OPEC

"Tūkstoš dolāri par barelu": amerikāņu plāns šokējis naftas tirgu

59
(atjaunots 12:21 02.05.2020)
ASV nav iekļāvušās, vismaz ne oficiāli, OPEC+ darījumā, ko noslēgusi Krievija un citi naftas eksportētāji, toties neoficiāli tam itin labi varētu pievienoties Teksasa, kas iegūst lielāko daļu slānekļa ASV.

Liktenīgais lēmums – piespiest "slānekļa revolūcijas" epicentra naftas kompānijas ierobežot ieguvi – iespējams, tiks pieņemts jau 5.maijā, turklāt Teksasas naftas sektora regulēšanas valsts aģentūra nekādus "burkānus" izdāļāt nedomā. Ierēdņu rokās ir tikai smaga pātaga – sods par katru "lieko" barelu. Lai pie zaudējumiem pieradušās slānekļa firmas neuzskatītu to tikai par nerentablā biznesa tālākiem izdevumiem, piedāvāts noteikt sodu 1000 dolāru apmērā par barelu – tam vajadzētu atvēsināt pat brīvību mīlošākos naftas ieguvējus, portālā RIA Novosti stāsta Ivans Daņilovs.

"Houston Chronicle", Teksasas galvenais medijs, stāsta par ieguves ierobežošanas plānu un to, kādas cīņas izvērsīsies ap tā pieņemšanu:

"Teksasas dzelzceļa komisija, kas regulē naftas un gāzes nozari, ierosināja sabiedrisko diskusiju par ierosinājumu, kas ļautu samazināt naftas ieguvi štatā par 20% mēnesī. (..) Piedāvātā rīkojuma teksts tika publicēts pirms sēdes, kurā komisija plāno balsojumu par plānu (sēde notiks otrdien, 5.maijā). Komisija nav laidusi klajā rīkojumus par ieguves samazināšanu kopš 70.gadiem, taču jēlnaftas pārdaudzums pasaulē, kas veidojies koronavīrusa pandēmijas rezultātā, mudināja (slānekļa naftas ieguves kompānijas – aut.) "Pioneer Natural Resources" un "Parsley Energy" lūgt aģentūru izmantot savas pilnvaras prerogatīvu. Lūgums radīja plaisu naftas un gāzes nozarē: mazo ražotāju un dabas aizstāvju koalīcija atbalsta ieguves ierobežošanu, savukārt nozares tirdzniecības asociācijas, lielās kompānijas un cauruļvadu operatori kategoriski iebilst."

Samazināšana par 20% - tas ir aptuveni tikpat daudz, cik Teksasai nāktos ierobežot, ja štats vai ASV kopumā būtu parakstījušas vienošanos ar OPEC+. Diezin vai šāds skaitlis izraudzīts nejauši. Pastāv zināmas aizdomas, ka ir noteikts politiskais pieprasījums pieņemt tādu lēmumu, taču tas nenozīmē, ka lēmums tiks pieņemts.

ASV patlaban darbojas modelis "tirgus lemj", un tas faktiski noved pie tādiem incidentiem, kā nesenais amerikāņu naftas West Texas Intermediate cenu kritums līdz negatīvam lielumam, taču šis modelis daudzus neapmierina. Nelielie naftas ieguvēji (Teksasā ir liels skaits kompāniju, kurās strādā pa 20 cilvēki un kas iegūst mazāk nekā 1000 barelus dienā) labprāt gribētu panākt ieguves samazinašanu. Teksasas komisijas projekts paredz, ka "mazais naftas biness" būs atbrīvots no kvotām, ierobežojumi skars lielās un vidējās kompānijas. Kompānijas "Pioneer Natural Resources" un "Parsley Energy", kas iniciēja piespiedu ierobežojumu ideju, ir lielie slānekļa ieguvēji, tomēr daudz mazāki nekā konvencionālās naftas industrijas giganti, tādi kā "Exxon" vai "Chevron". Ierobežojumu iniciatori cer, ka ieguves samazināšana dos viņiem iespēju izdzīvot līdz augstākām cenām, savukārt no finansiālā viedokļa vājākie konkurenti jebkurā gadījumā bankrotēs.

Amerikāņu žurnālisti taisnīgi atzīmē, ka konvencionālās naftas industrijas giganti iebilst pret ierobežojumiem, lai arī īstermiņa perspektīvā var gūt ievērojamu labumu. Viņu viedoklis ir loģiski saprotams: viņi vēlas vispirms ieraudzīt, kā nomirs slānekļa kompānijas, tas ir, vienkārši likvidēt tās, izmantojot situāciju ar koronavīrusu, un tā labad ir gatavas dažus mēnešus vai ilgāk paciest zemas cenas. Protams, oficiāli tās apliecina, ka rūpējas par brīvo tirgu, taču jābūt pavisam naivam, lai noticētu amerikāņu naftas industrijas "vecā" segmenta kapteņu ideālismam pēc gadiem ilgās slānekļa kompāniju pašdarbības.

Lietišķās informācijas aģentūra Bloomberg konstatēja, ka stāsta beigas jebkurā gadījumā būs skumjas: "Naftas negatīvās cenas, tankkuģi jūrās ar pilnām tilpnēm kravas, ko neviens nevēlas saņemt, un treideri, kuri radoši risina naftas uzglabāšanas jautājumu. Nākamā nodaļa naftas krīzē tagad ir neizbēgama: naftas rūpniecības nozīmīgās daļas kuru katru brīdi var slēgties."

No amerikāņu puses loģiskāk būtu faktiski pievienoties Saūda Arābijai, Krievijai un citiem atbildīgajiem naftas ieguvējiem. Taču pat pašā Teksasas komisijā ir "tirgus fundamentālisti". Viens no viņiem, priekšsēdētājs Veins Kristiāns (viņam neizdevās nepieļaut, lai dienas kārtībā parādītos ierosinājums par ieguves samazināšanu), nolēma nākt klajā ar aicinājumu aizsargāt brīvo tirgu, neskatoties ne uz kādiem faktoriem: "Tiklīdz Covid-19 paliks aiz muguras, naftas produktu, piemēram, benzīna pieprasījums neapšaubāmi pieaugs, jo amerikāņi atkal sāks braukāt uz darbu. Situācija stabilizēsies. Runa nav par "ja", runa ir par to, "kad" tas notiks. Šī nav pirmā krīze, ar ko saskarusies mūsu valsts, nav arī pēdējā. Taču vienmēr, kad mēs saskaramies ar grūtībām, Amerika kļūst stiprāka, tāpat kā Teksasa. Tāpēc es joprojām pieturēšos pie brīvā tirgus principiem un iebildīšu pret kvotēšanu Teksasā."

ASV var atteikties no ierobežojumiem. Domājams, tas ne īpaši ietekmēs valts naftas tirgus likteni, toties Teksasas komisijas lēmumam būs visai nopietnas ģeopolitiskās sekas. Lieta tāda, ka jau 2019.gadā amerikāņu eksperti nopietni bažījās par to, ka Saūda Arābija un Krievija ir radījušas jaunu naftas aliansi, kas varēja celt un pazemināt "melnā zelta" cenas, turklāt aliansē piedalījās gan OPEC, gan citas valstis. 2020.gadā, kad OPEC+ darījums nesekmējās, amerikāņu ģeopolitikas eksperti, protams, ļoti nožēloja naftas cenu krišanos, taču milzīgi priecājās par to, ka alianse, kas viņus biedēja pērn, vairs neapdraud amerikāņu globālo enerģētisko politiku, kā arī ASV diplomātiju Tuvajos Austrumos. OPEC+ jaunais bezprecedenta darījums zināmā mērā atkal atmodina amerikāņu šausmas un pat pastiprina tās, jo tagad darbību koordinācija naftas tirgū ir paplašinājusies un iekļauj arī NATO valsti. Financial Times vēsta, ka "Norvēģija samazinās naftas ieguvi par 13%", tātad Norvēģijas valdība ir izpildījusi savu neformālo solījumu OPEC+ valstīm.

Krīze beigsies, taču paradums vienoties par naftas tirgu likteni bez ASV itin labi var saglabāties. Tiesa, pat relatīvi vientuļas vai vismaz mazākumā būdamas, Savienotās Valstis var mierināt sevi ar faktu, ka "brīvā tirgus" principi palikuši neskarti.

Tikai slānekļa sektoru šie principi tik un tā nepabaros.

59
Tagi:
naftas tirgus, OPEC, ASV
Pēc temata
Nafta, gāze un pasaules ekonomika koronavīrusa turbulences apstākļos
Krievija, OPEC un ASV gatavojas radīt jaunu kārtību
"Izskatās, ka krievi uzvar naftas karā"
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

15
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

15
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

14
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

14
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

0
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
0
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu