Hmerimimas aviobāze

"Mēs te paliksim ilgi": Krievija iekārtojusi savu bāzi Sīrijā

59
(atjaunots 10:58 31.08.2020)
Diferencēta pretgaisa aizsardzība, vairāki apsardzes perimetri, mūsdienīgas tehniskās būves un labiekārtota armijas pilsētiņa – Krievijas lidotāji uzturas Sīrijā jau piecus gadus.

Šajā laikā Hmeimimas aviobāze rāda paraugu ne tikai savējiem: Aizsardzības ministrijas pieredzi tamlīdzīgu objektu būvdarbos pārņem arī citas valstis. Nesen Damaska apsolīja Maskavai vēl vienu zemes gabalu 8 ha platībā karavīru rehabilitācijas centram. Par to, kā mainījusies Hmeimima un kādas ir tās perspektīvas, portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Plikā laukā

Krievijas lielākās ārvalstu aviobāzes būvdarbi sākās 2015. gadā, kad uz Sīriju tika nosūtīta Gaisa kosmisko spēku grupa valdības spēku atbalstam cīņā pret "Islāma valsts" (vairākās pasaules valstīs tai ir teroristiskas organizācijas statuss") teroristiem. Par bāzi tika izmantota Basila al Asada starptautiskā lidosta 25 km attālumā no Latākijas pilsētas.

Lai pielāgotu civilo lidostu kara lidmašīnām, bija vajadzīga jauna infrastruktūra, aerodroma un tehniskās iekārtas, bija jāuzbūvē dzīvojamās telpas karavīriem. Sīrijā tika nogādāti aptuveni simt tūkstoši tonnu dažādu kravu.

Operācijas sākuma posmā operatīvajā grupā bija aptuveni 50 kara lidmašīnas: trieciennieki Su-25, bumbvedēji Su-24 un Su-34, iznīcinātāji Su-30SM, helikopteri Mi-24 un Mi-8AMTŠ. Hmeimimā operatīvi ieradās arī desmit degvielas uzpildītāji. Lidotāji un tehniskais personāls apmetās nelielos moduļu vagoniņos, katrs paredzēts 2-4 cilvēkiem. Patiesībā tie ir metāla konteineri ar sadzīves ērtībām, kondicionētājiem un ūdensvadu. Līdzās apmetās mobilās ceptuves, telpas veļas mazgāšanai un gludināšanai, pirtis. Mazliet vēlāk parādījās ēdamtelpas, klubs, sporta laukumi un pat neliels aviobāzes vēsturei veltīts muzejs.

"Faktiski te bija plika lidosta un gaisa satiksmes kontroles dienests, - RIA Novosti pastāstīja militārās rūpniecības kompleksa kolēģijas ekspertu padomes loceklis Viktors Murahovskis, kurš apmeklēja aviobāzi darba vizītē. – Nelielā izlidošanas un atlidošanas zāle saglabājās, taču tai drīzāk ir sekundāra loma. Galvenās ēkas tika būvētas no jauna. Pacelšanās un nosēšanās joslu izremontēja un paplašināja. Tagad aerodroms spēj uzņemt smagās klases lidmašīnas, arī stratēģiskās aviācijas pārstāvjus. Svarīgi ir tas, ka Hmeimima tiek izmantota kā starpposms lidojumiem uz citiem pasaules reģioniem, piemēram, uz Āfriku."

Nepieejams cietoksnis

Īpaša uzmanība veltīta objekta drošībai. Sīrijā tika nogādātas tālā darbības rādiusa zenīteaķešu sistēmas S-400, mazā darbības rādiusa kompleksi "Tor M2" un zenītraķešu-lielgabalu kompleksi "Pancir S1". Bāzes PGA spēj iznīcināt jebkāda tika mērķus gaisā 20-250 km attālumā.

"Hmeimimā radīta ešelonēta PGA sistēma, - paskaidroja Murahovskis. – Tiek izmantoti dažāda darbības rādiusa un dažādu tipu līdzekļi. Pastāvīgi dežurē ZRS S-400, ZRK "Tor" un ZRLK "Pancir". Ir arī zenītartilērijas iekārtas ZU-23. Par izlūkošanu, tēmēšanu un mērķa norādi atbild radiolokācijas stacijas, kas spēj fiskēt jebkādus gaisa mērķus, arī maza izmēra bezpilota lidaparātus un reaktīvos lādiņus, arī amatieru ražojumus."

Aviobāzes apsardzes sistēmā ir divi perimetri. Ārējo kopā ar Krievijas karavīriem kontrolē Sīrijas arābu armijas kareivji. Aiz iekšējā perimetra ārvalstnieki netiek ielaisti. Par drošību rūpējas arī bezpilota aviācija: visu diennakti gaisā virs Hmeimimas dežurē aptuveni desmit droni.

Sakari ar ārējo pasauli tiek uzturēti ar visiem pieejamiem līdzekļiem – no ultraīsviļņu radiostacijām līdz satelītu kompleksiem, kas integrēti vienotā sistēmā. Tā savukārt pieslēgta Militārās kontroles centram.

"Grupējuma komandieris un militārās vadības štābs ir tiešos sakaros ar Aizsardzības kontroles nacionālo centru Maskavā, - precizēja Murahovskis. – Komandierim ir arī tā saucamā konfliktu atrisināšanas līnija ar koalīcijas grupējuma pārstāvjiem Irākā. Tā ir vienošanās ar amerikāņiem, kas ļauj novērst incidentus Sīrijā."

Sīrijas kūrorts

Kravas aviobāzes iekārtošanai Sīrijā tika nogādātas pa jūru un pa gaisu – vairākus mēnešus kursēja virknēm kuģu un transporta lidmašīnu. Darbs ritēja nežēlīga pilsoņu kara laikā, sarežģītos klimatiskajos apstākļos, tomēr krievu speciālistiem izdevās īsā laikā uzbūvēt vienu no mūsdienīgākajiem un labāk aizsargātajiem militārajiem objektiem pasaulē.

Šodien aviobāze ir gatava uzņemt jebkāda tipa lidmašīnas, arī tālā darbības rādiusa bumbvedējus Tu-22M3, stratēģiskos raķešnesējus Tu-95 un Tu0160. aerodromā izvērsta centralizētā degvielas uzpildes sistēma, kas ļauj vienlaikus apkalpot desmitiem lidaparātu, kā arī teicami nostiprināti patvērumi aviācijas tehnikai.

Eksperti vērtē, ka Hmeimima spēj uzņemt un sagatavot darbam daudz lielāku skaitu lidmašīnu nekā tur patlaban uzturas, pat vairāk nekā laikā, kad uzbrukumi teroristiskajiem grupējumiem bija asākie.

"Lidmašīnas var droši paslēpt, - akcentēja eksperts. – Speciālajās būvēs tiek uzglabātas arī degvielas, raķešu un munīcijas rezerves, ir visa nepieciešamā tehnika raķešu un artilērijas bruņojuma piegādei. Zināms, ka pilsoņu kara saspringtākajos brīžos lidmašīnas veica vairākus lidojumus diennaktī ar pilnu bruņojuma kravu."

Aizmugures nodrošinājuma aspektā Krievijas karavīriem izveidoti visnotaļ komfortabli apstākļi. Pārsvarā viņi uzturā lieto atvestos produktus, taču pēc stingras sanitārās kontroles tiek pievienoti arī vietējie produkti.

Jaunais zemes gabals, ko Sīrijas valdība piešķīrusi Krievijai, pārsvarā paredzēts veselības aprūpes kompleksam.

"Domājams, centru izmantos ne tikai karavīri, kuri atrodas Sīrijā komandējumā, bet arī pārējie Krievijas Bruņotie spēki, - atzīmēja Murahovskis. – Zināms, ka mūsu karavīriem ārvalstu kūrortu durvis ir slēgtas. Toties piekraste Latākijā ir lieliska vieta. To apmeklē pat no Arābu Emirātiem. Vietējie diezin vai apmeklēs kompleksu, jo viņiem ir pietiekamas iespējas atpūsties pie jūras."

Lai nu būtu kā būdams, piecu gadu laikā Hmeimimas aviobāze no nelielas lidostas ar dažiem angāriem un terminālu ir pārvērtusies par īstu pilsētu ar ielām un laukumiem, pat ar skvēru. Ielas nosauktas Sīrijas operācijas varoņu vai pazīstamu karavadoņu vārdos: tās nes Sīrijā bojāgājušo Krievijas Varoņu ģenerāļa Valērija Asapova, pilotu Oļega Peškova un Romāna Fiļipova, kā arī PSRS Varoņa, armijas ģenerāļa Vasilija Margelova vārdu.

59
Tagi:
aizsardzība, Sīrija, Krievija
Pēc temata
Neveselīga sensācija: Rietumi nopratuši, kāpēc Krievija izmēģina Sīrijā tanku "Armata"
Kāpēc Krievija plāno paplašināt armijas bāzes Sīrijā
Kādiem nolūkiem Krievija pastiprina patruļas Sīrijā
 F-35

Gausa aviokatastrofa: pār iznīcinātājiem F-35 atkal sabiezē mākoņi

14
(atjaunots 16:25 26.02.2021)
"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens: amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

Daudzfunkcionālajam iznīcinātājam-bumbvedējam F-35 Lightning II bija jākļūst par augsti tehnoloģisku simbolu amerikāņu izcilībai un militārajam spēkam, taču patiesībā "Zibens" iezīmēja ASV militārās rūpniecības kompleksa galējās iespējas, un tagad mēs vērojam "piektās paaudzes" neredzamās lidmašīnas gauso katastrofu.

Divas trešdaļas amerikāņu F-35 parka nespēj izpildīt lidojumus dzinēja problēmu dēļ. Lidmašīnai ir virkne nopietnu konstruktīvo trūkumu, tā nav pārvarējusi Pentagona noteiktos izmēģinājumus un vēl līdz šim nav apstiprināta tā masveida ražošana. Patlaban ASV GKS ir gatavi atteikties no F-35 par labu vienkāršākajam 4+ paaudzes iznīcinātājam F-16.

Lockheed Martin F-35 Lightning II
© Sputnik / Сергей Мамонтов

Sākumā Pentagonā ierosināja samazināt F-35A pasūtījumu vairāk nekā par 40% - no 1763 līdz 1050 lidaparātiem. Vienlaikus ASV GKS izvērtē iespējas iepirkt novecojošo, toties uzticamo F-16 Fighting Falcon. Piespiedu manevrs.  

ASV Gaisa kara spēki ekspluatē iznīcinātāju-bumbvedēju F-35 vairāk nekā piecus gadus, tomēr hroniski cieš tā zemās gatavības pakāpes un daudzi atdeves problēmu dēļ. Iepriekš aizsardzības ministra vietniece Elena Lorda paziņoja, ka lidojumiem gatavi 36% iznīcinātāju F-35 Lightning, pārējās mašīnas "funkcionē tikai daļēji".

Kaujas gatavību pārsvarā nosaka "nelabojamie" konstruktīvie trūkumi, kas ved pie stealth pārseguma, korpusa, dzinēja, navigācijas un pilota dzīvības nodrošināšanas sistēmu fiziska sabrukuma.

Amerikāņu sabiedrotie un partneri, kas sapirkuši F-35 par aptuveni 100 miljoniem dolāru gabalā (Lielbritānija, Norvēģija, Izraēla, Itālija, Singapūra, Dienvidkoreja, Japāna), ir pievilti – lidmašīna neatbilst 5. paaudzes parametriem, līdz cīņas gatavībai, tātad – savu uzdevumu izpildei – tam vēl ir ļoti tālu. Paradoksālā rinda pēc ASV militārās rūpniecības kompleksa izstrādājuma nezūd. Apvienotie Arābu Emirāti nesen noslēdza līgumu par pussimta F-35 piegādi. Izraēla plāno palielināt "Zibeņu" parku līdz trim eskadriļām (40 lidmašīnām). To var pamatot tikai ar slēptu maksu "par draudzību" ar ASV.

Dzinējs F135 – pats spēcīgākais neveiksminieks

Iepriekš izskanēja ziņas par to, ka iznīcinātāja stealth seguma un korpusa bojājumiem virsskaņas ātrumā, par pastāvīgiem traucējumiem ar skābekļa padevi pilotiem un programmatūras kļūmēm. Inženieri pūlas novērst trūkumus ekspluatācijas gaitā, tomēr kritiskās problēmas aug kā sniega lavīna.

ASV GKS iznīcinātājs F-35 saņēmis dzinēju F135, ko amerikāņi uzskata par "pašu spēcīgāku no visiem, ko izmanto jebkurš iznīcinātājs pasaulē". Tomēr tas ir F-35 zemās atdeves galvenais iemesls: turbīnas lāpstiņu virsmas seguma pārkaršanas rezultātā lāpstiņas saplaisā, un dzinējs priekšlaicīgi iziet no ierindas.

Kaprīzajam F135 vajadzīga bieža tehniskā apkalpe, tas būtiski palielina lidmašīnas ekspluatācijas izmaksas. Salīdzinājumam: viena stunda F-35 lidojuma izmaksā 31 tūkstoti dolāru, stunda "večuka" F-16 lidojuma – nepilnus 8 tūkstošus. Starp citu, F135 rezerves dzinējus kompānija Pratt & Whitney ražo nepietiekamā skaitā, pat mierlaika apstākļos. Ja rīt sāksies karš, debesīs pacelsies trešā daļa F-35, vēlāk to skaits ar katru dienu saruks – pat ne pretinieka PGA darbības dēļ, vienkārši metāla noguruma rezultātā.

Arī F-16 laiks mainīt

Lai saglabātu cīņasspēju, ASV Gaisa spēki ir spiesti plānot F-35 skaita samazināšanu un aizvietot tos ar modernizētajiem iznīcinātājiem F-16 Fighting Falcon (tie pieņemti bruņojumā 1979. gadā, patlaban Gaisa spēki izmanto 790 šī tipa iznīcinātājus).

Daudzfunkcionālā vieglā 4. paaudzes iznīcinātāja F-16 maksimālā pacelšanās masa – 21,8 tonnas, tas spēj nest līdz 7,7 toonnas avopbumbu un raķešu uz 9 piekares mezgliem. Cīņas rādiuss – 1700 km, maksimālais ātrums – 2200 km/h. Tā nav slikta mašīna reģionālajiem konfliktiem, taču nav labi spert soli atpakaļ no "piektās paaudzes" – tehnoloģiska degradācija. Pentagons meklē kompromisus.

GKS štāba priekšnieks ģenerālis Čārlzs K. Brauns, jaunākais, iebilda pret "antikvariāta" (F-16) iepirkumu un aicināja izstrādāt absolūti jaunas klases vieglos vienmotora iznīcinātājus – lētāk un vienkāršāk nekā F-35, bet modernāk nekā F-16. Brauns nosauca tos par "ceturtās ar pusi paaudzes vai piektās mīnus paaudzes" mašīnām. ASV GKS sākuši pētījumu programmu, lai novērtētu, cik lietderīgi būtu aizvietot iznīcinātājus F-16 Fighting Falcon ar jaunām kara lidmašīnām. Pētījums tiks noslēgts līdz 2023. finanšu gada sākumam.

Problēmu sarežģī tas, ka F-35 ir vienīgais Rietumu pasaulē ražotais "piektās paaudzes" iznīcinātājs. Boeing ražotie 4. paaudzes iznīcinātāji F-15 un F-18, kas nosacīti konkurē ar to, nākuši no aukstā kara ēras laikiem un morāli novecojuši. ASV sabiedrotie Eiropā neuzņemas pašmāju 5. paaudzes iznīcinātāja izstrādi. Lielbritānija, Polija, Beļģija un Itālija bezcerīgi iegulda līdzekļus amerikāņu F-35 iepirkumos.

Izdevumi Lightning izstrādei pārsnieguši 400 miljardus dolaru, taču izrādījies, ka tas ir tikai sākums nacionālo budžetu līdzekļu neracionālās izšķiešanas procesā. ASV Senāta Bruņoto spēku komitejā F-35 nosauca par "hrestomātijas cienīgu piemēru... aizsardzības iepirkumu salauztajai sistēmai", bet pazīstamais politiķis (pagātnē arī viņš pats bija pilots), nelaiķa Džons Makeins, taisnīgi konstatēja: "F-35 programmas rekordlielie rādītāji vienlaikus bija skandāls un traģēdija no izmaksu, grafiku un atdeves viedokļa."

"Zibens" vēl ilgi pārbaudīs ASV un to sabiedroto GKS pacietību. Nāksies paciest F-35 dārgās "kaprīzes".

"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens – tas sekmīgi lido un pirmais pasaulē starp īstās piektās paaudzes iznīcinātājiem apgūst hiperskaņas raķetes.

Amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

14
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju
"Plāni ir izjaukti": kāpēc ASV jaunākie iznīcinātāji karam neder
Bruņutransportieris К-17 Bumerang

"Tāds Krievijā vēl nav redzēts": aizsardzības komplekss strādā pie īpaša tanka

18
(atjaunots 16:12 26.02.2021)
Spēcīgs, ātrs un labi aizsargāts – uz unificētās bruņotās platformas "Bumerang" bāzes plānots radīt pirmo tanku uz riteņiem Krievijā.

Perspektīvās šasijas īpatnības ļauj samontēt uz tā bruņojuma kompleksu ar tādu pašu gludstobra lielgabalu, kādu saņēmis pašgājējs "Sprut SD", pastāstīja "Militārās rūpniecības kompānijas" ģenerāldirektors Aleksandrs Krasovickis. Par to, kādu vietu bruņotajos spēkos varētu ieņemt tanks uz riteņiem, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Noderēs Sīrijā

Krasovickis pastāstīja, ka darbs pie unificētās riteņu platformas "Bumerang" ir tuvs noslēgumam – uz tās bāzes uzbūvētā bruņutransportiera K-16 valsts izmēģinājumi ieplānoti līdz gada beigām. Inženieri apliecina, ka konstrukcijā izmantoti mūsdienīgākie zinatnes un tehnikas sasniegumi. Plānos – perspektīvās kājnieku bruņumašīnas K-17, speciālo uzdevumu tehnikas un citu paraugu izmēģinājumi. Krasovckis uzsvēra, ka ātrais darbs pie tanka uz riteņiem rūpniecībai nerada problēmas.

Šāda veida tehnika tika izstrādāta Padomju Savienībā, bet Krievijas armijā riteņu tanku – tā neoficiāli dēvē ar spēcīgu bruņojumu un pilna pagrieziena torni aprīkoto bruņumašīnu saimi – līdz šim nebija. Mašīnas piekāpjas kāpurķēžu tankiem no aizsardzības viedokļa, toties pārspēj ātruma, manevrētspēju un pārvietošanās attāluma ziņā.

"Riteņu tanki ir populāri valstīs ar tiem piemērotu zemes virsmu, - sarunā ar RIA Novosti pastāstīja militārais eksperts Aleksejs Ļeonkovs. – Piemēram, Āfrikā. Tāpēc, teiksim, DĀR dod priekšroku tankiem uz riteņiem. To galvenās priekšrocības – ātrums un nobraukums starp remontiem. Ja tanks, teiksim, salūzīs pēc desmit tūkstošiem kilometru, bruņumašīna ar lielgabalu pārvarēs visus simt tūkstošus."

Бронетранспортер Бумеранг во время демонстрации ходовых и огневых возможностей на полигоне Алабино
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Bruņutransportieris "Bumerang"Bruņutransportieris "Bumerang"

Eksperts piezīmēja, ka tamlīdzīgas mašīnas noderētu Krievijas armijai Centrālās Āzijas virzienā, kur ir visnotaļ vāja dzelzceļu caurlaides spēja: ir daudz vieglāk pārvietot riteņu bruņumašīnas pa autotrasēm. Turklāt tāda tehnika palīdzētu patruļās, piemēram, Sīrijā. Tagad tur kara policija pārvietojas ar bruņumašīnām "Tigr" un BTR-82A.

Ļeonkovs uzsvēra, ka perspektīvais tanks, tāpat kā bruņutransportieris, spēj šķērsot ūdens šķēršļus, turpināt apšaudi, pārvietojoties pa zemi vai ūdeni. Pateicoties spēcīgajam bruņojumam, to var pielietot gan reidos, gan armijas operācijās – flangos, izlūkošanā, patruļās un apsardzē.

Liels kalibrs

Liela nozīme ir arī tam, ka riteņu tehnika saudzīgāk ekspluatē ceļu segumu. Labi zināms, ka tanku tērauda kāpurķēdes sagrauj pat izturīgāko asfaltu. Tāpēc smago bruņutehniku cenšas pārvadāt ar īpašiem vilcējiem-transportieriem. Iekraušana un izkraušana aizņem ilgu laiku, bet riteņu tanks var iesaistīties kaujā nekavējoties, bez aizķeršanās un īpašas sagatavošanās.

Авиадесантная самоходная противотанковая пушка 2С25 Спрут-СД
© Sputnik / Алексей Куденко
Aviācijas desanta prettanku pašgājējlielgabals 2S25 "Sprut SD"

Par pamata bruņojumu perspektīvo tanku uzskata vienība ar 125 mm lielgabalu, kā pašgājējam "Sprut SD", ko izstrādā speciāli gaisa desanta vajadzībām.

Gludstobra 2A75 uz stabilizētās sistēmas ar pielādēšanas automātu un 40 šāviņu komplektu līdzinās tanku T-72 un T-90 lielgabaliem 2A46M. Pašgājējs apšaudē izmanto visus atbilstošā kalibra šāviņus, kā arī vadāmās prettanku raķetes. Vienības papildu bruņojums – ar lielgabalu sapārotais 7,62 mm kalibra ložmetējs PKT.

Ar tādu ekipējumu lielgabala "Bumerang" var kļūt par spēcīgāko riteņu tanku pasaulē. Lielākā daļa šīs klases militārās tehnikas Rietumu un Austrumu valstīs bruņotas ar kalibru līdz 105 mm. Riteņu tankus izmanto vairāku NATO un Āzijas reģiona valstu bruņotie spēki. To vidū ir amerikāņu M1128 MGS uz platformas Stryker, franču AMX-10RC, japāņu MCV, itāļu Centauro. 2010. gadu sākumā Krievijas Aizsardzības ministrija apsprieda ar Romu iespējas iepirkt partiju Centauro sauszemes spēku vajadzībām. Uz Krieviju pat tika nogādātas vairākas mašīnas izmēģinājumiem, tomēr tālāk darbs nesekmējās: itāļu mašīnas neatbilda Krievijas prasībām no militārās tehnikas drošības viedokļa.

Pret tankiem un droniem

Perspektīvā riteņu platforma "Bumerang" pirmo reizi tika nodemonstrēta Uzvaras parādē 2015. gadā. Tehnika uz šīs bāzes ir manāmi lielāka un spēcīgāka nekā padomju un Krievijas bruņutransportieri no BTR saimes.

Uz šosejas dzinējs JMZ-780 ar 750 zirgspēku jaudu dod iespēju sasniegt līdz 100 km/h ātrumu. Motora tilpne – mašīnas priekšdaļā, tāpēc desants var iekāpt mašīnā no aizmugures daļas. "Bumerang" saimes mašīnām ir daudzslāņu bruņas ar keramikas saturu – daudz uzticamākas nekā homogēnās bruņas.

Боевая машина пехоты К-17 Бумеранг
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Kājnieku kaujas mašīna K-17 "Bumerang"

Pagaidām spēcīgākā "Bumerang" saimes mašīna ir kājnieku bruņumašīna uz riteņiem K-17 ar universālu tālvadības moduli "Bumerang BM". Bruņojums – 30 mm automātiskais lielgabals 2А42 ar selektīvo padevi un munīcijas krājumu līdz 500 lādiņu apmērā. Pret tankiem paredzētas divas sapārotās prettanku raķešu "Kornet" starta iekārtas.

Ir arī nopietnāks variants. Viens no iespējamiem K-17 moduļiem ir AU-220M "Baikal" ar 57 mm lielgabalu, kura šaušanas ātrums sasniedz 120 šāvienus minūtē. Eksperti uzskata, ka ar tā lādiņu jaudu pietiks cīņai pret visām mūsdienīgajām Rietumu kājnieku bruņumašīnām. Turklāt 57 mm kalibrs ļauj efektīvi likvidēt bezpilota lidaparātus, arī nelielos, līdz 12 km attālumā.

18
Pēc temata
"Esam atraduši iespēju apspēlēt Krieviju". Pie kā ķēries Pentagons
"Krievijas ceļi tos piebeigs": amerikāņu tanki radījuši dziļu vilšanos
Krievijas tanks "Armata" dodas iekarot ārzemju tirgu
Krievija piedāvā interesantus jaunumus bruņojuma izstādē Abū Dabī