"Nepatīkams pārsteigums NATO": Krievija izmēģinājusi jaunu pašgājējlielgabalu

75
(atjaunots 15:13 17.12.2020)
Ilgos pārgājienos pārbaudīta mobila mašīna un iespaidīgs spēks – Krievijas desantnieki gatavojas uzņemt bruņojumā artilērijas pašgājēju 2S42 "Lotos".

Mašīna jau pārvarējusi pieņemšanas un nodošanas izmēģinājumus, kas apstiprināja visas iepriekš prezentētās taktiski tehniskās īpatnības. Par perspektīvā pašgājēja īpašībām, kā arī citiem gaisa desanta vienībām paredzētajiem jaunumiem portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Vieglā svara kaujinieks

Poligonā "Lotos" bez kavēkļiem pārvarēja 400 kilometru distanci un palaida 14 šāviņus no 120 mm lielgabala. Nākamais posms – provizoriskie izmēģinājumi, kas sāksies jau šī gada nogalē.

Publika pašgājēju pirmo reizi ieraudzīja 2017. gadā, darbs pie projekta sākās 2009. gadā. Konstruktori plānoja izstrādāt desantnieku vajadzībām 152 mm artilērijas kompleksu "Zauralec" uz prettanku lielgabala "Sprut SDM1" bāzes, taču galu galā izvēlējās ne tik spēcīgu, toties mobilāku un vieglāku mašīnu.

Ar laiku "Lotos" aizvietos artilērijas un mīnmetēja iekārtu "Nona", kas pieņemta bruņojumā 1970. gadu beigās un itin labi parādījusi savas iespējas. Pašgājēja bāzei izmantota šasija no BDM-4M ar unificētiem mezgliem un agregātiem. Kaujas mašīnas masa nepārsniedz 18 tonnas, dīzeļa dzinējs ar 450 zirgspēku jaudu ļauj tai pārvietoties ar ātrumu līdz 70 km/h pa šoseju. Nobraukuma rezerve – 500 kilometri. Tāpat kā citas desanta tehnikas vienības, arī "Lotos" prot peldēt un pārvarēt vairākus metrus dziļas ūdens tilpes. Īpašu uzmanību izstrādātāji pievērsuši ekipāžas drošībai, it īpaši aizsardzībai no precīzajiem ieročiem. Bruņas ir atvieglotas: korpuss iztur lielkalibra ložmetēju uguni un šķembu trāpījumus. Toties perimetrā – lāzera indikatori, kas identificē "Lotos" iekļūšanu pretinieka prettanku līdzekļu tēmēšanas sistēmu darbības laukā.

Mašīnai izmantota "gudrā aizsardzība". Saņemtā informācija automātiski tiek noraidīta aerosola granātu palaišanas iekārtām, kas pavēršas pret izstarojuma avotu un izšauj lādiņus. Mašīnu acumirklī ieskauj blīvs dūmu aizkars un samulsina ienaidnieka precīzās raķetes, kas strādā lāzera un infrasarkanajā diapazonā.

"Lotos" "Nonas" vietā

Salīdzinājumā ar priekšgājēju trieciena iespējas ir būtiski uzlabojušās. Tornis ir automatizēta tilpne. Lielgabalam nodrošināta tālvadība. Tēmētājs atrodas mašīnas priekšdaļā kopā ar vadītāju-mehāniķi, ekipāžas komandieris un pielādētājs – tornī. Vēl viena īpatnība – mašīnu var desantēt no lidmašīnas kopā ar visiem ekipāžas locekļiem. Savukārt desantējot no gaisa "Nona", bija atļauts palikt mašīnā tikai komandierim un mehāniķim-vadītājam.

Vienīgais raķešu ekranoplāns pasaulē – Krievijas Luņ
Пресс-служба Южного военного округа

"Lielgabals izraudzīts, ņemot vērā to, ka "Lotos" radīts uz BMD-4 bāzes, kuras konstrukcija gabarītu un svara ziņā teicami piemērota desantējamaai tehnikai, - sarunā ar RIA Novosti paskaidroja militārais eksperts Aleksejs Ļeonkovs. – Ja pārsniegti masas un gabarītu rādītāji, kara transporta lidmašīnas Il-76 nespēs uzņemt pietiekamu skaitu pašgājēju, taču operācijās nepieciešamas vismaz divas iekārtas."

"Lotos" munīcijas rezerve ir divreiz lielāka nekā "Nona" – apmēram 55 šāviņi. Pateicoties lielākam stobra garumam un stobrgala bremzei, efektīvais darbības rādiuss sasniedz 13 kilometrus. Tomēr izstrādātāji ziņo, ka speciālais planējošais lādiņš spēj pārvarēt arī 20 kilometrus.

Lielgabals tiek notēmēts horizontālā plaknē par 360 grādiem. Lielgabala pacelšanās leņķis vertikālē – no -4 līdz +80 grādiem. Tas ir, pašgājējs var šaut kā artilērijas lielgabals, haubice vai mīnmetējs. Turklāt paredzēta apšaude automātiskā režīmā arī tad, ja ekipāžas mašīnā nav. Papildu bruņojums – 7,62 mm tālvadības ložmetējs.

Ļeonkovs piezīmēja, ka, pateicoties moderniem sakaru līdzekļiem, jauno pašgājēju viegli integrēt automatizētajā bruņoto spēku vadības sistēmā.

"Ekipāža saņem informāciju par mērķiem no uguns koriģētājiem no zemes vai no bezpilota lidaparātiem," pastāstīja eksperts. – Veidojas savdabīgs izlūkošanas-uguns kontūrs, kas ļauj precīzi likvidēt pretinieka aizsardzības objektus. Tas ir ļoti svarīgi un nodrošina vērā ņemamas priekšrocības kaujā, it īpaši operācijās pretinieka aizmugurē, ja munīcijas krājums ir ierobežots."

Tanki un "Sprut"

Gaisa desanta vienību vajadzībām izstrādāts ne tikai pašgājējs "Lotos". Tuvākajos gados desantnieki saņems modernākos ieročus, turklāt virkne paraugu ir nopietni "pieņēmušies" svarā un ieguvuši plašākas trieciena iespējas.

Piemēram, pēc diviem gadiem noslēgsies peldošā tanka "Sprut SDM1": 125 mm artilērijas un raķešu komplekss ir tikpat spēcīgs, kā plašāk izplatītie tanki T-80 un T-90, bet mobilitātes ziņā drīzāk atgādina vieglās desanta kaujas mašīnas.

"Sprut" plānots izmantot kā spēcīgu līdzekli placdarma aizsardzībai, straujiem reidiem pretinieka aizmugurē un viegli bruņotas tehnikas kolonnu apsardzei pārgājienā.

"Domājamais pretinieks saņem jaunus uzbrukuma līdzekļus, pie tam pievērš uzmanību mobilajām vienībām, - piebilda Ļeonkovs. – Šodien NATO viegli bruņoto tehniku aizvien biežāk aprīko ar liela kalibra automātiskajiem lielgabaliem. Tāpēc mums būtu ne tikai ļoti dārgi pildīt uzdevumus ar agrākajām bruņumašīnām, - tā būtu īsta pašnāvība."

Pēdējā laikā gaisa desanta spēki veido arī pilnvērtīgas tanku vienības. Rietumvalstīs tās dēvē par aeromobilajām vienībām. Piemēram, pērn trijās desanta vienībās parādījušies bataljoni ar tankiem T-72B3. Nākotnē ar smago tehniku plānots apgādāt vēl piecas desanta vienības.

Eksperti uzskata, ka tanki būtiski uzlabos "spārnoto kājnieku" spēkus un ļaus vēl efektīvāk risināt kaujas uzdevumus jebkādos konfliktos.

75
Tagi:
Krievija, NATO
Pēc temata
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Krievu ierocis: aeromobilā bruņumašīna "Strela" sasniedz 155 km/h ātrumu
Bijušais Krievijas gaisa desanta komandieris pastāstīja, kas notiks ar KF pāridarītājiem
NATO tas ne sapņos nerādās: 150 tūkstoši Krievijas karavīru pārbauda cīņas gatavību

Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties

55
(atjaunots 22:54 16.01.2021)
Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos Vašingtonā dzer šampanieti – krīze devusi liktenīgu triecienu Trampam un visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam.

Starptautiskā reakcija pēc radikāli noskaņoto Trampa piekritēju iebrukuma Kapitolijā bija prognozējama. Tā variējas no traģiskas roku lauzīšanas un bļāvieniem par "dumpi, apvērsumu un valsts nodevību" līdz teju vai neslēptam ļaunam priekam par to, kas ASV kā bumerangs atgriezušās problēmas, ko tās gadu desmitiem rūpīgi lolojušas citām valstīm, portālā RIA Novosti konstatēja Irina Alksnis.

Vienlaikus pat Amerikai visnaidīgāk noskaņotajos prātos ir maz iemeslu priekam, jo pašreizējie procesi draud ar neprognozējamām sekām visiem.

No vienas puses, notikumi Kapitolijā novirzīja iekšpolitisko krīzi jaunā gultnē, no otras – izrādījās ļoti parocīgi Trampa pretiniekiem. Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos dzer šampanieti, jo krīze devusi liktenīgu triecienu ne tikai aizejošajam prezidentam, bet arī visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra valstij ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam Demokrātiskās partijas vadībā.

Jā, ASV veidojas relatīvi labvēlīga situācija jaunajai administrācijai, bet ārpolitikā stāvoklis ir daudz sarežģītāks.

Demokrāti atgriežas Baltajā namā ar lozungu "Pie visa vainīgs Tramps, taču mēs ātri atjaunosim amerikāņu hegemonijas un triumfējošā globālisma zelta laikmetu".

Viņi neredz nekādu vispārēju krīzi sistēmā, kas absolūti likumsakarīgi vājina ASV ģeopolitiskās pozīcijas. Gluži pretēji, Tramps, pēc viņu domām, ir nejauša pārejoša fluktuācija, kas bez iemesla likusi Amerikai novērsties no sava galvenā ceļa un cilvēces vēstures.

Nav svarīgi, vai "Vašingtonas purvs" patiešām tic tādai pasaules ainai. Galvenais – tā noteiks viņu tālākos soļus. Baidena administrācija savā ārpolitikā pūlēsies pavērst laiku atpakaļ, lai Savienotās Valstis atgūtu līdera statusu starptautiskajā arēnā, kam pārējās valstis paklausa bez vārda runas.

Tomēr to nebūs viegli panākt, varbūt par neiespējami, jo planēta, principā ir pieradusi un pat priecājas par to, ka ASV pamazām, tomēr nenovēršami zaudē savu superlielvalsts stāvokli. Patiesībā notikumi okeāna viņā krastā vien apstiprina augoši viedokli par to, ka tur padziļinās smaga sistēmas krīze. Rezultātā – visas globālās sistēmas pārformatēšana.

Nu jau pat desmitiem valstu, arī planētas vadošās lielvalstis izmanto šo apstākli un pavairo savu suverenitāti. Tā jau ir dominējošā tendence pasaulē. Jā, lielākā daļa valstu pūlas izvairīties no atklātas konfrontācijas ar Vašingtonu, taču pamazām spītīgi dara savu – piemēram, tā pati Vācija, kas sameklējusi iespēju apiet amerikāņu sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2". Tādā situācijā Vašingtonai ierastās ārpolitiskā darba metodes noteikti nenesīs vēlamo rezultātu. Galu galā visas neērtās un Vašingtonai nepatīkamās tendences ir veidojušās un nostiprinājušās nevis nelieša Trampa prezidentūras gados, bet gan dziļi demokrātiskā Baraka Obamas darbības laikā.

Demokrātu-globālistu mēģinājums atgriezties pie ierastās pieejas ārpolitikā garantē: pārējās valstis vienkārši ieņems ērto pozīciju "klausāmies un darām savu", un galu galā Vašingtonas lielkundziskā varenība saplaks vēl vairāk.

Tomēr pašreizējo procesu apstākļos cerības uz tādu scenāriju izskatās nepamatoti optimistiskas.

Lai izcīnītu uzvaru pār Trampu, demokrāti ir pārkāpuši visus pieņemtos iekšpolitiskās spēles noteikumus. Viņi ir nobeiguši ASV politisko sistēmu, arī vārda brīvību un vēlēšanas. Pie tam, šķiet, tas vēl nav viss.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

Tādos apstākļos cerības, ka viņi ievēros vismaz kaut kādu pieklājību ārpolitikā, ir pavisam niecīgas, it īpaši, ja pasaule arī turpmāk konsekventi centīsies atbrīvoties no Vašingtonas kontroles. Piedevām vēl amerikāņi jau sen padarījuši par sistemātiskiem pasākumiem dažnedažādas "ellīgas sankcijas", aviācijas bāzes grupu noenkurošanu pie kārtējās atstumtās valsts krastiem un "humānus uzlidojumus". Un pat tie jau zaudējuši efektivitāti.

ASV "dziļvalsts" sava mērķa labad nav pažēlojusi pat savu valsti. Par to tā izšķirsies, kad konstatēs: pasaule principiāli nevēlas tai pakļauties saskaņā ar vecajiem šabloniem, un ierastās spaidu metodes vienkārši vairs nelīdz? Atbilde uz šo jautājumu ir gaužām drūma.

55
Tagi:
Donalds Tramps, demokrātija, ASV
Pēc temata
Kapitolija aplenkums ASV: masveida protesta akcija Vašingtonā
Eksperts uzskata, ka ASV plāno izstādīt Ķīnai rēķinu par "kaitējumu cilvēcei"
Amerikāņu mediji saskata "pirmshitlera ēras" pazīmes ASV
Kozaks pastāstīja par "Normandijas četrinieka" līderu padomnieku tikšanos rezultātiem
Smagais raķešu atomkreiseris Piotr Velikiy, foto no arhīva

"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis

30
(atjaunots 22:38 16.01.2021)
Jaunas raķetes, mūsdienīgas iekārtas, unikālas iespējas – smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov" nomainīs "Piotr Velikiy" Krievijas JKF flagmaņa postenī.

Plānots, ka tas notiks 2022. gadā. Par to, kā modernizētais kuģis pastiprinās floti, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Pirmais rangs

Projekta 1144 "Orlan" kreiseri ir lielākie karakuģi pasaulē pēc aviācijas bāzes kuģiem. Tonnāža – 25,8 tūkstoši tonnu, garums – 250 metri, platums – 28,5 metri, ekipāža – 760 cilvēki.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Krievijai ir divi šī tipa vimpeļi, un "Piotr Velikiy", kas strādā Ziemeļu flotes sastāvā dosies uz modernizāciju, tiklīdz ierindā stāsies "Nahimovs". Pēc būtības, tās ir līdz zobiem bruņotas jūras platformas, kas spēj satriekt jebkuru mērķi. Standarta komplekts – 20 pretkuģu raķešu P-700 "Granit" starta iekārtas, zenītraķešu kompleksi "Osa M", "Kinzhal" un tālā darbības rādiusa S-300F "Fort", pretzemūdeņu raķeštorpēdas "Metel" un "Vodopad", reaktīvie bumbumetēji un automātiskais divstobru lielgabals AK-130.

Atomenerģētiskā iekārta, autonoma darbība – divi mēneši, ātrums – 31 mezgls. Reisa attālums ir praktiski neierobežots. Kreiseri spēj strādāt Galējo Ziemeļu apstākļos un nodrošināt Krievijas militāro klātbūtni Arktikas reģionā. Daudzi analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē tas varētu kļūt par potenciālu cīņas lauku par dabas resursiem.

Тяжёлый атомный ракетный крейсер Адмирал Нахимов на базе Северного флота РФ
© Sputnik / Олег Ласточкин
Smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov"

Tomēr visi kuģi pakāpeniski noveco. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā "Orlan" varēja stāties pretī jebkuram pretiniekam, taču tagad situācija ir mainījusies. Tā kā pagaidām Krievijā ir grūtības ar pirmā ranga lielo karakuģu būvi, Aizsardzības ministrija nolēmusi modernizēt esošos un piešķirt jaunu bruņojumu.

PGA platforma

"Admiral Nahimov" bija remontā jau 1999. gadā, tomēr faktiski darbs pie kreisera sākās tikai 2013. gadā, kad aizsardzības nozare beidzot saņēma nopietnus līdzekļus. Līdz 2015. gadam uzņēmumā "Sevmaš" Severodvinskā no kuģa demontēja vecās iekārtas un pārbaudīja korpusu. Bija plānots pabeigt modernizāciju līdz 2018. gadam, tomēr termiņi ne vienu vien reizi tika atlikti. Remontu koriģēja darba gaitā, integrējot iekārtās un bruņojumā aizvien lielāku skaitu inovāciju.

Pērnā gada maijā aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko paziņoja, ka smagais kreiseris viens no pirmajiem saņems hiperskaņas raķetes "Cirkon". To ātrums deviņkārt pārsniedz skaņas ātrumu, tāpēc tās ir neaizsniedzamas jebkurai pretgaisa aizsardzības sistēmai. Darbības rādiuss – aptuveni 1000 kilometri. Tātad "Cirkon" gandrīz desmitkārt pārspēj amerikāņu zemskaņas pretkuģu raķetes "Harpune" (to darbības rādiuss – 130 km).

"Orlan" vienmēr ir izcēlušies ar spēcīgu PGA sistēmu. Pirms modernizācijas "Nahimova" rīcībā bija tālās darbības ZRS S-300F "Fort", tagad tas saņems S-400 jūras variantu – tas ir daudz labāks. Komplekss, kas izmanto dažāda tipa zenītraķetes, var pārtvert "neredzamās" lidmašīnas un citus mērķus gaisā, arī spārnotās un ballistiskās raķetes. Sistēmas 40N6 raķete likvidē objektus līdz 400 kilometru attālumā.

Plānots, ka "Admiral Nakhimov" saņems 96 ZRS S-499 starta šahtas – tas būs viens no vislabāk pret gaisa uzbrukumiem aizsargātajiem kuģiem pasaulē.

Astoņdesmit nišas

Cita starpā tuvās zonas ZRK "Kortik" nomainīs mūsdienīgie "Pancir ME", bet zenītraķetes "Osa M" – pret jauno sistēmu "Redut". Tomēr lielākā modernizācija skars uzbrukuma kompleksus. Līdz ar "Cirkon" kreiseris saņems pretkuģu raķetes P-800 "Oniks" un spārnotās raķetes "Kalibr" ar darbības rādiusu līdz 2500 kilometriem. Tās palaidīs no vertikālajām starta iekārtām ZS14 ar 80 nišām, kuru dēļ speciālisti bija spiesti demontēt kompleksu P-700 "Granit". Tas savulaik bija izcils ierocis. Ātrums – līdz 3 Mahi, darbības rādiuss – 625 kilometri. 500 kilotonnu kodollādiņš var ar vienu trāpījumu iznīcināt pat aviācijas bāzes kuģi. Tomēr tie ir lieli – desmit metrus gari, aptuveni 7 tonnas smagi. Jauno pretkuģu raķešu lādiņš nav tik jaudīgs, toties tās ir ātrākas un precīzākas.

Plānots atjaunot arī kreisera pretzemūdeņu bruņojumu. "Admiral Nakhimov" saņems kompleksu "Paket NK", kas aizsargā no torpēdām un zemūdenēm nelielā attālumā. Sistēma izmanto divu tipu lādiņus: termiskās torpēdas MTT un reaktīvos prettorpēdu šāviņus M-15. Pirmās spēj trāpīt zemūdenēm līdz 600 metru dziļumā un līdz 20 kilometru attālumā. otrais pārtver pret kuģi palaistās torpēdas līdz 1,4 km attālumā un līdz 800 metru dziļumā. "Paket NK" ir maksimāli automatizēts, patstāvīgi reģistrē un klasificē mērķi, fiksē kustības parametrus un sniedz precīzu informāciju par mērķi torpēdai vai prettorpēdu šāviņam. Abi lādiņi ir pietiekami ātri – 50 mezgli (92 km/h).

Pats par sevi saprotams, kreiseris saņems mūsdienīgas elektroniskās iekārtas. Tas būtiski uzlabos kuģa ekipāžas informētību un cels bruņojuma pielietošanas iespējas.

Vienlaikus kreiserim būs mūsdienīgas sakaru un navigācijas sistēmas, radioelektroniskās cīņas komplekss un aviācijas grupa – trīs modernizētie klāja helikopteri Ka-27M. Lidaparāti palīdzēs ekipāžai savlaicīgi ieraudzīt iespējamā pretinieka zemūdenes.

30
Pēc temata
Atbilde "Mistrāliem". Kāds būs Krievijas jaunais helikopteru bāzes kuģis
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
Krievijas "Cirkon" padarījis bezjēdzīgu ASV globālā trieciena koncepciju
Manikīrs, foto no arhīva

Pārkāpj, vai pati vīlē? Radušies jautājumi labklājības ministrei

0
(atjaunots 22:20 17.01.2021)
Latvijas iedzīvotāji noskatījušies televīzijas raidījumu ar labklājības ministri Ramonu Petraviču un radušās aizdomas, ka politiķe pārkāpj valdības noteiktos ierobežojumus.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas sarunas telekanāla RīgaTV24 ēterā daudzi iegrimuši domās nevis par sociālās aprūpes centru problēmām, ko apsprieda raidījumā, bet gan par politiķes manikīru, vēsta Mixnews.lv.

Petraviča ēterā paspīdēja ar labi koptām rokām un gariem nagiem ar manikīru pasteļa toņos, kas uzvedināja cilvēkus uz domām par to, ka pie tiem strādājis meistars. Taču lieta tāda, ka, saskaņā ar valdības ieviestajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai, skaistumkopšanas industrijas pakalpojumi, ieskaitot manikīra meistarus, ir aizliegti.

No kurienes tad ministrei tik ideāls manikīrs? Cilvēki ieinteresējās, un sociālajos tīklos pabira komentāri.

Kāda skatītāja atklāti pavaicāja Petravičai Twitter tīklā: "Labdien! Kur jūs manikīru veicat?"

​Citi sāka izteikt pieņēmumus. Vai iespējams, ka ministri jūtas privileģēti un izmanto pagrīdes skaistumkopšanas salonu pakalpojumus?

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs atzinās, ka bijis spiests izmantot pagrīdes friziera pakalpojumus. Tagad radusies vēlme izspiest tādu pašu ministres atzīšanos.

Tiesa, daži nostājās Petravičas pusē. Kāds lasītājs pieļāva, ka manikīru viņai veido meita.

​Tomēr tūlīt pat viņam atgādināja: 2020. gada 27. novembrī Petraviča pati atzinās, ka jau desmit gadus reizi mēnesī uzklāj gēla nagus. Pēdējo reizi manikīru esot veidojusi pirms ierobežojumu ieviešanas un toreiz izvēlējusies īsāku naga formu, lai mēģinātu tos nēsāt līdz ierobežojumu atcelšanai.

Kā tad nākas, ka tagad, 2021. gada janvārī Petravičai ir gari un asi nagi? Domas ir itin konkrētas.

Tomēr, ja arī Petraviča ir apmeklējusi pagrīdes manikīru, valdībā viņai ir domubiedri. Iepriekš starptautiskas klases stiliste, astoņkārtējā Latvijas čempione friziermākslā Vikrotija Poļeckiha kritiski novērtēja valdības soļus skaistumkopšanas industrijas atbalstam un konstatēja: politiķi paslepus apmeklē frizētavas.

Poļeckiha uzsvēra: Latvijas politiķi neizskatās tā, it kā nebūtu griezuši matus vairākus mēnešus, tātad vai nu viņi apmeklē frizieri, vai mati viņiem neaug tā, kā parastiem cilvēkiem.

0
Tagi:
Latvija, Ramona Petraviča