ASV Kongresa ēka pēc nekārtībām, foto no arhīva

"Papus", "mamma", "viņa", "viņš" vārdi, ko aizliegts izrunāt

162
(atjaunots 02:31 12.01.2021)
Amerikāņu likumdevēji grib atcelt novecojušās muļķības – dzimumu, rasi, individualitāti, atteikties no vārdiem "viņš" un "viņa". Bezpersonisku pelēko masu būs daudz vieglāk vadīt, it īpaši, ja viņi būs sadalīti pa komūnām un sēdēs uz narkotikām.

Amerikāņu likumdevēji nolēmuši uzvarēt nevienlīdzību. Jaunais reglaments, ko izstrādā Speciālā komiteja, aizliegs Kongresa sienās lietot vietniekvārdus "viņš" un "viņa", vārdus "vīrietis" un "sieviete", kā arī apzīmēt radnieciskas saiknes, sākot no tēva un mātes, līdz pat svainim un sievasmātei.

Progresīvo valodas lietojumu aktīvi bīda uz priekšu demokrāti. Projekta galvenā lobētāja – nemirstīgā Nensija Pelosi. Tagad, kad Demokrātiskā partija pa tīro sakāvusi demoralizētos republikāņus, dīvainajiem normatīviem ir teicamas izredzes sākt darboties jau šogad, portālā RIA Novosti stāsta Viktorija Ņikiforova.

Džonijs Deps
© RIA Novosti / Сергей Венявский

Visi, kas pielūdz amerikāņu demokrātiju, var apgalvot, ka tie ir tikai vārdi, banāla birokrātiska jaunvaloda. Tomēr tādā juridiski apsēstā valstī, kā ASV, terminoloģijai ir milzu nozīme. No likumdevēju vārdu lietojuma ir atkarīgi likumi. Tā mazpamazām rodas juridiskā bāze, kas atceļ ģimeni, – radikāļi no demokrātu aprindām par to cīnās jau sen. Nukleārās ģimenes (mēs teiktu – sabiedrības šūniņas) sagraušana bija svarīgs punkts Demokrātiskās partijas kaujinieciskā spārna – kustības "Black lives matter" programmā. Jau vasarā tas bija lasāms viņu vietnē. Rudenī šo sadaļu nodzēsa, tomēr internets visu patur atmiņā.

Patriarhālās ģimenes likvidācija ir ar Demokrātisko partiju cieši saistīto kviru-komunistu oficiālais mērķis. Viņi iesaka izmitināt tautas masas pa komūnām, kur viņi mitināsies kopmītnēs, ēdīs sabiedriskajās virtuvēs un turpat bez maksas dabūs narkotikas. Visi komūnas locekļi kopā pieskatīs bērnus. Un tas viss kopā kaut kā novedīs pie "jaunām dzimumu daudzveidības formām".

Demokrātisko politiķu kreisie izgājieni rada mokošu un neizbēgamu Déjà vu. Tieši pirms simt gadiem tādi paši procesi noritēja jauneklīgajā Padomju republikā. Arī tur vētraini plauka jaunvaloda. Tieši tāpat tika atceltas ģimenes un privātīpašums. Tur likvidēja aizspriedumus, sievietes un seksuālās minoritātes atbrīvojās no važām.

Ir arī būtiska atšķirība: neskatoties uz acīmredzamo šaušanu pār strīpu, boļševiki ar nevienlīdzību cīnījās pavisam nopietni. Tāpēc viņi ieguva iedzīvotāju atbalstu valstī un kļuva par īstu progresa gaismekli visai pārējai pasaulei.

Šodien nav pieklājīgi atsaukt atmiņā to, ka gandrīz visus sociālos labumus un demokrātiskās tiesības pasaules valstis aizguvušas no Padomju Savienības.

Vēlēšanu tiesības sievietēm, tiesības sievietēm iegūt augstāko izglītību, iespēja viegli šķirt laulību, tiesības uz bezmaksas abortu, vienāda alga vīriešiem un sievietēm, dekrēta atvaļinājumi – tas viss plašā mērogā pirmo reizi parādījās PSRS. Gadu desmitiem rietumvalstis vienlaikus nolādēja komunistus un aktīvi lienēja dažādas sociālas prakses un izmantoja par labu saviem iedzīvotājiem.

Ko tad pasaule var aizlienēt no amerikāņu kreisajiem?

Pagaidām viņu cīņa ar nevienlīdzību izskatās kā īsta ņirgāšanās. Nensija Pelosi, bagātas un ietekmīgas ģimenes pārstāde, vairāk nekā 30 gadus strādā Pārstāvju palātā un 117. sasaukuma kongresu grib pataisīt par "pašu inkluzīvāko vēsturē". Faktiski Kongresā sēž tādi paši milzīgi bagātu ģimeņu pārstāvji, kas jau pāris gadsimtus valda Amerikā. Tautas kalpi gadu desmitiem ieņem savus amatus, pēc tam nodod tos radiniekiem. Mūsdienās kongress spilgti demonstrē, - sociālie lifti valstī ir salūzuši. Tā ir īsta nevienlīdzības emblēma, ko iemieso 435 kongresmeņi.

Lai patiešām izlabotu situāciju valstī, viņiem vajadzētu padomāt, kā aizgūt tos pašus pasākumus, ko pirms simt gadiem izdomāja Padomju Savienība. Ir tādas noderīgas lietas, kā bezmaksas medicīna, apmaksātas slimības lapas, dekrēta atvaļinājumi. Tās patiešām palīdz cīnīties ar nevienlīdzību un aizsargā minoritātes, piemēram, vientuļās mātes un strādājošās sievietes.

Nē, amerikāņu varasvīri nevēlas izšķiest budžetu sociāliem jautājumiem – par trūkumcietēju tiesībām viņi cīnās savā stilā. Nesen tradicionālajā lūgšanā pirms Pārstāvju palātas sēdes kongresmeņi sāka "Āmen" (Amen) vietā teikt "Amen and awoman" ("Avīrieši un asieviete").

Jā, "amen" ir senebreju vārds, tam nav nekāda sakara ar "men" angļu valodā. Viņi visi to ļoti labi zina, ne velti mācījušies universitātes. Bet elektorāts nezina, tie sagremos visu.

Amerikāņu likumdevēju filoloģiskie eksperimenti neiznīcinās nevienlīdzību valstī, tikai iekonservēs to pašās kliedzošākajās formās. Tā pati ģimenes likvidācija jau sen netieši notiek sabiedrības apakšdaļā.

Daudzus gadu desmitus statistika demonstrē vienkāršu lietu: laulība un ģimene amerikāņiem ir kļuvusi par luksusa priekšmetu. To var atļauties vienīgi vidējās un augstākās klases pārstāvji – lielākajai daļai pilsoņu tas ir pārāk smagi un dārgi.

Viemtuļo māmiņu skaits strauji aug vienīgi starp nabadzīgākajām sievietēm, pārsvarā – afroamerikānietēm. Šķiršanos skaits neaug tikai tāpēc, ka nabagākie amerikāņi vienkārši pārstājuši precēties. Mūsdienās 40% bērnu ASV dzimst ārlaulībā. Starp melnādainajiem šis rādītājs tuvojas 70%.

Trūcīgajiem,  kuri nevar atļauties tādu luksu kā ģimenes omulība, bez pārtraukuma tiek dzīta galvā visa tā inkluzīvā un dzimumneitrālā ideoloģija. "Ģimene ir muļķības" (family sucks) – pauž populārais slogans, ko izdomājusi modīgā feministe Sofija Luisa. "Ģimene mums uzspiež dzimumu, rasi, tautību, - viņa izklāsta domu. — Ģimene iedzen mūs ražošanas darbā. Tā liek mums ticēt, ka esam "indivīdi"."

Tagad amerikāņu likumdevēji grib atcelt visas šīs novecojušās muļķības – dzimumu, rasi, individualitāti. Viņi grib atteikties no vārdiem "viņš" un "viņa". Protams, bezpersonisku cilvēku pelēko masu būs daudz vieglāk vadīt, it īpaši, ja viņi būs sadalīti pa komūnām un sēdēs uz narkotikām.

Vienlaikus amerikāņu elites pārstāvji paši savā dzīvē neko nemainīs. Katoliete Nensija Pelosi jau 57 gadus ir laimīgā laulībā ar savu vīru Polu, viņiem ir pieci bērni un deviņi mazbērni. Lielākā dala viņas kolēģu Kongresā tāpat var palepoties ar stabilām laulībām un teicamām ģimenēm.

Rodas iespaids, ka viens procents bagātāko cilvēku Amerikā nolēmuši rezervēt paši priekš sevis visu patriarhālo romantiku. Visa tā poliamorija, seksuālās deviācijas, dzīve komūnās, psihiskie traucējumi un narkomānija lemti nabadzībā strauji slīgstošajām tautas masām. Lai tās nomierinātu, viņiem iegalvos, ka tā ir īstenā vienlīdzība, jo vietniekvārdi "viņš" un "viņa" ir aizliegti.

162
Tagi:
Senāts, kongress, ASV
 COVID-19

"Bīstama blakusparādība": vakcīna pret Covid-19 sagrauj sabiedrību Latvijā

9
(atjaunots 08:44 19.01.2021)
Vakcinēties pret koronavīrusu vai nē - tas ir jautājums, kas rūp visiem Latvijas iedzīvotājiem. Būtu labi, ja kāda slavenība parādītu piemēru citiem. Bet pagaidām tas nenotiek. Kas par lietu?

Briesmīga lieta ir tā vakcīna pret koronavīrusu. Latvijā ar to potējies vien retais, bet komplikācijas jau spraucas laukā pa visām malām. Pasaulē, sak, notiek "vakcīnu karš". Var jau būt, ka tas notiek arī Latvijā, tomēr tas ir pilsonisks karš: sabiedrība ir sadalījusies divās grupās – tie kas plāno vakcinēsies un tie, kas neplāno.

Izskatās, viņi kaut ko zina...

Jaunais veselības ministrs Daniels Pavļuts ziņo par gatavību vakcinēt 10 000 cilvēku nedēļā. Pēc viņa aicinājuma ar sagatavotām šļircēm jau stāv aptiekāri, veterinārārsti un zobārsti. Taču tauta rindā pēc vakcīnas nestājas. Sak, kādam ir jāparāda piemērs un jāvakcinējas pirmajam. - Kam? Protams, mediķiem, jo, ja viņi visi (nedod Dievs!) saslimst, nebūs neviena, kam mūs ārstēt un vakcinēt.

Bet te sanāk sviests. Cilvēki uzskata, ka ārstiem, kuri reiz kaut ko mācījušies medicīnas institūtā, vajadzētu būt pašiem apzinīgākajiem. Sak, viņi jau nu gan zina: ja vakcīna arī nav droša par 100%, tad vismaz tas ir mazākais no ļaunumiem. Bet ārsti nesteidzas vakcinēties. Tā ir labākā vakcīnas antireklāma: varbūt viņi kaut ko zina. Jo viņi saprot, ko tas nozīmē.

Romāns Meļņiks Dienā vispār piedāvā visus mediķus vakcinēt piespiedu kārtā. Ne velti premjerministrs Krišjānis Kariņš gribēja vakcinēšanas procesā iesaistīt armiju. Un jau atkal nūja ar diviem galiem. Baumo, ka Vācija pārvilina Latvijas ārstus un māsas – aicina braukt uz Minheni un Frankfurti, solot trīs vai četras reizes lielāku algu. Tāpēc nebūtu prātīgi piespiest mediķus – ja nu aizbēgs?

Nē, neizskatās vis, ka mediķi vienotā vilnī dosies vakcinēties un aizraus mūs visus līdzi.

Vai premjers visiem ir piemērs?

Kas varētu būt nākamais? Saeimā tika ierosināts vakcinēties jaunajam veselības ministram Pavļutam, lai uzmundrinātu tautu. Atkal – nemaz tik vienkārši nav. Tas ir vienīgais cilvēks Latvijā, kurš piekrita šajos grūtajos laikos kļūt par veselības ministru un atbildīgo par vakcinācijas procesu. Grēkāžus vajadzētu pietaupīt.

Varbūt tad prezidents un premjerministrs? Arī viņi ir gabalkrava. Sociālajos tīklos piedāvā upurēt Saeimas deputātus. Loģiski gan. Kalpot savai tautai (un zinātnei), - vai tas nav katra tautas kalpa sapnis? Nē?

Lieta tāda, ka no šīs tautas tik un tā nesagaidīsi nedz atzinību, nedz pateicību. Tik un tā pūlis apsūdzēs deputātus, kuri vakcinējušies ārpus rindas, atstumjot malā sirmgalvjus. Vienīgā iespēja izpelnīties deputātem pēcnācēju pateicību - gadījumā, ja vakcīna pienācīgi nedarbosies (nedod Dievs). Tad mums paradīsies "100 mocekļu panteons", kuri upurēja sevi un izglāba pārējos iedzīvotājus. Viņu portreti rotās mācību grāmatas skolās. Stāsta gan, ka arī mācību grāmatu drīz vairs nebūs.

Bet pagaidām vakcīna diemžēl nav saliedējusi sabiedrību, gluži pretēji — sašķēla. Pēc pēdējās aptaujas datiem, tikai 34% respondentu paziņoja, ka viņi vakcinētos pret Covid-19, kad vakcīna būs pieejama. 49% iedzīvotāju norādīja, ka nevakcinēsies, bet 17% nolēma vēl padomāt. Tikai 22% respondentu, kuriem ir bērni vecumā līdz 18 gadiem, norāda, ka viņi plāno vakcinēt savu bērnu. Vairāk nekā puse jeb 58% iedzīvotāju norādīja, ka neplāno vakcinēt bērnus. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji vēlas, lai viņiem būtu mazbērni.

"Vakcīnpesimistu" uzmanību noteikti piesaistījis fakts, ka visiem vakcinētajiem pirms injekcijas lika parakstīt papīru par to, ka viņi esot informēti par iespējamām blakusparādībām, un uzņemas atbildību.

Gatavi stāvēt rindā un maksāt!

No otras puses, latviešu sociālajos tīklos (tur mīt gados jaunākā iedzīvotāju daļa) ir papilnam neizpratnes mocītu ļaužu, kuri gatavi jau rīt skriet pēc vakcīnas, gatavi par to pat samaksāt.

Īpaši apņēmīgie jau grib vilkt mugurā balto halātu un izlikties par mediķiem, lai iegūtu iekāroto injekciju. Daudzi piekrīt tam, ka ir jāizstrādā rindas algoritms: ja ārsts nevēlēsies, tad vakcīna tiks pensionāram. Ja pensionārs atteiksies, tad jaunākam cilvēkam.

Taču varbūt tas ir labi, ka nav ažiotāžas vakcinēšanas punktos. Ja visi mediķi, visi policisti, skolotāji un ierēdņi, ugunsdzēsēji, kā arī pārējie iedzīvotāji vēlētos vakcinēties, tad visiem vienkārši nepietiktu vakcīnu. Atgādinām, ka pagaidām Latvija ir iegādājusies niecīgu preparāta daudzumu, pat salīdzinot ar kaimiņu Lietuvu un Igauniju, turklāt ir iespējamas problēmas ar tā uzglabāšanu un loģistiku.

9
Tagi:
vakcinācija, vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Latvijā saņēmusi pirmās "Moderna" vakcīnas
Briselē pastāstīja par pārrunām par Krievijas vakcīnu "Sputnik V"
"Sputnik V" nokļuvusi līdz Āfrikai. Kāpēc Krievijas vakcīna pelnījusi uzticību?
Rietumi ir apjēguši: Covid-19 ir Hitlers, tātad laiks aliansei ar Krieviju
Zenītraķešu komplekss S-400 Triumf, foto no arhīva

Krievijas sistēmas S-400 "iekaro" vēl vienu valsti. Kas gaidāms nākotnē?

35
(atjaunots 11:41 18.01.2021)
Krievijā ražoto zenītraķešu sistēmu S-400 miermīlīgā ekspansija pārņem jaunas Eirāzijas valstis. Pēc Ķīnas, Turcijas un Indijas arī Baltkrievija plāno apbruņot ar "Triumf" Gaisa spēkus un pretgaisa aizsardzības sistēmu.

Sistēmu S-400 iepirkuma procesu sākusi Irāka, Katara un Maroka (Āfrikas ziemeļrietumi). ZRS S-400 sekmīgi izplatās, pateicoties savām unikālajām īpatnībām, kam nav tuvu analogu, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Baltkrievijas Gaisa kara spēku un pretgaisa aizsardzības spēku komandieris ģenerālmajors Igors Golubs nesen informēja par PGA vienību gaidāmo pārapbruņošanu ar jaunākajām sistēmām S-400 "Triumf", kas piedevām izstrādātas, speciāli ņemot vērā ASV Gaisa spēku piektās paaudzes iznīcinātāju F-22 un F-35 iespējas (NATO plāno dislocēt simtiem F-35 Eiropā).

Līdztekus armijā turpinās pirmslīguma darbs – karavīri apgūst zenītraķešu-lielgabala kompleksu "Pancir S". Noslēgti kontrakti par daudzfunkcionālo trieciena helikopteru MI-35 un iznīcinātāju Su-30SM otrās partijas piegādēm. 2021. gadā Baltkrievijas BS saņems jaunos radarus "Protivnik G" un "Vostok". Iepriekš gaisa telpas apsardzi Baranoviču rajonā uzņēmās jaunais Krievijā ražotais S-diapazona trašu radiolokācijas komplekss "Sopka 2". Rietumu sankciju un ekonomisko grūtību dēļ Krievija kļuvusi par bruņojuma piegādātāju Baltkrievijai bez alternatīvām.

Baltkrievijas debesis kļūst par nepārvaramu robežu jebkuram agresoram. GKS un PGA vienības mācās risināt uzdevumus sarežģītākajos apstākļos, ņemot vērā Sīrijā, Lībijā un Kalnu Karabahā gūto pieredzi par pretinieka raķešu un bezpilota lidaparātu pielietošanu.

Optimistiska dinamika

Aktīvā militāri tehniskā sadarbība ar Krieviju stiprina piecdesmit pasaules valstu, tostarp – arī NVS valstu drošību un suverenitāti. Ārvalstu speciālisti uzskata, ka Krievijā ražotās kara lidmašīnas un PGA sistēmas ir efektīvākie aizsardzības instrumenti.

Zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf" pirmā pasūtīja Ķīna. Ziņas par Krievijas un Ķīnas līgumu par divu ZES S-400 pulka komplektu iepirkumu parādījās 2014. gada novembrī. Komplekts ietver mobilo komandpunktu, divus starta iekārtu divizionus, radiolokācijas stacijas un vairāk nekā 120 jaunās divu tipu vadāmās zenītraķetes. S-400 izmēģinājumi Ķīnā sekmīgi aizritēja 2018. gada decembrī – aptuveni 250 km attālumā šāviņi likvidēja ballistisko mērķi, kas pārvietojās ar 3000 m/sek. ātrumu. Sistēmu S-400 otro pulka komplektu Ķīna saņēma 2019. gada decembrī. Ķīnas speciālisti uzskata, ka Krievijas "Triumf" galvenā priekšrocība ir darbības rādiuss līdz 400 km (to nespēj neviena "zeme-gaiss" tipa raķešu sistēma pasaulē), spēju likvidēt pretinieka tālās darbības radiolokācijas lidmašīnas, novēršot informācijas noplūdi karadarbības laikā un spiegošanu lielā attālumā. Sistēmas S-400 ļauj droši kontrolēt ĶTR perifēriju un strīdīgos rajonus.

Lockheed Martin F-35 Lightning II
© Sputnik / Сергей Мамонтов

Krievija un Turcija vienojās par ZRS S-400 "Triumf" piegādēm 2017. gadā, līguma cena – 2,5 miljardi dolāru. Līgums radīja nopietnu krīzi ASV un Turcijas attiecībās. Vašingtona piedraudēja ar sankcijām un Turcijas izslēgšanu no amerikāņu iznīcinātāju F-35 ražošanas programmas – valsts pieprasīja atteikties no darījuma un iegādāties tikai amerikāņu kompleksus Patriot. Ankara neizpildīja ASV ultimatīvās prasības, un 2019. gada vasarā saņēma četrus ZRS S-400 divizionus (pirmo komplektu).

Turcija plāno iegādāties vēl vienu komplektu un veidot drošāko un mūsdienīgāko PGA sistēmu svarīgu objektu aizsardzībai valstī. Ankaras apkaimē izvērstā sistēma S-300 izmēģinājumu gaitā fiksēta iznīcinātāju F-16 Fighting Falcon pie RLS darbības zonas robežas – 600 km attālumā. Tātad kaujas dežūras režīmā, kad mērķu reģistrācija un likvidācija notiek automātiski. "Triumf" spēs likvidēt F-16 Fighting Falcon 400 kilometru attālumā no Ankaras. Principiāla vienošanās par ZRS S-400 otrā komplekta piegādēm Turcijai tika panākta 2020. gada jūnijā.

2018. gada oktobrī Indija parakstīja līgumu 5,43 miljardu dolāru vērtībā par piecu S-400 pulka komplektu piegādēm. Deli ir noskaņota apņēmīgi, neskatoties uz  ASV neredzēto spiedienu. Izdevums "The Times of India" pastāstīja, ka Krievijas "Triumf" tiks dislocēti Indijas rietumu, ziemeļu un austrumu reģionos (ņemot vērā Ķīnas un Pakistānsa radīto draudu spektru) un radīs īstu revolūciju valsts PGA. Līdz janvāra beigām 100 speciālisti no Indijas – pirmā grupa – ieradīsies Krievijā, lai apgūtu ZRS S-400 ekspluatāciju un militāro pielietojumu. Pirmo "Triumf" pulka komplektu Indija plāno pieņemt bruņojumā 2021. gada beigās. Visus piecus ZRS S-400 pulka komplektus Krievija plāno piegādāt līdz 2025. gadam.

Triumfālas perspektīvas

Pārrunas par "Triumf" iegādi sākusi Maroka, Katara, Irāka. Iepriekš par Krievijas ZRS iegādes iespējām interesējās Alžīra, Vjetnama, Ēģipte, Saūda Arābija un citi – kopā vairāk nekā 12 valstis.

Pieprasījums ārvalstīs pārsniedz eksportētāja piedāvājumu (prioritāte tomēr ir Krievijas Gaisa kosmiskajiem spēkiem). Lai arī saskaņā ar Likumu par pretestību ASV pretiniekiem ar sankciju starpniecību (to prezidents Donalds Tramps parakstīja 2017. gada augustā), pret šīm valstīm iespējamas sankcijas, tās nemulsina valstis, kas vēlas saņemt labāko lielā darbības rādiusa PGA sistēmu pasaulē.

Sistēmas "Triumf" maina pasauli. Ja ZRS S-400 iegādāsies, piemēram, Irāna, ASV aviācijas bāzes kuģi Persijas līča zonā kļūs par absolūti bezjēdzīgām spēļmantiņām. Vašingtonai noteikti nāksies koriģēt pasaules uzskatu un pārvērtēt savu stilu dialogā ar Irānu. Tas jau notiek Irākā.

ASV vēstniecība un armijas bāzes Irākā nereti saskaras ar raķešu apšaudēm. Amerikāņu zenītraķešu kompleksi nespēja atvairīt raķešu uzbrukumus.  Reaktīvie lādiņi regulāri sprāgst Bagdādes "zaļajā zonā", tāpēc ASV bija spiestas evakuēt lielāko daļu diplomātiskās pārstāvniecības personāla un iznomāt no irākiešiem Krievijas ZRLK "Pancir S".

Tomēr atgriezīsimies pie ZRS S-400. "Triumf" ir svarīgas priekšrocības – RLS panorāmas redzesloks un iespēja elastīgi izmantot četru tipu raķetes (veidot vairāku līmeņu PGA). Dažādu tipu raķetes ļauj efektīvi likvidēt hiperskaņas mērķus, kara aviāciju, dronus, spārnotās, taktiskās un ballistiskās raķetes visā pieejamajā augstuma diapazonā – no 5 metriem līdz 30 kilometriem un attālumā no 400 km līdz 2 km. Vienā "Triumf" baterijā var būt līdz 72 notēmētas raķetes, tā var apšaudīt līdz 36 mērķus, kuru ātrums sasniedz 4800 m/sek. Sistēma S-400 spēj integrēt dažādu tipu ZRK (S-300, Pancir S1, Tor M1) un vadīt dažāda darbības rādiusa PGA līdzekļu tīklu jebkādos radioelektroniskās pretdarbības apstākļos.

Jāpiebilst, ka jau 2021. gadā Krievijas bruņotie spēki saņems mūsdienīgo sistēmu S-500, kas gatava karam līdz 200 km augstumā. Krievijas partneriem laiks atkal stāties rindā.

35
Tagi:
krievu ierocis, Krievija, S-400
Pēc temata
"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis
Maketi pa ādu nesados. ASV armija iznīcinājusi it kā S-400 un it kā Su-34
S-400 "Triumf" darbībā: interesants ieraksts no izmēģinājumiem
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā

Iebraukt aizliegts: Latvijas "melnais saraksts" Krievijas zvaigznēm

0
(atjaunots 09:00 19.01.2021)
Lietuvas ĀM iecerējusi iekļaut "melnajā sarakstā" un aizliegt iebraukšanu valstī Krievijas māksliniekiem Filipam Kirkorovam un Mihailam Šufutinskim. Šajā kontekstā atcerēsimies māksliniekus, ko jau aizliegusi Latvija

Iepriekš noskaidrojies, ka Lietuva uzskata Krievijas mākslinieku Filipa Kirkorova un Mihaila Šufutinska koncertus par "Krievijas maigās politiskās propagandas instrumentu" un gatavojas iekļaut savā "melnajā sarakstā", kur jau tāpat ir papilnam pazīstamu un iemīļotu Krievijas zvaigžņu, kuru koncerti Lietuvā pulcēja milzum daudz pielūdzēju.

Latvija no Lietuvas neatpaliek. Arī tur cilvēki mīl Krievijas estrādi, krievu mākslinieku koncertos manīti pat vietējie ministri. Tomēr sankciju sarakstā ir daudz slavenību. Dažiem viņu vidū ir pat nekustamie īpašumi Jūrmalā.

Atsauksim atmiņā, ko Latvijas Ārlietu ministrija jau paspējusi aizliegt.

0
Tagi:
melnais saraksts, estrādes zvaigznes, Krievija, Latvija
Pēc temata
Latvijas "melnajā sarakstā" iekļauti 47 ārzemnieki
Uzreiz aiz Ļepsa: Lietuva iekļaus Lukašenko melnajā sarakstā
Kāpēc Grigorijs Ļepss nav melnajā sarakstā? ĀM nav kam pieķerties, IeM gaida signālu
Mamikins lūdz Eiropas Komisiju tikt skaidrībā ar Latvijas melnajiem sarakstiem