināšanas sistēmu fiziska sabrukuma.

Amerikāņu sabiedrotie un partneri, kas sapirkuši F-35 par aptuveni 100 miljoniem dolāru gabalā (Lielbritānija, Norvēģija, Izraēla, Itālija, Singapūra, Dienvidkoreja, Japāna), ir pievilti – lidmašīna neatbilst 5. paaudzes parametriem, līdz cīņas gatavībai, tātad – savu uzdevumu izpildei – tam vēl ir ļoti tālu. Paradoksālā rinda pēc ASV militārās rūpniecības kompleksa izstrādājuma nezūd. Apvienotie Arābu Emirāti nesen noslēdza līgumu par pussimta F-35 piegādi. Izraēla plāno palielināt "Zibeņu" parku līdz trim eskadriļām (40 lidmašīnām). To var pamatot tikai ar slēptu maksu "par draudzību" ar ASV.

Dzinējs F135 – pats spēcīgākais neveiksminieks

Iepriekš izskanēja ziņas par to, ka iznīcinātāja stealth seguma un korpusa bojājumiem virsskaņas ātrumā, par pastāvīgiem traucējumiem ar skābekļa padevi pilotiem un programmatūras kļūmēm. Inženieri pūlas novērst trūkumus ekspluatācijas gaitā, tomēr kritiskās problēmas aug kā sniega lavīna.

ASV GKS iznīcinātājs F-35 saņēmis dzinēju F135, ko amerikāņi uzskata par "pašu spēcīgāku no visiem, ko izmanto jebkurš iznīcinātājs pasaulē". Tomēr tas ir F-35 zemās atdeves galvenais iemesls: turbīnas lāpstiņu virsmas seguma pārkaršanas rezultātā lāpstiņas saplaisā, un dzinējs priekšlaicīgi iziet no ierindas.

Kaprīzajam F135 vajadzīga bieža tehniskā apkalpe, tas būtiski palielina lidmašīnas ekspluatācijas izmaksas. Salīdzinājumam: viena stunda F-35 lidojuma izmaksā 31 tūkstoti dolāru, stunda "večuka" F-16 lidojuma – nepilnus 8 tūkstošus. Starp citu, F135 rezerves dzinējus kompānija Pratt & Whitney ražo nepietiekamā skaitā, pat mierlaika apstākļos. Ja rīt sāksies karš, debesīs pacelsies trešā daļa F-35, vēlāk to skaits ar katru dienu saruks – pat ne pretinieka PGA darbības dēļ, vienkārši metāla noguruma rezultātā.

Arī F-16 laiks mainīt

Lai saglabātu cīņasspēju, ASV Gaisa spēki ir spiesti plānot F-35 skaita samazināšanu un aizvietot tos ar modernizētajiem iznīcinātājiem F-16 Fighting Falcon (tie pieņemti bruņojumā 1979. gadā, patlaban Gaisa spēki izmanto 790 šī tipa iznīcinātājus).

Daudzfunkcionālā vieglā 4. paaudzes iznīcinātāja F-16 maksimālā pacelšanās masa – 21,8 tonnas, tas spēj nest līdz 7,7 toonnas avopbumbu un raķešu uz 9 piekares mezgliem. Cīņas rādiuss – 1700 km, maksimālais ātrums – 2200 km/h. Tā nav slikta mašīna reģionālajiem konfliktiem, taču nav labi spert soli atpakaļ no "piektās paaudzes" – tehnoloģiska degradācija. Pentagons meklē kompromisus.

GKS štāba priekšnieks ģenerālis Čārlzs K. Brauns, jaunākais, iebilda pret "antikvariāta" (F-16) iepirkumu un aicināja izstrādāt absolūti jaunas klases vieglos vienmotora iznīcinātājus – lētāk un vienkāršāk nekā F-35, bet modernāk nekā F-16. Brauns nosauca tos par "ceturtās ar pusi paaudzes vai piektās mīnus paaudzes" mašīnām. ASV GKS sākuši pētījumu programmu, lai novērtētu, cik lietderīgi būtu aizvietot iznīcinātājus F-16 Fighting Falcon ar jaunām kara lidmašīnām. Pētījums tiks noslēgts līdz 2023. finanšu gada sākumam.

Problēmu sarežģī tas, ka F-35 ir vienīgais Rietumu pasaulē ražotais "piektās paaudzes" iznīcinātājs. Boeing ražotie 4. paaudzes iznīcinātāji F-15 un F-18, kas nosacīti konkurē ar to, nākuši no aukstā kara ēras laikiem un morāli novecojuši. ASV sabiedrotie Eiropā neuzņemas pašmāju 5. paaudzes iznīcinātāja izstrādi. Lielbritānija, Polija, Beļģija un Itālija bezcerīgi iegulda līdzekļus amerikāņu F-35 iepirkumos.

Izdevumi Lightning izstrādei pārsnieguši 400 miljardus dolaru, taču izrādījies, ka tas ir tikai sākums nacionālo budžetu līdzekļu neracionālās izšķiešanas procesā. ASV Senāta Bruņoto spēku komitejā F-35 nosauca par "hrestomātijas cienīgu piemēru... aizsardzības iepirkumu salauztajai sistēmai", bet pazīstamais politiķis (pagātnē arī viņš pats bija pilots), nelaiķa Džons Makeins, taisnīgi konstatēja: "F-35 programmas rekordlielie rādītāji vienlaikus bija skandāls un traģēdija no izmaksu, grafiku un atdeves viedokļa."

"Zibens" vēl ilgi pārbaudīs ASV un to sabiedroto GKS pacietību. Nāksies paciest F-35 dārgās "kaprīzes".

"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens – tas sekmīgi lido un pirmais pasaulē starp īstās piektās paaudzes iznīcinātājiem apgūst hiperskaņas raķetes.

Amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

24
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju
"Plāni ir izjaukti": kāpēc ASV jaunākie iznīcinātāji karam neder
Latvijas dzelzceļš

Latvijas dzelzceļš pārdod 12 nevajadzīgas lokomotīves

0
(atjaunots 11:26 27.02.2021)
Pērnā gada nogalē "Latvijas dzelzceļam" neizdevās pārdot padomju lokomotīves M62. Koncerns organizēs atkārtotu izsoli.

RĪGA, 27. februāris — Sputnik. Koncerns "Latvijas dzelzceļš" organizes atkārtotu izsoli, kurā plāno pārdot 12 dīzeļlokomotīves no sērijas M62. Sākotnējā kopējā cena – 465 tūkstoši eiro, liecina informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Desmit lokomotīves tiks piedāvātas par sākumcenu 38 224 eiro apmērā, divas – par sākumcenu 41 530 eiro apmērā.

LDz paskaidroja: kompānijai patlaban ir pietiekams skaits lokomotīvju, ir rezerve gadījumam, ja kravu pārvadājumu apjoms pieaugs. Tāpēc pieņemts lēmums pārdot lokomotīves, kas nav nepieciešamas saimnieciskās darbības veikšanai. Turklāt kravu pārvadājumiem LDz pārsvarā izmanto spēcīgākas lokomotīves nekā izsolē piedāvātās.

Iepriekš vēstīts, ka kravu pārvadājumu lejupslīdes fonā "Latvijas dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kam vajadzētu palīdzēt kompānijai pārvarēt krīzi. LDz jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašinašanu, iekļaujot tajā jūras un auto pārvadājumu ekspedīcijas pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Līdztekus "Latvijas dzelzceļš" pārskatījis plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta īstenošanas. To bija plānots veikt līdz ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā pievedceļu attīstības projektu.

Bez tam "Latvijas dzelzceļš" līdz gada beigām būs spiests atlaist 1500 darbiniekus – aptuveni 24% štata.

Vienlaikus koncerns atbrīvojas no nevajadzīgiem nekustamajiem īpašumiem un neprofila aktīviem.

0
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli
Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca var atlaist pusi darbinieku
Latvijas dzelzceļš izpārdod īpašumus par zemām cenām
Lietuva un Igaunija elektrificē dzelzceļu līdz KF robežai. Latvijai naudas nav