Piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57

Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?

77
(atjaunots 22:46 23.12.2020)
Piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57 joprojām pārsteidz ar unikālām taktiski tehniskajām īpašībām, jau sestās paaudzes tehnoloģiju spektru, iekaro slavu pasaulē, demonstrē optimistiskas attīstības perspektīvas un augstu eksporta potenciālu.

Pirmo sērijveida Su-57 Krievijas Gaisa kosmiskie spēki saņems vēl šogad. Pirmais 5. paaudzes iznīcinātājs ar otrā posma dzinēju parādīsies 2022. gadā. līdz 2024. gadam Krievijas GKS būs 22 iznīcinātāji Su-57, līdz 2028. gadam – 76 vienības. Klāja versija tiks izstrādāta līdz 2021. gada beigām, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Vēlmi iegādāties Su-57 paudušas un rindā stāv jau astoņas valstis. Krievijas Kara rūpniecības komisijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Jeļčaņinovs informēja: "Tiek izskatīti dažādi piegādes varianti: atsevišķa lidmašīna vai lidmašīna ar pilnu bruņojuma komplektu, ar pēcpārdošanas servisa sistēmu."

Alžīra pirmā pasūtīja Krievijā 14 iznīcinātājus Su-57E. Lielākais potenciālais Su-57 pasūtītājs ir Indija – tā plāno iegādāties gatavas lidmašīnas un attīstīt licencētās ražošanas projektu savā teritorijā (tāpat kā iepriekš iznīcinātājus MiG-21, MiG-27 un Su-30). Pie tam Indijas Gaisa spēki dod priekšroku divvietīgajiem iznīcinātājiem, un Krievija ir ar mieru vienoties ar svarīgo partneri.

Līdz ar Indiju un Alžīru par iznīcinātāju ļoti interesējas Ķīna, Mjanma, Vjetnama, Malaizija, Irāna un Turcija. Domājams, ārvalstu pasūtītāju skaits pieaugs, jo 4. paaudzes iznīcinātāji fiziski nolietojas un pakāpeniski atkāpjas pagātnē, bet cienīga konkurenta pasaules tirgū Su-57 šodien nav un tuvākajā perspektīvā nav arī gaidāms. Iespējams, tas sacentīsies par kundzību gaisā ar pašas Krievijas iznīcinātāju-pārtvērēju MiG-41 – tas būs lielāks un dārgāks (tiek izstrādāts kopš 2018. gada).

Fantastiskas perspektīvas

Amerikāņu izdevums Military Watch Magazine uzskata, ka Su-57 kļūs vēl populārāks pasaulē, kad Krievija vēl vairāk pietuvinās mašīnas konstruktīvās iespējas 6. paaudzes līmenim, integrēs hiperskaņas raķetes un jaunos dzinējus "Saturn 30". Tomēr jau šodien Su-57 piemīt unikāls iznīcinātāja-pārtvērēja un trieciennieka funkciju apvienojums. Jāpiebilst, ka lietderīgās kravas proporcija pret lidmašīnas masu ir daudz augstāka nekā 4. paaudzes iznīcinātājiem, turklāt mākslīgais intelekts ļauj Su-57 sekmīgi strādāt saiknē ar smago trieciena bezpilota lidaparātu S-70 "Okhotnik" (tam ir arī pašam savs "prāts", sešas tonnas smags bumbu un raķešu arsenāls, kā arī 5000 kilometru darbības rādiuss).

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57 lielā mērā "austs" no sestās paaudzes tehnoloģijām. Tā ir efektīva kaujas vienība un vienlaikus – zinātniskā laboratorija, pētījumu poligons, solis nākotnē. 90% uzdevumu pilotējamais Su-57 spēj izpildīt automātiski, pat rīkoties pilnībā patstāvīgi – pēc iepriekš sagatavotas programmas. Iznīcinātāja Su-57 integrācija ar trieciena dronu "Okhotnik" nozīmē jaunu taktiku un sestās paaudzes smago bezpilota lidmašīnu eskadriļu pielietojuma metodes. Tā nav nekāda fantastika.

21. decembrī Krievijas vicepremjers Jurijs Borisovs pastāstīja, ka 6. paaudzes iznīcinātājs būs bezpilota lidaparāts, pie tam tiek izstrādāta nevis "spārnota kaujas vienība", bet gan efektīvs aviācijas komplekss. Tādu lidmašīnu varēs vadīt no zemes vai no lidaparāta līdzās. Pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma rit zinātniski pētnieciskais darbs, tiek izskatīti dažādi varianti un novērtēti jau inženiertehnisko piezīmju līmenī. Parasti darbs pie tādiem projektiem no izmēģinājumu un konstruktoru darba sākuma ilgst 5-7 gadus. Darbs pie sestās paaudzes iznīcinātāja sākās 2016. gada pavasarī. Šajā laikā Apvienotās aviobūves korporācijas Kara aviācijas programmu vadītājs Vladimirs Mihailovs apliecināja, ka pirmais lidojums notiks jau pirms 2025. gada.

Pagaidām ir pilotējamais Su-57 ar izcilu eksporta potenciālu. Pirmie iznīcinātājus saņems Krievijas GKS. Jurijs Borisovs uzsvēra: "Uz ārzemēm neko nepārdodam, kamēr nebūs apmierinātas visas mūsu bruņoto spēku vajadzības. Varu teikt, ka ir ar Aizsardzības ministriju parakstīts līgums par 76 mašīnām, tātad darbs rit."

Pārākuma noslēpumi

Oficiālo specifikāciju ražotājs tur noslēpumā. Šobrīd no atklātiem avotiem zināms, ka komplekss Su-57 ietver aptuveni 15 jaunākos "gaiss-gaiss" un "gaiss-virsma" tipa aviācijas cīņas līdzekļus, ieskaitot pretkuģu raķetes ar darbības rādiusu līdz 250 km un hiperskaņas "Kinzhal". Jaunākā bruņojuma izmēģinājumus plānots noslēgt 2021. gadā.

No Rietumu militārās tehnikas viedokļa, Krievijā tapušais iznīcinātājs Su-57 ir cienījams 5. paaudzes kara aviotehnikas pārstāvis (tehnoloģijas pieejamas vien 2-3 pasaules valstīm) un tuvojas sestajai paaudzei.

Trīsdimensiju vilkmes vektors ļauj Su-57 demonstrēt neticamus manevrus, neiespējamus citiem 5. paaudzes iznīcinātājiem. "Sānu" radiolokācijas stacijas ļauj kompleksam patstāvīgi identificēt mērķus, turklāt lidmašīnas neredzamība pretinieka radaros nemazina kompleksa raķešu tēmēkļu efektivitāti. Radioelektroniskās cīņas (REC) integrētā sistēma dāvā iespēju radīt traucējumus visos rakursos un projekcijās – aizsargāt lidmašīnu no raķetēm ar paštēmējošiem šāviņiem. REC komplekss "Gimalai" spēj ievērojamā attālumā "ieraudzīt" un "neitralizēt", piemēram, iznīcinātājus F-22 un F-35.

Iznīcinātājs Su-57 ir radīts virskundzības iegūšanai gaisā. Tas ir tehnoloģiski daudz pārāks par F-22 un F-35 no bruņojuma spēka, lidojuma attāluma, ātruma un manevrētspējas viedokļa. Populārie salīdzinājumi ne vienmēr ir korekti. Amerikāņi tomēr projektēja F-22 tikai "gaiss-gaiss" tipa raķetēm (principiāli kļūdains risinājums), pēc tam mēģināja "iebāzt" brīvajās tilpnēs "gaiss-virsma" tipa raķetes, kas tām vienkārši nederēja. Tā nu nācās laist klajā lētāku (tikai 100 milj. dolāru gabalā) "neredzamo bumbvedēju" F-35. Jāpiebilst, ka daudzfunkcionālais iznīcinātājs-bumbvedējs F-35 radīts cerībā, ka tas spēs "neredzams zemskaņas ātrumā" iekļūt pretinieka PGA darbības zonā, apšaudīt virszemes objektus un koordinēt citu lidmašīnu darbības. Su-57, F-22 un F-35 konstrukcijas īpatnības dāvā tām dažādas priekšrocības atšķirīgā attālumā, tomēr Krievijas iznīcinātājs ir pārāks no tehnoloģiju un militāro iespēju viedokļa.

Daudzfunkcionālais Su-57 paredzēts jebkādu objektu likvidācijai gaisā lielā attālumā un tuvcīņā, objektu neitralizēšanai uz zemes un ūdens virsmas, pie tam pārvarot pretinieka PGA, gaisa telpas monitoringam lielā attālumā no bāzes vietas, pretinieka aviācijas kontroles sistēmas iznīcināšanai. Mašīna lielā mērā panākusi tehnoloģisko pilnību, pārbaudīta kaujas apstākļos Sīrijā. Ne velti Krievijas Aizsardzības ministrija uzreiz pasūtīja lielu partiju - 76 iznīcinātājus trim aviācijas pulkiem.

 Krievijas piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57
© Sputnik / Евгений Биятов

Iznīcinātājs Su-57 aprīkots ar principiāli jaunu dziļi integrētās avionikas kompleksu ar augstu vadības automatizācijas un ekipāžas intelektuālā atbalsta pakāpi (piloti var uzticēties "autopilotam" visā pilnībā un pievērsties taktiskajiem uzdevumiem). Iekārtas ļauj pārsūtīt un saņemt datus reālā laika režīmā no kontroles sistēmām uz zemes un aviācijas grupas vai pildīt uzdevumus autonomi.

Su-57 prioritātes un bruņojums ļauj identificēt un likvidēt apdraudējuma faktoru (mērķi) daudz lielākā attālumā nekā to spēj amerikāņu F-22 un F-35. Šeit mūsu acu priekšā paveras kompleksa tehnoloģiju un karadarbības koncepciju cīņa.

77
Tagi:
krievu ierocis, Krievijas GKS, Su-57
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

11
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

11
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

10
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

10
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

0
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
0
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu