Hmerimimas aviobāze

"Mēs te paliksim ilgi": Krievija iekārtojusi savu bāzi Sīrijā

54
(atjaunots 10:58 31.08.2020)
Diferencēta pretgaisa aizsardzība, vairāki apsardzes perimetri, mūsdienīgas tehniskās būves un labiekārtota armijas pilsētiņa – Krievijas lidotāji uzturas Sīrijā jau piecus gadus.

Šajā laikā Hmeimimas aviobāze rāda paraugu ne tikai savējiem: Aizsardzības ministrijas pieredzi tamlīdzīgu objektu būvdarbos pārņem arī citas valstis. Nesen Damaska apsolīja Maskavai vēl vienu zemes gabalu 8 ha platībā karavīru rehabilitācijas centram. Par to, kā mainījusies Hmeimima un kādas ir tās perspektīvas, portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Plikā laukā

Krievijas lielākās ārvalstu aviobāzes būvdarbi sākās 2015. gadā, kad uz Sīriju tika nosūtīta Gaisa kosmisko spēku grupa valdības spēku atbalstam cīņā pret "Islāma valsts" (vairākās pasaules valstīs tai ir teroristiskas organizācijas statuss") teroristiem. Par bāzi tika izmantota Basila al Asada starptautiskā lidosta 25 km attālumā no Latākijas pilsētas.

Lai pielāgotu civilo lidostu kara lidmašīnām, bija vajadzīga jauna infrastruktūra, aerodroma un tehniskās iekārtas, bija jāuzbūvē dzīvojamās telpas karavīriem. Sīrijā tika nogādāti aptuveni simt tūkstoši tonnu dažādu kravu.

Operācijas sākuma posmā operatīvajā grupā bija aptuveni 50 kara lidmašīnas: trieciennieki Su-25, bumbvedēji Su-24 un Su-34, iznīcinātāji Su-30SM, helikopteri Mi-24 un Mi-8AMTŠ. Hmeimimā operatīvi ieradās arī desmit degvielas uzpildītāji. Lidotāji un tehniskais personāls apmetās nelielos moduļu vagoniņos, katrs paredzēts 2-4 cilvēkiem. Patiesībā tie ir metāla konteineri ar sadzīves ērtībām, kondicionētājiem un ūdensvadu. Līdzās apmetās mobilās ceptuves, telpas veļas mazgāšanai un gludināšanai, pirtis. Mazliet vēlāk parādījās ēdamtelpas, klubs, sporta laukumi un pat neliels aviobāzes vēsturei veltīts muzejs.

"Faktiski te bija plika lidosta un gaisa satiksmes kontroles dienests, - RIA Novosti pastāstīja militārās rūpniecības kompleksa kolēģijas ekspertu padomes loceklis Viktors Murahovskis, kurš apmeklēja aviobāzi darba vizītē. – Nelielā izlidošanas un atlidošanas zāle saglabājās, taču tai drīzāk ir sekundāra loma. Galvenās ēkas tika būvētas no jauna. Pacelšanās un nosēšanās joslu izremontēja un paplašināja. Tagad aerodroms spēj uzņemt smagās klases lidmašīnas, arī stratēģiskās aviācijas pārstāvjus. Svarīgi ir tas, ka Hmeimima tiek izmantota kā starpposms lidojumiem uz citiem pasaules reģioniem, piemēram, uz Āfriku."

Nepieejams cietoksnis

Īpaša uzmanība veltīta objekta drošībai. Sīrijā tika nogādātas tālā darbības rādiusa zenīteaķešu sistēmas S-400, mazā darbības rādiusa kompleksi "Tor M2" un zenītraķešu-lielgabalu kompleksi "Pancir S1". Bāzes PGA spēj iznīcināt jebkāda tika mērķus gaisā 20-250 km attālumā.

"Hmeimimā radīta ešelonēta PGA sistēma, - paskaidroja Murahovskis. – Tiek izmantoti dažāda darbības rādiusa un dažādu tipu līdzekļi. Pastāvīgi dežurē ZRS S-400, ZRK "Tor" un ZRLK "Pancir". Ir arī zenītartilērijas iekārtas ZU-23. Par izlūkošanu, tēmēšanu un mērķa norādi atbild radiolokācijas stacijas, kas spēj fiskēt jebkādus gaisa mērķus, arī maza izmēra bezpilota lidaparātus un reaktīvos lādiņus, arī amatieru ražojumus."

Aviobāzes apsardzes sistēmā ir divi perimetri. Ārējo kopā ar Krievijas karavīriem kontrolē Sīrijas arābu armijas kareivji. Aiz iekšējā perimetra ārvalstnieki netiek ielaisti. Par drošību rūpējas arī bezpilota aviācija: visu diennakti gaisā virs Hmeimimas dežurē aptuveni desmit droni.

Sakari ar ārējo pasauli tiek uzturēti ar visiem pieejamiem līdzekļiem – no ultraīsviļņu radiostacijām līdz satelītu kompleksiem, kas integrēti vienotā sistēmā. Tā savukārt pieslēgta Militārās kontroles centram.

"Grupējuma komandieris un militārās vadības štābs ir tiešos sakaros ar Aizsardzības kontroles nacionālo centru Maskavā, - precizēja Murahovskis. – Komandierim ir arī tā saucamā konfliktu atrisināšanas līnija ar koalīcijas grupējuma pārstāvjiem Irākā. Tā ir vienošanās ar amerikāņiem, kas ļauj novērst incidentus Sīrijā."

Sīrijas kūrorts

Kravas aviobāzes iekārtošanai Sīrijā tika nogādātas pa jūru un pa gaisu – vairākus mēnešus kursēja virknēm kuģu un transporta lidmašīnu. Darbs ritēja nežēlīga pilsoņu kara laikā, sarežģītos klimatiskajos apstākļos, tomēr krievu speciālistiem izdevās īsā laikā uzbūvēt vienu no mūsdienīgākajiem un labāk aizsargātajiem militārajiem objektiem pasaulē.

Šodien aviobāze ir gatava uzņemt jebkāda tipa lidmašīnas, arī tālā darbības rādiusa bumbvedējus Tu-22M3, stratēģiskos raķešnesējus Tu-95 un Tu0160. aerodromā izvērsta centralizētā degvielas uzpildes sistēma, kas ļauj vienlaikus apkalpot desmitiem lidaparātu, kā arī teicami nostiprināti patvērumi aviācijas tehnikai.

Eksperti vērtē, ka Hmeimima spēj uzņemt un sagatavot darbam daudz lielāku skaitu lidmašīnu nekā tur patlaban uzturas, pat vairāk nekā laikā, kad uzbrukumi teroristiskajiem grupējumiem bija asākie.

"Lidmašīnas var droši paslēpt, - akcentēja eksperts. – Speciālajās būvēs tiek uzglabātas arī degvielas, raķešu un munīcijas rezerves, ir visa nepieciešamā tehnika raķešu un artilērijas bruņojuma piegādei. Zināms, ka pilsoņu kara saspringtākajos brīžos lidmašīnas veica vairākus lidojumus diennaktī ar pilnu bruņojuma kravu."

Aizmugures nodrošinājuma aspektā Krievijas karavīriem izveidoti visnotaļ komfortabli apstākļi. Pārsvarā viņi uzturā lieto atvestos produktus, taču pēc stingras sanitārās kontroles tiek pievienoti arī vietējie produkti.

Jaunais zemes gabals, ko Sīrijas valdība piešķīrusi Krievijai, pārsvarā paredzēts veselības aprūpes kompleksam.

"Domājams, centru izmantos ne tikai karavīri, kuri atrodas Sīrijā komandējumā, bet arī pārējie Krievijas Bruņotie spēki, - atzīmēja Murahovskis. – Zināms, ka mūsu karavīriem ārvalstu kūrortu durvis ir slēgtas. Toties piekraste Latākijā ir lieliska vieta. To apmeklē pat no Arābu Emirātiem. Vietējie diezin vai apmeklēs kompleksu, jo viņiem ir pietiekamas iespējas atpūsties pie jūras."

Lai nu būtu kā būdams, piecu gadu laikā Hmeimimas aviobāze no nelielas lidostas ar dažiem angāriem un terminālu ir pārvērtusies par īstu pilsētu ar ielām un laukumiem, pat ar skvēru. Ielas nosauktas Sīrijas operācijas varoņu vai pazīstamu karavadoņu vārdos: tās nes Sīrijā bojāgājušo Krievijas Varoņu ģenerāļa Valērija Asapova, pilotu Oļega Peškova un Romāna Fiļipova, kā arī PSRS Varoņa, armijas ģenerāļa Vasilija Margelova vārdu.

54
Tagi:
aizsardzība, Sīrija, Krievija
Pēc temata
Neveselīga sensācija: Rietumi nopratuši, kāpēc Krievija izmēģina Sīrijā tanku "Armata"
Kāpēc Krievija plāno paplašināt armijas bāzes Sīrijā
Kādiem nolūkiem Krievija pastiprina patruļas Sīrijā
Donald Cook

NATO iziet Melnajā jūrā. Vai alianse pabīdīs malā Krieviju Krimā

24
(atjaunots 11:56 04.12.2020)
Ziemeļatlantijas alianse iecerējusi reformas pirms Džo Baidena ievākšanās Baltajā namā. Nesenajā samitā alianses ārlietu ministri pārskatījuši tās pamatprincipus un ieviesuši izmaiņas darbā.

Saglabājušās tikai galvenās problēmas – Krievija un Ķīna. Par to, kā NATO plāno savaldīt "Krievijas draudus", portālā RIA Novosti stāsta Galija Ibragimova.

Pielāgot NATO krīzēm

Video apspriedei ar alianses valstu ārlietu ministriem Jenss Stoltenbergs gatavojās īpaši rūpīgi. Tikšanās ministru līmenī ir pēdējā pirms ikgadējā samita, kas ieplānots gada sākumā. Iepriekš izstrādāt dienas kārtību un apspriest aktuālākos jautājumus, - tas nozīmē nodrošināties pret neprognozējamiem dalībniekiem. Precedenti jau ir bijuši.

Piemēram, pirms pagājušā gada tikšanās Emanuels Makrons paziņoja, ka "NATO mirušas smadzenes". Tas noteica diskusijas toni un izjauca visus plānus. Alianses locekļi viens skaļāk par otru pierādīja Francijas līderim un viens otram, ka blokā viss ir kārtībā.

Izrādījās, ka transatlantijas solidaritātei vismazāk tic Donalds Tramps. Atbildot uz argumentiem par alianses lielo lomu Krievijas, Ķīnas un Irānas savaldīšanas darbā, ASV prezidents pieprasīja vispirms palielināt iemaksas par aizsardzību. Pēc viņa domām, cīņa ar ārējiem izaicinājumiem pārsvarā uz Amerikas militārā potenciāla rēķina nav racionāla.

Gaidāmajā samitā ASV pārstāvēs Džo Baidens, un alianses ģenerālsekretārs cer, ka izdosies atgriezties pie "vecajiem labajiem laikiem" – amerikāņi apstiprinās militāri politiskās savienības nozīmi.

Lai izklausītos pārliecinošāk, pirms samita ģenerālsekretārs lūdza analītiķiem izskatīt problēmas organizācijas iekšienē, norādīt to risināšanas metodes un nospraust uzdevumus tuvākajiem desmit gadiem. Pētnieku darbs apkopots pārskatā ar daiļrunīgu nosaukumu "NATO 2030".

Tā nu ārlietu ministri sāka pētīt un koriģēt ekspertu slēdzienus. Visi apspriedes dalībnieki, pat Francija atzina, ka "smadzeņu nāve" aliansei nedraud, tomēr reformas par ļaunu nenāks.

"Ir svarīgi adaptēt aizsardzības savienību jaunajai starptautiskajai situācijai. Krīzes situācijās NATO jārīkojas operatīvi un saliedēti, pat ja tas draud ar pamatprincipu laušanu," teikts dokumentā.

Pats galvenais, ko pārskata autori iesaka mainīt, ir veto tiesības: tās patlaban līdztiesīgi izmanto visi NATO dalībnieki. "Ja ierobežot vienbalsīgo balsojumu, spriedze aliansē mazināsies," uzskata pētnieki.

Viņu slēdzieniem vairāki ministri nepiekrita, tomēr atzina, ka idejas ir novatoriskas.

Jau atkal "Maskavas roka"

Toties visi dalībnieki bija vienisprātis par viedokli par ārējiem draudiem: nopietnu izaicinājumu transatlantiskajai drošībai joprojām met Krievija un Ķina.

"Maskava modernizē kodolarsenālu un dislocē jaunās raķetes no Galējiem Ziemeļiem līdz Sīrijai un Lībijai. Krievijas klātbūtne pastiprinājusies arī krīzes rezultātā Baltkrievijā un Kalnu Karabahā," teica Stoltenbergs.

"Kremlis tiecas pēc hegemonijas pār bijušajām padomju republikām un grauj to suverenitāti. NATO ir svarīgi pielāgoties jaunajai videi, kurā atgriezusies sāncensība ar pastāvīgi agresīvo Krieviju," ģenerālsekretāram piebalsoja pārskata autori.

"Krievijas draudu neitralizācijas" darbs jau rit. Stoltenbergs minēja tādus piemērus, kā NATO sadarbība ar Gruziju un Ukrainu. Tagad abas valstis ir alianses partneri ar paplašinātām iespējām, kas paredz piekļuvi Rietumu tehnoloģijām un izlūkošanas informācijai, tomēr netuvina pilnvērtīgai dalībai blokā.

Krievijas savaldīšanai alianse plāno paplašināt klātbūtni Melnajā jūrā – tā ir atbilde uz "Krievijas militārās klātbūtnes paplašināšanos Krimā". Nianses pagaidām netiek atklātas.

Krievijas amatpersonas reaģēja. "NATO darbības, tostarp arī Melnās jūras reģionā, kaitē EDSO "burtam un garam". Tiek noraidīts drošības nedalāmības princips," konstatēja Federācijas Padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačovs.

Melnās jūras prioritātes

"NATO galvenais uzdevums ir sagatavoties ASV prezidenta maiņai. Bloks cer, ka Baidens veicinās konsolidāciju un Trampa laikā radušās problēmas pazudīs. Tomēr diezin vai Amerikas jaunais līderis atteiksies no priekšgājēja mantojuma visā pilnībā. Noteikti uzstās, ka visiem alianses dalībniekiem jāiemaksā bloka aizsardzības krājkasītē 2% no IKP," uzskata Krievijas Starptautisko lietu padomes ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs.

Politologs uzskata, ka Baidena nākšana pie varas nemainīs NATO un Krievijas spriedzes pilnās attiecības. Tomēr, ņemot vērā Maskavas darbu vairākās starptautiskās problēmās, alianse nevarēs ignorēt dialogu, vismaz militārpersonu līmenī.

Melnās jūras problemātiku starp NATO apspriestajiem jautājumiem Kortunovs skaidroja ar Krievijas augošo ietekmi Aizkaukāzā: "Alianse pievērsusi uzmanību karam Kalnu Karabahā un Krievijas miernešu ievešanai. Šīs teritorijas ir netālu no Melnās jūras, ko NATO uzskata arī par savu interešu zonu. Maskavas nostiprināšanos reģionā viņi uzskata par potenciālu izaicinājumu. No šejienes izriet arī paziņojumi par Melnās jūras reģiona prioritāti."

Tomēr Krievija nav vienīgais riska faktors NATO Melnās jūras akvatorijā, ir pārliecināts eksperts. "Viņu plāni nostiprināties Melnās jūras reģionā nav tik lielā mērā vērsti pret Maskavu, cik pret Ankaru, - viņš uzskata. – Neskatoties uz dalību blokā, Turcijas viedoklis vairākos jautājumos neatbilst kopējam viedoklim. Redžepam Tajipam Erdoganam ir pretrunas ar Grieķiju, Franciju, pat Vāciju un ASV. Taču NATO vēlas atgūt Turciju. Vēl viens mērķis – novērst Turcijas un Krievijas tālāku tuvināšanos."

NATO darbības Melnās jūras reģionā turpinās aktivizēt arī Ukraina. Pie tam par galveno jautājumu attiecībās ar aliansi kļūs Krievijas militārās klātbūtnes paplašināšana Krimā, uzskata eksperts. "Jaunu objektu būvdarbus pussalā Kijeva pozicionē kā kārtējos draudus transatlantijas drošībai. Ukrainas vadība joprojām uzstājīgi apgalvos, ka Krievijas militāro sistēmu dislokācija Krimā prasa īpašu uzmanību," pieļāva Kortunovs.

Atvadas no ilūzijām

NATO uzmanību Melnās jūras reģionam atbalsta arī Tbilisi, ir pārliecināts Gruzijas Sabiedrisko lietu universitātes profesors Tornike Šarašanidze. Viņš uzskata, ka tas saistīts ar Krievijas karavīru klātbūtni Dienvidosetijā.

"Gruzija jau sen nelolo ilūzijas, ka vidēja termiņa perspektīvā iestāsies NATO. Tomēr cenšas paplašināt sadarbību ar bloku," atzīmēja Šarašenidze.

Viņš atzina, ka karš Kalnu Karabahā pastiprinājusi Krievijas pozīcijas Aizkaukāzā, un piebilda: "Armēnijai ir sabiedrotais – Krievija. Azerbaidžānai – Turcija. Faktiski starp abām valstīm izveidojusies militāra alianse. Gruzijai tāda sabiedrotā nav, atliek paļauties uz NATO."

Neskatoties uz izskanējušajiem apgalvojumiem, ne Gruzija, ne viss Melnās jūras reģions nav prioritāras problēmas, uzskata eksperts. Tagad aliansei pats galvenais ir sakārtot dialogu ar Baidenu. Samits nākamā gada sākumā būs pirmais pārbaudījums.

24
Tagi:
Krima, NATO, Krievija, ASV
Pēc temata
Gluži kā kasīt lāci aiz auss: eksperti uzskata, ka NATO nelīdīs Azovā
Mediji: ASV flotes mācības Melnajā jūrā draud ar militāru konfliktu ar Krieviju

Kāpēc Armēnija zaudēja konfliktā tik lielu skaitu militārās tehnikas vienību?

32
(atjaunots 11:47 04.12.2020)
Kalnu Karabahas konflikta aktīvā posma periodā ekspertu aprindās un medijos sākās diskusijas par Armēnijas bruņoto spēku izmantotā Krievijā ražotās tehnikas efektivitāti.

Sputnik militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko pacentās noskaidrot, vai vaina meklējama bruņojumā, vai tomēr karavīru iemaņās un aizsardzības organizācijas jautājumos.

Šodien vērojami daži mēģinājumi attaisnot armēņu zaudējumus ar Krievijā ražotajiem "nederīgajiem" iznīcinātājiem Su-30SM, "pusaklajiem" zenītraķešu kompleksiem S-300, "neefektīviem" REC kompleksiem un "nepareizas sistēmas" tankiem. It kā Armēnija nekad nebūtu pirkusi bruņojumu citās valstīs (piemēram, radarus Swathi no Indijas), bet azerbaidžāņu spēki būtu bruņoti tikai ar Izraēlā un Turcijā tapušu produkciju (tādu, kā Bayraktar), kas izšķīrusi "lielo lūzuma punktu". Vispārējais diskurss: Karabaha koriģēs Krievijas bruņojuma piegādes sabiedrotajiem un partneriem. Tamlīdzīgas runas slēpj militāri politiskās vadības stratēģiskās kļūdas un aso konkurences cīņu pasaules bruņojuma tirgū. Labāk tomēr būtu atgriezties realitātē.

Maskava piešķīra Armēnijai vairākus militāros kredītus. Tālākie militārie projekti ir pašu armēņu ziņā. Ja Krievijā ražotie ZRK S-300 piedalījās karadarbībā Karabahā un guva bojājumus tāpēc, ka nebija nodrošināta uzticama, ešelonēta PGA sistēma, tad iepriekš pieminētie Indijā tapušie pretbateriju radari Swathi par 40 miljoniem dolāru nekādas aktivitātes pēdas neatstāja. Lai arī būtu varējuši, saskaņā ar reklāmām, fiksēt mīnmetēju šāvienus līdz 20 km, artilērijas – līdz 30 km, raķešu – līdz 40 km attālumā (katra iekārta it kā spējot fiksēt līdz 7 mērķus vienlaikus). Iespējams, karavīri nepaspēja apgūt jauno radaru ekspluatāciju. Armēņu speciālistu prasmes, iespējams, ir izšķirošais (vājais) posms arī Krievijā ražotās militārās tehnikas ekspluatācijā (paši no sevis ieroči nešauj). Un, protams, kaujās absolūti nepieņemams ir organizētības trūkums un pašpaļāvība.

Zaudējumi un trofejas

1. decembrī Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs uzrunā nācijai detalizēti pastāstīja, kādi bija Armēnijas zaudējumi Kalnu Karabahā. Garā sarakstā – simtiem dažāda bruņojuma vienību, iznīcinātu vai saņemtu trofejās. Azerbaidžānas prezidents pieminēja gan raķešu kompleksus un zalves reaktīvās sistēmas, gan tankus un radioelektroniskās cīņas līdzekļus.

Šos datus var uztvert dažādi, tāpat kā pārdomāto lēmumu noklusēt Azerbaidžānas armijas zaudējumus (noteikti tie ir būtiski), taču pašreizējā situācijā, kad valsts atguvusi septiņus rajonus, prezidentam nav iemesla radikāli pārspīlēt datus par pretinieka zaudējumiem. Likumsakarīgi rodas jautājums par armēņu grupējuma militārās organizācijas līmeni 44 diennaktis ilgajās cīņās Kalnu Karabahā.

Sapieru darba
© Sputnik / Максим Блинов

Armēņu spēku iznīcinātās tehnikas lielo skaitu iespējams skaidrot ar nežēlīgo konfrontāciju, tomēr pie tam pārsteidz pamestie 79 tanki, 47 kājnieku mašīnas, 104 artilērijas vienības (lielgabali un mīnmetēji), 5 zenītiekārtas "Šilka", 93 speciālās automašīnas, 270 kravas automašīnas (iespējams, trofejas tiks nodemonstrētas Baku, lai apliecinātu valsts vadītāja vārdus). Jāpiebilst: 79 cīņasspējīgi tanki – tas ir divarpus tanku bataljonu bruņojums, liels spēks gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Domāju, armēņu neticamajam "dāsnumam" ir tikai divi iemesli: militārā tehnika pamesta neorganizētas (stihiskas) atkāpšanās laikā, vai arī nav piegādāta degviela (sagādes problēmas), un mašīnas vienkārši vairs nespēja pārvietoties.

Jebkurā gadījumā ir vajadzīgi organizatoriski secinājumi, tomēr tā ir Armēnijas Ģenerālštāba un valsts militāri politiskās vadības prerogatīva.

32
Tagi:
aizsardzība, militārā tehnika, Armēnija, Krievija
Pēc temata
Miers Kalnu Karabahā: kas un par ko cīnījās
Kalnu Karabaha: jau gatavojāmies cīņām ielās
Armēnijas kļūdas Kalnu Karabahā
Karabaha pēc kara: degošas mājas, pamests bruņojums un mierneši
Rokudzelži

VDD pastāstīja, par ko aizturēti septiņi krievvalodīgie žurnālisti

0
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Valsts drošības dienests sniedza komentārus par kratīšanu un Baltnews un Sputnik autoru aizturēšanu.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. Nākamajā dienā pēc kratīšanas, ko VDD organizēja septiņu krievvalodīgo žurnālistu mājās un darba vietās Rīgā, kā arī minēto žurnālistu aizturēšanas, specdienests atskaitījās par veiktajiem izmeklēšanas pasākumiem savā vietnē.

Iepriekš jau vēstīts, ka 3. decembrī VDD organizēja kratīšanas, izņēma tehniku, aizturēja un nopratināja virkni krievvalodīgo žurnālistu. Visi aizturētie ir starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa", kuras ietvaros strādā portāli Baltnews un Sputnik. Patlaban aģentūras juristi cenšas atrisināt minēto situāciju.

VDD informēja, ka procesuālās darbības veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas sākts 2020. gada 16. janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 84. panta pirmo daļu: par Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju ieviesto vai Latvijas Republikas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu.

VDD izmeklētājiem radušās aizdomas, ka notikusi saimnieciskā resursa nodošana personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.  

Procesuālo darbību laikā VDD ir ieguvis apjomīgu informācijas kopumu, kas ietver datu nesējus un dokumentus. Personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Lai izmeklēšana varētu noritēt netraucēti, VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu šobrīd atturas.

"VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā," teikts specdienesta paziņojumā.

Iepriekš jau norādīts, ka ES individuālās sankcijas vērstas pret ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoru Dmitriju Kiseļovu, pati aģentūra sankciju sarakstos nav iekļauta. Baltijas valstis sankcijas interpretē paplašināti un attiecina tās arī uz aģentūru, tomēr Krievijas ĀM jau norādījusi, ka tamlīdzīgs traktējums ir absurds.

0
Tagi:
sankcijas, Sputnik, žurnālists, Drošības dienests
Pēc temata
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Krievijas ĀM asi nosodīja Sputnik un Baltnews žurnālistu aizturēšanu Latvijā