Krievijas GKS pirmo Il-76 ar virusologiem un iekārtu kravu aviobāzē Pratica di Mare sagaidīja Itālijas ārlietu ministrs Luidži di Maijo un republikas bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Enco Vičerelli

Sit koronavīrusu: Itālijai palīdzēs kara medicīnas desants no Krievijas

168
(atjaunots 16:33 25.03.2020)
Krievija ar saviem unikālajiem speciālistiem, preparātiem un speciālo tehniku dāvā Itālijai savu sekmīgo kara medicīnas pieredzi, kas uzkrāta cīņā ar epidēmijām. Speciālistus no Krievijas sagaida milzīgs un ļoti bīstams darbs.

Krievijas Aizsardzības ministrijas "medicīniskā desanta" profesionālais un pašaizliedzīgais darbs koronavīrusa Covid-19 pandēmijas centrā Eiropā rāda piemēru visai pasaulei, kā jārisina sarežģītas planetāra mēroga problēmas.

23. marta naktī lidmašīnas Il-76 ar Krievijas militārajiem speciālistiem un iekārtām sāka ierasties "Pratica di Mare" aviobāzē (30 km attālumā no Romas), lai sniegtu palīdzību Itālijai cīņā ar koronavīrusu. Krievija nosūtījusi uz Itāliju 8 mobilās brigādes – kara virusologus un mediķus, diagnostisko aparatūru, mobilos kompleksus transporta un teritorijas dezinfekcijai, citas medicīniskās iekārtas.

"Medicīniskā desanta" sastāvā ir aptuveni 100 vadošie Krievijas AM speciālisti virusoloģijas un epidemioloģijas jomā, kam ir vērā ņemama starptautiskā pieredze cīņā ar epidēmijām. Krievijas desants nodrošināts ar visiem nepieciešamajiem farmaceitiskajiem preparātiem, mūsdienīgām iekārtām un speciālo tehniku. Pakāpeniski ar Itāliju tiek saskaņoti pielietošanas rajoni, un Krievijas kara mediķi un virusologi sāk pildīt nospraustos uzdevumus.

Saskaņā ar Krievijas Bruņoto spēku Virspavēlnieka Vladimira Putina uzdevumu, Krievijas AM izveidoja aviācijas grupējumu no deviņām lidmašīnām Il-76 BTA operatīvai palīdzības piegādei Itālijas Republikai cīņā ar koronavīrusu. Domājams, šis gaisa tilts darbosies pastāvīgi cīņā ar epidēmiju. Speciālistus no Krievijas sagaida liels un ļoti bīstams darbs. 23. martā inficēto cilvēku skaits Itālijā sasniedza 59 138 cilvēkus, koronavīruss bija aiznesis 5476 cilvēku dzīvības.

Spēki un līdzekļi

Telefona sarunā 21. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Itālijas Ministru padomes priekšsēdētājs Džuzepe Konte apsprieda koronavīrusa pandēmiju un tās apkarošanas metodes. Atbildot uz Itālijas lūgumu, Vladimirs Putins pauda gatavību sniegt nepieciešamo palīdzību, un Krievijas viedoklis spilgti atšķiras no lielākās daļās ES valstu sašķeltības un pašizolācijas.

Krievijas GKS pirmo Il-76 ar virusologiem un iekārtu kravu aviobāzē "Pratica di Mare" sagaidīja Itālijas ārlietu ministrs Luidži di Maijo un republikas bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Enco Vičerelli, kuri pauda "milzīgu gandarījumu un pateicību visas itāļu tautas vārdā par Krievijas palīdzību tik smagā brīdī". Tas bija ļoti neliekuļoti, jo tuvējie kaimiņi Eiropā ilgu laiku nevarēja izšķirties palīdzēt Itālijai pat finansiāli.

Atbalsts Itālijai ir ļoti vajadzīgs, jo valstī inficēti 4824 veselības aprūpes sistēmas darbinieki – divkārt vairāk nekā Ķīnā. Taču gadās arī otrādi. Piemēram, avīze La Repubblica pastāstīja, ka masku un respiratoru partiju, ko Ķīna nosūtīja Itālijai, konfiscējuši Čehijas valdība. Tiesa, čehi apsolīja atsūtīt tādu pašu skaitu aizsardzības līdzekļu.

Ziemeļatlantijas alianse nedara neko. Kad Itālijā ieradās vairākas lidmašīnas ar virusologiem un medicīniskajām iekārtām no Krievijas, Itālijas valdība vērsās pēc palīdzības Pentagonā: valsts aizsardzības ministrs Lorenco Gverīni palūdza ASV aizsardzības ministram Markam Esperam mākslīgās plaušu ventilācijas aparātus un medicīnas maskas. Tāpat Roma cer uz amerikāņu kara mediķiem, kuri atrodas Itālijā ASV spēku sastāvā. Operatīva reakcija no Vašingtonas puses nebija manāma.

Devītā Il-76 no Krievijas ieradās Itālijā 23. martā. Ieradusies visa kara mediķu grupa ar visu nepieciešamo ekipējumu. Mobilie kompleksi uz KAMAZa bāzes transporta un teritoriju dezinfekcijai dodas uz vissmagāk cietušajiem rajoniem. Līdz ar Krieviju valsts līmenī itāļus cīņā ar epidēmiju atbalsta tikai mediķu grupas no Venecuēlas, Ķīnas un Kubas. Krievija ar saviem unikālajiem speciālistiem, preparātiem un speciālo tehniku dāvā Itālijai savu sekmīgo kara medicīnas pieredzi, kas uzkrāta cīņā ar bīstamāko slimību – Ebolas drudža, Sibīrijas mēra u.c. uzliesmojumiem. Protams, Krievijas speciālisti Itālijā smelsies vērtīgu pieredzi cīņā ar mazpazīstamu vīrusu. Tas ir darbs nākotnei.

Medicīniskais desants

Gandrīz visu Krievijas speciālistu grupu Itālijā veido kara virusologu un mediķu elite. Piemēram, "medicīniskā desanta" komandieris ģenerālmajors Sergejs Kikots ir jaunāko speciālās apstrādes sistēmu vadošais izstrādātājs un eksperts to pielietošanas jomā. Viņam ir plaša pieredze darbā sarežģītos epidemioloģiskajos apstākļos Sibīrijas mēra uzliesmojuma apstākļos, plūdu epidemioloģisko seku likvidācijā.

Vadošais epidemiologs, medicīnas zinātņu kandidāts pulkvedis Aleksejs Smirnovs ir vairāk nekā 70 zinātnisko darbu autors epidemioloģijas un aktuālu infekcijas slimību profilakses jomā. Aktīvi piedalījies Ebolas drudža vakcīnas izstrādē.

Medicīnas zinātņu kandidāts apakšpulkvedis Genādijs Jerjomins ir vadošais zinātniski pētnieciskā centra līdzstrādnieks, autoritatīvs speciālists pretepidemioloģisko pasākumu organizācijas un īstenošanas jomā.

Medicīnas zinātņu kandidāts apakšpulkvedis Aleksandrs Jumanovs Krievijas militāro speciālistu grupā izvērsa mobilo hospitāli Gvinejas Republikā starptautiskās programmas ietvaros cīņā pret Ebolas drudzi. Aizvadītajā gadā piedalījās ASEAN valstu kara medicīnas dienestu mācībās un formāta "SMOA+" partneru mācībās MEDEX-2019 Indijā stihisku nelaimju un ārkārtas situāciju pretepidemioloģiskā nodrošinājuma jautājumos.

Eksperts virusoloģijas jomā, apakšpulkvedis Vjačeslavs Kuļišs piedalījies aizsardzības līdzekļu izstrādē pret vīrusu tipa bioloģiskajiem aģentiem. Piedalījies vakcīnu izstrādē pret Ebolas drudzi, mēra preparātiem. Jāpiebilst, ka līdz šim Krievijas Bruņotajos spēkos nav neviena koronavīrusa infekcijas gadījuma. Lielā mērā par to var pateikties tik augsta līmeņa zinātnieku un praktiķu pūlēm.

Tomēr Krievijas Aizsardzības ministrijas kolēģijas sēde 20. martā sākās ar apspriedi par Covid-19. Nedēļu iepriekš radīts operatīvais štābs koronavīrusa izplatības novēršanai bruņotajos spēkos, turklāt iespējamo saslimšanas gadījumu fiksēšanai izveidotas speciālas nodaļas 32 hospitāļos. Epidemioloģiskās situācijas stabilizācijai un koronavīrusa infekcijas apkarošanai 18.-19. martā notika radioaktīvās, ķīmiskās un bioloģiskās aizsardzības spēku speciālās mācības, kurās piedalījās mediķi un kara policijas vienības. Izspēlēta pilsoņu pieņemšana un evakuācija, karantīnas organizācija un transporta plūsmu regulēšana.

Krievijas Aizsardzības ministrija cer uz labāko, taču vienmēr ir gatava jebkādai notikumu attīstībai valstī tuvākajās un tālākajās ārvalstīs. Dabiskas epidēmijas un bioloģiskos ieročus pagaidām neviens vēl nav atcēlis.

168
Tagi:
Krievija, Itālija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
Kūrorts Bulgārijā, foto no arhīva

Asimetrisks pasākums: Bulgārijā nobijās no Krievijas atbildes uz savu izlēcienu

11
(atjaunots 23:42 16.05.2021)
Vispirms darīt, pēc tam domāt – tā izdodas Bulgārijai. Apsūdzēja Maskavu bez pierādījumiem, izraidīja diplomātus, un tikai pēc tam viņiem ienāca prātā, ka Krievija var atbildēt, un ļoti sāpīgi.

Maijā Bulgārija atklāja tūrisma sezonu, 5. maijā sāka izsniegt vīzas arī Krievijas pilsoņiem. Ceļotāju labad Sofija pat atzina vakcināciju ar "Sputnik V", lai tikai brauc. Tikai Bulgārijas kūrortu pieprasījums joprojām ir zems, atzīmēja radio Sputnik autore Svetlana Holodnova.

Krievijas pilsoņi, uz kuru rēķina labajos laikos pirms pandēmijas vienmēr tik labi pelnījis Bulgārijas tūrisma sektors, var neatgriezties nemaz. Runa nav tikai par koronavīrusu, valūtas cenu pieaugumu un pašmāju kūrortu apgūšanu Krasnodaras novadā un Krimā, bet arī par politiku. Vispirms – par Sofijas politiku.

Izdevums "Duma" pauda bažas par to, ka, atbildot uz bulgāru nedraudzīgajām darbībām ar visiem viņu "spiegu skandāliem", apsūdzībām kaut kādiem "Kremļa aģentiem" sprādzienos militārajās noliktavās (patapināja ideju Čehijā) un pārējiem lēmumiem, Maskava var iekļaut Bulgāriju nedraudzīgo valstu sarakstā un pieteikt tai boikotu tūrismā.

Tā sakot, nodot aizmirstībai. Ko tad republika iesāks? Tas nav skaidrs, jo vajag taču kaut kā celt valsts ekonomiku no ceļiem.

Raksta autors atgādina, ka pat saviem pilsoņiem vietējās pludmales un viesnīcas neko daudz nevar piedāvāt, tāpēc turīgāki cilvēki dod priekšroku atpūtai ārzemēs. Arī Krievijas tūristu acīs Bulgārija nav pasaules naba, pat tagadējos, koronavīrusa dēļ "daļēji aizslēgtajos" laikos: Melnkalne laipni lūdz tūristus no Krievijas, Kipra, Grieķija, drīz sarakstam varētu pievienoties Ēģipte un citas valstis.

Tātad izvēle ir, pat neskaitot savus kūrortus. Jā, pagaidām Bulgārijā par krievu ceļotāju naudas zudumu un tūrisma sektora stāvokli bīstas tikai žurnālisti. Valdība nevēlas kardināli mainīt izteikumus, lai arī jaunu uzbrukumu Maskavai pagaidām nav.

Lai jau, pašiem vien būs sliktāk, jo tūrisma nestās peļņas zudums viņiem var sagādāt pēkšņu un ļoti nepatīkamu pārsteigumu. Tāpēc labāk gan būtu vispirms padomāt, bet pēc tam runāt vai darīt – visam ir savas sekas.

11
Tagi:
tūrisms, Krievija, Bulgārija
Pēc temata
Visi cīnās par Krievijas tūristiem, taču Igaunijā aicināja aizliegt viņiem ieceļot ES
Saņemiet 200 eiro par ceļojumu: kāda ES valsts izdomājusi, kā piesaistīt tūristus
Ne visi varēs ceļot: ES stāsta, kādas prasības tiek izvirzītas tūristiem

"Par to nerunā": ko ASV pieprasīja par palīdzību lendlīzes ietvaros

67
(atjaunots 09:45 16.05.2021)
Lidmašīnas, tanki, vilcieni, kuģi, bruņojums un pārtika – Otrā pasaules kara gados ASV piegādāja militāro produkciju PSRS lendlīzes ietvaros.

1945. gada augustā Maskava lūdza pagarināt programmu, lai paātrinātu drupās gulošās valsts atjaunošanu, tomēr Vašingtona pieprasīja vispirms apmaksāt čeku. Kā un ar ko norēķinājās Padomju Savienība? Par to portālā RIA Novosti pastāstīja Nikolajs Protopopovs.

Preces, nevis dzīvības

Lendlīzes likumu ASV pieņēma 1941. gada martā kā vienu no nacionālās drošības pasākumiem. Tolaik valsts nepiedalījās nekādās karadarbībās saskaņā ar spēkā esošo aktu par neitralitāti. Viņi varēja sabiedrotajiem sniegt vienīgi ekonomisku palīdzību. Bruņojumu, pārtiku un izejvielas piegādāja saskaņā ar zināmiem noteikumiem. Piemēram, amerikāņi neņēma naudu par kaujās zaudētajiem ieročiem. Pēc kara tika apmaksāts vienīgi saglabātais īpašums, piemērots civilajiem mērķiem. Militārā tehnika un bruņojums atgriezās ASV.

Palīdzības mērogi atšķīrās, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja Krievijas Kara vēstures biedrības zinātniskais direktors Mihails Mjagkovs. Kara gados PSRS saņēma preces par kopsummu aptuveni 11 miljardu dolāru vērtībā. Lielbritānija – par trīsdesmit miljardiem.

"Tomēr PSRS nesa galveno nastu Otrā pasaules kara laikā, - atgādināja Mjagkovs. – Daudzi amerikāņu vēsturnieki raksta par "demokrātijas arsenālu" Amerikas personā vai materiālo ieguldījumu karadarbībā. Taču Sarkanā armija atvilka uz sevis trīs ceturtdaļas visu ienaidnieka spēku, lēja asinis, un man šķiet amorāli salīdzināt tehnikas un dažādu preču piegādes ar karavīru dzīvībām."

Pie tam, pēc viņa domām, lendlīze vispār nebūtu bijusi vajadzīga, ja ASV nebūtu kavējušās ar otro fronti un būtu to atklājušas jau 1942. gadā, kā solīja.

Высадка американских военных на десантном корабле на нормандский пляж Омаха во Франции. 6 июня 1944 года
Public domain
ASV karavīru desants Omahas pludmalē Normandijā, Francijā, 1944. gada 6. jūnijs

"Lendlīze paātrināja Sarkanās armijas virzību tikai kara noslēguma posmā, - paskaidroja vēsturnieks. – Bet 1941., 1942. gadā, līdz pat Staļingradas kaujai, kamēr bijām spiesti atkāpties valsts dziļumā, zaudējot milzu teritorijas, maizes zemes, rūpnīcas, miljoniem vienību bruņojuma un tehnikas, - šajā periodā saņemti tikai 7% piegāžu."

Tātad lūzuma punktu karā ar hitlerisko Vāciju PSRS panāca ar saviem spēkiem un ieročiem. Kad kļuva skaidrs, ka vācieši neuzvarēs, lendlīze sāka darboties pa īstam.

Ienesīga lieta

Lendlīze nebija nekāda dāvana – PSRS godprātīgi maksāja, pat pirmajos, pašos smagākajos Lielā Tēvijas kara gados. Bieži vien – zeltā. Par to liecina stāsts par kreiseri "Edinburga", kas pārveda 465 zelta stieņus no Padomju Savienības uz Lielbritāniju.

1942. gada aprīlī kuģim uzbruka vācu zemūdene – divas torpēdas izsita kreiseri no ierindas. Briti nespēja to nogādāt ostā, taču negribēja arī atdot vērtīgo kravu vāciešiem. Tāpēc kuģi nogremdēja. Gandrīz 40 gadus vēlāk, 1981. gadā privātas kompānijas ūdenslīdēji no 250 metru dziļuma pacēla 5129 kilogramus zelta. Maskava norēķinājās arī ar citiem resursiem – puses organizēja tā saucamo pretējo lendlīzi.

"PSRS piegādāja ASV un Lielbritānijai 300 tūkstošus tonnu hroma rūdas, 32 tūkstošus tonnu mangāna rūdas, platīnu, zeltu, būvkokus un daudz ko citu, - uzskaitīja Mjagkovs. – Piedevām PSRS sniedza sabiedrotajiem izlūkošanas informāciju par vācu tehniku un bruņojumu, cīņas pieredzi frontē un jauna bruņojuma pielietošanu. Sakari ar amerikāņu un britu kara misijām Maskavā bija regulāras un auglīgas."

Daži amerikāņi Otro pasaules karu sauca "good war" ("labs karš"), atgādināja vēsturnieks. Tas ir saprotams: rūpniecība ASV 1941.-45. gg. pieauga vairāk nekā divkārt, pēckara gados strauji auga iedzīvotāju patēriņa izdevumi, vidējā alga, faktiski pazuda bezdarbs. Lielā mērā pateicoties Otrajam pasaules karam, ieskaitot lendlīzi, amerikāņi pārvarēja Lielās depresijas sekas.

Precīzi līdz pat pogai

Aplēsts, ka lendlīze sastāda apmēram 4% valstī kara gados saražotā bruņojuma, materālu, iekārtu, pārtikas produktu.

Десантная баржа с американскими легкими танками МЗ Стюарт, поставляемые по ленд-лизу, направляются в район высадки морского десанта Станичка- Южная Озерейка.
© Sputnik / Александр Соколенко
Desanta barža ar amerikāņu vieglajiem tankiem M3, kas tika piegādāti saskaņā ar lendlīzes līgumu, dodas uz jūras desanta izsēšanās rajonu

PSRS no sabiedrotajiem saņēma vairāk nekā 11 tūkstošus lidmašīnu, apmēram 12 tūkstošus tanku, 13 tūkstošus zenīta un prettanku kompleksu. Īpaši svarīgas bija automašīnu, pārsvarā – kravas automašīnu Studebaker (427 tūkstoši).

"Pārsteidz, cik akurāti sabiedrotie visu uzskaitīja, - atzīmēja Mjagkovs. – Piemēram, dokumentēts, ka uz PSRS sabiedrotie nosūtījuši 257 723 498 pogas. Kopumā lendlīze ir tikai maza daļiņa no visa tā, ko Padomju Savienība ražoja pati: simtiem tūkstošu tanku un lidmašīnu, zenītlielgabalu, lielgabalu, miljoniem vienību šaujamieroču, mīnu un granātu. Protams, lendlīzei bija nozīme, it īpaši pārtikas precēm. Taču galveno produkciju frontei ražoja padomju strādnieki un zemnieki."

Грузовые автомобили Студебекер, приготовлены для отправки на фронт. Резерв Ставки Верховного главнокомандования. Район г. Можайска.
© Sputnik / Борис Антонов
Kravas automašīnas Studebaker, gatavas doties uz fronti. Virspavēlnieka štāba rezerve Možaiskas rajonā

Pēc kara amerikāņi piestādīja solīdu rēķinu. Sagrautā valsts, zaudējusi desmitiem miljonu pilsoņu, bija parādā sabiedrotajam 2,6 miljardus dolāru. Mazliet vēlāk summu samazināja līdz 1,3 miljardiem ar 2,3% gadā. Bet visiem pārējiem lendlīzes programmas dalībniekiem amerikāņi un briti parādus atlaida.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Staļins finansiālās prasības noraidīja – viņš paziņoja, ka PSRS pilnā mērā nomaksājusi lendlīzes parādus asinīm. Šo jautājumu cilāja arī vēlāk. 1972. gadā Maskava un Vašingtona vienojās par 722 miljoniem ar nomaksu līdz 2001. gadam. Taču amerikāņi saņēma vien 48 miljonus – PSRS pārtrauca maksājumus sakarā ar Džeksona-Venika diskriminējošā grozījuma pieņemšanu, kas ierobežoja tirdzniecību PSRS un vairākām citām valstīm.

Pārrunas 1990. gadā atsāka Mihails Gorbačovs un Džordžs Bušs. Maskava uzņēmās saistību samaksāt 674 kmiljonus līdz 2030. gadam. Pēc PSRS sabrukuma visi parādi nonāca uz Krievijas pleciem, un lendlīzes parādu sadalīja starp Parīzes kluba dalībniekiem. 2006. gadā Maskava pilnā mērā norēķinājās ar šo organizāciju.

67
Tagi:
Otrais pasaules karš, PSRS, ASV
Pēc temata
Operācija "Neiedomājamais". Kā sabiedrotie gribēja uzbrukt PSRS uzreiz pēc Uzvaras
Vladimirs Putins: Lielās Uzvaras 75. gadadiena: mēs esam atbildīgi par pagātni un nākotni
KF vēstnieks ASV: Krievija neļaus aizmirst PSRS uzvaru pār fašismu
Amerikāņu veterāns aicinājis nemazināt PSRS lomu Otrajā pasaules karā
Krievu žurnālists Vladimirs Solovjovs, foto no arhīva

Par ko viņa domāja, kad izlēma dzīvot Latvijā? Solovjovs norāja krievu aktrisi

0
(atjaunots 10:37 17.05.2021)
Vai tiešām viņa nezināja, ka Latvijā pārkāpj krievu tiesības, ka valsts ārlietu ministrs lepojas ar savu vectēvu – SS leģionāru? Krievu žurnālists Vladimirs Solovjovs asi kritizēja aktrisi Čulpanu Hamatovu par lēmumu saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Krievijas žurnālists Vladimirs Solovjovs, ko Latvija nesen iekļāva persona non grata sarakstā, norāja aktrisi Čulpanu Hamatovu, kas nopirkusi zemesgabalu Latvijā un saņēmusi termiņuzturēšanās atļauju.

Savā raidījumā YouTube "Solovjov LIVE" žurnālists centās izprast, kāpēc Hamatovai vajadzīga uzturēšanās atļauja Latvijai, ja "šeit, Krievijā, viņai viss ir kārtībā". Žurnālists negatīvi izvērtēja aktrises frāzi par to, ka "daudzi talantīgi cilvēki aizbraukuši uz turieni, jo šeit viņiem nebija iespēju attīstīties profesijā". Solovjovs pieļāva, ka, acīmredzot, bez tādiem izteikumiem Latvijas inteliģences aprindās neuzņem.

"Es ļoti cienu Čulpanu Hamatovu, tikai, atvainojiet, neesmu sapratis... Labi, man nav nekas iebilstams pret to, ka Hamatova varējusi nopirkt zemi Baltijā. Skaidrs, atrada "labāko" no iespējamiem naudas ieguldīšanas variantiem, tā ir viņas pašas izvēle. Jaukā sieviete Čulpana saņem uzturēšanās atļauju Latvijā, es ļoti priecājos par viņu, viņa ir lieliska aktrise. Laikam jau šeit tīri labi pelna, ja tā varēja. Tā tam arī jābūt. Viņa saņēma uzturēšanās atļauju automātiski kopā ar zemes gabala iegādi, viņai palīdzēja draudzene – žurnāliste. Es par viņu tikai priecājos. Man nekas nav iebilstams. Es tikai nekādi nevaru saprast to Hamatovas frāzi par to, ka "daudzi talantīgi cilvēki aizbraukuši uz turieni, jo šeit viņiem nebija iespēju attīstīties profesijā". Piedodiet. Es gribu saprast, vai Hamatovas kundze nerunā par sevi, vai viņa tagad plāno izpausties Baltijā?" Solovjovs lauzīja galvu.

Žurnālists atzīmēja, ka, pēc viņa domām, Hamatovai dzīve Krievijā sakārtojās lieliski, ir arī iespēja izpausties profesijā. Tāpēc viņam radās aizdomas, ka šo frāzi aktrise izmetusi ar tālejošiem plāniem būt uzņemtai Latvijas inteliģences aprindās.

"Vienkārši viņai vajadzēja to frāzi izteikt valstī, kur notiek nacistu marši, kur sēdina cietumā mūsu veterānus. Viņa nav pamanījusi krievvalodīgos, kuru tiesības Latvijā ir ierobežotas. Viņu nemulsina tas, ka Latvijas ārlietu ministrs lepojas ar savu vectēvu – nacistu. Tas ir normāli, ka tur par varoņiem kļuvuši cilvēki, kas bija baismīgākie ļaundari, bendes. Holokausts – vai tas viņai, maigajai, aizkustinošajai Čulpanai kaut ko izsaka?" žurnālists bija sašutis.

Kādu apsvērumu dēļ viņa nolēmusi dzīvot Latvijā, pārdomāja Solovjovs. Vai draugi ieteica?

"Ā, es sapratu, ļoti daudz paziņu Rīgā. Tagad viņiem pievienojušies draugi no Jūrmalas un Cēsīm, laikam jau bez tādas frāzes neuzņems Latvijas inteliģences aprindās. Kā uz to atbildēt? Laba aktrise Čulpana Hamatova, laikam jau arī labs cilvēks. Tikai kāpēc aktieri bieži vien nedomā, ko saka?" atzīmēja Solovjovs un uzsvēra, ka Krievija ne tikai devusi Hamatovai iespēju izpausties aktiermākslā, bet arī pilnībā atbalstīja viņas darbā labdarības fondu jomā.

0
Tagi:
SS, Latvija, termiņuzturēšanās atļauja
Pēc temata
Pāriešu pāri robežai, bet mežā gaidīs mašīna: Jevgēņiju Mironovu uzaicināja Latvijā
"Tavs antipadomnieks drīkst atbraukt": kā priekš latvieša Hermaņa Putinam vīzu prasīja