Klusā okeāna flotes korvete Sovershenniy

Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā

97
(atjaunots 12:08 04.01.2021)
Kuģi un zemūdenes, pretgaisa aizsardzības sistēmas, lidmašīnas un starpkontinentālās raķetes – šogad Krievijas armija saņems gandrīz 3,5 tūkstošus jaunas tehnikas vienību.

Bruņojuma iepirkšanai un modernizācijai tiks atvēlētas divas trešdaļas militārā budžeta. Par interesantākajiem paraugiem portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Flotes atjaunošana

Jūras kara flotes vajadzībām paredzēto kuģu būves tempi joprojām pieaug: 2021. gadā JKF saņems 32 kuģus. Floti papildinās divas "Borey A" klases stratēģiskās atomzemūdenes. Kreiseri "Knaz Oleg" un "Generalissimus Suvorov" ar ballistiskajām raķetēm "Bulava" radītas saskaņā uzlabotu projektu – no agrākajiem "Borey" tās ir grūtāk pamanāmas, tām pilnveidoti vadības līdzekļi, sakaru un hidroakustikas sistēmas, ekipāžai nodrošināti ērtāki sadzīves apstākļi.

Krievijas Ziemeļu flote saņems pirmo projekta 636.3 "Varshavyanka" dīzeļelektrisko zemūdeni. Sešas šī tipa zemūdenes, kas tiek uzskatītas par klusākajām pasaulē, tagad izmanto Melnās jūras flote, vēl sešas tuvākajos gados saņems Klusā okeāna flote.

Piedevām šogad Klusā okeāna flote gaida korvetes "Rezkiy" un "Retiviy". JKF jau ir seši šīs sērijas vimpeļi, un jūrnieki tos vērtē ļoti atzinīgi. Augustā Aizsardzības ministrija noslēdza vēl vienu līgumu par sešu kuģu iepirkumu.

© Sputnik / Алексей Даничев
Korvetes "Retiviy" nolaišana ūdenī Sanktpēterburgā

Korvetes nodrošinātas ar astoņām starta iekārtām "Uran" ar pretkuģu raķetēm X-35. Katrai no tām ir 145 kg šāviņš, tā sasniedz mērķi vairāk nekā 250 kilometru attālmā. Pie tam tā paša projekta modernizētie kuģi varēs uzņemt spārnotās raķetes "Kalibr".

Papildināsies mazo raķešu kuģu rindas. Kuģu būvētāji nodos flotei vēl vienu "Buyan M", kas arī bruņots ar universālo raķešu kompleksu "Kalibr NK". Astoņi tādi "mazuļi" tagad strādā Melnajā, Baltijas un Kaspijas jūrās. Valsts izmēģinājumus turpina "Grayvoron". "Buyan", kuru tonnāža sasniedz tikai 950 tonnas, ne vienu vien reizi demonstrējuši efektivitāti reālos kaujas apstākļos – tie apšaudīja teroristu objektus Sīrijas kampaņas laikā.

JKF pastiprinās vēl viens "kalibrētais" mazo raķešu kuģu projekts – "Karakurt". Tos saņems Baltijas un Melnās jūras flotes. "Karakurt" ar 800 tonnu tonnāžu paredzēti darbam tuvākajā jūras zonā. Līdz ar "Kalibru" tie bruņoti ar 76,2 mm lielgabalu AK-176MA un divām 30mm automātiskajām zenītiekārtām AK-630M. Nākamie MRK saņem ZRK "Pancir ME".

© Sputnik / Александр Гальперин
Pirmā sērijveida mazā raķešu kuģa "Taifun" nolaišana ūdenī

Globālā savaldīšana

Stratēģiskie raķešu spēki saņems 13 raķešu kompleksus ar starpkontinentālajiem "Yars" un hiperskaņas "Avangard". Pie tam tiks pabeigta tiem paredzētā infrastruktūra Kozeļskā, Jasnajā, Užurā, Novosibirskā un Joškarolā.

Ar mobilajiem "Yars" jau pārabruņotas piecas raķešu divīzijas. Pirmais pulks ar "Avangardiem" sāka kaujas dežūru jau 2019. gadā.

Aizsardzības ministrija pievērsusi uzmanību arī stratēģiskās raķetes "Sarmat" pieņemšanai bruņotajos spēkos. Perspektīvā kompleksa izmēģinājumiem pat radīsies speciāls poligons netālu no Severojeņisejskas ciema. Šī programma sasniegusi noslēguma stadiju: "Sarmat" piegādes stratēģiskajiem raķešu spēkiem ieplānotas 2022. gadā.

© Photo Министерство обороны РФ
Ballistiskās raķetes "Sarmat" izmēģinājumi

Iepriekš AM atklāja dažas jaunā kompleksa īpašības: 200 tonnas smagā raķete var nogādāt desmit tonnas lietderīgās kravas 18 tūkstošu kilometru attālumā. Lādiņš – sadalāms ar individuālā tēmējuma blokiem.

Lidmašīnas un helikopteri

Sāksies modernizēto iznīcinātāju-bumbvedēju Su-34M sērijveida piegādes. Patlaban GKS ir vairāk nekā simts šo lidaparātu. Daļu nolēma papildināt pēc militārās ekspluatācijas Sīrijā. Modernizētās mašīnas varēs nest jaunus aviācijas trieciena līdzekļi, tās aprīkos ar mūsdienīgām radioelektroniskās cīņas iekārtām, mūsdienīgu avioniku. Su-34M tiks nomainīti tēmēkļi, sakaru līdzekļi un radari. Speciālisti vērtē, ka iespēju ziņā modernizētais Su-34M divkārt apsteigs savu priekšgājēju.

© Sputnik / Нина Падалко
Iznīcinātājs-bumbvedējs Su-34

Bez tam GKS šogad gaida arī atjaunotos stratēģiskos bumbvedējus Tu-160M. Dziļās modernizācijas ietvaros raķešnesēji saņems mūsdienīgu pilotāžas un navigācijas iekārtu, sakaru un vadības sistēmas, radiolokācijas staciju, radioloelektroniskās pretdarbības kompleksu. Rezultātā būtiski uzlabojusies lidmašīnas efektivitāte, darbības rādiuss palielinājies par tūkstoš kilometriem.

Īpaša uzmanība veltīta helikopteriem. 2021. gadā Krievijas BS saņems desmit transporta-kaujas Mi-8AMTŠ-VN ar pilnveidotu vadāmo ieroču kompleksu. Atšķirībā no agrākajiem modeļiem, šī lidaparāta kabīni aizsargā titāna bruņas, transporta nodaļu sedz vieglās aramīda bruņas. Rezultātā Mi-8 kļuvis par daudzfunkcionālu mašīnu uzbrukuma, trieciena un desanta-transporta uzdevumu izpildei.

Учения спецназа Росгвардии по беспарашютному десантированию
© Sputnik / Сергей Пятаков
Transporta-trieciena helikopteris Mi-8AMTŠ "Terminator"

Mi-8AMTŠ-VN pirmās iemēģinās armijas aviācijas brigādes, kas strādā Gaisa desanta spēka interesēs. Helikopteris jau iedēvēts par "lidojošo desanta bruņumašīnu": tas spēj pārvietot desantu un nodrošināt efektīvu atbalstu, arī ar precīzajām raķetēm.

Līdz 2020. gada beigām armija saņēma 18 modernizētos trieciena helikopterus Mi-28NM no simt pasūtītajiem. Modernizētajam "nakts medniekam" palielināts mērķa identifikācijas attālums, tas ir grūtāk pamanāms, jaudīgāks, saņēmis precīzo raķešu bruņojumu. Arī stūrmanim tagad ir lidaparāta vadības instrumenti – līdz ar pastiprinātajām bruņām un lāzera aizsardzības kompleksu šis faktors nopietni uzlabo helikoptera dzīvotspēju kaujā.

Pretraķešu "lietussargs"

Armija saņems jaunās paaudzes sistēmas S-500 "Prometei" pirmās zenītraķetes. ZRS sērijveida ražošana sāksies 2025. gadā, pagaidām armija un rūpniecība pārbauda sistēmu valsts izmēģinājumos.

Viena no "Prometei" īpatnībām ir tā, ka līdztekus aerodinamisko mērķu pārtveršanai, tas spēj notriekt ballistiskās starpkontinentālās raķetes un hiperskaņas lidaparātus. Pie tam S-500 sasniedz objektus simtiem kilometru attālumā no Zemes, proti, strādā kosmosā. Atklātie dati liecina, ka S-500 darbības rādiuss sasniedz 600 km. S-500 vienatnē identificē un vienlaikus apšauda desmitiem mērķu, kas pārvietojas ar 7 km/sek. ātrumu.

Vēl viens jaunums – zenītraķešu sistēma S-350 "Vityaz". Pirmie tās paraugi nonāca bruņotajos spēkos 2019. gadā. AM pasūtīja vēl četrus komplektus. Tos piegādās 2021. un 2023. gadā. Starp pirmajiem jaunās ZRS saņems Hakasijā un Krasnojarskas novadā dislocētie pulki, kuru rīcībā patlaban ir sistēmas S-300PS.

Atgādināsim, ka "Vityaz" nomainīs visnotaļ efektīvo, taču nu jau "padzīvojušo" S-300. Sistēmu S-350 veido pašgājējiekārta, visu rakursu radars ar telpas elektronisko skenēšanu un komandpunkts. Munīcija – divu tipu vidēja darbības rādiusa raķetes.

Зенитный ракетный комплекс С-350 Витязь, архивное фото
© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Zenītraķešu komplekss S-350 "Vityaz", foto no arhīva

Pirmās paredzētas aerodinamisko un ballistisko objektu likvidācijai 120 km attālumā. Otrās likvidē zemu lidojošus objektus – spārnotās raķetes, bezpilota lidaparātus, planējošos blokus līdz 15 km attālumā. S-350 izceļas ar paplašinātu munīcijas komplektu: vienā divizionā ir vairāk nekā 140 raķetes, divreiz vairāk nekā S-300PS. Viens "Vityaz" vienlaikus apšauda līdz 16 objektus, pie tam tas izmaksā daudz mazāk nekā ZRS S-400 "Triumf".

Krievijas GKS līdz 2027. gadam saņems 12 S-350 divizionus. Tie būtiski palielinās efektivitāti cīņā ar spārnotajām raķetēm.

97
Tagi:
ieroči, armija
Pēc temata
"Viņi ir tik stipri, kā vēl nekad": NATO novērtēja Krievijas armijas spēku
"Miežagrauds NATO": Krima paslēpta zem neredzama kupola
Krievu ieroči: 2020. gada provizoriskie rezultāti
"Liels solis uz priekšu": Krievija iemēģina jaunu tanku kaujas taktiku
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

18
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

18
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

19
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

19
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Cilvēki stāv rindā saņemt poti pret Covid-19

Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā

0
(atjaunots 23:57 16.04.2021)
Vairāk nekā miljonu eiro mēnesī Latvijai izmaksā vakcinācijas centru uzturēšana – lūk, kur meklējamas lielākās dīkstāves izmaksas! Par to stāsta bijušais Rīgas mērs, EP deputāts Nils Ušakovs.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs publikācijā savā lapā Facebook novēlēja sekmes eksperimentam ar dzīvajām rindām masveida vakcinācijas punktos Latvijā.

Atgādināsim, ka piektdien un visu nedēļas nogali Latvijā masveida vakcinācijas punktos pieņems visus, kas vēlas vakcinēties bez reģistrācijas un dzīvās rindas kārtībā, ja vien pietiks vakcīnas. Jau piektdienas rītā pie centra "Atta" Rīgā cilvēki stājās rindā pēc vakcīnas.

Ušakovs novēlēja eksperimentam panākumus – acīmredzot, viņš uzskata, ka rindas ir labāk nekā tukši vakcinācijas punkti, jo masveida vakcinācijas centru uzturēšana valstij izmaksā 1,1 miljonu eiro mēnesī. Tāda nauda par dīkstāvi vēl nevienam nav maksāta, atzīmēja bijušais Rīgas mērs.

"Novēlēsim panākumus šim eksperimentam! Citādi iznāks, ka pašus lielākos dīkstāves pabalstus pie mums Latvijā izmaksā nevis cilvēkiem, bet tukšajiem vakcinācijas centriem. 1,1 miljonu eiro mēnesī izmaksā to uzturēšana," pastāstīja politiķis.

Atgādināsim, ka no Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā pieņemto ierobežojumu rezultātā daudzi uzņēmēji bija spiesti daļēji apturēt vai pat pilnībā slēgt savu biznesu. Uzņēmumi zaudēja milzu naudu un atlaida darbiniekus, atstājot cilvēkus bez darba un ienākumiem.

Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka laikā no 2020. gada 1. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim izmaksāti pabalsti un algu subsīdijas par kopsummu vairāk nekā 13, 152 miljonu eiro apmērā. tos saņēmuši 7027 uzņēmumi: 8,73 milj. eiro dīkstāves pabalstos un vairāk nekā 2,8 milj. eiro algu subsīdijām. Dīkstāves pabalstus saņēmušas arī 4542 pašnodarbinātās personas (1,24 milj. eiro) un 1295 patentu maksātāji (352 tūkst. eiro).

0
Tagi:
Latvija, vakcinācija, pabalsts, Nils Ušakovs
Pēc temata
Dzīvā rinda visiem! Vakcinācijas punktus varēs apmeklēt ikviens
Tikai katrs piektais pedagogs izteicis vēlmi vakcinēties
Dzīvās rindas eksperimenta rezultāti masveida vakcinācijas centros Rīgā
Kāpēc vakcinācija ES — tas ir panākumu stāsts