Deniels Redklifs filmā Harijs Poters un Jauktasiņu Princis

Var mācīties latviešu valodu, bet ar ko runāt? Valodas maniaki sagaidījuši savu bumerangu

131
(atjaunots 12:46 12.10.2020)
Latviešu valodu Latvijā nomaina... angļu valoda! Tātad valodas maniaki velti nīdēja krievu valodu? Totalitāro diktātu nāksies rakstīt tik un tā.

Ziniet, es neesmu ļauns cilvēks. Tomēr mūsu politiskā virtuve ir tik pliekana un sāja, ka mazdrusciņ ļauna prieka var paglābt ēdienu gluži kā šķipsna piparu vai koriandra.

Dzejnieces vaimanas

Dzejnieki un citas daiļradošas personības Latvijā ir kā speciālo uzdevumu vienība, kas sargā latviešu valodu no  uzbrukumiem, pārsvarā no "lielās un varenās" puses.

Tā nu latviešu dzejniece Liāna Langa ceļ trauksmi "Latvijas Avīzē". Nelaime nākusi negaidīta, prettanku grāvji rakti un eži uzstādīti pavisam nepareizi. Lieta tāda, ka latviešu bērni jau ar "mātes pienu" iesūc angļu valodu no interneta un pusaudži pat kautrējas savā starpā runāt dzimtajā un dziedošajā!

Naidnieka karavadoņiem nav vārdā ne Fjodors Mihailovičs, ne Aleksandrs Sergejevičs, pat ne Čeburaška un Gena. Tos sauc Youtube, Tik-tok, Google. Vārds tiem ir leģions.

"Kamēr noņēmāmies ar valsts valodas pozīciju stiprināšanu, jūtūbs, tiktoks, gūgle un virtuālās spēles masīvi, baidos, ka neatgriezeniski, pārangliskojušas jauno paaudzi," spiesta atzīt kapitulāciju dzejniece. Viņa latviešu valodai nākotnē zīmē apokalipsi un cita starpā sūkstas, kāpēc latviski nav uzrakstīts nekas Harijam Poteram līdzīgs.

Nu, kas tad īsti par lietu? Jums tak visi vārti ir vaļā! Uzrakstiet poēmu, tādu, lai jūsu bērni nicīgi mestu pie malas gadžetus un zubrītu latviešu atskaņas no galvas!

Paši jūs esat mankurti

Nē, neņemiet ļaunā, man latviešu valoda ļoti patīk, tā ir jauka, tāda skanīga. Taču manu ļauno prieku jums vajadzētu saprast. Valstī, kas ar maniaka cienīgu spītu 30 gadus mēģina iznīdēt izglītību valodā, ko par dzimto uzskata katrs trešais iedzīvotājs, padzīt to no visām dzīves jomām, asimilēt un iznīcināt krievvalodīgo kopienu, jūs diezin vai sagaidīsiet šausmīgu līdzjūtību par valsts valodas nāvi.

Dzejniece ir nobijusies, ka latviešus pārvērtīs par angļvalodīgiem mankurtiem. Redziet, par mankurtiem jūs mēģināt pārvērst krievus. Jūsu palaistais bumerangs ir atgriezies un iemaucis pa pieri.

Tagad, kad latviešu valodas nākotnes satraucošās aprises iezīmētas, es gribētu šo to pajautāt. Vai tie nav cinisma kalngali un izsmalcināta ņirgāšanās – piespiest mācīties latviešu valodu pilsētās un reģionos, kur tā ir dzimtā 10-12% iedzīvotāju? Tagad, kad aizvien biežāk latviešu jaunieši novēršas no dzimtās valodas?

Teorētiski jau var iemācīties. Ar ko runāt latviski? Vai galu galā neveidosies paradoksāla situācija, kad krievu jaunieši aizmirsīs dzimto valodu un sāks runāt latviski, kļūstot par vienīgajiem mūsu valsts valodas nesējiem? Bet latviešu pusaudži runās Šekspīra un Mikimauša valodā...

Totalitārais diktāts

Ziniet, ir vēl viens iemesls ļauni nopriecāties. Nesen latviešu mediju inteliģence satrūkās: tieslietu ministrs Jānis Bordāns bīda grozījumus, kas ļauj sadalīt žurnālistus pareizajos un nepareizajos, kaitīgajos un lietderīgajos, kam piešķirta piekļuva informācijai un kam tā nav dota. Valdība grib piespiest žurnālistus rakstīt nevis totālo, bet totalitāro diktātu. Un pati diktēs. Tēma – "Par ko es mīlu Latvijas valdību".

"Jumts dodas arvien tuvāk totalitāru valstu izpratnei par mediju darbu. Ko tālāk palūgsim? Izziņu no bd audzinātājas, ka grupiņā labi uzvedāmies? Raksturojumu no skolas direktora? Izziņu no psihiatra? Ko vēl?" bija sašutusi Re:Baltica vadītāja Sanita Jemberga.

Ha-ha-ha! – gribas teikt līdzjūtības vietā. Pikanta nianse: neatkarīgie krievu mediji Latvijā jau sen ieskaitīti starp neuzticamajiem, starp Kremļa ruporiem un piektās kolonnas balsīm. Tas nekas, mēs jau esam pieraduši, tik jūtīgi neesam.

Uz mediju letes mēs esam kā atbaidoša spēļmantiņa ar kaudzi etiķešu: "ienaidnieks", "prokrievisks goblins", "toksiski, neņemt rokās". Starp citu, lielāko tiesu etiķešu mēģina piekārt tā pati Re:Baltica, viņi pat neniecina sūdzības par krievvalodīgajiem kolēģiem, kuri droši izsaka savu viedokli, lai arī tas atšķiras no domām, ko pauž pie valsts siles pielaistie mediji.

Spļāviens sejā valstiskumam

Nesen, kad Latvijas medijiem piešķīra valsts atbalstu pēc dīkstāves epidēmijas laikā. Lai ceturtā vara nenomirtu badā, vispirms Sabiedriskās integrācijas fonds, neiedziļinoties detaļās, nolēma piešķirt naudu arī krievu presei un elektroniskajiem medijiem.

Operatīvi reaģēja Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars: viņš paziņoja, ka naudas piešķiršana krievvalodīgajiem medijiem esot kā spļāviens sejā nacionālajai pašapziņai un valstiskumam. Pie tam vēl kultūras ministra krēslā ir NA loceklis, operdziedātājs Nauris Puntulis...

Pēc tāda uzbrukuma solists un viņa vadītā ministrija nobijās un nobremzēja: nolēma noskaidrot apstākļus un pieprasīt informāciju kompetentām iestādēm – līdz ar specdienestiem apjautāties arī sterilajām un neuzpērkamajām žurnālistu organizācijām, tādām, kā Re:Baltica.

Starp citu, Facebook, iejuties globālā policista lomā, tai uzticējis godpilnu funkciju – cenzēt sociālos tīklus Latvijā.

Skaidrs, ka krievvalodīgie mediji naudu nedabūja: lai situācija, tā sakot, neraisītu negatīvas sekas ne sabiedrībā, ne mediju sfērā, Padome uzdeva Sabiedriskās integrācijas fonda sekretariātam atlikt līgumu slēgšanu ar atsevišķiem medijiem.

Kad pie durvīm klauvē totalitārisms

Mīļie kolēģi. Vēsture, ko mūsdienu latviešu skolās noteikti vairs nemāca, stāsta, ka vispirms totalitārisms it kā pieklauvē pie sētas durvīm. Represijām pakļauti tie, kas nepatīk klusējošajam vairākumam. Čigāni, komunisti, homoseksuālist, republikāņi (demokrāti), mediji, Baltijas valstu krievvalodīgā minoritāte.

Tomēr totalitārisma raksturs līdzinās metastāzēm, tas neapstājas pie sasniegtā. Ātri vien tā redzeslokā nonāk ne īsti lojālie, tie, kuri kaut kad kaut ko pateikuši ne tā un ne tur, kuri spītīgi kritizē esošo kārtību vai vienkārši nepareizi sasien kaklasaiti.

Tātad patiesībā nav jau par ko dusmoties. Ko gribējāt, to dabūjāt. Lai veicas arī turpmāk būvēt demokrātisku sabiedrību un stiprināt valsts valodu.

P.s. Starp citu, tādu "gribētāju" Latvijā ir vairāk nekā blusu kašķainam sunim. Gribējāt liberālo kapitālismu un nacionāli vienotu valsti – saņemiet demogrāfisko krīzi un sabiedrības daļas naidu. Sapņojāt par pareizu un "ideoloģiski tīru" tranzītu – iztieciet bešā. Cīnījāties par tīriem ieguldījumiem un investīcijām – saņemiet tīrību. Un tā tālāk visos punktos.

131
Tagi:
krievu valoda, latviešu valoda, Latvija
Pēc temata
Sāksim ar latviešu valodu: kā reanimatologs pamācīja krievu apmeklētāju
"Greizs valsts tēls": par Lidl pasūdzējās sakarā ar prasību zināt krievu valodu
Latviešu valoda ir, bet vietu nav: NA domā, kā atrisināt Rīgas bērnudārzu problēmu
Latviešu Twitter: nepilsoņiem vajag palīgskolu, nevis balsstiesības

Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties

57
(atjaunots 22:54 16.01.2021)
Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos Vašingtonā dzer šampanieti – krīze devusi liktenīgu triecienu Trampam un visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam.

Starptautiskā reakcija pēc radikāli noskaņoto Trampa piekritēju iebrukuma Kapitolijā bija prognozējama. Tā variējas no traģiskas roku lauzīšanas un bļāvieniem par "dumpi, apvērsumu un valsts nodevību" līdz teju vai neslēptam ļaunam priekam par to, kas ASV kā bumerangs atgriezušās problēmas, ko tās gadu desmitiem rūpīgi lolojušas citām valstīm, portālā RIA Novosti konstatēja Irina Alksnis.

Vienlaikus pat Amerikai visnaidīgāk noskaņotajos prātos ir maz iemeslu priekam, jo pašreizējie procesi draud ar neprognozējamām sekām visiem.

No vienas puses, notikumi Kapitolijā novirzīja iekšpolitisko krīzi jaunā gultnē, no otras – izrādījās ļoti parocīgi Trampa pretiniekiem. Neapšaubāmi, tagad daudzos kabinetos dzer šampanieti, jo krīze devusi liktenīgu triecienu ne tikai aizejošajam prezidentam, bet arī visai elitei naidīgajam vilnim, ļauj "dziļvalstij" brīvi apspiest citādi domājošos un pavēra valstij ceļu pretī faktiski vienpartejiskam ceļam Demokrātiskās partijas vadībā.

Jā, ASV veidojas relatīvi labvēlīga situācija jaunajai administrācijai, bet ārpolitikā stāvoklis ir daudz sarežģītāks.

Demokrāti atgriežas Baltajā namā ar lozungu "Pie visa vainīgs Tramps, taču mēs ātri atjaunosim amerikāņu hegemonijas un triumfējošā globālisma zelta laikmetu".

Viņi neredz nekādu vispārēju krīzi sistēmā, kas absolūti likumsakarīgi vājina ASV ģeopolitiskās pozīcijas. Gluži pretēji, Tramps, pēc viņu domām, ir nejauša pārejoša fluktuācija, kas bez iemesla likusi Amerikai novērsties no sava galvenā ceļa un cilvēces vēstures.

Nav svarīgi, vai "Vašingtonas purvs" patiešām tic tādai pasaules ainai. Galvenais – tā noteiks viņu tālākos soļus. Baidena administrācija savā ārpolitikā pūlēsies pavērst laiku atpakaļ, lai Savienotās Valstis atgūtu līdera statusu starptautiskajā arēnā, kam pārējās valstis paklausa bez vārda runas.

Tomēr to nebūs viegli panākt, varbūt par neiespējami, jo planēta, principā ir pieradusi un pat priecājas par to, ka ASV pamazām, tomēr nenovēršami zaudē savu superlielvalsts stāvokli. Patiesībā notikumi okeāna viņā krastā vien apstiprina augoši viedokli par to, ka tur padziļinās smaga sistēmas krīze. Rezultātā – visas globālās sistēmas pārformatēšana.

Nu jau pat desmitiem valstu, arī planētas vadošās lielvalstis izmanto šo apstākli un pavairo savu suverenitāti. Tā jau ir dominējošā tendence pasaulē. Jā, lielākā daļa valstu pūlas izvairīties no atklātas konfrontācijas ar Vašingtonu, taču pamazām spītīgi dara savu – piemēram, tā pati Vācija, kas sameklējusi iespēju apiet amerikāņu sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2". Tādā situācijā Vašingtonai ierastās ārpolitiskā darba metodes noteikti nenesīs vēlamo rezultātu. Galu galā visas neērtās un Vašingtonai nepatīkamās tendences ir veidojušās un nostiprinājušās nevis nelieša Trampa prezidentūras gados, bet gan dziļi demokrātiskā Baraka Obamas darbības laikā.

Demokrātu-globālistu mēģinājums atgriezties pie ierastās pieejas ārpolitikā garantē: pārējās valstis vienkārši ieņems ērto pozīciju "klausāmies un darām savu", un galu galā Vašingtonas lielkundziskā varenība saplaks vēl vairāk.

Tomēr pašreizējo procesu apstākļos cerības uz tādu scenāriju izskatās nepamatoti optimistiskas.

Lai izcīnītu uzvaru pār Trampu, demokrāti ir pārkāpuši visus pieņemtos iekšpolitiskās spēles noteikumus. Viņi ir nobeiguši ASV politisko sistēmu, arī vārda brīvību un vēlēšanas. Pie tam, šķiet, tas vēl nav viss.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

Tādos apstākļos cerības, ka viņi ievēros vismaz kaut kādu pieklājību ārpolitikā, ir pavisam niecīgas, it īpaši, ja pasaule arī turpmāk konsekventi centīsies atbrīvoties no Vašingtonas kontroles. Piedevām vēl amerikāņi jau sen padarījuši par sistemātiskiem pasākumiem dažnedažādas "ellīgas sankcijas", aviācijas bāzes grupu noenkurošanu pie kārtējās atstumtās valsts krastiem un "humānus uzlidojumus". Un pat tie jau zaudējuši efektivitāti.

ASV "dziļvalsts" sava mērķa labad nav pažēlojusi pat savu valsti. Par to tā izšķirsies, kad konstatēs: pasaule principiāli nevēlas tai pakļauties saskaņā ar vecajiem šabloniem, un ierastās spaidu metodes vienkārši vairs nelīdz? Atbilde uz šo jautājumu ir gaužām drūma.

57
Tagi:
Donalds Tramps, demokrātija, ASV
Pēc temata
Kapitolija aplenkums ASV: masveida protesta akcija Vašingtonā
Eksperts uzskata, ka ASV plāno izstādīt Ķīnai rēķinu par "kaitējumu cilvēcei"
Amerikāņu mediji saskata "pirmshitlera ēras" pazīmes ASV
Kozaks pastāstīja par "Normandijas četrinieka" līderu padomnieku tikšanos rezultātiem
Smagais raķešu atomkreiseris Piotr Velikiy, foto no arhīva

"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis

32
(atjaunots 22:38 16.01.2021)
Jaunas raķetes, mūsdienīgas iekārtas, unikālas iespējas – smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov" nomainīs "Piotr Velikiy" Krievijas JKF flagmaņa postenī.

Plānots, ka tas notiks 2022. gadā. Par to, kā modernizētais kuģis pastiprinās floti, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Pirmais rangs

Projekta 1144 "Orlan" kreiseri ir lielākie karakuģi pasaulē pēc aviācijas bāzes kuģiem. Tonnāža – 25,8 tūkstoši tonnu, garums – 250 metri, platums – 28,5 metri, ekipāža – 760 cilvēki.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Krievijai ir divi šī tipa vimpeļi, un "Piotr Velikiy", kas strādā Ziemeļu flotes sastāvā dosies uz modernizāciju, tiklīdz ierindā stāsies "Nahimovs". Pēc būtības, tās ir līdz zobiem bruņotas jūras platformas, kas spēj satriekt jebkuru mērķi. Standarta komplekts – 20 pretkuģu raķešu P-700 "Granit" starta iekārtas, zenītraķešu kompleksi "Osa M", "Kinzhal" un tālā darbības rādiusa S-300F "Fort", pretzemūdeņu raķeštorpēdas "Metel" un "Vodopad", reaktīvie bumbumetēji un automātiskais divstobru lielgabals AK-130.

Atomenerģētiskā iekārta, autonoma darbība – divi mēneši, ātrums – 31 mezgls. Reisa attālums ir praktiski neierobežots. Kreiseri spēj strādāt Galējo Ziemeļu apstākļos un nodrošināt Krievijas militāro klātbūtni Arktikas reģionā. Daudzi analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē tas varētu kļūt par potenciālu cīņas lauku par dabas resursiem.

Тяжёлый атомный ракетный крейсер Адмирал Нахимов на базе Северного флота РФ
© Sputnik / Олег Ласточкин
Smagais raķešu atomkreiseris "Admiral Nakhimov"

Tomēr visi kuģi pakāpeniski noveco. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā "Orlan" varēja stāties pretī jebkuram pretiniekam, taču tagad situācija ir mainījusies. Tā kā pagaidām Krievijā ir grūtības ar pirmā ranga lielo karakuģu būvi, Aizsardzības ministrija nolēmusi modernizēt esošos un piešķirt jaunu bruņojumu.

PGA platforma

"Admiral Nahimov" bija remontā jau 1999. gadā, tomēr faktiski darbs pie kreisera sākās tikai 2013. gadā, kad aizsardzības nozare beidzot saņēma nopietnus līdzekļus. Līdz 2015. gadam uzņēmumā "Sevmaš" Severodvinskā no kuģa demontēja vecās iekārtas un pārbaudīja korpusu. Bija plānots pabeigt modernizāciju līdz 2018. gadam, tomēr termiņi ne vienu vien reizi tika atlikti. Remontu koriģēja darba gaitā, integrējot iekārtās un bruņojumā aizvien lielāku skaitu inovāciju.

Pērnā gada maijā aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko paziņoja, ka smagais kreiseris viens no pirmajiem saņems hiperskaņas raķetes "Cirkon". To ātrums deviņkārt pārsniedz skaņas ātrumu, tāpēc tās ir neaizsniedzamas jebkurai pretgaisa aizsardzības sistēmai. Darbības rādiuss – aptuveni 1000 kilometri. Tātad "Cirkon" gandrīz desmitkārt pārspēj amerikāņu zemskaņas pretkuģu raķetes "Harpune" (to darbības rādiuss – 130 km).

"Orlan" vienmēr ir izcēlušies ar spēcīgu PGA sistēmu. Pirms modernizācijas "Nahimova" rīcībā bija tālās darbības ZRS S-300F "Fort", tagad tas saņems S-400 jūras variantu – tas ir daudz labāks. Komplekss, kas izmanto dažāda tipa zenītraķetes, var pārtvert "neredzamās" lidmašīnas un citus mērķus gaisā, arī spārnotās un ballistiskās raķetes. Sistēmas 40N6 raķete likvidē objektus līdz 400 kilometru attālumā.

Plānots, ka "Admiral Nakhimov" saņems 96 ZRS S-499 starta šahtas – tas būs viens no vislabāk pret gaisa uzbrukumiem aizsargātajiem kuģiem pasaulē.

Astoņdesmit nišas

Cita starpā tuvās zonas ZRK "Kortik" nomainīs mūsdienīgie "Pancir ME", bet zenītraķetes "Osa M" – pret jauno sistēmu "Redut". Tomēr lielākā modernizācija skars uzbrukuma kompleksus. Līdz ar "Cirkon" kreiseris saņems pretkuģu raķetes P-800 "Oniks" un spārnotās raķetes "Kalibr" ar darbības rādiusu līdz 2500 kilometriem. Tās palaidīs no vertikālajām starta iekārtām ZS14 ar 80 nišām, kuru dēļ speciālisti bija spiesti demontēt kompleksu P-700 "Granit". Tas savulaik bija izcils ierocis. Ātrums – līdz 3 Mahi, darbības rādiuss – 625 kilometri. 500 kilotonnu kodollādiņš var ar vienu trāpījumu iznīcināt pat aviācijas bāzes kuģi. Tomēr tie ir lieli – desmit metrus gari, aptuveni 7 tonnas smagi. Jauno pretkuģu raķešu lādiņš nav tik jaudīgs, toties tās ir ātrākas un precīzākas.

Plānots atjaunot arī kreisera pretzemūdeņu bruņojumu. "Admiral Nakhimov" saņems kompleksu "Paket NK", kas aizsargā no torpēdām un zemūdenēm nelielā attālumā. Sistēma izmanto divu tipu lādiņus: termiskās torpēdas MTT un reaktīvos prettorpēdu šāviņus M-15. Pirmās spēj trāpīt zemūdenēm līdz 600 metru dziļumā un līdz 20 kilometru attālumā. otrais pārtver pret kuģi palaistās torpēdas līdz 1,4 km attālumā un līdz 800 metru dziļumā. "Paket NK" ir maksimāli automatizēts, patstāvīgi reģistrē un klasificē mērķi, fiksē kustības parametrus un sniedz precīzu informāciju par mērķi torpēdai vai prettorpēdu šāviņam. Abi lādiņi ir pietiekami ātri – 50 mezgli (92 km/h).

Pats par sevi saprotams, kreiseris saņems mūsdienīgas elektroniskās iekārtas. Tas būtiski uzlabos kuģa ekipāžas informētību un cels bruņojuma pielietošanas iespējas.

Vienlaikus kreiserim būs mūsdienīgas sakaru un navigācijas sistēmas, radioelektroniskās cīņas komplekss un aviācijas grupa – trīs modernizētie klāja helikopteri Ka-27M. Lidaparāti palīdzēs ekipāžai savlaicīgi ieraudzīt iespējamā pretinieka zemūdenes.

32
Pēc temata
Atbilde "Mistrāliem". Kāds būs Krievijas jaunais helikopteru bāzes kuģis
"Nopietni iemesli": kāpēc Krievija pārvieto uz Ziemeļiem jaunāko bruņojumu
Krievijas "Cirkon" padarījis bezjēdzīgu ASV globālā trieciena koncepciju
Meitene aizsargmaskā, foto no arhīva

Latvijā reģistrēti pirmie vidēji smagas Covid-19 gaitas gadījumi bērniem

0
(atjaunots 11:05 18.01.2021)
Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre pastāstīja, ka līdz šim smagas Covid-19 gaitas gadījumi bērniem nebija reģistrēti. Patlaban slimnīcā vidēji smagā stāvoklī ārstējas pieci bērni 5-9 gadu vecumā.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Patlaban Bērnu slimnīcā ārstējas pieci bērni ar Covid-19, ārsti vērtē – viņu stāvoklis ir vidēji smags, stāsta Lsm.lv. Atzīmēts, ka bērni ir 5-9 gadus veci.

"Patlaban slimnīcā atrodas pieci pacienti, kuriem ir Covid-19, un jāsaka, ka slimības gaita ir smaga. Viņa nav kritiska, bet ir smaga," atzina Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre.

Ziņots, ka līdz šim Latvijā bērni Covid-19 pārslimojuši salīdzinoši viegli. Dažiem vairākus mēnešus pēc vīrusa saglabājās nogurums, apātija vai bija jūtamas kādas citas sekas, tomēr pati slimības gaita nebija smaga.

Taču aizvadītajā nedēļā Bērnu slimnīcas ārsti saskārušies ar to, ka vīruss bērnus var skart arī vidēji smagi, ietekmējot gan sirdi, gan ādu, gan gremošanas orgānus. Pavāre pastāstīja, ka viņiem visiem vīruss izsaucis organisma reakciju, kad bērna imūnsistēma savā ziņā sāk cīnīties pret viņu pašu. Pirms inficēšanās nekādi simptomi, kas varētu savlaicīgi apstiprināt slimības datus, nebija konstatēti.

Bērnu slimnīcas pārstāve paskaidroja, ka patlaban visiem bērniem vajadzīga stacionāra palīdzība, ārstēšanā iesaistīti vairāki speciālisti, kuri pastāvīgi kontrolē mazo pacientu pašsajūtu. Tāpat nepieciešama medikamentu pastāvīga korekcija, lai nomierinātu imūnsistēmas reakciju uz vīrusu.

0
Tagi:
bērni, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija atļaus ieceļot no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību
Mediķis brīdināja: pasauli pārņem par koronavīrusu bīstamāka epidēmija
Veselības ministrija pateikusies cilvēkiem par izturību. Latviešu valodā
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem