Su-34

"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā

81
(atjaunots 18:33 18.10.2020)
Virsskaņas ātrums, zenītraķetēm neaizsniedzams augstums un iespējams kontroles zudums – daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji Su-34 pirmo reizi izspēlēja uzbrukumu stratosfērā naktī.

Pacelšanās tādā augstumā ir svarīgs un ļoti sarežģīts taktiskais elements kara pilotu mācībās. Kāpēc tā vajadzīga? Par to portālā RIA Novosti pastāstīja Nikolajs Protopopovs.

Fizikas likumi

Lidojumiem lielā augstumā nepielaiž visus un ne uzreiz – vajadzīga speciāla sagatavošanās. 15 kilometru augstumā lidmašīna uzvedas pavisam citādi nekā ierastajā augstumā 6-7 tūkstošu metru augstumā virs jūras līmeņa.

Vispirms piloti mācās droši kontrolēt lidmašīnu 8-10 kilometru, pēc tam – 12 kilometru augstumā, turklāt ar dažādām svara īpatnībām – ar pilnām degvielas tvertnēm, ar bumbu kravu un "tukšu".

Nopelniem bagātais Krievijas lidotājs, aviācijas ģenerālmajors Vladimirs Popovs atzīmēja, ka stratosfērā iznīcinātājs kļūst inderts: izretinātā gaisa dēļ uz stūres noslieci tas reaģē ar zināmu nokavēšanos.

"Lai radītu vadības momentu, vajadzīga lielāka novirze, - viņš precizēja. – Taču, ja pagriezt pa labi vai kreisi pāri par noteiktu normu, izvedot mašīnu, būs vajadzīga lielāka piepūle, ar to var nepietikt, un lidmašīna nogāzīsies. Pie tam vieglu mašīnu vadīt ir vienkāršāk, nekā ar pilnām tvertnēm. Ir ļoti grūti noturēties stratosfērā ilgi."

Vēl viena īpatnība – lielāka inerce un grūtības ar attāluma noteikšanu. "Ja tu ej grupā kā vadāmais un mazliet esi piedevis gāzi, uzreiz sāc panākt komandieri, - stāstīja ģenerālis. – Gadās arī tā: samazini vilmi līdz minimumam, šķiet, mazāk vairs nevar, - dzinējs apstāsies, bet inerce ir tik stipra, ka apdzen komandieri. Vajag ļoti precīzi aprēķināt inerci."

Vidējā un mazāk augstumā lidmašīna ir daudz paklausīgāka, daudz precīzāk reaģē uz vadības iekārtu komandām. Mašīnas iet pāros kā piesietas. Bet stratosfērā drošības labad iznīcinātāji cenšas noturēt 200 metru distanci, lai saglabātu laika rezervi ārkārtas manevram.

Neskatoties uz automātu iespējām, lielā augstumā piloti vienmēr pārņem vadību, turpināja Popovs. Ja runa ir par kauju, tas notiek obligāti – tikai cilvēks spēj veikt tādus manevrus, kā izvairīšanās no pretinieka uguns vai raķetēm.

"Eju saskaņā ar rādījumiem"

Lidojumu stratosfērā vēl vairāk apgrūtina tumsa – naktī lidotājs vienmēr izjūt spēcīgu psiholoģisko un fizisko spriedzi.

"Horizonts tikpat kā nav redzams, - paskaidroja ģenerālis. – Debesīs redzamas tikai retas zvaigznes, uz zemes – gaismiņas. Ja ir mākoņains, tu lido tikai pēc rādījumiem. Psihe ir maksimāli noslogota. Vēl taču jāizpilda taktiskie manevri, jāpievēršas mērķi, jāizvairās no svešas raķetes vai jāpalaiž savējā."

GKS izstrādāti īpaši testi reakcijas parbaudei tumsā. Kursantu ieved tumšā istabā, apžilbina ar gaismas uzliesmojumu un uzņem laiku, pēc kura viņš saskatīs ģeometrisku figūru vai lidmašīnas siluetu. Labs rādītājs ir 4-5 sekundes.

Lai nu būtu, kā būdams, bez lidojumiem stratosfērā naktī šodien neiztikt – tas ir viens no efektīvākajiem paņēmieniem, ar ko stāties pretī pretinieka aviācijai. Visu mūsdienu iznīcinātāju, izlūkošanas lidmašīnu un bumbvedēju ekipāžām jāprot rīkoties lielā augstumā un izpildīt kaujas uzdevumus tur, kur agrāk lielākoties lidoja izmēģinātāji.

Cita starpā iznīcinātājiem nākas pacelties stratosfērā, lai novērstu pretinieka stratēģiskās aviācijas masveida uzlidojumu. Tie paši amerikāņu bumbvedēji B-52 paceļas apmēram 12 km augstumā.

"Sekmīga uzbrukuma labad vienmēr ir izdevīgāk atrasties mazliet augstāk nekā pretinieks, - stāstīja lidotājs. – Viņu ir vieglāk ieraudzīt, vienkāršāk manevrēt un panākt. Pie tam dažas PGA sistēmas vienkārši nespēj aizsniegt mērķus stratosfērā. Atceros, tā mēs strādājām Afganistātā, un mūs nespēja notriekt."

Stratosfēras rekordisti

Iznīcinātāju-bumbvedēju Su-34 lidojumi stratosfērā spilgti demonstrē, cik lielu soli uz priekšu spēruši konstruktori, izstrādājot daudzfunkcionālos kompleksus. Su-34 priekšgājējs – bumbvedējs Su-24 bija ļoti slikti pielāgots manevriem lielā augstumā.

"Liela loma ir mašīnas svaram un spēka iekārtas jaudai, - norādīja Popovs. – Ar degvielu un eļļām neuzpildīta Su-24 "sausās" masas un garuma proporcija sastāda aptuveni metru uz tonnu. Pēc būtības tas ir metāla gabals. Tomēr to ar nodomu projektēja ar kolosālu fizelāžas un spārna izturību. Šie bumbvedēji lido ar milzu pārslodzēm. Piemēram, Su-24 ir pirmā lidmašīna, kas spēj strādāt supernelielā augstumā, apliecot reljefu. Taču tā bija ļoti smaga – ar pilnu bumbu kravu pat septiņu kilometru augstumā tik tikko pacēlās."

Iznīcinātājs-bumbvedējs Su-34 nepieciešamības gadījumā var būt gan pārtvērējs, gan izlūks, gan trieciena iznīcinātājs. Tam pieejams plaša spektra augstums un ātrums – no 50-100 metriem līdz 14-15 kilometriem un no 500 līdz 2000 kilometriem stundā.

Jāpiebilst, ka Krievijas GKS jau sen ir vēl viena unikāla lidmašīna, kam stratosfēra ir dzimtās mājas. 70. gados izstrādātais pārtvērējs MiG-31 vēl joprojām tiek uzskatīts par labāko lielā augstumā strādājošo iznīcinātāju pasaulē. Pateicoties nepārspētām tehniskajām īpašībām, tas spēj sasniegt ātrumu gandrīz 3000 km/h.

"Kara aviācijā ir jēdziens "dinamiskie griesti", - paskaidroja lidotājs. – Uzbrukumā lidmašīna palielina ātrumu, paceļas maksimālā augstumā un izpilda tā saucamo dinamisko kalniņu. Protams, zaudē kinētisko enerģiju – tādā augstumā mašīnu ilgi nenoturēsi, tā sāk planēt. Tomēr sekmīgam uzbrukumam vajadzīgas tikai dažas sekundes. Redziet, MiG31BM 40 kilometru augstumā spēj uzbrukt kosmiskajiem aparātiem zemā orbītā. Dinamiskā kalniņa virsotnē pilots palaiž raķeti pa satelītiem, kas atrodas līdz 120 kilometru attālumā no Zemes."

Atzīmēsim: pēdējos gados uz MiG-31 bāzes tiek izstrādāts tālās pārtveršanas perspektīvais komplekss. Jaunā lidmašīna lidos vēl ātrāk un augstāk. Komplekss ar palielinātu cīņas rādiusu būs svarīgs posms valsts gaisa kosmiskās aizsardzības sistēmā un spēs stāties pretī modernākajam raķešu bruņojumam un aviācijas tehnikai.

81
Pēc temata
"Nosvīdu kā pirtī": šo operāciju piloti uzskata par bīstamāko
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Mītiņš pret krievu izglītības nodrošināšanu vienīgi latviešu valodā, foto no arhīva

Ar varu mīļš nebūsi: vai latviešu valoda var saliedēt latviešus un krievus?

12
(atjaunots 15:28 28.02.2021)
Krievu un latviešu attiecības Latvijā var raksturot īsi – "pieņemoša atsvešināšanās". Savukārt Latvijas valdība nepalaiž garām iespēju pieliet eļļu ugunī ar vispārējas saliedēšanas lozungu.

Nesen, 21. februārī, Starptautiskajā valodas dienā, Latvijas prezidents Egils Levits uzrunāja skolēnus un latviešu valodas un literatūras skolotājus. No viņa izteiktā izriet, ka šajā dienā prezidents svinējis nevis kādu abstraktu valodu, bet gan ļoti konkrētu – valsts valodu. Tā kā pasaule pagaidām vēl nesvin Starptautisko latviešu valodas dienu, kāpēc gan to neieviest Latvijā un aizliegt šajā dienā runāt jebkādā citā, it īpaši krievu valodā?

Galvenā nostāde uzrunā, ko, starp citu, jau iesaka noklausīties nodarbībās skolās (iespējams, drīz tā būs akmenī kalta līdz ar Levita sacerēto Satversmes preambulu), ir tāda: latviešu valoda spēj saliedēt Latvijā dažādu tautību cilvēkus. Protams! Kā gan mums tas agrāk neienāca prātā?!

Viņš lika sevi iemīlēt. Vai neko labāku izdomāt nevarēja?

Neviens jau to neapstrīd. Ir tikai viena finese. Mazākumtautības – vairāk nekā trešā daļa valsts iedzīvotāju – labprāt un ar cieņu atzītu latviešu valodas priekšroku Latvijā, ja ne viena krievu tautas gudrība – "Ar varu mīļš nebūsi". Nē, saprotiet mani pareizi, – var piespiest baidīties, var sodīt, var padzīt no darba. Tomēr nevar piespiest iemīļot un pie tam aizliegt mīlēt to, kas tev dārgs un tuvs.

Var izdzēst kirilicu no ielu nosaukumu plāksnītēm pilsētās un ciemos. Te, biedri latvieši, jūs esat vinnējuši, jums ir administratīvais resurss. Var likvidēt bukletu krievu valodā ar aicinājumu sievietēm pārbaudīt iespējamu krūts vēzi. Bravo, cēlsirdības kalngali! Apstāties nedrīkst, jāiznīdē krievu valoda skolās un augstskolās. Vieds gājiens. Visbeidzot jāaizliedz telekanāli krievu valodā – patiešām, nosvērts solis. Sirmgalvji, kas līdz šim skatījās "teļuku", tagad skries uz latviešu kanāliem integrēties un saliedēties zem lielās un varenās latviešu valodas karogiem. Nu, ja arī kāda vecenīte skriedama iekritīs grāvī, pie kā būs rakstīts tikai valsts valodā: "Uzmanību, notiek remonts", pati vien vainīga – vajadzēja integrēties agrāk. Tikai pēc tādiem gājieniem neliekuļoti pieprasīt mīlu un cieņu – vai nu tie ir muļķības kalngali, vai cinisma apogejs.

Šķiršanās un krievu uzvārds!

Veltos mēģinājumus saliedēt sabiedrību ar vardarbīgām metodēm teicami ilustrē kādas manas paziņas ģimene. Katja ir krieviete, viņas vīrs – latvietis, kopā dzīvo jau ilgi, viņu dēlam ir 15 gadi. Pēdējā laikā vīrs tīši mājās skaļi slēdz iekšā latviešu dziesmas, lai viņa "ātrāk integrētos". Lai arī latviešu valodu Katja zina ļoti labi. Skatoties uz tādu eksperimentu, tik līdzīgu izmēģinājumiem, ko īsteno Latvijas valdība, dēls mammai teica: "Laikam tētis tevi vairs nemīl..."

Nē, skaidrs, ka mazākumtautības, proti, krievus Latvijā nemīl pārlieku stipri. Tikai neprasiet atbildei kaut kādas siltas krievu jūtas, ja ieslēdzat savu mūziku visā skaļumā, bet krievu dziesmas vienkārši izslēdzat.

Nesen Mārtiņš Kaprāns, LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais zinātniskais līdzstrādnieks, starpkultūru stereotipiem veltītā pētījuma līdzautors, krievu un latviešu attiecības raksturoja – pieņemoša atsvešināšanās. Tas ir, nav skaidrs, no kura gala ķerties klāt. It kā atsvešināšanās ir slikta lieta. Bet tā nav vienkārša atsvešināšanās, tā ir pieņemoša... Tomēr atsvešināšanās.

Svētā vientiesība – latviešu medijos lasāmas izbrīnītas piezīmes. Piemēram, kāda latviete stāsta, ka izaugusi vesela valstij naidīga paaudze. To viņa redzējusi pašvaldību vēlēšanās – ir liels skaits balsstiesīgu jauniešu ar latviešu uzvārdiem, kuri ļoti labi runā latviski, bet balso par "Saskaņu" un principiāli nerunā latviski, lai arī prot. Viņa uzskata, ka ne velti latviešu vidū valda pārliecība: latviešu puišiem nevajag precēt citu tautību meitenes, jo mazdūšības dēļ jauktajās ģimenēs bērnus audzinot krievu garā, lai izpatiktu sievai.

Bet kāpēc tad viņi balso nepareizi, runā nepareizajā valodā? Varbūt tās ir blaknes pēc pārlieku skaļas latviešu mūzikas? Aū, prezidenta kungs!

Starp citu, pēdējā laikā latviešu pusaudži ne īpaši ciena dzimto valsts valodu un dod priekšroku angļu mēlei, tāpēc vispār nav skaidrs, uz kāda pamata mēs varētu saliedēties. Varbūt ņemsim par pamatu vietējo alu?

12
Tagi:
politika, Egils Levits, latviešu valoda, Latvija
Pēc temata
Domāsim par nākotni latviski: Nacionālā apvienība rīko konkursu ar balvām
Nerunāt latviski var tikai tūristi: Rīgas domes deputāti nosodīja par krievu valodu
"Visus mācām latviski, nesaprotat – esiet debīli": krievu māti šokējis pedagogs
Grib, lai sāk domāt latviski: politiķis par krievu telekanālu atslēgšanu
ASV GS iznīcinātāji F-15 Eagle

"Pavisam citas iespējas": ko ASV vēlas izmantot cīņām gaisā

27
(atjaunots 22:21 27.02.2021)
ASV sekmīgi izmēģinājušas dziļi modernizētā iznīcinātāja F-15EX prototipu. Šim notikumam ir liela nozīme amerikāņu aizsardzības kompleksā – pēdējais F-15 nonācis bruņotajos spēkos gandrīz pirms 20 gadiem.

Pentagons atzinīgi vērtē atjaunoto lidmašīnu un apgalvo, ka programma neietekmēs piektās paaudzes lidmašīnu iepirkumus. Par F-15EX portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Jauna vecā lidmašīna

Jau 1976. gadā bruņojumā pieņemtā iznīcinātāja-veterāna jaunās modifikācijas prototips februāra sākumā pacēlās gaisā no aviobāzes Misūri štatā. Lidojums ilga 90 minūtes un neradīja nekādus iebildumus. Marta beigās ASV GKS saņems vēl divas šī tipa mašīnas tālākiem izmēģinājumiem. Pentagons plāno līdz 2030. gadam pasūtīt aptuveni 200 F-15EX. Domājams, sērijveida iznīcinātāju piegādes GKS sāksies no 2023. gada. programma izmaksās 23 miljardus dolāru.

"Pirmais sekmīgais lidojums parādīja, ka mašīna ir droša un gatava pievienoties valsts gaisa flotei, - žurnālistiem paziņoja korporācijas Boeing viceprezidents Prats Kumars. – F-15EX mēs īstenojām jaunākos sasniegumus vadības sistēmu, sensoru, bruņojuma, elektronikas sistēmu jomā. tā ir absolūti jauna lidmašīna, kas būtiski atšķiras no F-15 agrākajām versijām."

Modernizētā lidmašīna ir divvietīgā iznīcinātāja-bumbvedēja F-15E Strike Eagle tālākais attīstības posms. Tā paredzēta, lai iegūtu pārsvaru gaisā un izdarītu triecienu mērķiem uz zemes. Saņēmusi mūsdienīgas iekārtas, kuru pamatā ir "digitālās maģistrāles" koncepcija un Open Mission Systems arhitektūra – tā ļauj bez īpašām pūlēm integrēt konstrukcijā mūsdienīgās tehnoloģijas.

Lidmašīna saņems spēcīgu radioelektroniskas cīņas sistēmu, pilnveidotu pilotu kabīni, sērijas Raytheon AN/APG-82 radiolokācijas staciju ar aktīvu fāzēto antenu režģi. Jaunie dzinēji GE F110 garantē plašas iespējas gaisā ar uzlabotu nestspēju. Zināms, ka kravas celtspēja pieaugusi no 10,4 līdz 13,4 tonnām.

Plānots, ka F-15EX uzņems līdz 22 vadāmās "gaiss-gaiss" klases raķetes vai gandrīz 7 m garās un 3 t smagās hiperskaņas raķetes.

Apsteigt hiperskaņu

Pentagons cenšas visnotaļ vecīgajam mašīnām piešķirt iespēju efektīvi likvidēt mērķus, ko piesedz mūsdienīgas PGA sistēmas. ASV izstrādā trīs gaisa bāzes hiperskaņas raķetes – projektus Tactical Boost Glide (TBG), Hypersonic Air-breathing Weapon Concept (HAWC) un Air-launched Rapid Response Weapon (ARRW). To sērijveida ražošana nesāksies līdz 2024.-2025. gadam.

"F-15EX ir mūsdienīgākā F-15 versija. Nepārspēts lidojuma attālums, cena un savā klasē labākā kravas celtspēja padara mašīnu ļoti pievilcīgu ASV GKS, - atzīmēja programmas vadītāja Lorija Šnaidere. – F-15EX uzņem vairāk bruņojuma nekā jebkurš cits šīs kategorijas iznīcinātājs, arī visas perspektīvās raķetes, kas vēl tiek izstrādātas."

Lēmums par 4. paaudzes lidmašīnu ražošanu ASV tika pieņemts pirms diviem gadiem. Iznīcinātāji F-15 nav piegādāti GKS kopš 2001. gada, bet vieglie F-16 – kopš 2004. gada. Pentagons cerēja pievērsties mūsdienīgajiem un tehnoloģiski attīstītajiem F-35 Lightning. Tomēr 5. paaudzes "neredzamo" lidmašīnu programma vēl aizvien buksē, bet cena – pastāvīgi pieaug. Izrādījies, ka ir par agri sūtīt veterānus atpūtā.

ASV GKS un Nacionālajā gvardē pašlaik ir aptuveni 230 iznīcinātāji F-15C un F-15D no aukstā kara laikiem, taču arī tie savu īpatnību ziņā piekāpjas, piemēram, Krievijas iznīcinātājiem-bumbvedējiem Su-34 un iznīcinātājiem Su-35. vispirms F-15EX saņems Nacionālās gvardes lidotāji, kuri izmanto vienīgi novecojušos F-15C un F-15D.

"Klusais ērglis"

Pentagons jau vairākkārt centies dāvāt F-15 jaunu dzīvi. 2000. gadu beigās korporācija Boeing iepazīstināja ar iznīcinātāja F-15SE Silent Eagle prototipu. Amerikāņu konstruktori centās pacelt novecojušo lidmašīnu līdz 5. paaudzes lidaparātiem. "Klusajam ērglim" bija jābūt mazāk pamanāmam gaisā: konstrukcijā plaši pielietoja radioviļņus absorbējošus materiālus, bruņojumu izvietoja fizelāžā, tāpat kā F-35 un F-22.

Lidmašīnas uzlabotajās tilpnēs pāros izvietoja dažādas nozīmes raķetes "gaiss-zeme" un "gaiss-gaiss". Iznīcinātājs varēja uzņemt divas vadāmās raķetes AIM-120 AMRAAM, divas koriģējamās aviobumbas JDAM vai četras JDAMS. Iekšējās piekares izturēja līdz 450 kg smagus lādiņus. Lidmašīna saņēma principiālu jaunu radioelektroniskās cīņās kompleksu un mūsdienīgu digitālo vadības sistēmu.

Pārsvarā "Kluso ērgli" gatavoja eksportam. Valdīja uzskats, ka cena – 100 milj. dolāru – padarīs to pievilcīgu. Amerikāņi piedāvāja iznīcinātāju Izraēlai, Saūda Arābijai, Japānai un Dienvidkorejai, kas labi pazīstamas ar F-15. Taču tās deva priekšroku mūsdienīgajiem F-35. Tāpēc programma tika slēgta – uzbūvēts tika tikai viens F-15SE prototips.

27
Tagi:
F-35, F-15, pretgaisa aizsardzība, gaisa kara spēki, ASV GS, ASV
Pēc temata
Alianses nelaimes. Kā NATO sabrūk no iekšienes
"Mēs zaudējam tehniku!" Kas noticis ar ASV kara aviāciju
Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?
"Runa nav tikai par iznīcinātājiem": ASV parādījušais Eiropai savu patieso seju
Alus veikals, foto no arhīva

Latvijā no 1. marta augs cigarešu un vodkas cenas

0
(atjaunots 15:29 28.02.2021)
Valsts ieņēmumu dienests aicina alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu apgrozījumā iesaistītos tirgotājus veikt inventarizāciju no 1. marta.

RĪGA, 28. februāris — Sputnik. No 1. marta Latvijā augs alkoholisko dzērienu cenas, ņemot vērā akcīzes likmju pieaugumu, atgādināja Valsts ieņēmumu dienests (VID) savā vietnē.

No 1. marta akcīze alum sastādīs vismaz 15,20 eiro par 100 litriem (tagad – 14,40 eiro), vīnam akcīze pieaugs no 106 līdz 111 eiro par 100 litriem, pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem – no 1642 līdz 1724 par 100 litriem absolūtā alkohola (100% spirta).

VID novērtēja akcīzes likmju pieauguma iespējamo ietekmi uz alkoholisko dzērienu cenām mazumtirdzniecībā, - ieskaitot akcīzi un pievienotās vērtības nodokli (PVN), tā sastādīs 0,01 eiro alum (5%, 0,5 litra), vīnam (0,75 litra) – 0,05 eiro, bet degvīnam (40%, 0,5 litra) – 0,2 eiro.

Akcīzes nodokļa likmes pieaugums cigaretēm liks augt cenai par cigarešu paciņu par 0,12 eiro (paciņa maksā 3,50-3,60) vai 0,13 eiro (ja cigaretes maksā 3,30). Akcīzes nodokļa likme cigāriem un cigarillām pieaugs no 95,20 līdz 104,70 eiro (par 1000 gab.), tāpēc paciņa (10 gab.) tādu tabakas izstrādājumu tagad maksās par 0,11 eiro vairāk.

Akcīzes likmes tabakas izstrādājumiem pieaugs arī nākamajos divos gados.

0
Tagi:
akcīzes nodoklis, Latvija
Pēc temata
Latvijas alus darītāji raizējas par "akcīzes kara" iespējamību ar Lietuvu
Vairāk kontrabandas un pašbrūvētā: kā iedzīvotāji reaģēs uz akcīzes pieaugumu
Finanšu ministrija pakāpeniski palielinās alkohola akcīzi
Neatkarīgā deputāte apsūdz politiķus tabakas lobēšanā