Cilvēki mēra ārsta maskās Ļvovā, foto no arhīva

Eiropa un ASV gatavojas bada dumpjiem

207
(atjaunots 14:33 10.04.2020)
Miljoniem cilvēku, kuri visā pasaulē spiesti sēdēt mājās – karantīnā, izsīkst nauda un pacietība.

Pārtikas produktu trūkums loģistikas ķēdīšu sarāvuma rezultātā spēj radīt masu nekārtības par bagātās valstīs. sociālie konflikti jau briest Eiropā un ASV. Kas sagaidāms tālāk? Par to portālā RIA Novosti stāsta Maksims Rubčenko.

Bada spēles

"Covid-19 pandēmija lielā mērā ietekmējusi miljoniem cilvēku dzīvi. Neefektīvi politiskie lēmumi izprovocēs pārtikas krīzi, un tas novedīs pie plaša mēroga humanitārās katastrofas," pagājušajā nedēļā paziņoja Apvienoto nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas ģenerāldirektors Cju Dunju.

Viņš atzīmēja, ka koronavīrusa uzliesmojums līdz ar to saistītajiem karantīnas pasākumiem radījusi lielas problēmas loģistikas jomā. "Pasaulē ir pietiekami daudz pārtikas, lai paēdinātu visus, - akcentēja FAO vadītājs. – Taču ļoti liels risks, ka produktu kādā konkrētā vietā var nebūt."

FAO aicina veikt "globālus koordinētus un konsekventus pasākumus", kas minimizētu piegāžu traucējumus. Un pats galvenais: Cju Dunju uzskata par nepieļaujamu pārtikas eksporta ierobežošanu.

"Tādi ierobežojumi novedīs pie nopietniem traucējumiem pasaules tirgū, cenas pieaugs, un pārtika daudziem nebūs pieejama," viņš secināja. Tādā stāvoklī plaši sociālie konflikti iespējami pat bagātās valstīs.

FAO satraukums ir attaisnots. Vjetnama, viens no lielākajiem rīsa eksportētājiem pasaulē, apturējis tā eksportu. Kazahstāna aizliegusi kviešu miltu, griķu un dārzeņu, arī sīpolu, burkānu un kartupeļu eksportu.  Krievija nepārdod uz citām valstīm griķus un rīsus, Baltkrievija – griķus, sīpolus un ķiplokus.

Rietumu eksperti ar šausmām apspriež, kas notiks, ja Krievija – lielākais kviešu eksportētājs – pārtrauks labības piegādes. Nav nekads brīnums, ka Čikāgas preču biržā kviešu cena pieaugusi par 11%.

"Mēs esam uz sliekšņa"

Robežu slēgšanas dēļ vērojams katastrofāls darba roku trūkums lauksaimniecības kompleksa zemākajā posmā, kas tradicionāli pieder darba migrantiem. Trūkst cilvēku, kuri varētu novākt ražu fermās, gandrīz neviena nav kautuvēs un gaļas kombinātos. Grūtības rada pat produktu pārvadāšana.

Ņujorkas Brīvības statuja, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Филиппов

Lai izvairītos no kolapsa lauksaimniecībā, Eiropas Savienība, neskatoties uz epidēmijas pastiprināšanās risku, atļāvusi iebraukšanu "kritiski svarīgiem darbiniekiem", ieskaitot sezonas strādniekus ražas novākšanai un kravas automašīnu vadītājus.

Tomēr tas nepalīdzēs iedzīvotājiem ar naudu. Nesen vadošie Rietumu mediji izplatīja ierakstu no sociālajiem tīkliem, kurā Palermo iedzīvotājs stāsta: pēc trim karantīnā pavadītām nedēļām viņam vairs nav ne centa, viņa meitai, "tāpat kā daudziem bērniem pilsētā", ir pēdējais gabals maizes.

"Cilvēki ieslēgti jau 15-20 dienas, viņi ir uz robežas, - vīrietis brīdināja. – Jūs to vēl nožēlosiet, mums būs revolūcija."

Palermo mērs Leoluka Orlando konstatēja, ka masu nekārtību risks Dienviditālijā ir ļoti augsts, jo pilsoņu neapmierinātību plāno izmantot kriminālās struktūras, kas vēlas "destabilizēt sistēmu".

"Jo vairāk laika paiet, jo mazāk ir resursu. Cilvēku nelielie ietaupījumi izsīkst. Drīz radīsies sociāli ekonomiskās grūtības," ir pārliecināts Orlando.

Ukrainas ĀM ēka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Itālijas dienvidu reģionu ministrs Džuzepe Provencano arī atzīmēja nacionālās spriedzes pieaugumu un civilo nekārtību risku valsts nabadzīgajos reģionos. "Es baidos, ka lielas iedzīvotāju daļas satraukums par veselību, ienākumiem un nākotni drīz pārvērtīsies par dusmām un naidu," viņš konstatēja intervijā avīzei La Repubblica.

Izdevums informēja, ka policija Palermo un Neapolē bija spiesta sākt apsargāt lielveikalus pēc dažiem incidentiem ar marodierismu. Sociālajos tīklos pat izskan ierosinājumi piedalīties uzbrukumā kādam veikalam.

Laika jautājums

Amerikāņu eksperti nešaubās: situācija ASV drīz veidosies pēc "Itālijas scenārija". To veicina vismaz trīs faktori. Pirmais – finanses. Divu nedēļu laikā jaunu bezdarbnieka pabalsta pieteikumu skaits pietuvojies desmit miljoniem. Vispārējais viedoklis liecina, ka aprīlī šis rādītājs augs vēl trīs vai četras reizes.

Vienlaikus, saskaņā ar analītiskās kompānijas GOBankingRates aptaujas rezultātiem, decembrī 69% amerikāņu kontā bija mazāk nekā tūkstoš dolāri, no viņiem 45% atzina, ka viņiem nav ietaupījumu un viņi dzīvo no vienas algas līdz otrai. Skaidrs, ka, epidēmijai sākoties, viņi nevarēja parūpēties par pirmās nepieciešamības produktiem un precēm, un tagad daudzi zaudējuši ienākumus un palikuši tukšā.

Avīze DailyMail vēsta, ka tikai Losandželosā vien bezpajumtnieku bezmaksas ēdnīcas Skid Row apmeklētāju skaits trīskāršojies. "Labdarības organizācijas ir pārslogotas ar palīdzības lūgumiem, to finansiālie resursi izsīkst," atzīmēja izdevums.

Tātad drīz vien miljoniem amerikāņu būs spiesti meklēt jaunas iespējas paēdināt ģimenes un paēst pašiem. Ne vienmēr tās būs likumīgas.

Otrs faktors – produktu deficīts. Pārtikas veikaliem ASV nav izdevies atjaunot krājumus pēc ažiotāžas martā, un runa nav tikai par trakajiem, kuri pirka simtiem ruļļu tualetes papīra.

Parasti 36% amerikāņu ēd ārpus mājām – kafejnīcās, ēstuvēs, restorānos. Taču karantīnas dēļ sabiedriskās ēdināšanas iestādes ir slēgtas, visi gatavo ēdienu mājās, tātad pērk produktus lielveikalos. Tam tirdzniecības sistēma valstī vienkārši nebija gatava.

Visbeidzot, epidēmija radījusi traucējumus vairāku valsts dienestu darbā. To starpā ir arī likumsargi. Simtiem policistu Ņujorkā, Detroitā, Lonsandželosā un citās pilsētās ir inficēti. Lai izvairītos no jauniem slimības gadījumiem, vietējās varasiestādes ierobežo iemeslu sarakstu, kuru dēļ policijas nodaļas izbrauc uz izsaukumiem.

Piemēram, Cincinati policisti neieradīsies, ja cilvēku sakodis suns, nozagtas numura zīmes, notikusi uzmākšanās pa telefonu, sabojāts īpašums. Uzmanība netiks pievērsta arī ziņām par vardarbību mājās vai zādzību, ja "nav iespējas nekavējoties aizturēt noziedznieku". Nav nekāds brīnums, ka veikali un restorāni visā valstī aiznaglo vitrīnas, bīstoties no nelūgtiem viesiem.

Savukārt vienkāršie amerikāņi gatavojas aizsargāties paši. Populārākie jautājumi Google martā – "kur nopirkt patronas" un "kā nopirkt patronas internetā".

FIB ziņo, ka šaujamieroču pārdošanas apjomi ASV martā pieauguši par 33% - amerikāņi nopirkuši par 91,1% vairāk pistoļu, par 73,6% vairāk šauteņu un bišu nekā pirms gada. Galvenais bestsellers – Ketas Elisas grāmata "Izdzīvošanas instrukcija Covid-19 pandēmijas laikā". Liela tās daļa veltīta norādēm, "kā sagatavoties iespējamiem uzbrukumiem jūsu mājām un aizsargāt īpašumus".

"Tas ir tikai laika jautājums, – kad masveida karantīna novedīs pie nemieriem un vardarbīgiem noziegumiem, - ir pārliecināta amerikāņu žurnāliste un rakstniece Deizija Lutera. – Cilvēki, kam būs aizdomas, ka jums, iespējams, ir pārtika, parādīsies pie jūsu durvīm. Sākumā viņi lūgs, pēc tam pieprasīs. Ne tikai jums, arī vietējam biznesam. Pēc tam sāksies zādzības un vardarbība, un tad cilvēki ar ieročiem rokās nostāsies savu māju un uzņēmumu sardzē. Galu galā būs pilsoņu karš, karastāvoklis un totalitārisms – tas, ko mēs savā valstī vēl nekad neesam redzējuši."

207
Tagi:
Eiropa, ASV, ekonomiskā krīze, koronavīruss
Pēc temata
Māršala plāns vai ES sabrukums: kādas varētu būt koronavīrusa krīzes sekas
"Valdības šausmīgie padomi". Kā Ņujorka gatavojas katastrofai
Mediji: ASV izlūkdienests jau novembrī brīdināja par koronavīrusu Uhaņā
"Šodien mēs dzīvojam ellē": bijušais rīdzinieks par baiso situāciju Spānijā

"Ņemti vērā visi riski": kāds būs Krievijas GKS jaunais bruņojums

16
(atjaunots 16:53 16.01.2021)
Stratēģiskie raķešnesēji Tu-160 un Tu-95 joprojām ir Krievijas kodolriādes svarīgākais arguments gaisā, tomēr, neskatoties uz regulāro modernizāciju, to resursi ir ierobežoti.

Šo lidaparātu vietā stāsies tālās aviācijas perspektīvais aviācijas komplekss (TA PAK). Krievijas Aizsardzības ministrija jau pieņēmusi lēmumu par tā aprisēm, dzinēja izmēģinājumi sāksies šogad. Par jauno "stratēģi" portālā RIA Novosti pastāstīja Nikolajs Protopopovs.

Lidojošais spārns

Krievijas AM plāno, ka TA PAK nonāks bruņotajos spēkos pašreizējās valsts programmas ietvaros, tas ir, līdz 2027. gada beigām. AM apstiprinājusi jaunās lidmašīnas skici, saskaņojusi tā īpatnības un parakstījusi ražošanai nepieciešamo dokumentāciju. Ziņas par bumbvedēja izmēģinājumu parauga būvdarbu sākumu tika sniegtas pērnā gada maijā, decembrī kļuva zināms, ka tapis pirmais tā dzinējs. Uzņēmuma "ODK Kuzņecov" direktors Aleksejs Soboļevs pastāstīja, ka spēkiekārta ir izgatavota un gada sākumā ieplānoti tās izmēģinājumi stendā.

Paralēli turpinās darbs arī pie citiem dzinējiem – tos pārbaudīs gan stendā, kas atdarina apstākļus lielā augstumā, gan arī lidojošajā laboratorijā.

Projekts ir slepens, pagaidām pieejams pavisam neliels informācijas apjoms. Zināms, ka perspektīvajā lidmašīnā plaši pielietotas tā saucamās stealth tehnoloģijas. Jaudīgi un ekonomiski dzinēji ar lielu atdevi palilinās lidojuma ilgumu līdz 30 stundām (Tu-160 – 25).

Konstruktori izraudzījušies citu fizelāžas shēmu – DA PAK top pēc "lidojošā spārna" principa. Tas paplašinās iespējas cīņā un manevrētspēju. Krievijas Nopelniem bagātais lidotājs Vladimirs Popovs sarunā ar RIA Novosti paskaidroja, ka tamlīdzīga aprise mazina arī lidaparāta pamanāmību.

"Fizelāžas kā tādas vispār nav, slodze vienmērīgi sadalīta pa spārnu, - viņš teica. – Piekaramo iekārtu nebūs, gaisa savācēji būs dziļi paslēpti, spārna platā aizmugures daļa piesegs karstās izpūtes gāzes. Pie tam kontrukcija ļauj uzņemt lielāku daudzumu degvielas, munīcijas un radioeolektronisko iekārtu."

Mūsdienīgas iekārtas

TA PAK būs mūsdienīgākā elektronika, pie tam ar desmitiem gadu ilgām modernizācijas iespējām.

"Tā bija arī agrāk, mūsu "stratēģi" Tu-95 lido jau vairāk nekā pusgadsimtu, tomēr vēl aizvien risina visus nospraustos uzdevumus," uzsvēra Popovs. Elektroniskās iekārtas un automatizētās sistēmas būtiski uzlabos lidmašīnas manevrētspējas un atvieglos vadību.

"Britiem savulaik bija stratēģiskais bumbvedējs "Vulkāns", būvēts pēc "lidojošā spārna" shēmas, - atgādināja Popovs. – Taču no tā atteicās, arī sarežģītās pilotāžas dēļ. Tolaik taču bija tikai manuālā vadība. Toties TA PAK daudzas operācijas izpildīs automāti."

Fizelāžai plānots izmantot jaunākos kausējumus un kompozītus. Pēdējo gadu desmitu laikā zinātnieki ir aizgājuši tālu uz priekšu mazāk pamanāmu un izturīgāku aviācijas materiālu jomā – tas ir ļoti svarīgi, ja jāpaceļ gaisā vairāki simti tonnu metāla, jālido ar tādu kravu, jāizpilda manevri un jāiztur liela slodze.

Vienlaikus eksperti ir pārliecināti, ka perspektīvais bumbvedējs būs zemskaņas lidaparāts, domājams, tā kreisēšanas ātrums nepārsniegs 1000 km/h, maksimālais – aptuveni skaņas ātrums.

"Kad nav stabilizatora, ir grūti kompensēt dažus pikēšanas vai kabrēšanas momentus, - paskaidroja Popovs. – Tomēr konstruktori ir nonākuši pie kompromisa. "Lidojošā spārna" lielā platība ļaus strādāt nelielā augstumā un saglabāt manevrētspēju, toties 20 kilometru augstumā, kur gaiss ir izretināts, spārns radīs pietiekamu pacelšanas spēku. Bumbvedējs varēs pārvietoties minimālā augstumā, apliecot reljefu, izdarīt triecienu no "slēpņa" un sekmīgi uzbrukt pretiniekam no stratosfēras ešelona."

Aukstā kara veterāni

Tiesa, pagaidām būtu pāragri diskutēt par perspektīvā "stratēģa" sērijveida ražošanu un masveida piegādi BS. Pagaidām turpinās laika pārbaudi pārvarējušo raķešnesēju pilnveidošana. Piemēram, 2021. gadā plānots sākt dziļi modernizēto bumbvedēju Tu-160M piegādes GKS. Tuvāko septiņu gadu laikā šo mašīnu parks pieaugs pusotru reizi.

Atjaunotos "Baltos gulbjus" rada uz pasaulē spēcīgāko un lielāko virsskaņas lidmašīnu Tu-160 bāzes. Tās bija izstrādātas 70. gados atbildei uz amerikāņu virsskaņas bumbvedēju B-1 Lancer. 1992. gadā PSRS Gaisa kara spēkos bija 35 tādi lidaparāti. Pēc PSRS sabrukuma 19 no tiem dabūja Ukraina. Tikai astoņus izdevās atgūt – pārējos Kijeva utilizēja.

Krievijas bumbvedējs Tu-95MS
© Sputnik / Владислав Белогруд

Tu-160 ražošanas atjaunošanas programma Krievijā sākās 2015. gadā. Pirmais izmēģinājumu raķešnesējs, būvēts uz ierindas bumbvedēja bāzes, pacēlās gaisā pērnā gada februārī. Visus nākamos būvēs "no nulles". Tie saņems jaunos dzinējus NK-32-02, kas palielina lidojuma attālumu par 1000 kilometriem. Izstrādātas arī modernas aviācijas sistēmas, kontroles un navigācijas līdzekļi, radioelektroniskās cīņas kompleksi un bruņojuma kontroles sistēma.

Stratēģiskās aviācijas "ilgdzīvotājs" ir arī bumbvedējs Tu-95. Par "Lāci" Ziemeļatlantijas aliansē iedēvētā lidmašīna strādā jau kopš 50. gadu vidus. Modernizēto Tu-95MS laiž klajā no 1981. gada. Tā pati ātrākā turbopropelleru lismašīna pasaulē. Raķešnesēja maksimālais ātrums – 830 km/h. Spēj uzņemt vairāk nekā 20 tonnas lietderīgās kravas un nogādāt to 10 000 km attālumā.

Vasarā pirmajā lidojumā devās modernizētais "Lācis" Tu-95MSM. Tāpat kā virsskaņas Tu-160, arī tam bus mūsdienīgs bruņojuma komplekss un iekārtas. Lidmašīna būs nodrošināta ar vēl jaudīgākām spēkiekārtām ar palielinātu resursu. Izstrādātāji apliecināja, ka pēc modernizācijas Tu-95 cīņas īpatnības pieaugs divkārt.

16
Tagi:
aizsardzība, gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Krievijas stratēģiskie raķešnesēji Tu-160 veikuši 15 stundas ilgu lidojumu
"Nosvīdu kā pirtī": šo operāciju piloti uzskata par bīstamāko
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Vienkārša recepte ASV un NATO savaldīšanai – Krievijas stratēģisko kodolspēku mācības
Ziemeļu straume 2

Pēdējā brīdī: ASV atkal ķeras pie "Ziemeļu straumes 2"

16
(atjaunots 15:49 16.01.2021)
No 1. janvāra ASV pastiprinājušas pasākumus pret projekta dalībniekiem. Tomēr būvdarbi turpinās.

Dāņu kompāniju "Ramboll" iebiedējušas Vašingtonas sankcijas, vēsta mediji. Eiropā atkal iedegušās kaislības: kamēr vācieši gatavo fondu aizsardzībai no sankcijām, briti vēlas sekot amerikāņu piemēram, bet zviedri bīstas no "gāzes kara". Par to, kas sagaidāms gāzesvada projektā, portālā RIA Novosti stāsta Nataļja Dembinska.

Atkal vecā dziesma

"Ziemeļu straumes 2" sauszemes iecirknis ārvalstīs ir sekmīgi pabeigts. Patlaban tiek izbūvētas caurules Vācijas ūdeņos. Tai sekos Dānija. Projekts nonācis finiša taisnē. Tomēr Vašingtona atsakās to atzīt. No 1. janvāra stājies spēkā jaunais likums par aizsardzības budžetu, kas ietver papildu sankcijas pret Krievijas gāzesvadu.

Cita starpā runa ir par organizācijām, kas nodrošina testēšānas, inspekcijas vai sertifikācijas pakalpojumus. Norvēģu kompānija "DNV GL" jau paziņoja, ka pārtrauc visas ar gāzesvada pārbaudi saistitās darbības un nevarēs to sertificēt.

Iepriekš ASV Senāta republikāņu vairākuma līderis Mičs Makkonels pavēstīja, ka likumam par aizsardzības budžetu ir izšķiroša nozīme valsts drošības aspektā un no "tādu lielvalstu-sāncenšu kā Ķīna un Krievija savaldīšanas" viedokļa. Šis dokuments nostiprinās ASV priekšrocības "jūrā, uz sauszemes, gaisā, kibertelpā un kosmosā".

"Gazprom" atlicis izbūvēt aptuveni 150 kilometrus cauruļu: 120 — Dānijas un mazliet vairāk nekā 30 – Vācijas ūdeņos. Gāzesvads ir gatavs par 94%.

Neskatoties uz Vašingtonas mēģinājumiem aizkavēt piecu Eiropas lielāko enerģētisko kompāniju finansētā projekta noslēgumu, 11. janvārī atsākās darbs Vācijas teritoriālajos ūdeņos pēc gadu ilga pātraukuma. No 15. janvāra sākas cautuļu izbūve pie Dānijas krastiem.

Cauruļvadu izbūves kuģim "Fortune" palīdzēs Krievijas Jūras glābšanas dienesta "Murman" un "Baltiyskiy issledovatel", kā arī citi sagādes kuģi. Jūrā tiks izveidota pagaidu lieguma zona 200 metru platumā abās pusēs no cauruļvadu izbūves līnijas.

Iepriekš "Gazprom eksport" ģenerāldirektore Jeļena Burmistrova precizēja, ka jūras iecirkņa izbūves termiņš ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, laikapstākļiem.

Aizsargmehānisms

Pa to laiku ASV atkal draud Eiropas kompānijām, kas, pēc Vašingtonas domām, palīdz Krievijai.

"Mēs cenšamies informēt tās par risku un aicinām atteikties no sadarbības, pirms nav par vēlu," informācijas avotu Valsts departamentā citēja aģentūra Reuters. Tuvākajās dienās Baltais nams, domājams, publicēs nepatīkamo organizāciju sarakstu.

Tomēr Krievijas ĀM uzsvēra: Maskava nešaubās par "Ziemeļu straumes 2" panākumiem, lai kāds būtu Vašingtonas spiediens pret "Gazprom" partneriem Rietumeiropā.

Vācija joprojām uzskata, ka "Ziemeļu straume 2" ir ekonomisks projekts un nepieņem ASV eksteritoriālās sankcijas. Pat to nesen atgādināja Vācijas Ministru kabineta oficiālā pārstāvja vietnieks Ulrike Demmers. Vēl vairāk, janvāra sākumā Meklenburgas-Priekšpomerānijas zemes parlaments ar balsu vairākumu atbalstīja reģionālās valdības iniciatīvu nodibināt ekoloģisko fondu "Klimata un apkārtējās vides aizsardzība MV".

Fonds izdomāts ar mērķi apiet amerikāņu sankcijas. Organizācija varēs iegādāties būvdarbiem nepieciešamās iekārtas, bet vispirms – atzīs cauruļvadu par ekoloģijai svarīgu projektu.

Vācu izdevums Bild precizēja, ka ts ļaus klasiificēt "Ziemeļu straumi 2" kā "apkārtējās vides aizsardzības principiālu elementu".

Fonds plāno reģistrēt komercuzņēmumu, kas nodarbosies vienīgi ar "Ziemeļu straumi 2". Kompānijas, kam draud sankcijas, sadarbosies ar Krieviju, izmantojot minētā uzņēmuma piedāvātos ekonomiskos instrumentus.

Zaudē laiku

Vai vācieši paspēs pasargāties no sankcijām? Novērotāju domas dalās. No vienas puses, fonds saņems pietiekamas investīcijas un pilnvaras, lai nivelētu Vašingtonas centienus, uzskata kompānijas "TMT" direktors Daņiils Rostobcevs.

"Tomēr iniciatīva ar fornu radījusi sabiedrības neapmierinātību, it īpaši "zaļo" vidū. Ekologi uzskata, ka ir neētiski un neglīti tādējādi veicināt projektu, kurš, pēc viņu domām, nepavisam nav "zaļš", tas apdraud apkārtējo vidi," norādīja analītiķis.

Tagad viss atkarīgs no tā, vai projekta piekritējiem izdosies vienoties ar sabiedrību. Vienlaikus, uzskata neatkarīgais rūpniecības eksperts leonīds Hazanovs, Berlīne jebkurā gadījumā nepakļausies Vašingtonai: Vācijai vajadzīga Krievijas gāze, lētāka nekā amerikāņu SDG. Vēl jo svarīgākas ir ekonomiskās attiecības ar Krieviju – tas ir stratēģisks tirgus Vācijas kompānijām.

"Protams, pret fondu tiks vērstas sankcijas, tomēr tām nebūs efekta. Bet pret tā apakšuzņēmējiem nāksies gatavot jaunu likumprojektu, saskaņot to Kongresā, gaidīt, kamēr parakstīs prezidents. Tas var ilgt pat pusgadu, kura laikā "Ziemeļu straumi 2" pabeigs," sprieda eksperts. Tomēr viņš pieļāva, ka iespējams grūtības ar ekspluatācijas sākumu, ņemot vērā ASV aizsardzības budžertā iekļautās sankcijas.

Bailes un naids

Amerikāņu piemēram vēlas sekot briti. Lielbritānijas konservatīvais deputāts Deniels Kočinskis paziņoja, ka Krievijas gāzesvads esot "ārkārtīgi bīstams" ar to, ka ved "tieši uz Krieviju". apejot visus gāzes un naftas tīklus NATO valstu teritorijā. Viņš piebilda, ka britus vairs nekavē dalība ES, tāpēc "vajag sekot amerikāņu draugiem un ieviest sankcijas pret jebkuru kompāniju, kas iesaistīta "Ziemeļu straumes 2" būvdarbos".

Vienlaikus Zviedrija ir nobažījusies par to, ka cauruļvada dēļ Džo Baidena prezidentūras laikā sāksies "gāzes karš" valsts tiešā tuvumā. "Svenska Dagbladet" atzīmēja, ka amerikāņu demokrāts ir "pat niknāks tā pretinieks nekā Donalds tramps". Savukārt Skandināvijas karaliste jautājumu jau izlēmusi – valdība piekrita cauruļvadu izbūvei valsts ekonomiskajā zonā.

Par Baidena prezidentūras negatīvo aspektu no "Gazprom" viedokļa uzskata viņa enerģētisko politiku, tā saucamo zaļo kursu. Demokrāti plāno iztērēt divus triljonus dolāru, lai pārietu pie ekoloģiski tīras enerģētikas līdz 2035. gadam, bet līdz 2050. gadam – pie nulles izmešiem. Tomēr Krievijai par labu nāk arī zaļā enerģētika: pa "Ziemeļu straumi 2" var sūknēt ne tikai dabasgāzi, bet arī ūdeņradi. Ūdeņraža degvielas potenciālais pieprasījums Eiropā ir ļoti liels.

Savienotajās Valstīs valda šaubas par to, vai viss, ko Baltais nams sasolījis "plūsmai", ir īstenojams. Bijušais senators no Virdžīnijas štata Ričards Bleks apgalvoja, ka Baidens dos priekšroku klusam līgumam ar Maskavu par būvdarbu pabeigšanu. Toties tā vietā mēģinās iztirgot kaut kādus labumus Vašingtonai.

16
Tagi:
sankcijas, Ziemeļu straume 2, Krievija, Vācija, ASV
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Izšķirošā cīņa par "Ziemeļu straumi 2". Ar ko Baidens draud projektam
Vai Vācijas triks "Ziemeļu straumes 2" glābšanai līdzēs?
ASV neatmetīs centienus kaitēt "Ziemeļu straumei 2"
"Ziemeļu straume 2": kāpēc ASV liek šķēršļus gāzesvadam un ko par to domā Eiropa