Mi-28N

Krievijas helikopteru izmēģinājumi: no Sīrijas uz Kaukāzu

81
(atjaunots 10:42 11.12.2020)
Krievijas helikopteri gūst jaunus tehnoloģiskos un ģeogrāfiskos panākumus Sīrijas tuksnešu un Kaukāzu augstkalnes apstākļos.

Skarbie izmēģinājumi veicina perspektīvo lidaparātu cīņas potenciāla pieaugumu, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprinājusi helikopteru Mi-28NM un Mi-26T2V izmēģinajumu programmu Elbrusa rajona augstkalnē ziemas apstākļos. Lidaparātiem neklāsies viegli kalnos, kur dominē dažādu virzienu gaisa plūsmas un krasa augstuma maiņa. Tomēr tehnoloģiskais process ir sakārtots, iepriekš šajā reģionā tika izmēģināti Krievijas helikopteri "Ansat" (vieglais daudzfunkcionālais helikopters) un Mi-171A1 (Mi-8 dziļa modernizācija).

Kara helikopters Mi-28NM sekmīgi izmēģināts kauju apstākļos Sīrijas Arābu Republikas teritorijā, kur tas strādāja pārī ar "veterānu" Mi-24. Vairākas mašīnas tiek izmēģinātas ekspluatācijas gaitā Krievijas Gaisa kosmiskajos spēkos. Līdz 2028. gadam lidotāji saņems 100 jaunus helikopterus Mi-28NM.

Smagā kara transporta helikoptera Mi-26T2V sērijveida ražošana sāksies 2021. gada sākumā, pēc valsts izmēģinājumu noslēguma. Tiek izstrādāta arī Aizsardzības un Ārkārtas situāciju ministrijām paredzēta unificēta arktiskā modifikācija Mi-26. Ekspluatācijai Arktikas jūru piekrastes zonas rajonā pielāgotā smagā helikoptera pirmais izmēģinājumu paraugs parādīsies 2022. gadā. Šim milzim nekāda īpaša prezentācija nav vajadzīga. Agrīnajā modifikācijā Mi-26 uzstādīja septiņus pasaules rekordus kravas nestspējas ziņā kalnos – tas notika unikālas operācijas laikā ar mērķi evakuēt armijas helikoptera Mi-8AMTŠ atlūzas pēc avārijas izmēģinājumu laikā netālu no Elbrusa virsotnes (kalns ir vairāk nekā 5600 m augsts).

Helikopteriem Mi-28NM un Mi-26T2V ir vērā ņemams eksporta potenciāls. Tie pārsvarā piesaista speciālistu uzmanību valstīs, kas tradicionāli izmanto Krievijā ražoto aviotehniku (versija Mi-28E). Jaunais Mi-28NM ļauj unificēt un modernizēt helikopteru parku, pie tam saglabājot tehnoloģisko pārmantojamību. Līdztekus Krievijai, kas laidusi klajā 350 dažādas Mi-26 modifikācijas, kas piemērotas militārai un civilai ekspluatācijai, koncerna "Rosvertola" gigantus izmanto visdažādākajās pasaules valstīs.

Jaunais supermednieks

Jaunās paaudzes trieciena helikopters Mi-28NM (nakts, modernizētais) atšķiras no sava priekšgājēja Mi-28N ar lielākām iespējām likvidēt mērķus jebkādos laikapstākļos, dienā un naktī. Pie tam "Lidojošajam tankam" ir unikāla virsbukses panorāmas radiolokācijas stacija, spēcīgi Krievijā ražoti dzinji, vadības sistēma un mūsdienīgi līdzekļi cīņai pret ienaidnieka pretgaisa aizsardzības raķetēm (lāzerta slāpēšanas stacija rada tām fantomu mērķus). Galvenais konstruktors Vitālijs Ščerbins atklāja, ka helikopters Mi-28NM ar jauno raķeti spēj likvidēt objektus uz zemes, neieiejot pretionieka PGA darbības zona. Jau noslēgušies helikopteru raķetes "Hrizantema V" izmēģinājumi. Raķeti, kas spēj caursist 1,2 m biezu bruņu tēraudu, uzskata par spēcīgāko prettanku raķeti Krievijā. Pagaidām valsts noslēpums attiecināts uz daudzfunkcionālo "gaiss-gaiss"/"gaiss-virsma" tipa raķeti ar paštēmējošo šāviņu. Tā spēj likvidēt arī zema ātruma gaisa mērķus (bezpilota lidaparātus). Ātrais helikopters spēj nodot informāciju par mērķiem citiem lidaparātiem, strādāt frontes aviācijas sastāvā, speciālajās operācijās un atbalstīt izlūkošanas grupas lielā attālumā no frontes līnijas (pretinieka aizmugurē).

Amerikāņu izdevums Forbes pauda īpašu satraukumu par jaunā Mi-28NM ātrumu (300 km/h) un ekspluatācijas rādiusu (450 km), kravas celtspēju (2300 kg) un – pats galvenais – par iespēju uzņemt "Cirkon" tipa hiperskaņas spārnotās raķetes. Un tas vēl nav viss. Modernizēta arī visa kaujas informācijas sistēma. Otrais vadības komplekts būtiski palielina lidaparāta dzīvotspēju, ja, piemēram, viens no ekipāžas locekļiem ir ievainots. Jāpiebilst, ka Mi-28NM kabīne ir teicami pasargāta no lādiņiem ar kalibru līdz 20 mm. Nesošās skrūves lāpstiņas izgatavotas no kompozītiem materiāliem un ļaus noslēgt lidojumu pat gadījumā, ja skrūvē trāpīs līdz 30 mm kalibra lādiņš.

"Nakts mednieka" jaunais dzinējs (VK-2500) ir pielāgots ekspluatācijai plaša temperatūras diazonā (jebkurā vietā uz planētas), izceļas ar modernizētu automātiskās vadības un ugunsdrošības sistēmām, kas uzlabo lidojuma drošību, vienkāršo apkalpošanu un uzlabo tehniskās īpašības.

Ievērojami augusi lidaparāta jauda un resurss līdz pirmajam kapitālajam remontam (2000-3000 stundu cikli). Tas apliecina Krievijas līdera vietu aizsardzības tehnoloģiju jomā un atvēsina Rietumu "partneru" karstās galvas.

Nepārprotams pārspēks

Krievijas smagais platas fizelāžas kara transporta helikopters Mi-26 ir spēcīgākais pasaulē. Jaunā modifikācija Mi-26T2V izceļas ar iespējām izmantot to jebkurā diennakts laikā, ar mūsdienīgu avioniku, kravas celtspēju līdz 25 t (ar maksimālo pacelšanās masu līdz 56 t). Lidojuma attālums – 800 km ar ātrumu līdz 270 km/h līdz 4600 m augstumā. Analogu tam nav, turklāt tuvākajā laikā tie neparādīsies.

Helikopters paredzēts bruņotu un ekipētu desantnieku (82 karavīri) nogādāšanai pie mērķa, kravu pārvadāšanai tilpnē un pie ārējās piekares. Jāpiebilst, ka Mi-26 ir pretputekļu iekārtas ar gaisa attīrīšanas līmeni līdz 70% apmērā – tas ir principiāli svarīgi Tuvo Austrumu, Centrālās Āzijas un Āfrikas valstīm (iespējama ekspluatācija būtiska putekļainuma apstākļos).

Jaunais Mi-26T2V aprīkots ar borta aizsardzības kompleksu "Vitebsk", digitālo pilotāžas kompleksu. Radioelektroniskās iekārtas ļauj automātiski pārvietoties pa nosprausto maršrutu, nokļūt pie nospraustā mērķa, nosēsties tur un atgriezties pamata vai rezerves aerodromā. Mi-26 kabīnes gabarīti un kravas nestspēja nodoršina iespēju transportēt kara tehniku un motorizēto strēlnieku divīzijas kravas. Kravas tilpnē (12x8,25 m) iespējams izvietot lielu gabarītu automašīnas. Krievijas AM plāno iepirkt vismaz 10 šādus helikopterus.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Helikopters Mi-26 ir universāls instruments plaša spektra militāro un civilo uzdevumu izpildei. Starp interesantākajām modifikācijām ir Mi-26MS – medicīnas helikopters ar atbilstošu aprīkojumu, Mi-26TZ – degvielas uzpildes lidaparāts ar papildu degvielas tvertnēm, kas ļauj vienlaikus uzpildīt līdz četras lidmāšīnas, Mi-26PP – radioelektroniskās cīņas helikopters, Mi-26NEF-M – pretzemūdeņu helikopters ar hidroakustisko staciju pie ārējās piekares, Mi-27 – gaisa komandpunkts.

Iepriekš Mi-26 unikālās iespējas novērtēja amerikāņi. Afganistānas kampaņas laikā ASV 2009. gada rudenī talibu apšaudē bija spiestas nosēdināt helikopteri Chinook CH-47. Pēc tam amerikāņu lidotājiem ar tādu pašu mašīnu to evakuēt neizdevās. Krievijas transporta kompānijas Mi-26 viegli pacēla gaisā CH-47 (12 tonnas) pie ārējās piekares un "aiznesa" līdz bāzei 110 km attālumā. Protams, tas nav starptautisks rekords, tomēr Krievijas gigants uzstādījis veselus 14 rekordus, ieskaitot 25 tonnas smagas kravas pacelšanu 4100 metru augstumā. Tehnoloģiskā konkurence tā apkaimē un tuvākajā perspektīvā nav saskatāma.

81
Tagi:
aviācija, militārā tehnika, aizsardzība, Krievija
Pēc temata
Zemūdeņu medības un atbalsts armijai: jauns helikopteru pulks Kaļiņingradā
Padomju draudi: kāpēc ASV helikopteru piloti mācās karot ar Mi-24
MiG-31 – bīstamākais mednieks debesīs

Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties

50
(atjaunots 22:54 16.01.2021)
Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos Vašingtonā dzer šampanieti – krīze devusi liktenīgu triecienu Trampam un visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam.

Starptautiskā reakcija pēc radikāli noskaņoto Trampa piekritēju iebrukuma Kapitolijā bija prognozējama. Tā variējas no traģiskas roku lauzīšanas un bļāvieniem par "dumpi, apvērsumu un valsts nodevību" līdz teju vai neslēptam ļaunam priekam par to, kas ASV kā bumerangs atgriezušās problēmas, ko tās gadu desmitiem rūpīgi lolojušas citām valstīm, portālā RIA Novosti konstatēja Irina Alksnis.

Vienlaikus pat Amerikai visnaidīgāk noskaņotajos prātos ir maz iemeslu priekam, jo pašreizējie procesi draud ar neprognozējamām sekām visiem.

No vienas puses, notikumi Kapitolijā novirzīja iekšpolitisko krīzi jaunā gultnē, no otras – izrādījās ļoti parocīgi Trampa pretiniekiem. Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos dzer šampanieti, jo krīze devusi liktenīgu triecienu ne tikai aizejošajam prezidentam, bet arī visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra valstij ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam Demokrātiskās partijas vadībā.

Jā, ASV veidojas relatīvi labvēlīga situācija jaunajai administrācijai, bet ārpolitikā stāvoklis ir daudz sarežģītāks.

Demokrāti atgriežas Baltajā namā ar lozungu "Pie visa vainīgs Tramps, taču mēs ātri atjaunosim amerikāņu hegemonijas un triumfējošā globālisma zelta laikmetu".

Viņi neredz nekādu vispārēju krīzi sistēmā, kas absolūti likumsakarīgi vājina ASV ģeopolitiskās pozīcijas. Gluži pretēji, Tramps, pēc viņu domām, ir nejauša pārejoša fluktuācija, kas bez iemesla likusi Amerikai novērsties no sava galvenā ceļa un cilvēces vēstures.

Nav svarīgi, vai "Vašingtonas purvs" patiešām tic tādai pasaules ainai. Galvenais – tā noteiks viņu tālākos soļus. Baidena administrācija savā ārpolitikā pūlēsies pavērst laiku atpakaļ, lai Savienotās Valstis atgūtu līdera statusu starptautiskajā arēnā, kam pārējās valstis paklausa bez vārda runas.

Tomēr to nebūs viegli panākt, varbūt par neiespējami, jo planēta, principā ir pieradusi un pat priecājas par to, ka ASV pamazām, tomēr nenovēršami zaudē savu superlielvalsts stāvokli. Patiesībā notikumi okeāna viņā krastā vien apstiprina augoši viedokli par to, ka tur padziļinās smaga sistēmas krīze. Rezultātā – visas globālās sistēmas pārformatēšana.

Nu jau pat desmitiem valstu, arī planētas vadošās lielvalstis izmanto šo apstākli un pavairo savu suverenitāti. Tā jau ir dominējošā tendence pasaulē. Jā, lielākā daļa valstu pūlas izvairīties no atklātas konfrontācijas ar Vašingtonu, taču pamazām spītīgi dara savu – piemēram, tā pati Vācija, kas sameklējusi iespēju apiet amerikāņu sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2". Tādā situācijā Vašingtonai ierastās ārpolitiskā darba metodes noteikti nenesīs vēlamo rezultātu. Galu galā visas neērtās un Vašingtonai nepatīkamās tendences ir veidojušās un nostiprinājušās nevis nelieša Trampa prezidentūras gados, bet gan dziļi demokrātiskā Baraka Obamas darbības laikā.

Demokrātu-globālistu mēģinājums atgriezties pie ierastās pieejas ārpolitikā garantē: pārējās valstis vienkārši ieņems ērto pozīciju "klausāmies un darām savu", un galu galā Vašingtonas lielkundziskā varenība saplaks vēl vairāk.

Tomēr pašreizējo procesu apstākļos cerības uz tādu scenāriju izskatās nepamatoti optimistiskas.

Lai izcīnītu uzvaru pār Trampu, demokrāti ir pārkāpuši visus pieņemtos iekšpolitiskās spēles noteikumus. Viņi ir nobeiguši ASV politisko sistēmu, arī vārda brīvību un vēlēšanas. Pie tam, šķiet, tas vēl nav viss.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

Tādos apstākļos cerības, ka viņi ievēros vismaz kaut kādu pieklājību ārpolitikā, ir pavisam niecīgas, it īpaši, ja pasaule arī turpmāk konsekventi centīsies atbrīvoties no Vašingtonas kontroles. Piedevām vēl amerikāņi jau sen padarījuši par sistemātiskiem pasākumiem dažnedažādas "ellīgas sankcijas", aviācijas bāzes grupu noenkurošanu pie kārtējās atstumtās valsts krastiem un "humānus uzlidojumus". Un pat tie jau zaudējuši efektivitāti.

ASV "dziļvalsts" sava mērķa labad nav pažēlojusi pat savu valsti. Par to tā izšķirsies, kad konstatēs: pasaule principiāli nevēlas tai pakļauties saskaņā ar vecajiem šabloniem, un ierastās spaidu metodes vienkārši vairs nelīdz? Atbilde uz šo jautājumu ir gaužām drūma.

50
Tagi:
Donalds Tramps, demokrātija, ASV
Pēc temata
Kapitolija aplenkums ASV: masveida protesta akcija Vašingtonā
Eksperts uzskata, ka ASV plāno izstādīt Ķīnai rēķinu par "kaitējumu cilvēcei"
Amerikāņu mediji saskata "pirmshitlera ēras" pazīmes ASV
Kozaks pastāstīja par "Normandijas četrinieka" līderu padomnieku tikšanos rezultātiem
Smagais raķešu atomkreiseris Piotr Velikiy, foto no arhīva

"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis

29
(atjaunots 22:38 16.01.2021)
Jaunas raķetes, mūsdienīgas iekārtas, unikālas iespējas – smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov" nomainīs "Piotr Velikiy" Krievijas JKF flagmaņa postenī.

Plānots, ka tas notiks 2022. gadā. Par to, kā modernizētais kuģis pastiprinās floti, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Pirmais rangs

Projekta 1144 "Orlan" kreiseri ir lielākie karakuģi pasaulē pēc aviācijas bāzes kuģiem. Tonnāža – 25,8 tūkstoši tonnu, garums – 250 metri, platums – 28,5 metri, ekipāža – 760 cilvēki.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Krievijai ir divi šī tipa vimpeļi, un "Piotr Velikiy", kas strādā Ziemeļu flotes sastāvā dosies uz modernizāciju, tiklīdz ierindā stāsies "Nahimovs". Pēc būtības, tās ir līdz zobiem bruņotas jūras platformas, kas spēj satriekt jebkuru mērķi. Standarta komplekts – 20 pretkuģu raķešu P-700 "Granit" starta iekārtas, zenītraķešu kompleksi "Osa M", "Kinzhal" un tālā darbības rādiusa S-300F "Fort", pretzemūdeņu raķeštorpēdas "Metel" un "Vodopad", reaktīvie bumbumetēji un automātiskais divstobru lielgabals AK-130.

Atomenerģētiskā iekārta, autonoma darbība – divi mēneši, ātrums – 31 mezgls. Reisa attālums ir praktiski neierobežots. Kreiseri spēj strādāt Galējo Ziemeļu apstākļos un nodrošināt Krievijas militāro klātbūtni Arktikas reģionā. Daudzi analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē tas varētu kļūt par potenciālu cīņas lauku par dabas resursiem.

Тяжёлый атомный ракетный крейсер Адмирал Нахимов на базе Северного флота РФ
© Sputnik / Олег Ласточкин
Smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov"

Tomēr visi kuģi pakāpeniski noveco. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā "Orlan" varēja stāties pretī jebkuram pretiniekam, taču tagad situācija ir mainījusies. Tā kā pagaidām Krievijā ir grūtības ar pirmā ranga lielo karakuģu būvi, Aizsardzības ministrija nolēmusi modernizēt esošos un piešķirt jaunu bruņojumu.

PGA platforma

"Admiral Nahimov" bija remontā jau 1999. gadā, tomēr faktiski darbs pie kreisera sākās tikai 2013. gadā, kad aizsardzības nozare beidzot saņēma nopietnus līdzekļus. Līdz 2015. gadam uzņēmumā "Sevmaš" Severodvinskā no kuģa demontēja vecās iekārtas un pārbaudīja korpusu. Bija plānots pabeigt modernizāciju līdz 2018. gadam, tomēr termiņi ne vienu vien reizi tika atlikti. Remontu koriģēja darba gaitā, integrējot iekārtās un bruņojumā aizvien lielāku skaitu inovāciju.

Pērnā gada maijā aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko paziņoja, ka smagais kreiseris viens no pirmajiem saņems hiperskaņas raķetes "Cirkon". To ātrums deviņkārt pārsniedz skaņas ātrumu, tāpēc tās ir neaizsniedzamas jebkurai pretgaisa aizsardzības sistēmai. Darbības rādiuss – aptuveni 1000 kilometri. Tātad "Cirkon" gandrīz desmitkārt pārspēj amerikāņu zemskaņas pretkuģu raķetes "Harpune" (to darbības rādiuss – 130 km).

"Orlan" vienmēr ir izcēlušies ar spēcīgu PGA sistēmu. Pirms modernizācijas "Nahimova" rīcībā bija tālās darbības ZRS S-300F "Fort", tagad tas saņems S-400 jūras variantu – tas ir daudz labāks. Komplekss, kas izmanto dažāda tipa zenītraķetes, var pārtvert "neredzamās" lidmašīnas un citus mērķus gaisā, arī spārnotās un ballistiskās raķetes. Sistēmas 40N6 raķete likvidē objektus līdz 400 kilometru attālumā.

Plānots, ka "Admiral Nakhimov" saņems 96 ZRS S-499 starta šahtas – tas būs viens no vislabāk pret gaisa uzbrukumiem aizsargātajiem kuģiem pasaulē.

Astoņdesmit nišas

Cita starpā tuvās zonas ZRK "Kortik" nomainīs mūsdienīgie "Pancir ME", bet zenītraķetes "Osa M" – pret jauno sistēmu "Redut". Tomēr lielākā modernizācija skars uzbrukuma kompleksus. Līdz ar "Cirkon" kreiseris saņems pretkuģu raķetes P-800 "Oniks" un spārnotās raķetes "Kalibr" ar darbības rādiusu līdz 2500 kilometriem. Tās palaidīs no vertikālajām starta iekārtām ZS14 ar 80 nišām, kuru dēļ speciālisti bija spiesti demontēt kompleksu P-700 "Granit". Tas savulaik bija izcils ierocis. Ātrums – līdz 3 Mahi, darbības rādiuss – 625 kilometri. 500 kilotonnu kodollādiņš var ar vienu trāpījumu iznīcināt pat aviācijas bāzes kuģi. Tomēr tie ir lieli – desmit metrus gari, aptuveni 7 tonnas smagi. Jauno pretkuģu raķešu lādiņš nav tik jaudīgs, toties tās ir ātrākas un precīzākas.

Plānots atjaunot arī kreisera pretzemūdeņu bruņojumu. "Admiral Nakhimov" saņems kompleksu "Paket NK", kas aizsargā no torpēdām un zemūdenēm nelielā attālumā. Sistēma izmanto divu tipu lādiņus: termiskās torpēdas MTT un reaktīvos prettorpēdu šāviņus M-15. Pirmās spēj trāpīt zemūdenēm līdz 600 metru dziļumā un līdz 20 kilometru attālumā. otrais pārtver pret kuģi palaistās torpēdas līdz 1,4 km attālumā un līdz 800 metru dziļumā. "Paket NK" ir maksimāli automatizēts, patstāvīgi reģistrē un klasificē mērķi, fiksē kustības parametrus un sniedz precīzu informāciju par mērķi torpēdai vai prettorpēdu šāviņam. Abi lādiņi ir pietiekami ātri – 50 mezgli (92 km/h).

Pats par sevi saprotams, kreiseris saņems mūsdienīgas elektroniskās iekārtas. Tas būtiski uzlabos kuģa ekipāžas informētību un cels bruņojuma pielietošanas iespējas.

Vienlaikus kreiserim būs mūsdienīgas sakaru un navigācijas sistēmas, radioelektroniskās cīņas komplekss un aviācijas grupa – trīs modernizētie klāja helikopteri Ka-27M. Lidaparāti palīdzēs ekipāžai savlaicīgi ieraudzīt iespējamā pretinieka zemūdenes.

29
Pēc temata
Atbilde "Mistrāliem". Kāds būs Krievijas jaunais helikopteru bāzes kuģis
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
Krievijas "Cirkon" padarījis bezjēdzīgu ASV globālā trieciena koncepciju
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

0
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

0
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas