Krievijas iznīcinātāji Su-57, foto no arhīva

Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"

56
(atjaunots 23:17 24.08.2020)
ASV speciālistu uzmanība pastāvīgi pievērsta iznīcinātājam Su-57. Tā liecina par viņu vēlmi atklāt visus "Sukhoi" noslēpumus.

Amerikāņu izdevumiem, kuru specialitāte ir militārā tematika, ir vairākas pretenzijas pret Su-57. To starpā galvenā ir pārspēks kaujā, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Protams, zināmas šaubas amerikāņiem rada krievu lidmašīnas pamanāmība radiolokatoros (amerikāņu F-22 Raptor it kā esot "neredzamāks") un informācijas trūkums par jaunās paaudzes dzinējiem, tomēr regulārās publikācijas pārsvarā veltītas aspektiem, kas patiešām satrauc Krievijas "partnerus".

Amerikāņu izdevums The Drive konstatēja, ka iznīcinātāja Su-57 kvalitāte pieaug, ieskaitot "pielaides uz apšuves paneļa". Tas analizē katru kvadrātmilimetru korporācijas "Sukhoi" publicētā sērijveida iznīcinātāja attēlā. Īpaša uzmanība pievērsta infrasarkanajai tēmēšanas sistēmai priekšdaļā (101KS-B), modificētajiem asimetriskajiem gaisa savācējiem sapāroto vertikālo stabilizatoru priekšpuses pamata daļā un degvielas papildu uzpildes zondei no kompozītiem materiāliem. Apstiprinās amerikāņu ļaunākās nojausmas: Su-57 pastāvīgi pilnveidojas, lai arī, pēc The Drive autoru domām, tā jau sen ir "harmoniska iespēju kompozīcija, kas adaptēti stingrākai gaisa cīņas doktrīnai". Un tas spēj "neitralizēt tehnoloģiski vislabāk attīstīto pretinieku".

Su-57 ir daudzfunkcionāls piektās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts jebkāda tipa gaisa mērķu likvidācijai tuvcīņā un tālā distancē, pretinieka mērķu apšaudei uz zemes un jūrā, pārvarot pretinieka PGA sistēmas, gaisa telpas monitoringam lielā attālumā no bāzes, pretinieka aviācijas kontroles sistēmas neitralizācijai. Tas ir spēcīgs militārais komplekss, kas ietver aptuveni piecpadsmit jaunākos "gaiss-gaiss" un "gaiss-virsma" tipa aviācijas uzbrukuma līdzekļus, ieskaitot pretkuģu raķetes ar darbības rādiusu līdz 250 km un hiperskaņas "Kinžal". Pie tam Su-57 lietderīgās kravas attiecība pret iznīcinātāja masu ir daudz lielāka nekā 4. paaudzes lidaparātiem.

Jaunais iznīcinātājs ir sasniedzis augstu tehnoloģiskā pārākuma līmeni, pārbaudīts cīņas apstākļos Sīrijas teritorijā, un ne velti Krievijas Aizsardzības ministrija pirmajā partijā pasūtījusi jau veselus 76 sērijveida Su-57.

Pilnībai nav gala

Iepriekš izdevums The Drive izanalizēja vairākas Su-57 tehnoloģiskās īpašības, tostarp arī amerikāņu 5. paaudzes iznīcinātājam F-22 nesasniedzamas īpatnības.

Pirmkārt, runa ir par lidmašīnas korpusā iebūvētos radarus ar X-diapazona aktīvo fāzēto antenas režģi H036 "Belka", kas nodrošina lielāku redzesloku, uzlabo pilota saņemto informāciju par apkārtējo situāciju un ļauj labāk izpildīt taktiskos paņēmienus labāk nekā ar jebkuru citu iznīcinātāju.

Neiedziļinoties "Doplera efekta" dzīlēs, piezīmēsim, ka "sānu RLS" uzlabo Su-57 autonomo mērķu fiksāciju, nodošina jaunu neredzamības līmeni pretinieka radaros, nezaudējot mērķa norādes efektivitāti lidmašīnas raķetēm (kā arī vadāmo lidmašīnu vai trieciena bezpilota lidaparātu arsenālam).

Iznīcinātājam Su-57 ir trīsdimensiju vilkmes vektors, kas ļauj izpildīt fantastiskus manevrus. Tāda nav nevienai citai piektās paaudzes lidmašīnai. Ja cīņā pilnībā izlietota munīcija, "Sukhoi" ātrums un manevrētspēja tomēr dāvā drošas izdzīvošanas iespējas.

Cieņu iedveš arī Su-57 "bezceļa" iespējas: tam ir nostiprināta šasija, lielas riepas un dubļsargi. Tāds piektās paaudzes iznīcinātājs spēj izmantot operatīvo (zemesceļa) aerodromu plašo tīklu – lidmašīnai nav vajadzīga "uzkopēju armija". Su-57 papildu spēkiekārta nodrošina augstu autonomijas līmeni, zemu degvielas patēriņu darbībās uz zemes un marša dzinēju resursa ekonomiju.

Amerikāņu lidmašīnas F-22 un F-35 ir daudz trauslākas un niķīgākas. To ekspluatācijai vajadzīgi "civilizēti" aerodromi (zemes segums tām nozīmē nāves spriedumu), ko nākas būvēt Rumānijā, Polijā un Baltijas valstīs (ļoti dārgi).

Tehnoloģisku pazemojumu "partneriem" sagādājis arī izcilais radioelektroniskās cīņas (REC) komplekss "Gimalai", kas potenciālā pretinieka piektās paaudzes iznīcinātājus var pārvērst par ceturtās paaudzes lidmašīnām – padarīt F-35 un F-22 redzamus, bet pēc tam – "atbruņot".

REC integrētā sistēma izvietota uz Su-57 fizelāžas un spārniem tā, ka ļauj radīt traucējumus visos rakursos un projekcijās un aizsargāt lidmašīnu no raķetēm ar paštēmējošajām galviņām. "Gimalai" darbības rādiuss pārsniedz iespējamā pretinieka "gaiss-gaiss" tipa raķešu pielietošanas rādiusu. Domājams, šis REC komplekss tiks integrēts arī Krievijas jaunajā bezpilota lidaparātā "Okhotnik", kas spēj strādāt Su-57 komandā.

Evolūcija un revolūcija

18. augustā amerikāņu izdevums "Military Watch Magazine" informēja: "Krievija izmanto Su-57 jaunās tehnoloģijas savu taktisko bumbvedēju Tu-22M3M pilnveidošanai". Raksta autors atzīmēja, ka Su-57 "apvieno plašu nākamās paaudzes tehnoloģiju spektru, no detektoru kompleksa līdz radioelektroniskas cīņās sistēmām un lāzera aizsardzībai", ko iespējams integrēt citu tipu kara lidmašīnām un pacels jaunā iespēju līmenī, piemēram, virsskaņas bumbvedēju-raķešnesēju Tu-22M3M. Krievijas GKS bruņojumā ir aptuveni 70 tāda tipa mašīnas, turpinās to modernizācija un aprīkošana ar jaunajām spārnotajām raķetēm X-32 ar darbības rādiusu līdz 1000 km.

Integrācija šajā gadījumā nav metafora. Tu-22M3M modernizācijai jau tiek izmantota Su-57 energoefektīvā komunikāciju platforma ar lielu datu pārraides ātrumu. Sistēmas atvērtā konfigurācija ļauj operatīvi paplašināt tehnisko funkciju spektru, tostarp pateicoties programmatūras atjaunošanai. Izmēģinājumi ir parādījuši augstās ekspluatācijas iespējas, un jaunā sistēma tiks integrēta arī stratēģiskajā bumbvedējā Tu-160M2.

Tātad Su-57 ar principiāli jauno dziļi integrētās avionikas kompleksu ar atvērto arhitektūru, ar augsto vadības automatizācijas līmeni un intelektuālo ekipāžas atbalstu nodrošina priekšnoteikumus vecāko "brāļu" tehnoloģiskajai izaugsmei.

Iepriekš Military Watch vietnē tika publicēta informācija par šī gada jūnijā aizritējušajiem Su-57 izmēģinājumiem – tas parādīja iespējas komandēt 4++ paaudzes iznīcinātājus Su-35 (Krievijas GKS tos izmanto kopš 2014. gada). Eksperiments notika reālos kaujas apstākļos un pierādīja, ka Su-57 spēj strādāt vienotā informācijas telpā ar Su-35, būtiski paplašinot sinerģētisko efektivitāti kaujā. Jāpiebilst, ka Pentagona un NATO "tīklos" tamlīdzīgas saiknes nav.

Protams, ir labi, ja pārsvars gaisā nes dividendes starptautiskajā bruņojuma tirgū. Military Watch atzīmēja: "Su-57 un Su-35 mijiedarbības iespēju paplašināšanās ne tikai palielinās to militāro potenciālu, bet arī padarīs jauno iznīcinātāju pievilcīgāku Su-35 un Su-30SM eksportētāju acīs".

Pagaidām amerikāņi vēl neapspriež piektās paaudzes iznīcinātāja Su-57 galveno stratēģisko priekšrocību, toties Ķīnas speciālisti jau ir pamanījuši kontroles sistēmā integrēto daudzsološo mākslīgo intelektu.

Domāju, tā ir īsta revolūcija aizsardzības nozarē: 90% uzdevumu Krievijas Su-57 spēj izpildīt automātiski un pat strādāt automātiski saskaņā ar iepriekš sagatavotu programmu. Ja pilots kaujā ievainots vai gājis bojā, kontroles sistēma patstāvīgi identificēs galvenos un otršķirīgos mērķus, sastādīs maršrutu, izpildīs uzbrukumu un nogādās lidmašīnu bāzē.

Esam jau atzīmējuši mijiedarbības iespējas ar iznīcinātājiem Su-35. Vēl jāpiebilst, ka Su-57 mākslīgais intelekts var sadarboties ar smago trieciena dronu S-70 "Okhotnik", kam ir pašam savs "prāts" un kas spēj nest vairāk nekā sešas tonnas bumbu un raķešu līdz 5000 kilometru attālumā. Šādas varenas un pretiniekam neprognozējamas mašīnas hipotētiskajā cīņas laukā neatstāj nekādas izredzes tādiem "večukiem" kā F-22 Raptor.

Pie tam Krievijas kompānijas "MiG" un "Sukhoi" jau strādā (integrācijā) pie sestās paaudzes iznīcinātāja.

56
Tagi:
Krievijas GKS, Su-57, Krievijas Bruņotie spēki
Pēc temata
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Apetīte nāk ēdot: Turcija izvērtē iespējas iegādāties Krievijas Su-57
ASV politikas efekts: Krievijas ieroču popularitāte aug visā pasaulē
Poseidon

Krievijas "Pastardienas torpēdu" nesējs iziet Klusajā okeānā

11
(atjaunots 16:42 10.04.2021)
NATO valstu mēģinājumi sarunāties ar Krievijas Federāciju no spēka pozīcijas, pats par sevi saprotams, saskaras ar stingru pretestību.

ASV armijas provokatīvā klātbūtne pe Krievijas rietumu robežām "atbalsojas" pie Savienoto Valstu rietumu – Klusā okeāna robežam. Par to "partneriem atgādina" eksperimentālā zemūdene "Belkgorod" un kodoltermiskais "Poseidon", konstatēja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

5. aprīlī informācijas avots militārās rūpniecības kompleksā pastāstīja, ka jūras bezpilota aparātu "Poseidon" nesējs – eksperimentālā atomzemūdene "Belgorod" jau "dūmo", tas ir, palaists tās reaktors. Līdz septembrim tā noslēgs izmēģinājumus un sāks darbu okeānā. Norit izmēģinājumi piestātnē, proti, tiek pārbaudīta kuģa būve, iekārtu montāža un regulējums, galvenā energoiekārta ar slodzi, dzīvības saglabāšanas un drošības sistēmas.

"Poseidon" nesēja pastāvīgā dislokācijas vieta būs viena no bāzēm Klusajā okeānā, pie tam eksperimentālā zemūdene varēs atrisināt uzdevumus jebkurā Pasaules okeāna punktā. Saskaņā ar pašreizējo valsts bruņojuma programmu Krievija uzbūvēs trīs šāda veida zemūdenes.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins par darbu pie sistēmas "Poseidon" pirmo reizi pastāstīja 2018. gadā ("Belgorod" tika nolaista ūdenī 2019. gada 23. aprīlī) un pievērsa uzmanību tās plašajam mērķu spektram – pretinieka aviācijas bāzes grupējumi, krasta nocietinājumi un infrastruktūra. Tolaik ASV amatpersonas atklāti noniecināja jauno ieroci, to uzskatīja par "tehniski sadomātu un neticamu". Tagad Valsts departaments pauž īpašas bažas par starpkontinentālās kodoltorpēdas 2M39 parādīšanos. "Partnerus" satrauc augošā Krievijas Jūras kara flote, kuras sastāvā (saskaņā ar Business Insider informāciju) tā ir aptuveni 360 kuģi, ieskaitot 59 zemūdenes (12 zemūdens kreiseri – ar ballistiskajām raķetēm).

Unikālas īpašības

Daudzfunkcionālā kodolzemūdene "Belgorod" ir 3. paaudzes projekta "Antey" eksperimentāla "reinkarnācija", īpaši pielāgota sistēmas "Poseidon" vajadzībām (agrāk "Antey" saņēma pretkuģu raķetes "Granit").

© Photo Министерство обороны РФ

"Poseidon" ir ļoti nopietns savaldīšanas instruments. Stratēģiskais starpkontinentālais dziļūdes aparāts ar atomenerģētisko iekārtu, spēj pārvietoties 1000 metru dziļumā līdz 10 tūkstošu kilometru attālumā, ātrums – 100 mezgli (vairāk nekā 185 km/h). Izmēģinājumi apstiprināja "neticamās" īpašības un darbības rādiusu. Autonomais "Poseidon" spēj pārvietoties visām domājamā pretinieka esošajām un perspektīvajām zemūdenēm, torpēdām un raķetēm nepieejamā dziļumā un ātrumā. Nav viegli sameklēt tādu "torpēdu" okeānā. Nelielā ātrumā tā pārvietojas gandrīz bez trokšņa (un pat hidroakustiskā kontakta apstākļos pretiniekam nav līdzekļu, ar ko "tikt klāt" bezpilota aparātām). Autonomā vadības sistēma ļauj reģistrēt un pārvarēt pretzemūdeņu robežas, citas aizsardzības sistēmas, garantē neievainojamību, precizitāti, neticamu trieciena efektu. Aparāts ir 24 metrus garš un aptuveni 1,6 m diametrā. To var aprīkot ar parasto vai megatonnas šāviņu. Tāds ierocis ir vienīgi Krievijai, un nevienai pasaules valstij nav aizsardzības no "Poseidon".

 Burevestnik
© Photo Министерство обороны РФ

Iepriekš kolektīvie Rietumi ar ASV priekšgalā mēģināja "nivelēt" Krievijas stratēģisko kodolspēku potenciālu ar NATO paplašināšanos uz austrumiem un globālās PRA sistēmas izveidi Austrumeiropā ar iespēju vēlāk izvietot uzbrukuma "Tomahawk"un citas vidēja darbības rādiusa raķetes netālu no Krievijas robežām (ar mērķi saīsināt lidojuma laiku). Starpkontinentālā sistēma "Poseidon" dāvā "partneriem" iespēju atgriezties daudzpolārās pasaules skarbajā realitātē, kur sods agresoram ir nenovēršams. Nav nekāds brīnums, ka "Pastardienas torpēda" satraukusi ASV stratēģisko vadību (STRATCOM) jau agrīnā izmēģinājumu stadijā, 2019. gada februārī. Debatēs Kongresā STRATCOM vadītājs Džons Haitens atzīmēja, ka "Poseidon" – principiāli jauna bruņojuma sistēma – neiekļaujas līguma NEW START ierobežojumos, un analogi ASV netiek izstrādāti. "Belgorod" ir pirmatklājēja. Starpkontinentālo bezpilota aparātu nesēju līniju atklās atomzemūdene "Habarovsk". Tās pamata īpašības ir aizslepenotas. Atklātos avotos pieejamie dati liecina, ka zemūdenei ir principiāli jauna atomenerģētiskā iekārta, tā var uzņemt līdz sešas bezpilota "Pastardienas torpēdas". Tonnāža – apmēram 10 tūkst. t., ātrums zem ūdens – līdz 32 mezgli, ieniršanas dziļums – 500 metri, autonoms darbs – 120 diennaktis, ekipāža – vismaz 100 cilvēki. Zemūdenes [korpuss atgādina jauno stratēģisko raķešnesēju "Borey".

Te jāpatur prārā, ka bezpilota aparāts spēj sasniegt ASV krasta līniju no jebkuras vietas ziemeļu puslodē, taču tiks izmantots vienīgi gadījumā, ja pret Krieviju vērsta agresija.

Atgādināšu: nevis Krievija, bet gan Savienotās Valstis ar sadomātu ieganstu izstājās no Līguma par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, 2020. gadā palielināja militāro budžetu līdz 750 miljardiem dolāru (summa salīdzināma ar visu pārējo pasaules valstu aizsardzības izdevumiem). Krievijas daudzfunkcionālā okeāna sistēma ir brīdinājums "partneriem", asimetriska atbilde uz Pentagona un NATO trieciena potenciāla bīstamo koncentrāciju Austrumeiropā.

11
Tagi:
militārā tehnika, Krievija
Pēc temata
Krievija garantē: agresoram atmaksās dzelmes SBR "Skif"
Valsts departaments bīstas, ka Krievijas "Poseidon" spēs radīt kodolcunami
Krievu ieroči: 2020. gada provizoriskie rezultāti
Krievijas atbilde uz agresīvu politiku – ziņas par "Poseidonu" nesēju

Laidiet pie stūres: ES līderi grib tikt vispasaules valdībā

17
(atjaunots 16:37 10.04.2021)
Kopīgais paziņojums, ar ko nesen nāca klajā Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons, kancleres kundze Angela Merkele, "Rotšildu prezidents" Emanuels Makrons, PVO ģenerāldirektors un desmits dažādu, pārsvarā – Eiropas valstu vadītāju, ir pelnījis īpašu vērību.

Viņi konstatēja, ka nacionālās valdības nav spējušas pārvadēt pandēmijas sekas, un pieprasīja, lai cilvēce pēc iespējas ātrāk pārietu vispasaules valdības pakļautībā. Un šķiet, ka viņi jau laikus rezervē sev siltas vietiņas. Par līderu plāniem portālā RIA Novosti stāsta Viktorija Ņikiforova.

Jā, formāli runa ir vienīgi par "vispasaules līgumu par pandēmijas apturēšanu", tomēr piezīmes, kas pavada kolektīvo vēstuli, demonstrē: autoru ambīcijas ir plašākas. Piemēram, pašu koronavīrusa pandēmiju viņi dēvē par "lielāko izaicinājumu pasaulei kopš 40. gadiem", piedāvāto līgumu atklāti salīdzina ar "1945. gada līgumu" (proti, Jaltas līgumu).

Tīri cilvēcīgi viņus var saprast. Džonsons, Merkele un, iespējams, arī Makrons ir tipiskas "klibās pīles". Frau Kanzlerin nogrims politiskajā Lētā jau decembrī. Makrona perspektīvas tuvākajās prezidenta vēlēšanās ir skābas. Lielākā daļa britu nevēlas redzēt premjerministra krēslā Džonsonu. Bet viņiem tak gribas vēl pastūrēt.

Nav tikai skaidrs, ko visi šie grimstošie kuģi var piedāvāt pasaulei? Savu pārvaldes pieredzi. Tomēr savu valstu līmenī viņi tikuši galā ļoti slikti. Bezjēdzīgie lokdauni noveduši līdz bankrotam lielu skaitu vidējo un mazo uzņēmumu, gandrīz nobeiguši tūrismu. Atmiņā ataust Obamas nemirstīgā frāze: Eiropas ekonomika ir "saplosīta gabalos".

Vakcinācijas process ir pārvērties par bezgalīgu skandālu virkni. Līdz baltkvēlei novestie iedzīvotāji regulāri iziet ielās, rīko grautiņus un kaujas ar likumsargiem. Valdības vēl vairāk piegriež skrūves, piespriež drakoniskus sodus, organizē atklātu segregāciju ar savām kovidpasēm un, riskējot ar iedzīvotāju dzīvībām, vēl aizvien atsakās no Krievijā izstrādātās vakcīnas.

Vienlaikus valstis, ko nicinoši dēvēja par "jaunattīstības valstīm", sekmīgi cīnās ar koronavīrusu, iepērk Krievijas vakcīnu un, izmantojot lejupslīdi Eiropā, aktivizē savu ekonomiku.

Viss aizvadītais gads Eiropas līderiem ir izvērties par vienu vienīgu episku izgāšanos. Taču viņi nelūdz piedošanu, nedodas pensijā, viņi pēkšņi nolēmuši sevi iecelt vispasaules valdībā. Jā, protams, konspirologi jau brīdināja, ka tā būs, tikai nepateica, cik vājprātīgi tas viss izskatīsies.

Vispasaules valdības kandidāti lepni ziņo: viņiem padotās valstis cietušas krahu, kāds nav redzēts kopš Otrā pasaules kara gadiem. Ir tikai viena nianse: krahu organizējuši viņu pašu – nekāds koronavīruss nebūtu ticis galā viens pats. Rezultātā iedzīvotāji palikuši bez darba un bez perspektīvām, cer tikai uz kaut kādu valdības atbalstu.

Šie lieliskie vadītāji aizvadītajā gadā faktiski sākuši īstu karu pret savām tautām. Miljoniem cilvēku nonākuši uz nabadzības sliekšņa. Tagad Eiropas līderi nolēmuši, ka situācija dāvā viņiem izredzes uz "jaunu Jaltu". Sak, mēs te sarīkojām tādu melu karu, bet tagad pēc tā rezultātiem pārdalīsim pasauli sev par labu. ANO vairs nekam neder – tā mēs uzskatām. Valdības, kas sekmīgi pārvarējušas pandēmiju, jau anglosakšu presē apzieģelētas kā šausmīgi represīvas. Skaidrs taču: Eiropas polilitkajiem lūzeriem radusies neatkārtojama iespēja.

Piedāvātās vispasaules valdības galvenā "odziņa" – nevienu tur neievēlēs. Britu un amerikāņu mediji jau izskaidroja, kā to visu noformēs. Piemēram, žurnāls The Week piedāvā sēdināt pasaules galvas krēslā vienu cilvēku un piešķirt viņam vienkāršu "imperatora" titulu.

Iespējams, imperatora vietā organizēs veselu "politbiroju". Tomēr Briseles birokrātijas pieredze rāda, ka neviens par mūsu viedokli neinteresēsies. Vienkārši sanāks kopā godājami ļautiņi un iecels posteņos, ko vajag. Un viņi sēdēs savos krēslos līdz pastardienai. Demokrātija? Vēlēšanas? Nē, tādas lietas nav dzirdētas.

Pasaules valdības potenciālie locekļi savu darbību programmu cenšas turēt noslēpumā. Stāsta, ka tagad pandēmijas nāks viena pēc otras, tāpēc vakcinācijas režīms un kovidpases paliks uz mūžīgiem laikiem.

"Lielās atiestatīšanas" programma, ko lobē tie paši godājamie ļautiņi, kas plāno iecelt vispasaules valdību, liecina: karš Eiropā pret pašu tautu vēl nav galā. Valdības plānos ir piebeigt rūpniecību. Tas nesīs Eiropas tautām masveida bezdarbu un trūkumu. Garīgo barību dāvās transpersonas un LGBT. Kristīgās baznīcas aiznaglos – tās tak ir vīrusu un idejisku slimību perēklis.

Neskaidrs ir jautājums, kā patiesībā plānots organizēt astoņu miljardu cilvēku pāreju vispasaules vadības paspārnē. Kāds būs spaidu komplekss, kas ar spēku atbalstīs gubernatorus, iznīdēs partizānus mežos, spīdzinās dumpiniekus speciālos cietumos? Bijušie ANO mierneši, atšķaidīti ar NATO kareivjiem? Vācijas un Francijas apvienotā armija, par kuras izveidi tik ilgi spriež Makrons un Merkele? Nav zināms.

Īpašu baudu dāvā iespēja palasīt, kas parakstījis traģikomisko deklarāciju. Vispirms – kā tur nav? Tur nav ne ASV, ne Ķīnas. Ne Krievijas, ne Indijas. Ne Brazīlijas, ne Meksikas, ne Kanādas, ne Japānas. Atklāti sakot, tur nav apmēram simt septiņdesmit valstu no ANO locekļu saraksta. Toties dokumentu parakstījis PVO ģenerāldirektors, doktors Tedross Adhanoms Gebreiesuss. Protams, viņa organizācija jau kopš pašiem pirmsākumiem bija slīpēta tādam darbam. PVO dibinātājs Broks Čisholms bija atklāts, fanātisks vispasaules valdības idejas piekritējs. Nav pagājis ne gadsimts, un viņa idejai parādījušās izredzes.

Starp vispasaules valdības nākajiem locekļiem ir tādi ģeopolitiskie titāni kā Fidži, Albānija, pat Trinidade un Tobago. Tuvāk saraksta beigām pēkšņi ieraugām Ukrainu. Goda vārds, viņi tur ir ar "Volodimira Zelenska" parakstu.

Neviļus rodas doma, ka visa šī fantasmagorija ar vispasaules valdību iecerēta Ukrainas dēļ. Galu galā, Eiropai, kas sevi iedzinusi trūkumā, pat tik pieticīga teritorija būtu ļoti kārdinoša kolonija. Tur ir melnzeme, āboli, speķis, lēts un pieticīgs darba spēks. Cits jautājums – kā viņiem teritoriju turēt paklausībā. Pirms septiņiem gadiem vientiesīgos ukraiņus vilināja ar "dalību ES". Šīs himēras labad (vai atceraties "es gribu mežģīņu biksītes un ES?") slāvu tauta sagrāva savu valsti un noripoja līdz absolūti afrikāniskam dzīves līmenim.

Aleksandrs Frolovs
© Foto : фото из личного архива Александра Фролова

Ukraiņiem pamazām radās šaubas – vai tāds "burkāns" maz sasniedzams. Meitene, kas skandēja par mēžģīņu biksītēm, sāka meklēt darbu Krievijā. Līdz ar  "Ziemeļu straumes 2" virzību uz rietumiem šaubas tikai pieauga.

Bet te pēkšņi ukraiņus aicina vispasaules valdībā. Krievus neaicina, ukraiņus – aicina. Tas tik ir burkāns – jauns, varens! Var droši pavadīt vēl kādus gadus desmit, dzenoties tam pakaļ. Pēc tam godājamie ļautiņi no Eiropas izdomās vēl kaut ko.

17
Tagi:
valdība, pasaule
Pēc temata
Ukraina, bēgļi, Brexit, pandēmija: eksperts par Eiropas integrācijas krahu
Kas vakcinēs Eiropu no vājinātas neatkarības vīrusa