Piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57

Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?

69
(atjaunots 22:46 23.12.2020)
Piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57 joprojām pārsteidz ar unikālām taktiski tehniskajām īpašībām, jau sestās paaudzes tehnoloģiju spektru, iekaro slavu pasaulē, demonstrē optimistiskas attīstības perspektīvas un augstu eksporta potenciālu.

Pirmo sērijveida Su-57 Krievijas Gaisa kosmiskie spēki saņems vēl šogad. Pirmais 5. paaudzes iznīcinātājs ar otrā posma dzinēju parādīsies 2022. gadā. līdz 2024. gadam Krievijas GKS būs 22 iznīcinātāji Su-57, līdz 2028. gadam – 76 vienības. Klāja versija tiks izstrādāta līdz 2021. gada beigām, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Vēlmi iegādāties Su-57 paudušas un rindā stāv jau astoņas valstis. Krievijas Kara rūpniecības komisijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Jeļčaņinovs informēja: "Tiek izskatīti dažādi piegādes varianti: atsevišķa lidmašīna vai lidmašīna ar pilnu bruņojuma komplektu, ar pēcpārdošanas servisa sistēmu."

Alžīra pirmā pasūtīja Krievijā 14 iznīcinātājus Su-57E. Lielākais potenciālais Su-57 pasūtītājs ir Indija – tā plāno iegādāties gatavas lidmašīnas un attīstīt licencētās ražošanas projektu savā teritorijā (tāpat kā iepriekš iznīcinātājus MiG-21, MiG-27 un Su-30). Pie tam Indijas Gaisa spēki dod priekšroku divvietīgajiem iznīcinātājiem, un Krievija ir ar mieru vienoties ar svarīgo partneri.

Līdz ar Indiju un Alžīru par iznīcinātāju ļoti interesējas Ķīna, Mjanma, Vjetnama, Malaizija, Irāna un Turcija. Domājams, ārvalstu pasūtītāju skaits pieaugs, jo 4. paaudzes iznīcinātāji fiziski nolietojas un pakāpeniski atkāpjas pagātnē, bet cienīga konkurenta pasaules tirgū Su-57 šodien nav un tuvākajā perspektīvā nav arī gaidāms. Iespējams, tas sacentīsies par kundzību gaisā ar pašas Krievijas iznīcinātāju-pārtvērēju MiG-41 – tas būs lielāks un dārgāks (tiek izstrādāts kopš 2018. gada).

Fantastiskas perspektīvas

Amerikāņu izdevums Military Watch Magazine uzskata, ka Su-57 kļūs vēl populārāks pasaulē, kad Krievija vēl vairāk pietuvinās mašīnas konstruktīvās iespējas 6. paaudzes līmenim, integrēs hiperskaņas raķetes un jaunos dzinējus "Saturn 30". Tomēr jau šodien Su-57 piemīt unikāls iznīcinātāja-pārtvērēja un trieciennieka funkciju apvienojums. Jāpiebilst, ka lietderīgās kravas proporcija pret lidmašīnas masu ir daudz augstāka nekā 4. paaudzes iznīcinātājiem, turklāt mākslīgais intelekts ļauj Su-57 sekmīgi strādāt saiknē ar smago trieciena bezpilota lidaparātu S-70 "Okhotnik" (tam ir arī pašam savs "prāts", sešas tonnas smags bumbu un raķešu arsenāls, kā arī 5000 kilometru darbības rādiuss).

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57 lielā mērā "austs" no sestās paaudzes tehnoloģijām. Tā ir efektīva kaujas vienība un vienlaikus – zinātniskā laboratorija, pētījumu poligons, solis nākotnē. 90% uzdevumu pilotējamais Su-57 spēj izpildīt automātiski, pat rīkoties pilnībā patstāvīgi – pēc iepriekš sagatavotas programmas. Iznīcinātāja Su-57 integrācija ar trieciena dronu "Okhotnik" nozīmē jaunu taktiku un sestās paaudzes smago bezpilota lidmašīnu eskadriļu pielietojuma metodes. Tā nav nekāda fantastika.

21. decembrī Krievijas vicepremjers Jurijs Borisovs pastāstīja, ka 6. paaudzes iznīcinātājs būs bezpilota lidaparāts, pie tam tiek izstrādāta nevis "spārnota kaujas vienība", bet gan efektīvs aviācijas komplekss. Tādu lidmašīnu varēs vadīt no zemes vai no lidaparāta līdzās. Pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma rit zinātniski pētnieciskais darbs, tiek izskatīti dažādi varianti un novērtēti jau inženiertehnisko piezīmju līmenī. Parasti darbs pie tādiem projektiem no izmēģinājumu un konstruktoru darba sākuma ilgst 5-7 gadus. Darbs pie sestās paaudzes iznīcinātāja sākās 2016. gada pavasarī. Šajā laikā Apvienotās aviobūves korporācijas Kara aviācijas programmu vadītājs Vladimirs Mihailovs apliecināja, ka pirmais lidojums notiks jau pirms 2025. gada.

Pagaidām ir pilotējamais Su-57 ar izcilu eksporta potenciālu. Pirmie iznīcinātājus saņems Krievijas GKS. Jurijs Borisovs uzsvēra: "Uz ārzemēm neko nepārdodam, kamēr nebūs apmierinātas visas mūsu bruņoto spēku vajadzības. Varu teikt, ka ir ar Aizsardzības ministriju parakstīts līgums par 76 mašīnām, tātad darbs rit."

Pārākuma noslēpumi

Oficiālo specifikāciju ražotājs tur noslēpumā. Šobrīd no atklātiem avotiem zināms, ka komplekss Su-57 ietver aptuveni 15 jaunākos "gaiss-gaiss" un "gaiss-virsma" tipa aviācijas cīņas līdzekļus, ieskaitot pretkuģu raķetes ar darbības rādiusu līdz 250 km un hiperskaņas "Kinzhal". Jaunākā bruņojuma izmēģinājumus plānots noslēgt 2021. gadā.

No Rietumu militārās tehnikas viedokļa, Krievijā tapušais iznīcinātājs Su-57 ir cienījams 5. paaudzes kara aviotehnikas pārstāvis (tehnoloģijas pieejamas vien 2-3 pasaules valstīm) un tuvojas sestajai paaudzei.

Trīsdimensiju vilkmes vektors ļauj Su-57 demonstrēt neticamus manevrus, neiespējamus citiem 5. paaudzes iznīcinātājiem. "Sānu" radiolokācijas stacijas ļauj kompleksam patstāvīgi identificēt mērķus, turklāt lidmašīnas neredzamība pretinieka radaros nemazina kompleksa raķešu tēmēkļu efektivitāti. Radioelektroniskās cīņas (REC) integrētā sistēma dāvā iespēju radīt traucējumus visos rakursos un projekcijās – aizsargāt lidmašīnu no raķetēm ar paštēmējošiem šāviņiem. REC komplekss "Gimalai" spēj ievērojamā attālumā "ieraudzīt" un "neitralizēt", piemēram, iznīcinātājus F-22 un F-35.

Iznīcinātājs Su-57 ir radīts virskundzības iegūšanai gaisā. Tas ir tehnoloģiski daudz pārāks par F-22 un F-35 no bruņojuma spēka, lidojuma attāluma, ātruma un manevrētspējas viedokļa. Populārie salīdzinājumi ne vienmēr ir korekti. Amerikāņi tomēr projektēja F-22 tikai "gaiss-gaiss" tipa raķetēm (principiāli kļūdains risinājums), pēc tam mēģināja "iebāzt" brīvajās tilpnēs "gaiss-virsma" tipa raķetes, kas tām vienkārši nederēja. Tā nu nācās laist klajā lētāku (tikai 100 milj. dolāru gabalā) "neredzamo bumbvedēju" F-35. Jāpiebilst, ka daudzfunkcionālais iznīcinātājs-bumbvedējs F-35 radīts cerībā, ka tas spēs "neredzams zemskaņas ātrumā" iekļūt pretinieka PGA darbības zonā, apšaudīt virszemes objektus un koordinēt citu lidmašīnu darbības. Su-57, F-22 un F-35 konstrukcijas īpatnības dāvā tām dažādas priekšrocības atšķirīgā attālumā, tomēr Krievijas iznīcinātājs ir pārāks no tehnoloģiju un militāro iespēju viedokļa.

Daudzfunkcionālais Su-57 paredzēts jebkādu objektu likvidācijai gaisā lielā attālumā un tuvcīņā, objektu neitralizēšanai uz zemes un ūdens virsmas, pie tam pārvarot pretinieka PGA, gaisa telpas monitoringam lielā attālumā no bāzes vietas, pretinieka aviācijas kontroles sistēmas iznīcināšanai. Mašīna lielā mērā panākusi tehnoloģisko pilnību, pārbaudīta kaujas apstākļos Sīrijā. Ne velti Krievijas Aizsardzības ministrija uzreiz pasūtīja lielu partiju - 76 iznīcinātājus trim aviācijas pulkiem.

 Krievijas piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57
© Sputnik / Евгений Биятов

Iznīcinātājs Su-57 aprīkots ar principiāli jaunu dziļi integrētās avionikas kompleksu ar augstu vadības automatizācijas un ekipāžas intelektuālā atbalsta pakāpi (piloti var uzticēties "autopilotam" visā pilnībā un pievērsties taktiskajiem uzdevumiem). Iekārtas ļauj pārsūtīt un saņemt datus reālā laika režīmā no kontroles sistēmām uz zemes un aviācijas grupas vai pildīt uzdevumus autonomi.

Su-57 prioritātes un bruņojums ļauj identificēt un likvidēt apdraudējuma faktoru (mērķi) daudz lielākā attālumā nekā to spēj amerikāņu F-22 un F-35. Šeit mūsu acu priekšā paveras kompleksa tehnoloģiju un karadarbības koncepciju cīņa.

69
Tagi:
krievu ierocis, Krievijas GKS, Su-57

Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties

50
(atjaunots 22:54 16.01.2021)
Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos Vašingtonā dzer šampanieti – krīze devusi liktenīgu triecienu Trampam un visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam.

Starptautiskā reakcija pēc radikāli noskaņoto Trampa piekritēju iebrukuma Kapitolijā bija prognozējama. Tā variējas no traģiskas roku lauzīšanas un bļāvieniem par "dumpi, apvērsumu un valsts nodevību" līdz teju vai neslēptam ļaunam priekam par to, kas ASV kā bumerangs atgriezušās problēmas, ko tās gadu desmitiem rūpīgi lolojušas citām valstīm, portālā RIA Novosti konstatēja Irina Alksnis.

Vienlaikus pat Amerikai visnaidīgāk noskaņotajos prātos ir maz iemeslu priekam, jo pašreizējie procesi draud ar neprognozējamām sekām visiem.

No vienas puses, notikumi Kapitolijā novirzīja iekšpolitisko krīzi jaunā gultnē, no otras – izrādījās ļoti parocīgi Trampa pretiniekiem. Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos dzer šampanieti, jo krīze devusi liktenīgu triecienu ne tikai aizejošajam prezidentam, bet arī visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra valstij ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam Demokrātiskās partijas vadībā.

Jā, ASV veidojas relatīvi labvēlīga situācija jaunajai administrācijai, bet ārpolitikā stāvoklis ir daudz sarežģītāks.

Demokrāti atgriežas Baltajā namā ar lozungu "Pie visa vainīgs Tramps, taču mēs ātri atjaunosim amerikāņu hegemonijas un triumfējošā globālisma zelta laikmetu".

Viņi neredz nekādu vispārēju krīzi sistēmā, kas absolūti likumsakarīgi vājina ASV ģeopolitiskās pozīcijas. Gluži pretēji, Tramps, pēc viņu domām, ir nejauša pārejoša fluktuācija, kas bez iemesla likusi Amerikai novērsties no sava galvenā ceļa un cilvēces vēstures.

Nav svarīgi, vai "Vašingtonas purvs" patiešām tic tādai pasaules ainai. Galvenais – tā noteiks viņu tālākos soļus. Baidena administrācija savā ārpolitikā pūlēsies pavērst laiku atpakaļ, lai Savienotās Valstis atgūtu līdera statusu starptautiskajā arēnā, kam pārējās valstis paklausa bez vārda runas.

Tomēr to nebūs viegli panākt, varbūt par neiespējami, jo planēta, principā ir pieradusi un pat priecājas par to, ka ASV pamazām, tomēr nenovēršami zaudē savu superlielvalsts stāvokli. Patiesībā notikumi okeāna viņā krastā vien apstiprina augoši viedokli par to, ka tur padziļinās smaga sistēmas krīze. Rezultātā – visas globālās sistēmas pārformatēšana.

Nu jau pat desmitiem valstu, arī planētas vadošās lielvalstis izmanto šo apstākli un pavairo savu suverenitāti. Tā jau ir dominējošā tendence pasaulē. Jā, lielākā daļa valstu pūlas izvairīties no atklātas konfrontācijas ar Vašingtonu, taču pamazām spītīgi dara savu – piemēram, tā pati Vācija, kas sameklējusi iespēju apiet amerikāņu sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2". Tādā situācijā Vašingtonai ierastās ārpolitiskā darba metodes noteikti nenesīs vēlamo rezultātu. Galu galā visas neērtās un Vašingtonai nepatīkamās tendences ir veidojušās un nostiprinājušās nevis nelieša Trampa prezidentūras gados, bet gan dziļi demokrātiskā Baraka Obamas darbības laikā.

Demokrātu-globālistu mēģinājums atgriezties pie ierastās pieejas ārpolitikā garantē: pārējās valstis vienkārši ieņems ērto pozīciju "klausāmies un darām savu", un galu galā Vašingtonas lielkundziskā varenība saplaks vēl vairāk.

Tomēr pašreizējo procesu apstākļos cerības uz tādu scenāriju izskatās nepamatoti optimistiskas.

Lai izcīnītu uzvaru pār Trampu, demokrāti ir pārkāpuši visus pieņemtos iekšpolitiskās spēles noteikumus. Viņi ir nobeiguši ASV politisko sistēmu, arī vārda brīvību un vēlēšanas. Pie tam, šķiet, tas vēl nav viss.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

Tādos apstākļos cerības, ka viņi ievēros vismaz kaut kādu pieklājību ārpolitikā, ir pavisam niecīgas, it īpaši, ja pasaule arī turpmāk konsekventi centīsies atbrīvoties no Vašingtonas kontroles. Piedevām vēl amerikāņi jau sen padarījuši par sistemātiskiem pasākumiem dažnedažādas "ellīgas sankcijas", aviācijas bāzes grupu noenkurošanu pie kārtējās atstumtās valsts krastiem un "humānus uzlidojumus". Un pat tie jau zaudējuši efektivitāti.

ASV "dziļvalsts" sava mērķa labad nav pažēlojusi pat savu valsti. Par to tā izšķirsies, kad konstatēs: pasaule principiāli nevēlas tai pakļauties saskaņā ar vecajiem šabloniem, un ierastās spaidu metodes vienkārši vairs nelīdz? Atbilde uz šo jautājumu ir gaužām drūma.

50
Tagi:
Donalds Tramps, demokrātija, ASV
Pēc temata
Kapitolija aplenkums ASV: masveida protesta akcija Vašingtonā
Eksperts uzskata, ka ASV plāno izstādīt Ķīnai rēķinu par "kaitējumu cilvēcei"
Amerikāņu mediji saskata "pirmshitlera ēras" pazīmes ASV
Kozaks pastāstīja par "Normandijas četrinieka" līderu padomnieku tikšanos rezultātiem
Smagais raķešu atomkreiseris Piotr Velikiy, foto no arhīva

"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis

29
(atjaunots 22:38 16.01.2021)
Jaunas raķetes, mūsdienīgas iekārtas, unikālas iespējas – smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov" nomainīs "Piotr Velikiy" Krievijas JKF flagmaņa postenī.

Plānots, ka tas notiks 2022. gadā. Par to, kā modernizētais kuģis pastiprinās floti, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Pirmais rangs

Projekta 1144 "Orlan" kreiseri ir lielākie karakuģi pasaulē pēc aviācijas bāzes kuģiem. Tonnāža – 25,8 tūkstoši tonnu, garums – 250 metri, platums – 28,5 metri, ekipāža – 760 cilvēki.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Krievijai ir divi šī tipa vimpeļi, un "Piotr Velikiy", kas strādā Ziemeļu flotes sastāvā dosies uz modernizāciju, tiklīdz ierindā stāsies "Nahimovs". Pēc būtības, tās ir līdz zobiem bruņotas jūras platformas, kas spēj satriekt jebkuru mērķi. Standarta komplekts – 20 pretkuģu raķešu P-700 "Granit" starta iekārtas, zenītraķešu kompleksi "Osa M", "Kinzhal" un tālā darbības rādiusa S-300F "Fort", pretzemūdeņu raķeštorpēdas "Metel" un "Vodopad", reaktīvie bumbumetēji un automātiskais divstobru lielgabals AK-130.

Atomenerģētiskā iekārta, autonoma darbība – divi mēneši, ātrums – 31 mezgls. Reisa attālums ir praktiski neierobežots. Kreiseri spēj strādāt Galējo Ziemeļu apstākļos un nodrošināt Krievijas militāro klātbūtni Arktikas reģionā. Daudzi analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē tas varētu kļūt par potenciālu cīņas lauku par dabas resursiem.

Тяжёлый атомный ракетный крейсер Адмирал Нахимов на базе Северного флота РФ
© Sputnik / Олег Ласточкин
Smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov"

Tomēr visi kuģi pakāpeniski noveco. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā "Orlan" varēja stāties pretī jebkuram pretiniekam, taču tagad situācija ir mainījusies. Tā kā pagaidām Krievijā ir grūtības ar pirmā ranga lielo karakuģu būvi, Aizsardzības ministrija nolēmusi modernizēt esošos un piešķirt jaunu bruņojumu.

PGA platforma

"Admiral Nahimov" bija remontā jau 1999. gadā, tomēr faktiski darbs pie kreisera sākās tikai 2013. gadā, kad aizsardzības nozare beidzot saņēma nopietnus līdzekļus. Līdz 2015. gadam uzņēmumā "Sevmaš" Severodvinskā no kuģa demontēja vecās iekārtas un pārbaudīja korpusu. Bija plānots pabeigt modernizāciju līdz 2018. gadam, tomēr termiņi ne vienu vien reizi tika atlikti. Remontu koriģēja darba gaitā, integrējot iekārtās un bruņojumā aizvien lielāku skaitu inovāciju.

Pērnā gada maijā aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko paziņoja, ka smagais kreiseris viens no pirmajiem saņems hiperskaņas raķetes "Cirkon". To ātrums deviņkārt pārsniedz skaņas ātrumu, tāpēc tās ir neaizsniedzamas jebkurai pretgaisa aizsardzības sistēmai. Darbības rādiuss – aptuveni 1000 kilometri. Tātad "Cirkon" gandrīz desmitkārt pārspēj amerikāņu zemskaņas pretkuģu raķetes "Harpune" (to darbības rādiuss – 130 km).

"Orlan" vienmēr ir izcēlušies ar spēcīgu PGA sistēmu. Pirms modernizācijas "Nahimova" rīcībā bija tālās darbības ZRS S-300F "Fort", tagad tas saņems S-400 jūras variantu – tas ir daudz labāks. Komplekss, kas izmanto dažāda tipa zenītraķetes, var pārtvert "neredzamās" lidmašīnas un citus mērķus gaisā, arī spārnotās un ballistiskās raķetes. Sistēmas 40N6 raķete likvidē objektus līdz 400 kilometru attālumā.

Plānots, ka "Admiral Nakhimov" saņems 96 ZRS S-499 starta šahtas – tas būs viens no vislabāk pret gaisa uzbrukumiem aizsargātajiem kuģiem pasaulē.

Astoņdesmit nišas

Cita starpā tuvās zonas ZRK "Kortik" nomainīs mūsdienīgie "Pancir ME", bet zenītraķetes "Osa M" – pret jauno sistēmu "Redut". Tomēr lielākā modernizācija skars uzbrukuma kompleksus. Līdz ar "Cirkon" kreiseris saņems pretkuģu raķetes P-800 "Oniks" un spārnotās raķetes "Kalibr" ar darbības rādiusu līdz 2500 kilometriem. Tās palaidīs no vertikālajām starta iekārtām ZS14 ar 80 nišām, kuru dēļ speciālisti bija spiesti demontēt kompleksu P-700 "Granit". Tas savulaik bija izcils ierocis. Ātrums – līdz 3 Mahi, darbības rādiuss – 625 kilometri. 500 kilotonnu kodollādiņš var ar vienu trāpījumu iznīcināt pat aviācijas bāzes kuģi. Tomēr tie ir lieli – desmit metrus gari, aptuveni 7 tonnas smagi. Jauno pretkuģu raķešu lādiņš nav tik jaudīgs, toties tās ir ātrākas un precīzākas.

Plānots atjaunot arī kreisera pretzemūdeņu bruņojumu. "Admiral Nakhimov" saņems kompleksu "Paket NK", kas aizsargā no torpēdām un zemūdenēm nelielā attālumā. Sistēma izmanto divu tipu lādiņus: termiskās torpēdas MTT un reaktīvos prettorpēdu šāviņus M-15. Pirmās spēj trāpīt zemūdenēm līdz 600 metru dziļumā un līdz 20 kilometru attālumā. otrais pārtver pret kuģi palaistās torpēdas līdz 1,4 km attālumā un līdz 800 metru dziļumā. "Paket NK" ir maksimāli automatizēts, patstāvīgi reģistrē un klasificē mērķi, fiksē kustības parametrus un sniedz precīzu informāciju par mērķi torpēdai vai prettorpēdu šāviņam. Abi lādiņi ir pietiekami ātri – 50 mezgli (92 km/h).

Pats par sevi saprotams, kreiseris saņems mūsdienīgas elektroniskās iekārtas. Tas būtiski uzlabos kuģa ekipāžas informētību un cels bruņojuma pielietošanas iespējas.

Vienlaikus kreiserim būs mūsdienīgas sakaru un navigācijas sistēmas, radioelektroniskās cīņas komplekss un aviācijas grupa – trīs modernizētie klāja helikopteri Ka-27M. Lidaparāti palīdzēs ekipāžai savlaicīgi ieraudzīt iespējamā pretinieka zemūdenes.

29
Pēc temata
Atbilde "Mistrāliem". Kāds būs Krievijas jaunais helikopteru bāzes kuģis
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
Krievijas "Cirkon" padarījis bezjēdzīgu ASV globālā trieciena koncepciju
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

0
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

0
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas