"X štamms": noskaidrojies, kas un glābs pasauli no epidēmijas

183
(atjaunots 10:52 31.03.2020)
Medicīnas maskas un speciālisti no Ķīnas – Eiropā, kara mediķi no Krievijas ar savu tehniku – Eiropā. Eiropieši un amerikāņi mūk pa kaktiem, aizbarikadējas un sūta viens otram sveicienus pa videosakariem.

Nedēļas nogalē amerikāņu prese ziņoja, ka vispasaules pandēmijas fonā notikusi biedējoša lieta, - par to ir pārliecināta ASV Valsts departamenta Globālās sadarbības centra vadītāja Lija Gebriela.

Trīs toksiskas dezinformācijas mašīnas, trīs melu impērijas – Ķīnas, Krievijas un Irānas valsts propagandas apvienojušās un tagad kopīgi apgaismo dažas tēmas, - izplata melus par koronavīrusu, it īpaši par epidēmiju ASV un citās rietumvalstīs.

Gebrielas kundze paziņoja: "Mēs redzam, kā Krievijas un Kremļa (informācijas – red.) platformas rada melīgas ziņas, tās pārtver citu valstu darboņi, ieskaitot Pekinu, bet pēc tam Krievija tās atkal pārpublicē tā, it kā sākotnēji tās būtu radušās citur." To pašu piespēļu kombināciju informācijas laukā izspēlē arī Pekina ar Irānu.

Ķīna, pēc Gebrielas domām, īpaši ciniski pūlas izskatīties labi, popularizējot sekojošas tēzes: "Ķīna sekmīgi savaldījusi koronavīrusu", "Ķīna ierosina starptautisko sadarbību", "PVO uzslavē Ķīnu", "Ķīna ir ekonomiski stabila", un pie tam kritizē ASV.

...Izklausās jau tīri loģiski. Patlaban amerikāņu varenībai pienācis grūts brīdis. Inficēto skaita ziņā (dati – par svētdienu, tātad šodien situācija jau ir sliktāka) apsteidz Ķīnu jau par 50%, Krieviju – simtiem reižu. Upuru skaita ziņā Ķīna ar 3,3 tūkstošiem mirušo nopietni piekāpjas Itālijai (vairāk nekā 10 tūkstoši) un Spānijai (6 tūkstoši), bet ASV un Francija (2,3 tūkstoši) triecientempā cenšas panākt Ķīnu un drīz vien to apsteigs.

Pie tam medicīnas maskas un speciālisti no Ķīnas – Eiropā, kara mediķi no Krievijas ar savu tehniku – Eiropā. Eiropieši un amerikāņi mūk pa kaktiem, aizbarikadējas un sūta viens otram sveicienus pa videosakariem.

Šājā fonā "brīvās pasaules" un NATO bloka (tā vienotība pastāvēja tikai līdz pirmajai īstajai vispārējai ārkārtas situācijāi) līderim nekādu variantu nav. Nākas caurām dienām spriedelēt, kāds milzums naidīgas propagandas ir visapkārt.

Tāpēc Gebriela atmasko Eirāzijas informatīvo sazvērestību, modrie baltu žurnālisti apraud daktu, ka "diemžēl lielākā daļa itāļu noticēs Kremļa propagandai" un "Itālija pieprasīs sankciju atcelšanu". Savukārt dažādu valstu sīkie mediji ar dažādiem virsrakstiem tiražē vienādus tekstus par to, ka "krievi īsteno specoperāciju" Eiropā, aizbildinoties ar palīdzību. Nav īsti zināms, cik lielu daļu šīs paranojas apmaksā ASV Valsts departamenta Globālās sadarbības centrs. Zināms tikai, ka naudu dod. Tātad viss kārtībā.

Ir tikai divas nianses.

Pirmkārt, Lija Gebriela (bijusī Fox žurnāliste) savā valsts amatā iecelta pirms nepilniem diviem mēnešiem. Pirms ķerties pie darba, viņa skaidri pastāstīja, kādas valstis "dabūs pa ādu" par antiamerikānisko propagandu: "Krieviju, Ķīnu, Irānu".

Tātad jau pirms piekļuves Slepenām Valsts Ziņām, pirms pasaulē sākās pandēmija, kontrpropagandiste jau zināja, kas būs pie visa vainīgs.

(Starp citu, visi, kam patīk atsaukt atmiņā Staļina laiku paranoju un absurdās apsūdzības par "angļu-franču-japāņu spiegiem", šajā mirklī var sākt rūgti smieties: mūsu priekšā ir "krievu-ķīniešu-irāņu aģentūra", tas viss notiek oficiāli, par to runā ASV ĀM departamenta vadītāja. Un tagad ir nevis 1937. vai 1949.gads, tagad ir 2020.gads).

Otrkārt un galvenokārt. Krievijas medijos patlaban cirkulē cerība, ka tagad, vispārēju draudu priekšā visi redz, kurš ir civilizēts, kurš – mežonis palmu lapu brunčos. Ka tagad, kad visi noņems maskas, mainīsies domas par Krieviju un Ķīnu, par to lomu pasaulē. Ka tagad vairs neizdosies piekrāpt rietumvalstu iedzīvotājus.

Jā, tāds variants ir iespējams. Taču to apzinās ne tikai Krievija, to aptver arī Krievijas globālie pretinieki. Tāpēc nav nekādu šaubu: jau tagad tiek gatavoti soļi pret realitāti. Un nauda (starp tiem triljoniem dolāru, ko tagad drukā Amerikas varenības atjaunošanas mēŗķiem) cīņai pret realitāti atradīsies.

Varam pat iedomāties, kā tas var notikt.

Pirmkārt, radīsies "spoileri", kuru popularizācijai mediji no Aļaskas līdz Ugunszemei, no Panamas kanāla līdz Malakas šaurumam veltīs milzum daudz spēku un līdzekļu. Iespējams, aptuveni maijā visu civilizēto pasauli, kas teju teju atguvusies no šausmām, pēkšņi pārņems divi ziņu sižeti (ar rakstiem tiešsaistē, diskusijām un analītiku), kuros Krievija un Ķīna divsimt reizes dienā tiks pieminētas ārkārtīgi negatīvā kontekstā. Iespējams, Krievija atkal kādu noindēs. Nav ne jausmas, ko īsti.

Otrkārt, tēmu par "nerietumnieciskajām" valstīm, kas ar epidēmiju tikušas galā labāk un efektīvāk nekā rietumvalstis, iespēju robežās apspiedīs ar milzīgu stāstu lavīnu par Rietumu ārstu un brīvprātīgo (amerikāņu, franču, vācu, itāļu un britu) varonību.

Rietumu elites rokās jau labu laiku ir realitātes tālvadības pults. Iespējams, tagad tā vairs nespēj hipnotizēt visu planētu, kā pirms divdesmit pieciem gadiem. Taču tā vēl spēj rediģēt gan pašmāju, gan satelītvalstu iedzīvotāju realitāti. Šim nolūkam bieži vien atliek vienkārši izvairīties no neērtiem faktiem.

Tas ir tāpat kā ar kosmiskajām sacensībām. Galu galā, kad nebija iespējams apgāzt ne mākslīgo pavadoni, ne Gagarinu, realitātes pults nivelēja kosmiskās sacensības līdz pilotējamai misijai uz Mēnesi. Pirmā satelīta nebija, pirmā cilvēka kosmosā nebija – vienkārši tiem nepievērsa auditorijas uzmanību. Bija tikai izsēšanās uz Mēness.

Pirms tam Eiropu, ko 1941.-1945.gg. visu izstaigāja dažādu armiju kareivji, izdevās pārliecināt, ka nebija Berlīnes ieņemšanas, bija tikai izsēšanās Normandijā. Jo Berlīnes ieņemšanu pieminēja simtreiz retāk nekā varonīgo desantu.

Un treškārt: ne vēlāk kā pēc gada mēs neizbēgami ieraudzīsim lielisku dinamisku trilleri, kurā sirmojošais, taču vēl aizvien seksīgais Breds Pits (profesors) kopā ar jauno dziedātāju Dua Lipu (mikrobioloģijas doktore) paglābs pasauli no koronavīrusa. Nosaukums būs savaldīgs: "0 štamms" vai "X štamms".

...Tas mums atgādina, ka mūsdienu pasaulē, ko caurcaurēm pārņēmusi neizārstējama mediju epidēmija. Nepietiek radīt jaunu realitāti. Par to nākas pastāvīgi atgādināt, jo pret to nepārtraukti strādā piektās paaudzes agresīvo sapņu fabrika.

183
Tagi:
propaganda, informācijas kari
Pēc temata
Krievija sūta uz Itāliju labākos kara virusologus
Sit koronavīrusu: kā Itālijai palīdzēs kara medicīnas desants no Krievijas
Krievija nodrošinājusi 13 valstīm testa sistēmas koronavīrusa atklāšanai
Zemūdenes Kronshtadt palaišanas ūdenī ceremonija

"Tās nav atrodamas": Krievija būvē jaunus raķešu nesējus

6
(atjaunots 16:22 01.03.2021)
Perspektīvas bruņojuma sistēmas, zems trokšņa līmenis, grūti pamanāmas – 2022. gadā flote saņems pirmās sērijveida dīzeļelektriskās projekta "Lada" zemūdenes.

Darbs pie projekta ilga vairāk nekā 20 gadus. Zemūdene var nest precīzos ieročus, bet izsekot to maršrutus ir ārkārtīgi sarežģīti. Par projekta niansēm portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs. 

"Grūta bērnība"

Zemūdenes "Kronshtadt" un "Velikie Luki" bija plānots nodot jūrniekiem 2021. gadā, taču, paskaidroja kuģubūves uzņēmuma "Admiralteyskiye verfi" ģenerāldirektors Aleksandrs Buzakovs, termiņi atlikti, ņemot vērā problēmas ar kontrahentiem.

Septembrī Apvienotās kuģubūves korporācijas vadītājs Aleksejs Rahmanovs pastāstīja, ka divi sērijveida kuģi tiks pabeigti vēlāk, jo viens no iekārtu piegādātājiem nevar izpildīt saistības savlaicīgi.

Kavēkļi vajā projektu kopš paša sākuma. Darbs sākās jau 90. gadu beigās – tika sākta "Sankt-Peterburg" būve. To nolaida ūdenī 2004. gadā, nodošana flotei bija paredzēta 2006. gadā. Taču Ziemeļu flote sāka zemūdenes izmēģinājumu ekspluatāciju tikai 2010. gadā. Ar "Lada" sērijas zemūdenēm bija plānots aizvietot novecojušo projektu "Paltus". Jaunās zemūdenes ir mazākas, tātad sliktāk pamanāmas hidrolokatoros. Akustisko slepenību palielina arī viena korpusa shēma, kas nav ierasta Krievijas kuģubūvē. Cita starpā "Lada" ir pirmās zemūdenes Krievijā, kas perspektīvā saņems anaerobo spēkiekārtu.

Iespējams, termiņi tika pastāvīgi pārkāpti, ņemot vērā daudzos jaunos konstruktīvos risinājumus un grūtības ar to realizāciju. Piemēram, pirmā kuģa izmēģinājumu gaitā tika fiksētas nopietnas problēmas ar hidroakustisko kompleksu, dzinēja nepietiekamā jauda neļāva sasniegt nepieciešamo ātrumu.

Tomēr JKF gaidīja jaunās dīzeļelektriskās zemūdenes, tāpēc "Ladu" vietā pasūtīja Klusā okeāna flotes vajadzībām sešas pārbaudītas un pazīstamas "Varshavyanka" projekta zemūdenes.

Bīstamas "mazulītes"

Speciālisti uzskata, ka "Lada" ir mūsdienīgākā un perspektīvākā zemūdene Krievijā, kas nepieder pie atomzemūdeņu klases.

Neskatoties uz pieticīgo izmēru, izceļas ar daudzfunkcionalitāti. Spēj stāties pretī zemūdenēm un kuģiem, apšaudīt objektus krastā, veidot mīnu nožogojumus, aizsargāt piekrasti no desanta izsēšanās, transportēt speciālo uzdevumu vienības vai kravas.

Galvenās priekšrocības – augsta automatizācijas pakāpe un zems troksnis, teicama mobilitāte un manevrētspēja, tāpēc zemūdenes iespējams efektīvi izmantot diversiju un izlūkošanas operācijās. Tām ir spēcīgs hidroakustiskais komplekss un trīs jutīgas antenas: viena – priekšdaļā, divas – sākos.

Zemūdenes tonnāža – aptuveni 1,8 tūkstoši tonnu, ātrums – 20 mezgli, dziļums – līdz 350 metri. Pie tam ekipāžā vajadzīgi tikai 30 cilvēki.

Standarta ekipējumā "Lada" bruņota ar astoņpadsmit 533 mm kalibra torpēdām un apmēram 20 mīnām. Torpēdu aparāti pielāgoti darbam ar pretzemūdeņu raķetēm-torpēdām "Shkval", kuru ātrums sasniedz 300 km/h. Protams, tāpat ka daudzi citi mūsdienīgie Krievijas kuģi, arī "Lada" saņēmusi spārnotās raķetes "Kalibr".

Pirmās divas sērijveida zemūdenes būvē bez anaerobās spēkiekārtas, jo tā vēl nav pabeigta. Taču pārējie "Lada" saimes kuģi to saņems.

Neredzamie sargi

"Lada" ir absolūti jaunas klases zemūdene, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja Krievijas Flotes atbalsta kustības vadītājs, I ranga kapteinis Mihails Ņenaševs. – Pēdējo 15-20 gadu laikā "Lada" apguvusi aptuveni 150 izmēģinājuma un konstruktoru darba produktus. Tāda skaita inovāciju nav nevienā citā projektā. Pēc būtības, tā ir liela zemūdens laboratorija."

Eksperts uzsvēra, ka, salīdzinājumā ar agrākajiem projektiem, "Lada" var uzņemt lielāku skaitu torpēdu. Pateicoties unikālajām taktiskajām un tehniskajām īpašībām, tās var risināt uzdevumus visās taktiskajās un stratēģiskajās jomās. Pie tam konstrukcija pieļauj raķešu kompleksu izvietošanu.

Krievijas zemūdens raķešnesējs Orel, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Гальперин

"Šo dīzeļelektrisko zemūdeņu radītais troksnis salīdzināms ar jūras troksni, jaunā hidroakustika pārbauda daudz lielāku teritoriju nekā citiem kuģiem, - stāstīja Ņenaševs. – Tas ir ļoti svarīgi, jo "Lada" būs dislocēta Arktikā. Vēl viena priekšrocība – nelielais izmērs, kas ļauj tās izmantot gan seklumā, gan lielā dziļumā. Domājamā pretinieka atomzemūdenes daudzviet nevarēs apgriezties, toties ar tādām zemūdenēm, kā "Lada", iespējams sekmīgi aizsargāt teritoriju."

Krievijas dīzeļzemūdenes jau sen ir atzītas par labākajām savā klasē. Sešas no tām strādā Melnās jūras flotē, vēl sešas tuvākajos gados nodos Klusā okeāna flotei – divas zemūdenes gatavojas doties uz pastāvīgo dienesta vietu. Par zemo trokšņa līmeni un nemanāmību NATO tās iedēvētas par "melnajiem caurumiem".

Taču "Lada" ir vēl klusāka. Pirmās zemūdenes "Sankt-Peterburg" izmēģinājumi parādīja: nemanāmības ziņā šis projekts daudzkārt pārspēj visas iepriekšējās dīzeļelektriskās zemūdenes.

6
Tagi:
krievu ierocis, Krievija
Pēc temata
Ballistisko raķešu "Bulava" starts no jaunākās zemūdenes "Vladimir Monomah" klāja
ASV Jūras spēku veterāns paskaidroja, ar ko draud cīņa ar Krievijas zemūdenēm
Jaudīgi kuģi, neredzamas zemūdenes un ātras raķetes: Krievija atzīmē JKF dienu
National Interest nosaucis zemūdenes, kas spēj iznīcināt pasauli pusstundas laikā
Kņazs Vladimirs licis lietā zizli: Krievijas JKF izmēģina jauno zemūdeni
Mītiņš pret krievu izglītības nodrošināšanu vienīgi latviešu valodā, foto no arhīva

Ar varu mīļš nebūsi: vai latviešu valoda var saliedēt latviešus un krievus?

39
(atjaunots 15:28 28.02.2021)
Krievu un latviešu attiecības Latvijā var raksturot īsi – "pieņemoša atsvešināšanās". Savukārt Latvijas valdība nepalaiž garām iespēju pieliet eļļu ugunī ar vispārējas saliedēšanas lozungu.

Nesen, 21. februārī, Starptautiskajā valodas dienā, Latvijas prezidents Egils Levits uzrunāja skolēnus un latviešu valodas un literatūras skolotājus. No viņa izteiktā izriet, ka šajā dienā prezidents svinējis nevis kādu abstraktu valodu, bet gan ļoti konkrētu – valsts valodu. Tā kā pasaule pagaidām vēl nesvin Starptautisko latviešu valodas dienu, kāpēc gan to neieviest Latvijā un aizliegt šajā dienā runāt jebkādā citā, it īpaši krievu valodā?

Galvenā nostāde uzrunā, ko, starp citu, jau iesaka noklausīties nodarbībās skolās (iespējams, drīz tā būs akmenī kalta līdz ar Levita sacerēto Satversmes preambulu), ir tāda: latviešu valoda spēj saliedēt Latvijā dažādu tautību cilvēkus. Protams! Kā gan mums tas agrāk neienāca prātā?!

Viņš lika sevi iemīlēt. Vai neko labāku izdomāt nevarēja?

Neviens jau to neapstrīd. Ir tikai viena finese. Mazākumtautības – vairāk nekā trešā daļa valsts iedzīvotāju – labprāt un ar cieņu atzītu latviešu valodas priekšroku Latvijā, ja ne viena krievu tautas gudrība – "Ar varu mīļš nebūsi". Nē, saprotiet mani pareizi, – var piespiest baidīties, var sodīt, var padzīt no darba. Tomēr nevar piespiest iemīļot un pie tam aizliegt mīlēt to, kas tev dārgs un tuvs.

Var izdzēst kirilicu no ielu nosaukumu plāksnītēm pilsētās un ciemos. Te, biedri latvieši, jūs esat vinnējuši, jums ir administratīvais resurss. Var likvidēt bukletu krievu valodā ar aicinājumu sievietēm pārbaudīt iespējamu krūts vēzi. Bravo, cēlsirdības kalngali! Apstāties nedrīkst, jāiznīdē krievu valoda skolās un augstskolās. Vieds gājiens. Visbeidzot jāaizliedz telekanāli krievu valodā – patiešām, nosvērts solis. Sirmgalvji, kas līdz šim skatījās "teļuku", tagad skries uz latviešu kanāliem integrēties un saliedēties zem lielās un varenās latviešu valodas karogiem. Nu, ja arī kāda vecenīte skriedama iekritīs grāvī, pie kā būs rakstīts tikai valsts valodā: "Uzmanību, notiek remonts", pati vien vainīga – vajadzēja integrēties agrāk. Tikai pēc tādiem gājieniem neliekuļoti pieprasīt mīlu un cieņu – vai nu tie ir muļķības kalngali, vai cinisma apogejs.

Šķiršanās un krievu uzvārds!

Veltos mēģinājumus saliedēt sabiedrību ar vardarbīgām metodēm teicami ilustrē kādas manas paziņas ģimene. Katja ir krieviete, viņas vīrs – latvietis, kopā dzīvo jau ilgi, viņu dēlam ir 15 gadi. Pēdējā laikā vīrs tīši mājās skaļi slēdz iekšā latviešu dziesmas, lai viņa "ātrāk integrētos". Lai arī latviešu valodu Katja zina ļoti labi. Skatoties uz tādu eksperimentu, tik līdzīgu izmēģinājumiem, ko īsteno Latvijas valdība, dēls mammai teica: "Laikam tētis tevi vairs nemīl..."

Nē, skaidrs, ka mazākumtautības, proti, krievus Latvijā nemīl pārlieku stipri. Tikai neprasiet atbildei kaut kādas siltas krievu jūtas, ja ieslēdzat savu mūziku visā skaļumā, bet krievu dziesmas vienkārši izslēdzat.

Nesen Mārtiņš Kaprāns, LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais zinātniskais līdzstrādnieks, starpkultūru stereotipiem veltītā pētījuma līdzautors, krievu un latviešu attiecības raksturoja – pieņemoša atsvešināšanās. Tas ir, nav skaidrs, no kura gala ķerties klāt. It kā atsvešināšanās ir slikta lieta. Bet tā nav vienkārša atsvešināšanās, tā ir pieņemoša... Tomēr atsvešināšanās.

Svētā vientiesība – latviešu medijos lasāmas izbrīnītas piezīmes. Piemēram, kāda latviete stāsta, ka izaugusi vesela valstij naidīga paaudze. To viņa redzējusi pašvaldību vēlēšanās – ir liels skaits balsstiesīgu jauniešu ar latviešu uzvārdiem, kuri ļoti labi runā latviski, bet balso par "Saskaņu" un principiāli nerunā latviski, lai arī prot. Viņa uzskata, ka ne velti latviešu vidū valda pārliecība: latviešu puišiem nevajag precēt citu tautību meitenes, jo mazdūšības dēļ jauktajās ģimenēs bērnus audzinot krievu garā, lai izpatiktu sievai.

Bet kāpēc tad viņi balso nepareizi, runā nepareizajā valodā? Varbūt tās ir blaknes pēc pārlieku skaļas latviešu mūzikas? Aū, prezidenta kungs!

Starp citu, pēdējā laikā latviešu pusaudži ne īpaši ciena dzimto valsts valodu un dod priekšroku angļu mēlei, tāpēc vispār nav skaidrs, uz kāda pamata mēs varētu saliedēties. Varbūt ņemsim par pamatu vietējo alu?

39
Tagi:
politika, Egils Levits, latviešu valoda, Latvija
Pēc temata
Domāsim par nākotni latviski: Nacionālā apvienība rīko konkursu ar balvām
Nerunāt latviski var tikai tūristi: Rīgas domes deputāti nosodīja par krievu valodu
"Visus mācām latviski, nesaprotat – esiet debīli": krievu māti šokējis pedagogs
Grib, lai sāk domāt latviski: politiķis par krievu telekanālu atslēgšanu
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

0
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

0
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī