ZRK S-350 komplekss

Pavērsts pret Baltiju un Melno jūru: "Prometei" satriec mērķus 550 km attālumā

65
(atjaunots 11:40 24.08.2020)
Jaunās zenītraķešu sistēmas S-500 "Prometei" parādīšanās ir saistīta ar bezprecedenta apdraudējumu, ar ko saskaras Krievija.

Aizvadītajā nedēļā Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēma reģistrēja un pavadīja 46 ārvalstu lidmašīnas un bezpilota lidaparātus, kas nodarbojās ar izlūkošanu pie valsts robežām, pastāstīja avīze "Krasnaja zvezda", atsaucoties uz Aizsardzības ministrijas datiem. Valsts gaisa telpas robežu pārkāpumi nav pieļauti, tomēr tamlīdzīgu "ciemiņu" skaits negrozāmi pieaug. Tā Pentagons slīpē "neprognozējamā uzbrukuma" stratēģiju, taktiku un tehnoloģiskos algoritmus. Krievija ir spiesta reaģēt un strādā pie aizvien efektīvākiem domājamā agresora lidaparātu kontroles un likvidācijas līdzekļiem, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Noslēdzas zenītraķešu sistēmas S-500 "Prometei" izmēģinājumi. To gaitā raķete neitralizēja rekordtālu mērķi – 553 km attālumā. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu apsolīja, ka sistēmas piegādes bruņotajos spēkos sāksies 2020. gadā. Tātad pavisam drīz pretgaisa aizsardzības sistēma S-500 sāks dežūras.

Iepriekš Gaisa kosmisko spēku komandieris Sergejs Surovikins paziņoja: "ZRS S-500 īpašības ļauj likvidēt ne tikai aerodinamiskos un ballistiskos mērķus, bet arī jebkādas modifikācijas hiperskaņas ieročus, pat tuvajā kosmosā." Par "Prometei" spēju pārtvert mērķus simtiem kilometru attālumā no Zemes stāstīja arī tā izstrādātāja – koncerna "Almaz-Antei"  vadošais konstruktors Pāvels Sozinovs.

Lielā darbības rādiusa PGA unikālais komplekss S-500 "Prometei" pieder pie "zeme-gaiss" tipa universālo sistēmu jaunās paaudzes ar paplašinātu PRA potenciālu. Tas spēj likvidēt jebkādus gaisa mērķus – ballistiskos, aerodinamiskos, hiperskaņas – jebkādā šobrīd sasniedzamajā un perspektīvajā ātrumā. Nepieciešamības gadījumā "Prometei" spēj "4 sekunžu laikā" notriekt F-35 un likvidēt pretinieka satelītu grupējumus Zemes orbītā. Pasaulē nav tikpat efektīvu PGA līdzekļu. Tuvākajā gadu desmitā tie nav pat sagaidāmi.

Jūras apvāršņi

"Prometei" nāks palīgā "Triumf" (S-400) un veidos vienotu pretgaisa un pretraķešu aizsardzības sistēmu. Tas nozīmē, ka potenciālā pretinieka redzamie un it kā neredzamie izlūkošanas un uzbrukuma lidaparāti nokļūs tēmēklī 600 km attālumā no Krievijas robežām.

Melnās jūras reģionā S-500 spēs no Krimas pussalas notriekt agresora iznīcinātājus un stratēģiskos bumbvedējus virs Bukarestes, Ankaras vai Kijevas (šajos gadījumos attālums līdz mērķim būs mazāks nekā 550 km). Iespējams, "Prometei" RLS lauks ievērojamā attālumā no Melnās jūras mazinās "partneru" izlūkošanas un uzbrukuma aviācijas gandrīz vai ikdienišķo aktivitāti reģionā un padarīs gandrīz bezjēdzīgas Pentagona jaunās bāzes Rumānijā.

Militāra konflikta gadījumā Baltijas reģionā Krievija noteikti pastiprinās pašreizējās tehnoloģiskās iespējas organizēt bezlidojumu zonu virs Baltijas. "Prometei", izvērsti Kaļiņingradas apgabalā, varēs droši kontrolēt gaisa telpu virs Polijas, Vācijas daļas (ieskaitot Berlīni), Dānijas (ieskaitot Kopenhāgenu), Čehijas un Slovākijas. Tā S-500 gana ātri nivelēs amerikāņu kontingenta dislokāciju Polijas teritorijā un visu Vašingtonas un Varšavas paplašināto militāro partnerību. No otras puses, Krievijas jaunā ZRS drošāk piesegs sabiedrotās Baltkrievijas gaisa telpu.

Amerikāņu žurnāls "The National Interest" ar bažām seko "Prometei" izmēģinājumiem un stāsta: "Šis jaunās paaudzes bruņojums paredzēts, lai papildinātu Maskavas rīcībā esošo jau pietiekami jaudīgo sistēmu S-400... S-500 ir nebijušas iespējas satriekt lielā attālumā un augstumā esošos mērķus, un tas spēj cīnīties ar lidmašīnām, kas izstrādātas ar stealth tehnoloģiju.

Patiešām, tas Pentagonam ir nepatīkams "atklājums" – 600 km robeža, pie kuras katrs komplekss var vienlaikus likvidēt 10 mērķus ("Prometei" redz daudz tālāk). Protams, Krievijas jaunā sistēma jūtami iegrožos ASV un to sabiedroto gaisa spēkus virs Baltijas un Melnās jūras (tūkstošiem kilometru attālumā no ASV teritorijas). No Kaļiņingradas apgabala ZRS S-500 kaujas apstākļos var likvidēt spārnotās raķetes un "neredzamos" F-35 lielā attālumā – Skageraka šauruma rajonā, kas savieno Ziemeļu un Baltijas jūru (tur ved ASV un NATO uzbrukuma aviācijas tradicionālais - "britu" – maršruts).

Taču, ja netiks pārkāpta "sarkanā līnija", ja netiks izspēlēti uzlidojumi Krimai, Kaļiņingradas un Ļeņingradas apgabaliem, citiem Krievijas reģioniem, ja neviens ik dienas "nekarāsies gaisā" virs Austrumeiropas miermīlīgajiem reģioniem, amerikāņu kara pilotiem nav ne mazākā iemesla uztraukumam.

"Prometei" ir aizsardzības līdzeklis, tā mērķis ir piesegt Krievijas sauszemes spēku un Jūras kara flotes izvēršanos ārējās agresijas apstākļos, lai efektīvi piespiestu saglabāt mieru.

Kosmosa augstumi

Militārās stratēģijas un konflikti kļūst aizvien sarežģītāki, daudzas izlūkošanas un navigācijas sistēmas izvestas Zemes orbītā. Jau zināmu laiku ASV Kosmiskie spēki plāno "nedraudzīgu valstu" satelītu grupējumu "neitralizācijas" misijas un pat uzbrukuma operācijas. Operācijas kosmosā Pentagons uzskata par atsevišķu karadarbības sfēru, tāpēc agri vai vēlu izvedīs Zemes orbītā uzbrukuma līdzekļus (kinētiskos, lāzera, elektromagnētiskos). Savienotās Valstis jau sen izstrādā kosmiskos uzbrukuma līdzekļus un var izmantot tos pret Krieviju.

Krievijai nav ne mazākās vēlmes piedalīties Holivudas stila "zvaigžņu karos". "Prometei" tīkls, kas ļaus ātri neitralizēt orbitālos draudus, izskatās optimālāks un efektīvāks nekā jebkura "starpzvaigžņu" flote. Atgādināšu vēlreiz: vadošais konstruktors Pāvels Sozinovs informēja, ka S-500 spēj likvidēt mērķus simtiem kilometru attālumā no Zemes. Sistēma "Prometei" izstrādāta cīņai pret visiem esošajiem gaisa kosmiskā uzbrukuma līdzekļiem, pat pret tādiem, kas vēl nav izgudroti.

S-500 tehnoloģijas paver jaunus apvāršņus militārajā jomā. Tās ietekmē tuvējo kosmosu un globālo ģeopolitiku. Pie tam neviens Krievijā un pēcpadomju teritorijā neatteiksies no integrētās, dziļi ešelonētās pašreizējās PGA un PRA sistēmas (ieskaitot Kolektīvās drošības līguma organizācijas un NVS analoģiskās sistēmas galvenajos apdraudējuma virzienos). Sistēmas S-500, S-400 un S-300 efektīvi aizsargās Krievijas gaisa telpu no dažādiem draudiem.

Un vēl viens apsvērums. S-500 iespējas būtiski pārsniedz S-400 īpašības, nerunājot jau par amerikāņu analogu – Patriot Advanced Capability-3. Pie tam, pēc Ēģiptes izdevuma "Sasapost" informācijas, Krievijas PGA-PRA jaunā sistēma varētu maksāt aptuveni 500 miljonus dolāru, bet Patriot tiek pārdotas par vienu miljardu, bet THAAD izmaksā pat 3 miljardus. Mobilo un pieticīgo "Prometei", domājams, gaida panākumi arī starptautiskā bruņojuma tirgus augstākajās orbītās.

65
Tagi:
zenītraķešu komplekss, PGA, aizsardzība, Krievija
Pēc temata
Čau, NATO: visas RF raķešu brigādes saņēmušas "Iskander M"
Krievijas speciālisti veikuši S-500 izmēģinājumus Sīrijā
"Prometeja" vairogs. Krievija iegūs nepārvaramu PGA sistēmu
ASV politikas efekts: Krievijas ieroču popularitāte aug visā pasaulē
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

18
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

18
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

19
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

19
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Cilvēki stāv rindā saņemt poti pret Covid-19

Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā

0
(atjaunots 23:57 16.04.2021)
Vairāk nekā miljonu eiro mēnesī Latvijai izmaksā vakcinācijas centru uzturēšana – lūk, kur meklējamas lielākās dīkstāves izmaksas! Par to stāsta bijušais Rīgas mērs, EP deputāts Nils Ušakovs.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs publikācijā savā lapā Facebook novēlēja sekmes eksperimentam ar dzīvajām rindām masveida vakcinācijas punktos Latvijā.

Atgādināsim, ka piektdien un visu nedēļas nogali Latvijā masveida vakcinācijas punktos pieņems visus, kas vēlas vakcinēties bez reģistrācijas un dzīvās rindas kārtībā, ja vien pietiks vakcīnas. Jau piektdienas rītā pie centra "Atta" Rīgā cilvēki stājās rindā pēc vakcīnas.

Ušakovs novēlēja eksperimentam panākumus – acīmredzot, viņš uzskata, ka rindas ir labāk nekā tukši vakcinācijas punkti, jo masveida vakcinācijas centru uzturēšana valstij izmaksā 1,1 miljonu eiro mēnesī. Tāda nauda par dīkstāvi vēl nevienam nav maksāta, atzīmēja bijušais Rīgas mērs.

"Novēlēsim panākumus šim eksperimentam! Citādi iznāks, ka pašus lielākos dīkstāves pabalstus pie mums Latvijā izmaksā nevis cilvēkiem, bet tukšajiem vakcinācijas centriem. 1,1 miljonu eiro mēnesī izmaksā to uzturēšana," pastāstīja politiķis.

Atgādināsim, ka no Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā pieņemto ierobežojumu rezultātā daudzi uzņēmēji bija spiesti daļēji apturēt vai pat pilnībā slēgt savu biznesu. Uzņēmumi zaudēja milzu naudu un atlaida darbiniekus, atstājot cilvēkus bez darba un ienākumiem.

Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka laikā no 2020. gada 1. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim izmaksāti pabalsti un algu subsīdijas par kopsummu vairāk nekā 13, 152 miljonu eiro apmērā. tos saņēmuši 7027 uzņēmumi: 8,73 milj. eiro dīkstāves pabalstos un vairāk nekā 2,8 milj. eiro algu subsīdijām. Dīkstāves pabalstus saņēmušas arī 4542 pašnodarbinātās personas (1,24 milj. eiro) un 1295 patentu maksātāji (352 tūkst. eiro).

0
Tagi:
Latvija, vakcinācija, pabalsts, Nils Ušakovs
Pēc temata
Dzīvā rinda visiem! Vakcinācijas punktus varēs apmeklēt ikviens
Tikai katrs piektais pedagogs izteicis vēlmi vakcinēties
Dzīvās rindas eksperimenta rezultāti masveida vakcinācijas centros Rīgā
Kāpēc vakcinācija ES — tas ir panākumu stāsts