Baidens

Tomēr Baidens. Kas neļāva Trampam revanšēties

66
(atjaunots 10:43 16.12.2020)
Trampa atbalstītāji nav spējuši pierādīt, ka vēlēšanu iecirkņu darbinieki būtu divas reizes noskenējuši "desmitiem tūkstošu" biļetenu, un uz balsu skaitīšanas centriem pārtikas furgonos piegādājis viltotus biļetenus.

Nekādu pārsteigumu no elektoru kolēģijas: kā jau bija gaidāms, 306 balsis par Džo Baidenu. Donaldam Trampam tikušas 232. Demokrāts tuvojas inaugurācijai, esošā prezidenta izredzes izgaist acu priekšā. Kas traucēja viņam uzvarēt tiesā? Par to stāsta Sofija Meļņičuka materiālā RIA Novosti.

Zvaigžņotā lieciniece

"Es zinu, ko redzēju. Un es parakstīju papīru, kurā teikts: ja es melošu, mani iesēdinās cietumā. Un jūs? Reģistrēto vēlētāju sarakstos ir simtiem tūkstošu cilvēku... Sanāk, ka apmeklējums sastādījis 120 procentus." Šādas liecības par pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos Detroitā sniegusi Melisa Karona - Donalda Trampa komandas "zvaigžņotā lieciniece". Viņa nemitīgi pārtrauca senatoru, kurš uzdeva jautājumus, pat prezidenta personīgais advokāts Rūdijs Džuliani viņu nostrostēja.

Dažiem radās iespaids, ka sieviete ar ekscentrisko frizūru un savdabīgo runas manieri ir iereibusi. Galu galā Melisa kļuva par interneta sensāciju un parodijas personāžu "Saturday Night Life" šovā.

Trampa atbalstītāji nespēja pierādīt, ka vēlēšanu iecirkņu darbinieki būtu divas reizes noskenējuši "desmitiem tūkstošu" biļetenu, bet balsu skaitīšanas centrā pārtikas furgonos piegādāti viltoti biļeteni. Uzticību "zvaigžņotai lieciniecei" iedragāja ziņas par viņas sodāmību. Prese izrakņāja, ka Melisa sūtījusi piedauzīgus videoierakstus sava bijušā drauga sievai.

Debatēs Trampa komanda atkal gribēja apstrīdēt novembra vēlēšanu rezultātus. Tomēr problēmas radās teju vai ik uz soļa, kad tiesai tika mēģināts uzrādīt krāpniecības pierādījumus.

Neveiksme pēc neveiksmes

Trampa vēlēšanu štāba pārstāvji sāka iesniegt prasības reģionālajās tiesās uzreiz pēc vēlēšanām. Viņi pievērsa uzmanību būtiskām nesaskaņām. Piemēram, Arizonas apgabalā Marikopā vēlētāji republikāņi sūdzējās, ka balsu skaitīšanas aparāti vispār nav salasījuši viņu biļetenus, jo tie aizpildīti ar firmas Sharpie flomāsteriem.

Tomēr liecību laikā viņi nonāca pretrunā paši sev: sak, balsis neesot pazudušas flomāsteru dēļ. Turklāt apsūdzības advokāts Kori Langhofers paziņoja, ka runa nav par krāpšanu, bet drīzāk par "dažām netīšām kļūdām". Uz jautājumu, vai viņam maksāja par liecību vai ne, viens vēlētājs atbildēja, ka nezina, pagaidām to ar viņu neviens nav apspriedis, bet viņš neatteiksies no atlīdzības, ja tāda ir paredzēta.

Džordžijas tiesā kiberdrošības dienesta darbinieks apgalvoja, ka aparātu ieskaitīto balsu skaits ir pārsniedzis reģistrēto vēlētāju skaitu. Tiesa, nevis Džordžijā, bet Mičiganā. Tajā pašā laikā pilsētu sarakstā, kurās it kā tika fiksēti pārkāpumi, galvenokārt atzīmētas Minesotas apdzīvotas vietas.

Pensilvānijā, vienā no vēlēšanu rezultātiem nozīmīgākajiem štatiem, prezidenta advokāti ilgi gatavojās tiesvedībai. Bet tā arī nesavāca adekvātus pierādījumus. Dažos gadījumos advokāti atzinās, ka pierādījumu vienkārši nav.

Pēdējā iespēja

Bija paredzēts, ka izšķirošā būs tiesvedība, kas pagājušajā nedēļā tika ierosināta Teksasas štatā. Prasība atcelt vēlēšanu rezultātus "svārstīgajos štatos" - Džordžijā, Mičiganā, Pensilvānijā un Viskonsinā – tika nosūtīta Augstākajai tiesai. Teksasas ģenerālprokuroru atbalstīja 17 štati.

Sūdzība tika iesniegta Augstākajā tiesā, jo tā izskata strīdus starp reģioniem, apejot zemākās instances. Parasti pēc šādas shēmās tiek izskatītas pretrunas, kas attiecas uz robežām vai ūdens resursu sadalīšanu. Taču šoreiz runa bija par to, ka vēlēšanu rezultāti neatbilst konstitūcijai un tie ir jāanulē.

Pārliecinoši pierādījumi netika sniegti. Kā jau bija gaidāms, Augstākā tiesa noraidīja prasību. Nepalīdzēja arī tas, ka tiesnešu vidū ir Trampa ieceltās personas.

Nebraskas štata senators republikānis Bens Sass secināja: "Augstākās tiesas spriedums, kur sēž trīs "trampieši", ir mierinājums jebkuram amerikānim, kuram rūp likuma ievērošana."

Pēdējo reizi Augstākā tiesa lēma vēlēšanu likteni 2000. gadā. Tolaik nebija skaidrs, kurš uzvarēja Floridā - demokrāts Alberts Gors vai republikānis Džordžs Bušs, jaunākais. Štats, kurā gubernators bija Buša brālis Džebs, atdeva uzvaru republikānim. Pēc demokrātu pieprasījuma pārskaitīja balsis, cīnījas par katru biļetenu, piesējās pie sīkumiem, taču nekādi nevarēja secināt, kurš uzvarējis. Galu galā Augstākā tiesa nolēma atzīt sākotnējos rezultātus. Par spīti mazākajam vēlētāju skaitam, par prezidentu kļuva Bušs.

Šo vēlēšanu priekšvakarā daži baidījās, ka situācija atkārtosies, bet Trampa ieceltie konservatīvie tiesneši piespēlēs prezidentam. Taču amats Augstākajā tiesā ir mūžīgs, tāpēc tiesnešiem nav jāpateicas par krēslu.

Elektoru izvēle

Par noslēdzošo akordu kļuva elektoru kolēģijas sanāksme. Balsoja katra štata pārstāvji. Viņu skaits ir atkarīgs no reģiona iedzīvotāju skaita: jo vairāk vēlētāju, jo vairāk pārstāvju. No blīvi apdzīvotas Kalifornijas un Floridas piedalās 55 un 38 vēlētāji, bet no Ziemeļdakotas un Dienviddakotas — trīs no katra štata. Lai uzvarētu, ir jāsaņem vairāk nekā 270 balsis.

Vēlēšanu sistēmas kritiķi norāda, ka par prezidentu var kļūst, pat saņemot mazāk vienkāršu amerikāņu balsu. Tās atbalstītāji atzīmē, ka mazapdzīvotajiem štatiem ir garantētais svars vēlēšanās.

Šoreiz viss bija prognozējams: valstī darbojas princips "uzvarētājs iegūst visu". Citiem vārdiem sakot, katra štata līderim tiek visu vietējo elektoru balsis, vai viņiem tas patīk vai ne.

Amerikas Savienoto Valstu vēsturē ir bijuši gadījumi, kad elektori rīkojušies pretēji vēlētāju gribai. Pēdējo reizi tas notika 2016. gadā: pieci demokrāti un divi republikāņi nebalsoja tā, kā bija gaidīts. Patiesībā konstitūcija viņiem to neuzliek par pienākumu, taču dažos reģionos par patvaļu soda ar naudas sodu vai pat iesēdina cietumā.

6. janvāri abas Kongresa palātas izskatīs elektoru balsošanas rezultātus un tikai tad paziņos par Baidena galīgo uzvaru. Tomēr 3. janvārī Kongresa sastāvs tiks atjaunots. Teorētiski Trampa sakāvi vēl var neatzīt, un tā, šķiet, ir pēdējā esošā prezidenta iespēja.

66
Tagi:
Džo Baidens, Donalds Tramps, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
"Krievi to panākuši": vispasaules totalitārā lielvalsts ir gatava
Baidena komada ir kā vilku bars
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

12
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

12
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

12
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

12
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

0
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
0
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu