Iskander M

"Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"

114
(atjaunots 11:40 22.06.2020)
NATO atklāti agresīvo manevru fonā Baltijas jūrā Krievijas BS Baltijas flotes iznīcinātāji un bumbvedēji, operatīvi taktisko raķešu kompleksi "Iskander" un krasta raķešu kompleksi "Bastion" izpildīja nosacītā pretinieka kuģu, lidmašīnu un bāzu elektronisko apšaudi.

Kopīgās mācības "Baltops 2020" notika Baltijas jūrā 7.-16. jūnijā. Tajās piedalījās 17 NATO valstis un divas partnervalstis. Mācībās bija iesaistīti aptuveni 30 kara kuģi, līdz 30 lidmašīnas un helikopteri un 3 tūkstoši karavīru no Lielbritānijas, Vācijas, Grieķijas, Dānijas, Spānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Portugāles, Nīderlandes, Norvēģijas, ASV, Turcijas, Somijas, Francijas, Zviedrijas un Igaunijas. Tika izpildīti pretgaisa, pretzemūdeņu un pretmīnu aizsardzības uzdevumi, kā arī jūras blokāde – starptautiskajos dokumentos reglamentēta karadarbības forma pretinieka ekonomikas graušanai, atklātas agresijas akts. Mācībās iesaistīto karakuģu galvenais grupējums organizēja operācijas 120-180 km attālumā no Kaļiņingradas apgabala jūras robežas, konstatēja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Uzbrukums aerodromiem un komandpunktiem

Baltijas flotes operatīvi taktisko raķešu kompleksu "Iskander" komandas 14. jūnijā treniņu gaitā slēpti pārvietojās uz nosprausto pozīciju rajonu un izpildīja atsevišķus un grupu raķešu elektroniskos startus pa mērķiem, kas imitēja nosacītā pretinieka aerodromus, komandpunktus un raķešu kompleksus. Tika izmantotas aptuveni 20 militārās un speciālās tehnikas vienības. Pie tam Krievijas robežu tuvumā izvērstie NATO spēki un līdzekļi radīja kara realitātei pietuvinātu operatīvo fonu un sarežģītus mērķēšanas apstākļus.

"Iskander" precīzās vadāmās ballistiskās un spārnotās raķetes spēj likvidēt mērķus līdz 500 km attālumā. Tās iespējams aprīkot ar konvencionālajām, kodola, kasešu un elektromagnētiskā impulsa (radiolokācijas sistēmu neitralizācijai) kaujas galviņām. Pēc pārgājiena pirmo raķeti iespējams palaist dažu minūšu laikā. Komplekss integrēts ar izlūkošanas un kontroles sistēmām, informāciju par mērķiem spēj saņemt no satelīta, izlūklidmašīnas vai bezpilota lidaparāta. Militārās efektivitātes ziņā OTRK pārspēj visus rietumvalstu rīcībā esošos analogus (Lance, ATACMS, Pluton), savukārt konvencionālo kaujas galviņu iespējas ir ekvivalentas kodolieročiem.

Katra starta iekārta ir autonoma, var strādāt bez izlūkošanas satelītu vai aviācijas norādījumiem. Lidojuma sākuma un noslēguma posmā raķete 9M723K1 ar 4 tonnu starta masu pārsniedz 2000 m/sek. ātrumu, pārvietojas pa kvaziballistisku trajektoriju līdz 50 km augstumā, manevrē ar pārslodzi līdz 30 vienību apmērā. Raķetes pārtveršana ar jebkādiem esošajiem PRA un PGA līdzekļiem nav iespējama. OTRK "Iskander" iespējas kombinācijā ar ZRS S-400 aizsargkupolu Baltijas reģionā neatstāj nekādas izredzes uz panākumiem pat tehnoloģiski attīstītākajam agresoram.

Reāla militārā konflikta apstākļos "Iskander" spēj dažu minūšu laikā iznīcināt amerikāņu PRA sistēmas elementus Eiropā un garantē nenovēršamu atbildes triecienu ar starpkontinentālajām ballistiskajām raķetēm.

Atgādināšu, ka par pamatu kodolieroču vēršanai pret ienaidnieku Krievija uzskata vitāli nozīmīgu valsts vai militāro objektu apdraudējumu. Krievijas Aizsardzības ministrija dislocējusi OTRK "Iskander" Kaļiņingradas agabalā 2018. gada februārī, atbildot uz augošajiem militārajiem draudiem rietumu stratēģiskajā virzienā.

Tehnoloģiskais pārākums

Cīņai ar nosacītā pretinieka kuģiem Kaļiņingradas apgabalā operatīvi izvērsti krasta raķešu kompleksi "Bastion". Saskaņā ar mācību uzdevumu, 12. jūnijā "pretinieks" mēģināja iznīcināt jūras komunikācijas un vērst raķešu triecienu pret Baltijas flotes grupējuma kuģiem. KRK "Bastion" komandas, saņēmušas norādījumus, izpildīja elektronisko palaišanu un nosacīti likvidēja "pretinieka" kuģu uzbrukuma grupu jūrā.

Krasta "Bastion" ar virsskaņas pretkuģu raķetēm P-800 "Oniks" ļauj radīt Baltijas jūrā ierobežotas piekļuves un manevra zonas. Komplekss aizsargā krastu vairāk nekā 600 km garumā, kaujas pozīcijā to iespējams izvērst piecu minūšu laikā. Paštēmējošā spārnotā raķete ar starta masu 3 tonnu apmērā sasniedz ātrumu, kas 2,5 reizes pārsniedz skaņas ātrumu. Tā ir praktiski nenotverama mūsdienu PGA un PRA sistēmām, un spēj izsist no ierindas jebkādas tonnāžas kara kuģi vairāk nekā 300 km attālumā no krasta (citi dati liecina, - līdz 500 km). KRK "Bastion" divizions ietver astoņas starta iekārtas, tātad divizionā pastāvīgi gatavas startam 16 raķetes. Diviziona munīcijas krājums – līdz 36 pretkuģu spārnotās raķetes, taču tās spēj likvidēt arī radiokontrastainus mērķus uz sauszemes.

"Bastion" iespējams izmantot cauru diennakti, jebkādos meteoroloģiskos apstākļos, ar autonomu pavēršanos pret mērķi pēc starta. Komplekss neprasa precīzus norādījumus par mērķi, tā galvenā priekšrocība ir raķetes "intelekts", īpaši efektīvs zalves gadījumā. Lidojumā raķetes nepārtraukti pārsūta viena otrai informāciju, automātiski sadala savā starpā mērķus (pēc to nozīmes) un nereaģē uz viltus mērķiem. Katras raķetes atmiņā ir visu domājamā pretinieka karakuģu "elektroniskie portreti", tāpēc tikšanās punktā iespējams automātiski identificēt kuģu grupas tipu un uzbrukt galvenajiem mērķiem. Programma patstāvīgi izvēlas uzbrukuma taktiku, ņem vērā pretinieka PGA un REB sistēmu iespējas. Kad likvidēts flagmanis, zalves pārējās raķetes pievēršas citiem mērķiem, divu raķešu trāpījums vienā kuģī ir izslēgts. Kaujas apstākļos "Bastion" pirmo reizi tika pārbaudīts 2016. gada rudenī – raķešu trieciens pa kauljinieku objektiem Sīrijā bija precīzs un graujošs.

Draudi pārvēršas par mērķiem

Mācību "Baltops 2020" fonā Baltijas flotes jūras aviācijas frontes bumbvedēji Su-24 un izveicīgie daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-30M 11. jūnijā izspēlēja uzbrukumus virsūdens mērķiem jūras poligonos. Ekipāžas izlidoja uz noteikto kvadrātu, lai noteiktu situāciju un veiktu mācību apšaudi pa mērķiem, kuri imitēja pretinieka kuģu vienību. Treniņos tika izmantotas vairāk nekā 10 lidmašīnas no Baltijas flotes jūras aviācijas vienības.

Dienu iepriekš kaimiņi no Ļeņingradas gaisa kara spēku armijas un Rietumu kara apgabala pretgaisa aizsardzības – iznīcinātāju Su-35S ekipāžas organizēja raķešu apšaudi pa gaisa mērķiem mācībās Karēlijā. Iznīcinātāji izspēlēja pāra un grupas pilotāžu minimālā un maksimālā augstumā, dienā un naktī. Šī apmācību plānveida epizode noteikti dos signālu neitrālajai Somijai gadījumam, ja tā tiks vēl tālāk ievilkta Krievijai naidīgajās NATO kara spēlēs Baltijā.

Rietumu kara aviācijas Ļeņingradas armijas aviācijas (trieciena helikopteri Mi-35 un daudzfunkcionālie Mi-8MTŠ) ekipāžas ar raķetēm un bumbām apšaudīja uzbrūkošu "pretinieku" Kingisepas poligonā Ļeņingradas apgabalā.

Savukārt 12. jūnijā veselas piecas amerikāņu izlūkošanas lidmašīnas, kā arī Francijas Gaisa spēku tālās radiolokācijas lidmašīna vairākas stundas izpildīja izlūkošanas lidojumus pie Krievijas robežām Baltijas reģionā. ASV GS stratēģiskais izlūks RC-135W vairākas stundas pārvietojās gar Kaļiņingradas apgabala robežām Polijas gaisa telpā un virs Baltijas jūras. Vienlaikus divas ASV GS radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīnas Beechcraft RC-12X Guardrail (no Šauļiem Lietuvā) līkločiem pārvietojās gar Kaļiņingradas apgabala ziemeļu un ziemeļaustrumu robežu Lietuvas gaisa telpā, aptuveni 40 km attālumā no KF robežas. Uz rietumiem no Kaļiņingradas apgabala Baltijas jūras gaisa telpā pārvietojās ASV JKS patruļas pretzumūdeņu lidmašīna P-8A Poseidon. Polijas gaisa telpā uz dienvidrietumiem no Kaļiņingradas apgabala ilgu laiku lidoja Francijas GS tālā radiolokācijas darbības rādiusa lidmašīna E-3CF Sentry AWACS. Vēlāk virs Baltijas starptautiskajiem ūdeņiem parādījās amerikāņu izlūks U-2S, kas devās Krievijas jūras robežu virzienā.

Šī neveselīgā militārā aktivitāte nesola neko labu Baltijas reģiona valstīm.

Maskava uzskata, ka ASV un NATO tuvošanās Krievijas teritorijai apdraud valsts nacionālo drošību, un konsekventi stiprina bruņoto spēku grupējumu rietumu stratēģiskajā virzienā. Pie tam jāpiebilst, ka, atšķirībā no ASV un vairākām citām valstīm, Krievija aizsardzības spējas nostiprina pati savā teritorijā.

114
Tagi:
drošība, aizsardzība, Baltops, NATO, Baltija, ASV
Pēc temata
Krievijas aizsardzības ministrs konstatēja, kur atrodas lielākie draudi valstij
NATO paskaidroja Krievijai, kāpēc apmāca karavīrus pandēmijas laikā
NI paskaidroja, kāpēc Krievijai ir pamats raizēties par NATO iebrukumu
NATO kuģi Baltijas jūrā: Latvija piedalās BALTOPS 2020
Koronavīruss

"Krievijas vakcīna pret koronavīrusu: vienkārši, jau viss ģeniālais"

6
(atjaunots 17:08 12.08.2020)
Mums, praktizējošajiem ārstiem, ir kauns skatīties uz šo pagrīdes jezgu. Mēs gaidām, kad pārtrūks koronavīrusa pacientu plūsma.

Mēs, ārsti, esam guvuši panākumus koronavīrusa infekcijas pacientu ārstēšanā, izmantojot monoklonālās antivielas, steroīdus un pretvīrusa preparātus, stāsta Sergejs Carenko, reanimatologs, Lomonosova Maskavas valsts universitātes Fundamentālās medicīnas fakultātes profesors.

Tagad slimnieki mirst retāk, taču joprojām smagas slimības gaitas gadījumos mēs esam spiesti pārvest viņus uz MPL. Pēc tam seši-astoņi cilvēki no katriem desmit nomirst no slimnīcas infekcijām. Šādus slimniekus glābtu jaunas antibiotikas. Taču to izstrādei ir nepieciešami gadi.

Ir arī cits veids: pasargāt cilvēkus no koronavīrusa infekcijas. Šī metode ir laba visos aspektos – gan cilvēks vesels, gan apkārtējos neaplipinās. Galu galā: jo vairāk būs pret slimību rezistentu cilvēku, jo biezāks būs imūnais slānis sabiedrībā, jo drīzāk pienāks epidēmijas beigas.

Pagaidām imunitāte pret slimību veidojas tikai tādā gadījumā, ja cilvēks to izslimo. Bet ir taču arī drošāks variants – imunizācija. Pie tam ir efektīva un droša vakcīna, ko izstrādājuši Gamaleja vārdā nosauktā institūta speciālisti. Šis institūts mikrobioloģijas sabiedrībā ir tāds pats zīmols, kā Mercedes automobiļu ražošanā.

Akadēmiķus Gincburgu un Logunovu es pazīstu daudzus gadus. Ar viņiem un viņu darbiniekiem mēs izstrādājam jaunas cīņas metodes ar izturīgām baktērijām. Turklāt institūta zinātnieki jau ir veiksmīgi izstrādājuši vakcīnas pret Ebolu un MERS. Pat vēl vairāk – viņi ir apguvuši drošu un efektīvu to izstrādes ceļu – vektora metodi. Cilvēkam nekaitīgajam adenovīrusam kā nesējraķetei piesprauž orbitālo staciju – daļiņu koronavīrusa. Un palaiž cilvēka organismā. Pēc tam veidojas imunitāte gan pret "nesējraķeti", gan pret "orbitālo staciju". Lai nostiprinātu panākumus, pēc trim nedēļām tādu pašu "orbitālo staciju" palaiž ar citu "nesējraķeti", citu adenovīrusu. Un atkal veidojas imunitāte. Rezultātā pret abiem adenovīrusiem veidojas vājāka imunitāte (tas taču organismam nav nepieciešams), savukārt pret koronavīrusu – stabila un drošā imūna aizsardzība.

Vienkārši, kā jau viss ģeniālais. Tomēr nevienam neienāca prātā tādas nianses, tikai mūsu meistariem. Pasaulē tiek izstrādātas vēl dažas vektora vakcīnas, taču ne ar divām "nesējraķetēm"!

Vakcīna jau ir izmēģināta brīvprātīgajiem. Pie tam starp pirmajiem bija visi Gamaleja vārdā nosauktā institūta darbinieki. Viņi ir kā jauna tilta celtnieki – nostājās zem jaunuzbūvētā tilta brīdī, kad pa to brauca pirmais vilciens! Pēc tam vakcīna tika izmēģināta uz brīvprātīgajiem – militārpersonām. Nevienas kontrindikācijas, visiem ir spēcīga imunitāte.

Nav brīnums, ka presi uzreiz pāršalca kritikas vilnis - no vienkāršiem izdomājumiem par nozagtām tehnoloģijām līdz pseidozinātniskiem prātojumiem par potenciālu stāvokļa pasliktināšanos, nejauši inficējoties ar koronavīrusu, periodā, kad veidojas imunitāte  pret vakcīnu. Pēdējais skan baisi: antivielu atkarīgā uzlabošanās (ADE). Nezinātājiem tas izklausās baisi. Savukārt virusologi zina, ka ADE efekts ir aprakstīts tikai Denges drudzim, un pat nav saistīts ar vakcināciju. Pārējos gadījumos efektu dažkārt redz mēģenē. Turklāt ne koronavīrusu infekciju gadījumos.

Te nu rodas jautājums. Kas finansē šo kampaņu presē? No kā ir atkarīgi "neatkarīgie eksperti"? Nav nekāds lielais noslēpums: no citiem vakcīnu ražotājiem, kuri pagaidām atpaliek no Krievijas zinātniekiem. Vēl no pretvīrusu preparātu ražotājiem – kompānijām, kas ražo dažkārt efektīvas zāles, taču tās der tikai slimības vieglas formas apstākļos un tām ir virkne blakņu.

Mums, praktizējošajiem ārstiem, ir kauns skatīties uz šo pagrīdes jezgu. Mēs gaidām, kad pārtrūks koronavīrusa pacientu plūsma un mēs beidzot varēsim ķerties klāt citām slimībām, kam mums pagaidām nepietiek laika epidēmijas

6
Tagi:
veselība, ārsti, vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
PVO: Covid-19 ir 10 reizes bīstamāks par cūku gripu, un to apturēs tikai vakcīna
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
Vakcinācija, foto no arhīva

Rietumi pārdzīvo par "Putina izmēģinājuma jūrascūciņām"

16
(atjaunots 12:56 12.08.2020)
Potes pret Covid-19 izstrāde pārvērtās sacīkstēs, kurā izrādījās iesaistītas gan farmaceitiskās korporācijas, gan veselas valstis.

Krievijā – un arī pasaulē – piereģistrēta pirmā vakcīna pret koronavīrusu, raksta portālā RIA Novosti komentētāja Irina Alksnis. Tā tika izstrādāta N. Gamaleja vārdā nosauktajā Nacionālajā epidemioloģijas un mikrobioloģijas centrā un ieguva nosaukumu "Sputnik V".

Par vakcīnas reģistrāciju paziņoja Vladimirs Putins, kurš piebilda, ka viena no viņa meitām saņēma poti, veiksmīgi izejot abus tās posmus.

Šī ziņa, protams, atgādina citu slavenu epizodi no Krievijas vēstures, kad 1768. gada rudenī pote pret bakām tika veikta Katrīnai II Lielajai un 14 gadus vecajam troņmantniekam. Tiesa, iemesli, kādēļ Krievijas prezidents publiskoja šo informāciju, stipri atšķiras no viņa dižās priekšgājējas.

Toreiz, pirms divarpus gadsimtiem, imperatore tiecās pārvarēt aizspriedumus un bailes Krievijas sabiedrībā no jaunās medicīniskās procedūras. 2020. gadā prezidents ir spiests atklāt personīgo informāciju, no kā viņš vienmēr cenšas izvairīties, jo valsts izrādījusies iesaistīta kārtējā – un ļoti netīrā – informācijas kara raundā.

Lai novērtētu izcēlušos riebeklību līmeni, pietiek ar vienu virsrakstu: "Filipīnu Duterte izsaucās kļūt par Putina (izmēģinājuma) jūrascūciņu krievu vakcīnai pret koronavīrusu". Tieši ar šādu virsrakstu "Vācijas vilnis" izlaida ziņu par to, ka Filipīnu prezidents pauda gatavību pirmais valstī izmēģināt uz sevis Krievijas vakcīnu.

Potes pret Covid-19 izstrāde pārvērtās sacīkstēs, kurā izrādījās iesaistītas gan farmaceitiskās korporācijas, gan veselas valstis. Pēkšņais Krievijas izrāviens, kura ķērās klāt šai tēmai nedaudz vēlāk par Ķīnu, ASV un Lielbritāniju, procesa līderos izraisa šobrīd mokošas sāpes mūsu rietumu partneriem. Iemeslu tam ir daudz un dažādu.

Pirmkārt, pretrunas ar visprogresīvākajām idejām. Autoritārā atpalikusī Krievija nevar apsteigt Rietumus izcilu rezultātu iegūšanā sarežģītā zinātniskā un tehnoloģiski progresīvā nozarē. Un nav nekādas nozīmes, ka mūsu valsts aktīvos ir vecā epidemioloģiskā skola, uzkrātā pieredze un lieli sasniegumi tieši vakcīnu izstrādes jomā.

Otrkārt, draudi Rietumu ģeopolitiskajai ietekmei. Jo ja Krievija aktīvi sadarbosies ar citām valstīm to iedzīvotāju vakcinācijas pret Covid-19 tēmā, tad tā saņems papildu iespējas pastiprināt savu autoritāti tur. Un to, protams, nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut.

Un treškārt, nauda. Kolosālas summas, kuras šobrīd stāv uz kārts un kurām, protams, vēlētos uzlikt ķepas vadošie pasaules farmaceitiskie koncerni. Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka viņa organizācija jau ir saņēmusi pieteikumus viena miljarda vakcīnas devu iegādei no vairāk nekā 20 pasaules valstīm. Var provizoriski iztēloties, kādā astronomiskā peļņā tas varētu izvērsties farmaceitiskajam biznesam, sevišķi ar daudzkārt uzskrūvētu cenu.

Tādēļ nebūt ne nejauši Klīnisko pētījumu organizāciju asociācijā (KPOA), kura vakar aicināja pašmāju Veselības ministriju nereģistrēt vakcīnu pret koronavīrusu, kamēr nebūs pabeigta trešā izmēģinājumu fāze, sastāv lielākie pasaules farmakoloģijas milži: tādi visiem zināmie zīmoli, kā Pfizer, Bayer, Novartis un tā tālāk. Var saprast viņu pārdzīvojumus un sāpi, jo viņiem garām palido milzīgs piķis, uz kuru tiem bija savas cerības un plāni.

Nav svarīgi, ka viņu pretenzijas noraidīja gan Krievijas oficiālās struktūras, gan zinātnieki-epidemiologi. Diez vai farmakoloģijas lobētāji nopietni cerēja iesaldēt notiekošo procesu.

Viņu galvenais mērķis ir publiska pašmāju izstrādājuma diskreditācija, turklāt ne tikai un ne tik daudz valstī, cik ārzemēs. Jo šis KPOA aicinājums rada iespēju rietumu medijiem pilnā balsī kliegt par tās it kā nedrošumu.

Tikai tagad viņiem nāksies rakstīt vēl arī par to, ka "Putina izmēģinājuma jūrascūciņu" saraksta papildinājies ar Krievijas prezidenta meitu. Un tas manāmi noniecina jaunā "Kremļa nozieguma" atmaskošanas efektu.

16
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
EK paziņoja, ka no Krievijas it kā nākot dezinformācija par koronavīrusu
Barselonas zinātnieki jau pagājušajā gadā atraduši koronavīrusu SARS-CoV-2
Krievijā nosauca masveida vakcinācijas pret koronavīrusu uzsākšanas termiņus
Eksperts: Krievijai un ASV ir jāsadarbojas cīņā ar koronavīrusu
F-15 Eagle

NATO rīkojas provokatīvi: KF ĀM redz konflikta potenciāla izaugsmi Baltijas jūras reģionā

0
(atjaunots 18:38 12.08.2020)
NATO darbības rada priekšnosacījumus konflikta potenciāla izaugsmei Baltijas jūras reģionā, KF deeskalācijas piedāvājumi tika ignorēti, paziņoja KF ĀM.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. NATO darbības bieži vien robežojas ar provokāciju un agresiju, pilnvērtīga militārpersonu dialoga trūkuma apstākļos tas rada priekšnosacījumus konflikta potenciāla kāpumam tostarp Baltijas jūras reģionā, paziņoja intervijā RIA Novosti KF ĀM Otrā Eiropas departamenta direktors Sergejs Beļajevs.

Diplomāts atzīmēja, ka Krievijas Bruņoto spēku aktivitāte Baltijas jūrā, kā arī Arktikā ir krietni zemāka, nekā Ziemeļatlantijas aliansei. Krievija vairākkārt piedāvājusi partneriem militārās spriedzes deeskalācijas pasākumus, kuru vidū bija dialoga atjaunošana starp militārpersonām, mācību rajonu novirzīšana no Krievijas un NATO saskarsmes līnijas. Tāpat Krievijas militārpersonas un diplomāti rosina jautājumu par bīstamās militārās darbības un incidentu novēršanu Baltijas jūras un Melnās jūras reģionos, piedāvājot noteikt minimālo pietuvošanās distanci lidmašīnām un kuģiem, izmantot transponderus, informēt vienam otru par gaidāmajām mācībām, aicināt novērotājus uz manevriem.

Viņš atzīmēja, ka NATO Krievijas iniciatīvas būtībā ignorēja.

Iepriekš KF Aizsardzības ministrijas vadītājs Sergejs Šoigu paziņoja, ka Rietumu stratēģiskais virziens rada vislielākos draudus Krievijas militārajai drošībai. Aizsardzības ministrijas vadītājs paziņoja, ka draudu neitralizācijas nolūkos Rietumu militārajā apgabalā šogad ieplānoti 28 organizācijas pasākumi karaspēku kaujas sastāva pilnveidošanai, kuri tiek sinhronizēti ar mūsdienu ieroču piegādi.

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās sakarā ar Krimas atkalapvienošanos ar KF un konflikta sākšanos Ukrainas austrumos. Sakarā ar it kā pieaugušo Krievijas "agresiju" NATO Varšavas samitā pieņēma lēmumu palielināt savu klātbūtni Austrumeiropas valstīs. Pa vienam starptautisko spēku bataljonam tika izvietots Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā. Tāpat palielinājies KF robežu tuvumā sabiedroto veikto militāro mācību skaits.

Maskavā ne vienu reizi vien ir paziņojuši, ka nav ieinteresēti konfrontācijas rosināšanā ar NATO – nedz Baltijas reģionā, nedz kur citus, un uzsvēra, ka Krievija nekad neuzbruks nevienai NATO valstij. Pēc KF ĀM vadītāja Sergeja Lavrova sacītā, NATO labi zina, ka Maskavai nav nekādu uzbrukumu plānu. Alianse izmanto to kā ieganstu, lai izvietotu vairāk tehnikas un bataljonu Krievijas robežu tuvumā.

Pēc KF ĀM vadītāja vietnieka Aleksandra Gruško sacītā, NATO darbības Krievija ņem vērā savā militārajā plānošanā.

0
Tagi:
Baltija, NATO
Pēc temata
Atklāta Baltijas vājā vieta situācijā, ja sāksies karš ar Krieviju
Pentagons paskaidroja, kāpēc bruņotie spēki tiek pārvietoti tuvāk Krievijas robežām
Poļu eksperts atrada Baltijas valstu vājo vietu
Tramps izved karaspēkus no Vācijas par labu ASV. Un visai pasaulei