Eiropas Komisija

Eiropa veido "Nepatiesības ministriju" cīņai pret Krieviju

66
(atjaunots 16:09 09.12.2020)
Eiropa atkal draud Krievijai ar sankcijām, stingrām un nežēlīgām. Šoreiz par dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar koronavīrusu.

Šī informācija izskanējusi Eiropas Komisijas ziņojumā ar daiļrunīgu nosaukumu "Darbību plāns demokrātijas jomā". Situāciju analizē Vladimirs Korņilovs portālā RIA Novosti.

 Šo dokumentu pagājušajā nedēļā Briselē prezentēja eirokomisāre tieslietu jautājumos Vera Jurova, paziņojot, ka turpmāk Krievijas un Ķīnas uzbrukumi Eiropas demokrātijai "nepaliks nesodīti", jo uz šā ziņojuma pamata nākamajam gadam tiek gatavotas likumdošanas iniciatīvas, kuru mērķis ir sodīt minētos "pārkāpējus".

Nav pirmā reize, kad oficiālās personas Rietumos apsūdz Krieviju par dezinformācijas izplatīšanu, kas graujot demokrātijas pamatus un kopējo Eiropas cīņu pret Covid-19 epidēmiju. Jau pavasarī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs noplātīja rokas: "Kas attiecas uz Eiropas Ārpolitikas dienesta paziņojumiem par dezinformāciju, ko it kā izplatot mūsu valstis par visu, kas notiek ar koronavīrusu, uzskatu, ka tos komentēt nav korekti, jo nav uzrādīts neviens fakts, kas apliecinātu šādus apgalvojumus. Patiesībā mēs pat nelūdzam sniegt šos faktus. Mēs jau esam pieraduši, ka mūsu Rietumu kolēģi arvien biežāk un biežāk cenšas atrast kādus apvienojošus motīvus izdomās par Krievijas vai kāda cita veida draudiem."

Taču viena lieta ir dažādu ierēdņu izteikumi, pavisam cita – Eiropas Komisijas ziņojums, uz kura bāzes tiek gatavota likumdošanas iniciatīva. Tāpēc bija pat interesanti iepazīties ar pierādījumu bāzi par Krievijas grēkiem Eiropas priekšā. Taču izrādījās, ka vienīgais pierādījums "Krievijas un Ķīnas graujošam darbam" pret Eiropas pūlēm cīņā pret koronavīrusu ir Eiropas Savienības "East Stratcom Task Force" oficiālā "informatīvā specvienība", proti Eiropas Ārējās darbības dienesta oficiālā vienība, kas izveidota speciāli informatīvajam karam pret Krieviju.

Šī struktūra, kas savā resursā EUvsDisinfo apkopo "prokremļa dezinformācijas datu bāzi", jau vairākkārt pieķerta atklātos melos. Taču, kad tās "eksperti" aizgāja par tālu un nolēma bez pierādījumiem nosaukt par "prokremliskiem" Eiropas Savienības medijus, tāpat, kā viņi apsūdz Krievijas medijus, Nīderlandes parlamenta deputāti pat pieprasīja slēgt organizāciju. Kopš tā laika "informācijas speciālā vienība" mācību apguvusi un Rietumeiropas medijus cenšas neaiztikt. Taču metodes nav mainījušās: par Krieviju raksta tāpat kā līdz šim. Tātad apšaubāmās, Krievijai naidīgās struktūras pārskats ir vienīgais Krievijas "vainas" pierādījums, par ko jau tiek gatavotas jaunas sankcijas.

Eiropas Komisijas ziņojumā ir teikts, ka EUvsDisinfo bāzē jau ir "vairāk nekā 500 prokremļa dezinformācijas piemēri par Covid-19". Pati "informācijas speciālā vienība" ar lepnumu ziņo, ka tādu piemēru viņiem jau ir vairāk nekā 640. Viņi apgalvo, ka šī graujošā kampaņa nes savus augļus, radot draudus naiviem eiropiešiem. Apliecinājumam minēts sekojošs fakts: "trešdaļa Lielbritānijas pilsoņu tic, ka degvīnu var izmantot kā roku dezinfektoru". Degvīns (!) — kādi vēl vajadzīgi pierādījumi krievu vainai? Droši vien tikai viņi var iegalvot to britiem. Žēl, ka šie "speciālisti Krievijas jautājumos" nepublicē nekādas saites uz avotiem – nav zināms, kas tieši piedāvājis izmantot degvīnu ārīgai, nevis iekšķīgai lietošanai.

Pat ātra šīs datu bāzes analīze, ko Eiropas Komisija izmantoja kā pamatu oficiālajām apsūdzībām pret Krieviju, norāda, ka lielākoties tā sastāv no kāda personīgā viedokļa vai no resursiem, kuriem nav nekāda sakara ar mūsu valsti. Bet paša EUvsDisinfo secinājumi visbiežāk ir pilnīgi subjektīvi un nav saistīti ar realitāti.

Resursu dažkārt pat neuztrauc fakts, ka Krievijas valsts plašsaziņas līdzekļi kritizē viedokli, ko pats EUvsDisinfo dēvē par "prokremlisko ". Piemēram, Eiropas cīnītāji pret dezinformāciju atsaucas uz kaut kādu privātu YouTube kanālu, kas tiešām popularizē viedokli, ka par epidēmijas cēloni kļuva 5G-tehnoloģiju attīstība. Bet lieta tāda, ka minētais kanāls pastāvīgi uzbrūk Krievijas valsts televīzijai sakarā ar to, ka tā izsmej konspiroloģisko teoriju. Sekojot Eiropas melu atspēkotāju loģikai, Krievijas televīzijas kanāli cītīgi cīnās ar "prokremlisko" viedokli. Tikai EUvsDisinfo nez kāpēc pie tāda slēdzina nav nonācis.

"Viltus ziņu apkarotāju" galvenais paņēmiens ir vienkāršs: viņi paķer kāda eksperta viedokli Krievijas šovā un pasniedz to par Kremļa ļaunprātīgu plānu. Tas, ka tajā pašā šovā skan absolūti pretēji viedokļi, to skaits ir pat lielāks, vienkārši tiek ignorēts. Ja paņemsi pretējās puses citātu un uzdosi to par "Kremļa viedokli", iznāks pavisam cita aina.

Maskavas Kremlis
© Sputnik / Алексей Дружинин

Tomēr tādu dosjē autoru nekad nemulsina pretrunas viņa paša "pierādījumos". Piemēram, kādā ziņojumā par "Krievijas dezinformāciju attiecībā uz koronavīrusu" tā autori paziņoja, ka Krievijas valsts mediji "aizsargā Ķīnu no starptautiskās kritikas". Sava apgalvojuma apstiprinājumam, viņi sniedza saiti uz RIA Novosti ziņojumu ar Dmitrija Peskova citātu, kas noraida konspiroloģiskās teorijas par Covid-19 mākslīgo izcelsmi. Turklāt viena no galvenajām "apsūdzībām" pret Krieviju, kas pastāvīgi izskan visos EUvsDisinfo pārskatos, ir apgalvojums, ka vīrusa mākslīgās izcelsmes teorija ir "mūžīgs prokremļa dezinformācijas naratīvs". Tas nozīmē, ka arī Peskovs uzstājās pret "prokremļa naratīvu". Izskatās, ka Eiropas "informācijas speciālā vienība" ir vienīgā iestāde, kurai ir tiesības noteikt, ko Kremlis domā.

Lūk, vēl viens "Krievijas dezinformācijas" piemērs no Eiropas viltus ziņu apkarotājiem. Oktobrī viņi publicēja pieņēmumu ar norādi uz Krievijas medijiem, ka galu galā Ukrainas varas, atsakoties no Krievijas vakcīnas, iedzīvosies uz tās tālākpārdošanas no Eiropas pēc "Roterdama +" līdzīgās shēmas, kad Ukrainai piegādāja Krievijas gāzi, uzdodot to par gāzi no Eiropas. EUvsDisinfo apgāž šo pieņēmumu, taču slēpj no saviem lasītājiem (attiecīgi no Eiropas Komisijas) faktu, ka Krievijas mediji tikai citē pazīstamo ukraiņu blogeri Anatoliju Šariju un viņa interviju Ukrainas televīzijas kanālam. Acīmredzot "Krievijas viltus ziņu apkarotāji" uzskata, ka šādam "sīkumam" nav vērts pievērst uzmanību. Ja tomēr būtu par to ziņojuši – tad, pēc eirokomisāres Jurovas loģikas, sankcijas jāvērš arī pret Ukrainu.

No tādiem noklusējumiem, montāžas, faktu grozīšanas, atsauču uz pirmavotu neesamības un atklātām manipulācijām sastāv "Krievijas dezinformācijas datu bāze", kas kalpojusi par apsūdzību pret Krieviju pamatu Eiropas Komisijas ziņojumā. Turklāt lielākā East Stratcom Task Force ziņojumu daļa sastāv no nepierādītām apsūdzībām (lasi: viltus ziņām) pret Krievijas vakcīnu no koronavīrusa.

Eirokomisāre Jurova, piedraudot ar apņēmīgu rīcību cīņā pret Krievijas dezinformāciju, "nomierināja" Rietumu žurnālistus: "Mēs negrasāmies kļūt par "patiesības ministriju". Un uzreiz piebilda: "Jaunajām tehnoloģijām jākļūst par emancipācijas, nevis dezinformācijas instrumentu. Es negribu, lai vēlēšanas kļūtu par netīru metožu sacensībām. Mums pietiek ar Cambridge Analytica un referendumu par Brexit. To sacīdama, Eiropas ierēdne pati nodemonstrēja falsifikācijas piemēru, jo visi centieni apsūdzēt Krieviju iejaukšanos Brexit izrādījās nesekmīgi. Piemēram, nesen britu tiesa piespieda The Observer žurnālisti Kerolu Kadvalardu atvainoties kampaņas par izstāšanos no Eiropas Savienības sponsoram Āronam Benksam, kuru viņa vairākus gadus nepamatoti apsūdzēja "par darbu Kremļa labā". Kā redzat, eirokomisāri turpina izplatīt nepatiesu naratīvu par to, ka kāds iejaucies britu referendumā.

Tātad skaidri kļūst Jurovas vārdi: Eiropas Komisija tiešām negrasās izveidot "patiesības ministriju". Spriežot pēc netīrajām metodēm, ko pielieto ES oficiālā struktūrvienība savā pret Krieviju vērstajā kampaņā, var secināt, ka Brisele jau ir izveidojusi savu "nepatiesības ministriju". Pat Orvelam nekas tamlīdzīgs ne prātā neienāca.

66
Tagi:
sankcijas, viltus ziņas, Eiropas Komisija
Pēc temata
Krievijas FP apsūdzēja Lielbritāniju viltus informācijas izmantošanā situācijā ar RT
Vakcīna un pērtiķi: britu meli par "krievu viltus ziņām"
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

18
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

18
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

19
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

19
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā

Fjodors Lukjanovs: Donbasa liktenis ir izlemts

0
(atjaunots 23:49 16.04.2021)
Kanāla "Baltie un pūkaini" jaunais izlaidums: viesos – žurnāla "Rossija v globalnoi politike" galvenais redaktors, Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Fjodors Lukjanovs. Par pasaules aizkulišu noslēpumiem viņam zināms viss.

YouTube kanāls #БИП ("Baltie un pūkainie") aprunājās ar žurnāla "Rossija v globalnoi politike" galveno redaktoru, Ekonomikas augstskolas pasniedzēju Fjodoru Lukjanovu par protestiem, Baltkrieviju, Lukašenko un Turcijas ambīcijām. Vai Maskava prot mainīt režīmus? Vai Krievijai vajadzīgs Donbass? Kurš ir labāks – Čaikovskis vai Morgenšterns, Mihalkovs vai Naišulers? Par to un daudz ko citu – "Balto un pūkaino" jaunajā izlaidumā.

0
Tagi:
Ukraina, Donbass