ZRK S-350 komplekss

Pavērsts pret Baltiju un Melno jūru: "Prometei" satriec mērķus 550 km attālumā

58
(atjaunots 11:40 24.08.2020)
Jaunās zenītraķešu sistēmas S-500 "Prometei" parādīšanās ir saistīta ar bezprecedenta apdraudējumu, ar ko saskaras Krievija.

Aizvadītajā nedēļā Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēma reģistrēja un pavadīja 46 ārvalstu lidmašīnas un bezpilota lidaparātus, kas nodarbojās ar izlūkošanu pie valsts robežām, pastāstīja avīze "Krasnaja zvezda", atsaucoties uz Aizsardzības ministrijas datiem. Valsts gaisa telpas robežu pārkāpumi nav pieļauti, tomēr tamlīdzīgu "ciemiņu" skaits negrozāmi pieaug. Tā Pentagons slīpē "neprognozējamā uzbrukuma" stratēģiju, taktiku un tehnoloģiskos algoritmus. Krievija ir spiesta reaģēt un strādā pie aizvien efektīvākiem domājamā agresora lidaparātu kontroles un likvidācijas līdzekļiem, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Noslēdzas zenītraķešu sistēmas S-500 "Prometei" izmēģinājumi. To gaitā raķete neitralizēja rekordtālu mērķi – 553 km attālumā. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu apsolīja, ka sistēmas piegādes bruņotajos spēkos sāksies 2020. gadā. Tātad pavisam drīz pretgaisa aizsardzības sistēma S-500 sāks dežūras.

Iepriekš Gaisa kosmisko spēku komandieris Sergejs Surovikins paziņoja: "ZRS S-500 īpašības ļauj likvidēt ne tikai aerodinamiskos un ballistiskos mērķus, bet arī jebkādas modifikācijas hiperskaņas ieročus, pat tuvajā kosmosā." Par "Prometei" spēju pārtvert mērķus simtiem kilometru attālumā no Zemes stāstīja arī tā izstrādātāja – koncerna "Almaz-Antei"  vadošais konstruktors Pāvels Sozinovs.

Lielā darbības rādiusa PGA unikālais komplekss S-500 "Prometei" pieder pie "zeme-gaiss" tipa universālo sistēmu jaunās paaudzes ar paplašinātu PRA potenciālu. Tas spēj likvidēt jebkādus gaisa mērķus – ballistiskos, aerodinamiskos, hiperskaņas – jebkādā šobrīd sasniedzamajā un perspektīvajā ātrumā. Nepieciešamības gadījumā "Prometei" spēj "4 sekunžu laikā" notriekt F-35 un likvidēt pretinieka satelītu grupējumus Zemes orbītā. Pasaulē nav tikpat efektīvu PGA līdzekļu. Tuvākajā gadu desmitā tie nav pat sagaidāmi.

Jūras apvāršņi

"Prometei" nāks palīgā "Triumf" (S-400) un veidos vienotu pretgaisa un pretraķešu aizsardzības sistēmu. Tas nozīmē, ka potenciālā pretinieka redzamie un it kā neredzamie izlūkošanas un uzbrukuma lidaparāti nokļūs tēmēklī 600 km attālumā no Krievijas robežām.

Melnās jūras reģionā S-500 spēs no Krimas pussalas notriekt agresora iznīcinātājus un stratēģiskos bumbvedējus virs Bukarestes, Ankaras vai Kijevas (šajos gadījumos attālums līdz mērķim būs mazāks nekā 550 km). Iespējams, "Prometei" RLS lauks ievērojamā attālumā no Melnās jūras mazinās "partneru" izlūkošanas un uzbrukuma aviācijas gandrīz vai ikdienišķo aktivitāti reģionā un padarīs gandrīz bezjēdzīgas Pentagona jaunās bāzes Rumānijā.

Militāra konflikta gadījumā Baltijas reģionā Krievija noteikti pastiprinās pašreizējās tehnoloģiskās iespējas organizēt bezlidojumu zonu virs Baltijas. "Prometei", izvērsti Kaļiņingradas apgabalā, varēs droši kontrolēt gaisa telpu virs Polijas, Vācijas daļas (ieskaitot Berlīni), Dānijas (ieskaitot Kopenhāgenu), Čehijas un Slovākijas. Tā S-500 gana ātri nivelēs amerikāņu kontingenta dislokāciju Polijas teritorijā un visu Vašingtonas un Varšavas paplašināto militāro partnerību. No otras puses, Krievijas jaunā ZRS drošāk piesegs sabiedrotās Baltkrievijas gaisa telpu.

Amerikāņu žurnāls "The National Interest" ar bažām seko "Prometei" izmēģinājumiem un stāsta: "Šis jaunās paaudzes bruņojums paredzēts, lai papildinātu Maskavas rīcībā esošo jau pietiekami jaudīgo sistēmu S-400... S-500 ir nebijušas iespējas satriekt lielā attālumā un augstumā esošos mērķus, un tas spēj cīnīties ar lidmašīnām, kas izstrādātas ar stealth tehnoloģiju.

Patiešām, tas Pentagonam ir nepatīkams "atklājums" – 600 km robeža, pie kuras katrs komplekss var vienlaikus likvidēt 10 mērķus ("Prometei" redz daudz tālāk). Protams, Krievijas jaunā sistēma jūtami iegrožos ASV un to sabiedroto gaisa spēkus virs Baltijas un Melnās jūras (tūkstošiem kilometru attālumā no ASV teritorijas). No Kaļiņingradas apgabala ZRS S-500 kaujas apstākļos var likvidēt spārnotās raķetes un "neredzamos" F-35 lielā attālumā – Skageraka šauruma rajonā, kas savieno Ziemeļu un Baltijas jūru (tur ved ASV un NATO uzbrukuma aviācijas tradicionālais - "britu" – maršruts).

Taču, ja netiks pārkāpta "sarkanā līnija", ja netiks izspēlēti uzlidojumi Krimai, Kaļiņingradas un Ļeņingradas apgabaliem, citiem Krievijas reģioniem, ja neviens ik dienas "nekarāsies gaisā" virs Austrumeiropas miermīlīgajiem reģioniem, amerikāņu kara pilotiem nav ne mazākā iemesla uztraukumam.

"Prometei" ir aizsardzības līdzeklis, tā mērķis ir piesegt Krievijas sauszemes spēku un Jūras kara flotes izvēršanos ārējās agresijas apstākļos, lai efektīvi piespiestu saglabāt mieru.

Kosmosa augstumi

Militārās stratēģijas un konflikti kļūst aizvien sarežģītāki, daudzas izlūkošanas un navigācijas sistēmas izvestas Zemes orbītā. Jau zināmu laiku ASV Kosmiskie spēki plāno "nedraudzīgu valstu" satelītu grupējumu "neitralizācijas" misijas un pat uzbrukuma operācijas. Operācijas kosmosā Pentagons uzskata par atsevišķu karadarbības sfēru, tāpēc agri vai vēlu izvedīs Zemes orbītā uzbrukuma līdzekļus (kinētiskos, lāzera, elektromagnētiskos). Savienotās Valstis jau sen izstrādā kosmiskos uzbrukuma līdzekļus un var izmantot tos pret Krieviju.

Krievijai nav ne mazākās vēlmes piedalīties Holivudas stila "zvaigžņu karos". "Prometei" tīkls, kas ļaus ātri neitralizēt orbitālos draudus, izskatās optimālāks un efektīvāks nekā jebkura "starpzvaigžņu" flote. Atgādināšu vēlreiz: vadošais konstruktors Pāvels Sozinovs informēja, ka S-500 spēj likvidēt mērķus simtiem kilometru attālumā no Zemes. Sistēma "Prometei" izstrādāta cīņai pret visiem esošajiem gaisa kosmiskā uzbrukuma līdzekļiem, pat pret tādiem, kas vēl nav izgudroti.

S-500 tehnoloģijas paver jaunus apvāršņus militārajā jomā. Tās ietekmē tuvējo kosmosu un globālo ģeopolitiku. Pie tam neviens Krievijā un pēcpadomju teritorijā neatteiksies no integrētās, dziļi ešelonētās pašreizējās PGA un PRA sistēmas (ieskaitot Kolektīvās drošības līguma organizācijas un NVS analoģiskās sistēmas galvenajos apdraudējuma virzienos). Sistēmas S-500, S-400 un S-300 efektīvi aizsargās Krievijas gaisa telpu no dažādiem draudiem.

Un vēl viens apsvērums. S-500 iespējas būtiski pārsniedz S-400 īpašības, nerunājot jau par amerikāņu analogu – Patriot Advanced Capability-3. Pie tam, pēc Ēģiptes izdevuma "Sasapost" informācijas, Krievijas PGA-PRA jaunā sistēma varētu maksāt aptuveni 500 miljonus dolāru, bet Patriot tiek pārdotas par vienu miljardu, bet THAAD izmaksā pat 3 miljardus. Mobilo un pieticīgo "Prometei", domājams, gaida panākumi arī starptautiskā bruņojuma tirgus augstākajās orbītās.

58
Tagi:
zenītraķešu komplekss, PGA, aizsardzība, Krievija
Pēc temata
Čau, NATO: visas RF raķešu brigādes saņēmušas "Iskander M"
Krievijas speciālisti veikuši S-500 izmēģinājumus Sīrijā
"Prometeja" vairogs. Krievija iegūs nepārvaramu PGA sistēmu
ASV politikas efekts: Krievijas ieroču popularitāte aug visā pasaulē
Su-27

Maitasputnu mednieki: PSRS un Krievijas labākie iznīcinātāji

12
(atjaunots 16:50 25.01.2021)
Ātri, veikli, nāvējoši – nu jau vairāk nekā gadsimtu iznīcinātāji ir ļoti svarīgi kaujas laukā, bieži vien tie spēj ietekmēt veselas militārās operācijas rezultātu.

Pirmo sērijveida iznīcinātāju Krievijā S-16 uzbūvēja 1915. gada 25. janvārī. Tas bija paredzēts bumbvedēja "Ilya Muromets" eskortam un aizsardzībai. Šodien iznīcinātāju klases funkcijas ir manāmi paplašinājušās – tie iekaro pārsvaru gaisā un efektīvi strādā pa zemes virsmu. Par PSRS un Krievijas gaisa kauju karaļiem portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Leģendārie frontinieki

Padomju iznīcinātāji izpelnījās slavu Lielā Tēvijas kara gados. Virzuļu La-7 pirmo reizi pacēlās gaisā 1944. gada janvārī un nepilna gada laikā tas ar pilnām tiesībām jau tika dēvēts par vienu no labākajiem iznīcinātājiem Otrā pasaules kara laikā.

La-7 raksturīga īpatnība bija dzinēja dzesēšana ar gaisu, kas būtiski uzlaboja mašīnas drošību un dzīvotspēju. Atšķirībā no saviem brāļiem ar eļļas dzesētāju, jaunā lidmašīna neuzliesmoja kā lāpa pēc mazākā trāpījuma motora tilpnē. Konstruktori būtiski uzlaboja aerodinamiku un, pateicoties spārna metāliskajām garensijām, samazināja lidmašīnas kopējo svaru.

Salīdzinājumā ar priekšgājēju – La-5FN – iznīcinātājs La-7 bija ātrāks, straujāk pacēlās gaisā, tam bija augstāki praktiskie griesti. Lielā augstumā tas spēja sasniegt līdz 680 km/h ātrumu, pie zemes – līdz 600 km/h. Tas bija veikls un labi bruņots ar trim 20 mm lielgabaliem, nesa gandrīz 200 km bumbu.

Истребитель ЛА-7. На этой машине трижды Герой Советского Союза И.Н. Кожедуб завершил войну и сбил 17 фашистских самолетов, о чем свидетельствуют звездочки на фюзеляже
© Sputnik / Игорь Михалев
Iznīcinātājs La-7

Padomju meistari uzreiz iemīļoja jauno mašīnu – pazīstamais lidotājs Ivans Kožedubs pie La-7 stūres notrieca 17 vācu lidmašīnas, pat turboreaktīvo Messerschmitt-262.

Vēl viens izcils padomju iznīcinātājs ir nopelniem bagātais frontinieks Jak-3. Tā bija viena no plašāk sastopamajām lidmašīnām Lielā Tēvijas kara gados – kopš 1944. gada no konveijera nonākuši aptuveni pieci tūkstoši mašīnu.

Konstruktori pacentās padarīt lidmašīnu maksimāli vieglu – spārna garensijas bija izgatavotas ne no koka, kā agrāk, bet gan no viegla dūralumīnija. Pie tam manāmi saruka konsoļu platība un atvēziens. Jak-3 svēra tikai mazliet vairāk kā 2,5 tonnas. Tāpēc tas bija vienkāršak vadāms un ļoti ātrs.

Истребитель ЯК-3
© Sputnik / РИА Новости
Iznīcinātājs Jak-3.

Vieglie "Jaki" bieži iznīcinīja uzvaras pār smagākajām vācu mašīnām – veiklie lidaparāti ļāva padomju meistariem ātri nonākt pretinieka astē un notriekt tos.

Korejas kara varoņi

Līdz ar reaktīvās ēras sākumu PSRS Gaisa kara spēki saņēma vieglo iznīcinātāju MiG-15. Lidmašīnai bija bezšuvju korpuss ar hermētisku kabīni, viena spārna garensija un pilnībā ievelkama šasija. Turboreaktīvais dzinējs ļāva iznīcinātājam sasniegt gandrīz 1100 km/h.

MiG-15 bija bruņots ar vienu 37 mm un diviem 23 mm lielgabaliem, zem spārniem varēja piekārt divas aviācijas bumbas vai papildu degvielas tvernes. Jaunā MiG pirmās kaujas sākās Korejas karā, kur tā galvenais sāncensis bija F-86 Sabre. Dažu aktīvas karadarbības gadu laikā padomju lidotāji notrieca divkārt vairāk "amerikāņu" – 650 F-86 pret 340 zaudētiem MiG-15. Turklāt padomju lidotāji notrieca arī vairākus desmitus gaisa cietokšņu B-29.

Советский истребитель МИГ-15 на церемонии открытия Армейских международных игр - 2016 в подмосковной Кубинке
© Sputnik / Евгений Биятов
Iznīcinātājs MiG-15

MiG-15 bija viplašāk ražotais padomju iznīcinātājs – laisti klajā vairāk nekā 11 tūkstoši lidaparātu, vēl vairākus tūkstošus samontēja pēc licencēm Čehoslovākijā un Polijā. Tos saņēma visas Varšavas līguma valstis, Ķīna, KTDR un Tuvo Austrumu valstis. MiG-15 bija gandrīz četrdesmit valstu bruņojumā.

Smagais MiG

50. gados aviokonstruktori sāka darbu pie smagajiem iznīcinātājiem-pārtvērējiem, lai stātos pretī amerikāņu virsskaņas bumbvedējiem. Karavīriem steidzami bija vajadzīgs vadāmo raķešu nesējs, kas varētu lielā attālumā identificēt un panākt virsskaņas B-58, XB-70 Valkyrie un izlūkus SR-71 Blackbird ar ātrumu līdz 3 Mahiem.

Американский самолет-шпион SR-71 Blackbird
© AP Photo / ITSUO INOUYE
SR-71

Šo darbu uzdeva Mikojana konstruktoru birojam. Izstrādātājiem vajadzēja radīt ļoti izturīgus materiālus fizelāžai, kas izturētu milzīgu termodinamisko slodzi virsskaņas ātrumā. Korpusu izstrādāja no augsti leģēta tērauda, siltumizturīgiem alumīnija un titāna kausējumiem.

MiG-25 pacelšanās masa pārsniedza 35 tonnas, tāpēc nepieciešamā ātruma sasniegšanai bija vajadzīgs atbilstošs dzinējs. MiG saņēma divus turboreaktīvos R15B-300 ar vairāk nekā 11 tūkstošu spēka kilogramu vilkmi.

MiG-25 bija izcilas īpašības, lidmašīna kardināli atšķīrās no  citiem iznīcinātājiem. Piemēram, šajā lidmašīnā uzstādīts lidojuma augstuma pasaules rekords – gandrīz 30 tūkstoši metru ar 2 tonnu kravu. MiG-25 bija pirmais sērijveida iznīcinātājs pasaulē, kas ilgu laiku spēja uzturēt 3000 km/h ātrumu. 

Истребитель МиГ-25 РБ
© Sputnik / Леся Полякова
MiG-25

70. gadu sākumā, neskatoties uz vairākām katastrofām izmēģinājumos, lidmašīna tika pieņemta bruņojumā. Tā nokalpoja Krievijas armijā līdz 90. gadu vidum, tika piegādāta Irākai, Sīrijai, Lībijai un Ēģiptei. MiG piedalījies vairākos lielos bruņotos konfliktos Tuvajos Austrumos.

"Sukhoi" saime

Darbu pie 4. paaudzes daudzfunkcionālā iznīcinātāja padomju konstruktori sāka 70. gadu sākumā. Tolaik ASV jau bija gatavs viņu F-15. Padomju konstruktori lielā mērā bija spiesti orientēties uz to. Ceturtās paaudzes kara lidmašīnas bija piemērotas ne tikai cīņām gaisā, bet arī darbam pret objektiem uz zemes un ūdens. Galvenais bruņojums – tālā darbības rādiusa raķetes un aviobumbas. Risināmie uzdevumi – gaisa mērķu meklēšana un pārtveršana, izlūkošana, galveno spēku piesegšana, bumbvedēju vadīšana. Pie tam iznīcinātājam vajadzīgs vērā ņemams darbības rādiuss, tam jābūt veiklam un ātram.

Darbu pie aviācijas sistēmas sāka Sukhoi konstruktoru biroja speciālisti. Jaunā smagā frontes iznīcinātāja projektu apstiprināja 1976. gadā. To iedēvēja par Su-27. Jaunais lidaparāts bija vienlīdz efektīvs gan tuvcīņā, gan lielā attālumā. Īpaši Su-27 vajadzībām izstrādāja turborekatīvos dzinējus AL-31F ar milzīgu potenciālu tālākai modernizācijai. Starp citu, to modifikācijas vēl aizvien izmanto Su-33, Su -30, Su -34 un Su -35.

Su-27 vēl joprojām ir rekordists vairākās kategorijās. Tas uzstādījis rekordu pacelšanās ātruma ziņā – 3 kilometru augstumu tas sasniedza 25 sekunžu laikā. 1989. gadā iznīcinātājs pirmo reizi izpildīja jaunu augstākās pilotāžas figūru – dinamisko bremzēšanu, ko lidotāji iedēvējuši par "Pugačova kobru".

Истребитель Су-27 на стратегических командно-штабных учениях Кавказ-2020
© Photo Пресс-служба Минобороны РФ
Su-27
12
Tagi:
iznīcinātājs, gaisa kara spēki, Lielais Tēvijas karš, PSRS, Krievija
Pēc temata
Publicēts iznīcinātāju MiG-31 lidojuma stratosfērā video ieraksts
"Kaut kam gatavojas": kāpēc ASV pārkrāsojušas lidmašīnas Krievijas GKS krāsās
Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23
Krievijas AM parādīja iznīcinātāju Su-35S gaisa cīņu
FIM-92 Stinger

"Sitīsim krievus vājā vietā": ko plāno NATO

70
(atjaunots 14:28 24.01.2021)
Militārā kontingenta pieaugums, armijas infrastruktūras būvdarbi un tālāka starptautiskā konsolidācija – 2021. gadā NATO pastiprinās spiedienu pret Krievijas rietumu robežām.

Maijā un jūnijā alianse organizēs lielākos manevrus kopš aukstā kara laikiem – Defender Europe 2021. Tām sekos atbilde – tikpat plašas Krievijas un Baltkrievijas kopīgās mācības "Rietumi 2021", kas ieplānotas septembrī. Ar ko tas viss var beigties? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Cīņas lauks – Eiropa

Tāpat kā iepriekš, "Defender Europe 2021", izspēlēs aizsardzības un uzbrukuma darbības Austrumeiropā un Baltijā. Mācību scenārijs paredz, ka NATO spēkiem vajag uzbrukt Kaļiņingradas apgabalam, bloķēt Krievijas rietumu apgabalus un atvairīt "plašu krievu uzbrukumu". Atšķirībā no agrākajiem manevriem, 2021. gadā īpaša uzmanība tiks pievērsta nevis Austrumeiropai, bet Dienvideiropai. Manevri ieplānoti Melnkalnē, Kosovā un Albānijā. Bulgārijā un Rumānijā notiks PGA mācības un "zeme-zeme" tipa raķešu mācības. Savukārt Ungārija būs "kara" dziļās aizmugures lomā.

Американская военная техника перед переброской в Европу для участия в учениях Defender Europe 2020
Amerikāņu militārā tehnika pirms pārvietošanas uz Eiropu – uz mācībām DEFENDER Europe 20

Amerikāņi pārvietos uz Eiropu vērā ņemamus spēkus, arī 1. kavalērijas un 82. gaisa desanta divīzijas vienības. Atlantijas okeānu šķērsos simtiem dažādu kara tehnikas vienību. Bez tam no Floridas tiks pārvietota 53. kājnieku brigāde. Iespējams, pēc mācībām amerikāņi atkal "piemirsīs" daļu bruņojuma Eiropā, kā tas jau gadījies ne vienu reizi vien. Speciālisti uzskata, ka ar tādām metodēm Pentagons gadu no gada audzē uzbrukuma iespējas reģionā.

Atbildei uz "Defender Europe 2021" Krievija un Baltkrievija septembrī organizēs manevrus "Rietumi 2021". Iepriekš Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins pastāstīja, ka kopīgās mācības ļaus izmēģināt apvienoto trieciena vienību kopīgo darbību jaunās metodes urbanizētā apvidū", kā arī novērtēt bruņojuma un tehnikas jauno un modernizēto paraugu efektivitāti. Minskā uzsvēra, ka stratēģiskie manevri atspoguļo Baltkrievijas un Krievijas stabilās sabiedroto attiecības un aizsardzības resoru vienprātību jautājumā par Sabiedroto valstu militāro drošību".

Spēka demonstrācija

Abas puses neizmantoja ierastos diplomātiskos izteikumus par to, ka manevri nav vērsti pret kādu valsti vai militāro bloku. NATO spēku iecere izspēlēt uzbrukumu Kaļiņingradai un Krievijas karavīru gatavošanās cīņām pilsētā skaidri liecina, kas un pret ko gatavojas karot. Protams, plaša bruņota konflikta risks ir neliels, tomēr reāls.

Speciālisti uzskata, ka NATO darbības 2021. gadā tieši ietekmēs varas maiņa ASV. Donalda Trampa prezidentūras laikā Ziemeļatlantijas bloka vienotība jūtami pavājinājās. Baltā nama saimnieks neslēpa, ka viņam tuvākas ir amerikāņu intereses, pat pieļāva iespēju izstāties no alianses. Tādi izteikumi ļoti satrauca Eiropu, no jauna sākās sarunas par ES armiju. Acīmredzot, jaunais prezidents centīsies visu labot. 

"Krievijas un NATO attiecības šogad pasliktināsies, - uzskata Ģeopolitisko problēmu akadēmijas viceprezidents Konstantins Sivkovs. – Baidens vēlas atjaunot un mobilizēt aliansi. Šim nolūkam vajadzīgs ārējais ienaidnieks. Krievija šai lomai ir lieliski piemērota, jo Ķīna ir pārāk tālu. Ārējā ienaidnieka tēls Vašingtonai vajadzīgs arī tāpēc, ka tai vajag konsolidēt amerikāņu sabiedrību."

Nopelnīt naudu

Tomēr eksperti uzskata, ka patiesībā NATO nav nepārprotami agresīvu pret Krieviju. Alianses tālāka paplašināšanās amerikāņiem dod iespēju nopelnīt naudu un spēcīgāk piesaistīt sev Eiropu. Vašingtona atgriezīsies "pirmstrampa" ērā un pastiprinās iejaukšanos Vecās pasaules darīšanās.

Пресс-служба Минобороны РФ

"Man šķiet, ka 2021. gadā NATO nodemonstrēts, kā no militāras organizācijas pārvēršas par tādu globālu korporāciju, - konstatēja politologs Sergejs Sudakovs. – Alianses galvenā problēma – finansējums – vēl joprojām ir aktuāla. Tas, kurš maksā, pasūta mūziku. Divas trešdaļas budžeta nodrošina ASV, un tas nevienam nav noslēpums. Mēs visi labi zinām, ka izdevumi jau pārsnieguši triljonu dolāru. Pārsvarā par to jāpateicas Vašingtonai. Eiropas valstis paļaujas uz piegādēm no ASV – līdz pat sausajām uzturdevām. Tas uztur amerikāņu kolosālo aizsardzības budžetu – korporācijas, kas strādā NATO interesēs, pelna milzu naudu."

Eksperts piezīmēja, ka Ziemeļatlantijas alianses rīcība jau tagad atgādina naudas pārlikšanu no vienas kabatas otrā. Vašingtona piešķir NATO līdzekļus, sabiedrotie par tiem iepērk amerikāņu tehniku un bruņojumu. Viss, loks ir noslēgts. Baidena prezidentūras laikā Eiropa ASV acīs būs viens no galvenajiem militārās produkcijas noieta tirgiem. Tātad gaidāmi Krievijai naidīgi izteikumi no okeāna viņa krasta. Tomēr lielākā daļa speciālistu ir pārliecināti: diezin vai Vašingtona un Brisele uzdrīkstēsies pa īstam pārbaudīt otrās pasaulē spēcīgākās armijas izturību.

 

70
Tagi:
Krievija, NATO
Pēc temata
"Esam atraduši iespēju apspēlēt Krieviju". Pie kā ķēries Pentagons
"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis
"Čipu implantē smadzenēs": kā ASV armija gatavo kiborgkareivjus
"Uzņem tikai dažus": kā tiek trenētas labākās speciālo uzdevumu vienības