VDD logo, foto no arhīva

Par ko cīnījās? Latvijas varasiestādes aizrāvušās propagandas spēlēs

235
(atjaunots 11:51 18.12.2020)
Kāpēc koronavīrusa statistika Krievijā biedē Latvijas varasvīrus vairāk nekā pilnīgas izolācijas risks pašu valstī? Varbūt tāpēc, ka cīņā ar "propagandu" Latvija sekmīgi atkratās no patiesības un vienlaikus iebiedē tos, kuri vēl spēj pateikt šo patiesību acīs.

Nesen vienlaikus saņēmu Maskavas medicīnas laboratorijas vēstuli un informāciju par Latvijas veselības ministres uzrunu pēc valdības sēdes. Klīnika paziņoja, ka pēc vakcinācijas pret koronavīrusu tests apliecinājis antiķermenīšu esamību asinīs, bet Ilze Viņķele paziņoja iedzīvotājiem, ka Ziemassvētkos var iztikt arī bez tradicionālajiem svētku dāvanu pirkumiem.

Vakcīnu "Sputnik V" man iepotēja pirms pusotra mēneša, un jau toreiz Krievijā tas nebija nekāds īpašais notikums. Tagad pēc antiķermenīšu esamības pārliecinājos, ka vakcīna ir līdzējusi, tomēr arī tā nav nekāda planetāra mēroga ziņa.

Visiem maniem kolēģiem un gandrīz visiem paziņām Krievijā ir iespēja vakcinēties. Dažs ir vakcinējies, citi – jau pārslimojuši. Daudzi pagaidām neplāno vai baidās vakcinēties, dažiem izveidojies skeptisks viedoklis par vakcīnu. Tas ir normāli. Cilvēkam ir tiesības uz patstāvīgu izvēli. Tomēr, lai pieņemtu lēmumu, viņam ir vajadzīga objektīva un pilnīga informācija. Krievijā tā ir. Žēl, tomēr Latvijā vispār nav objektīvas informācijas.

"Šausmas, panika un haoss"

Kad veselības ministre Viņķele runā par Ziemassvētku dāvanām – ka bez tām itin labi var iztikt, visiem ir skaidrs, ka drīz valdība pieņems lēmumu par lokdaunu. Tiks slēgti vismaz visi nepārtikas veikali, tātad no dāvanu pirkumiem noteikti vajadzēs atteikties. Ļaunākajā gadījumā – aizliegs iziet no mājām bez objektīva iemesla un ieviesīs komandanta stundu.

Diezin vai valdība cer, ka tādi pasākumi nopietni palīdzēs cīņā ar vīrusu, - viņi vienkārši uzskata, ka citu variantu nav un lokdaunu itin labi var paciest – attīstītās valstīs tas ir ieviests, un tur, kur vēl nav ieviests, valda īsta apokalipse. Kā Krievijā, piemēram. Jā, jā, viņi patiešām tic, ka Krievija sliktāk par visiem pasaulē tiek galā ar pandēmiju, ja vispār tiek galā: vienkārši savāc līķus uz ielām un samet pagaidu morgos.

Nesen, kad Latvija saskārās ar skumjo rekordu – 25 miruši Covid-19 pacienti dienā, veselības ministre deva interviju krievvalodīgai radio stacijai. Cita starpā viņa atklāja, ka šobrīd vismazāk gribētu atrasties Krievijā. pēc Viņķeles vārdiem, tur valda šausmas – milzīgi zaudējumu skaitļi, panika un haoss. Pašlaik Latvijā valda kritiska situācija, taču, paldies Dievam, ne tāda, kā Krievijā – tāds ir ministres izteikumu īss atstāsts.

Neredzu nekādu jēgu strīdēties un šeit stāstīt patiesību par notiekošo Krievijā – mūsu lasītāji, pateicoties krievu valodas zināšanām un interesei par dzīvi kaimiņos, saņem objektīvu informāciju. Ministrei vajadzētu vienkārši paskatīties statistiku – pandēmijas otrā viļņa kalngalos jaunu infekcijas gadījumu ziņā Latvija vairākkārt apsteidz Krieviju. Vajag tikai papētīt nevis absolūtos ciparus, bet gan aprēķināt datus proporcionāli iedzīvotāju skaitam, jo valstu izmēri nav salīdzināmi.

Protams, arī Krievijā situācija ir smaga. Tomēr nekādi nevar salīdzināt ar Latviju, kur nu vēl apgalvot, ka Latvijā tā ir labāka. Strādā veikali un restorāni, teātri ir vaļā, var aiziet uz kino un baseinu. Var ceļot pa valsti un piedevām par to saņemt atpakaļ 20% izdevumu. Protams, cilvēki inficējas un slimo. Tomēr veselības aprūpe tiek galā. Pat maskas cilvēki valkā ne tikdaudz bailēs no infekcijas, cik apmaiņā pret strādājošu biznesu, - tāda ir pozīcija: uzvelc masku, izglāb iemīļoto kafejnīcu no slēgšanas.

Starp citu es nedomāju lamāt veselības aprūpi Latvijā. Nemaz neceriet. Mediķi strādā lieliski. Varonīgi. Interesanti, ka ārstus uzliela par lielākais skeptiķis – Jurijs Aleksejevs. Palasiet viņa publikāciju Facebook par Covid-19 testu. Tikai retais saņēmis tik daudz siltu vārdu no Aleksejeva, kā veselības aprūpes sistēma vienā konkrētā gadījumā, lai cik kritiski viņš vērtētu visu, kas saistīts ar Latviju kopš neatkarības atjaunošanas.

Kas piekrāpis Viņķeli?

Vienkārši atgriezīšos pie veselības ministres Viņķeles un viņas izteikumiem par Krieviju. Viņa nemeloja. Jā, viņa teica nepatiesību, taču tikai tāpēc, ka tic tai. Viņa ir ministre, viņai tagad ir milzīgs problēmu un uzdevumu masīvs, ar ko viņa visnotaļ tiek galā – kolapsa slimnīcās nav, un tas ir Viņķeles nopelns.

Viņa patiešām pārdzīvo par katru Latvijas iedzīvotāju, un es noteikti zinu, ka viņa ir kārtīgs, labs cilvēks. Bet kā tad viņa var zināt, kas patiesībā notiek Krievijā, ja dzīvo informācijas burbulī kopā ar citiem latviešiem? Viņa melo, taču viņu krāpj. Pašmāju prese krāpj.

Latvija ir nonākusi tiktāl, ka pašmāju neatkarīgo mediju pārvēršanās par propagandas līdzekli ir smagi skārusi pašu varu. Droši vien valdība patiešām bija par to gandarīta. Pareizāk sakot, nemanīja mīnusus un kopumā pat bija apmierināta.

Jā, medijos valda krīze, ekonomikai klājas plāni. Lielie informācijas portāli, sabiedriskie kanāli un radiostacijas dzīvo uz budžeta rēķina un neplāno kaitināt investoru – valdību. Tāpēc slavē varasvīrus un atspoguļo problēmas, ko pasūta varasvīri. Piedevām zīmē šausminošu Krievijas portretu – tas ir modīgi. Komerciālie mediji taupa, kā māk: ziņas taisa no valsts struktūru relīzēm, autoru analītikai un ekspertīzei naudas nav. Un lamā Krieviju – arī viņi jūt tendences.

Propagandas bumerangs

Vispirms lojālā prese piegrūž iedzīvotājus pilnus ar pareizo informāciju, bet pēc tam pēkšņi noskaidrojas, ka viņi ietekmē arī tos, kuri pieņem lēmumus valsts līmenī. Visi – no deputātiem līdz ministriem un prezidentam – saņem vienpusīgu formatētu informāciju, ko paši pirms brīža pasūtījuši.

Vienā brīdī vara vairs nesaņem ziņas par reālo situāciju ne tikai pasaulē, bet arī pašu mājās. Labi, lai jau veselības ministre neliekuļoti tic miljoniem Covid-19 inficētu līķu Krievijā. Daudz ļaunāk – ministrs nezina, kā patiesībā dzīvo viņas pašas tauta.

Ko dara vara? Tā dod atļauju tālākai cīņai ar objektīvās informācijas pārpalikumiem medijos. Specdienests ierosina krimināllietu pret mūsu portāla autoriem. Itin nopietnu lietu ar iespējamu sodu līdz pat brīvības atņemšanai, bet pagaidām konfiscē tehniku un bankas kartes, aizliedz pamest valsti. Starp citu, Latvijas pilsoņiem. Cilvēkus, kas gribēja un varēja sniegt Latvijas iedzīvotājiem mazliet objektīvāku informāciju, nekā pārējie mediji Latvijā.

Viņus vajag nevis sēdināt cietumā, bet gan lolot un mīļot – tas ir pašu Latvijas vadītāju interesēs. Kurš tad vēl pateiks viņiem taisnību acīs?

235
Tagi:
ierobežojumi, Ilze Viņķele, koronavīruss, propaganda, valdība, Latvija

Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties

51
(atjaunots 22:54 16.01.2021)
Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos Vašingtonā dzer šampanieti – krīze devusi liktenīgu triecienu Trampam un visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam.

Starptautiskā reakcija pēc radikāli noskaņoto Trampa piekritēju iebrukuma Kapitolijā bija prognozējama. Tā variējas no traģiskas roku lauzīšanas un bļāvieniem par "dumpi, apvērsumu un valsts nodevību" līdz teju vai neslēptam ļaunam priekam par to, kas ASV kā bumerangs atgriezušās problēmas, ko tās gadu desmitiem rūpīgi lolojušas citām valstīm, portālā RIA Novosti konstatēja Irina Alksnis.

Vienlaikus pat Amerikai visnaidīgāk noskaņotajos prātos ir maz iemeslu priekam, jo pašreizējie procesi draud ar neprognozējamām sekām visiem.

No vienas puses, notikumi Kapitolijā novirzīja iekšpolitisko krīzi jaunā gultnē, no otras – izrādījās ļoti parocīgi Trampa pretiniekiem. Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos dzer šampanieti, jo krīze devusi liktenīgu triecienu ne tikai aizejošajam prezidentam, bet arī visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra valstij ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam Demokrātiskās partijas vadībā.

Jā, ASV veidojas relatīvi labvēlīga situācija jaunajai administrācijai, bet ārpolitikā stāvoklis ir daudz sarežģītāks.

Demokrāti atgriežas Baltajā namā ar lozungu "Pie visa vainīgs Tramps, taču mēs ātri atjaunosim amerikāņu hegemonijas un triumfējošā globālisma zelta laikmetu".

Viņi neredz nekādu vispārēju krīzi sistēmā, kas absolūti likumsakarīgi vājina ASV ģeopolitiskās pozīcijas. Gluži pretēji, Tramps, pēc viņu domām, ir nejauša pārejoša fluktuācija, kas bez iemesla likusi Amerikai novērsties no sava galvenā ceļa un cilvēces vēstures.

Nav svarīgi, vai "Vašingtonas purvs" patiešām tic tādai pasaules ainai. Galvenais – tā noteiks viņu tālākos soļus. Baidena administrācija savā ārpolitikā pūlēsies pavērst laiku atpakaļ, lai Savienotās Valstis atgūtu līdera statusu starptautiskajā arēnā, kam pārējās valstis paklausa bez vārda runas.

Tomēr to nebūs viegli panākt, varbūt par neiespējami, jo planēta, principā ir pieradusi un pat priecājas par to, ka ASV pamazām, tomēr nenovēršami zaudē savu superlielvalsts stāvokli. Patiesībā notikumi okeāna viņā krastā vien apstiprina augoši viedokli par to, ka tur padziļinās smaga sistēmas krīze. Rezultātā – visas globālās sistēmas pārformatēšana.

Nu jau pat desmitiem valstu, arī planētas vadošās lielvalstis izmanto šo apstākli un pavairo savu suverenitāti. Tā jau ir dominējošā tendence pasaulē. Jā, lielākā daļa valstu pūlas izvairīties no atklātas konfrontācijas ar Vašingtonu, taču pamazām spītīgi dara savu – piemēram, tā pati Vācija, kas sameklējusi iespēju apiet amerikāņu sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2". Tādā situācijā Vašingtonai ierastās ārpolitiskā darba metodes noteikti nenesīs vēlamo rezultātu. Galu galā visas neērtās un Vašingtonai nepatīkamās tendences ir veidojušās un nostiprinājušās nevis nelieša Trampa prezidentūras gados, bet gan dziļi demokrātiskā Baraka Obamas darbības laikā.

Demokrātu-globālistu mēģinājums atgriezties pie ierastās pieejas ārpolitikā garantē: pārējās valstis vienkārši ieņems ērto pozīciju "klausāmies un darām savu", un galu galā Vašingtonas lielkundziskā varenība saplaks vēl vairāk.

Tomēr pašreizējo procesu apstākļos cerības uz tādu scenāriju izskatās nepamatoti optimistiskas.

Lai izcīnītu uzvaru pār Trampu, demokrāti ir pārkāpuši visus pieņemtos iekšpolitiskās spēles noteikumus. Viņi ir nobeiguši ASV politisko sistēmu, arī vārda brīvību un vēlēšanas. Pie tam, šķiet, tas vēl nav viss.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

Tādos apstākļos cerības, ka viņi ievēros vismaz kaut kādu pieklājību ārpolitikā, ir pavisam niecīgas, it īpaši, ja pasaule arī turpmāk konsekventi centīsies atbrīvoties no Vašingtonas kontroles. Piedevām vēl amerikāņi jau sen padarījuši par sistemātiskiem pasākumiem dažnedažādas "ellīgas sankcijas", aviācijas bāzes grupu noenkurošanu pie kārtējās atstumtās valsts krastiem un "humānus uzlidojumus". Un pat tie jau zaudējuši efektivitāti.

ASV "dziļvalsts" sava mērķa labad nav pažēlojusi pat savu valsti. Par to tā izšķirsies, kad konstatēs: pasaule principiāli nevēlas tai pakļauties saskaņā ar vecajiem šabloniem, un ierastās spaidu metodes vienkārši vairs nelīdz? Atbilde uz šo jautājumu ir gaužām drūma.

51
Tagi:
Donalds Tramps, demokrātija, ASV
Pēc temata
Kapitolija aplenkums ASV: masveida protesta akcija Vašingtonā
Eksperts uzskata, ka ASV plāno izstādīt Ķīnai rēķinu par "kaitējumu cilvēcei"
Amerikāņu mediji saskata "pirmshitlera ēras" pazīmes ASV
Kozaks pastāstīja par "Normandijas četrinieka" līderu padomnieku tikšanos rezultātiem
Smagais raķešu atomkreiseris Piotr Velikiy, foto no arhīva

"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis

30
(atjaunots 22:38 16.01.2021)
Jaunas raķetes, mūsdienīgas iekārtas, unikālas iespējas – smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov" nomainīs "Piotr Velikiy" Krievijas JKF flagmaņa postenī.

Plānots, ka tas notiks 2022. gadā. Par to, kā modernizētais kuģis pastiprinās floti, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Pirmais rangs

Projekta 1144 "Orlan" kreiseri ir lielākie karakuģi pasaulē pēc aviācijas bāzes kuģiem. Tonnāža – 25,8 tūkstoši tonnu, garums – 250 metri, platums – 28,5 metri, ekipāža – 760 cilvēki.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Krievijai ir divi šī tipa vimpeļi, un "Piotr Velikiy", kas strādā Ziemeļu flotes sastāvā dosies uz modernizāciju, tiklīdz ierindā stāsies "Nahimovs". Pēc būtības, tās ir līdz zobiem bruņotas jūras platformas, kas spēj satriekt jebkuru mērķi. Standarta komplekts – 20 pretkuģu raķešu P-700 "Granit" starta iekārtas, zenītraķešu kompleksi "Osa M", "Kinzhal" un tālā darbības rādiusa S-300F "Fort", pretzemūdeņu raķeštorpēdas "Metel" un "Vodopad", reaktīvie bumbumetēji un automātiskais divstobru lielgabals AK-130.

Atomenerģētiskā iekārta, autonoma darbība – divi mēneši, ātrums – 31 mezgls. Reisa attālums ir praktiski neierobežots. Kreiseri spēj strādāt Galējo Ziemeļu apstākļos un nodrošināt Krievijas militāro klātbūtni Arktikas reģionā. Daudzi analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē tas varētu kļūt par potenciālu cīņas lauku par dabas resursiem.

Тяжёлый атомный ракетный крейсер Адмирал Нахимов на базе Северного флота РФ
© Sputnik / Олег Ласточкин
Smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov"

Tomēr visi kuģi pakāpeniski noveco. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā "Orlan" varēja stāties pretī jebkuram pretiniekam, taču tagad situācija ir mainījusies. Tā kā pagaidām Krievijā ir grūtības ar pirmā ranga lielo karakuģu būvi, Aizsardzības ministrija nolēmusi modernizēt esošos un piešķirt jaunu bruņojumu.

PGA platforma

"Admiral Nahimov" bija remontā jau 1999. gadā, tomēr faktiski darbs pie kreisera sākās tikai 2013. gadā, kad aizsardzības nozare beidzot saņēma nopietnus līdzekļus. Līdz 2015. gadam uzņēmumā "Sevmaš" Severodvinskā no kuģa demontēja vecās iekārtas un pārbaudīja korpusu. Bija plānots pabeigt modernizāciju līdz 2018. gadam, tomēr termiņi ne vienu vien reizi tika atlikti. Remontu koriģēja darba gaitā, integrējot iekārtās un bruņojumā aizvien lielāku skaitu inovāciju.

Pērnā gada maijā aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko paziņoja, ka smagais kreiseris viens no pirmajiem saņems hiperskaņas raķetes "Cirkon". To ātrums deviņkārt pārsniedz skaņas ātrumu, tāpēc tās ir neaizsniedzamas jebkurai pretgaisa aizsardzības sistēmai. Darbības rādiuss – aptuveni 1000 kilometri. Tātad "Cirkon" gandrīz desmitkārt pārspēj amerikāņu zemskaņas pretkuģu raķetes "Harpune" (to darbības rādiuss – 130 km).

"Orlan" vienmēr ir izcēlušies ar spēcīgu PGA sistēmu. Pirms modernizācijas "Nahimova" rīcībā bija tālās darbības ZRS S-300F "Fort", tagad tas saņems S-400 jūras variantu – tas ir daudz labāks. Komplekss, kas izmanto dažāda tipa zenītraķetes, var pārtvert "neredzamās" lidmašīnas un citus mērķus gaisā, arī spārnotās un ballistiskās raķetes. Sistēmas 40N6 raķete likvidē objektus līdz 400 kilometru attālumā.

Plānots, ka "Admiral Nakhimov" saņems 96 ZRS S-499 starta šahtas – tas būs viens no vislabāk pret gaisa uzbrukumiem aizsargātajiem kuģiem pasaulē.

Astoņdesmit nišas

Cita starpā tuvās zonas ZRK "Kortik" nomainīs mūsdienīgie "Pancir ME", bet zenītraķetes "Osa M" – pret jauno sistēmu "Redut". Tomēr lielākā modernizācija skars uzbrukuma kompleksus. Līdz ar "Cirkon" kreiseris saņems pretkuģu raķetes P-800 "Oniks" un spārnotās raķetes "Kalibr" ar darbības rādiusu līdz 2500 kilometriem. Tās palaidīs no vertikālajām starta iekārtām ZS14 ar 80 nišām, kuru dēļ speciālisti bija spiesti demontēt kompleksu P-700 "Granit". Tas savulaik bija izcils ierocis. Ātrums – līdz 3 Mahi, darbības rādiuss – 625 kilometri. 500 kilotonnu kodollādiņš var ar vienu trāpījumu iznīcināt pat aviācijas bāzes kuģi. Tomēr tie ir lieli – desmit metrus gari, aptuveni 7 tonnas smagi. Jauno pretkuģu raķešu lādiņš nav tik jaudīgs, toties tās ir ātrākas un precīzākas.

Plānots atjaunot arī kreisera pretzemūdeņu bruņojumu. "Admiral Nakhimov" saņems kompleksu "Paket NK", kas aizsargā no torpēdām un zemūdenēm nelielā attālumā. Sistēma izmanto divu tipu lādiņus: termiskās torpēdas MTT un reaktīvos prettorpēdu šāviņus M-15. Pirmās spēj trāpīt zemūdenēm līdz 600 metru dziļumā un līdz 20 kilometru attālumā. otrais pārtver pret kuģi palaistās torpēdas līdz 1,4 km attālumā un līdz 800 metru dziļumā. "Paket NK" ir maksimāli automatizēts, patstāvīgi reģistrē un klasificē mērķi, fiksē kustības parametrus un sniedz precīzu informāciju par mērķi torpēdai vai prettorpēdu šāviņam. Abi lādiņi ir pietiekami ātri – 50 mezgli (92 km/h).

Pats par sevi saprotams, kreiseris saņems mūsdienīgas elektroniskās iekārtas. Tas būtiski uzlabos kuģa ekipāžas informētību un cels bruņojuma pielietošanas iespējas.

Vienlaikus kreiserim būs mūsdienīgas sakaru un navigācijas sistēmas, radioelektroniskās cīņas komplekss un aviācijas grupa – trīs modernizētie klāja helikopteri Ka-27M. Lidaparāti palīdzēs ekipāžai savlaicīgi ieraudzīt iespējamā pretinieka zemūdenes.

30
Pēc temata
Atbilde "Mistrāliem". Kāds būs Krievijas jaunais helikopteru bāzes kuģis
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
Krievijas "Cirkon" padarījis bezjēdzīgu ASV globālā trieciena koncepciju
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

0
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

0
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas