Militārās mācības Baltijas jūrā, foto no arhīva

Krievijas Su-24, NATO F-16 un Donald Cook: kas noticis Baltijas jūrā

185
(atjaunots 11:55 27.04.2020)
NATO spēku "peļu danči" Baltijas jūrā attaisno un padara nepieciešamas Krievijas Baltijas flotes un Rietumu kara apgabalu spēku aktivitātes.

Ilggadēja "cīņa ar ēnu" ir gana garlaicīga nodarbe un nedod pārliecību par ārvalstu spēku lietderību vai vismaz kaut kādu jēgu Baltijas reģionā. Tāpēc NATO ir spiesta izdomāt sižetus par pašu vīrišķību un filmēt aktuālus video Krievijas Baltijas flotes kuģu un lidmašīnu ikdienišķo un plānoto darbu fonā.

17. aprīlī Beļģijas GKS (to lidmašīnas patrulē Baltijas valstu debesis) preses dienests publicēja video ierakstu, kurā beļģu iznīcinātāji F-16 Baltijas jūras gaisa telpā pārtver un pavada Krievijas frontes bumbvedējus Su-24M, iznīcinātājus Su-27 un Su-30SM. Pārveršana it kā notiek laikā, kad Krievijas aviācija "aplido" ASV Jūras spēku 6.flotes raķešu eskadras kuģi "USS Donald Cook" pie Lietuvas krastiem.

"Dramatisko brīdi" apgaismoja arī britu tabloīds "Daily Mail", tātad ar "piektdienas sadursmes" kadriem no starptautiskās gaisa telpas varēja iepazīties tūkstošiem izdevuma vietnes apmeklētāju un sajust, cik bīstami ir tie krievi ar šausmīgajām resnajām "gaiss-virsma" raķetēm. Daudzi bija vareni iespaidoti – gandrīz 300 komentāru un 700 pārpublikāciju sociālajos tīklos.

Taču Krievijas lidmašīnu izlidojumi un tikšanās ar beļģu F-16 nebūt nav saistīti ar "Kuka" medībām – tās bija ikdienišķas Baltijas flotes mācības.

Ieplānoti manevri

Krievijas Rietumu kara apgabala (RKA) un Baltijas flotes (BF) atbildības zonā šajās dienās izvērsās vesela virkne Sauszemes spēku, aviācijas, pretgaisa aizsardzības un flotes spēku integrēto mācību. Manevri bija iepriekš ieplānoti un ne mazākajā mērā nav saistīti ar amerikāņu eskadras kuģa "Donald Cook" vai beļģu iznīcinātāju klātbūtni reģionā.

Izlūkošanai un "Kuka" aplidošanai pietiktu ar vienu pašu lidmašīnu Su-24MR, un mēs jau vairākkārt esam novērojuši līdzīgus sižetus Baltijā un Melnajā jūrā. Šodien pastāv arī svarīgāki uzdevumi.

21. aprīlī Baltijas flotes jūras aviācijas vienības lidmašīnu Su-30SM un Su-24 ekipāžas izpildīja lidojumus virs Kaļiņingradas apgabala un jūras, pildīja sauszemes vienību artilērijas atbalsta uzdevumus, likvidēja komandpunktus poligonos, nosacītā pretinieka bruņutehniku un karaspēkus. Īpaša uzmanība tika veltīta uzbrukuma un aizsardzības manevru izpildei pilotēšanas gaitā atšķirīgā augstumā un ātrumā. Tajā pašā dienā Donskoi aerodromā Kaļiņingradas apgabalā trieciena helikopteru Mi-24, transporta helikopteru Mi-8 un kuģu helikopteru Ka-27 un Ka-29 ekipāžas saskaņā ar plānu organizēja jūras desanta izsēdināšanu neiekārtotā krastā.

Vienlaikus kuģu desanta grupa: lielie desanta kuģi "Kaliningrad" un "Korolev", mazais desanta kuģis "Evgeny Kocheshkov" un desanta kuteri atvairīja nosacītā pretinieka aviācijas uzlidojumu. Ekipāžas aktīvi izmantoja radioelektroniskās cīņas līdzekļus. Pēc tam lielie desanta kuģi izspēlēja jūrā dislocētu mērķu artilērijas apšaudi.

Desants izsēdās krastā Hmeļovkas poligonā Kaļiņingradas apgabalā. Jūras kājnieku vienības, kuģu ekipāžas un aviācija izpildīja uzdevumu pārraut nosacītā pretinieka organizēto aizsardzību pret desantu no jūras un ieņemt krastu. Ar uguns atbalstu no jūras krastā strādāja BF jūras kājnieku vienības desanta un trieciena rotas, kā arī aptuveni 20 bruņutransportieru BTR-82A vienības.

BF raķešu kuģu ekipāžas organizēja šaušanas mācības pa gaisa mērķiem un izspēlēja spārnoto raķešu triecienus pa mērķiem jūrā un krastā. Manevru saturs un raksturs uzskatāmi demonstrē ārvalstu "partneriem" Krievijas operatīvo un stratēģisko pārspēku Baltijas reģionā. Astoņi beļģu iznīcinātāji un viens amerikāņu eskadras kuģis neko īpašu nepaveiks.

Peļu danči

Līdz ar NATO militārās aktivitātes pavasarīgo saasināšanos Krievijas robežu tuvumā amerikāņu raķešu eskadras kuģis "USS Donald Cook" veicina militārās vadības automatizētās sistēmas izveidi, sakarus un izlūkošanu NATO pretgaisa un pretraķešu līdzekļiem. Tomēr "partneri" ir pamatīgi atpalikuši. Modernais bruņojums un ģeogrāfiskais izvietojums padara Krieviju neievainojamu gan Baltijas jūrā, gan tās krastos.

Domājams prātīgākie komandieri Briselē un Vašingtonā to saprot. Citādi jau Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs nebūtu 22. aprīlī apspriedis ar NATO apvienoto bruņoto spēku komandieri Todu Voltersu "savstarpēji interesējošos jautājumus". Šādi sakari saglabājas, neskatoties uz Krievijas un NATO attiecību iesaldēšanu.

Maskava nebūvē kara bāzes pie Savienoto Valstu robežām, piemēram, Meksikā, un tai ir tiesības uz līdzīgu miermīlīgu attieksmi no Vašingtonas puses. Tomēr Latvijā, Lietuvā un Igaunijā dislocēti tūkstošiem ārzemju karavīru, arī amerikāņi. Baltijas valstis ir pārvērstas par lielu poligonu un placdarmu.

Alianses daudznacionālais bataljons (aptuveni 1400 karavīri) Lielbritānijas vadībā atrodas Tapas armijas bāzē, 100 km attālumā no Krievijas robežas. Tur ir simtiem smagās bruņutehnikas vienību, arsenāls un noliktavas, modernizēta pacelšanās un nolaišanās josla. Republikā ir arī otra liela kara bāze – Emari. Tā nepārprotami ir pārāk liela Igaunijas armijai. NATO daudznacionālā klātbūtne Latvijā (to komandē "partneri" no Kanādas) arī rada vairākus jautājumus Krievijā. Bez tam Lielvārdē radīta lielākā alianses aviācijas bāze reģionā. Lietuvā alianses daudznacionālo leģionu komandē Bundesvērs.

Ilgi var uzskaitīt ārvalstu kara lidmašīnas, helikopterus, bruņutransportierus un tankus, kuri it kā esot dislocēti pēc rotācijas principa. Runa pat nav par NATO spēku skaitu – militāri politisko spriedzi rada naidīgi noskaņotā bloka uzbrukuma infrastruktūras klātbūtne un paplašināšanās pie Krievijas sliekšņa. Tādu "peļu danču" fonā Baltijas flotes un Rietumu kara apgabala aktivitāte ir attaisnota un nepieciešama. Vēl vairāk – tā pieaugs.

185
Tagi:
militārās mācības, Baltijas jūra, Krievija, NATO
Temats:
NATO austrumu flangā (247)
Arktika

"Gaidām tehniku augustā": amerikāņi gatavojas izsēsties Arktikā

12
(atjaunots 15:00 16.04.2021)
ASV cenšas panākt Krievijas Arktikā. Nesen Sauszemes spēki noslēdza līgumu ar koncernu "Oshkosh Defense" sadarbībā ar Singapūras kompāniju "ST Engineering" un "BAE Systems" par militārās tehniskas izstrādi darbam aiz Polārā loka.

Noskaidrojies, ka amerikāņiem vienkarši nav mūsdienīgu tamlīdzīga tipa mašīnu, esošās ir pamatīgi novecojušas. Komandieri cer, ka izdosies izmēģināt jaunumus jau augustā. Kas par tiem zināms? Par to portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Uzbūvēt līdz jūnijam

Arktika met nopietnu izaicinājumu jebkurai armijai. Zema temperatūra, ledus torosi, dreifējoši ledāji, nekādas infrastruktūras, apgrūtināta loģistika, ilga polārā nakts – tas viss nopietni apgrūtina liela armijas grupējuma izvēršanu.

Korvete Gremjaščij, foto no arhīva
Пресс-служба Минобороны РФ

Aukstā kara laikos ASV, atšķirībā no PSRS, neveltīja reģionam pienācīgu uzmanību, tāpēc tagad Pentagona rīcībā ir viens vienīgs darbspējīgs ledlauzis "Polar Star". Krievijai – vairāk nekā 40 šī tipa kuģi. Piedevām amerikāņiem Arktikā faktiski nav armijas bāzu.

Trūkst tehnikas sauszemes spēku vajadzībām, kas varētu pārvadāt kravas un kareivjus smagajos polārajos apstākļos. Vienīgie piemērotie vilcēji-visurgājēji ir zviedru divposmu kāpurķēžu Bandvagn 206, pieņemti bruņojumā ar apzīmējumu Small Unit Support Vehicle (SUSV, mazā vienību atbalsta mašīna). Taču pirmās šī tipa mašīnas nonākušas no konveijera pirms 40 gadiem un jau sen neatbilst prasībām.

Armija nolēmusi atjaunot arktiskās tehnikas parku un izsludinājusi konkursu programmas ColdWeather, All-Terrain Vehicle (CATV, auksta klimata visurgājējs) ietvaros. Pentagons gatavs perspektīvā vilcēja izstrādei, būvei un izmēģinājumiem iztērēt 6,6 miljonus dolāru 2021. finanšu gadā un 9,25 miljonus – 110 CATV iegādei.

Vēlāk parku paplašinās līdz 163 visurgājējiem. Prototipus gaida apmēram 14. jūnijā. No augusta līdz decembra beigām – izmēģinājumi Aļaskā. Uzvarētāju izvēlēsies 2022. finanšu gadā.

Četri varianti

Sagaidāmi četri CATV modeļi. Vispārējā pielietojuma visurgājējam jāuzņem vismaz deviņi kareivji, neskaitot vadītāju, kā arī jāizvieto iekārtas un krājumi trim dienām autonoma darba.

Sanitārais variants ar medicīnas iekārtām paredzēts diviem mediķiem, diviem gulošiem un četriem viegli ievainotiem pacientiem. Komandiera mašīna saņems mūsdienīgus sakaru un vadības līdzekļus. Kravas masīna – lielgabarīta militāro iekārtu pārvietošanai lielā attālumā.

"Šīs mašīnas spēs risināt plaša spektra uzdevumus ekstremāli zemas temperatūras apstākļos citai tehnikai nepārvaramā apvidū, - žurnālistiem stāstīja par CATV programmu atbildīgais ASV armijas virsnieks Tims Godets. – Tām bez grūtībām jāpārvietojas pa ledu, jāpārvar ūdens šķēršļi, viegli jāuzbrauc pa nogāzi, jābūt vienkārši apkalpojamām un ekonomiskām no degvielas patēriņa viedokļa."

Konkursa dalībnieki izmanto agrākos izstrādājumus. "Oshkosh" un "ST Engineering" izvēlējās divposmu vilcēju "Bronco 3". To vairāk nekā 20 gadus izmanto britu armija, kas piedalījās karadarbībā Afganistānā.

"Bronco 3" ir pret lodēm paredzētas bruņas, ložmetēja pamatne, V-veida dibens, kas mazina kaitējumu mīnas sprādzienā. Mašīna pārvar ūdens šķēršļus ar 5 km/h ātrumu.

"BAE Systems" piedāvās jaunumu uz divposmu vilcēja "Beowulf" bāzes, kas lielā mērā līdzinās "Bronco 3" un SUSV, tikai tam ir lielāka kravas nestspēja.

Panākt Krieviju

Pirms mēneša publicētajā "Arktiskajā stratēģijā" amerikaņi atklāti stāstīja par vēlmi pabīdīt malā reģionā Maskavu un Pekinu. Pentagonam īpašas raizes sagādā Krievija, kam ir lielākā ledlaužu flote pasaulē, armijas bāzu tīkls ziemeļu platuma grados un plašs tehnikas arsenāls, kas spēj bez pilnveidošanas strādāt ekstremāla sala apstākļos.

Uzvaras parādēs pastāvīgi piedalās Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu arktiskās modifikācijas: neliela darbības rādiusa zenītraķešu komplekss "Tor-M2DT", zenītraķešu-lielgabala "Pancir-SA" un speciālās sagādes mašīnas.

Gandrīz visa arktiskajam reģionam paredzētā sauszemes tehnika samontēta uz divposmu kāpurķēžu visurgājēju DT-30 "Vityaz" bāzes, ko nebiedē pat bargākais sals (līdz -55 grādiem). Dažas modifikācijas var pārvarēt ūdens šķēršļus – ledus pastāvīgās blīvēšanās apstākļos  Ziemeļpolā šis faktors būtiski palielina mašīnu mobilitāti. Jaunie "Pancir" un "Tor" sedz tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmu S-400 dislokācijas rajonus, kas tiek izvērsti Arktikā kopš 2015. gada.

Unikāls arsenāls ir arī pirmajai Sauszemes spēku arktiskajai vienībai – 80. atsevišķajai motorizēto strēlnieku brigādei, kas dislocēta Alakurti ciemā Murmanskas apgabalā. Pret salu noturīgie kājnieki apgūst īpašas pārgājības mašīnas, kas pārvietojas uz riteņem ar milzīgām zemspiediena riepām. Tādas mašīnas par šķēršļotu apvidu pārvar, nesamazinot ātrumu. Turklāt 80. brigādes kājniekiem ir pilna pievada kravas mašīnas "Ural" un KAMAZ, adaptētas ekstremālam salam, sniega visurgājēji TTM-1901 "Berkut" ar apkurināmu kabiti, kuteri uz gaisa spilvena. Piedevām – suņu un briežu pajūgi.

Lielā Tēvijas kara gados pajūgiem bija milzīga loma Polārā loka aizsardzībā. Ar tiem piegādāja munīciju un karavīrus. Dzīvnieki izies tur, kur tehnika padosies. Turklāt arktiskās brigādes vajadzībām izstrādā sepciālas tanku, kājnieku mašīnu un helikopteru modifikācijas, piemēram, Mi-8MTŠ-VA ar spēkiekārtas galveno agregātu apsildīšanas sistēmu.

12
Tagi:
agresija, bruņojums, Arktika, Krievija, ASV
Pēc temata
"Šausmīgs stāvoklis": NI salīdzināja ledlaužus ASV un Krievijā
"Iepriekš jau bija pazīmes": kāpēc amerikāņu kājnieki izsēžas Ziemeļos
"Neatstāsim krieviem nekādas izredzes": ASV pārvieto bruņojumu uz Norvēģiju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
Donald Cook

Britu Typhoon Rumānijā palīdzēs ASV kuģiem viļņot Melno jūru

12
(atjaunots 14:56 16.04.2021)
ASV JKS eskadras kuģi Roosevelt un Donald Cook ar aviācijas atbalsta grupu – sešiem britu iznīcinātājiem steidz uz kārtējo "sardzi" Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas robežām". Krievija gatavo atbildi.

"Arleigh Burke" tipa eskadras kuģi "Roosevelt" un "Donald Cook" ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk" pildīs uzdevumus Melnās jūras akvatorijā līdz 4.-5. maijam. Misijas atbalstam Lielbritānija nosūtījusi uz Rumāniju sešus daudzfunkcionālos iznīcinātājus Eurofighter Typhoon, kas spēj uzņemt lielā darbības rādiusa precīzās spārnotās raķetes "Storm Shadow" (tās paredzētas aizsargātu komandpunktu likvidācijai). Vašingtonas un Londonas mērķis – "Krievijas agresijas" savaldīšana pret Ukrainu. Piedevām, domājams, uz Ukrainu dosies līdz 100 britu kājnieku, vēsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

UBS vēsta, ka Ukrainas un Lielbritānijas komandu štāba mācībās "Cossack mace 2021" piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīri no piecām NATO valstīm. manevri veltīti "agresorvalsts" bruņoto spēku masveidīga uzbrukuma atvairīšanai Ukrainas teritorijā.

13. aprīlī ASV Kongress ziņoja, ka uz Vāciju tiks nosūtīts papildu militārais kontingents – 500 karavīri un nākotnē Eiropā ieradīsies daudzfunkcionālie iznīcinātāji-bumbvedēji F-35. Viss – Krievijas "savaldīšanai".

Pagaidām nav zināms, kādi kuģi tiks izmantoti Melnajā jūrā ASV armijas plašajās mācībās "Defender Europe 21", tomēr četras gaisa desanta operācijas ar 7000 karavīru dalību maija vidū notiks Bulgārijas un Rumānijas teritorijā. ASV JKS atbalsts ir prognozējams.

Zem "Defender Europe 21" karogiem maijā sapulcēsies 30 tūkstoši kareivju no 26 valstīm. Krievija ir spiesta adekvāti reaģet uz acīmredzamiem faktiem un reāliem draudiem.

Krievu "šautuve"

Visus ASV un NATO kuģus, kas ieradušies Melnajā jūrā, pastāvīgi pavada Krievijas Melnās jūras flotes spēki un līdzekļi. Tā ir aksioma. Krievija ir gatava divu eskadras kuģu vizītei un Rumānijā dislocētās NATO aviācijas vienības pieaugumam. 

Melnās jūras gaisa telpā sākušāš vērienīgas mācības – tajās iestaistītas KF Dienvidu kara apgabala aviācijas un MJF jūras aviācijas armādas. Frontes bumbvedēji Su-24M un Su-34, daudzfunkcionālie iznīcinātāji Su-27SM un Su-30SM izspēlē raķešu palaišanu un uzlidojumus mērķiem jūrā minimālā augstumā, MJF kuģu piesegšanu un pavadīšanu to kaujas uzdevumos. Ar katru jaunu uzdevumu mainās taktiskais fons, domājamā pretinieka grupējuma sastāvs. Jebkuri nopietni manevri nozīmē fantastiski daudzas dimensijas, desmitiem tūktošu speciālistu kaujas posteņos caurām diennaktīm ir cīņas gatavībā, paredzēts nepārprotams tehnoloģisks un militārs pārspēks vai otrādi. Neatkarīgi no gadalaika, militārās mācības no īsta kara atšķiras tikai ar to, ka cilvēki neiet bojā.

Aprīlī uz operatīvajiem aerodromiem pārvietota, proti, izkliedēta Gaisa kosmisko spēku un pretgaisa aizsardzības apvienību operatīvi taktiskā aviācija militārās stabilitātes uzlabošanai. Kontroles pasākumi aptver visus DKA bruņotos spēkus. To mērķis – celt cīņas un operatīvās gatavības līmeni, ņemot vērā sarežģīto situāciju atbildības zonā.

Līdztekus Krievijas flotes aviācijai, kuģiem un zemūdenēm Melnās jūras akvatoriju kontrolē (spēj to "cauršaut") krasta raķešu kompleksi "Bal" un "Bastion", debesis skenē PGA sistēmas S-400 "Triumf". Rietumu eksperti norāda uz Krievijas totālo militāro pārspēku reģionā un secina: Melnā jūra ir krievu "šautuve", ASV JKS kuģi tajā – viegli sasniedzami mērķi.

"Miglaini" partneri

13. aprīlī Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja, ka ASV ir Krievijas pretinieks, jo dara visu iespējamo, lai kaitētu Maskavas stāvoklim pasaulē – ASV un NATO apzināti mudina Kijevu uz konfrontāciju ar KF. 14. aprīlī Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs paziņoja, ka teroraktu draudi Krievijas Krimas teritorijā saglabājas, ņemot vērā "ASV un to kontrolētā NATO bloka destruktīvo darbību". Protams, tamlīdzīga "savaldīšana" Maskavu neapmierina, un, kamēr "partneri" neatgriezīsies objektīvajā realitātē, Krievija stingri un konsekventi aizstāvēs savas nacionālās intereses.

Kā alianses "partneris ar paplašinātām iespējām" Ukraina 2021. gadā ieplānojusi astoņas kopīgas militārās mācības netālu no Krimas. Tajās būs iesaistīti 11 tūkstoši ārvalstu karavīru.

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievija atbild. Valsts Bruņoto spēku darbības pēdējās divās nedēļās – ātruma ziņā aliansei nesasniedzama divu armiju un trīs gaisa desanta divīziju pārvietošana uz rietumu robežām – tas cita starpā ir arī signāls Vašingtonai un Briselei. Amerikāņi saskaitījuši (no tālienes, ar bezpilota lidaparātiem) 87 tūkstošus karavīru, 18 operatīvi taktiskos kompleksus "Iskander M", 1100 tankus, 2600 bruņumašīnas, 1170 stobra artilērijas vienības, 400 zalves uguns sistēmas.

Taču pagaidām Krievijas pusē ir pat Montrē konvencija, kas nopietni ierobežo kopējo tonnāžu (ne vairāk kā 45 tūkst. tonnu) un uzturēšanās laiku Melnajā jūrā (ne vairāk kā trīs nedēļas) pie šī reģiona nepiederošo valstu kara kuģiem. Jāpiebilst, ka amerikāņu eskadras kuģu "Roosevelt" un "Donald Cook" kopējā tonnāža ir nepilni 20 tūkstoši tonnu.

12
Tagi:
agresija, aizsardzība, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
Trieciena arsenāls. Kādus jaunumus Krievijas armija saņems 2021. gadā
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

0
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
0
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu