Rokas par īsām. Kāpēc NATO noder tikai Krievijas provocēšanai

87
(atjaunots 12:13 29.12.2020)
Mūsdienu karadarbības apstākļos lielvalstīm nepieciešama strauja attīstība atbilstoši eskalācijas algoritmiem, līdz pat pretinieka totālai iznīcināšanai ar jebkādiem ieročiem vai viņa kapitulācijai.

Krievijai karš nav vajadzīgs. Maskava izvēlas "sliktu mieru", jo skaidri saprot, ka bruņojuma tehnoloģiju aspektā atpalikušie "partneri" zināmu laiku nevarēs pārkāpt novilktās robežas, norāda militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

27. decembrī Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Aleksandrs Fomins paziņoja: "Nevienam neieteiktu izmēģināt dialogu ar Krieviju "no spēka pozīcijas". Līdztekus tam, ka draudi pielietot spēku ir ANO Statūtu tiešs pārkāpums, tādas darbības nepaliks bez mūsu atbilstošas atbildes reakcijas."

Krievijas AM atklāti brīdina "partnerus": "NATO aktivitāte pie Krievijas robežām var novest pie nopietniek incidentiem." Asu reakciju raisa Ziemeļatlantijas alianses augošā klātbūtne pie Krievijas robežām un atsevišķu Rietumeiropas politiķu bezatbildīgi izteikumi.

Iepriekš Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu konstatēja, ka 2020. gadā par 15% augusi "amerikāņu kara lidmašīnu un kuģu izlūkošanas un demonstratīvo darbību intensitāte Krievijas robežu tuvumā... ASV sākušas militāro vienību pārdislokāciju no Vācijas uz Poliju un Baltijas valstīm. Pieaug amerikāņu  kuģu avangarda klātiene Arktikas reģionā. Sistemātiski kļuvuši NATO treniņi vienlaikus pie Krievijas rietumu, austrumu un dienvidu robežām.

Tikai augustā un septembrī vien mācībās piedalījās 55 kara lidmašīnas, ieskaitot stratēģiskos bumbvedējus, un 12 kuģus, bruņotus ar precīzajiem ieročiem".

Tamlīdzīgos apstākļos Krievija sper simetriskus soļus un būtiski apsteidz Rietumus mūsdienīgā bruņojuma jomā.

Maniakāla integrācija

Ja Pentagonam un tā sabiedrotajiem Eiropā būtu kaut mazākās izredzes uz militāriem panākumiem karadarbības teātrī (KDT) Krievijā, Maskava jau sen būtu sajutusi NATO "spēka projekciju" ar mērķi "koriģēt režīmu" tālākai valsts teritorijas ekspluatācijai kolektīvo Rietumu interesēs. Neviens nav piemirsis "Sabiedroto spēku" Dienvidslāvijā, "Tuksneša vētru" Irākā, "Odiseja rītausmu" Lībijā. Tomēr tādiem soļiem Vašingtonai un Briselei ir pārlieku īsas un vārgas rokas. Aliansei vienkārši nav atbildes uz Krievijas mūsdienīgajiem "Avangard", "Iskander", "Cirkon", "Kinzhal", "Poseidon", "Borey A" un "Yasen M". Nav pat īpašību ziņā tuvu analogu.

Tomēr, neskatoties uz trūkumiem hiperskaņas bruņojuma jomā, ASV nenogurstoši tiecas pēc "integrētas varenības" visās militārā pielietojuma jomās. 2020. gada nogalē Pentagons nāca klajā ar jaunu stratēģiju "Priekšrocības jūrā" (domājams, 2015. gadā pieņemtā "XXI gadsimta jūras spēka" koncepcija jau ir novecojusi). Dokuments paredz ASV Jūras kara spēku, jūras kājnieku un Krasta apsardzes integrētu varenību – virskundzībai Pasaules okeānā pār citām valstīm (to viedoklis Vašingtonu neinteresē), un "ASV darbības pašreizējā desmitgadē noteiks spēku līdzsvaru jūrā atlikušajos XXI gadsimta gados".

Uz kāda pamata tapusi amerikāņu Pasaules okeāna militarizācijas programma tuvākajiem 80 gadiem? Protams, tās pamatā ir bailes par Ķīnas Jūras kara spēku augošo varejību un "Krievijas  augošo agresiju". Aiz Ķīnas iniciatīvas "Viena josla – viens ceļš" it kā slēpjoties militārā ekspansija ar mērķi kontrolēt galvenos jūras ceļus, bet Krievija "konflikta laikā var vērst kinētisku vai kibernētisku triecienu pret Vašingtonu, Eiropas valstu galvaspilsētām vai uzbrukt zemūdens sakaru kabeļiem, kam būs nopietnas sekas globālās ekonomikas aspektā".

Stratēģijas autori – augstu stāvošas militārpersonas Maikls M. Gildejs. Deivids H. Bergers un Karls Šulcs – nepārprotami ir pārcentušies savās bažās par 30 miljoniem ar jūru saistīto amerikāņu strādnieku, 90% tirdzniecības pārvadājumu par summu 5,4 triljonu dolāru apmērā gadā un informācijas plūsmām, kas tiek noraidītas pa zemūdens kabeļiem (transakcijas 10 triljonu dolāru apmērā ik gadus).

Piedevām admirāļi sliecas uz bīstamu fantāziju pusi” "Lielā darbības rādiusa sistēmas un hiperskaņas ieroči nodrošinās globālas iespējas sākt uzbrukumus virszemes mērķiem. Loģistikas un sagādes kuģi izies, lai sāktu degvielas uzpildi, bruņojuma atjaunošanu, krājumu un dzīvā spēka papildināšanu, kā arī remontu. Krasta apsardze parūpēsies par drošu un efektīvu jūras transporta sistēmu, kas nepieciešama spēku uzturēšanai kara apstākļos. Pateicoties kopīgām pūlēm, "jūras paliks ASV kontrolē (lūk, kāpēc ASV neratificēja vienu no starptautiskās darbības pamata dokumentiem – 1982. gadā pieņemto ANO Konvenciju par jūras tiesībām).

Acīmredzama bezatbildība uz neprāta robežas. Vai vajadzētu atgādināt, ka ASV gaisa bāzes hiperskaņas raķetes HAWC pirmais izmēģinājums 25. decembrī izgāzās, bet citu nav, un 2020. gadā izmēģinājumu vairs nebūs. Amerikāņu "tālā darbība rādiusa sistēmas" nekad nav pārbaudītas cīņā ar tehnoloģiski attīstītu oponentu, toties slikti bruņotie talibi (bez aviācijas un flotes) faktiski uzvarēja ASV un to sabiedrotos 20 gadus ilgajā kampaņā Afganistānā (operāciju aktivitātes apogejā valstī uzturējās līdz 100 tūkstoši amerikāņu karavīru). "Nesagraujamais", "apņēmīgais" un "labsirdīgais" hegemons (tā ASV pozicionē pašas sevi) Afganistānā demonstrēja absolūtas disfunkcijas. Reālā karā ar "galvenajiem pretiniekiem" (Krievija un Ķīna) ASV Jūras kara spēku aviācijas bāzes grupējumi būs labi manāmi mērķi precīzajām pretkuģu un hiperskaņas raķetēm. Jāpiebilst, ka arī NATO sabiedroto Eiropā efektivitāte ir tikpat "labi slēpta".

Pentagona jaunā stratēģija tikai atkārto "nosūnojušas" tēzes" Savienoto Valstu intereses ir pašas galvenās, kaimiņu viedoklis neko nenozīmē, un to apspiedīs "integrēta varenība jūrā visās jomās"  (Integrated All-Domain Naval Power) – jūrā, uz sauszemes, gaisā, kosmosā un kibertelpā. Nekā kopīga ar realitāti nav, tomēr ir patīkami palutināt savu pašapziņu un pakalpiņus Eiropā ar vecajām labajām leģendām par "amerikāņu izcilību".

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Krievija un Ķīna pārāk augstu novērtē mierīgu līdzāspastāvēšanu un attīstību. Tās ir saglabājušas vēsturisko atmiņu par milzīgajie upuriem pagājušā gadsimta karos. Otrā pasaules kara gados Savienotās Valstis zaudēja mazāk, nekā koronavīrusa pandēmijas laikā. Amerikāņu pilsētas nekad nav saskārušās ar uzlidojumiem. Mediji un Holivuda beidzot ir pārliecinājuši Balto namu un amerikāņus par to, ka starptautiskajā arēnā viņi ir neievainojami un visvareni. Viņiem atļauts viss.

Daudzdimensiju konfrontācija (militārās provokācijas un neleģitīmas sankcijas)ar ASV un NATO nav sākusies Krievijas iniciatīvīas dēļ, taču pat šajos apstākļos ekonomiski stabilā, ar kodolraķetēm bruņotā Krievija mierīgi un stigri atvaira alianses provokatīvos "dūrienus" pie savām robežām, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

87
Tagi:
bruņojums, aizsardzība, Krievija, NATO
Pēc temata
NATO tas ne sapņos nerādās: 150 tūkstoši Krievijas karavīru pārbauda cīņas gatavību
Krievijas militārie roboti stiprina reģionālo drošību uz sauszemes un jūrā
Jauni sveicieni NATO: "Iskander" pielāgosies mērķiem jūrā
Kāpēc sistēma HIMARS apdraud Rumāniju un Baltijas valstis, nevis Krieviju
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

18
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

18
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

19
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

19
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Cilvēki stāv rindā saņemt poti pret Covid-19

Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā

0
(atjaunots 23:57 16.04.2021)
Vairāk nekā miljonu eiro mēnesī Latvijai izmaksā vakcinācijas centru uzturēšana – lūk, kur meklējamas lielākās dīkstāves izmaksas! Par to stāsta bijušais Rīgas mērs, EP deputāts Nils Ušakovs.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs publikācijā savā lapā Facebook novēlēja sekmes eksperimentam ar dzīvajām rindām masveida vakcinācijas punktos Latvijā.

Atgādināsim, ka piektdien un visu nedēļas nogali Latvijā masveida vakcinācijas punktos pieņems visus, kas vēlas vakcinēties bez reģistrācijas un dzīvās rindas kārtībā, ja vien pietiks vakcīnas. Jau piektdienas rītā pie centra "Atta" Rīgā cilvēki stājās rindā pēc vakcīnas.

Ušakovs novēlēja eksperimentam panākumus – acīmredzot, viņš uzskata, ka rindas ir labāk nekā tukši vakcinācijas punkti, jo masveida vakcinācijas centru uzturēšana valstij izmaksā 1,1 miljonu eiro mēnesī. Tāda nauda par dīkstāvi vēl nevienam nav maksāta, atzīmēja bijušais Rīgas mērs.

"Novēlēsim panākumus šim eksperimentam! Citādi iznāks, ka pašus lielākos dīkstāves pabalstus pie mums Latvijā izmaksā nevis cilvēkiem, bet tukšajiem vakcinācijas centriem. 1,1 miljonu eiro mēnesī izmaksā to uzturēšana," pastāstīja politiķis.

Atgādināsim, ka no Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā pieņemto ierobežojumu rezultātā daudzi uzņēmēji bija spiesti daļēji apturēt vai pat pilnībā slēgt savu biznesu. Uzņēmumi zaudēja milzu naudu un atlaida darbiniekus, atstājot cilvēkus bez darba un ienākumiem.

Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka laikā no 2020. gada 1. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim izmaksāti pabalsti un algu subsīdijas par kopsummu vairāk nekā 13, 152 miljonu eiro apmērā. tos saņēmuši 7027 uzņēmumi: 8,73 milj. eiro dīkstāves pabalstos un vairāk nekā 2,8 milj. eiro algu subsīdijām. Dīkstāves pabalstus saņēmušas arī 4542 pašnodarbinātās personas (1,24 milj. eiro) un 1295 patentu maksātāji (352 tūkst. eiro).

0
Tagi:
Latvija, vakcinācija, pabalsts, Nils Ušakovs
Pēc temata
Dzīvā rinda visiem! Vakcinācijas punktus varēs apmeklēt ikviens
Tikai katrs piektais pedagogs izteicis vēlmi vakcinēties
Dzīvās rindas eksperimenta rezultāti masveida vakcinācijas centros Rīgā
Kāpēc vakcinācija ES — tas ir panākumu stāsts