Spārnotās raķetes Tomahawk palaišana

Amerikāņu atbilde "Kalibriem": ko prot jaunie "Tomahauki"

75
(atjaunots 08:52 29.12.2020)
Lidot tālāk, sist sāpīgāk, ignorēt pretdarbību- amerikāņi izmēģinājuši spārnotās raķetes Tomahawk jauno modifikāciju – Block V.

Klusajā okeānā, netālu no Havaju salām, eskadras kuģis Chafee palaida raķeti pret mērķi poligonā. ASV Jūras spēki lakoniski informēja, ka izmēģinājumi bijuši sekmīgi. Par to, kas zināms par Block V un kā tās fonā izskatās Krievijas "Kalibr", portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Divi varianti

Darbus pie Block V Pentagons attaisnoja ar Ķīnas jūras kara potenciāla nostiprināšanās milzu tempu. Patiešām, ĶTR ļoti ātri būvē lielos kuģus un zemūdenes, aktīvi strādā pie to bruņojuma un iekārtām. Amerikāņi nopietni baidās zaudēt priekšrocības Pasaules okeānā – eksperti vērtē, ka jau līdz 2035. gadam Ķīnai būs 420 vimpeļi.

Raķetes Kalibrpalaišana no mazā raķešu kuģa Grad Svijažsk
© Photo РИА Новости / Денис Абрамов

Tā nu Pentagons palielinājis pretkuģu bruņojuma iepirkumu. Līdz 2025. gadam plānots iepirkt 850 raķetes, kas spēj iznīcināt lielos mērķus virs ūdens lielā attālumā. Vēl nesen amerikāņu jūrnieku bruņojumā bija tikai 70. gados izstrādātās pretkuģu "Harpune" ar darbības rādiusu 280 km apmērā. Tomēr 2018.  gadā JKS saņēma virsskaņas AGM-158C LRASM, kas spēj likvidēt mērķi līdz 900 km attālumā.

Jaunā bruņojuma sērijveida ražošana vēl nav sākta, tāpēc paralēli LRASM Pentagons nolēmis atkal atjaunot vecā labā zemskaņas "Tomahawk" iespējas cīņā pret kuģiem, ko raķete zaudēja 90. gadu vidū – tad bruņojumā tika pieņemts variants Block II. Zināms, ka par Block V plānots modificēt visas pašreizējās 4. paaudzes "Tomahawk" raķetes.

Pirmā versija ar apzīmējumu Block Va tiks pielietota no kuģiem un zemūdenēm pret mērķiem virs ūdens. Šis variants nosaukts MST (Maritime Strike Tomahawk — jūras trieciena "Tomahawk"). Speciālisti uzskata, ka tajā būs aktīvais un pasīvais radiolokācijas un termovīzijas paštēmēšanas kanāls, kā arī spēcīgs datu apstrādes procesors un jauns inerciālās tēmēšanas bloks. Domājams, šis "Tomahawk" varēs trāpīt lielos, kustīgos virsūdens mērķos līdz 1600 km attālumā.

Пуск американской управляемой ракеты Tomahawk
Spārnotās raķetes "Tomahawk" palaišana

Vēl ir arī Block Vb. Tas ir "klasiskais" "Tomahawk" sauszemes objektu apšaudēm. Tam ir jauns šāviņš Joint Multiple Effects Warhead System (JMEWS), programmējams un daudzfunkcionāls detonators, kas var uzspridzināt šāviņu arī gaisā. Raķete paredzēta nocietinātu pazemes bunkuru un parasto militāro objektu apšaudei.

Pieci iemesli

Interneta portāla Defense News speciālisti paskaidroja, kāpēc "Tomahawk" vēl joprojām ir aktuāli, pat virsskaņas un hiperskaņas ieroču gadsimtā. Pirmkārt, Block V ir daudz precīzāka nekā tās priekšgājēji un strādā pietiekami lielā attālumā, lai efektīvi stātos pretī ķīniešu raķetēm DF-26 un DF-21 Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Otrkārt, modificētais "Tomahawk" ir aizsargāts no radioaktīvās cīņas līdzekļiem un tā ražošanā izmantotas tehnoloģijas, kas ļauj tam palikt mazpamanāmam, tātad aug tā izdzīvošanas spēja.

Krievijas kalibrētā fregate dodas uz izmēģinājumiem
YouTube / Минобороны России

Treškārt, raķetes zemskaņas ātrums dāvā priekšrocības salīdzinājumā ar ātrākiem konkurentiem – 5. versijas Tomahawk ir ekonomiskāka no degvielas patēriņa viedokļa, tātad pieaug efektīvās iedarbības attālums. Ceturtkārt, šī raķete ir relatīvi lēta. Viens Block V starts nodokļu maksātājiem izmaksās miljonu dolāru. Piemēram, "kuģis-gaiss" tipa virsskaņas raķete SM-6 ir četrreiz dārgāka.

Un, visbeidzot, Block V neatšķiras no priekšgājējiem gabarītu ziņā, tāpēc to var izmantot vecajās vertikālā starta iekārtās Mk41, ar ko aprīkoti Arleigh Burke tipa eskadras kuģi un "Ticonderoga" tipa kreiseri. Pie tam šīs raķetes bez modernizācijas var palaist arī "Los Angeles" tipa atomzeūdenes, dažas "Ohio", "Virginia" un "Sea wolf". Domājams, abu Tomahawk Block V variantu sērijveida ražošana sāksies 2023. gadā.

Galvenais konkurents

Par amerikāņu "Tomahawk" tuvāko analogu tiek uzskatītas spārnotās raķetes "Kalibr", ko Krievija pirmo reizi kaujas apstākļos izmēģināja 2015. gada rudenī. JKF kuģi vienlaikus uzbruka 26 teroristu objektiem Sīrijā un sekmīgi likvidēja gandrīz visus. Ar šīm raķetēm ekipētas 22350 un 11356 projektu fregates, 20385 projekta korvetes, 21631 un 22800 projektu mazie raķešu kuģi, kā arī 885, 636.3, 677, 971 un 877 projektu zemūdenes. Tuvākajā nākotnē "Kalibru" vajadzībām tiks modernizēta daļa vimpeļu, kas būvēti jau padomju laikā.

"Kalibr" saimes raķešu precīzas īpašības nav zināmas. Tomēr 2017. gada 19. oktobrī Vladimirs Putins diskusijā "Valdai" klubā atklāja, ka jūras bāzes raķetes spēj sasniegt mērķi virs ūdens līdz 1400 km attālumā – šis rādītājs ir salīdzināms ar jaunajiem "Tomahawk". Raķetes darbības rādiuss pret mērķiem uz zemes – no 2 līdz 2600 km. Taču tas nav lielākais rādītājs.

2018. gada janvārī daži mediji, atsaucoties uz Krievijas Aizsardzības ministriju, vēstīja, ka valsts izstrādā modernizētu spārnoto raķeti "Kalibr M" – tā būs kuģu bāzes raķete, kuras maksimālais darbības rādiuss pārsniegs 4500 km. Atzīmēts, ka jaunā raķete ir lielāka par savām priekšgājējām, šāviņa svars sasniegs nepilnu tonnu. Raķete varēs nest gan konvencionālos, gan kodollādiņus.

© Ruptly
"Kalibr" palaišana no Kaspijas flotiles kuģa mācību ietvaros

Spriežot pēc publiski pieejamajiem datiem, "Kalibr M" taktiski tehniskās īpašības pārsniegs amerikāņu jaunās "Tomahawk". Tomēr amerikāņiem ir neapstrīdama priekšrocība spārnoto raķešu nesēju skaita ziņā – ASV Jūras spēku rīcībā ir vairāk nekā simt kuģu un zemūdeņu, kas bruņotas ar lielu skaitu precīzo ieroču. Patlaban Krievijas rīcībā ir tikai mazliet vairāk nekā 20 tāda veida kuģi.

75
Tagi:
aizsardzība, Krievija, ASV
Pēc temata
"Krievija jau izmanto": ieroči, ko amerikāņi nespēj apgūt
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
"Tā karo tikai krievi": kāpēc Krievija izcīnījusi uzvaru Sīrijā
Krievijā top jauna flote: 16. jūlijā tiks sākta sešu kuģu būve

Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties

51
(atjaunots 22:54 16.01.2021)
Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos Vašingtonā dzer šampanieti – krīze devusi liktenīgu triecienu Trampam un visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam.

Starptautiskā reakcija pēc radikāli noskaņoto Trampa piekritēju iebrukuma Kapitolijā bija prognozējama. Tā variējas no traģiskas roku lauzīšanas un bļāvieniem par "dumpi, apvērsumu un valsts nodevību" līdz teju vai neslēptam ļaunam priekam par to, kas ASV kā bumerangs atgriezušās problēmas, ko tās gadu desmitiem rūpīgi lolojušas citām valstīm, portālā RIA Novosti konstatēja Irina Alksnis.

Vienlaikus pat Amerikai visnaidīgāk noskaņotajos prātos ir maz iemeslu priekam, jo pašreizējie procesi draud ar neprognozējamām sekām visiem.

No vienas puses, notikumi Kapitolijā novirzīja iekšpolitisko krīzi jaunā gultnē, no otras – izrādījās ļoti parocīgi Trampa pretiniekiem. Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos dzer šampanieti, jo krīze devusi liktenīgu triecienu ne tikai aizejošajam prezidentam, bet arī visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra valstij ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam Demokrātiskās partijas vadībā.

Jā, ASV veidojas relatīvi labvēlīga situācija jaunajai administrācijai, bet ārpolitikā stāvoklis ir daudz sarežģītāks.

Demokrāti atgriežas Baltajā namā ar lozungu "Pie visa vainīgs Tramps, taču mēs ātri atjaunosim amerikāņu hegemonijas un triumfējošā globālisma zelta laikmetu".

Viņi neredz nekādu vispārēju krīzi sistēmā, kas absolūti likumsakarīgi vājina ASV ģeopolitiskās pozīcijas. Gluži pretēji, Tramps, pēc viņu domām, ir nejauša pārejoša fluktuācija, kas bez iemesla likusi Amerikai novērsties no sava galvenā ceļa un cilvēces vēstures.

Nav svarīgi, vai "Vašingtonas purvs" patiešām tic tādai pasaules ainai. Galvenais – tā noteiks viņu tālākos soļus. Baidena administrācija savā ārpolitikā pūlēsies pavērst laiku atpakaļ, lai Savienotās Valstis atgūtu līdera statusu starptautiskajā arēnā, kam pārējās valstis paklausa bez vārda runas.

Tomēr to nebūs viegli panākt, varbūt par neiespējami, jo planēta, principā ir pieradusi un pat priecājas par to, ka ASV pamazām, tomēr nenovēršami zaudē savu superlielvalsts stāvokli. Patiesībā notikumi okeāna viņā krastā vien apstiprina augoši viedokli par to, ka tur padziļinās smaga sistēmas krīze. Rezultātā – visas globālās sistēmas pārformatēšana.

Nu jau pat desmitiem valstu, arī planētas vadošās lielvalstis izmanto šo apstākli un pavairo savu suverenitāti. Tā jau ir dominējošā tendence pasaulē. Jā, lielākā daļa valstu pūlas izvairīties no atklātas konfrontācijas ar Vašingtonu, taču pamazām spītīgi dara savu – piemēram, tā pati Vācija, kas sameklējusi iespēju apiet amerikāņu sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2". Tādā situācijā Vašingtonai ierastās ārpolitiskā darba metodes noteikti nenesīs vēlamo rezultātu. Galu galā visas neērtās un Vašingtonai nepatīkamās tendences ir veidojušās un nostiprinājušās nevis nelieša Trampa prezidentūras gados, bet gan dziļi demokrātiskā Baraka Obamas darbības laikā.

Demokrātu-globālistu mēģinājums atgriezties pie ierastās pieejas ārpolitikā garantē: pārējās valstis vienkārši ieņems ērto pozīciju "klausāmies un darām savu", un galu galā Vašingtonas lielkundziskā varenība saplaks vēl vairāk.

Tomēr pašreizējo procesu apstākļos cerības uz tādu scenāriju izskatās nepamatoti optimistiskas.

Lai izcīnītu uzvaru pār Trampu, demokrāti ir pārkāpuši visus pieņemtos iekšpolitiskās spēles noteikumus. Viņi ir nobeiguši ASV politisko sistēmu, arī vārda brīvību un vēlēšanas. Pie tam, šķiet, tas vēl nav viss.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

Tādos apstākļos cerības, ka viņi ievēros vismaz kaut kādu pieklājību ārpolitikā, ir pavisam niecīgas, it īpaši, ja pasaule arī turpmāk konsekventi centīsies atbrīvoties no Vašingtonas kontroles. Piedevām vēl amerikāņi jau sen padarījuši par sistemātiskiem pasākumiem dažnedažādas "ellīgas sankcijas", aviācijas bāzes grupu noenkurošanu pie kārtējās atstumtās valsts krastiem un "humānus uzlidojumus". Un pat tie jau zaudējuši efektivitāti.

ASV "dziļvalsts" sava mērķa labad nav pažēlojusi pat savu valsti. Par to tā izšķirsies, kad konstatēs: pasaule principiāli nevēlas tai pakļauties saskaņā ar vecajiem šabloniem, un ierastās spaidu metodes vienkārši vairs nelīdz? Atbilde uz šo jautājumu ir gaužām drūma.

51
Tagi:
Donalds Tramps, demokrātija, ASV
Pēc temata
Kapitolija aplenkums ASV: masveida protesta akcija Vašingtonā
Eksperts uzskata, ka ASV plāno izstādīt Ķīnai rēķinu par "kaitējumu cilvēcei"
Amerikāņu mediji saskata "pirmshitlera ēras" pazīmes ASV
Kozaks pastāstīja par "Normandijas četrinieka" līderu padomnieku tikšanos rezultātiem
Smagais raķešu atomkreiseris Piotr Velikiy, foto no arhīva

"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis

29
(atjaunots 22:38 16.01.2021)
Jaunas raķetes, mūsdienīgas iekārtas, unikālas iespējas – smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov" nomainīs "Piotr Velikiy" Krievijas JKF flagmaņa postenī.

Plānots, ka tas notiks 2022. gadā. Par to, kā modernizētais kuģis pastiprinās floti, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Pirmais rangs

Projekta 1144 "Orlan" kreiseri ir lielākie karakuģi pasaulē pēc aviācijas bāzes kuģiem. Tonnāža – 25,8 tūkstoši tonnu, garums – 250 metri, platums – 28,5 metri, ekipāža – 760 cilvēki.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Krievijai ir divi šī tipa vimpeļi, un "Piotr Velikiy", kas strādā Ziemeļu flotes sastāvā dosies uz modernizāciju, tiklīdz ierindā stāsies "Nahimovs". Pēc būtības, tās ir līdz zobiem bruņotas jūras platformas, kas spēj satriekt jebkuru mērķi. Standarta komplekts – 20 pretkuģu raķešu P-700 "Granit" starta iekārtas, zenītraķešu kompleksi "Osa M", "Kinzhal" un tālā darbības rādiusa S-300F "Fort", pretzemūdeņu raķeštorpēdas "Metel" un "Vodopad", reaktīvie bumbumetēji un automātiskais divstobru lielgabals AK-130.

Atomenerģētiskā iekārta, autonoma darbība – divi mēneši, ātrums – 31 mezgls. Reisa attālums ir praktiski neierobežots. Kreiseri spēj strādāt Galējo Ziemeļu apstākļos un nodrošināt Krievijas militāro klātbūtni Arktikas reģionā. Daudzi analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē tas varētu kļūt par potenciālu cīņas lauku par dabas resursiem.

Тяжёлый атомный ракетный крейсер Адмирал Нахимов на базе Северного флота РФ
© Sputnik / Олег Ласточкин
Smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov"

Tomēr visi kuģi pakāpeniski noveco. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā "Orlan" varēja stāties pretī jebkuram pretiniekam, taču tagad situācija ir mainījusies. Tā kā pagaidām Krievijā ir grūtības ar pirmā ranga lielo karakuģu būvi, Aizsardzības ministrija nolēmusi modernizēt esošos un piešķirt jaunu bruņojumu.

PGA platforma

"Admiral Nahimov" bija remontā jau 1999. gadā, tomēr faktiski darbs pie kreisera sākās tikai 2013. gadā, kad aizsardzības nozare beidzot saņēma nopietnus līdzekļus. Līdz 2015. gadam uzņēmumā "Sevmaš" Severodvinskā no kuģa demontēja vecās iekārtas un pārbaudīja korpusu. Bija plānots pabeigt modernizāciju līdz 2018. gadam, tomēr termiņi ne vienu vien reizi tika atlikti. Remontu koriģēja darba gaitā, integrējot iekārtās un bruņojumā aizvien lielāku skaitu inovāciju.

Pērnā gada maijā aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko paziņoja, ka smagais kreiseris viens no pirmajiem saņems hiperskaņas raķetes "Cirkon". To ātrums deviņkārt pārsniedz skaņas ātrumu, tāpēc tās ir neaizsniedzamas jebkurai pretgaisa aizsardzības sistēmai. Darbības rādiuss – aptuveni 1000 kilometri. Tātad "Cirkon" gandrīz desmitkārt pārspēj amerikāņu zemskaņas pretkuģu raķetes "Harpune" (to darbības rādiuss – 130 km).

"Orlan" vienmēr ir izcēlušies ar spēcīgu PGA sistēmu. Pirms modernizācijas "Nahimova" rīcībā bija tālās darbības ZRS S-300F "Fort", tagad tas saņems S-400 jūras variantu – tas ir daudz labāks. Komplekss, kas izmanto dažāda tipa zenītraķetes, var pārtvert "neredzamās" lidmašīnas un citus mērķus gaisā, arī spārnotās un ballistiskās raķetes. Sistēmas 40N6 raķete likvidē objektus līdz 400 kilometru attālumā.

Plānots, ka "Admiral Nakhimov" saņems 96 ZRS S-499 starta šahtas – tas būs viens no vislabāk pret gaisa uzbrukumiem aizsargātajiem kuģiem pasaulē.

Astoņdesmit nišas

Cita starpā tuvās zonas ZRK "Kortik" nomainīs mūsdienīgie "Pancir ME", bet zenītraķetes "Osa M" – pret jauno sistēmu "Redut". Tomēr lielākā modernizācija skars uzbrukuma kompleksus. Līdz ar "Cirkon" kreiseris saņems pretkuģu raķetes P-800 "Oniks" un spārnotās raķetes "Kalibr" ar darbības rādiusu līdz 2500 kilometriem. Tās palaidīs no vertikālajām starta iekārtām ZS14 ar 80 nišām, kuru dēļ speciālisti bija spiesti demontēt kompleksu P-700 "Granit". Tas savulaik bija izcils ierocis. Ātrums – līdz 3 Mahi, darbības rādiuss – 625 kilometri. 500 kilotonnu kodollādiņš var ar vienu trāpījumu iznīcināt pat aviācijas bāzes kuģi. Tomēr tie ir lieli – desmit metrus gari, aptuveni 7 tonnas smagi. Jauno pretkuģu raķešu lādiņš nav tik jaudīgs, toties tās ir ātrākas un precīzākas.

Plānots atjaunot arī kreisera pretzemūdeņu bruņojumu. "Admiral Nakhimov" saņems kompleksu "Paket NK", kas aizsargā no torpēdām un zemūdenēm nelielā attālumā. Sistēma izmanto divu tipu lādiņus: termiskās torpēdas MTT un reaktīvos prettorpēdu šāviņus M-15. Pirmās spēj trāpīt zemūdenēm līdz 600 metru dziļumā un līdz 20 kilometru attālumā. otrais pārtver pret kuģi palaistās torpēdas līdz 1,4 km attālumā un līdz 800 metru dziļumā. "Paket NK" ir maksimāli automatizēts, patstāvīgi reģistrē un klasificē mērķi, fiksē kustības parametrus un sniedz precīzu informāciju par mērķi torpēdai vai prettorpēdu šāviņam. Abi lādiņi ir pietiekami ātri – 50 mezgli (92 km/h).

Pats par sevi saprotams, kreiseris saņems mūsdienīgas elektroniskās iekārtas. Tas būtiski uzlabos kuģa ekipāžas informētību un cels bruņojuma pielietošanas iespējas.

Vienlaikus kreiserim būs mūsdienīgas sakaru un navigācijas sistēmas, radioelektroniskās cīņas komplekss un aviācijas grupa – trīs modernizētie klāja helikopteri Ka-27M. Lidaparāti palīdzēs ekipāžai savlaicīgi ieraudzīt iespējamā pretinieka zemūdenes.

29
Pēc temata
Atbilde "Mistrāliem". Kāds būs Krievijas jaunais helikopteru bāzes kuģis
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
Krievijas "Cirkon" padarījis bezjēdzīgu ASV globālā trieciena koncepciju
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

0
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

0
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas