BLM akcija Londonā, foto no arhīva

"Dodiet naudu ekstrēmismam": kas un finansē Black Lives Matter

73
(atjaunots 14:00 02.09.2020)
Viņi iznīcina paši savas valsts sabiedrību, kultūru un vēsturi. Kas viņus finansē? Revolūcijas, ielu dumpji un pārējie grautiņi taču vienmēr prasa naudu… Šajā gadījumā ir par amerikāņu nēģeru kustības Black Lives Matter donoriem.

Nekādu noslēpumu nav. Ļaudis no konservatīvā fonda "Mantojums" tikai ieskatījās starptautiskā fonda BLM vietnē - tur lepni uzskaitītas 18 korporācijas, kas piešķīrušas graujošajai kustībai simtiem tūkstošu dolāru. Parastie personāži – Amazon, Microsoft, Airbnb, skaņu ierakstu kompānijas Atlantic un Warner... un vēl daži mazāk pazīstami kosmētikas, "sporta" dzērienu utt. ražotāji, portālā RIA Novosti konstatēja Dmitrijs Kosirevs.

Ko tas nozīmē? Uz šo jautājumu ir divas iespējamas atbildes. Pirmā ir vienkārša un labi zināma. Ir virkne korporāciju, kas piešķir naudu pašreizējā prezidenta gāšanai un sabiedrības graušanai, un ne jau tikai ASV. Runa ir par vardarbīgu revolūciju, ko vada Demokrātiskā partija, bet patiesībā – oligarhi, kam vajadzīga cita sabiedrība un citāds dzīves stils miljoniem cilvēku.

Kāpēc tad viņi dod naudu arī BLM? Bet kāpēc gan ne? Var jau domāt, ka šajā gadījumā ir par traku. Paskatīsimies, kā tika mēģināts noskaidrot, par kādu kustību ir runa. Tās līderi dēvē sevi par "izglītotiem marksistiem" (interesanti, ko par to teiktu Kārlis Markss), viņi ir pret ģimeni, policiju, cietumiem un kapitālismu, viņi gatavo grautiņu komandas, ko visi esam redzējuši televizorā. Pie tam viņi ir rasisti (necieš baltos), nemīl demokrātiju un iedzen strupceļā savu nacionālo grupu ASV – melnos, kuri nav ieraduši ienīst visu, izņemot savējos. Vārdu sakot ne visi noteikti ir teroristi, taču ekstrēmisms ir acīmredzams.

Vai viņi pārvērtīs ASV par triumfējošu nēģeru valsti, kam uztura līdzekļus dos valsts (tas ir, cilvēki ar citādu ādas krādu)? Diez vai. Taču viņi labi noder kā haosa ierocis. Tāpēc bizness dod viņiem naudu, nebīstoties pats nokļūt zem gruvešiem.

Taču tas ir tikai vienkāršākais skaidrojums. Ir vēl viens, daudz sarežģītāks un ļaunāks: daudzas korporācijas neatbalsta BLM un negrib iznīcināt Ameriku, taču ir spiestas dot naudu šai komandai, jo izstrādāta tehnoloģija, kuras apstākļos nevar nedot.

Tai vajadzētu mūs ieinteresēt vairāk nekā kaut kādu korporāciju dalībai pilsoņu karā: lieta tāda, ka tehnoloģijām bieži vien nav nacionalitātes, un tās var pielietot, kur vien iegribas.

Protams, biznesu "slauc" mafija, šī jau ir gadsimtiem sena tehnoloģija. Taču mafija – tā ir tīra vardarbība, viegli piesegta ar solījumiem "atrisināt problēmas". Mūsdienīgas, atklātas un masveidīgas naudas izspiešanas metodes paši pirmie izmēģināja ekoteroristi no planētas glābēju pulka. Globālās sasilšanās histērija sākās jau 70.-80. gados. Korporāciju apmeklē apgaroti ekologi, varbūt ar diplomiem, varbūt ne, un saka: planētai ilgs mūžs vairs nav atlicis. Mēs ziedojam savas dzīvības cīņai ar šiem draudiem. Cik dosiet jūs?

Kāpēc tādā gadījumā vienkāršāk ir iedot, nekā iedziļināties klimatoloģijas finansēs? Tāpēc, ka par to pašu, no biznesa izspiesto naudu tiek pavairota vispārējas histērijas atmosfēra. Demonstrācijas, publikācijas, "zvaigžņu" uzstāšanās... ANO aicinājumi, Nobela prēmijas, starptautiskas konvencijas un konferences... Galu galā iznāk lielisks mūžīgais dzinējs: miljardiem vērta industrija, kas sadala naudas plūsmas iespaidīgos mērogos un paātrina pati sevi.

Šīs tehnoloģijas pamatā ir nepieciešamība sakaitēt kampaņas morālo atmosfēru līdz baltkvēlei. Ir cīnītāji, gatavi stāties pretī neredzētu mērogu draudiem, ir miljoni, kas par viņiem ir stāvā sajūsmā, bet kompānijas, kas nedod šiem nolūkiem naudu, riskē ar vispārēju boikotu. Tāds pats liktenis sagaida klimatologus, kuri uzdrīkstas apšaubīt aktīvistu trakās rosības zinātnisko bāzi.

Tomēr planētas glābēji tikai parādīja ceļu daudziem citiem. Kurš gan iebildīs pret tik drošu un vienkāršu naudas saņemšanas metodi? Tieši tāpat strādā tie, kas cīnās pret gaļu, varmākām (kustība MeToo) un tagad – arī pret rasismu. Neviens neslēpj savus ziedojumus tādām kustībām, gluži pretēji.

Dažas aptaujas rāda, ka BLM mērķus atbalsta līdz divas trešdaļas amerikāņu. Ne jau visi metas ceļos apspiesto melno priekšā tikai baiļu spiesti – ir tādi, kas tā rīkojas aizkustinājumā. Tā nu korporācijas ir spiestas peldēt šajā eksaltācijas straumē, arī tad, ja saprot, ka pa ceļam iznīcina paši savu valsti.

Aprakstītā tehnoloģija ir bīstama, jo līdz šim nav atrasta ideāla pretinde pret to. Tāpēc jau tik slikti darbojas pierādījumu un faktu pielietojums.

Sākumā, ja atceraties, faktus pieprasīja pat no tiem, kuri pareģoja planētas bojāeju gan 1999. gadā, gan vēlāk... Bet rasisma kontekstā ASV tikai nupat ceļas sašutuma vilnis: ak tā, tātad mēs esam rasisti? Bet kurai nacionālajai grupai ASV ir savas vietnes, bāri, klubi, kur neielaiž ne baltos, ne citus? Kas baro melnos, kuri uzskata par pašsaprotamu dzīvot uz pabalsta rēķina un pieprasa tā pieaugumu uz "vergturu pēcteču" rēķina?

Tomēr vēl ir jāiemanās pārspēt profesionālos aktīvistus histērijas audzēšanas jomā, nerunājot jau par to, ka tad noteikti sāksies pilsoņu karš. Iztēlosimies divas korporāciju grupas, kas atbalsta pretējās konflikta puses un aģitē boikotēt to kompāniju produkciju, kas ir "pret mums". Tad būs vēl ļaunāk nekā tagad.

73
Tagi:
Black Lives Matter
Pēc temata
Sodīt "rasistus" un "antifašistus" Latvijā: Dombrava sašutis par Black Lives Matter
ASV prezidents iesaka novērst nekārtības ar Nacionālās gvardes spēkiem. Eiropa klusē
Vai Krievijai ir izdevīgas jukas Amerikā?
 F-35

Gausa aviokatastrofa: pār iznīcinātājiem F-35 atkal sabiezē mākoņi

14
(atjaunots 16:25 26.02.2021)
"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens: amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

Daudzfunkcionālajam iznīcinātājam-bumbvedējam F-35 Lightning II bija jākļūst par augsti tehnoloģisku simbolu amerikāņu izcilībai un militārajam spēkam, taču patiesībā "Zibens" iezīmēja ASV militārās rūpniecības kompleksa galējās iespējas, un tagad mēs vērojam "piektās paaudzes" neredzamās lidmašīnas gauso katastrofu.

Divas trešdaļas amerikāņu F-35 parka nespēj izpildīt lidojumus dzinēja problēmu dēļ. Lidmašīnai ir virkne nopietnu konstruktīvo trūkumu, tā nav pārvarējusi Pentagona noteiktos izmēģinājumus un vēl līdz šim nav apstiprināta tā masveida ražošana. Patlaban ASV GKS ir gatavi atteikties no F-35 par labu vienkāršākajam 4+ paaudzes iznīcinātājam F-16.

Lockheed Martin F-35 Lightning II
© Sputnik / Сергей Мамонтов

Sākumā Pentagonā ierosināja samazināt F-35A pasūtījumu vairāk nekā par 40% - no 1763 līdz 1050 lidaparātiem. Vienlaikus ASV GKS izvērtē iespējas iepirkt novecojošo, toties uzticamo F-16 Fighting Falcon. Piespiedu manevrs.  

ASV Gaisa kara spēki ekspluatē iznīcinātāju-bumbvedēju F-35 vairāk nekā piecus gadus, tomēr hroniski cieš tā zemās gatavības pakāpes un daudzi atdeves problēmu dēļ. Iepriekš aizsardzības ministra vietniece Elena Lorda paziņoja, ka lidojumiem gatavi 36% iznīcinātāju F-35 Lightning, pārējās mašīnas "funkcionē tikai daļēji".

Kaujas gatavību pārsvarā nosaka "nelabojamie" konstruktīvie trūkumi, kas ved pie stealth pārseguma, korpusa, dzinēja, navigācijas un pilota dzīvības nodrošināšanas sistēmu fiziska sabrukuma.

Amerikāņu sabiedrotie un partneri, kas sapirkuši F-35 par aptuveni 100 miljoniem dolāru gabalā (Lielbritānija, Norvēģija, Izraēla, Itālija, Singapūra, Dienvidkoreja, Japāna), ir pievilti – lidmašīna neatbilst 5. paaudzes parametriem, līdz cīņas gatavībai, tātad – savu uzdevumu izpildei – tam vēl ir ļoti tālu. Paradoksālā rinda pēc ASV militārās rūpniecības kompleksa izstrādājuma nezūd. Apvienotie Arābu Emirāti nesen noslēdza līgumu par pussimta F-35 piegādi. Izraēla plāno palielināt "Zibeņu" parku līdz trim eskadriļām (40 lidmašīnām). To var pamatot tikai ar slēptu maksu "par draudzību" ar ASV.

Dzinējs F135 – pats spēcīgākais neveiksminieks

Iepriekš izskanēja ziņas par to, ka iznīcinātāja stealth seguma un korpusa bojājumiem virsskaņas ātrumā, par pastāvīgiem traucējumiem ar skābekļa padevi pilotiem un programmatūras kļūmēm. Inženieri pūlas novērst trūkumus ekspluatācijas gaitā, tomēr kritiskās problēmas aug kā sniega lavīna.

ASV GKS iznīcinātājs F-35 saņēmis dzinēju F135, ko amerikāņi uzskata par "pašu spēcīgāku no visiem, ko izmanto jebkurš iznīcinātājs pasaulē". Tomēr tas ir F-35 zemās atdeves galvenais iemesls: turbīnas lāpstiņu virsmas seguma pārkaršanas rezultātā lāpstiņas saplaisā, un dzinējs priekšlaicīgi iziet no ierindas.

Kaprīzajam F135 vajadzīga bieža tehniskā apkalpe, tas būtiski palielina lidmašīnas ekspluatācijas izmaksas. Salīdzinājumam: viena stunda F-35 lidojuma izmaksā 31 tūkstoti dolāru, stunda "večuka" F-16 lidojuma – nepilnus 8 tūkstošus. Starp citu, F135 rezerves dzinējus kompānija Pratt & Whitney ražo nepietiekamā skaitā, pat mierlaika apstākļos. Ja rīt sāksies karš, debesīs pacelsies trešā daļa F-35, vēlāk to skaits ar katru dienu saruks – pat ne pretinieka PGA darbības dēļ, vienkārši metāla noguruma rezultātā.

Arī F-16 laiks mainīt

Lai saglabātu cīņasspēju, ASV Gaisa spēki ir spiesti plānot F-35 skaita samazināšanu un aizvietot tos ar modernizētajiem iznīcinātājiem F-16 Fighting Falcon (tie pieņemti bruņojumā 1979. gadā, patlaban Gaisa spēki izmanto 790 šī tipa iznīcinātājus).

Daudzfunkcionālā vieglā 4. paaudzes iznīcinātāja F-16 maksimālā pacelšanās masa – 21,8 tonnas, tas spēj nest līdz 7,7 toonnas avopbumbu un raķešu uz 9 piekares mezgliem. Cīņas rādiuss – 1700 km, maksimālais ātrums – 2200 km/h. Tā nav slikta mašīna reģionālajiem konfliktiem, taču nav labi spert soli atpakaļ no "piektās paaudzes" – tehnoloģiska degradācija. Pentagons meklē kompromisus.

GKS štāba priekšnieks ģenerālis Čārlzs K. Brauns, jaunākais, iebilda pret "antikvariāta" (F-16) iepirkumu un aicināja izstrādāt absolūti jaunas klases vieglos vienmotora iznīcinātājus – lētāk un vienkāršāk nekā F-35, bet modernāk nekā F-16. Brauns nosauca tos par "ceturtās ar pusi paaudzes vai piektās mīnus paaudzes" mašīnām. ASV GKS sākuši pētījumu programmu, lai novērtētu, cik lietderīgi būtu aizvietot iznīcinātājus F-16 Fighting Falcon ar jaunām kara lidmašīnām. Pētījums tiks noslēgts līdz 2023. finanšu gada sākumam.

Problēmu sarežģī tas, ka F-35 ir vienīgais Rietumu pasaulē ražotais "piektās paaudzes" iznīcinātājs. Boeing ražotie 4. paaudzes iznīcinātāji F-15 un F-18, kas nosacīti konkurē ar to, nākuši no aukstā kara ēras laikiem un morāli novecojuši. ASV sabiedrotie Eiropā neuzņemas pašmāju 5. paaudzes iznīcinātāja izstrādi. Lielbritānija, Polija, Beļģija un Itālija bezcerīgi iegulda līdzekļus amerikāņu F-35 iepirkumos.

Izdevumi Lightning izstrādei pārsnieguši 400 miljardus dolaru, taču izrādījies, ka tas ir tikai sākums nacionālo budžetu līdzekļu neracionālās izšķiešanas procesā. ASV Senāta Bruņoto spēku komitejā F-35 nosauca par "hrestomātijas cienīgu piemēru... aizsardzības iepirkumu salauztajai sistēmai", bet pazīstamais politiķis (pagātnē arī viņš pats bija pilots), nelaiķa Džons Makeins, taisnīgi konstatēja: "F-35 programmas rekordlielie rādītāji vienlaikus bija skandāls un traģēdija no izmaksu, grafiku un atdeves viedokļa."

"Zibens" vēl ilgi pārbaudīs ASV un to sabiedroto GKS pacietību. Nāksies paciest F-35 dārgās "kaprīzes".

"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens – tas sekmīgi lido un pirmais pasaulē starp īstās piektās paaudzes iznīcinātājiem apgūst hiperskaņas raķetes.

Amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

14
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju
"Plāni ir izjaukti": kāpēc ASV jaunākie iznīcinātāji karam neder
Bruņutransportieris К-17 Bumerang

"Tāds Krievijā vēl nav redzēts": aizsardzības komplekss strādā pie īpaša tanka

18
(atjaunots 16:12 26.02.2021)
Spēcīgs, ātrs un labi aizsargāts – uz unificētās bruņotās platformas "Bumerang" bāzes plānots radīt pirmo tanku uz riteņiem Krievijā.

Perspektīvās šasijas īpatnības ļauj samontēt uz tā bruņojuma kompleksu ar tādu pašu gludstobra lielgabalu, kādu saņēmis pašgājējs "Sprut SD", pastāstīja "Militārās rūpniecības kompānijas" ģenerāldirektors Aleksandrs Krasovickis. Par to, kādu vietu bruņotajos spēkos varētu ieņemt tanks uz riteņiem, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Noderēs Sīrijā

Krasovickis pastāstīja, ka darbs pie unificētās riteņu platformas "Bumerang" ir tuvs noslēgumam – uz tās bāzes uzbūvētā bruņutransportiera K-16 valsts izmēģinājumi ieplānoti līdz gada beigām. Inženieri apliecina, ka konstrukcijā izmantoti mūsdienīgākie zinatnes un tehnikas sasniegumi. Plānos – perspektīvās kājnieku bruņumašīnas K-17, speciālo uzdevumu tehnikas un citu paraugu izmēģinājumi. Krasovckis uzsvēra, ka ātrais darbs pie tanka uz riteņiem rūpniecībai nerada problēmas.

Šāda veida tehnika tika izstrādāta Padomju Savienībā, bet Krievijas armijā riteņu tanku – tā neoficiāli dēvē ar spēcīgu bruņojumu un pilna pagrieziena torni aprīkoto bruņumašīnu saimi – līdz šim nebija. Mašīnas piekāpjas kāpurķēžu tankiem no aizsardzības viedokļa, toties pārspēj ātruma, manevrētspēju un pārvietošanās attāluma ziņā.

"Riteņu tanki ir populāri valstīs ar tiem piemērotu zemes virsmu, - sarunā ar RIA Novosti pastāstīja militārais eksperts Aleksejs Ļeonkovs. – Piemēram, Āfrikā. Tāpēc, teiksim, DĀR dod priekšroku tankiem uz riteņiem. To galvenās priekšrocības – ātrums un nobraukums starp remontiem. Ja tanks, teiksim, salūzīs pēc desmit tūkstošiem kilometru, bruņumašīna ar lielgabalu pārvarēs visus simt tūkstošus."

Бронетранспортер Бумеранг во время демонстрации ходовых и огневых возможностей на полигоне Алабино
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Bruņutransportieris "Bumerang"Bruņutransportieris "Bumerang"

Eksperts piezīmēja, ka tamlīdzīgas mašīnas noderētu Krievijas armijai Centrālās Āzijas virzienā, kur ir visnotaļ vāja dzelzceļu caurlaides spēja: ir daudz vieglāk pārvietot riteņu bruņumašīnas pa autotrasēm. Turklāt tāda tehnika palīdzētu patruļās, piemēram, Sīrijā. Tagad tur kara policija pārvietojas ar bruņumašīnām "Tigr" un BTR-82A.

Ļeonkovs uzsvēra, ka perspektīvais tanks, tāpat kā bruņutransportieris, spēj šķērsot ūdens šķēršļus, turpināt apšaudi, pārvietojoties pa zemi vai ūdeni. Pateicoties spēcīgajam bruņojumam, to var pielietot gan reidos, gan armijas operācijās – flangos, izlūkošanā, patruļās un apsardzē.

Liels kalibrs

Liela nozīme ir arī tam, ka riteņu tehnika saudzīgāk ekspluatē ceļu segumu. Labi zināms, ka tanku tērauda kāpurķēdes sagrauj pat izturīgāko asfaltu. Tāpēc smago bruņutehniku cenšas pārvadāt ar īpašiem vilcējiem-transportieriem. Iekraušana un izkraušana aizņem ilgu laiku, bet riteņu tanks var iesaistīties kaujā nekavējoties, bez aizķeršanās un īpašas sagatavošanās.

Авиадесантная самоходная противотанковая пушка 2С25 Спрут-СД
© Sputnik / Алексей Куденко
Aviācijas desanta prettanku pašgājējlielgabals 2S25 "Sprut SD"

Par pamata bruņojumu perspektīvo tanku uzskata vienība ar 125 mm lielgabalu, kā pašgājējam "Sprut SD", ko izstrādā speciāli gaisa desanta vajadzībām.

Gludstobra 2A75 uz stabilizētās sistēmas ar pielādēšanas automātu un 40 šāviņu komplektu līdzinās tanku T-72 un T-90 lielgabaliem 2A46M. Pašgājējs apšaudē izmanto visus atbilstošā kalibra šāviņus, kā arī vadāmās prettanku raķetes. Vienības papildu bruņojums – ar lielgabalu sapārotais 7,62 mm kalibra ložmetējs PKT.

Ar tādu ekipējumu lielgabala "Bumerang" var kļūt par spēcīgāko riteņu tanku pasaulē. Lielākā daļa šīs klases militārās tehnikas Rietumu un Austrumu valstīs bruņotas ar kalibru līdz 105 mm. Riteņu tankus izmanto vairāku NATO un Āzijas reģiona valstu bruņotie spēki. To vidū ir amerikāņu M1128 MGS uz platformas Stryker, franču AMX-10RC, japāņu MCV, itāļu Centauro. 2010. gadu sākumā Krievijas Aizsardzības ministrija apsprieda ar Romu iespējas iepirkt partiju Centauro sauszemes spēku vajadzībām. Uz Krieviju pat tika nogādātas vairākas mašīnas izmēģinājumiem, tomēr tālāk darbs nesekmējās: itāļu mašīnas neatbilda Krievijas prasībām no militārās tehnikas drošības viedokļa.

Pret tankiem un droniem

Perspektīvā riteņu platforma "Bumerang" pirmo reizi tika nodemonstrēta Uzvaras parādē 2015. gadā. Tehnika uz šīs bāzes ir manāmi lielāka un spēcīgāka nekā padomju un Krievijas bruņutransportieri no BTR saimes.

Uz šosejas dzinējs JMZ-780 ar 750 zirgspēku jaudu dod iespēju sasniegt līdz 100 km/h ātrumu. Motora tilpne – mašīnas priekšdaļā, tāpēc desants var iekāpt mašīnā no aizmugures daļas. "Bumerang" saimes mašīnām ir daudzslāņu bruņas ar keramikas saturu – daudz uzticamākas nekā homogēnās bruņas.

Боевая машина пехоты К-17 Бумеранг
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Kājnieku kaujas mašīna K-17 "Bumerang"

Pagaidām spēcīgākā "Bumerang" saimes mašīna ir kājnieku bruņumašīna uz riteņiem K-17 ar universālu tālvadības moduli "Bumerang BM". Bruņojums – 30 mm automātiskais lielgabals 2А42 ar selektīvo padevi un munīcijas krājumu līdz 500 lādiņu apmērā. Pret tankiem paredzētas divas sapārotās prettanku raķešu "Kornet" starta iekārtas.

Ir arī nopietnāks variants. Viens no iespējamiem K-17 moduļiem ir AU-220M "Baikal" ar 57 mm lielgabalu, kura šaušanas ātrums sasniedz 120 šāvienus minūtē. Eksperti uzskata, ka ar tā lādiņu jaudu pietiks cīņai pret visām mūsdienīgajām Rietumu kājnieku bruņumašīnām. Turklāt 57 mm kalibrs ļauj efektīvi likvidēt bezpilota lidaparātus, arī nelielos, līdz 12 km attālumā.

18
Pēc temata
"Esam atraduši iespēju apspēlēt Krieviju". Pie kā ķēries Pentagons
"Krievijas ceļi tos piebeigs": amerikāņu tanki radījuši dziļu vilšanos
Krievijas tanks "Armata" dodas iekarot ārzemju tirgu
Krievija piedāvā interesantus jaunumus bruņojuma izstādē Abū Dabī